LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 28 Februari 193S SPORT. Twee wereldrecords verbeterd. HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Thijs IJs bestrijdt de Reuzen van Pakkijs VOETBAL. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE L. V. B. Programma voor morgen. lste klasse: A.R.C. 1Noordwijk 1; Quick B. 1—L.R.C. 1. E. v. d. Blom; S.L.F. 1 Katwijk 1, Wassen burg; Ter Leede 1 Rijnsb. B. 1, v. d. Nat. 2de kl. A: O. Clubje 1—A.R.C. 2, J. Hil- lebrand; Sleutels 1—Quick B. 2, Neute boom. 2de kl. B.: Rijnsb. B. 2—Weter. B. 1, De- vilee. 3de Kl. A: L.R.C. 2—Quick B. 4. v. d. Velden; S.C.O 3Katwijk 3. Stouten; Woubrugge 2—Ter Leede 3. Olivier. 3de kl B: Quick B. 5—L.R.C 3 (bijter- rem) Visser; Noordwijk 4Weter. B. 2 (bijterrein) v. Tuyl. 4de kl.: A.S.C. 2—Katwijk 4 (2de ter rein i De Haas. Ac p.: KatwijkTer Leede, Schniede- wind. Alle wedstrijden vangen aan om half- vier. Overzicht. Voor de eerste klasse komt A.R.C. 1 thuis tegen Noordwijk 1 binnen de lijnen. De bezoekers zijn, hoewel wat minder sterk dan in het begin van de compe titie, nog steeds tegenstanders, waarmede rekening gehouden moet worden en dat zal A.R.C. na de verrassing van A.R.C. 1 terdege doen. Quick Boys 1 komt thuis tegen L.R.C. 1 uit. Of de Lissenaren ook aan Quick Boys een puntje zullen ont nemen? Wij denken dat 't niet gaan zal. SIT, 1 speelt thuis tegen Katwijk 1. Wij rneenen dat de bezoekers een tikje ster ker zijn, wat nog niet zeggen wil dat beide puntjes naar Katwijk gaan. Terleede 1 zal trachten revanche te nemen voor de 32 nederlaag in de eerste ontmoeting tegen Rijnsb. Boys 1. In 2 A zal Ons Clubje 1 tegen A.R.C. 2 haar puntenaantal met 2 kunnen ver- hoogen. Sleutels 1 heeft een kansje om thuis tegen Quick Boys 2 in de return match revanche te nemen. 2 B brengt Rijnsb. Boys 2 tegen Weter. Boys 1. In de eerste ontmoeting werden de puntjes gedeeld. Wij denken niet, dat de Rijnsburgers hun eerste zege zullen behalen. L.R.C. 2Quick Boys 4 is in 3 A een strijd van groot belang. De thuisclub vecht voor het behoud van een (al is het dan ook een kleine) kans: Quick Boys voor haar fraaie ongeslagen positie na negen wedstrijden. Zal S.C.O. 3 thuis tegen Kat wijk 3 nog eens kansje maken om zich van de onderste plaats af te werken? Woubrugge 2 en Terleede 2 kunnen de puntjes deelen. In 3 B geldt hetzelfde als in 3 A, alleen gaat het hier ten opzichte van de veree- nigingen in omgekeerde volgorde. L.R.C. 3 wil en zal hier echter wel ongeslagen blijven. Noordwijk 4 kan thuis winnen van Weter. Boys 2. Wie zal in de 4de klasse de leiding ne men? De kampioenscandidaten A.S.C. 2 en Katwijk 4 komen tegen elkaar in het krijt. Te Katwijk bleef de thuisclub met 5—3 de baas. Wij kunnen nog niet aan nemen. dat deze ontmoeting A.S.C.'s eerste nederlaag op eigen terrein zal brengen. Ook de staartclubs Weter. Boys 3-Noord- wijk 5 strijden voor wat ze waard zijn om van de onderste plaats te komen. De puntjes kunnen hier broederlijk gedeeld worden. Voor de adspiranten moet Terleede van Katwijk winnen om met Quick Boys ia) in strijd te kunnen blijven om de leiding. Of het lukken zal te Katwijk? L. F. C—E. D. S. Het L.F.C.-elftal dat a.s. Zondag den belangrijken wedstrijd tegen E.D.S. moet spelen is als volgt samengesteld: Doel: Duffels. Achter: Crama en v. d. Plas. Midden: H. Neuteboom, J. Kukler en Nagtegeller. Voor. v. Leeuwen, Arnoldus, de Koning, A. Link en Herreur L.F.C. zal alles in het werk stellen dezen wedstrijd te winnen, daar zij dan geheel buiten gevaar is voor de laatste plaats. Zoodat een spannende strijd verwacht kan worden. o S.L.F. I—KATWIJK I. In dezen wedstrijd, welke op het N.B.L.O- terrein gespeeld wordt, komt Si.F. in de volgende opstelling uit: doel: J. Batelaan; achter: A. Crama en A. Kamphues; midden: K. Kolderman, P. Raar en P, Lepelaar; voor: M. L. Ouwer- kerk, B. A. Stikkelorum. L. Vliegenthart, H. J. Duffels en J. de Keuning. PORTUGALDUITSCHLAND 1—3. Voor 30.000 toeschouwers werd in het stadion te Lissabon de landenwedstriid PortugalDuitschland gespeeld, welke ontmoeting na spannenden strijd met 31 door het Duitsche elftal werd ge wonnen, nadat de rust met een 10 voor sprong voor de bezoekers was ingegaan. WATERSPORT. UNIE VAN WATERTOERISTEN. In het Victoria Hotel te Amsterdam is onder voorzitterschap van den heer J. H. Bergmann de algemeene jaarvergadering van de Unie van Watertoeristen gehouden. Medegedeeld werd, dat een lid drie zilve ren bekers beschikbaar heeft gesteld voor de in 1937 te houden vaartocht. Het afgeloopen boekjaar leverde een batig saldo op van f. 509.06. De rekening sluit met een bedrag van f. 3840.92 in ontvangsten en uitgaven. Het. bestuur werd als volgt samengesteld: C. J Hagedoorn. Amsterdam, voorzitter; H. C. Ykema, Voorburg, secretaris; P. van Eek Jr.. Amsterdam, penningmeester; W. P. van Meerkerk, Den Haag en M. A. W. Maas, Utrecht. ZWEMMEN. DOOR WILLY DEN OUDEN EN RIE MASTENBROEK. OOK TWEE NEDERL RECORDS GEBROKEN. Ten bate der Stichting Arbeidsinrich- tingen voor Geestelijk Onvolwaardlgen A. G. O waren gisteravond in het Sport- fondsenbad te Amsterdam nationale zwem wedstrijden georganiseerd, welke in alle opzichten een buitengewoon succes had den. Immers, twee nieuwe wereldrecords op een avond is een zeldzaamheid van bij zondere soort. Willy den Ouden verbeter de haar eigen wereldrecord over de 100 meter vrije slag en bracht het van 1 min. 4.8 sec. op 1 min. 4.6 sec., terwijl de an dere Rotterdamsche zwemster Rie Mas tenbroek er in slaagde het wereldrecord op de 100 meter rugslag te heroveren op mevrouw Eleanor HolmJarret door den tijd van 1 min. 16.3 sec. op 1 min. 15.8 sec. terug te brengen. De 100 M. vrije slag werd in twee series gezwommen. In de tweede serie starten Annie Tim merman van de RDZ., Jopie Selbach van de ADZ, Rie Sieberg van de HZ en PC. Willy den Ouden van de RDZ en Tine Wagner van 't Y. Willy den Ouden nam direct een voor sprong, doch in het bijzonder gaf Tine Wagner haar goed partij. De Y-zwemster bleef uitstekend volgen. Op onnavolgbare wijze ging Willy den Ouden door het wa ter en insiders zagen dadelijk, dat het wereldrecord bedreigd werd. Met een fraaien eindspurt, wederom op enkele me ters gevolgd door Tine Wagner, legde Willy den Ouden de laatste 25 meter af. Even duurde het, voordat de tijd bekend werd gemaakt: 1 min. 4.6 sec. nieuw-wereld- record Sedert 15 April 1934 stond het wereld record op 1 min. 4.8 sec., door haar ge vestigd te Rotterdam, Op 9 Juli 1933 bracht Wllly den Ouden het wereldrecord op 1 min. 6 sec. en via 1 min. 5.4 sec. in Februari 1934 en 1 min. 4.8 sec. in April 1934 is het thans op 1 min. 4.6 sec. ge komen, een tijd, welke o.i. nog wel ver beterd zal worden, vooral indien men be denkt, op welke gemakkelijke wijze de Rotterdamsche zwemster dezen avond door het water ging. De tijd van Tine Wagner dient echter ook met eere vermeld te worden. Immers 1 min. 7.6 sec. is nog nimmer door haar gehaald en plaatst haar direct onder de allerbeste vrije slag zwemsters der we reld. Deze tijd van 1 min. 7.6 sec. blijft zelfs nog onder het Duitsche record, dat op naam staat van Gisela Arendt Annie Timmermans noteerde 1 min. 11.2 sec. als derde in de rij. Als men deze tijden wat nader beschouwt, is het dui delijk. dat de Nederlandsche dames-esta fetteploeg 4 x 100 M. het wereldrecord, dat reeds in Nederlandsche handen is. zeker nog kan verbeteren. Wij hoorden zelfs een tijd noemen van 4 min. 30 sec., waarbij dan voor Willy den Ouden 1 min. 5 sec., voor Rie Mastenbroek 1 min. 6 sec., voor Tine Wagner 1 min. 8 sec. en voor Anne Timmermans 1 min. 11 sec. werd aange nomen. En het wereldrecord staat mo menteel op 4 min. 33.3 sec. Op de 200 M. vrije slag ging de strijd in hoofdzaak tusschen Sipkema. Mooi en Mo lenaar. De drie heeren gaven elkaar strijd op eiken meter en het verwekte dan ook geen verwondering, toen de tijd van den winnaar Sipkema bekend werd gemaakt, 2 min. 22.2 sec. waarmede het Nederland sche record, dat op naam stond van G. Treffers (Neptunus Bandoeng), gevestigd op 31 Augustus 1935 te Bandoeng met een tijd van 2 min. 22.6 sec., met 0.4 sec. was verbeterd. Na de pauze werd de 100 M. rugslag voor dames gezwommen, waarbij o.m. Rie Mastenbroek van de ODZ en Nida Senff van de ADZ aan den start verschenen. Rie Mastenbroek nam dadeftjk de lei ding, waarbij Nida Senff uitstekend volg de. Met krachtige slagen ging de ODZ- zwemster door het water, waarbij opviel, dat het keeren zeer veel te wenschen over liet, Dat was bij Nida Senff beter ver zorgd. Mevrouw Braun had zich bij de finish opgesteld en natuurlijk werden door haar de tijden opgenomen. Met enkele krachtige slagen in den eindspurt tikte Rie Mastenbroek onder hartelijke toejui chingen als eerste aan, waarbij mevrouw Braun niet kon nalaten te roepen. „Ge slaagd. wereldrecord". En vol trots toon de zij aan de omstanders haar chrono meter. Even duurde het. voordat de tijd werd omgeroepen en toen ging het ge juich over in een daverende ovatie, want Rie Mastenbroek had met een tijd van 1 min 15.8 sec. het wereldrecord heroverd. Na ruim een jaar heeft de ODZ-zwem- ster dus het record op haar naam terug gebracht en wel op een dergelijke wijze, die aan duidelijkheid niets te wenschen overliet. Want het zal, welke zwemster in de wereld ook, niet zoo gemakkelijk val len, dezen tijd van 1 minuut 15.8 sec. nog te passeeren. a De 3 x 50 M. wisselslag voor dames bracht wederom een nieuw Nederlandsch record. Het werd hier zelfs een dubbel re cord. Na een prachtlgen strijd werd de RDZ met de dames Willy den Ouden, G. Brouwers en A. Timmermans met niet merkbaar verschil eerste in den tijd van 1 min. 44.6 sec. De ploeg van de ODZ met de dames B. Martin, C. Eykenbroek en R. Mastenbroek had denzelfden tijd. De ge maakte tijd was weer een nieuw Ned. re cord. Het oude record dat op naam stond van dc ODZ met 1 min. 46.8 sec. en 11 November 1.1. te Schiedam gevestigd was, was dus met niet. minder dan 2.2 sec. ver beterd. Voorwaar een pracht prestatie. Daar beide ploegen denzelfden tijd had den, zijn er dus thans twee Nederlandsche recordhoudsters op dit nummer. Het resultaat was: 1. RDZ in 1 min. 45 sec.; 2. ODZ zelfde tijd; 3. Het Y inT min. 49 sec. DE VOORLOOPIGE SAMENSTELLING. FERWERDA ONDER DE LAT. Het voorloopig Nederlandsche elftal, dat op 11 Maart as. des middags om 2 uur op het Sparta-terrein te Rotterdam tegen Nottingham Forest een oefenwedstrijd zal spelen, is door de keuze-commissie van den Kon. Npd. Voetbal Bond als volgt samengesteld Doel: Ferwerda (Blauw Wit); Achter: Wber (A.G.O.V.V.) en Calden- hoven (D.W.S.); Midden: Paauwe (Feijenoord), Ande- riesen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord); Voor: Wels (Unltas), Drok (R.F.C.), Bakhuys (H.B.S.). Smit (Haarlem) en Van Nellen (D.H.C.). Als reserves zijn aangewzen: Beun (Hermes-D.V.S.i, Van Run (P.S.V.), Breit- ner (Hermes-DV.S.), Spaendonk (Nep tunus) en Vrauwdeunt (Feijenoord). KORFBAL. LEIDSCHE KORFBALBOND. Programma voor morgen en Zondag. Competitie: Leden: Kl. I: Oosterkwar tier INoorderkwartier I. Kl. II: Oosterkwartier IIIA. A. S. V. (aanvang 11 uur); Algemeene IIKlimop II; Fluks IVOosterkwartier II. Seriewedstrijden: Adspiranten, le afd.: Oosterkw. IZuiderkw. I; Westerkw. I Noorderkw. I. 2de afd.: Noorderkw. IIOosterkw. II; Zuiderkw. IIOosterkw. III. Overzicht. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE ANTWERPEN. DeneefDekuyscher winnaars. Gisteravond is de Zesdaagsche te Ant werpen geëindigd. Des middags waren eenige koppels uit den strijd genomen we gens te grooten achterstand, waaronder BraspenninxVan Hout. Ook Van Kempen die geen koppelgenoot had, mocht niet ver der rijden. Bij de sprints van half tien (er waren 9 koppels in de kopgroep) wisten de koppels Ronsse—Schön, Deneef—Dekuyscher en CharlierDepauw een ronde op de overige ploegen uit te loopen, welke zij tot het slot wisten te behouden. PijnenburgSlaats en WalsPellenaars, die zagen, dat zij tegen de vereende Belgische krachten toch niet j opkonden, reden tenslotte zoo ontmoe- i dlgd, dat zij eindigden met 5 ronden ach terstand. De eindstand was: 1. DeneefDekuyscher 259 pnt.; 2. Char lierDepauw 147 pnt.; 3. RonsseSchön 54 pnt.; Op 1 ronde: 4. LonckeBilliet 154 pnt,; 5. SmetsVan Nevele 136 pnt.; 6. AertsMagne 104 pnt.; 7. Verreycken Haezendonckx 83 pnt.; 8. DeryckDictus 64 pnt.: Op 5 ronden: 9. Pijnenburg j Slaats 191 pnt.; 10. WalsPellenaars 105 I pnt.; Op 6 ronden achterstand: 11. Meer- schacrtvan Buggenhout 72 pnt. reeds een gelijk spel bracht haar het kampioenschap. De partij aan het derde bord was j.l. Dinsdag gespeeld en door Philidor gewonnen. Na drie uur spelen Is de uitslag de volgende geworden: Leiderdorp I Philidor I. Alb. v. Klaveren—W. H. v. d. Nat '/>-•/» E. v. d. Valk—J. E. Mol 1-0 G. SchoppenG. Pels 0-1 B. G. CortsP. J, v. d. Zeeuw Vi-'/i G. de Koning Azn.P. Herfkens 1-0 M. Splinter Jr.J. J. Abspoel1-0 K. KranenburgJ. Buurman 1-0 G. den BlankenW. F. Schüss 0-1 H. CortsJ. Blok 1-0 J. v. DeventerJ. v. Weeren 1-0 Zoowel Oosterkw. I als II zullen er zorg voor dragen, dat zij geen enkel puntje af behoeven te staan aan resp, Noorderkw. en Fluks IV. Belde hebben een fraaie kans om als eerste te eindigen en geen van tweeën zal deze kans te niet willen doen. Het derde twaalftal der Oosterkwar- tierders zal echter wel in het zand moeten bijten, nu zij tegen het nog jonge, doch fanatieke A.A.S.V. in het veld komt, ter wijl Algemeene II wel zal zegevieren over het reserve-twaalftal van Klimop. In de eerste afdeeling der adspiranten- seriewedstrijden heeft ook een Ooster kwartier-team de leiding. Nu dit, in deze halve competitie, de sterkste tegenstand ster reeds ontmoet heeft, zal het uit de overige wedstrijden wel voldoende punten weten te behalen, om beslag te leggen op den eersten prijs. Westerkw. zal het, haar goede begin ten spijL wel niet kunnen bolwerken tegen het "bedoekende Noorder kwartier. In de tweede afdeeling ontmoeten de twee sterksten en de twee zwaksten el kaar. Wellicht levert dit, dus twee ge lijke spelen op! PAARDENSPORT. DE HEER W. SLOB GEHULDIGD. Door dc Federatie van Landelijke rijvercenigingen. Men meldt ons nog dat op de vergade ring der Ned. Federatie van Landelijke rljvereeniglngen de heer W. Slob, uit Hoofddorp ls gehuldigd als secretaris. De voorzitter bood hem als blijk van waardeering voor zijn groote werkkracht en organisatietalent namens het bestuur het Insigne aan in goud. Dr. Veening uit de Beemster stelde na mens den bond van de provincie Noord- Holland voor om een wijziging te bren gen in de omschrijving van wie als lid kan worden toegelaten; hiervoor zal eerst advies worden Ingewonnen bij de commls- sle voor de wedstrijdvoorschriften en later worden beslist. Als bestuursleden werd met bijna alge meene stemmen herkozen de heer jhr. H. W. M. van Coehoorn van Sminia te Brum- men en gekozen werd in de vacature Lint horst Homan, de heer L. W. Westerhuls uit Hornhuizen. De heer Van Sminia werd bij acclama tie herkozen als voorzitter. Tot eerste eerelld van de federatie werd benoemd de heer André de la Porte te Den Haag; de federatiepenning werd uit gereikt aan mej. B. ten Bos te Almelo en mej. B. van Wijk te Nieuw-Vennep. Aan 4 landelijke ruiters werd uitgereikt een federatie-ruiterster, wat de hoogste onderscheiding is in deze vereenlging; zij wordt alleen toegekend aan wie met het zelfde paard, hetwelk kort te voren en daarna op de boerderij het gewone land werk heeft gedaan, met 'n voldoend aan- ten een dressuurproef klasse L heeft af gelegd en tegelijk een behoorlijk spring concours heeft gemaakt; dit stelt hooge eischen aan paard en ruiter en is alleen te verkrijgen wanneer allerlei gunstige omstandigheden samenwerken. ALGEMEENE VERGADERING VAN DEN L. K. B. Daar den laatsten tijd gebleken was, dat verschillende bij den L.K.B.-aange- sloten vereenigingen niet voldoende op de hoogte waren van de voorgeschreven reglementen en spelregels, achtte het L.K.B.-bestuur het noodig, om deze in een algemeene vergadering nog eens ter sprake te brengen. En het deed dit door een korte causerie van den heer J. A. Meij- link, die dadelijk, na het openingswoord van den voorzitter, den heer Vijlbrief en na de goedkeuring der notulen van de vorige vergadering, het woord kreeg. De heer M. achtte het evenwel beter de spel regels voorloopig te laten rusten en, in verband met de thans in druk verschij nende reglementen, hierop een uitvoerige inleiding te geven. Op zeer duidelijke wijze zette spreker de groote beteekenis van een goed reglement uiteen en met en kele eenvoudig gekozen voorbeelden loste hij verschillende, meer dan eens voprko- mende moeilijkheden op. Uit het debat jjleek dan ook, dat de aanwezigen met volle aandacht sprekers woorden gevolgd hadden. Na de pauze volgden enkele mededee- lingen. De voorzitter verklaarde o.m., dat, wanneer de N.K.B.-wedstrijden van hooger hand worden afgelast, automa tisch alle L.K.B.-wedstrijden eveneens geen doorgang zullen vinden. Voorts werd medegedeeld, dat het door den K.N.B. in dertijd gesloten contract met den Chris- telijken Korfbal Bond, ook gold voor den L.K.B. Onder de ingekomen voorstellen be hoorde een voorstel van „Noorderkwar tier" dat de adspirant-wedstrijden bij slechten terreintoestand, afgekeurd wilde zien door de besturen der speeltuinveree- ningingen. Daar dit evenwel in strijd met het reglement is. zag „Nkw." zich later genoodzaakt haar voorstel terug te ne men. Een plan van „Oosterkwartier" om door schoolwedstrijden propaganda voor de korfbalsport te maken, werd door het bondsbestuur overgenomen en ter hand gesteld aan de onlangs opgerichte Pers en Prop. Cie. De rondvraag leverde geen moeilijkhe den op en, nadat de Voorzitter het aan staande 25-jarig bestaan van .Fluks" had gememoreerd, werd deze voor den L.K.B. nuttige vergadering gesloten. HOCKEY. ZUID-HOLLANDSCHE HOCKEYBOND. Voor Zuidwyck zijn de volgende wed strijden vastgesteld: Morgen te 2.30 Te Werve—Zuidwyck 1. heeren, (Vriendsch.) en te 3.15 uur S. V. '35Zuidwyck 2, dames, icomp.) Zondag te halfelf H.D.S. 3Zuidwyck 2 heeren, (cömp.j en te 12 uur H.D.S. 3 Zuidwyck 1, dames (comp.). SCHAKEN. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Leiderdorp I kampioen der 1ste klasse. Gisteravond werd in het lokaal achter de Hervormde Kerk te Leiderdorp een wedstrijd voor de lste klasse gespeeld tus schen Leiderdorp I en Philidor I. Laatst genoemd tiental, dat het vorige jaar kampioen was en nu op de onderste plaats stond, zou ditmaal wel alle krach ten inspannen tenminste dezen wedstrijd te winnen. Ook bij de Lciderdorpsche Schaakclub was de strijdlust groot, want Totaal7-3 Door deze overwinning is Leiderdorp I kampioen der lste klasse. Na afloop van den wedstrijd wenschte de heer P. Herfkens, voorzitter van Phili dor, de Leiderdorpsche club met het be haald succes geluk. JEUGDSCHAAKCLUB TE BODEGRAVEN. Te Bodegraven wordt onder leiding van de Schaakclub een jeugdschaakvereeni- ging opgericht voor jongelui van 12 tot 16 jaar. o BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN LISSE. De verdere uitslagen der lste klasse lulden pnt. brt. h.s. gem. C. Th. Duivenvoorden 200 42 25 4.76 C. Kortekaas 124 42 11 2.95 C. Faas 200 4 5 28 4.44 C. Kortekaas 140 45 19 4.— C. Th. Duivenvoorden 200 41 34 4.87 P. Duivenvoorden 109 41 24 2.65 C. Faas 200 39 32 5.12 S. v. Rijn 173 39 10 1.87 G. C. Degger 200 36 54 5.55 S. v. Rijn 128 36 1 2 3.55 De uitslagen der 2de klasse luiden: Th. Duivenvoorden 150 26 25 5.76 P. Halfschepel 58 26 8 2.23 C. v. Oosten 150 49 13 3.06 A. van Dijk 150 49 22 3.06 P. Halfschepel 150 50 14 3. C. Elfering 133 50 11 2 66 A. V. Dijk 150 37 28 4.05 M. Verdel 136 37 13 3.80 C. van Oosten 150 36 15 4.16 H. Verdel 148 36 28 4.11 Th. Duivenvoorden 150 37 17 4.05 K. Stuhldrayer 91 37 11 2.45 LEIDSCHE BILJARTBOND. De wedstrijd D.O.S. 1 BT.O.G. 1 B voor de eerste klasse llbre ls door D.O.S. gewon nen met 2 gewonnen en 1 verloren partij. De uitslag luidt: G. Wassink res. (105) T.O.G. 65 33 7 1.90 A. Offenberg (110) DOS. 110 33 14 3.33 G. Bontje (100) 64 32 10 2.— A. L. Iterson (100) 100 32 14 3.12 J, Mulder 90) 90 32 11 2.81 A. L. Iterson (100) 88 32 11 2.75 De wedstrijd D.O.S. 2 A—P. v. Cleef 2 A voor de 2e klasse llbre is door P. v. Cl. ge wonnen met 3 gewonnen partijen. De uit slag luidt: L. Verhoeven (80) P. v. Cl. 80 25 30 3.20 J. Hal (80) D.O.S. 71 25 8 2.84 W. Dool res. (65) 65 37 5 1.75 H. Nas (70) 59 37 10 1.59 W. Dool (65) 65 20 16 3.25 H. Nas res. (70) 25 20 7 1.25 L. Verhoeven maakte de hoogste serie in de 2e kl. n.l. 30. 13. Thijs was in zijn schuilhoek daar erg bang, en de reuzen spraken nog heel lang; maar eindelijk gelukte 't hun den boozen steenengooier te kalmeeren zij gingen weg en konden Thijs dus niet meer deeren. Maar Thijsje dacht: „Waar zijn zij heen gegaan? Ik wil die reuzen toch verslaan, en dus moet lk er achteraan! Ik vind hen wel als ik maar heel goed zoek komaan, ik kijk nu eerst maar eens om gindschen hoek". Thijs ging dus om den hoek, waar hij daarnet de reuzen zag verschijnen en later met hun boozen broer weer zag verdwijnen; en weldra zag hij wat hij zocht, want er was een groote grot juist om die bocht. Er kwam een vreemd geluid uit deze donk're opening; juist zoo alsof een houtzaagmolen hard aan 't werken ging. „Vooruit", dacht Thijs, „als dat de reuzen-woning is, moet nu de strijd beginnen; ik ga vol moed die grot daar binnen."

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14