jmojct Losse nummers van ons Blad 76ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 28 Februari 1936 Vijfde Blad No. 23291 UIT DE OMSTREKEN. Officieele Crisispublicaties. tót* HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Franciscus B. Boomgaard. Reigerstraat 50 Gerardus W. den Drijver, Schipholdijk 190 Johanna A. Betlst. echtge. van J. V. D. Engel, Kruisweg 1511 Johannes A. van Gennep, Aalsmeerder- dijk 323 Magchiel Hoogendoorn, Nteuwe- weg 28 Gerardus A. Pieterse, Lisserdijk 59 Cornelia van den Doel, wed. K. van de Polder, Dennenlaan 16 Gerrit J. van Tintelen, Relgerstraat 48 Desiderius J. Volkers, Olmenlaan 98 Anna H. de Boer, wed. J. E. C. Stelnfoort, Schiphoi- dijk 254 Adrianus J. van der Ploeg, Vijf- hulzerdijk 137Everardus Molenaar, Con courslaan 46 Dlmpna van Workum, Lel- muiderdljk 222 Jenneke Knoop, Sloter- weg 1453. Vertrokken: Ernst A. Hagedoorn, naar De Bilt, Waterweg 227 Pleter van Vleu ten naar Uitgeest, Koepad 14 Abraham N. van der Bijl, naar Amsterdam, Nieuwe- weg F 177 Cornells Enzler, naar Am sterdam, Van Bossenstr. 110 hoog Geer- truida P. Driessen, n. Haarlem, Nieuwe- gracht 26 Hendricus M. Viseer, naar Heemstede, Madoerastraat 14 Maarten de Man. naar Hillegom, Meerstr. 21 Jo hanna M. van de Raadt, naar Heemstede, Glipperweg 1 b Gerhard A, Hinrichs, naar 's-Gravenhage. Hasseltschestr. 35 - Jan C. Wendels, naar Amsterdam, Kuiper straat 62, 1 hg. Johannes H, de Wilde, naar Bennebroek. Meerweg Abraham Keijzer, naar Hillegom, Meerstr. 178 Franciscus J., E. Hulscher, naar Amster dam, Overtoom1 378, 1 hg. Theodorus Brouwer, naar Alkmaar, Snaarmanslaan 109 Willem Wielinga, naar Amsterdam, Westermarkt 9. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrlka Cornelia Maria, d. van A. J. van Velzen en J. E. M. v. Nleuw- burg; Johanna Oatharina, d. van C G. van Egmond en M. G. Heemskerk; Her man Willem, z. van J. T. Breedijk en M. G. J. van Raam; Cornells, z. van P D. Schippers en M. Verhoeven; Anna Elisa beth Maria, d. van C. J. Baars en C. J. M. Holla; Jan, z. van W. Eveleens en J. Haak; Maria Christina, d. van J. J. Balk en C. J. Smit; Grietje, d. van R. Weerman en G. M. Feenstra; Leonardus Pieter, z. van J. Roubos en E. Loddema; Catholijntje, d. van S. Romeijn en A, Ruighaver. Ondertrouwd: Joseph Schönhage 65 jaar en Dirkje de Bruin 46 jaar; Pieter Junge- (rius 21 jaar en Aagje Tamerus 21 jaar; Pieter Arensman 21 jaar en Adrlana Rui ter 22 jaar. Gehuwd: Antonie Griekspoor 23 jaar en Helena C. M. van Groenigen 19 jaar: Gerardus M. Been 25 jaar en Josephina J. Rovers 21 jaar. Overleden: Cornelis Combee 78 jaar wed. F. Lankhaar; Hendrica van Braak 80 jaar wed. van K. van Leeuwen; Tine Mathilde 5 mnd. dochter van A. van der Zwaard en T. de Groot; Teunis Gerrit Cornelis 2 mnd. zoon van A. D. van der Vlugt en P. J. Blom: Ariaantje Been 74 j. geh. met A. de Haan. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, z. van C. Zwanenburg en K. van Dulin Aart Johan. z. van J. Durieux en N. de Rover Cornelis, z. van C. Vooüs en M. Hoek. Overleden: Johannes Tukker 88 Jaar, wedr. van J. de Groot Alida Dubbelaar. 62 jaar wed. van J. van Beele. Getrouwd: E. de Jong en C. van der Boon. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Adriana Maria. d. van M. J. de Groot en P. van Alphen Henrietta Maria. d. van H. A. Simons en M. H. v. Kempen Cornelis. z. van J. H. Clement en M. M. Boogerd Wilhelmus Jozef Antonius z. van A. Duineveld en M. J. Straathof. Getrouwd: N. van Dooren en E. Neder- veld G. in 't Veld en J. C. v Nieuwkoop. Loop der bevolking. Gevestigd: A. de Wit en echtgenoote, van Noordwij kerhout. Nassaustraat 14 B. A. G. Boot. van 'Wormerveer, Vreewijk 6 Mej. P. v. Stein, van Leiden Heere- weg 367 G. B. Rooljakkers van Noord- wijkerhout. Meer en Houtstraat 18. NOORDWIJKERHOUT. HET OVERLIJDEN VAN PASTOOR QUANT. Wat hü voor de gemeente deed. De plechtige uitvaart en begrafenis van het stoffelijk overschot van pastoor Quant zal plaats hebben a.s. Maandagmorgen. De kerkelijke plechtigheden beginnen om half tien in de Parochiekerk van St. Jozef. Een tragische bijzonderheid is het feit, dat wijlen pastoor Quant, het eerste zal worden bijgezet in het nieuwe Priester graf, dat dezer dagen gereed kwam en dat geheel volgens zijn aanwijzingen tot stand kwam. Van de vele grootsche werken, die onder pastoor Quant tot stand kwamen, noemen wijbouw van de parochiekerk met zuster huis; bouw van twee moderne R.K. scho len. ieder met zes leslokalen: stichting van het R.K. Wlt-Gele Kruis met moderne wijkverpleging; oprichting der R.K. Be waarscholen. terwijl kort geleden op zün verlangen centrale verwarming in de kerk werd aangebracht. Voor het hoofd der R.K. school werd op zijn advies een mo dern woonhuis gebouwd, terwijl hii zeer veel gedaan heeft voor de inwendige kerk- versiering. In 1924 werd zün 25-jarig Priesterfeest gedurende twee dagen op »rootsche wijze herdacht er. ontving hii uit dankbaarheid van zijn parochianen een schitterend cadeau. Geboren te Gouda op 25 Jan, 1873, werd hü in 1899 tot Priester gewild. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steun-vergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedenatureerd in het üjdvak van 9 Fe bruari 1936 tot en met 15 Februari 1936 voor de kwaliteitsklassen C en D respec tievelijk f. 3,50 en f. 3.— per 100 K G. zal bedragen; de steunvergoeding voor ln datzelfde tijdvak gedorschte gele erwten, voldoende aan de standaardmonsters C en D zal respectievelijk f. 3.en f. 2.60 per 100 K.G. bedragen. 9427 Pastoor Quant was van huis een man van de wereld die vele buitenlandsche reizen gemaakt heeft Niettegenstaande zün zwakke gezondheid was hij altijd vroolijk en opgeruimd. Naar zün predika ties die vaak van bllzonderen aard waren, werd gaarne geluisterd soms kwamen daartoe de geloovlgen uit den geheelen omtrek naar de St. Jozef-kerk. Pastoor Quant was bemind, doch ookgevreesd.- Vanaf den kansel kon hü ontreden als een steng rechter en allen geducht de waar heid zeggen; doch meestal doorkruldde hü alles met kwinkslagen Pastoor Quant was een vriend voor oud en jong wiens heengaan algemeen be treurd wordt ook door nlet-katholieken, onder wie hii eveneens veel goede beken den telde. Aanrijding. Bij het keeren kwam een bestelauto van de firma v. d. Stok uit Lelden in botsing met een motorrijder uit Stompwiik die nog wilde passeeren. De motor-rlldér werd door dr. Wösten verbonden, en per auto vervoerd. De motor werd vernield. Burgerlijke Stand. Geboren: Nelly Henriette, d. van D. N. ScoutenPoulus; Petrus Nörbertus, z. v. P. W. van DuinZonneveld; Fieternella Joanna Maria, d. v. A. W. Vreeburg—van Nobelen; Johannes Wilhelmus, z. v J. P. van der KlugtHoogenstraten; Petrus Gerardus, z. v. H. J. Versteege—Schilder Geertruida Theodora Maria, d. v. A. v. d. SlotWarmerdamLeonardus Johannes, z. v. J. P. van den BurgRedeker; Gerar dus Petrus Agatha, z. v. W. Th. van den Bergvan der Ploeg; Engelberta Helena, d. v. W. van Wettenvan den Burg; Cor nelis Franciscus, z. v. P. Duivenvoorden Hogervorst; Anna Theodoricia .Adrlana, d. v. A. van den Nieuwendljk—Mens; Huberta Christina Maria, d. v. L. P. BramaRooü- akkers; Cornelia, d. v. J. G. Duivenvoor denBakker; Johannes Thomas Gerardus Maria, z. v Q. W. van der Klugtv. Steijn; Johannes Petrus Maria, z. v. C. G. Hulse boschBeelen; Izaak Héndrik, z. v. K. Koolvan Zuljlen. Overleden: Arend Kuijper, 70 Jr. Anna M. Geerlings, 4 weken Leon. Verduün, 83 jr., weduwnaar van M. Faasen Lena A M. van den Berg, 1 maand A. L. Kuij- pers, 84 jr., weduwnaar van P. C. de Rvhj- ter Hendrik Os, 88 jaren, weduwnaar van D. Hoogeland F. F. J. Warmerdam, 1 jaar Maria van der Eist, 11 jaren. Ook in Den Ruygenhoek worden nieuwe woningen gebouwd, voor rekening van den aannemer Bakker. Voor het bouw- bedrüf een hoopvol teeken. van Den Haag A. J. Bing. kant.bed.. Dorpsstraat 28. van Amsterdam J. W. Schaap db. Oranjelaan 15 van Noordwljk. Vertrokken: A A. de Groot en vr.. van i Wilhelminaoark 14 naar Wiesbaden (Dl.) i N Duiis van Emmalaan 18 naar Rijs wijk Z.H. K. v. Ecklaan 314 C. M. Mid den verpleegster van Endegeest naar Den Haag. A. v. Burenstraat 295 C. T. Jon- gerheld db. van Julianalaan 6 naar Den Haag Maliestraat 4 C. Egging geb. Sie- rag en gez. van Regentesselaan 16. naar Boskoop Reyerskoop 99 S. J van den Berg db.. van Koninginnelaan 17 naar Leiden. Vliet 27 F H. Wijsman, electrl- cien, van Javastraat 26. naar Amsterdam. Nassaukade 75. Burgerlijke Stand. Geboren: Franclsca d. van C. van Steün en P, M. Buschman Annie Elizabeth, d. van J. Erlnga en E. E. Andrlessen Laurens Jacobus Maria. z. van A. C. Som- mellng en A. M. van Eisen. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Ingekomen: H. A. Baak db., Voorstraat 100 J. G. van den Berg, timmerman, Marcellusstraat 8 S. J. Tisseur echtg. C. van der Wiel, Dahliastraat 64 N. Barnhoorn db.. Huis ter Duinstraat 35/37 F. J. van Winsen, St. Jeroensweg 21 J. van der Kraats, Emmaweg 7a. Vertrokken: A. A. van Bohemen echtg. H. Wassenaar naar Lisse, Nassaustraat G. Steenvoorden geb. Zwiep en kind naar Den Haag, Lam Groen 51 Th. J. ten Have geb. Werningh Cöster naar Den Haag, Parklaan 189 Th. M. van Kam pen, naar Mient 2. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Johannes, z. van A. Meüer en G. P. de Haas Margaretha Johanna, dochter .van J. P. J. Vink en P. A. Caspers Leonardus Petrus, z. van L. J. Steenvoorden en M. Wassenaar Cornelia Gertrude Helena, d van J. P. W. Siemerink en A. J. Kapel. Getrouwd: P. A. Groenewoud en C. Ho gervorst. Overleden: Apolonia Catharina van Went 68 j., gehuwd met A. J. van der Voort Johanna Nleuwenhuizen 29 j., wed. J. J. de Mooij NOORDWIJK AAN ZEE. Jaarfeest der C. J. V. In de Geref. Kerk hielden de Chr. Jongel. Vereen. „Hebt de Waarheid en den Vrede lief" en de Meisjesvereen. „Trifosa" haar- gezamenlijk jaarfeest onder leiding van .ds B. Bouma. Na een korf openingswoord werd begonnen met het afwerken van het groote program. Na verslagen van secretaris en secretaresse hield mej. N. v. Duin een referaat over: ,De uitverkiezing" waarop het bondslied .Bouwen en Bewaren" werd ingezet. C. Plug leverde een referaat over ,De Gemeene Gratie" waarop het bondslied van den Geref. Jongel. Bond weTd ge zongen. Na eenige voordrachten werd tenslotte gezongen Gez. 180 vs. 1 waarna ds. Bouma sloot met dankzegging. OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: P. G. van Schle, bakkerskn., Duinzichtstraat 22. van Warmond G. Biesot en gez. handelsr.. Duivenvoorde straat 11. van Katwijk P. G. Schmidt en vr vertegenwoordiger Terweeweg 94 van Leiden M. Verhoef db. van Griet- huiisenplein 2 van Katwük P, W Ver beek onderwijzer Emmalaan 10. van Lei den A Kraan verpleegster H. Morsch- weg 114 van Den Haag N. J van Rü, kinder!H. Morschweg 86 van Wassenaar M. Güsman db. Rhüngeest van Let- den A Fraterman 11. verpl.. Endegeest RIJNSBURG. Vergadering Kerkherstel. De afd RUnsburg van het Verbond tot Kerkherstel hield haar ledenvergadering in de Kerkzaal. Na opening door de w.n.d. voorzitter, den heer F. Vletter, las de secretaris, de heer G. Leenheer de notulen en bracht het jaarverslag uit dat van een opgewekt vereenlglngsleven getuigde; het aantal leden bleef ongeveer statlonnalr. Door ongesteldheid van den penningmees ter werd het financieel verslag uitgesteld tot de volgende vergadering. De aftr bestuursleden de heeren F. Vletter ën G. Leenheer werden met groote meerderheid herkozen. In de plaats van den heer A. in '1 Veld. die bedankte, werd gèkozen de heer J. v. Egmond Nz. Na rondvraag en gemeenschappelijk gezang sloot dè heer J. Samson met dankgebed. In het comité van aanbeveling voor de organisatie „Jong Holland snakt naar werk" hébben de yplgende heeren zitting genomen: J. L, Bosschieter burgemeester; C. D. v. d. Vijver en T Kralt wethouders; ds. Peter: d. Baan: ds. Broekstra: ds v. d. Loo; dr. H G Jonker en dr. G. Rijkmans. De heer C. de Monnege heeft bedankt als veilingmeester en administrateur van de Veilingvereeniglng „Bloemenlust". SASSENHEIM. Geslaagde Zanguitvoering. In het Herv. Vereenlgingsgebouw gaf de Chr. Zangvereeniging Be Lofstem" en het kinderkoor „De juichende Kinderschaar" een uitvoering. De opkomst was zeer groot. De eere-voorzitter ds. Krükamp opende. Mogen wil door onzen zang aldus spr., Iets doen om de wolken die boven onze ge- meentefinanciën hangen te helpen ver drijven Hierna werd met de uitvoering van het uit 19 nummers bestaande programma begonnen. Zoowol het'koor ak het kinder koor waren goed op-dreef; alle nummers werden uitstekend uitgevoerd. Het koor deed de concoursnummers waarmede een len prijs werd behaald hooren. terwijl het kinderkoor veel bijval oogstte met de liederen van Fr Abt. De bekwame leiding van den dirigent den heer Smittenaar. zorgde voor een onberispelijke afwerking Door het koor was een nieuwe piano aangeschaft en de nog ontbrekende gelden trachtte men te vinden door de oude te verloten. Al met al kan .De Lofstem" met voldoe ning op deze uitvoering terugzien! Burgerlijke Stand. Geboren: Hendricus Theodorus, z. v. H. J. Hoogeveen en Th. de Kuijper Cor nelia Elisabeth Maria, z. v. A. J. Bisschops en A. M. Straver. Ondertrouwd: G D. van Beelen 24 J. en L. van Duün 22 j. Getrouwd. P. H. van Zoen 34 j. en C. W. van Zoen 30 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Th. M. van der Voort, Hoofdstraat 154 van Wassenaar C. J. M. van Heüningen, Hoofdstraat 238, van Hazerswoude. Vertrokken: E. F. Drauners, Hoofdstraat 320, n. Duitschland G. L. Olüslagers, Menneweg 11, n. Veghel. VALKENBURG. Jaarvergadering Wilhelmina-Vereen. De 2e voorzitter, de heer P. Kort, opende mét een hartelijk welkom en sprak zijn leedwezen uit over het feit, dat de voor zitter, door droeve familieomstandigheden verhinderd was. De secretaris, de heer A. Oosterlee, las de notulen en 't jaarverslag, die onder dank werden goedgekeurd. De penningmeester deelde mede, dat de in komsten hebben bedragen f. 317,43 en de uitgaven f230.57batig saldo f. 86.86. De heeren Dubbelaar. v. Delft en Binnendü'k adviseerden de rekening onveranderd vast te stellen, waartoe onder dank aan den heèr L. RMjnsburger besloten werd. De feestbespreking vergde heel wat tüd maar leverde weinig resultaat op. Bü de bestuursverkiezing werd de voorzitter, de heer Johs. v. d. Zwart, met alg. st. herko zen. De heeren M. v. Tol en J. Kort wer den met groote meerderheid herkozen en namen hun herbenoeming aan. In de plaats van den heer Abr. Ooster lee, die bedankt had, werd gekozen de heer Dubbelaar, die zün benoeming aan vaardde. Bij de rondvraag kwam de viering van het eerste lustrum ter sprake. Het bestuur kreeg opdracht voor een gepaste herden king te zorgen. Hierna sloot de 2e voorz. onder dank de gezellige vergadering. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren; Louise Henriette, d. van G. C. Massa en H. de Jong Maria Paulina, d. van B. L. den Elzen en M. J. Oosterlaan Arle, z. van C. Mechelse en W. C. M. de Ruyter. Overleden: E. C. Zwollo—Huslage, 67 J. C. P. Blok. 68 jaar S. H. Hendriks, 72 J. RECLAME. 9406 De nieuwe Sickest' BIÏTER-reep Is eveneens een goede greep I Loop der Bevolking. Ingekomen: J. J. H. v. d. Houven, WUn- gaardenlaan 27, van Den Haag J. M. H. Hotze, Leldscheweg 187 b, van Lelden. Vertrokken: H. Holtrust, naar Katwük S. v. d. Mey, naar Oegstgeest v. d. Broek geb. Steenken, naar Den Haag M. van Wetten en gezin, naar Driebergen- Rüsenburg A. M. Koot, naar Hazers woude B. v. d. Woude, naar Rüswük G. Kooien en gezin naar Leiden K. Spaans en gezin, naar Den Haag A. de Vries, naar Palestina. WARMOND. A.S. 12'/i-JARIG WETHOUDERS- JUBILEUM. Van den heer Alb. Oudshoorn. Op 4 Maart a.s zal de heer Alb. Ouds hoorn. een zeer bekende en populaire figuur in onze gemeente, zün 12Vi jarig wethoudersjubileum berdenken. Dit feit zal voorzeker door velen aangegrepen wor den den heer Oudshoorn wiens groote verdiensten voor de gemeente wij inder tijd ter gelegenheid van zijn 12'/- jarig raadslidmaatschap reeds uitvoerig schet sten geluk te wenschen! Een commissie heeft zich gevormd om den heer Alb Oudshoorn op dien voor hem zoo gedenkwaardigen dag te hul digen. Loop der bevolking. Vertrokken: K. W. v. d. Willyk. naar Monster H. F. A M. van Grleken-Bors- boom naar Den Haag L. v. d. Struys. naar Leiderdorp A. J. v. d Krogt. naar Zoeterwoude P. G. van Schie naar Oegstgeest H. Steur, naar Nieuwer Amstel. Gevestigd: A. Elsgeest. van Apeldoorn. Jol omgeslagen. Een jol bemand met een drietal heeren is bü het proefvaren door verkeerd ma noeuvreeren omgeslagen. De Inzittenden geraakten te water doch zü konden zwemmend den wal bereiken. Het Ijskoude water maakte dit bad alles behalve aan genaam en de lust tot zeilen was dan ook spoedig vergaan. De jol werd door een passeerend motorschip gekeerd en op sleeptouw genomen. Door de Nationale R.K. Commissie voor ieugd werkloozenzorg is alhier een collecte gehouden, die een bedrag van f. 83.36 opbracht. Een mooi succes! WASSENAAR. Ouderavond der Chr. School. In het gymnastieklokaal van de Chr. school aan de Bloemcamplaan werd een ouderavond gehouden. Dr. H. J. Honders ging voor in gebed en las een gedeelte uit 1 Samuël 3 en sprak naar aanleiding hier van het openingswoord. Hierna hield dr. N. W. Bouman een cau serie over „De opvoeding van het kind". De opvoeding is beïnvloeding van den eenen mensch door den andere. Zoowel voor de ouders als voor de onderwijzers ligt hierin een groote verantwoordelükheid, zij hebben op de jeugd zeer veel invloed en deze kan ten goede of ten kwade aange wend worden. Spr. wees er dan op, dat men het kind reinheid en regelmaat moet bijbrengen en voor voldoende rust moet zorgen in het belang der gezondheid. De gevoelens van egoïsme en altruïsme moe ten in evenwicht gebracht worden, zooals de Bübel leert, „hebt uw naaste lief als u zelve". Om goede opvoeders te zün moet men zich de moeilükheden van het kind, die op eiken leeftüd verschillen, kunnen indenken. Op eenvoudige wijze make men zün kinderen vertrouwd met de eeuwige dingen opdat zü vroeg leeren opzien naar hun Hemelschen Vader, tot Wien zij zich altüd kunnen wenden. Spr. wees op de heerlüke taak der opvoeders, kinderen op te leiden tot zelfstandige menschep en burgers van Gods Koninkrijk. Van de gelegenheid om zich ln de di verse klassen van de resultaten van het onderwüs op de hoogte te stellen, maakten alle ouders gebruik. Daarna sprak dr. Hubbeling over zün praktük als school- arts. Spr. merkte op, dat men den schoolarts moet zien als ingeschakeld in het wüd- vertakte terrein der preventieve genees kunde. De samenwerking met den huis arts moet goed zün. Daar de schoolarts niet zelf behandelen mag, is zün voor naamste taak het opsporen van afwükin- gen, alsmede het medisch en hygiënisch opvoeden van gezinnen. Tot zün zorg be hoort ook het toezicht op de doelmatig heid van de schoolgebouwen. Belangrük is ook het onderzoek op de kleuterscholen; het aangrijpingspunt om ziekten te be- strüden is beneden den 6-jarigen leeftijd gunstig. De sterfgevallen door infectie ziekten zün bü jonge kinderen grooter dan algemeen wordt vermoed; ook worden veel meer afwijkingen geconstateerd, dan men oppervlakkig meent. Spr. wees op het be lang van de sport géén wedstrüden voor een gezonde ontwikkeling. Spr. be handelde dan nog de prlncipieele bezwa ren. De schoolartsendienst wil niet het verantwoordelükheidsgevoel der ouders wegnemen, maar, integendeel vergrooten in het algemeen belang der volksgezond heid. Ds. W. A. B. ten Kate sloot dezen leer- zamen ouderavond met gebed. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Leo Franciscus. z. van L. L. van Leeuwen en P. van Haast recht Micd Marion d. van b. j. w. Beunders en M Balcuerie Guerin Peper mans Petrus Cornelis z. van C. j. Voorham en C. C. J, Knünenburg Maria Jacoba Henriette. d. van H. j. Konings en ZATERDAG 29 FEBRUARI 1936 Hilversum I 1875 M. Vara-uitzendlng 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwüding Vpro 10.15 Variatieconcert en voordr. 12.00 Gram.pl. 1.15—1.45 Orgelspel 2.00 Gram.pl. 2.30 Geheelonthouders causerie 2.45 Gram.-pl. 3.10 Film praatje 3.30 R'damsch Philh. Orkest, m. m. v. sopraan 4.35 Lezing 4.50 Ver volg concert 5.40 Literaire causerie 6.00 Orgelspel 6.30 Esperanto-ultzending 6.50 Gram.-pl. 7.15 Westfriesohe uit zending 7.57 Herh. SOS-ber. —.8.00— 12.00 Gevar. programma m. m. v. Vara- orkest, R'damsch Philh. Orkest, mannen koor „Apollo", solisten en dansorkest (om 11.00 Nieuwsberichten). Hilversum II 301 M. Kro-uitzendlng 8.00—9.15 en 10.00 Gram.-pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur 12.15 Gram.-pl. en Kro- orkest 2.00 yoor de jeugd 2.30 Sport 3.004.00 Kinderuur 4.15 Gram.-pl. 4.45 Kro-melodisten en Gram.-pl. 6.20 Lezingen en Gram.-pl. 8.00 Berichten 8.10 Reportage 8.25 Gram.-pl. 8.30 Kro-orkest 9.00 Berichten 9.05 Gra- mofoonplaten 9.15 Kro-orkest 9.25 Uitwisselingsconcert Boedapest-Kro (om 10.20 Berichten) 11.1512.00 Gram.-pl. Droltwich 1500 M, 11.20 BBC-Northern- orkest, m. m. v. vioolsolist 12.35 Gram.- platen 1.20 Commodore Grand Orkest 2.20 BBC-Schotsehe orkest m. m. v, zang solist 3.20 Orgelspel 3.50 Trioconcert 4.20 Populair concert 5.20 Gram.-pl. 5.50 Relais uit Amerika 6.20 Berich ten 6.50 Sportpraatje 7.05 Welsh In termezzo 7.20 Weekend-programma 8.05 Militair concert m. m. van zangsolist 8.50 Toespraak 9.05 Welsh concert m. m. van solisten, koor en orkest 9.50 Berichten 10.20 BBC-Theater-orkest m. m. van sopraan 11.20-12.20 Dansmuziek. Radio Paris 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram - platen 11.20 Orkestconcert 2.50 Gr.- platen 4.20 Pascal-orkest 5.50 Gram.- platen 8.20 Cembalorecital 9.05 Opera uitzending 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. Keulen 456 M. 5.50 Orkestconcert 11.20 Populair concert 1.35 Gevar. concert 3.20 Vroolijk programma 5.20 Kwintet- concert 6.20 Orgelspel 7.30 Verras singsprogramma 9.50—11.20 VrooUjk programma. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Zi- geunermuziek 1.30 Omroeporkest 2.20 Gram.-pl. 3.20 Dansmuziek 4.20 Ora toriumuitzending 6.35 Gram.-pl. 7.05 Kamermuziek 8.20 Operette-uitzending 10.30 Dansmuziek 11.20—12.00 Gram.- platen 484 M.: 12.20 Omroeporkest 1.30 Zigeunermuzlek 2.20 Gram.-platen 2.50 Opera.-uitzending 4.20 Gram.-pl. 5.35 Omroeporkest 6.20 Gram.-pl. 6.50 Zang 7.20 Gram.pl. 8.20 Sym- phonieconcert 10.30 Gram.-pl. 11.20— 12.20 Dansmuziek. Deutschlandsender 1571 M. 7.30 Operette- uitzending 9.20 Berichten 9.50 Popu lair concert 10.05 Weerbericht 10.20— 12.15 Dansmuziek, GEAI. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 29 Februari. Ie Programmalederen dag, van 824 uur: AVRO, VARA, enz. 2e Programma: lederen dag, van 824 uur: KRO, NCRV, enz. 3e programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: Keulen plm. 13.15: Brussel VI. 15.20: Keulen 16.20: Brussel VI. 18.20: Beromünster 18.30: Boedapest 18.50: Parijs Radio 19.55: Rome of diversen. 4e programma: 8 05: Parüs Radio 8.50: diversen 10.35: Londen Reg. 13.20: Droitwich 18.20: diversen 18.50: Londen Reg 22.20: Brussel VI. 22.30: Londen Reg Wijzigingen voorbehouden. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Fa. Ph. BROBBEL, Stationsweg 49 Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel,' Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 126' A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4. W. v. LEEUWEN, Janvossensteeg 19 J. A. MANHAVE, Haarl. straat 128 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en aan de Kiosken. M. A. van Oevelen Johannes Bartholo mew Josephus. z van J. P. J. Alkemade en C. A J. van Eeden. Ondertrouwd: H. T. Vreede en A. M. H. Trapp. Getrouwd: E. Korvine en H. M van der Lans J. H van der Meer en H. Marien- wald P. Bouwmans en C. W. van den Bosch. De raad zal op Woensdag 4 Maart des v.m. te kwart voor 10 uur ter openbare vergadering büeenkomen.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 17