HONIG'S BOUILLONBLOKJES 6 voor lOct. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 26 Februari 1936 UIT DE OMSTREKEN. (JN/T IN IITTIREN AGENDA. VRAGENRUBRIEK. BURG. STAND VAN LEIDEN AALSMEER. DE HAND ELS KWEE KERS GEDUPEERD? RECLAME. 9308 Moge tweedracht voorkomen worden. Het besluit van de alg. ledenvergadering der Centrale Veiling, onlangs genomen op voorstel van het bestuur in verband met het beteugelen van den z.g thulsverkoon en waarbij werd bepaald, dat 1 méér veilingprovisie zou geheven worden van de leden-zenders die niet alle (verplichte) producten veilden, heeft ontstemming en agitatie gewekt Het zijn n.l. de handels kweekers die zich door dezen maatregel ten zeerste eedupeerd achten temeer, daar in het marktreglement de bepaling werd opgenomen dat voor alle op veilingbons afgegeven producten den kooper 5 'lo in rekening zou worden gebracht. Een groot deel der handelskweekers wenschte in deze besluiten niet te berusten en wilde alsnog trachten met het bestuur der vei ling te overleggen of een oplossing zon te vinden zijn. Eenige vergaderingen zijn be legd en een paar maal is met het bestuur der veiling geconfereerd doch resultaat voor de kweeker-handelaars heeft dit niet opgeleverd. Niet alleen toch dat het be stuur geen duimbreed wenschte te wijken, doch bovendien werd meegedeeld, dat het streef* naar invoering van algemeen ver plicht veilen dus ook voor de kweeker- handelaars. en dezen maatregel per 1 Juli 1937 wenscht in te voeren. Thans hebben de kweeker-handelaars een beroep gedaan op de leden in het algemeen en hen tot een samenspreking uitgenoodigQ. Wat of de gevolgen zullen zijn van deze actie door een deel der leden van en voor de Centrale Veiling is niet te zeggen. Wel. dat betreurd moet worden, dat tweedracht dreigt te verscheuren wat in 25 jaren moeizaam is opgebouwd. Moge men zulks voorkomen! Aan de Rijkstuinbouwschool voor Bloementeelt alhier is na gehouden eind- les het diploma uitgereikt aan: W P. Buis. Aalsmeer (Eng. Fr. en Bloemschikken i E. A. M van Buuren Castricum (Eng. en Fr.): P A Eveleens. Aalsmeer (Eng. Fr. en Bl.s.); J. Hagenaar. Amsterdam (Eng. en Bl.s.): J. S. Harkema Zuidhorn (Eng.. Fr. en Bl.s.. met zeer gunstig gevolg); F. Kaster. Amsterdam (Bl.s.): J. J. Meurer, Haarlem (Eng.. Fr. en Bl.s.)K. Schirr- mann Overveen (Eng. Fr. en Bl.s.): J. Th. C, Willemse. Amsterdam (Bl.s.). Bo vendien kreeg de toehoorder J. Bakker te Heemstede een getuigschrift met zeer gunstig gevolg. BENTHUIZEN. Jaarverg. „Draagt elkanders lasten". De Benthuizensche Ziekenverplegings- vereeniging „Draagt elkanders lasten", hield haar jaarvergadering in de open bare school De voorzitter de heer A. Verheul Az. sprak zijn genoegen uit over de groote opkomst. Spr. merkte op dat het een zeer ongunstig jaar voor de vereeniglng is ge weest. Sloot het vorige jaar de rekening van den penningmeester met een batig saldo van f. 487.74'/!, thans is er een groot tekort. De secretaris de heer M. Idema, las de notulen, die onveranderd werden vastge steld. Dan las hij het jaarverslag, waar uit bleek dat 43 personen werden ver pleegd, met een totaal van 497 verpleeg- dagen, voorts dat 17 maal een Röntgen onderzoek plaats had. Het ledenaantal steeg van 462 op 490 Volgde verslag van den penningmees ter den heer J. v .d. Walle, waaruit bleek dat de ontvangsten met saldo bedroegen f. 1245.76, de uitgaven f. 1411.31, nadeelig saldo f. 165.55. Door de commissie van onderzoek werd bij monde van den heer A. OUe mede gedeeld dat de rekeninggen enz. in goede orde waren bevonden. De voorz. dankte den secretaris en pen ningmeester voor hun correct beheer, benevens de commissie voor hun werk. en stelde namens het bestuur voor. gezien het tekort in kas, de contributie te ver- hoogen van f. 1.50 op f. 2.50 per lid. Aldus besloten. De voorz. stelde voor het aftr. be stuurslid de heer W. C. Diephout bij accla matie te herbenoemen. De heer M. Blijleven verzoekt stemming. Na stemming bleek de aftr.. met groote meerderheid te zijn herkozen Deze dankte de heeren voor het vertrouwen andermaal in hem gesteld. Verschillende vragen werden na bespre king in handen van het bestuur gegeven, om na goedvinden te handelen. De voorz. sloot met den wensch dat 1936 gunstiger voor de vereeniglng moge wor den, dan het vorige jaar Ds. A. Verhagen te Middelburg, heeft voor het beroep naar de Geref. Gemeente alhier bedankt. HAARLEMMERMEER. Bekneld geraakt. De expeditieknecht V. te Hoofddorp had bij het aanzetten van den motor en het plotseling vooruitschieten van een vrachtauto het ongeluk tusschen de auto en een schot bekneld te geraken. Met een ernstig gekneusd been werd hij opgeno men en naar z'n woning gebracht, waar geneeskundige hulp werd ingeroepen. Tot onderwijzeres aan de bijzondere school aan de Burgemeester Amersfoordt- laan te Rijk alhier (hoofd de heer C. A. Kat), is benoemd mej. A. van den Berg te Amsterdam. HILLEGOM. Uitvoering van „De Knorrepot". Hillegomsch Tooneel H.I.T.O. heeft ,De Knorrepot" opgevoerd, blijspel van Joh. W. Broedelet. De gasten van Hito kregen „waar" voor hun geld (tijd) want er is genoten van het stuk en vooral van het spel. De be kende leden van het gezelschap, met eenige nieuwelingen, hebben tezamen de zaal doen schateren van pleizier om den dwazen knorrepot, en alles wat zich om hem op het tooneel afspeelde. De voorzitter der vereeniging heeft den regisseur, tevens vervuiler van den hoofd rol, den heer R. J. Tol toegesproken en bedankt voor alles wat hij voor Hito als regisseur heeft gedaan. De leden boden hem ter gelegenheid van zijn a.s. vertrek uit de gemeente een geschenk aan. De zaal van Hotel Sistermans was ge heel bezet. Het was een avond van groote vreugde! o KATWIJK AAN DEN RIJN. De extra maandelijksche collecte in de Ned. Herv Kerk ter restauratie Kerk gebouw heeft f. 53.38 opgebracht. KATWIJK AAN ZEE. Zanguitvoering Chr. Zangver. „Hallelujah" Deze uitvoering werd in de Zaal voor Prot. Belangen gegeven. De heer P. Slde- rius liet zingen Ps. 95 1 en ging voor in gebed. Het was weer een groot genoegen „Hal lelujah" te hooren. Het koor heeft onder leiding van zijn ljverigen directeur, den heer P. de Rook uit Leiden een genotvol len avond geschonken. Daartoe droeg bij de goede keuze van de solisten. Mevr. L. VerloopKruyt (sopraan), die reeds zoo veel jaren haar welwillende medewerking verleent, is hier bekend genoeg. Het was weer een lust haar fraaie stem te hooren! Mej. G. Schaap (sopraan) oogstte even eens veel succes. Nog wat oefening en zij zal mevr. Verloop gaan evenaren. De heer W. Schansman tenor i uit Amsterdam zong zijn partijen naar ieders genoegen. Ingezet werd met het zingen van Ps. 150 door het koor. De hoedanigheden van het koor kwamen goed uit bij „Lof der God heid", prachtig klonken de stemmen bij deze overbekende rel van Vondel „Wie is het, die zoo hoog gezeten, enz.". Mevr. Verloop zong het ernstige „Kruis weg" en dan het jubelende .Lied" van Bernard Zweers. Te roemen was ook haar voordracht van „Auf Flügeln des Gesan- ges" van Mendelssohn. De heer W. Schans man zong met mooie stem eenige frag menten uit de „Elias", gevolgd door „Ons Vaderland" van R. Hol en later een „Aria" uit Jozef. Aardig klonk het duet van mevr. Verloop en mej. G. Schaap „Aus dem Lobgesang". Voor de pauze gaf het koor nog „Droomekind" en „Kerkkloktonen". Het glanspunt was „Der 95e Psalm" van Mendelssohn-Bartholdy. Een woord van lof komt het koor hiervoor zeker toe. Niet minder den dir., den heer P. de Rook, die zulke resultaten wijst te bereiken. Ook de heer Schansman had hierinn een welver diend succes. Mej. M. de Roode heeft ver dienstelijk geaccompagneerd aan den vleugel. Het was een geslaagde uitvoering: aan de drie dames werden bloemstukken over handigd. De heer Siderius sprak het slotwoord, waarna hij dank bracht voor het gebodene. Na het gemeenschappelijk zingen van Ps. 105 1, eindigde hij met dankgebed. Jaarvergadering Chr. Middenstandsver. Deze vergadering van de afd. Katwijk werd in „Casa Cara" gehouden. De voor zitter, de heer C. van Tongeren, opende met gebed en memoreerde de Mica-actie, die niet zoo aan het doel beantwoord heeft als verwacht was. Een der oorzaken was. dat deze actie niet een plaatselijk cachet droeg, maar meer landelijk was. In het vervolg zal zulk een actie meer plaat selijk geregeld moeten worden; nu gaf zij een gevoel van onvoldaanheid. Deze Mica actie werd ook gedrukt door de tijdsom standigheden, daar de koopkracht van het publiek minder wordt. Dit blijkt wel daar uit, dat er bij het pi. crisiscomité 600 extra aanvragen zijn binnengekomen voor ver schaffing van schoeisel en dekking. Hier van zijn er 500 ingewilligd met een be drag van 5 a 6 duizend gulden in natura. De zakenmenschen ondervinden de gevol gen van de mindere koopkracht. Spreker doet de vraag: kan dat zoo doorgaan? Er moet een wettelijke regeling komen in het vestigen van bedrijven. Zoolang de regee ring een zoodanigen maatregel niet ge troffen heeft, kunnen de gemeenten niets doen. De regeering is van plan met een wetsontwerp te komen, waar slechts vak kennis en voldoende kapitaal zal geëischt worden om een bedrijf toelaatbaar te ach ten. Er moet bij de regeering drang wor den uitgeoefend om óók te letten op het aantal der zaken, dat reeds in een ge meente aanwezig is, zooals indertijd bij het gildewezen gold. Spr gelooft, dat dit een taak is voor den Middenstandsraad. De secr.. de heer W. van Beelen, las de notulen en bracht het jaarverslag uit, waaruit de activiteit van het bestuur bleek. De penningmeester, de heer B. J. Dijk- drenth, bracht het financieele verslag uit. Met het batig saldo van het vorige jaar, dat f. 80,38 bedroeg, waren de inkomsten f. 383,38; de uitgaven f. 271,02; batig saldo f. 112,36. De kascommissie, bestaande uit de heeren C. Bloot en E. de Jong, bevond alles in de beste orde. De ontvangsten Mica-week f. 423,35, de uitgaven f. 411,73, batig saldo f. 11,62. De kascommissie bestond uit de heeren M. C. v. d. Lee en J. de Hollander. Uit een schrijven van V.V.V. bleek, dat vele badgasten er prijs op stellen, dat ge durende de maanden Juli en Augustus het sluitingsuur der winkels verlaat zal worden. Daar V.V.V. meent, dat de actie hiervoor van de Middenstandsvereeniging dient uit te gaan. zal zij aan een eventueel verzoek aan B. en W. adhaesie betuigen. De vergadering meende, dat op de werk dagen het sluitingsuur in Juli en Aug. moet bepaald blijven op 9 uur. maar dat het sluitingsuur op Zaterdag gedurende die 2 maanden moet gewijzigd worden van 10 uur in 11 uur. Een zoodanig verzoek zal door het bestuur verzonden worden. De bestuursleden, de heeren A. Brouwer en B. J. Dijkdrenth werden met groote meerderheid van stemmen herkozen; zij namen hun herbenoeming aan. De voorzitter stelde voor, om de ban den tusschen de leden meer aan te halen; in het voorjaar met autobussen een excur sie naar een bepaalde mooie streek van ons land te maken, waarvan ook de da mes der leden deei kunnen uitmaken. De vergadering kon met dit voorstel, dat zeer in den geest viel. accoord gaan. Dit uitstapje zal plaats hebben zooveel moge lijk in Mei, uiterlijk in het begin van Juni. De tocht zal, indien mogelijk, verfilmd worden om die film later op een vergade ring te doen laten draaien. Tal van gevallen werden besproken, waardoor de uitoefening van het bedrijf der neringdoenden getroffen wordt; vele zijn de lasten, die daarop drukken. Er moet aangedrongen worden op goedkooper electrisch licht; velen in de gemeente koopen nog elders, wat hier te verkrijgen is. Vooral de straathandel is een handicap voor vele zakenmenschen; na sluitingstijd mogen de straatventers nog hun waren aan den man brengen. Besloten werd een adres te richten, waarin te kennen wordt gegeven, dat de straathandel niet méér rechten zal mogen hebben dan de winke liers. Ook werd aangedrongen op beper king van het aantal muziekvergunningen. Na een slultingswoord van den voorzit ter, sloot de heer W. van Beelen met dank gebed. SASSENHEIM. Vergadering der Ingelanden Roode Molenpolder. De stemgerechtigde ingelanden van bo vengenoemde Polder vergaderden in Het Bruine Paard. De voorzitter de heer E. J. Speelman opende deze bijeenkomst met een wel komstwoord. Aanwezig waren een aantal ingelanden, die 16 stemmen kunnen uit brengen. Het maximum aantal stemmen dat kan worden uitgebracht bedraagt 55. De rekening over 1935 werd vastgesteld aan inkomsten op f. 2762.88 en aan uit gaven op f. 2761.08; batig saldo f.180. Door de commissie voor onderzoek der rekening over 1935 bedoeld bij ark 136 van het alg. reglement voor de polders in de provincie Zuid-Holland werd een gun stig rapport uitgebracht. Deze commissie bestond uit de heeren W. Warnaar voorz., B. Ruigrok en G. Pa- pendrecht. leden. Voor onderzoek van de rekening over 1936 werd dezelfde commissie benoemd; als plaatsvervangende leden werden be noemd de heeren J. de Ridder, J. Verde- gaal en Nlc. Ruigrok. De begrooting voor 1936 werd vastge steld aan inkomsten en uitgaven op f. 2313.87. met een batig saldo van f. 3492, als post onvoorzien. De omslag voor 1936 werd geraamd zoo als deze was in 1935. op f. 12 per H.A., uit makende over de grootte van den polder, zijnde 108.1451 H.A.; f. 1297 14. Het bedrag der zekerheidstelling werd bepaald een en ander overeenkomstig het bepaalde in hejoAlg. Polderreglement. Het Ambtenarett-féglement werd alsnu behandeld en vastgesteld. Tot slot werd uitvoerig het instellen van een bemalingsfonds besproken, daar we gens het dempen van slooten de boezem van de polder wordt verkleind. VOQRHOUT. Loop der bevolking. Ingekomen: J. A. Smets uit Heythuizen K. F. J. Baten uit Heythuizen J. M. Bense uit Heythuizen A. v. d. Slot uit Noordwijk A. F. F. Dekker uit Deurne. Vertrokken: Th. A. Zijlstra naar Weurt A. J. M. M. Geenen naar Horn A. J. J. Dieckhous naar 's-Gravenhage G. F. M. Baake naar Aalst A. Hesse naar Friedrichsfeld bij Wezel. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van 14 woningen. Reeds eenige jaren geleden hadden B. en W. het voornemen om een complex woningen aan de Heerenlaan onbewoon baar te verklaren. De uitvoering van dit voornemen stuitte echter af op gemis aan medewerking van de zijde der toen nog bestaande gezondheidscommissie te Al phen a. d. Rijn. Nadat inmiddels de gezondheidscom missies in den lande hebben opgehouden te bestaan, hebben B. en W. opnieuw een poging aangewend om bedoelde woningen onbewoonbaar verklaard te krijgen. De inspecteur voor de volksgezondheid te Leiden, die de taak der gezondheidscom missie heeft overgenomen, heeft een gun stig advies uitgebracht, zoodat thans aan den Raad wordt voorgesteld de woningen Heerenlaan nos. 2, 4, 6. 30, 32, 34, 36, 38. 40. 42, 48. 50 en 52 en Hoofdstraat no. 48 onbewoonbaar te verklaren. Het ligt blijkbaar niet in het voornemen van B en W. om een voorstel aan den Raad in te dienen tot voorziening in de woningruimte, welke in verband met deze onbewoonbaarverklaring uitbreiding dient te ondergaan. B. en W. zijn van oordeel dat zulks aan het particulier initiatief dient te worden overgelaten. Om eenigszins tegemoet te komen wenschen B. en W. een ontruimingster mijn voor te stellen van 6 maanden, welke termijn bij raadsbesluit, goed te keuren door Ged. Staten, telkens met één jaar kan worden verlengd. B. en W. zouden deze verlenging ten opzichte van de hui- dige bewoners der bedoelde woningen willen bevorderen, zoodat door geleidlijke opschuiving de woningen kunnen worden Ontruimd en het aan een leder verboden zal zijn om alsnog intrek te nemen in de woningen. Den lsten Maart as, hoopt de heer N J. Alkemade, wonende Hardenpad Noordwijkerhout. den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaar in dienst kwam bij de firma P. v. Reisen en Zonen alhier. Voor de vacature van de functies van secretaris-ontvanger tevens ambte naar van den burgerlijken stand in deze gemeenten hebben zich 69 candidaten aangemeld. De collecten in de Ned. Herv. Kerk alhier hebben over de maand Febr. op gebracht, voor de Kerk f. 33.33'/! en voor de Diaconie f. 11.83'/i. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst der „Ver. voor Volkenbond en Vrede". In het R.K. Vereeniglngsgebouw nabij de R.K. Kerk, werd een groote propa- ganda-avond .gehouden door de afd. van de Ver. voor Volkenbond en Vrede. Als sprekers waren aangekondigd prof. dr. Tltus Brandsma, O. Carm. te Nijmegen; ds. P Elderlng, te Oegstgeest en mr. dr. M. J. van der Flier. Ds. Elderlng was door een sterfgeval verhinderd een spreekbeurt te vervullen en werd vervangen door ds. Padt uit Zutphen. Alle sprekers behandelden het onderwerp „De particuliere wapenin dustrie". Dr. A. In 't Veld heette allen welkom, waarna ds. Padt zeide, dat hij een lied moest aanheffen van droefgeestigheid, daar men alle moraal op zijde zet, wan neer er maar geld te verdienen is. Er wordt met leven en dood gespeculeerd, want „zaken zijn zaken". In 1934 en 1935 zijn er dingen aan het licht gekomen, die aan- toonen, welk een groot gevaar de parti culiere wapenindustrie is. In 1914 werden Duitsche soldaten stervende gevonden in het prikkeldraad, dat Duitsche fabrikan ten aan het Fransche Gouvernement, ter wille van de winst geleverd hadden. Het eigenbelang ontketent de hel. Met een opwekking, het werk van den vrede te steunen en den oorlog te verbannen uit de staten, tot heil der menschheid, be sloot spr. Mr. dr. M. J. van der Flier behandelde hetzelfd onderwerp in minder bittere en hartstochtelijke en op meer gemoedelijke manier. Spr. hekelde het ontzaglijke wan trouwen, dat er heerscht onder de volke ren. Het middel voor verbetering is vol gens spr. „openbaarheid". De massa, goed voorgelicht, kan zeer veel invloed doen gelden, waardoor de zaak van den Vrede wordt gediend. Prof. dr. Tltus Brandsma getuigde van „zijn geloof in den vrede", zijn hoop op den vrede en zijn liefde voor den vrede. Geen zaak kan slagen, wanneer de vol keren het Juiste inzicht missen. De vol keren worden misleid door onjuiste be richtgeving. Het motto „SI vis pacem, para bellum" (Indien gij den vrede wilt, bereidt U ten oorlog) ls gebleken onjuist te zijn. Spr. wenscht geen eenzijdige ontwapening, maar wél een geleidelijke ontwapening. Hij wekte op het werk van den Volken bond te steunen om aldus de volkeren bij elkaar te brengen. Bij de beantwoording van enkele schrif telijke vragen ging men dieper op het onderwerp in. De pauzes werden met pianomuziek op geluisterd. De voorz. der afd. heeft de sprekers dankgezegd voor de wijze, waarop zij het onderwerp hadden behandeld en verzocht de aanwezigen de Ideeën, die waren ver kondigd. voort te planten. Gevonden: een ceintuur, een hand schoen, een kosteloos rijw. belastingmerk, een handbeschermer van rijwiel, een zak kurk. Inlichtingen op werkdagen des v.m. tus schen 9 en 10 uur bij de politie. WASSENAAR. De Amsterdammer S. die verleden week alhier is aangehouden wegens dief stal van een paar schoenen, heeft even eens, gelijk reeds vermoed werd, een der gelijk feit te 's-Gravenhage gepleegd. De schoenen zijn bereids in beslag ge nomen. De verdachte is ingesloten in het huls van bewaring en zal, waar hij nog een voorwaardelijk vonnis van 6 weken gevangenisstraf heeft deze straf ook heb ben te ondergaan. Tegen G., gedomicilieerd te Amster dam, is proces-verbaal opgemaakt wegens het venten zonder vergunning. ZEVENHOVEN. Aan de Herv. Kerkvoogdij is de halve straatbelasting 1935 gerestitueerd, daal de Pastorie het geheele jaar onbewoond is gebleven. De classis Woerden der Geref. Kerken heeft alhier peremptoir geëxamineerd en met alg. ste. toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten, den heer W. van Dijk, cand. te Hijken (Dr.) en be roepen predikant bij de Ger. Kerk alhier. HEDEN: Ambachtsschool: Alg. vergadering te 8 uur nam. Schouwburg: Litterls Sacrum: „La belle Marseillaise". 8 1/4 uur nam. StadszaalUitvoering Chr. H.BB.-Ver. 7 3/4 uur nam. Donderdag. Chr. School (H. Morschweg): Spr. dr. Riemens. 8 uur nam. Jeruël: Spr. ds. H. Siegers, 8 uur nam. Prediker; Spr. ds. van Ginkel van Gouda Stadszaal: Zangersavond 8 uur nam. Stadszaal: Lezing over 't Blindentehuis „Sonneheerdt", 8 uur nam. Volkshuls: Lezing van den heer Kruyt over de wonderen der natuur 8 1/4 u. nam. Ka t w ij k-a an-Z e e (Casa Cara): Spr. ds. v. Amstel van Voorthuizen. 7u. nam. DIVERSEN. Woensdag Inst v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrle tot halfvler Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „Golddiggers 1935" Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur nam, „De kruistochten". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/* en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m „Hup Joe Brown". Zondag nam 4 uur en 8 uur, Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. nm. „Lets live tonight." Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/t uur. Zondag nam 2 uur 4'/t uur en 8 u 15. Het Nieuwe Roxy, Haarhstr,, 7 uur nam. „Vergeten mannen", lederen middag 2>/> u. Zondag v.af 2 u. MEVR. OLLY FOLGE FONDEN. Onlangs werd ons medegede.eld dat de violiste mevr. Oily Folge Fonden was be noemd tot leeraresse in het vioolspel aan de Muziekschool van de Mij. voor Toon kunst alhier; dit moet echter zijn „Hoofd- leeraresse". MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 1012'/« en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend in Januari, November en December van 103 uur, in Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen van af één uur. Het Museum is gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overice dagen f 0 10 Tot 7 Maart gesloten. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. l April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct.—1 Nov. 104 uur; 1 Nov.—16 Febr 10—3 uur; 16 Febr.—1 April 104 uur. Zondags van 13 4 of 5 uur; entrée Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist„ V. d. Werff- park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30 12, 1.305. Zaterdags 8.3012 Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April1 Oct van 912 en l'/i6 uur. Zaterdags tot 5 uur Van I Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct van 1012 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Kosteloos. Tot. 1 Februari '36: Tentoonstelling van houtsneden. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9-12 en l'/j—4 uur. Kosteloos. M., te L. Wanneer de menschen alleen maar om u lachen, is er moeilijk iets aan te doen; wel wanneer ze u beleedigingen toeroepen. Het lijkt ons het beste, dat u óf uw route wijzigt, óf doet alsof u niets bemerkt. Dan is de „aardigheid" er het gauwste af! C. N„ te L. Voorzoover ons bekend bestaat er geen afzonderlijke bond van étaleuTs; degenen onder hen die georga niseerd zijn, hebben zich aangesloten bij een bond van handels- en kantoorbe dienden. J. v. O te L. De lioofdsaneerings- commissie voor het bakkersbedrijf is ge vestigd in de Ned. Bakkersstichting, Oranjestraat, Den Haag. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 Febr. tot en met Zondag 1 Maart a.s. waarge nomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523, en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. GEBOREN: Theodorus Anthonius, z. van N. G. Kok en A. J. Chaudron Wilhelmina Jo hanna, d. van D. Keij en E. Th. de Groot Dirk Maarten, z. van A. Neuteboom éh C. M. Vermeulen. OVERLEDEN. C. M Oudshoorn d. 49 j. J. P. Zweistra m. 49 j. D. Troost z. 70 j. C. C. Breukink m. 74 j. 1 I

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6