m; AARDAPPELMEEL Losse nummers van ons Blad LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 26 Februari 1936 SPORT. voor 't maken van puddin gen en vla en het binden van groenten en soepen Uw keuken RECHTZAKEN. IHHUHHHHHHHHIIIIliHIIIIIIIIIIIIIÜIIIII VOETBAL. ENGELSCHE VOETBALWERELD IN DE KNEL. DREIGENDE FINANCIEELE VERLIEZEN VOOR LEIDENDE CLUBS. (Van onzen correspondent.) Londen, 23 Februari. De Engelsche voetbalwereld is in moei lijkheden geraakt. Insiders hebben het conflict, dat gedurende het afgeloopen week-end accuut werd, reeds lang zien aankomen, maar voor de voetballers en hun millioenen supporters is de kwestie, die nu hangende is, een donderslag aan helderen hemel geworden. Het onaangename van deze affaire Is wel, dat de oorzaak hiervan gelegen Is bij menschen, die met het voetbalspel als „sport" niets te maken hebben. Het is de flnancleele wereld rond de professioneele clubs, die conspireert, de spelers worden de dupe. De gang van zaken is typisch Engelsch en hoewel ook voor den Neder- landschen voetballiefhebber niet zonder Interesse, is de kans toch uitgesloten, dat er in ons land een dergelijk vreemdsoor tig conflict zou ontstaan. Men weet, dat in dit gezegende land van de sport bij uitnemendheid zwaar ge gokt wordt rond de wedstrijden, die ge woonlijk in „wed"-stri]den ontaarden, waarbij het „strljd"-element niet alleen van de haar toekomende plaats wordt ver drongen, maar ook het „spel" er niet altijd zonder schade afkomt. De Engelsche „Football-League", waarbij alle respectabele clubs zijn aangesloten, organiseert en financiert, zij maakt de voetbalsport hier mogelijk, beschikt over aanzienlijke kapitalen, maardaarbij blijft het. Rondom deze organisatie is langzaam een reusachtig monsterlichaam gegroeid: de „Pools". Een „football-pool" bij ons vrijwel onbekend, daar gokken verboden is schrijft prijsvragen uit. Voor een zeker bedrag meestal varieerend van 'n shil ling tot een penny stuurt men de ver wachte uitslagen in van de spelende clubs, waarvan de programma's natuurlijk reeds te voren bekend zijn. De pool-speler, die dien uitslag het dichtst benadert krijgt een prijs 'natuurlijk zijn er pools, die meerdere prijzen uitschrijven; dit va rieert) die soms zeer hoog is, tot een dui zend pond of meer. Aarts-gokkers als de Engelschen zijn, spelen millioenen in die pools, de belang stelling is zóó enorm, dat de dagbladen hier op Zaterdag-avond met extra-edities uitkomen zoodra de volledige resultaten bekend zijn! De pools, die over een sterke organisa tie beschikken, maken op die manier ge weldige winsten, niemand, die precies weet hoeveel, de schattingen loopen sterk uit een, maar het zijn kapitalen. En dit alles dank zij het werk van de in de ..League" georganiseerde clubs, die óók verdienen, zeker, maar handen vol geld uitgeven aan organisatie, terreinen, gebouwen, reis- en verblijfkosten van spe lers, managers, trainers, masseur, publici teit en wat er meer komt kijken. Het eene lichaam, dat met een paar kantoorloka len en hun administratie volstaan kan, wordt vet ten koste van het andere, dat de kosten draagt. Het „boterde" tusschen die twee nu niet bepaald!!.... Eenige dagen geleden kwam de „League" in geheime vergadering bijeen. Wat er be sproken is. weet men nu nog niet precies. De „Pools" beweren, dat de voebalclubs een belangrijk aandeel in hun winst ver langden. Wanneer dat waar is moet die elsch tot deelgenootschap in de winst zijn afgewe zen, want even later barstte de bom en werd de strijd verklaard: de „League" deelde mede, dat 't programma voortaan, zoo niet zwaar voor publiciteit wordt be taald. geheim blijft tot twee dagen te voren. De clubs zullen alléén de data van hun thuiswedstrijden weten. Wat dat be- teekent kan men zich indenken: voert de „league" dit plan uit, dan kan géén re clame gemaakt worden, géén voorverkoop van kaarten plaats vinden, de bezoekende clubs krijgen last met het bespreken van logies, etc. Resultaat: zware financleele offers, zoo geen verliezen voor de voetbal clubs. Heden hebben enkele bestuursleden van de „League" verklaard, geen aandeel in de winst te eischen. maar onwettigver- klaring van de „Pools". Officieel is er niets bekend. Zaterdag kwamen de „Pools" in gehei me vergadering bijeen. Zelfde recept: wét er besproken is weet men nu nóg niet pre cies. Maar de „Pools" presenteeren een machtig tegenwapen: voortaan kan men, als de „League" haar dreigement uitvoert, en geen wedstrijdprogramma bekend maakt toch wedden: men geeft alleen den naam van de thuisclub en hun uitslagen! Wat de gok nog veel wilder maakt. De „Pools" publiceeren vandaag het bericht, dat de „League" een volgens hen schan dalige som voor het copyrecht van het voetbalprogramma verlangt. Men wil de „League" echter wel tot op zekere hoogte tegemoetkomen, Maar nu komt pas het allergekste van deze gekke zaak: dit steentje, als het gaat rollen, kan een lawine veroorzaken; nu pas realiseert men zich voldoende wat een macht de Engelsche voetbalwereld bezit. Alle clubs bezitten talrijke „supporters clubs", die weken van te voren reeds hun extra-treinen of extra-autobusdiensten or- ganiseeren, soms zelfs hotels bespreken, enz.; wat met een geheim gehouden pro gramma niet mogelijk is. Resultaat:' ver liezen voor de transportmaatschappijen. En houden de „Pools" op te werken, dan zijn de posterijen kind van de reke ning. Alleen over de post worden per jaar naar schatting 30.000.000 p. Sterling „Pool- orders" geplaatst (f219 millloen i wat de posterijen een postzegelverkoop geeft van vier millloen pond (f. 29.200.000). Men ziet dus wat voor zeldzaam onverkwikkelijke dimensies aan deze affaire vastzitten. Misschien dat het gouvernement zelfs er aan te pas moet komen! Wij zullen, indien een oplossing gevon den wordt, of de toestand anderszins cri- tiek wordt nog kort op den strijd tusschen „League" en „Pools" terugkomen. GERH. VAN EIJSSEL6TEYN. BELGIËNEDERLAND. Speelt Bralne met de Belgen mee? Er zijn tusschen het bestuur van den Koninklijken Belgischen Voetbal Bond en dat van Sparta Praag besprekingen ge voerd om den midvoor der Tsjechische vereenlging, de bekende internationaal Raymond Braine voor de nog komende Internationale wedstrijden van België vrij te maken. Sparta Praag is er in beginsel mee accoord gegaan om Bralne voor de landenwedstrliden van België vrij te ge ven met dien verstande dat op die data Sparta eeen competitiewedstrijden behoeft te spelen Thans is gebleken dat op alle data waarop België nog landenwedstrliden moet spelen. Sparta ook competitiewed strijden heeft, met uitzondering van 3 Mei a.s. Op dien dag wordt te Brussel de ontmoeting BelgiëNederland gespeeld en men mag dus aannemen dat Raymond Braine op dien dag tegen het Neder- landsch elftal in het veld zal treden. O LEIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. Kon Zaterdag het geheele programma worden afgewerkt, de Zondagcompetitie daarentegen moest door den velen regen opnieuw het loodje leggen en voor de zoo- veelste maal konden slechts enkele wed strijden doorgang vinden. In de eerste klasse der Zaterdagcompe titie bood SX.F. 1 kranig tegenstand aan Noordwijk 1 en zij wist daar zelfs met 22 een puntje uit het vuur te sleepen. Rijns- burgsche Boys 1 moest thuis met 14 haar meerdere in Quick Boys 1 erkennen. S.C.O. 1 blijkt inderdaad in 2 A momen teel de sterkste ploeg. Uit tegen Quick Boys 2 kwamen de Oegstgeestenaren met 42 zegevierend uit den strijd en zij be zetten nu definitief de eerste plaats, welke zij nu ook kan behouden. Woubrugge klopte A.R.C. met 41, waardoor zij thans de tweede plaats inneemt. Koudekerk steeg een plaatsje op de ranglijst door haar 10 overwinning op Terleede 2. De leidende ploeg van 2B. Noordwijk 2, bleef tegen A.S.C. 1 door een 50 zege op het goede pad. Katwijk 2 gaf inmid dels S.C.O. 2 met 103 een lesje en SX.F. 2 liet Rijnsburgsche Boys 2 met 3—1 op de laatste plaats. In 3 A wist A.R.C. 3 met 21 van Noord wijk 3 te winnen en Katwijk 3 klopte Wou brugge met 52, waardoor deze elftallen van plaats verwisselden. L.R.C. 3 bleef met 60 tegen Woubrugge ongeslagen aan den kop. Weteringsche Boys 2 behaalde haar eerste overwinning en wel met 42 op Noordwijk 4. In de 4e klasse echter moest Weter. B. 3 met 60 tegen Quick Boys 6 het onderspit delven. Voor de adsplranten had Terleede een zeer schotvaardige bui. Met 111 moest Ons Clubje er aan gelooven. De eerste klasse der Zondagcompetitie bracht een 52 overwinning voor hét lei dende Rouwkoop 1 tegen Alphla 3. Nieuw-Vennep liep met een 32 zege in 2 A weer twee puntjes op Lugd. 3 in. 2 B bracht Sportman 2. dat Ü.V.'S. 5 met 3—0 klopte, aan den kop van de afdeeling. Lugdunum 5 hield Rouwkoop 2 er met 62 onder. De strijd bovenaan wordt nu in deze afdeeling wel spannend Leldsche Boys 2 won op het nippertje in 3 A met 43 van Sportman 3, waardoor zij voorloopig de leiding heeft, zij het dan met enkele wedstrijden meer gespeeld dan haar concurrenten. In de Junioresafdeeling speelde Alphia tegen Lugdunum A 22 gelijk en won Sportman A met 101 van het B-elftal van haar vereeniging. Voor de A-adspiranten gaf U.V.S. (a) L.D.T.S. met 6—0 geen kans, terwijl voor de C-adspiranten Rouwkoop met 42 tegen D.V.S. haar ongeslagen positie handhaafde. o LUGDUNUM—S. V. C. Naar men ons van Lugdunum-zijde me dedeelt, ls voor Zondag a.s. door den K.N. V B. de wedstrijd LugdunumS.V.C. inge- lascht. De wedstrijd zal plaats vinden op het N.B.L.O.-terrein aan den Zoeterwoud- schen Singel. o ORANJE-BLAUW (RIJNSBURG). Het bestuur van de kortelings opge richte voetbalvereenlging Oranje-Blauw te Rijnsburg ls als volgt samengesteld: J. Brussee. voorzitter; N. v. d. Mey, secre taris; A. v. Egmond, penningmeester en J. Glasbergen, P. v. d. Eukel. commissa rissen. o GESCHIL TUSSCHEN BOEKMAN EN D.H-C. BIJGELEGD. Na een gisteren te Delft gehouden be spreking tusschen het D.H.C.-bestuur en de eerste elftal-spelers en den heer Boek man in verband met de gewraakte uit lating, tijdens den j.l. Zondag gespeelden wedstrijd V.U.C.—D.H.C. heeft de scheids rechter bedoelde woorden volledig terug genomen. Op deze wijze is het geschil naar ge noegen van beide partijen op de meest sportieve wijze opgelost. o KORFBAL. LEZING OVER SPELREGELS. Op de morgenavond te 8 uur in Oud- Hortuszlcht te houden algemeene verga dering van den Leidschen Korfbal Bond zal de heer ir. J. A. Meljlink een lezing houden over spelregels en reglementen van den L.K.B. WANDELSPORT. AFDEELING WANDELSPORT „DE PRINCEVLAG". De trainlngsmarschen van bovengenoem de vereeniging zullen Zaterdag te 8 uur weer beginnen. Vertrek Zoeterwoudsche- weg vanaf spoorweg-overgang Leiden Utrecht. Ingeschreven is reeds voor de afstands- marschen, uitgeschreven door de afdee ling Den Haag, van „De Princevlag", welke zullen worden gehouden op 2den Paasch- dag. ZWEMMEN. SCHERPER SELECTIE BIJ OLYMP. TRAINING. Spccialiseering thans voorschrift. De Technische Commissie van den K.N. Z.B. heeft, naar de Telegraaf verneemt, een belangrijk besluit genomen, dat ten nauwste verband houdt met de Olympi sche Spelen. Zij heeft n.l. een scherpe se lectie toegepast op de zwemmers en zwem sters. die aan de Olympische training deel nemen en de volgende candidaten tot voortzetting dezer training uitgenoodigd. Vrije slag: de dames W. den Ouden (R.D.Z.), R. Mastenbroek (O.D.Z.), A. Tim mermans (R.D.Z.), T. Wagner (Het Y), L. v. Voorst (A.D.Z.l, S. Sieberg (HZ. en P.C.) Heeren: A. Sipkema (H.P.C.) en C. Kreffer (D.J.K.) Rugslag: de dames R. Mastenbroek 'O. DZ.I, B Martin fO.D.Z.) en N. Senff (A. D.Z. i en de heeren P. v. d. Hoek (H.Z. en P.C.), J. Metman (Het Y) en J. Scheffer (D.J.K.i Schoolslag; de dames J. Kastein (H.D. ZJ. Strooberg (Het Y), J. Waalberg (A. D.Z.), C. Eljkenbroek (O.D.Z.) en de hee ren: P. Kruithof (R.Z.C.i, W. v. Wijk (S. V.H.), J. v. Duin (Z.I.A.N.) en A. Smits- huijzen (A.Z. 1870). Deze uitverkorenen zullen op wedstrij den alleen met toestemming van de T. C. mogen uitkomen. De bedoeling is namelijk om hen hoofdzakelijk aan de Olympische nummers, waarvoor zij gekozen zijn, te doen deelnemen. Deze zwemmers en zwemsters zullen zich op de voor hen be paalde zwemwijze moeten specialiseeren. terwijl hel. beoefenen van waterpolo hun absoluut verboden wordt. BOKSEN. OM HET EUROP. SCAMPIOENSCAP HALFZW AARGEWICHT. De Boer geeft na S ronden op. In het circus Renz te Weenen werd gis teravond de bokswedstrijd tusschen Hans Lazek iOostenrijk) en onzen landgenoot Rienus de Boer gehouden, waarbij de titel van Europeesch kampioen halfzwaarge- wicht, welke momenteel in bezit van den Oostenrijker is, de inzet was. Van de eerste ronde af was Lazek Iets sterker, waarbij de Oostenrijker zijn groo- tere lengte en ook zijn armslengte voor had. Ook teclmisch was de Europeesche kampioen beter dan onze landgenoot. In de vijfde ronde bloedde De Boer sterk bo ven het linkeroog, zoodat hij in de pauze tusschen de 5e en 6e ronde zich gedwon gen zag op te geven. Op dat moment had Lazek ongetwijfeld een niet onaanzienllj- ken puntenvoorsprong. Toch heeft De Boer zeer moedig gebokst. Lazek heeft door zijn overwinning thans het recht verkregen zich als uitdager in te laten schrijven bij de I. B U. voor een gevecht om den titel van wereldkampioen. BILJARTEN. „HOLLANDIA" (KATWIJK). Na geruimen tijd van non-activiteit speelde bovengenoemde biljartvereeniging weer een wedstrijd. Het tooneel van den strijd was het gezellige en intieme café Cosy Corner, Badhuisweg 4 te Schevenin- gen, waar gespeeld werd tegen de B. V. Cosy Corner. Na 'n geanimeerden strijd wist C C. met één carambole verschil te winnen. A.s, Maandag vindt de tweede ontmoeting plaats in Hotel De Zwaan te Katwijk aan Zee. De gedetailleerde uitslag luidt: car. brt. ser. gem. P.M.V.d.Berg (Holl.) 150 (1501 28 23 5.36 Bouwens (C.C.) 125 84) 27 18 3.11 P. Bloot 125 33 17 3.71 A. Kientz117 32 11 3.75 N. de Jong125 52 11 2.40 M. Swalf 97 51 7 1.90 N. N. (Res.) 54 35 5 1.38 De Goede 125 34 23 3.67 J. Pluymgraaf 93 54 6 1.72 J. Smit 125 54 10 2.31 Totaal Cosy Corner 548 car.. Hollandia 547 car. DAMMEN. WEDSTRIJD-TOURNOOl „THEORIE EN PRAKTIJK". De 3e ronde van dezen wedstrijd werd gisteren gespeeld. De uitslagen zijn als volgt: le klasse: A. Buurman-G. Geerlings 0—2; P. Llgtvoet-G. Jansen 1—1; A. G. de Jeu-N. Dofferhof n. gesp,; P. Geerlings C. H. Klein 02;.N. Jansen-J. J. Bekker 02; H. B. Stipdonk-A. v. d. Reyden 20. 2e klasse: M. Ju Sr.-A. J. Moerkens 02; W. v. d. Veer-P. Ouwehand n. gesp.; J. H Wegman-H. v. d. Heyden 02; H. Enseling-C. v. Tongeren 2—0; J. H. Boot vrij; C. v. d. Heyden-P. v. d. Pot Sr 20; G. v. d. Wiel-Th. Barten 02; Fr. Mulder- H. Batelaan 20; A. Oudshoorn-J. Blans- jaar 2—0: J. Polanen-S. Willems 11. 3e klasse; W. v. Tongeren-D. Koudijs 20; G. Penseel-P. v. Went 20; C. Ouwehand-J. Vermeulen 20; P. v. d. Pot Jr.- W. Marks 2—0; J. Karstens-J. Verbiest 20; J. v. Went-C. Vermeulen 2—0; N. v. Went-A. Kantebeen 02. De uitslagen der afgebr. partijen zijn: J. J. Bekker-H. B. Stlpdonk 1—1; P. Ligtvoet-N. Dofferhof 20; P. Geerllngs- G. Jansen 0—2; G. Geerlings-P. Ligtvoet 02; N. Dofferhof-A. Buurman 20; S. Wlllems-H. Batelaan 20. Uitgesproken: A. van den Berg te Lei den, President Stelnstraat 27. Rechter- comm. jhr. mr. H. O. Felth; curator; mr. E. A. Cosman, te Leiden. RECLAME. S298 VEREENIGDE NEDERLANDSCHE AARDAPPELMEEL-INDUSTRIE - VEENDAM SURSÉANCE VAN BETALING VERLEEND. Door de rechtbank te 'Amsterdam is voorloopige surséance van betaling ver leend aan de N.V. Centrale Credletbank voor Koffiehuis- en Restauranthouders en Slijters. Tegelijk met de aanvrage ls namens de N.V. een accoord van 80'aangeboden. VERDUISTERING EN VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. De rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaan in de zaak van den 54- jarigen J. W B„ gedetineerd, procuratie houder en deelgenoot van den gefailleer- den gewezen notaris J. A. M„ te Rotter dam, die op 11 dezer heeft terecht gestaan wegens verduistering en valschhcid in ge schrifte. Verdachte had van verschillende perso nen gelden tot een bedrag van f. 30.000 ontvangen, die door bemiddeling van no taris M. gelden hadden uitgeleend. Deze gelden heeft verd., in strijd met de be doeling van betrokkenen, niet ter aflossing doorbetaald, maar aangewend voor de verstrekking van credleten aan bouwers. Bovendien heeft verd. tweemaal een vol macht tot royement van een hypothecaire inschrijving van een valsche handteeke- ning voorzien. De rechtbank veroordeelde den ver dachte tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek der geheele preventieve hechtenis. De eisch was 2jaar gevangenisstraf. HAAGSCHE RECHTBANK. Op 4 September van het vorige Jaar had op de Gaslaan te 's-Gravenhage een droe vig ongeluk plaats bij het sloopen van een pand, op den hoek van de Gaslaan en de De Gheynstraat, waarvan het driejarig meisje Van der S. het slachtoffer is ge worden. Dit kind. dat dien dag voor het eerst naar school was gegaan, kwam voorbij het perceel Gaslaan 62, dat men juist bezig was te sloopen zonder dat er tevoren een schutting om heen was ge plaatst, toen op dat oogenbllk de topgevel naar beneden viel en het meisje er onder bedolven werd. Een vrouw en nog twee Jeugdige kinderen konden nog juist het gevaar ontkomen. Voor de Haagsche rechtbank hadden zich gisteren ter zake van het schuldmis- drijf, omschreven in art. 307 W. v. S„ te verantwoorden de onderaannemer van het werk K. B. en de los werkman K. van L., wlen bij dagvaarding ten laste ls gelegd, dat zij door het niet-naleven van de be palingen van art. 148 par. I der Bouw- en Woningverordening, schuld aan den dood van het meisje hebben. Verdachte v. L. werd door mr. C. H. Telders als raadsman bijgestaan. De hoofdinspecteur van het gem. bouw en woningtoezicht, de heer J. W. Leijh, verklaarde, dat het uitdrukkelijk voor schrift is, dat bij het afbreken van een perceel als veiligheidsmaatregel vooral een schutting dient te worden geplaatst, en dat de verdachte Van L. had moeten 'begrijpen, dat het onder alle omstandig heden gevaarlijk is dit na te laten. Er be stond naar de meening van getuige geen enkele reden om van dit voorschrift af te wijken. Verdachte Van L. zeide. dat de schut ting niet geplaatst was, omdat men het perceel aan de achterzijde afbrak en het gemakkelijker was om de auto, welke het puin weghaalde, direct tegen den gevel te plaatsen. Verdachte B. zeide, dat hij als onder aannemer het werk van den aannemer Schouten had overgenomen. Deze had hem gezegd, dat er geen schutting aan de voor zijde behoefde te worden geplaatst De president merkte op, dat blijkbaar ook Bouw- en Woningtoezicht geen be hoorlijke controle op het werk heeft ge houden. Het O, M„ waargenomen door Mr. N. S. Hoekstra, betoogde, dat men hier wel met een zeer droevig ongeluk te doen had en dat z.l. de belde verdachten voor de ge- Volgen aansprakelijk moeten worden ge steld, daar zij de in het belang van de veiligheid gemaakte voorschriften niet in acht hebben genomen. Spr. elschte t'gen ieder een maand hechtenis. Uitspraak op 10 Maart. GERECHTSHOF TE AMSTERDAM. De rechtbank te Haarlem heeft eenige weken geleden de rechtzaak tegen 2 be woners van Hillegom behandeld die zich moesten verantwoorden naar aanleiding van een brand in een bollenschuur die onder verdachte omstandigheden was uit gebroken. De verdachten, twee hroers die de brand gesticht hadden, hadden dit ge daan daar het bedrijf zeer slecht ging. Een hunner was veroordeeld tot 8 maanden, waarvan 4 voorwaardelijk. De andere tot 1 jaar en 3 maanden wegens uitlokking. Laatstgenoemde stond gisteren in hoo- ger beroep terecht waarbij hij een be kentenis aflegde. De procureur elschte thans 1 jaar ge vangenisstraf mot aftrek van 4 maanden. Arrest 10 Maart, ROOFOVERVAL TE MAASSLUIS EN INBRAKEN. Voor de Rotterdamsche rechtbank heb ben zich te verantwoorden gehad de 20- Jarige timmorman L P. W. en diens broer de 22-jarige adspirant assistent-apothe ker L. C. W„ beiden gedetineerd. In den loop van hot vorige jaar hebben zij zich schuldig gemaakt aan een groot aantal inbraken te Rotterdam, Schiedam, Vlaar- dingen. Maassluis. Overschie, Delft en Rijswijk, waarbij zij volgens een vast plan te werk gingen. Toegerust met boren, schroevendraaiers, electrische lantarens, handschoenen. ijzerdraad, een ijzeren staaf en bovendien twee automatische pistolen, kozen zij zich wanneer het einde van de week gekomen was, die huizen, welke waren voorzien van achtertuin en openslaande deuren, welks bewoners het weekeinde buiten de stad doorbrachten. Op 17 November van het vorig jaar drongen zij op die manier de woning van den rijkszeeloods G. Speelman in de Koningin Wllhelminalaan binnen. Op het oogenblik, dat zij reeds de slaapvertrekken hadden doorzocht, kwam de loods thuis. Met een handen op" en „Verroer je niet" werd hij begroet, terwijl twee revolvers op hem werden gericht. Een voor een bliezen de indringers den aftocht. Te middernacht werden beiden aangehouden. De dagvaarding legde hun behalve dezen roofoverval nog ten laste een inbraak op 20 October JX in Hlllegersberg, waar een revolver en gouden sieraden werden buit gemaakt, voorts een inbraak op 10 Febr. 1935 in de Valeriusstraat te Vlaardingen, gepleegd door den eersten verdachte, die een bedrag van f. 130.— aan bankbiljet ten en den inhoud van een spaarvarken met halve guldens wegnam en tenslotte een inbraak op 10 November 1935 ten huize van een 71-jarige dame in de Hoflaan te Rotterdam, waar behalve twee flesschen wijn, een bedrag van dertig gulden aan klein geld is gestolen. De verdachten legden een volledige be kentenis af. Na het korte getuigenverhoor hield het O.M., mr. H. A. J. Reumer, een uitvoerig requisitoir. Spr. eischte tegen ieder drie jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Uitspraak 20 Maart. DIEFSTAL VAN 1600 GOUDEN TIENTJES Twee jaar geëischt. In den zomer van het Jaar 1932 werden ongeveer 1600 gouden tientjes uit het gebouw van 's Rijks Munt aan den Leid schen weg te Utrecht vermist. Deze gouden tientjes waren pas aange maakt en zijn toen op onnaspeurbare wijze uit den Munt verdwenen. Eenlgen tijd geleden is het de politie gelukt dezen diefstal, waarover ln 1932 zooveel te doen is geweest, tot opheldering te brengen. De recherge beschikte namelijk over eenige nieuwe gegevens, die het bij nader onderzoek mogelijk maakte over te gaan tot arrestatie van dien dader. Dit was een 32-jarig machine-bankwerker, te Utrecht woonachtig, die indertijd aan 's Rijks Munt verbonden was. De aangehoudene bekende den diefstal te hebben gepleegd. Gisteren had dezen man zich te verant woorden voor de meervoudige kamer van de arrondissementsrechtbank. De officier van Justitie eischte twee jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Fa. Pb. BROBBEL, Stationsweg 49 Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat I 26 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4. W. v. LEEUWEN, Janvossensteeg 19 J. A. MANHAVE, Haarl.straat 128 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en aan de Kiosken. 3-8

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11