LE1DSCH DAGBLAD Derde Blad Woensdag 26 Februari 1936 PARLEMENTAIR OVERZICHT hollandschZWITSERSCHE REEPEN I KWALITEIT DE OORLOG. GEMENGD NIEUWS. Twee fietsers doodgereden. Thijs IJs bestrijdt de Reuzen van Pakkijs TWEEDE KAMER. BEHANDELING DER INDISCHE BEGROOTING. RECLAME. 928» Minister Colijn heeft de sprekers bij het algemeen debat over Indie beantwoord. Tevoren had de heer van Dijk nog het woord gevoerd en in het algemeen zijn stem aan het regeeringsbeleld toegezegd. Hij bestreed de critiek met name van den heer Feber: betoogde dat Nederland heel veel voor Indië doet (meer dan men in Indië vaak denkt». maar dat deze hulp nu eenmaal binnen de grenzen der mogelijk- heid moet blijven; stelde in het licht dat de Regeering er in geslaagd is het tekort zeer aanzienlijk te doen dalen en sprak de hoop uit, dat men er in moge slagen voor 1937 een sluitende begrooting te ontwer pen. Mocht het aldus de heer van Dijk inderdaad noodig zijn een deel der uit gaven van Indië over te nemen, dan zou den de kosten der defensie daarvoor het nog beste object vormen. De Minister is begonnen met te verkla ren, dat de financieele toestand nog aller minst bevredigend is. Een werkelijk slui tend budget is nog niet verkregen, al zijn de lasten aanzienlijk gedaald, en als is de spanning zeer groot geweest. De verklaring voor dit verschijnsel ligt hierin, dat de draagkracht van Indië in latere jaren is overschat. Er was een abnormale groei in de Indische uitvoer-cijfers; hierop is men de budgetaire toestand gaan baseeren. doch dit was bouwen op zand en thans staat men weer op den grondslag van 1911. De curve van de Indische welvaart toonde gedurende zekeren tijd een zeer abnormale ontwikkeling, maar is daarna snel gedaald. Men heeft geestelijk alles ge bouwd op een abnormalen toestand, zoo betoogde de Minister. Nu zijn de Inkomsten van het land tot op de helft geslonken. De dienst van de schuld is sinds 1911 ge stegen van 4 2 tot 78 mlllioen per jaar; de pensioenlast steeg van 15 tot 45 millioen. De Minister heeft nog verscheidene andere cijfers gegeven om te doen zien, dat men ir. Indië liet staatshuishouden heeft ge bouwd op een geheel abnormalen toe stand, die niet blijvend kan zijn en die ineen moest storten. Aan toeneming van schuld kon en mocht niet meer worden gedacht; daarom moest naar andere mid delen worden gezocht. Kan er nu voor 1937 een sluitend budget worden bereikt? Daarvoor zou nog 20 mil lioen gevonden moeten worden. De Minister kan niet met zekerheid zeggen of dit mo gelijk zal zijn. Hij moet de voorstellen van den Gouverneur-Generaal afwachten. Maar hij is overtuigd, dat een financieele basis, waarop geen schuldtoeneming meer plaats heeft, een voldoende grondslag Is voor herstel. De vraag, of Nederland een deel van de Indische schuld kan en zal overnemen, is disputabel. maar moet. zei de Minister, niet worden behandeld bij de Begrooting van Koloniën, maar bij de Rij ksbegroo ting. De Minister verklaarde ten eenenmale. dat Nederland te weinig voor Indië heeft J gedaan. Van de Indische schuld van 1494 millioen is Nederland voor 1350 millioen garant, hierdoor is conversie mogelijk ge worden. wat een belangrijke jaarlijksche besparing voor Indië beteekent. Voorts be taalt Nederland tegenwoordig 12 millioen 1 voor de Indische defensie, en dit bedrag zal straks nog wel stijgen. Het zal echter wel niet mogelijk zijn, de kosten der ge- heele Indische defensie ten laste van Nederland te brengen: dat zou 66 mil lioen per jaar beteekenen. De Minister kwam tot de conclusie, dat men de oplossing moet zoeken in bezuini ging en eventueel in verhooging van de winst-belasting voor alle bedrijven. De Regeering handhaaft haar finan cieele politiek tegenover de daarop ge oefende critiek. verklaarde de Minister, Wat de economische politiek betreft zei de Minister door den toon van het debat eenigszins te zijn verrast, omdat hij eenige lichtpunten ziet en de Kamer daarentegen geheel in mineur sprak. Intusschen erken de de Minister dat met name op Java de tosstand zorgvol is; ook de werkgelegen heid is er verminderd en de loonen zijn er heel laag. Zulke lage loonen riep de Minister uit zijn alleen te dulden, wan neer de betrokken ondernemingen geen dividend uitkeeren. De mededeeling, dat er onder de bevolking voedsel-schaarschte zou bestaan, wees de Minister met den meesten nadruk af, en over de in dit ver band aan het adres der ambtenaren ge uite beschuldiging (van revolutionaire zijde) was hij zoo verontwaardigd, dat hij verklaarde voortaan op zulke beweringen niet meer te zullen ingaan. In zake de voedsel-verschaffing wordt al het moge lijke gedaan; wat de rijst-voorziening be treft heeft de Indlsohe regeering zelfs een blanco-crediet, en de „rijst-politiek" blijft goed voldoen. Tal van speciale aangelegen heden heeft de Minister hierbij nog in het kort behandeld: hij deelde daarbij mede, dat de gezondheidstoestand bevredigend is. Evenals verleden Jaar heeft de Minister zijn bezwaren geuit tegen het bekende denkbeeld der imperiale zelfvoorziening, opnieuw door den heer van Toll verdedigd. De Minister achtte het plan practisch niet uitvoerbaar; er is tot heden toe tusschen Nederland en Indië vrije uit- en invoer, en dit moet zoo blijven. Het is nu eenmaal zoo zette zijn Excellentie uiteen niet mogelijk, dat Nederland en Indië volledig elkanders producten op- en overnemen. En wanneer men verdere industrialisatie van Indië aanbeveelt, zal men dienen te be denken, dat er tal van producten zijn, waarvan Indië zelf toch niet meer kan gebruiken. En krachtig waarschuwde de Minister tegen de gevolgen van ongemo tiveerde industrialisatie. Bleef de Minister dus het denkbeeld der zelfvoorziening af wijzen. hij verklaarde dat er naar ge- 1 streefd moet worden, de samenwerking tusschen moederland en kolonie zooveel mogelijk te bevorderen. De Minister ver klaarde niet veel voor een commissie (waarom in het debat gevraagd was) te gevoelen, maar desnoods wil hij de be- I noeming bevorderen, doch dan zullen er niet alleen industrieelen. doch ook Kamer leden in opgenomen worden. Ziehier een kort overzicht van 's Mi nisters rede. die vandaag wordt vervolgd. Dan komt de staatkundige toestand aan de orde. HAGENAAR. De guerrilla-oorlog in vollen gang. Van het geheele Noordelijk front meldt men een zeer groote activiteit van patrouilles. Aan Italiaansche zijde berei den de Datrouiües in het bijzonder een op- marsch voor naar Amba Aladzji dat naar men verwacht morgen of od z'n laatst overmorgen in Italiaansche handen zal vallen, indien men een bericht uit Eritree- sche bron mag gelooven. Aan Abessijnsche zijde wil men vooral reageeren op de recente Italiaansche of fensieven in den sector van Makalle en od verschillende Dunten van het front, van ten Noord Westen van Makalle tot Aksoem. dringen groenen Abessijnsche krijgers des nachts dwars door de Italiaansche linies; ook treffen zijn voorbereidingen om bij verrassing vooruitgeschoven Italiaansche oosten te bezetten. De Abessiinen. aldus verklaart men. zijn tot deze tactiek teruggekeerd na hun re cente tegenslagen toen zij de Italianen in gesloten formaties hebben willen aanval len waarbij zij door de Italiaansche artil lerie en vliegtuigen werden gedecimeerd. Bij kleine gevechten waarin het element verrassing een belangrijke factor vormt, aldus merkt men in Abessljnschc kringen oo strijden twee tegenstanders met min of meer gelijke wapenen hetgeen den Abesstjnen betere kansen geeft Verscheidene neutrale waarnemers In het Abesstinsche hoofdkwartier te Dessie zijn er van overtuigd dat tanks vliegtuigen en gemotoriseerde transportmiddelen zeer kostbare hulpmidd-'en zlin. maar dat de infanterie ten slotte toch oas een terrein kan bezetten van vijandige elementen zuiveren en in bezit houden. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Desire seint, dat bh Kabtla. in het gebied van Walkait. de Abessijnsche hoofdofficier Menguestoe persoonlijk met geweerschoten een Italiaansch bombardementsvliegtuig tot dalen zou hebben gedwonzen De drie inzittenden ziin om het leven "ekomen. Menguestoe had reeds eerder od 2 Jan.. een Italiaansch vliegtuig neergeschoten. De Abessljnen verklaren dat de Italia nen sedert het begin van den oorlog 17 vliegtuigen op Abessünsch grondgebied hebben verloren. Abessijnsche krijgers, die hebben deel genomen aan den laatsten strooptocht achter de Italiaansche linies, verklaren, dat een klein vliegveld bij Adoea door brand is verwoest. Een vliegtuig werd tot dalen gedwongen en vatte vlam. Het vifur deelde zich aan vier andere toestellen mede. Alle vijf vliegtuigen zijn vernield. Het luchtbombardement op de dorpen ten Noorden en ten Oosten van Dessie wordt met groote kracht voortgezet. fCopyrlght Reuter-A.N.P.) Het Abessynische legerbericht meldt, dat aan het Noordelijk front in den nacht van 19 od 20 Februari een sterke afdeeling van de in het Wolkaltgebied staande troepen bij verrassing een aanval heeft gedaan od een sterken Itailaanschen Dost bij Om Ager aan de grensrivier de Setit in Itali aansch Eritrea. Zij hebber. daarbU een groot munitie- en wapendepót in de lucht laten vliegen Voorts zijn vier groote le- vensmiddelenopslagplaatsen en andere militaire voorraden door brand vernield. Volgens verdere Abessynische berichten blijven Italiaansche toestellen boven de gebieden van het Noordelijk front vliezen en werpen zii dagelijks bommen od kleine plaatsjes, hetgeen echter volgens Abessy nische meening zonder eeniee militaire beteekenis is. Ook de omgeving van Dess'e en de vlakte van Boro Mieda is gebom bardeerd zonder dat echter belangrijke schade is aangericht. Maarschalk Badoglio heeft een speciale dankbetuiging gericht tot de Italiaansche luchtmacht. Rapport van dr. Hylander. Het Zweedsche Roode Kruis heeft een rapport ontvangen van dr. Hylander. den chef van de Zweedsche ambulance In Abessynië. waarin deze mededeelt dat de ambulance welke 30 December door de Italianen aan het Somalifront werd ge bombardeerd en daarna een groot deel van de uitrusting had verloren tijdens den terugtocht, weer wordt eereorganlseerd. Dit brengt geen moeilijkheden mee. aan gezien het mogelijk is de Instrumenten aan te vullen uit de reserve-depóts te Addis Abeba. De sectie welke onder leiding van dr. Agge werkt, ontwikkelt volle activiteit aan het Zuidelijk front Italiaansche nota aan Engeland. De Italiaansche ambassadeur heeft op het Foreign Office te Londen de volgende nota overhandigd: De Italiaansche regeering, zich referee- rende aan de op 14 Februari door de En- gelsche regeering gedane mededeeling, neemt er akte van, dat door de Engelsche regeering geen enkel argument naar vo ren is gebracht, in antwoord op de door de Italiaansche regeering gemaakte op merkingen, ten aanzien van het Britsche memorandum van 23 Januari, alsmede ten aanzien van het standpunt, dat de Engel- sohe regeering ln dit memorandum heeft ingenomen. Z. M.'s regeering handhaaft derhalve haar zienswijze ten aanzien van de actie der vloten en het vlootaccoord ln de Mid- dellandsche Zee, waartoe de Britsche re geering het Initiatief heeft genomen en zij behoudt zich het recht voor, deze kwestie opnieuw ter sprake te brengen op het tijdstip en op de plaats, die zij het meest gewenscht zal achten. De Britsche regeering heeft aan den president der coördinatie-commissie voor de sancties den tekst meegedeeld van het korte antwoord, door Engeland gegeven op het Italiaansche memorandum, gedateerd van 24 Januari, betreffende den wederzijd- schen steun in de Middellandsche Zee, in welk memorandum de juridische basis der tusschen Engeland en de Middellandsche Zee-mogendheden gesloten accoorden be twist werd. Engeland zegt, dat het bij zijn vroeger aangenomen houding blijft en dat het geen nut heeft, de correspondentie hier over voort te zetten. ONGELUK BIJ APELDOORN. AUTO REED MET GEDOOFDE LICHTEN DOOR. Gisteravond ongeveer acht uur Is op den Arnheinschen Straatweg ter hoogte van het Natuurhistorisch Museum „Vaal", hal verwege tusschen Apeldoorn en Beekber gen, een vreeseiyk auto-ongeluk gebeurd. Op dit tijdstip naderde uit de richting Arn hem een auto, vermoedelijk een Chevrolet. Bij het inhalen van een rechts van den weg rijdenden aangespannen wagen, week de bestuurder van de auto, die volgens ooggetuigen met zeer groote snelheid reed, te ver naar links uit. Twee wielrij ders, de 22-jarige mej. J. Blumink uit Velp en de 19-Jarige K. de Bruin, uit Arnhem, die zich juist ter hoogte van het museum „Vaal" bevonden en in de richting Arn hem fietsten, werden door de auto gegre pen. De Bruin werd op slag gedood, terwijl mej. Blumink over de berm langs het rij wielpad in een diepe beek geworpen werd, waaruit zij enkele oogenblikken later levenloos werd opgehaald. Volgens een ooggetuige, den heer J. Brouwer uit Beekbergen, die het ongeval op enkele meters afstand zag gebeuren en zelf ternauwernood aan den dood wist te ontkomen, reed de autobestuurder met gedoofde lichten verder ln de richting Apeldoorn. Blijkens een onmiddellijk door de po lltic der gemeente Apeldoorn ingesteld onderzoek is de auto zwaar gehavend. AUTO-ONGELUK EVEN OVER DE GRENS. Twee personen ernstig gewond. Onder Wesel iDuitschl.) is gistermiddag een auto geslipt en tegen een boom ge reden. In den wagen waren o.m. gezeten de lieer v. d. Vank uit Doetinchem, die met zijn schoonzuster, mevrouw Eissens uit Venlo op weg was naar Aalten (G.), waar de ouders van mevrouw E. woonden. Mevr. E. liep een lichte hersenschudding en een beenbreuk op, terwijl de heer v. d, V. ernstige verwondingen aan het hoofd be kwam. Beiden zijn naar het ziekenhuis te Wesel vervoerd. De overige inzittenden kwamen met den schrik vrij. WIELRIJDER AANGERAND BIJ GRUBBENVORST. Dader na worsteling ontkomen. in den vorigen nacht is de wielrijder J. M. toen hij op weg was naar zijn ouder lijke woning te Lottum, op een eenzamen weg onder Grubbenvorst nabij de bekende ruïne „Gebroken Slot", door een man aan gevallen. De onverlaat bracht den wielrij der met een stuk hout enkele slagen toe. waardoor deze met zijn rijwiel tegen den grond slóeg. De wielrijder herstelde zich, sprong op en ging zijn aanrander te lijf. Er ontstond een hevige worsteling tusschen belde man nen, waarbij de aanrander verschillende gevoelige klappen opliep. Eensklaps na derde echter uit den boschrand een tweede man, die klaarblijkelijk een handlanger van den aanrander was en zijn vriend te hulp kwam. De wielrijder, wiens kleeding ernstig be schadigd was. nam met achterlating van zijn rijwiel, de vlucht. Hij rende naar een nabijgelegen woning om hulp te halen. Toen hij kort daarna met deze hulp kwam opdagen, waren de aanranders echter reeds gevlogen. Het rijwiel werd op de plaats van den overval nog teruggevonden. De hoed, dien de wielrijder bij zijn worste ling verloren had, was echter verdwenen. „Tel." DOOR EEN AUTO GEGREPEN, Gistermiddag te halféén is de 50-jarige ongehuwde timmerman C. Menthen uit Rheden, op den Rijksstraatweg aldaar bij het oversteken van den weg door een per sonen-auto gegrepen en op slag gedood. Gisteravond had te Breda op de Baronie laan een ernstig verkeersongeluk plaats, aldus de Msb. Toen de 18-Jarige dienstbode mej. Her mans uit Princenhage per rijwiel den weg wilde oversteken, werd zij door een auto gegrepen. Het meisje werd zeer ernstig aan het hoofd gewond. In hopeloozen toestand werd zij naar het St. Ignatlus- ziekenhuis vervoerd, waar geconstateerd werd een schedelbasisfractuur en een her senschudding. HET ONGELUK IN DEN GIERKELDER. De toestand van de drie overlevende slachtoffers van het ongeluk ln den glerkelder van den Helm te Heeach, blijft vooruitgaande: allen zijn voor het oogen- blik bulten levensgevaar. Ook het gezicht in de oogen van den vader is teruggekeerd. De sancties. In het Engelsche Lagerhuis heeft mi nister Runclman op vragen naar de uit werking van de sancties op den handel tusschen Engeland en Italië geantwoord, dat het onmogelijk was een algemeen ant woord op die vraag te geven, maar uit de volgende cijfers kan men toch wel eenige gegevens over den aard der sancties af leiden. In Januari 1935 had Italië voor 666.000 pond sterling naar Engeland uit gevoerd, tegen slechts 24.000 pond ln dit jaar. In dezelfde maand was de Engelsche uitvoer In 1936 bijna 1 millioen pond ge weest, en dit Jaar slechts 63,000 pond. DOOR EEN VRACHTAUTO OVERREDEN EN GEDOOD. De beschonken chauffeur van de vrachtauto reed door. Eergisteravond is te Deurne een ver keersongeluk geschied, dat aan het 20-ja- rig meisje Meulendljks, aldaar, het leven heeft gekost. Om ongeveer negen uur be vond mej. M. zich op den straatweg te Liessel, gemeente Deurne aan de rechter zijde van den Rijksstraatweg. Plotseling is zij door een haar achteropkomende vrachtauto overreden. Zij werd terzijde van den weg geslingerd en bleef bewuste loos en hevig bloedend liggen. De chauffeur van de vrachtauto be kommerde zich niet om het slachtoffer en reed in razende snelheid verder in de richting van de kom te Deurne Intusschen had de politie te Liessel de rijksveldwacht te Deurne gewaarschuwd, die erin slaagde de vrachtauto in de kom der gemeente aan te houden. Het bleek een vrachtauto te zijn van een stoomzuivelfabriek uit Uden, bestuurd door den ongeveer 40-ja- rigen chauffeur van deze fabriek, zekeren G de K, Mede-inzittenden in de cabine waren twee inwoners uit de gemeente Vol- kel, zekere V. en M. Allen verkeerden on der invloed van sterken drank. Zij zijn on middellijk in arrest gesteld. Intussohen had dr. Welgersma na ge waarschuwd te zijn, eerste hulp verleend. Het slachtoffer had verschillende been fracturen en een hersenschudding opgeloo- pen. Terstond werd mej. M. naar het zie kenhuis te Deurne gebracht, waar zij even na aankomst aan de gevolgen is overleden. De bestuurder van de vrachtauto is gistermorgen gevankelijk naar Roermond gebracht, waar hij in het huis van bewa ring is opgesloten. Beide andere aange houdenen zijn in vrijheid gesteld. De vrachtauto, die sporen van aanrijding vertoonde, Is eveneens in beslag genomen. N, R. Crt. VERDRONKEN. De 72-jarige gehuwde timmerman J. Hoeksema, wonende te Oldehove bij Groningen is gisteravond, misleid door den mist en de duisternis, te water geraakt en verdronken Zijn lijk is later op den avond opgehaald. BUITENLANDSCH GEMENGD. HEVIGE BRAND IN HET POOLGEBIED. Bij een hevigen brand, welke gewoed heeft in een bij Kaap Scialaurow (Pool gebied) gelegen dorp zijn de huizen, levensmiddelenmagazijnen en het radio station vernield. De toestand dej bewoners is zeer critiek, daar zij nu gebrek aan voedsel hebben en het ter plaatse zeer koud is. Hulp voor de slachtoffers Is onderweg. ITALIAANSCH ZAKENMAN DOOR BANDIETEN VERMOORD. Een rijke Italiaan, zekere Ferrara, is door twee bandieten, die zijn zaak te Brooklyn (V. St.) waren binnengedrongen, gedood. Ferrara, die een zestal winikels be zat, had reeds verscheidene malen dreig brieven ontvangen van een „racket". VLIEGONGEVALLEN. Een sportvliegtuig is op het vliegveld Tatoi (bij Athene) verongelukt. De belde Inzittenden werden op slag gedood. Boven het bosch van Amboise (bij Tours) zijn twee toestellen van het tweede Fransche eskader jachtvliegtuigen bij een oefenvlucht tegen elkander gebotst. Beide vliegtuigen zijn verongelukt en geheel verpletterd. De piloot van een der beide toestellen kon zich door gebruikmaking van zijn parachute redden. VOOR DONDERDAG 27 FEBRUARI. Hilversum I, 1875 M. AVRO-ultzen- ding 5.30: VPRO 8.00: Gr.pl. 9.00: Kookpraatje 9.05: Jetty Cantor's En semble 10.00: Morgenwijding. Gr.pl. 10.30 Vervolg ensembleconcert 11.00: Knlples 11.30: Lyra-Trlo 12.15: Gr.pl. 12.45: Omroeporkest. Gr.pl. en decla matie 3.00: Kniples 3.453.55: Gr.pl. 4.00: Voor zieken en ouden van dagen 4.30 Gr.pl. 4.45: Voor de kinderen 5.30: Causerie 6.00: Omroeporkest 6.30Sportpraatje 7.00: Voor de kinde ren 7.05: Planorecital 7.30: Engelsche les 8.00- Berichten. Gr.pl. 8,15: Con certgebouw-orkest, In de pauze: Zang en piano - 10.30: Gr.pl, 11.00: Berichten 11.10: Reportage 11.25—12.00: Gr.pl. Hilversum II, 301 M. 8.009.15: KRO 10.00- NCRV 11.00: KRO 2.00: NCRV 8.00—9.15 en 10,00: Gr.pl. 10.15 Morgendienst 10.45: Gr.pl. 11.30— 12.00: Godsd. half uur 12.16: Gr.pl, en KRO-orkest 2,00: Handwerkles 3.00: Gr.pl. 3.15—3.45: Voor de vrouw 4.00: Bijbellezing 4,45: Handenarbeid voor de Jeugd 5.15: Orgelspel 6.00: Gr.pl. 6.45: Causerie —7.15: Reportage 7.30 Causerie 8,00: Berichten 8.05: Gr.pl. 9.00: Lezing 9.30: Stafmuzlek 5de Reg. Inf. (Om 10.00: Berichten) 10.45 11.30: Gr.pl. Droitwlch, 1500 M. 11.25—11.50: Or gelspel 12.10Trocadero Cinema-orkest 1.20—2.20: Gr.pl. 3.20: Vesper 4.10:; Lezing 4.30BBC Northern-Ireland- orkest, mmv. tenor 5.35: Dansmuziek 6.20: Berichten 6.50; Cembalomuziek 7.15: Spaansche les 7.35: Lezing 8.20: Pianorecital 8.35: Operette-uitzending 9.50: Berichten 10.20- Kerkdienst 10.40: BBC-Orkest 11.35—12.20: Dans muziek. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.40:' Gr.pl. 9.50: Orgelconcert 11.20: Or kestconcert 4.20; Gr.pl. 4.35: Radlo- tooneel 8 20: Muzikale sketch 9.05: Radiotooneel 10.05: Nat. Orkest 10.50 Vervolg concert, mmv. koor en solisten - 11.5012.35: Pascal-orkest. Keulen, 456 M, 5.50: Orkestconcert 11.20: Omroeporkest en solisten 12.35: Orkestconcert 1.35: Gevar. concert 3.20: Literalr-muzikaal programma 5.20: Orkestconcert en solisten 8.20: Omroeporkest 9.40: Orgelconcert 10.1011.20- Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gr.pl. 12.50: Zigeunermuzlek 1.50— 2.20: Gr.pl. 5.20: Kleinorkest6.50 en 7.20: Gr.pl.8.20- Omroeporkest10.30 Reportage 11.00—11.20: Gr.pl. 434 M.: 12.20: Gr.pl 12.50: Omroeporkest 1.502.20 en 5.20: Gramofoonpl. 6.50: Zigeunermuzlek 7.35: Gr.pl. 8.20: Kleinorkest en koorconcert 10.30: Re portage 11.0011.20: Gr.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30: Carl Woltschach's orkest 8.20: Radio tooneel 9.20: Berichten 9.5Ó: Gr.pl. 10.05: Weerbericht 10.20—11.20: Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 27 Februari. Ie Programma: lederen dag, van 8—24 uur: AVRO, VARA, enz. 2e Programma: lederen dag, van 824 uur: KRO. NCRV, enz. 3e programma: 8,00: Brussel VI. 9.20: Keulen 11.20: Kalundborg 12.05: Parijs Radio 13.05: Brussel VI. 14.20: Kalundborg 15.20: Keulen 17.20: Brussel VI. 18.50: Brussel Fr, 19.10: Beromiinster 20.30: Berlijn 21.20: Rome of diversen 21.50: Berlijn, 23.20: Weenen of diversen. 4c programma: 8 05: Parijs Radio 8.20: diversen 9.50: Parijs Radio 10.35: Londen Reg. 12.35: Droitwlch 14.20: Londen Reg. 15.20: Droitwich 18.20: diversen 18.50: Londen Reg. 19.30: Sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen journalist: o. a. vraaggesprek met den heer P. L. J. Coebergh. bestuurs lid van Swift over: Leidsche Wielersport" 20.00: Londen Reg. 21.40: Brussel Fr. 22.20: Droitwich 22.40: Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden. 11. Toen Th ijsje van zijn schrik een weinig was hekomen, heeft hij 'n besluit genomen -hij keek voorzichtig om een hoek. „Ei, el", dacht hy, ,,'t is deze buurt wel, die ik zoek!" Want 't was een vrees'iyk leeiyke en kwade reus, die daar nu voor hem stond; de man gooide maar hard en zonder doel met steenen in het rondl Hij gaf met 't gooien naar het scheen zijn boos gemoed wat lucht; en kleine Thys, die er naar keek, werd wel verschrikkehjk beducht! Gelukkig heeft de domme reus hem nu nog niet gezien; want anders was 't al uit geweest met Thys misschien! 2-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10