LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 22 Februari 1936 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UtcU is die. nieuute HONIG'S KALFSSOEP UIT DE RIJNSTREEK. FINANCIEN. I*». GEVEILDE PERCEELEN. LAND- EN TUINBOUW. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 23 FEBRUARI. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorin, hall elf fis. ten Cate. Eglise Wallonne: dix heures et demie, Mr, E. Michelln, pasteur k la Hayc. Evang. Luth. Gem.: Voorm. half elf, ds. Makkink. Geref. Kerk la H. V. Gerecht 10): Nam. 6 uur, de heer H. A. Bakker. Vrijz. Kinderkerk (Gerecht 10): Nam. half een, dr. Boersema. Prediker: Maandag nam. 8 uur, ds de Groot van Delft. Rem. Geref. Gem.: Voorm. half, ds. W. Mackenzie van Amsterdam. Ver van Vrijz. Hervormden (Volkshuis) Voorm. half elf, dr. Boersema. Vrije Kath. Kerk (Vreewfjkstraat 19): Voorm. half elf, Gez. Mis. AALSMEER. Ned. Herv. Kerk (Dorp): Voorm 10 uui. ós. Alkema; nam. 6 uur, ds van der Linde Ned. Herv. Kerk (Oost): Voorm 10 uui, ds. van der Linde: nam. 6 uur ds. Alkema. Ga-ef. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Knoppersen. Doopsgez. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. de Lange. Oude Veiling: Voonn. half tien (jeugd dienst A), mej. M. Baarse. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. G. Th. v. Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. H. MoOlhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat Voorm. halftien. ds. J. Stehouwer (H.D.); nam. halfzeven, ds. J. Schoneveld. Hulpgebouw (Gouwsluls)Nam. half zeven, ds. J. de Bruin. Kinderkerk „Bethel": Voorm. 10 uur, de heer J. Zonneveld. Ned. Herv Kerk (Oudshoornscheweg) Voorm. 10 uur, prop. Sevenster van Leiden. Evangelisatie Hooftstraat)Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Remme van Amsterdam. Geref. Kerken (Hooftstraat)Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Hartkamp. Raadhuisstraat: Voorm. 10 uur, ds. Bosch; nam. 6 uur, ds. Mulder. De Ruijterstraat: Voorm. 10 uur, ds. Mulder; nam. 6 uur, ds. Bosch. Martha-StichtingVoorm. 10 uur, ds. Meyer. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat) Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Lokaal van Mandersloostraat: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Heuzenveldt. HELLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Eerhard. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krabbe. Chr, Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Warmolts. Geref, Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Meijering. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur. ds. Ingwersen. Geref. Gem. (Remisestraat)Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en 11 uur, ds. Odé; nam. halfzeven, de heer Stroo. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Haspers. LEIMUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Jongens. Geref. Kerk; Voorm. half tien en nam. half drie, ds. Aalders. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds. B. J. Geerling van Oude-Weterlng. Geref. Kerk: Voorm. halftien, ds. C. van Reenen van Woerden; nam. halfzeven, leesdienst. NOORDWIJK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Ver waal van De Kaag. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur (Bed. H.A,), ds. Visser. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf ds. Cannegieter van Oudshoorn. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, dr. M. M. den Hertog van Den Haag; nam. S uur, ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Bouma. Geref. Kerk in H. V, (Julianaw.eg 27) Nam. 3 uur, de héér H. A. Sakker van Rotterdam. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur, ds. Hen- nemann. Pauluskerk: Voorm. 10 uur (jeugddienst) en nam. 5 uur, ds. Jansen Schoonhoven. OUDE-WETERING. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrie, ds. Van der Bos. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. L. W. van Wijngaarden van Nieuwkoop. R1JNSATERWOUDE. Ned. Herv, Kerk: Voorm. half tien (H. A.), en nam. half zeven (Dankz. HA.), ds van Dijk. Chr. Geref. Kerk: geen opgave. RECLAME. 9126 RIJNSBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. J. de Vries van Haskerhorne; nam. 5 uur, ds. T. Kloosterman van Amsterdam. Kerkzaal: Voorm. halftien, ds. L. Boer van Scheveningen; nam. 5 uur, ds. De Vries. Géref. Kerk (Rapenburg)Voorm. half tien, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. Van dfer Loo. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. halftien, ds. Van der Loo; nam. 6 uur, ds. Broekstra. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Baan. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds, Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuis): Nam. 5 uur, leesdienst. Ver. van Vrijz. Hervormden: geen diertst. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Schoneveld van Alpheh; nam. half zeïen, ds. Stehouwer van Alphen. Geref. Kerk; Voorm. half tien en nam. half zeven, de heer le Feber van Gouda. Ned. Prot. Bond: Nam. 7 uur, ds. H. A. C. Snethlage van Hillegersberg. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds. A. J. van Wijngaarden van Nieuwkoop. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Polder): Voorm. half tien en nam. halfzeven, leesdienst. ZOETERMEER. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, dr. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. Ver. tot verbr. der Geref. Waarheid: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer Beinema van Den Haag. BOSKOOP. Zanguitvoering „Hosanna". Onder leiding van haar directeur, den heer J, van Beek, uit Woerden, heeft het gemengde- en dameskoor van de Chr.zang- vereehiging „Hosanna" met medewerking van Boskoop's strijkorkest in de Ned. Herv. Kerk een zanguitvoering gegeven. Het keurig verzorgde programma kwam uitstekend tot zijn recht, en werd onder groote aandacht beluisterd.. Speciaal wil len wij vermelden „Das Lied von der Glocke" van A. Romberg, voor gemengd koor, soli en orkest, dat een machtigen in druk maakte op de talrijke aanwezigen. Het kerkgebouw was geheel gevuld. NED. HERV. KERK. Viertal: Te Middelburg (vac. wijlen ds. De Visser)F. J. Broeyer te Woerden; A. Dönszelmann te Meppel; N. Luijendijk te Hoek van Holland en W. H. Walvaart te Doesburg. Beroepen: Te Hardenberg (als hulp- pred.) J. Aalders, cand. te Enschedé. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Hoorn (als hulppred.) A. W. Schaafsma, cand. te Rotterdam. DE BEZUINIGINGEN OP DE ONDER WIJZERSOPLEIDING. Worden de Rijkskweekscholen achter gesteld bij de andere? De heer K. ter Laan heeft aan den minister van onderwijs, kunsten en weten schappen de volgende schriftelijke vragen gesteld 1. Heeft de minister aanleiding gevon den tot het nemen van maatregelen naar aanleiding van de onderstaande opmer king in het jaarverslag over iy'34 van den. inspecteur van de onderwijzersopleiding? „Hoewel ook deze inriohtingen (gemeen telijke en bijzondere gesubsidieerde kweek scholen) aan de noodzakelijke bezuinigin gen niet kunnen ontkomen, zijn ze nog ver van het peil van aan verarming gren zende versobering, dat Rijkskweekscholen hebben bereikt". 2. Zoo ja, is de minister dan bereid zoo spoedig mogelijk voorsteilen te doen tot (het verleenen van ruimere bijdragen, op dat den Rijkskweekscholen de gelegenheid worde geboden tot aanschaffing van leer middelen en tot betere verzorging van de schoolbibliotheken Ds. W. A. HOEK. A.s. Woensdag viert ds. W. A. Hoek, Ned. Herv. predikant te Amsterdam, zijn zil veren ambtsjubileum. Willem Andreas Hoek werd 23 April 1885 te Vorchten (Geld.) .waar zijn vader pre dikant was, geboren. Hij ontving zijn op leiding aan het gymnasium te Gouda en studeerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Na in 1910 candidaat te zijn ge worden, bevestigde zijn vader hem 26 Febr: 1911 te Anlo (Dr.) in zijn eerste gemeente, waaraan de jubilaris zich verbond spre kende over „Ziet ik 'verkondig u groote blijdschap". In 1913 vertrok de jubilaris naar Laren (Geld.) om 15 Oct. 1922 In de hoofdstad zijn intrede te doen, sprekende over: „Mijne genade Is u genoeg", na te voren eveneens door ztjn vader daar tot zijn dienstwerk te zijn ingeleid. Ds. Hoek arbeidt in Amsterdam in wijk 24. Hij maakt deel uit van de commissie voor de scholen der Ned. Herv. Gem., geeft cate chetisch onderwijs in het Diaconie-Wees huis in de hoofdstad en in het Blinden instituut te Bussum, terwijl hij voorts zijn rgen geeft aan de Herv. Stadszending en h de Tehuizen voor Hulp aan Onbe- mósden. Tal van jaren was ds. Hoek secr. van de Ethische Vereeniging. Ook met de pen deed hij van zich spre ken. Tal van artikelen heeft hij verzorgd in de „Stemmen voor Waarheid en Vrede" van dr. Bronsveld. In het Algemeen Week blad voor Christendom en Cultuur schrijft hij de kerkelijke kroniek. Ds. Hoek, die lid is van het hoofdbestuur van Kerkopbouw schreef ook meerdere bijdragen in het Alg. Handelsblad. Ds. Hoek is een kanselrede naar van eigen genre. Onder presidium van den heer D. v. d. Bosch heeft zich uit den kerkeraad en uit de wijkcommissie een comité gevormd ten einde ds. Hoek op zijn gedenkdag een be wijs van toegenegenheid aan te bieden. LEIDERDORP. De werkverschaffing. Naar wij vernemen zal binnenkort al hier de werkverschaffing weer beginnen. Waar echter het aantal werkloozen ver geleken met een jaar geleden ongeveer verdubbeld is, zal slechts een klein deel van hen te werk gesteld kunnen worden. Wegens eenige aldaar voorkomende gevallen van roodvonk is de Chr. bewaar school voor eenige weken gesloten. NIEUWVEEN. Bazar voetbalvereeniging „Nieuwveen". In café Van Eijk werd de bazar geopend, ten bate van de voetbalver. „Nieuwveen". Toen de eere-voorzltter opende, was de zaal mooi gevuld met genoodigden. De heer M. Karsemeijer sprak, een woord van wel kom tot de afgevaardigden van de voet balver. „Nieuwkoop" en sprak den wensch uit, dat er een goede verstandhouding moge blijven tusschen beide „buren". Ook de afgevaardigden van de R.-K. voetbal ver. „Nic. Boys" werden hartelijk begroet. Nadat nog dank gebracht werd aan de ijverige dames, voor haar velen arbeid, werd de thee aangeboden. Tot slot werd een brief voorgelezen van den heer A. de Geus, die onlangs, door vertrek uit de ge meente, het secretariaat moest neerleg gen. Spr. roemde de buitengewone activi teit, die den heer De Geus bezielde voor de Vereen. Als dank voor de vele diensten aan de Ver. bewezen, zal aan hem een fraai geschenk verzonden worden, nml. een klokje met een voetballer er boven op. Dan volgde de opening van dezen bazar met de vele attractties. binnengeleid, sprak de voorzitter, de heer F. J. Koopman, een openingswoord. De muziek- en zangnummers vierden verdienstelijk ten gehoore gebracht en leverden het bewijs dat er met ijver ge studeerd wordt. Het Was een avond van waar kunstgenot. Men' bleef nog eenigen tijd gezellig bijeen. Er was nog een ver rassing! Aan het hoofd der promenade plaatsten zich onverwacht een dozijn ver- kleede en voortreffelijk gegrimeerde mu zikanten aan het hoofd van den stoet om deze gezellige wandeling met pittige muziek op te luisteren. Dat dit de prettige stem ming nog verhoogde, iaat zich begrijpen. Het was een mooie avond! W OUBItp GGE. Vergadering ,;I^tiitste Eer". De vereeniging „Laatste Eer" hield in hotel Swama haar jaarvergadering. Voor zitter was de heer F. Kroes. Uit de ver slagen bleek dat het ledental steeds toe neemt; het kassaldo bedraagt f. 353.97. De aftredende bestuursleden, de heeren F. Króeé, J. Metselaar en J. Walraven werden allen herkozen. Voorts werd nog besloten om de leeftijdsgrens voor toetredende le den te bepalen op 60 jaar gedurende het jaar 1936; met ingang van 1 Jan. 1937 wordt deze grens bepaald op 40 jaar. Op voorstel van het bestuur werd besloten om de leden vrij te laten in de keuze om met een lijkwagen of lijkauto te begraven, de kosten maken geen verschil. Na rondvraag volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Trijntje, dochter van P. van Egmond en T. Akkerhof, Overleden: Aaltje Ammerlaan, wed. van .7 van der Fits, 83 jaar. AALSMEER. GEMEENTERAAD. De raad vergaderde. Tot voorzitter der commissie van toezicht op het agentschap der arbeidsbemiddeling werd benoemd de heer J. Alderden Dz. Goegekeurd werd het aangaan van een geldleening maximaal f. 50.000 ten behoeve van het gem. grond bedrijf. Benoemd werd een commissie om met den minister besprekingen te voeren inzake de event, salarisverlaging voor de gemeenteambtenaren. Wij komen op een en ander nader terug. o HAARLEMMERMEER. Aanrijdingen. t Op den Kruisweg alhier werd de wiel- rljdster, mej. G„ uit Haarlem, aangereden door een anderen wielrijder, die vermoe delijk niet voldoende uitweek. De dame sloeg onderstboven en werd zoodanig aan een been verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De ander kwam er ongedeerd af. Op den Ringdijk nabij Aalsmeer werd het 5-jarig zoontje van den heer H„ dat den weg wilde oversteken, aangereden daar een passeerend wielrijder, met het gevolg, dat de kleine tegen den grond sloeg. Vrij ernstig aan het hoofd verwond, werd het jongetje opgenomen en gebracht bij dr. B„ die een voorloopig verband legde. Uitvoering Hoofddorp's Fanfare gezelschap. Het Fanfaregezelschap „Excelsior" te Hoofddorp gaf in de Beurs, onder leiding van den directeur, den heer L. Thuis, een goedgeslaagde uitvoering, met medewer king van Hoofddorp's Mannenkoor „Zang en Vriendschap", dir. de heer H. Rijnbeek, en „Freds Old Fellow Band", leider Fred Fredohér. De zaal was flink bezet. Nadat het Fanfaregezelschap dat thans met de bijgekomen werkende leden van de ontbonden muziekver. „Opwaarts" een flink corps vormt zich op het po dium had opgesteld en de directeur was KATWIJK AAN DEN RIJN. Land- en Tuinbouw. De afdeeling Katwijk-Rijn van den R.K. Land- en Tuinbouwbond hield haar jaar vergadering in het parochiehuis. De voor zitter de heer Joh. Meijer opende met ge bed. Bij alle tegenslag in 1935, aldus spr., was er ook nog reden om dankbaar te zijn, in meerder opzicht. Hij sprak den wensch uit, dat 1936 onder Gods zegen voor den tuinbouw en de leden individueel vrucht baar moge zijn. De secretaris, de heer L. J. v. d. Valk bracht het jaarverslag uit. Het getuigde van een opgewekt verenigings leven. Het ledental bleef stationair. De voorzitter herinnerde dan aan de samen werking met de kleine zelfstandigen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende heeren L. J. v. d. Valk en Chr. van Leeuwen met alg. stemmen herkozen. Tot afgevaardigden voor de alg. vergaderingen in 1936 werden gekozen de heeren H. A. Bellekom en F. N. A. v. d. Valk. De pen ningmeester Hub. van Paridon deed finan cieel verslag. Er is een batig saldo van f. 20.12. Besloten werd nog voor de e.v. ledenvergadering aam het Hoofdbestuur een spreker te vragen, die verschillende aangelegenheden op tuinbouwgebied zal bespreken. Na rondvraag volgde sluiting. KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering „Katwijksche Ziekenverpleging". Deze vergadering werd in „Casa Cara" gehouden. De voorzitter, ds. R. P. A. Rut gers, las een gedeelte uit Rom. 12 en ging voor in gebed. Speciaal verwelkomde hij de doctoren dr. C. Steinz en dr. J. Hue- ting. Spreker herdacht de twee overleden geneesheeren: den ouden dokter H. E. de Ruiter Zijlker en dr. J. Eikelenboom, die altijd sympathie voor de vereeniging ge toond hebben. De secr. ds. H. Meijering las de notulen cn bracht zijn jaarverslag uit. Daarin werden meerdere vereenigings- aangelegenheden uiteengezet. Over het geheele jaar bedroeg het aan tal bezoeken 7006 (147 patiënten); boven dien werden' nóg ruim 500 huisbezoeken afgelegd. Hét dames-comité vergaderde regelmatig mét het bestuur. Ook het Co mité van Bijstand bleef, niettegenstaande de ongunstige tijden, volijverig bezig in het financieel belang der vereeniging door bemiddeling van de vele meisjes met c!e busjes. Met den wensch, dat Gods ze gen ook in de toekomst in ruime mate op de vereeniging moge rusten, eindigde het verslag, waarna de voorzitter ds. Meijering dankte. De penningmeester, de heer D. v. Ries- sen bracht zijn verslag uit; de ontvang sten hebben bedragen f. 4018.23'/;, de uit gaven f 3941.07'/;, aldus een batig saldo van f. 77.16. De stand van het reserve fonds was op 4 Januari f. 2460.14. De kas- commissie, bestaande uit de heeren C. A. Kruyt en P. A. Schoneveld, had alles in orde bevonden. Volgde vaststelling begroo ting 1936. De voorzitter bracht den pen ningmeester hartelijk dank voor zijn be heer. Het speet het bestuur, dat de heer Van Riessen als bestuurslid bedankte. Ge durende 15 jaar heeft hij de vereeniging gediend, waarvan de laatste jaren als penningmeester; ook mevr. Van Riessen werd dank gebracht voor wat zij in het Dames-comité heeft verricht. Als bestuurslid werd gekozen de heer G. B. Werther, oud-gemeenteontvanger. Mej. W. Zuyderduyn bracht verslag uit van het Comité van Bijstand; de inkom sten zijn niet achteruitgegaan. Met den zelfden ijver gingen ook dit jaar de ruim 60 meisjes weer elke week met de busjes er op uit en het is ons dan ook altijd een genoegen hun jaarlijks het welverdiende uitgaansdagje te bieden. Het ontvangen bedrag der busjes is dit jaar f. 656.39. Het vrije bed werd geduren de 99 dagen resp. door 3 personen ge bruikt, wat f. 148.50 van het fonds „Het vrije bed" vergde. Hiervan was op 1 Jan. het batig saldo f. 1612.89. De voorzitter bracht een woord van hulde aan het clubje meisjes, dat steeds elke week, weer of geen weer, er met de busjes op uittrekt, om een belangrijk be drag voor het werk van barmhartigheid bijeen te brengen; ook dankte hij me). Zuyderduyn voor het verrichte werk. Na rondvraag sprak ds. Rutgers, onder Gods zegen, de beste wenschen in het nieuwe Jaar voor de vereeniging uit, waar na ds. Meijering met dankgebed sloot. NOORDWIJKERHOUT. Mooie Huisbroei Bloemententoonstelling. Voor de derde maal wordt alhier gehou den een huisbroei-bloemententoonstelling, georganiseerd door de afd. Noordwijker- hout van den R K. Volksbond, De groote zaal van het nieuwe moderne café „De Zwaan" was in een lusthof her schapen. Gisteravond werd de tentoon stelling geopend in het bijzijn van genoo digden, inzenders en honderden belang stellenden. De voorzitter der commissie, de heer J. v. d. Voet, heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den burgemeester en mevr. van Iersel, de R.K. geestelijkheid, w.o. den nieuwen pastoor L. Westerwoudt, den ge meente-secretaris. en de besturen van or ganisaties ,op allerlei gebied, Spr. zette het doel dezer tentoonstelling uiteen; er moet uit blijken, dat Noordwijkerhoutsche kwee kers eerste vaklui zijn, doch in dezen tijd van malaise en werkloosheid was het voor velen, die niets te doen hadden, eene heer lijke bezigheid bloemen te forceeren uit liefhebberij en deze thans in vol ornaat te zien prijken. De bekende bloemist-firma J. v. d. Berg- Smit had voor eene bijzondere attractie gezorgd, die zeer de aandacht trok. Minister Colijn, goed gelijkend, hield met de hand vast een gaven gulden, van een Meter middellijn, geheel vervaardigd van de prachtigste, fijne bloempjes. Het was een kunststuk, dat terdege de aan dacht trok der bloemisten. Meer dan hon derd inzenders dongen mede naar een prijs. Burgemeester van Iersel uitte zijn be wondering over deze bloemenpracht. Het stemde hem hoopvol voor de toekomst, dat de kweekers moed gevonden hebben in dezen slechten tijd zóó iets tot stand te brengen. Verschillende sprekers voerden nog het woord, namens den R.K. Volksbond, de Bloembollencultuur, het Holle. Bloemb.- Kweekers-Genootschap. „Deus Dédit" enz. De jury. bestaande uit heeren van Lisse, had den geheelen dag een zware taak. In eene andere afd. der zaal was nog een bijzonderheid, n.l. eene huisvlijtten- toonstelling. Er waren vele knappe werk stukken te bewonderen, welke getuigen van langdurigen arbeid en veel geduld. Ook hiervoor werden prijzen toegekend. Naast het tentoongestelde waren er ook diverse vermakelijkheden. Wij twijfelen niet of deze welgeslaagde tentoonstelling zal zich in een druk bezoek verheugen! Burgemeester van Iersel reikte als volgt de prijzen uit: Verplichte huisbroei, wisselbeker met le prijs G. Weijers; 2e pr. Jac. Nulkes; 3e pr. C. v. d. Berg Czn.; 4e pr. D. v. d. Voet. Huisbroei: le pr. J. A. v. Noort; 2e pr. Gebr. Langeveld. Vrije huisbroei: 1ste pr. G. Weijers; 2e pr. C. v. d. Berg; 3e pr. Jac. Nulkes; 4e pr. W. Kapteijn; 5e pr. C. v. d. Berg Czn.; 6e pr. J. v. d. Bosch met eene eervolle ver melding. Huisvlijt: le pr. J. W. Turnhout; 2e pr. P. Wessel; 3e pr. J. Lammers; 4e pr. Th. Verlaan; 5e pr. Johs. v. d. Burg; 6e pr. L. Babée; 7e pr. J. Kapteijn. De zilveren beker werd toegekend aan P de Hgas, voor een kunststuk van hout snijwerk. SASSENHEIM. Ontspanningsavond werkloozen. Door het Chr. comité voor ontspanning van werkloozen was in het Vereeniglngs- gebouw een mooi geslaagde avond georga niseerd. Na eén kort openingswoord van den 2en voorzitter, den heer H. Engberts, sprak ds. Krijkamp, naar aanleiding van Jes. 35. Hij wekte op den moed niet te verliezen. Voorts werden enkele voordrachten ten beste gegeven, terwijl de Chr. Mondorgel- club den avond vulde en met haar vroo- lijke muziek voor een aangename afwis seling zorgde. Aan dezen avond was een gratis verlo ting verbonden, zoodat velen der aanwe zigen met enkele verbruiksartikelen huis waarts gingen. Ds. Kuiper sloot de bijeen komst. AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN. In de week van 1722 Februari 1936 is door de Ned. Bank in totaal een bedrag van ca. R.M. 600.000 van de op haar son- derkonto bij de Deutsche Verrechnungs- kasse uitstaande vorderingen met de be gunstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 84.847 tot 85.035. Het totale bedrag van de op het sonder- konto uitstaande posten die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, bedraagt ca. R.M. 32,8 millioen. De posten waarvoor koersfixeering is verkregen, zijn hieronder begrepen. Aan Treuhander Kontoposten Is door de Ned. Bank gedurende dezelfde periode een bedrag van ca. R.M. 400.000 met de be gunstigden afgerekend. Het hoogste afgerekende volgorde num mer was 20,622. Het totale bedrag van de nog uitstaan de vorderingen die nog niet uitbetaald zijn beloopt ca. R.M. 15.7 millioen. De posten waarvoor koersfixeering is verkregen, zijn hieronder begrepen. Ten overstaan van den notaris B. J. J. N. Troost te Leiden: Huls met afzonderlijke bovenwoning en erf. Lokhorststraat 21/21a, in bod: f.3550, niet afgeslagen en niet verkocht. Ten overstaan van den notaris B. H. Stumpel te Leiden: Huis, erf en tuin Wasstraat 54, in bod f. 4500, kooper de heer B. J. Huurman q.q. te Leiden voor f.4500. Pakhuis met af zonderlijke bovenwoning 4de Groenesteeg 94/Oranjegracht 52a, in bod f. 1325, ge mijnd op f. 14 is niet gegund. Pakhuis en erf Klikstraat 16, in bod f.380, kooper de heer J. C. van der Steen q.q. te Leiden voor f.380. BE BOOMKWEEKERS EN DE SANEERING VAN HUN BEDRIJF. De Bond van Boomkweekers, welke Eis t-eren te Utrecht heeft vergaderd, heeft na langdurige discussie besloten, met 207 tegen 135 stemmen, om de regeering te verzoeken met ingang van 1 Januari 1937 de maatregelen tot saneering in het boom- kweekersbedrijf op te heffen, met uitzon dering van de credietverleening; voorts om gedurende 1936 bij den afkoop van producten 'het onderscheid tusschen Bos- koopsche en niet-Boskoopsche cultures niet te maken; om niet hooger dan f. 3,50 per H.A. te heffen, en ten slotte om de afge kochte planten te doen vernietigen. Zco dit drieledig veizoek niet zou kun nen werden ingewilligd, verzoekt de Bond direct opheffing der geheele saneering i eveneens met uitzondering van de crediet- i verleening. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7