IBIS SHAG Het afscheid van burgemeester Vernède. Dobbelnrann lekker... man! CATARRH LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 28 Februari 1938 Groote belangstelling voor laatste Raadszitting. GEMENGD NIEUWS. LAND- EN TUINBOUW. kKIJN/T IN IETTEEEN, a— O Hartelijke wenschen van wethouder Mens. De Raad van Voorschoten lcwam gister avond vpor het laatst bijeen onder leiding van burgemeester E. Vernède. Afwezig waren, wegens ongesteldheid, de heeren J. Braggaar en E. Oh, Mulholland. De geheele publieke tribune en een groot gedeelte van de raadszaal waren gevuld met belangstellenden. Vele gemeenteamb tenaren, hoofden van dienst, ds. H. P. Fortgens. dr. M. v. d. Stoel, nótarls W. A. Caron ea. hadden hunne plaatsen Inge nomen toen de voorzitter, voor de laatste maal, de openbare zitting van den raad opende. Allereerst werd de gewone agenda behandeld. Goedgevonden werd de pensioensgrond slag van den heer E. Vernède, als secreta ris, over 1935 vast te stellen tot een be drag van f. 3360 Met alg. st. werd het verzoek van den heer A. P. Schram de Jong ingewilligd en hem met ingang van 1 Maart 1936 eervol ontslag verleend als Gemeente-Ontvanger. Vervolgens had de beëedlging plaats van den heer A P Schram de Jong. als Secre taris van de gemeente Voorschoten. Nadat de nieuwe functionaris de, bij de wet ver- eischte. eeden heeft afgelegd, sprak de voorzitter de hoop uit, dat de heer Schram de Jong Ijverig en trouw zich mag wijden aan deze taak en hij vele Jaren mag ar beiden aan de belangen van de gemeente Voorschoten. B. en W. ontvingen een missive van Ged Staten, waarbij werd medegedeeld dat de Minister van Binn. Zaken op grond van een toetsing aan de jaarwedden van overeenkomstige Rijksambtenaren en werklieden, een verlaging met 5 nood zakelijk acht ten aanzien van de bezoldi ging van den 2en en 3en ambtenaar ter secretarie, bode-congierge, gemeente op zichter, boekhouder-kassier der bedrijven en de machinist-fitter en van 2»/!°/o ten aanzien van die van den len ambtenaar ter secretarie. B. en W werden uitgenoo- digd zoo spoedig mogelijk deze weddever- laging te bevorderen. B. en W. hebben de salarissen ook vergeleken, met h.i. gelijke salarissen van Rijksambtenaren. Dan blijkt dat de jaarwedde van een klerk bij een Dep van Alg. Bestuur, waarmede zij de betrekking van een 3en ambtenaar ter secretarie meenen te mogen vergelijken, na aftrek van 5 welke aftrek op de salarissen van alle rijksambtenaren heeft plaats gehad, bedraagt f. 1026f. 1795.50, terwijl de jaarwedde van een 3en ambte naar ter secretarie, na aftrek van 5 be draagt f. 950f. 1710. Jaarwedde 2en amb tenaar ter secretarie ln vergelijking met adj. commies. Jaarwedde adj. commies Is f. 1026f. 2394, terwijl de jaarwedde van den ambtenaar zou bedragen f. 1140 f. 2090. Alleen gaat de opklimming bij het Rijk langzamer dan bij de gemeente, waar tegenover staat dat het maximum veel hooger is. De jaarwedde van den len amb tenaar ter secretarie wordt vergeleken met die van een Commies en dan blijkt dat de laatste onder aftrek van 5 bedraagt f. 2223f. 3078. Die van een len ambte naar zou bedragen na aftrek van 2Vs f. 1365—f. 2340. Ook voor de overige sala rissen stellen zij voor niets ,te veranderen en Ged. Staten ter kennis te brengen, met het verzoek aan den Minister van Binn. Zaken zulks te willen mededeelen en er ernstig op aan te dringen dat de salaris sen ongewijzigd blijven, omdat van exces sen niet kan worden gesproken. Aldus goedgevonden. Nadat enkele besluiten comptabiliteit waren genomen, kwam voor den voorzitter het moeilijke oogenblik afscheid te nemen van den raad. Een stilte ging het oogen blik vooraf waarop burgemeester E. Ver nède zich tot den raad wenden met de vol gende rede. Rede van Burgemeester E. Vernède. Zoo is deze vergadering dan de laatste geweest, aldus spr., die ik als uwe voor zitter heb mogen leiden. Gaarne wil ik thans nog een kort afscheidswoord spre ken. Terugziende op het verleden mag ik met groote dankbaarheid constateeren, dat ik in 40 jaren geen enkele vergade ring wegens ongesteldheid heb moeten verzuimen Alleen verleden jaar heb ik eenmaal die taak aan Wethouder Mens moeten overdragen. Ik ben toen. zooals de heeren weten, ernstig ongesteld geweest en of schoon ik van die ziekte gelukkig weder hersteld ben. Is deze toch de aanleiding geweest om op medisch advies mijn ont slag aan te vragen. Ik heb in de jaren, die achter mii liggen, veel geluk gekend, zoowel in mijn hulsgezin als in mijne betrekkingen als burgemees ter en secretaris. Toen ik hier kwam telde de gemeente ruim 2400 zielen. Het was een klein dorp met weinig drukte op de wegen en waar onder de inwoners een groote mate van gemoedelijkheid heerschte. Om de 2 uur ging een stoomtrammetje naar den Haag, om het uur één naar Leiden. De menschen kenden elkaar allen. Petroleum was de bron van verlichting. Er bestond geen gas, geen waterleiding, geen electri- citeit. En vergelijk dit alles nu eens met den tegenwoordigen toestand. Voorschoten is thans een flinke plattelandsgemeente van ongeveer 6500 inwoners, welk getal ieder jaar met meer dan 200 zielen wordt vermeerderd. De electrische tram, die om de 20 minuten rijdt, verbindt het dorp met de beide steden den Haag en Leiden. 3 bloeiende bedrijven gas. waterleiding en eiectriciteit zijn verrezen, wij hebben een volksbadhuis, een arbeiderswoningenpark met 80 huizen, een nieuw Raadhuis, dat aan alle moderne eischen beantwoordt en een nieuwe openbare school. Verder is er op hygiënisch gebied, vooral in het belang van de Jeugd, heel wat tot stand gebracht. Met de gemeenten Katwijk, Oegstgeest, Veur en Stompwijk is een schoolartsen- dienst opgericht, waardoor de kinderen van de Lagere scholen en van de Bewaar scholen onder geneeskundig schooltoezicht zijn geplaatst. Door de zorgen van het Groene Kruis is verder een consultatie bureau voor zuigelingen en voor de kin deren van 13 jaar, een consultatie voor kleuters, opgericht, zoodat de kinderen thans van hun geboorte af, totdat zij de school verlaten onder medisch toezicht staan. Op Vereenigingsgebied zijn allerlei nut tige Instellingen verrzen, nl. Boerenleen bank, Groene Kruis, Burgerwacht, Kon. Wilhelminavereeniglng e.a. Dat ik heb mogen medewerken aan de totstandko ming van dit alles, vervult mij met groote dankbaarheid. Voor zoover het gemeentelijke instel lingen betreft, heb ik daarbij altijd mogen rekening op uw steun en die van uw voor gangers. Er heeft in onze vergaderingen en in die van B. en W. altijd geheerscht een sfeer van vertrouwen en hartelijke samenwerking, waarvoor ik u en uwe voorgangers uit den grond van mijn hart dank bren^, want zonder dat hadden wij niet kunnen bereiken, wat wij te zamen mochten tot stand brengen. De ambtena ren der gemeente van den hoogste tot den laagste hebben door getrouwe plichtsbetrachting er veel toe bijgedragen om mijn taak te verlichten en daarvoor breng ik hun mijn hartelijken dank. Ook van de zijde der burgerij heb ik steeds zeer veel sympathie mogen ondervinden. Deze is nog niet lang geleden tot uiting gekomen bij de viering van mijn 40-jarig ambtsjubileum, toen ik van alle kanten zooveel belangstelling heb mogen onder vinden. De moeilijke oorlogsjaren zijn mij. dank zij de houding van de burgerij, al ging deze ook wel eens met eenig gemor gepaard, gelukkig te boven "mogen komen. Moge dit ook het geval zijn met de zorg volle tijden, die wij thans beleven! Geluk kig behoort onze gemeente nog niet tot de z.g „noodlijdende". Ik zeg „gelukkig", want mocht dit te eeniger tijd het geval worden dan is het gedaan met de ge meentelijke autonomie, waaraan ook thans reeds geknaagd wordt en heeft de ge meente zich eenvoudig te onderwerpen aan hetgeen van hoogerhand over haar wordt beschikt. Maat dit gevaar dreigt voorloopig nog niet. De belastingen zijn niet tot den top opgevoerd, de rekening over 1935 zal waarschijnlijk met een be langrijk batig saldo sluiten en de bedrij ven verkeeren in bloeienden staat, het geen voor de gemeente belangrijke finan- cleele baten oplevert. Wanneer ik dan nu mijn betrekkingen ga nederleggen om als ambteloos burger, zoolang 't het Opperwe zen behaagt, mijn leven verder te 's-Gra- venhage te gaan voortzetten, dan zal ik u niet behoeven te zeggen, dat 't mij moeite kost om mij los te maken uit de vele ban den, die mij hechten aan de plaats, waar ik het grootste gedeelte van mijn leyen heb doorgebracht en waar'ik zooveel goeds heb mogen ondervinden en twee betrek kingen heb mogen bekleeden, waaraan ik met hart en ziel was gehecht. Maar het is nu eenmaal zoo. Wethouder Mens heeft het eenige vergaderingen geleden nog in herinnering gebracht: „er is een tijd van komen, er is een tijd van gaan". De dich ter laat hierop volgen: „dit hebt gij vaak vernomen, hebt gij het ook verstaan?" Ik meen, dat die tijd van gaan thans voor mij is aangebroken. Ik eindig met de beste wenschen voor het welzijn van Voorscho ten. Moge de tijd spoedig aanbreken, dat de zon weer door de wolken breekt, dat, zoovele burgers, die thans gebukt gaan onder den ramp der werkloosheid, weer door werken in hun onderhoud zullen kunnen voorzien, dat vooral ook de jeugd aan den arbeid zal kunnen gaan. Ik zal van uit de verte mij van ganscher harte verheugen, wanneer ik mag verne men, dat het Voorschoten en zijn burgerij goed gaat en ik zal nimmer vergeten al het geluk, dat mij in deze gemeente is ten deel gevallen. Zoo zij het! Deze rede maakte op de vele aanwezigen een diepen Indruk. Wethouder J. A. Mens vertolkt dan de gevoelens van den raad en spreekt hei scheidende hoofd der ge meente als volgt toe. Rede van Wethouder J. A. Mens. Het zij mij vergund een kort woord van afscheid tot U te richten. Het de laatste vergadering van den raad, welke gij hebt gepresideerd, daar u door H.M. de Konin gin, met ingang van Zondag 1 Maart a.s. eervol ontslag als Burgemeester en Secre taris is verleend. Ruim 43 jaren lang zijt gij secretaris dezer gemeente geweest, waarvan ruim 41 Jaren lang ook Burgemeester en voorzitter van den raad. In deze lange periode hebt gij U met hart en ziel aan de gemeentebelangen ge geven en zeer veel voor de gemeente ge daan. Onder uw leiding is er veel tot stand gebracht in het belang van onze gemeente. In al die jaren zijt gij onzen raad en uit stekend leider geweest en hebt gij het ge lukt gesmaakt bijna geen enkele vergade ring, niet te hebben kunnen bijwonen, daar gij steeds een uitstekende gezondheid hebt genoten. Thans is het oogenblik van scheiden aangebroken. Schelden is een weinig ster ven. Immers, bij het schelden moet veel achterlaten wat steeds onze sympathie en liefde heeft verworven. Wij zouden zeer zeker in onzen plicht tekort schieten, in dien wij verzuimden U een woord van dank te wijden voor de activiteit, welke gij tij dens uw ambtelijk leven hebt ontplooid ln het belang der gemeente en waardoor onze gemeente in bloei is toegenomen. Toen gij Burgemeester zijt geworden in het Jaar 1895 telde de gemeente 2600 inwoners, thans ruim 6500, onder uwe leiding zijn tot stand gekomen, het gas-, water- en electriclteltsbedrijf. gesticht werd de Voor- schotensche woningbouwvereeniging, waar van gij vanaf de stichting voorzitter zijt geweest. Het badhuisbedrljf is gesticht en in 1925 werd onder uwe leiding besloten tot den bouw van het nieuwe raadhuis en een nieuwe openbare lagere school. In 1935 heeft de gemeente uw 40-jarig ambts jubileum met blijdschap gevierd, wat ons VRACHTAUTO DOOR TREIN GEGREPEN. CHAUFFEUR GEDOOD TE BEEKBERGEN Gistermiddag omstreeks kwart over vier heeft op den spoorweg Apeldoorn—Dieren, halfweg Beekbergen, een ernstig ongeval plaats gehad. Een vrachtauto, bestuurd door don 30-jarlgen H. Nieuwenhuis uit Apeldod/si, werd op den onbewaakten spoorweg overgang in den Haarweg door de lokaal- trein. welke om 16.35 uur uit Apeldoorn naar Dieren vertrokken was. gegrepen. Over een afstand van 170 meter werd de auto meegesleurd, waarna de locomotief derailleerde. De bestuurder van de auto was op slag dood. Onmiddêllijk werd een aanvang ge maakt met het opruimingswerk. Met een extra-trein uit Dieren zijn de reizigers, na te zijn overgestapt, naar Dieren ver voerd. Om kwart over zes was men nog hard aan het werk om de brokstukken van de vrachtauto, die onder de ontspoorde loco motief geklemd zaten, vandaan te halen. Daar het treinverkeer op dit traject over enkel spoor gaat, is de verbinding ApeldoornDieren geheel gestagneerd. Het ongeval Is waarschijnlijk een gevolg van onoplettendheid van den vrachtrij der, daar het uitzicht op den overweg goed is. o AUTO IN HET WATER GEDUWD. De vier inzittenden gered. Gisteravond werd een in De Leek bij Groningen langs de Hoofdvaart parkee- rende auto, waarin een 4-tal jongelui zat, door twee Jongemannen in beweging ge bracht De auto verdween in de diepte. Dank zij het kordaat optreden van een aantal toegeschoten personen slaagde men er ln het viertal op het droge te brengen. Een der daders de 18-jarige P. Klooster man uit de Leek werd nog 's nachts van zijn bed gelicht en ln arrest gesteld. Naar den anderen dader een 20-jarigen slagersknecht uit Zevenhuizen wordt nog gezocht. De auto is later door een kraanwagen opgehaald. FELLE BRAND IN UDENHOUT. Vrouw door schrik bevangen. Om vier uur is gistermiddag te Uden- hout bii Tilburg een groote brand uitge broken: drie woningen zijn met den grond gelijk gemaakt. De woningen waren be woond door de families Broeders. Weytens en Jansen. Zij wareh het eigendom van de familie Jansen. Doordat de huizen met riet gedekt waren, ontstond er een groote vonkenregen. Er is van den Inboedel zoo goed als niets gered. Vermoedelijk is brand ontstaan door een defect aan den schoorsteen van een der huizen. Een zekere H. althans zag daar vlammen uitslaan. Een tragische bijzonderheid is dat mej. Van te Laak die tegenover de brandende hulzen woont, bij het zien van den brand een toeval kreeg. Dr. Lobach gaf den toe- gesnelden priester den raad haar van de sacramenten der stervenden te voorzien, daar voor haar leven moet worden ge vreesd. Om kwart voor vijf werd de hulp inge roepen van de brandweer uit Tilburg, doch hoewel deze spoedig arriveerde kon zij niet veel meer doen dan helpen bij het i nablusschingswerk, Om zes uur rukten de I Tilburgenaren weer in. I Als bijzonderheid zij vermeld dat de inboedel der familie Broeders ingepakt stond om naar Tilburg te worden verzon- 4en. waar de familie zich eerlang wilde vestigen De familie was tijdens den brand niet thuis. Het vuur ontstond bij de familie Weyens. die alleen een radiotoestel wisten te red den Bii de weduwe Jansen, die een manu facturenwinkel drijft, konden slechts en kele stukken goed worden gered. De verbrande woningen waren verzekerd. De familie Broeders was echter niet tegen brandschade verzekerd. „Tel." VERDUISTERING VAN f. 50.000? Een commissionair ln effecten, die gisteren te Amsterdam is giearresteerd verdacht van verduistering van effecten ter waarde van f. 50.000, is later weer op vrije voeten gesteld. Nader zal worden onderzocht of ln deze zaak een strafbaar feit heeft plaats gehad. RECLAME. 9414 voor oe pup kookt ibis en géén andere shac allen nog versch in het geheugen ligt, en is de fontein met vijver nabij het raadhuis door U onthuld. Dit eenvoudig monument gesticht door de burgerij, uit dankbaarheid, zal in lengte van dagen spreken tot het nageslacht van uwe activiteit als Burgemeester dezer ge meente. Uw opvolger zal hier een gemeente vinden, waarin alles aanwezig is, wat noo- dig is om Voorschoten grooter te maken en 1 in bloei te doen toenemen. Bij de viering van uw 70sten verjaardag, heb ik U, ook namens den raad gecompli menteerd en gezegd dat het ambt van Burgemeester In deze jaren zwaar en moei zaam is door de vele maatregelen, die ge troffen moesten worden om de vele noo- den eenlgszins te helpen lenigen en ik sprak destijds de hoop uit dat het U gege ven mocht zijn een betere dageraad te zien aanbreken. Deze wensch is echter tot op heden nog niet ln vervulling gegaan, waardoor het ambt van Burgemeester te zijn tot de laatste oogenblikken van uw ambtelijk leven is verzwaard geworden. Het lijkt ons tot op dezen avond nog zoo vreemd toe U alhier ln onze vergadering te moeten missen als voorzitter van den raad en tóch is het een feit. Nu gij ons gaat ver laten en een welverdiende rust gaat ge nieten, danken wij U voor Uwe leiding in onze gemeente, als hoofd der gemeente en als voorzitter van den raad en wij hopen dat God U schenke nog een langen tijd van uwe rust te mogen genieten en nog van uit de verte zult mogen aanschouwen, het aanbreken van een tijdperk, waarin de burgerij en de gemeente een grooteren wel stand zal ten deel vallen en de groote noo- den van ons volk zullen worden vermin derd. Leef gelukkig en tevreden nog vele jaren! Deze rede wordt door allen met applaus bezegeld en in gedachten stemden zeer zeker allen in met deze wenschen. De voorzitter sloot hierop de openbare vergadering, waarna men in geheime zit ting overging. u ONVERBETERLIJKE DOCHTER. Mej. N.. die op 19 Februari met haar aanstaande, zonder het voorgenomen huwelijk te voltrekken, op sensationeele wijze uit Ossendrecht naar Antwerpen ver trok. werd eergisteravond weder in haar ouderlijk tehuis teruggebracht. Gistermiddag om 12 uur wist zij weder om te ontkomen: zij vertrok met de elec trische tram van hier naar Antwerpen. Zoodra de vader dit bemerkte begaf hij zich naar den burgemeester van Ossen drecht. om hem van dit voorval ln kennis te stellen en hem te verzoeken te trachten ten tweeden male zijn dochter terug te krijgen. o SLEEPBOOT UITGEBRAND OP DE MAAS. Ter hoogte van Aalburg tusschen Heus- den en Gorcum ontstond, naar de .Tel." meldt, gisteravond door nog onopgehel derde oorzaak brand ln de machinekamer van de motorsleepboot .Rival" welke zonder sleep op weg was van 's Hertogen bosch naar Rotterdam. Het vuur greep door 400 liter olie. welke zich aan boord bevonden, met groote snelheid om zich heen. Het vaartuig brandde binnen korten tijd geheel uit. De opvarenden schipper N. en zijn vrouw, konden zich tijdig in veilig heid stellen. Het vftrtuig dat sinds enkele maanden het eigendom was van schipper N.. was verzekerd. NEDERLANDSCH SCHIP IN AANVARING MET SPOORBRUG BIJ BOOM (BELGIE). Gisteravond heeft zich bij de spoorbrug van Boom (bij Antwerpen! een eigenaar dig ongeval voorgedaan, waarbij het Ne- derlandsche motorschip „Zuidland" vrij aanzienlijke schade heeft opgeloopen, doch waarbij geen persoonlijke ongelukken te betreuren zijn. De brug stond open toen het motor schip „Zuidland", dat 526 br. ton (263 netto ton) meet en thuisbehoort te Rot terdam, naderde. Men sloot op dat oogenblik de brug, zoodat het schip er onder werd vastge klemd. De brug werd door het schip ten deele opgelicht, tengevolge waarvan de spoorrails werden verwrongen. Het spoor wegverkeer tusschen Antwerpen en Gent ondervond hierdoor geruimen tijd stag natie. WAAR FIETSEN VAN UITERLIJK WISSELDEN. Dezer dagen heeft de politie te Apel doorn een inval gedaan in een rijwiel- herstel- en bewaarplaats in de Stations- dwarsstraat. Verscheidene onderöeelen van rijwielen werden ln beslag genomen. De politie is hierbij op het spoor gekomen van een rijwieldiefstalcomplot. De gesto- len fietsen werden ln deze werkplaats ge demonteerd en weer opgebouwd. Doordat dezer dagen een gestolen fiets in beslag werd genomen, wist men de eerste draden van dit complot te ontraad selen. De eigenaar is naar Zutphen over gebracht. (Hbld.) BUITENLANDSCH GEMENGD. TWEE MILITAIRE VLIEGTUIG ONGELUKKEN. Gisteren is de Belgische militaire lucht vaart door twee ongelukken getroffen. Het eene vond plaats te Nivelles, waar een kapitein werd gedood, het andere nabij Vilvoorde, waarbij een kapitein en een waarnemer het leven lieten. HONGERSTAKING VAN 2000 MIJNWERKERS. De 2000 mijnwerkers, die sedert zeven dagen In de mijnen Jules en Caslmir nabij Kattowitz in Poolsch Silezië in hon gerstaking zijn gegaan, zijn het einde hunner krachten nabij. Herhaaldelijk weerklinkt de alarmklok, ten teeken dat weer een der hongersta kers in zwijm is gevallen. Reeds werden twintig mijnwerkers in ernstigen toestand naar het ziekenhuis vervoerd De vrouwen der mijnwerkers hebben een deputatie naar den directeur van de mijn gezonden, die echter weigerde deze deputatie te ontvangen. De menigte heeft toen voor zijn woning gedemonstreerd. Sterke detachementen gendarmes zijn met de handhaving der orde belast. RECLAME. 940» BANKOVERVAL. Te Zuera (Spanje) hebben drie gemas kerde bandieten een overval op een bank gepleegd. Onder bedreiging met revolvers dwongen zij het personeel hun 58.000 pe setas te overhandigen, waarmede zij wis ten te ontkomen. DE ZAAK HAUPTMANN. De gouverneur van den staat New Jersey Hoffmann, heeft verklaard, dat hij twij felt aan de juistheid van de identificatie van den pesoon Hauptmann door den ge tuige a charge Joseph Ferrone. Getuige Ferrone, die van beroep taxi chauffeur is en te New York woont, heeft in Mei 1932 voor het gerechtshof te Bronx beweerd, dat Hauptmann de man is ge weest, die hem op 12 Maart 1932, d.l. kor ten tijd voor de uitkeerlng van het losgeld, den brief zou hebben gegeven, die de instructies bevatte aangaande de uitbeta ling van het losgeld. Hoffmann verklaarde voorts, dat zulks niet onvoorwaardelijk geloofwaardig is, omdat dc getuige a charge Ferrone reeds in verschillende personen den overbren ger van den brief heeft meenen te her kennen. In dit verband is een door twee staats- poiitlebeambten ondertesakende verklaring van getuige Ferrone veelzeggend. Hij, Hoffmann, heeft deze verklaring zelf ont dekt tusschen de documenten. De verjiaring is door Ferrone afgelegd in Mei 1932, kort na zijn verhoor voor het gerechtshof te Bronx. Ferrone verklaarde dat hij in zijn taxi een passagier naar City Island heeft gebracht, waar hij dr. Condon heeft zien praten met een man, in wien hij den brenger van bovengenoemden brief heeft meenen te herkennen, n.l. Hauptmann. Het signalement van dezen man paste evenwel, evenmin als de andere signale menten op Hauptmann. TREINONGELUK VOORKOMEN. De stoomketel van den sneltrein van Londen naar Aberdeen is ontploft, waar door de machinist een zeventigtal meters werd weggeslingerd. De man is omge komen. De stoker wist den trein tot staan te brengen, hoewel hij ernstige brandwonden had opgeloopen. RECLAME. 9411 wordt gewoonlijk gebaat door de dampen van VOOR ALLE VERKOUDHEDEN X/ICKS VapoRuii REGELING VAN DEN UITVOER VAN BLOEMBOLLEN. De minister van landbouw en visscherlj heeft voor een tijdvak van 2 Jaar, in den raad van beroep, betreffende de regeling van den uitvoer van bloembollen benoemd tot voorzitter tevens lid. dr. A. J. Verhage. te Haarlem; tot plaatsvervangend voor zitter. tevens plaatsvervangend lid A. Ver- duyn te Lisse; tot leden: prof, dr. E. van Slogteren, te Lisse; W. A. Jonkheer, te Hillegom: J. van Leeuwen Lzn. te Sas- senhelm; A. C. v. d. Schoot jr., te Hille gom— J M. van Til te Lisse; K. Velthuys. te Hillegom: tot plaatsvervangende leden: dr. J. J. Beydr. te Lisse; H. J. Arentshorst. te Sassenhelm; Ant. Bergman, te Sassen- helm: Th. M Hoog te Haarlem; W. A. Phillpoo. te Hillegom; L. van Til Lzn. te Hillegom. Aan genoemden raad van beroep is toe gevoegd als secretaris: H. J. Voors. Leid- schevaart 8. te Haarlem. TOONEELGROEP HET MASKER. Maandag 2 Maart geeft, gelijk gemeld, de Tooneelgroep Het Masker, (Dir. Ko Arnoldl) onder auspiciën van de Leldsche Afdeeling van het Nederlandsch Tooneel- verbond ln den Schouwburg alhier een voorstelling van „Voorloopige Invrijheid stelling" iLiberté Provisoire) Comédie ln 4 bedrijven van Michel Duran. Vertaling van prof. dr. Jan Walch, Regie Louis Glmberg. De hoofdrollen worden ge speeld door Ank van der Moer, Anna Sablairolles, Georgette Reyewsky, Dick van Veen, John Gobau, Louis Glmberg, Ko Amoldl, Emile van Stuwe, Bab Wijs man en anderen. Het décor is van Paul Bromberg,

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10