in Erasmus-herdenking de Leidsche Universiteit 76sle Jaargang VRIJDAG 28 FEBRUARI 1936 No. 23291 STADSNIEUWS. Redevoeringen van de hoogleeraren Huizinga, Brom en Lindeboom. Het voornaamste nieuws van heden. LE1DSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bi) maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te ibetalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week f. 0.18 Franco per post f. 2;35 per 3 maanden 4- portokosten. (voor binnenland f.0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit ZES bladen EERSTE BLAD. STORING IN DE ELECTRICI- TEITSVOORZIENING. NA EEN KWARTIER WAS HET EUVEL VERHOLPEN. Hedenmorgen om 10.07 uur is een sto ring opgetreden in de electriciteitsvoor- zienlng, waardoor in de geheele stad over al tegelijk de lichten uitgingen en elec- trlsch gedreven machines als bij tooverslag stilstonden. Ook de trams trokken zich er niet van aan of al dan niet een halte was bereikt en bleven staan, waar ze op dat moment waren. Bij nader onderzoek bleek de storing te Zijn veroorzaakt door den 50-jarigen scha kelbordwachter J. v. d. H., die op het ter rein der Stedelijke Lichtfabrieken bezig was een hoogspanningscel schoon te ma ken. Vanzelfsprekend stond deze cel niet onder spanning. Vermoedelijk tengevolge van een onhan dige manoeuvre met een poetsdoek heeft van der H. een onder spanning staande schakelaar omgetrokken, waardoor kort sluiting ontstond en de werkman door een steekvlam werd getroffen. Hij bekwam verschillende brandwonden aan het gelaat en de handen en werd door den Eerste Hulpdienst naar het Diaconessenhuis overgebracht. Zijn toestand is niet ernstig. Inmiddels was de technische staf der Lichtfabrieken druk in de weer de door de kortsluiting veroorzaakte schade te herstellen, waarmede evenwel ruim een kwartier gemoeid was. Om 10 uur 23 floepten overal de lichten weer aan, zetten machines en trams zich weer in beweging en hernam het leven zijn gewonen gang van eiken dag. Een van de plaatsen, waar de storing het meest ongerief veroorzaakte, was wel de overweg nabij het station, waarvan de boomen op het oogenblik. dat de storing intrad, juist waren neergelaten. Hoewel de boomen ook met de hand kunnen worden bediend, duurde het ge- ruimen tijd voordat men daartoe over ging, zoodat zich aan weerszijden een lange file van rijwielen en automobielen vormden. Wie er eenigszins kans toe zag nam zijn voertuig op de schouders en zeulde het over de houten trap, maar degenen die over een zwaarder rijtuig beschikten, moesten tijdelijk wachten, totdat de boomen opengingen. Zeker is. dat er vanmorgen op dit be ruchte verkeersobstakel weer in heel wat toonaarden is gescholden! SCHOOL B. MEDUSASTRAAT. Ouderavond. 'Aan bovengenoemde school is een ouder avond gehouden. Toen de voorzitter de vergadering opende, kon hij een 80-tal Ouders welkom heeten. Hij wees in zijn openingswoord op het nut van deze bij eenkomsten en sprak de hoop uit, dat men ook heden de besprekingen zou voeren in een sfeer van elkander willen begrijpen. Hierna was het woord aan enkele meis jes der 5e en 6e klassen, die onder de be kwame leiding van mej. Koeman een serie oefeningen uitvoerden, die blijk gaven van wat op dit gebied kan bereikt worden. We stemmen volledig in met de woorden van den voorzitter, dat het werkelijk bewon derenswaardig was. De secretaris, de heer Glasbergen, las daarna de notulen van den vorigen ouderavond, welke zonder op- of aanmerking werden goedgekeurd. In de pauze werden de aanwezigen onthaald op chocolademelk, waarna men zich naar de lokalen begaf om het schriftelijk werk der leerlingen te bekijken en eens met het personeel te spreken. Na de pauze kreeg de heer Verlint, voor zitter der oudercommissie, het woord voor een causerie over de tuchteloosheid. Spr. wekte de ouders op de vereenigingen, die zich bestrijding van dit euvel tot doel stellen en voor alles de scholen, te steu nen in hun moeilijke taak. De rondvraag leverde een tweetal vragen op van de heeren Baart en Montanus. die resp. in formeerden naar de mogelijkheid van uit breiding van het schoolfonds en naar een eenigszins verdeelen van den tijd, be schikbaar voor het spreken met het per soneel. Om pl.m. 10 uur werd de verga dering, die in 'n prettige sfeer had plaats gehad, door den voorzitter gesloten. TOONEELVER. „WAAKT". Gisteravond gaf de in oprichting zijnde dilettanten-tooneelvereeniging „Waakt" bestaande uit leden der Bijzondere Vrij-) willige Landstorm een feestavond in de zaal Toonkunst Nieuwe Rijn, waar de heer Spaanderman, humorist en een aar dig orkestje er de goede stemming wisten in te brengen en veel succes oogstten. De heer Swaak wist bovendien op uitnemende wijze de aanwezigen met vele goocheltoe ren te vermaken. Er traden verscheidene leden toe. Uitgaande van den Vrijz. Chr. Studen- tenbond en het Instituut voor Systema tische Theologie is gisteravond ter gele genheid van den 400sten herdenkingsdag van het sterven van Erasmus in het groot auditorium der Universiteit een Erasmus- herdenking gehouden, waarbij het woord is gevoerd door de hoogleeraren J. Hui zinga (Leiden), G. Brom (Nijmegen) en J. Lindeboom (Groningen). Er bestond voor deze plechtigheid een dusdanige groote belangstelling, dat velen zich met een staanplaats moesten verge noegen en velen moesten worden afgewe zen. Prof. dr. L. J. van Holk sprak zijn vreugde uit over de groote opkomst en gaf daarna het woord aan prof. dr. J. Huizinga die zeide, dat 1936 niet alleen is het jaar van de Olympiade, maar ook van de Erasmiade. Waar Leiden de eerste plaats is, waar Erasmus wordt herdacht, vervult onze stad hier de rol van Garmlsch-Parten- krrchen bij de Olympiade. Bij alle verschil is er deze overeenkomst, dat zij beide een groote verscheidenheid bieden. Spr. wil zich dan ook alleen bepalen tot Erasmus als schrijver van de Colloquia, een der paedagogische geschriften uit zijn eersten tijd. Erasmus streeft er hierin naar om de kennis van het Latijn te ver meerderen. zoowel in het mondeling als in het schriftelijk verkeer. Hij keerde zich echter alras af van die didactische werk zaamheden en legde zich toe op de studie der philologie en theologie. Zijn „Collo quia" zijn weinig meer dan een „formu lae", een handleiding voor het gebruik van het Latijn in de conversatie. Sedert de eerste uitgave in 1517 van dit handboek die echter niet van Erasmus zelf af komstig was! zagen telkenmale aan vullingen van zijn hand het licht. Opmerkelijk is daarbij hun zoo wel positieve als negatieve zijde Onder dit laatste verstaat spr. vooral de satirische bestrijding van alles wat Erasmus in de kerkelijke wereld alsook in het wereldlijk gebeuren afkeurde. Vandaar ook, dat de Colloquia op den Index voorkomen. T.a.v. den positieven kant merkte spr. op, dat deze vooral tot uiting komt in Erasmus' hoogmoreele opvattóngen, zooals zijn stre ven naar oprechtheid, zijn zachtmoedig heid en zijn vredelievendheid. Uitvoerig stond spr. vervolgens stil bij de aanvullingen van 1523 en 1524, betrek king hebbende op de liefde en die wel behooren tot zijn beste letterkundig werk. Zij dragen een novellistisch karakter en zijn karakteristiek door hun soberheid van uitdrukkingswijze eenerzijds en hun rake typeering anderzijds. Zijn groote kunnen culmineert volgens spr. in het gesprek van derf abt met de geleerde vrouw. Ware het niet, dat vertaald werk van Erasmus in wezen geen werk van Erasmus is, dan zou spr. besluiten met de voor lezing van dat kostelijk onderhoud. Thans eindigde spr. met als zijn mee ning uit te spreken, dat het verlies van het Latijn als taal der beschaving, een groot genlis beteekent, al was het alleen maar, omdat men daardoor Erasmus niet naar waarde kan genieten. Daarna was het woord aan prof. dr. Gerard Brom uit Nijmegen, die sprak over Erasmus en het Katholicisme". Spr. wees erop, hoe Erasmus bij zijn leven van de zijde der Katholieke Kerk veel tegenstand heeft ondervonden; eerst later bleek hij dichter bij Rome te staan dan Roomschen zich wel eens voorstelden. De beslissende vraag is of Erasmus een afbreker moet heeten of een opbouwer. Erasmus beschouwde het als zijn taak de wereld uit de kinderkamer van legenden te gidsen naar de school van de Heilige Schrift, waarbij hij evenwel den nadruk legde op het intellectueel belang van het christendom. Hij neemt stelling tegen de onnoozele christenen, die zijn kritiek opwekten en tegen ontwikkelde heidenen, die zijn apolo gie wakker riepen. Hij was vóór alles apolo geet en deze positieve kant heeft tenslotte grootere waarde dan al zijn negatieve ele menten. Wij moeten, aldus spr., niet uit sluitend oog hebben voor zijn reserve tegenover den strijd tusschen Wittenburg en Rome, maar ook op het contact, dat hij wist te leggen tusschen Christendom en humanisme. Een echt katholieke gedachte in het werk van Erasmus is voorts, dat Christus' geest verder werkt dan de men- schen vermoeden. Hoe weinig compleet ook houdt Erasmus tenslotte iets van de katholieke harmonie. Immers hij wil méér verbinden dan scheiden. Als Erasmus ergens een blijvend gehalte houdt om ons te bezielen, aldus spr., dan is het in zijn trouwe liefde voor den vrede. Vrede van God en God van vrede, deze twee bijbelsche termen bewijzen volgens hem, dat de vrede zonder God niet kan bestaan en God niet wordt gevonden buiten den vrede. Beantwoordt hieraan, zoo be sloot spr., niet de spreuk van den levenden paus: „Christus' vrede in Christus' rijk?" In derde instantie werd het woord ge voerd door prof. dr." J. Lindeboom uit Gro ningen, die in het bijzonder het licht wierp op de beteekenis van Erasmus voor den tegenwoordigen tijd. Ongetwijfeld heeft zijn werk een blijvende waarde, ook al is sprekers bewondering voor Erasmus be grensd. Zijn kennis van het Latijn, schoon boven allen lof verheven, wordt in onzen tijd slechts matig gewaardeerd en de door werking ervan is thans moeilijk meer te onderkennen. Zijn eenzijdig-klassieke ge leerdheid is reeds lang in de schaduw ge komen; zijn kunstzinnig oordeel beperkt en zijn theologische inzichten zijn reeds lang verbeterd. Wij,.vermeien ons meer in den aaTd zijner geestigheden dan in de geestigheden zelf. Komende tot de religieuse inzichten van Erasmus, merkte spr. op, dat hier zijn grootste beteekenis ligt. Hij heeft een nieuwen vorm van christendom gebracht, waartoe vooral zijn kennismaking met de Oxford Reformers heeft bijgedragen. Door dien omgang is bij Erasmus het besef ontwaakt, dat een verbinding wen- schelijk is tusschen philosophie en bijbel, welk besef tevens oorzaak is van zijn breuk met eiken vorm van exclusivisme. Hij weigerde zich bij eenige godsdienstige partij te laten indeelen, omdat „zijn nieuwe christendom het oude was, wijl het na tuurlijke". De figuur van Christus staat voor Erasmus in een waas van blijmoedigheid; hij zelf heeft getuigd, dat de duif van Christus hem liever is dan de uil van Minerva. Zijn religiositeit is zuiver mora listisch. Hij bestrijdt het Oude Testament en beschouwt de geboden van de Berg rede als de quintessence van het Evange lie. Hij ijvert voor een uiterlijke bescha ving, die in harmonie is met de inner lijke. Hij begrijpt de betrekkelijkheid van Staatkundige grenzen en is practisch pa cifist; zijn staatsleer is zeer simplistisch, maar het beginsel is onaanvechtbaar. Zijn adviezen aan vorsten ademen een geest van hooge menschelijkheid. Hij mist de eigenschappen van een Thomas van Aquino en een Luther; hij kent den vrede in God, maar vermag niet in God te juichen. Het menschelijke ligt hem dichter bij dan het goddelijke. Bij de. beoordeeling van Erasmus be denke men, aldus spr., dat er verschei denheid is van gaven, maar eenheid van geest. Spr. besloot met te zeggen, dat de be- kenis van Erasmus voor het heden zich naar twee zijden openbaart: correctief en positief. Ten aanzien van het eerste merkte spr. op, dat men van Erasmus en van de doorwerking zijner beginselen kan leeren, wat rationalisme en wetenschap waard zijn, welke fundamenteele beteekenis zij hebben en houden: besef van menschen- waarde en gezond verstand. Daartegenover staat zijn positieve pre diking van tolerantie, zijn gedachten van katholiciteit en gemeenschap, van broe- derschaps-verbondenheid. Boven verbrok keling staat Erasmus' totaliteitsbesef. Prof. Van Holk sloot de bijeenkomst met den wensch, dat de voordrachten zouden hebben bijgedragen tot een beter begrip van de figuur van Erasmus. CAFETARIA-RESTAURANT. Morgenmiddag wordt na een kleine ver bouwing de voormalige Heck's lunchroom op den Stationsweg heropend als Cafetaria- Restaurant. Met deze naamsverandering is een geheele inwendige reorganisatie ge paard gegaan, waardoor de prijzen zijn verlaagd en het fooienstelsel totaal is af geschaft. Een orkestje zorgt Zaterdags van 6.30 tot 12 uur nam. en Zondags van 3 uur nam. onafgebroken tot 12 uur nam. voor de goede stemming. Op andere dagen zal het restaurant niet het Cafetariades avonds om 8 uur gesloten worden. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen „De Betuwe", Doezastraat 14, Leiden. Handel in boter, kaas en fijne vleeschwa- ren. Het filiaal te Leiden, Haarlemmer straat 266, is d.d. 15 Febr. 1936 overge gaan aan de dames E. J, H. Berg en N. Sanders. P. J. Mathot, Vliet N.Z. 76. Rijnsburg. Handel in kruidenierswaren, comestibles. Vestiging filiaal: Jan Tooropstraat. 49, Katwijk aan Zee en Achterweg 1, Katwijk aan den Rijn. Opheffing: J. Souverein, Jan Tooropstraat 49, Kat wijk aan Zee, kruidenier. NED. ROODE KRUIS. Ledenvergadering van de afdeeling Rijnland. In hotel „Het Witte Huis" te Oegstgeest is de algemeene ledenvergadering gehou den van de afdeeling Rijnland van het Nederlandsche Roode Kruis. De vergadering werd geopend door den voorzitter prof. dr. G. O. E Lignac, die de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep en vervolgens een terugblik wierp op het afgeioopen jaar, waarin de afdeeling een ernstig verlies heeft geleden door het overlijden van dr. H. E. de Ruiter Zijlker. Wat hij voor de afdeeling is geweest, kan het bestuur het beste beoordeelen uit het vele dat hij in 't belang van de afdeeling Beeit gedaan. Vervolgens herdacht spr. het overlijden van het oud-bestuurslid dr. Eikelenboom, aan wiens arbeid spr. ook in dankbaarheid herinnerde. Hierna riep de voorzitter een hartelijk welkom tot dr. H. J. M. Boonacker als vice-voorzitter, waarbij hij zijn vreugde uitsprak dat deze de hem opgedragen functie wilde aanvaarden. De notulen van de vorige vergadering, voorgelezen door den secretaris den heer J. H. de Bruyn, werden onveranderd goed gekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris vermelden wij o.a. het volgende: Het ledental is door verhuizing, over lijden en het bedanken tengevolge van de iaag-conjunctuur in geringe mate afgeno men. Ter versterking van de kasmiddelen heeft de propaganda-commissie een be drag van f. 150 afgedragen van de gehou den uitvoeringen. De jaarlijksche alg. ver gadering van het Ned. Roode Kruis, welke voor 't eerst onder leiding stond van H. K. H. Prinses Juliana, werd bijgewoond door den voorzitter en den secretaris. In den loop van dit jaar zullen weer examens E.H.B.O. worden afgenomen. Voor het keurig en breedvoerig verslag werd den secretaris dank gebracht. Het financieel rapport van de kascom- missie werd goedgekeurd en de penning meester dr. J. Bouman gedechargeerd. De begrooting 1936 werd na uitvoerige besprekingen vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op f. 726.28. Tot leden der kascommissie 1936 werden benoemd: de heer J. A. Collette te Kat wijk aan Zee, mevr. T. v. d. Vijverv. d. Voet te Rijnsburg en de heer M. H. A. Juta te Oegstgeest. In de vorige bestuursvergadering was dr. H. J. M. Boonacker benoemd tot vice- voorzitter. Verder werd het bestuur uit gebreid waartoe zijn benoemd mevr. dr. Hendra. Leemhuis te Oegstgeest en dr. H. Bertel alhier. Eeinge mededeelingen werden verstrekt omtrent ingekomen stukken en de daar voor gevoerde correspondentie, waarna de vergadering door den voorzitter werd gesloten onder dankbetuiging voor de be langstelling. GESLAAGDE ZANGERSAVOND. Tien vereenigingen in actie. Niet minder dan tien vereenigingen. die ieder meerdere nummers zongen, waren gisteren in de Stadszaal bijeengekomen voor den door den Ring Leiden en Om streken van Chr. Gem. Zangvereenigingen en Mannenkoren georganiseerden Zangers avond. die ons na afloop kan doen getui gen van prestaties, die over het algemeen op mooi peil stonden. Er waren koren uit verschillende afdeelingen. hooger en lager geplaatste, zoodat het onderling verschil dikwijls nogal sterk bleek, maar niettemin was het niveau, ook der mindere te loven. De voorzitter van den Ring de heer Goed hart opende met gebed en een inleidend woord, waarna in behooriiik snelle opeen volging der koren het podium betraden. De gezamenlijke zang van het Bondslied, be geleid door den heer v. d. Keur uit Lisse. had reeds de juiste sfeer gebracht. Voorhout's Gem. Koor onder leiding van den heer v. d. Keur kwam als nummer één: het voldeed in het „Reislied" beter dan in „God is miin lied" van Beethoven, waarin de scherpte der alten nog te hin derlijk was en de nuanceeringen niet vol doende tot haar recht kwamen. Men hoede zich voor galmen! Philomela uit Leiden heeft behoorlijk materiaal, dat zuiver klinkt en meermalen beschaafd De tempi worden echter veel te strak gehouden, er is nog te weinig overtuiging de voordracht blijft te monotoon. De dirigent, de heer Verwer. wijde vooral aan meerdere ex pressie zijn aandacht! Dan ..Concordia" uit Noordwijkerhout: een klein koortje, dat wjj echter met veel genoegen beluis terden. De heer Verdoorn weet van de hem ter beschikking staande middelen héél wat te maken laat vooral in het piano teeder en fiin zingen bereikt een mooi soepel legato de klank is uiterst aangenaam en beschaafd Een enkele toon kan hli mooi laten uitsterven. Met „Vineta" dat nog wat meer uitdrukking vergt en „Starrentaal" oogstte hij een hartelijk succes! Het mannenkoor Excel sior" uit Hazerswoude bespraken wti reeds vroeeer waardeerend Het bezit een diri gent die muzikaal en zeer gevoelig is. die contact met ziin zangers heeft. Hij en zij voelen wat zii z'rgen en dat is véél waard Zooals de heer Jansen het exoressievol'e Op 't Kerkhof" en bet enthru^aete Ne- derlandsch Mannenzan»" doet zingen ver dient alleszins onze hulde. De zangers hangen bij wijze van spreken aan zijn BINNENLAND. De Eerste Kamer over de Defensie politiek. (3e Blad). Ons parlementair overzicht. (3e Blad). Vrachtauto te Beekbergen door trein gegrepen; de chauffeur is gedood. (Gemengd, 3e Blad). Te Amsterdam zijn gisteravond bij nationale zwemwedstrijden twee wereld en twee Nederlandsche records verbeterd. (Sport, 4e Blad). Samenstelling van het voorioopige Neder landsche voetbalelftal. (Sport, 4e Blad). BUITENLAND. De Japansche muiterij is nog steeds niet bedwongen. (3e en le Blad). Italië weigert momenteel een vlootver- drag te teekenen. Een nieuwe koers inge luid? (Buitenland, 3e Blad). Baldwin doet mededeeling over de instel ling van een defensie-ministerie. (Buiten land, 3e Blad). De Fransche Kamer ratificeert het Fransch-Russisch pact. (Buitenl., 3e Blad), Tegenslag voor den Belgischen minister van defensie. (Buitenland, 3e Blad). Graaf von Welczek benoemd tot Duitsch gezant te Parijs. (Buitenl. 3e Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. dirigeerstok en zingen met veel variatie. De tenoren zijn soms nog een zwak punt, maar de bassen verdienen voor hun mooi geluid een speciaal compliment. De heer Henri Welbooren kwam uit met ziin koren ..Hallelujah" uit Oegstgeest en „Con Amore" uit Alphen en liet hen ge zamenlijk de zoo waardevolle en dankbare compositie „Rustig ondergaan" van Hamm zingen Zelf accompagneerde hij aan den vleugel en deed dit met muzikaliteit en groote accuratesse. Het was een mooi nummer dat indruk maakte en dat buig zaam. zuiver en met dikwijls al fraaie climaxen gezongen werd. De solo-sopra nen maakten een goeden indruk. Wan neer de heer Welbooren met zijn koren nog meer gaat durven meer bezieling ont plooit en zijn overigens zeer loffelijke wèl- overwogenheid wat laat vieren dan mogen wij ziin koren een goede toekomst voor spellen. Na de pauze was 't eerst de beurt aan „Koudekerk's Gem. Koor" onder leiding van den heer de Rook. dat zich liet hoo- ren in „Mijn Nederland" en „Avondvrede" beide van de Wolff en in het bekende „Droome Vrouw, kom" van Olman. Het koor valt vooral op door de glanzende klank der sopranen maar men zou toch in verband met de behoorlijke bezetting méér klank verwachten dan hier tot uiting komt. In 't forte blijft de noodige kracht uit. Maar het zingt zuiver en met veel begrip en kon ruimschoots over zijn prestaties en succes tevreden zijn. Nog wat meer variatie in de uitdrukking zij echter hartelijk aanbevolen. Hét succes van den avond was wei Dopper's geestig-illustratief „De Wilgen", dat .Zang zij onze leus" uit Voorschoten onder directie van mej. Leening ons bracht. Ieder couplet bezat het vereischte cachet: er werd knap gezongen en ook soepel gedirigeerd. Een vertolking, die ons sterk geboeid heeft. Koop's ..Nevelvrouw" werd onder dezelfde leiding gezongen door .Hallelujah" uit Leiden en ook dit koor handhaafde zijn reputatie. Een zeer muzi kale weergave mooi van samenklank met toewijding gezongen en gertdigeerd. Te zamen brachten deze koren nog „Domine, Salvam Fac Reginam Nostram" van Gie- sen en Bonset's ..Dorpsdans". twee geluk kig gekozen nummers waarin koorzang van uitstekend gehalte te beluisteren viel. De inzetten waren prachtig gelijk, de verhoudingen uitnemend geregeld. de klank sonoor imposant of teeder al naar de bedoeling de opvatting oordeelkundig. Mej. Leening kan over dit optreden te vreden zijn. Tenslotte het Chr. Wasse- naar's Mannenkoor: voortreffelijk mate riaal kundige tenoren, die in het forte zich echter voor knijpen moeten hoeden, maar met dat al een koor. waarmee de heer Water voor den dag kan komen. Met eenige dankbare nummers heeft het koor een alleszins verdiend applaus geoogst. Extra willen wij nog vermelden de muzikale vleugelbegeleiding van „De Wilgen". Het publiek was helaas niet overtalrilk: dat had gelet oo de orestaties van dezen avond zeker erooter moeten ziin. De heer Goedhart sloot den keurig oonro„rti«eerden avond nadat nnv-uiik now de Avond- nnT or—oneen war Wet bestuur van den R'ng mao m°t vo'lo tevredenheid on deze zangemMi—'—mst waarin alle vereeni gingen elkaar met interesse beluisterden, terugzien!

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1