LEIDSCR DAGBLAD Tweede Blad Zaterdag 22 Februari 1936 GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN. AGENDA. STANDAARDS VOLKORENBROOD UITSLAANDE BRAND TE HAARLEM. Gisteravond heeft een uitslaande brand gewoed in een tabakskerverii en sigaren fabriek van den heer M. in het Derceel Pieterstraat 11 te Haarlem Gelijkvloers stond een brandende kachel, waarvan de pijp door de vloeren en door eenige houten afscheidingen naar het dak voerde. Ver moedelijk is door 'n defect aan deze Dijpde brand op een droogzolder uitgebroken. De brandweer bestreed het vuur met vier stralen doch kon niet voorkomen dat de bovenverdieping totaal uitbrandde. Door het bluschwater werd een groote voorraad tabak, welke od de eerste verdieping lag, waardeloos, terwijl eenige machines schade opliepen. Alles was verzekerd. RUMOER BU „HELDENKERMIS". Gisteravond is het bij de vertooning van de film Heldenkermis" in het Flans Hals-theater te Haarlem tot ongeregeld heden gekomen. De middagvoorstelling was zonder incident verloopen. maar 's avonds was de voorstelling nauwelijks begonnen of het werd rumoerig in de zaal. Eenige bezoekers begonnen te roepen en te fluiten. Nadat het licht was ontstoken; zette de politie de rumoerige elementen 'buiten het gebouw. Dit hielp slechts even. want telkens werd er opnieuw geschreeuwd en moest de voorstelling worden gestaakt om de politie gelegenheid te geven de ordeverstoorders te verwijderen Een aan tal bezoekers ging uit eigen beweging we? Ongeveer 25 personen werden met politie auto's naar het hoofdbureau vervoerd om verhoord te worden. Op het plein voor de bioscoop was het eveneens rumoerig en moest de politie den seheelen avond optreden om de rust te bewaren HEVIG ONWEER BOVEN OUDERKERK AAN DEN IJSEL. Een kort. maar hevig onweer, dat zich gisteren boven de gemeente Ouderkerk aan den IJsel en omgeving ontlastte, heeft in de buurtschap Spreeuwenhoek schrik en schade teweeggebracht. De bliksem sloeg op de antennes van de radio, staande op de woningen van C. de Winter, W. de Winter en B. Verburg. In het huis van den heer C. de Winter kwam het hemelvuur langs de lichtlel- ding naar binnen. De bewoner, die juist bij het schakelbord stond, werd tegen den grond geslagen. Hij kreeg aan een zijde van zijn lichaam tal van schroeiwonden. Een dokter bracht den man bij kennis en verbond de wonden, welke niet van em- stigen aard bleken te zijn. In het huis werden splinters uit deur kozijn en kap geslagen Bovendien is het plafond gescheurd. In de woning van den heer W de Winter werd een gat in het dak geslagen. Het plafond van de W C. kwam naar beneden. Ten huize van den heer Verburg braken de ruiten en ont stonden brandgaten in de gordijnen. In de buurtschap en naasten omtrek werd de straatverlichting vernield. Vele inwoners kwamen in het donker te zitten, daar de stoppen der schakelborden door sloegen. Te Krimpen aan den Lek sloeg de blik sem in twee zware wilgenboomen aan de Wetering. De boomen werden versplinterd. „Tel." o DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Gisteren is de 40-jarige vrouw W„ die ter hoogte van het gemeentehuls te Groes- beek per rijwiel den rijweg overstak door een auto gegrepen en tegen den grond geslingerd. Zit kreeg verschillende wonden aan het hoofd, armen en beenen en is naar het ziekenhuis te Nijmegen overge bracht. Haar toestand is redelijk wel. Uit het onderzoek bleek, dat den be stuurder van de auto waarschijnlijk geen schuld treft AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Zondagavond vloog nabit Wageningen. gelijk gemeld, een taxi der firma Bakker uit Ede tengevolge van den mist tegen een boom waardoor de chauffeur en twee passagier ernstig aan het hoofd en beenen werden gewond. Een der inzittenden, de 20-jarige E. van Voorthuizen uit Ede. die naar het academisch ziekenhuis in Utrecht was overgebracht, is thans aan de gevol gen overleden. BUITENLANDSCH GEMENGD. xi SNEEUWSTORMEN IN DENEMARKEN. Drie dagen duren nu reeds de door den sneeuwstorm veroorzaakte verkeersmoei lijkheden in Denemarken. De toestand is. echter nog verergerd doordat nieuwe sneeuwstormen begonnen zijn te woeden. De trein uit Duitschland, die 's morgens om 8 uur in Kopenhagen had moeten aan komen. maar die onderweg was blijven steken, arriveerde pas 's middags om 5 uur, d.w.z. met een vertraging van 11 uur in Kopenhagen Twee personentreinen, met ongeveer 200 reizigers zijn gisteren op Seeland in den sneeuw vastgeloojaen. De reizigers moesten den geheelen nacht en een deel van den dag in de treinen door brengen, totdat deze er in slaagden de reis voort te zetten. Kopenhagen heeft niet meer dan de helft van de gebruike lijke hoeveelheid melk en slechts een vijfde deel van de noodlge hoeveelheid vleesch ontvangen. MIJNONGELUK IN POLEN. Vier dooden. In de steenkoolmijn Dorota nabij Sos- novice heeft zich in een gaanderij een in eenstorting voorgedaan. Vier mijnwerkers werden gedood. Kort voor de instorting waren tijdens boorwerkzaamheden plotseling gassen te voorschijn gekomen. Het uitstroomende gas was oorzaak, dat het geheele bedrijf stop gezet moest worden. DE RELLETJES BIJ „DE BEUL". Scholier veroordeeld tot vijftig gulden boete. Bij de opvoering van „De Beul" te Am sterdam hebben op 1 December, zooals men zich herinnert, relletjes plaats ge had Processen-verbaal bleven niet uit en gisteren had een van de aanwezigen, wiens vuist tegen het linkeroog van een rechercheur terecht zou zijn gekomen, zich te verantwoorden wegens mishandeling van een ambtenaar in functie. Het jong- mensch. een 18-jarige scholier, werd ver dedigd door mr. De Ranitz. De rechercheur verklaarde, dat ver dachte gedurende de heele voorstelling luidruchtig was; hij maakte op- en aan merkingen. zoodat de menschen in de buurt er last van hadden. Na de pauze het aantal menschen. dat toen verwijderd werd, was zeer groot maakte verd. steeds meer lawaai. De getuige sommeerde hem de zaal te ver laten en toen het jongmensch hier geen gevolg aan gaf, pakte de rechercheur hem beet Bij de worsteling, die ontstond, kreeg getuige een klap op het oog. waardoor hij gewond werd. De officier mr. Bosch requlreerde een gevangenisstraf van zes weken. De verdediger, mr De Ranitz, drong aan op vrijspraak Subsidiair bepleitte hij cle mentie in den vorm van een geldboete of een. geringe voorwaardelijke straf. De politierechter, mr. N. Muller, wees onmiddellijk vonnis. Spr. achtte het ten- laste gelegde bewezen. De politie had dien middag een moeilijke taak te verrichten. Er moet opgetreden worden, zonder dat over de schuldvraag een nauwkeurig on derzoek kan worden Ingesteld. Dat is In een volle, met rumoerige en woelige men schen gevulde zaal niet mogelijk! Het is echter waarschijnlijk, dat de jon gen in de opwinding van het oogenbllk heeft gehandeld, en dat er geen sprake is van beraden opzet. Er is hier aanleiding voor een geld boete, niet voor gevangenisstraf. De politierechter veroordeelde den Jon gen man tot betaling van een geldboete van f. 50 subs. 25 dagen hechtenis. KANTONGERECHT ALPHEN. HAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Voor den politierechter stonden terecht de 20-jarige landarbeider M V., en de 22- Jarlge landarbeider J. V., beiden uit Haar lemmermeer. Verdachten hadden zich in den nacht van 6 op 7 Jan. J.l. schuldig ge maakt aan ergerlijke baldadigheden. Aan eenige boerderijen brachten zij een bezoek en openden de deuren van den stal, zoo dat zij het aldaar aanwezige vee het land injoegen. Uit een landbouwschuur van een zekeren P Roos aldaar namen ze een ha mer mede en spijkers. De luiken van de woning van H werden bewerkt en met spijkers dichtgeslagen. Ook een hek voor een andere woning werd vastgespijkerd. Beiden bekenden Baldadigheid was de oorzaak volgens hun verklaringen. Beide verd. staan zeer ongunstig bekend. De officier van Justitie eischte tegen ieder der verdachten een geldboete van f. 20.subs. 12 dagen hechtenis. De politierechter ver oordeelde belden tot f. 10 subs. 6 dagen hechtenis. Hierna stond terecht de 23-jarige schip per W. J. S. uit Haarlemmermeer, die zich met de verdachten uit de vorige zaak aan hetzelfde feit had schuldig gemaakt. Ver dachte die een brutale houding aannam op de zitting, werd door den politierech ter terdege onder handen genomen. Aan het hem ten laste gelegde is verdachte volkomen onschuldig, beweerde hij. Ook over dezen verd. zijn de inlichtingen verre van gunstig. De officier eischte, na getuigenverhoor, 14 dagen gev.-straf. De politierechter veroordeelde hem tot f. 15 subs. 10 dagen hechtenis. De 33-jarige landbouwer J. v. d. L„ uit Haarlemmermeer, stond terecht wegens vernieling en verduistering. Verdachte had uit een door hem gehuurde woning en met medeweten van zijn vrouw, verschil lende hoeveelheden planken uit eenige kasten genomen en die gebruikt voor brandhout. Armoede is de drijfveer ge weest. De eigenaar der woning, de heer P Postma, die door deze vernieling een groote schadepost heeft ondervonden, werd gehoord. De politierechter wilde de vrouw van verdachte (deze is van verd. weggeloopeni alsnog hooren. Op 6 Maart wordt de zaak verder be handeld. De 27-jarige landarbeider G. v. B. uit Haarlemmermeer, had wederspannigheid gepleegd tegen den Rijksveldwachter brig. 1 tit. H. v. D., uit Vijfhuizen. Verd. had zich, toen hij moest stoppen voor de controle der rijwielmerken, snel uit de voeten ge maakt Na een achtervolging is ver dachte toch aangehouden. Bij inbeslag neming van het rijwiel heeft verdachte zich verzet. De Off. van Justitie eischte 5 dagen gev.straf. Overeenkomstig dezen eisch werd verdachte veroordeeld. DE ZAAK-HAUPTMANN. John Mattheisen, de geestelijke raads man van Hauptmann, die bijna iederen dag een bezoek brengt aan den moorde naar van het kind van Lindbergh, heeft aan 3500 geestelijken der Vereenlgde Lu- thersche kerk in de Ver. Staten een schrij ven gezonden, waarin hij er op aandringt gouverneur Hoffmann aan te moedigen voort te gaan met zijn actie ten behoeve van Hauptmann. De ernstige aanrijding te Zwammerdam. Op de zitting van het Kantongerecht te Alphen werd behandeld de zaak tegen den autobestuurder N uit Culemborg in dienstbetrekking bij den expedltledienst fa. v. Dijk aldaar en den expediteur T. Oosthof uit Groningen. Zooals men herin nert, reed eerstgenoemde met de door hem bestuurde vrachtauto van de fa. v. D. achter een voor hem uitrijdende auto van den expediteur van A. te Bodegraven in de richting Leiden, terwijl vahult de rich ting Leiden, een treiler. geladen met 10 ton kalk. de brug nabij de Gasfabriek na derde. Volgens tot nu toe niet vastgestelde feiten waren belde wagens met elkaar in botsing gekomen, was de treiler omgesla gen en waren beide wagens na vernieling der voorgevels, gedeeltelijk binnengereden in de daar staande woningen, bewoond door de familie de Br. en Terl. Persoon lijke ongevallen hadden gelukkig niet plaats, alhoewel één der auto's zelfs in het perceel was doorgedrongen door de huis kamer tot de eetkamer. Doordat boven dien de treiler dwars over den weg was komen te liggen, was het verkeer langs den Rijksstraatweg Lelden—Utrecht en kele uren totaal geblokkeerd en moest dit worden omgelegd via den L. Rijndijk. Dit verkeersongeval had plaats op 2 Decem ber omstreeks 1.20 uur. De behandeling van deze zaak vorderde niet minder dan ongeveer.4 uur, in verband met het groot aantal getuigen, dat door het Open baar Ministerie en door de verdediging was gedagvaard, alsook eenige deskundi gen en automobielexperts. Als verde'diger voor verdachte O. trad op mr. Thyssen en voor verdachte N. mr. Koelem'an uit Den Haag. Beide zaken wer den gelijktijdig behandeld. Allereerst, werd gehoord getuige D. uit Zwammerdam die zich bij de brug bevond en het ongeval bijna geheel had gezien. Deze verklaarde, dat de treiler, die zwaar was beladen, reeds met een snelheid van ongeveer 25 a 30 KM., terwijl uit tegen overgestelde richting de auto van van A. naderde en daarachter de auto van ver dachte N. Deze laatste reed ongeveer 3 Meter achter van A. en week plotseling min of meer naar links, blijkbaar met de bedoeling A. te passeeren, wat evenwel onmogelijk was. gelet op de naderende treiler. Hoe en op welke wijze kon ver dachte niet verklaren, doch de treiler en de vrachtauto waren met elkaar ln botsing gekomen, met het hierboven omschreven gevolg. Verdachte N. beweerde dat hij in derdaad iets uit wilde halen, om te zien of de weg vrij was, doch nog niet op het midden van den weg reed. De treiler was teveel naar links gekomen, z.l. had deze best kunnen passeeren. Als deskundigen werden gehoord de brigadier der rijksveldwacht A. J. uit Den Haag en een ambtenaar van het bureau voor inschrijving voor Motorrijtuigen uit Den Haag. Deze hadden na het ongeval een onderzoek ter plaatse ingesteld en de deugdelijkheid van den wagen van ver dachte O. gecontroleerd, speciaal wat de remmen betrof Volgens hen waren de remmen niet in orde. vooral niet voor een dergelijken zwaar geladen wagen. De rem men werkten absoluut niet krachtig ge noeg. Tevens werd opgemerkt, dat ook de luchtlelding voo<^-d£^ remcyllnders niet itdicht was eir^ajfn deze met êen OVERSTROOMINGEN IN NIEUW- ZEELAND. Drie dagen onafgebroken stroomende regen hebben duizenden hectaren bouw land overstroomd in de provincie Canter bury (Nieuw-Zeeland). Alle rivieren zijn buiten de oevers ge- treden. Wegen en spoorlijnen en bruggen zijn beschadigd. I Veel vee is omgekomen en de graan- I oogst heeft zeer geleden. luch touwtje had varijebenden. Uitvoerig wer den de remcap?citcttén besproken. Na heb hoorén Tan de andere getuigen en deskundigen diet het op. meerdere pun ten niet eens waren, hield de ambtenaar van het O M requisitoir Z.l was ver dachte N. niet oplettend genoeg geweest, zoodat hij een geldboete van f. 30 subs. 20 dg. vorderde, terwijl hij het feit aan ver dachte O. ten laste gelegde, veel erger vond. Ernstig achtte hij het, dat .iemand met een zóó zwaar geladen wagen rijdt, met een remmensysteem, dat volgens deskundigen niet deugdelijk was. Hij vor derde tegen dezen verdachte een geld boete van f. 100 subs. 50 dg. Hierna kreeg de verdediging het woord. Allereerst mr. Koeleman voor verdachte N. Deze wees op de gevaarlijkheid van de tegenllgger-treller. Zonder in technische bijzonderheden te willen treden, was het z.i. teekenend dat de luchtlelding van het remsysteem met touwtjes aan elkaar hing. Z. i. was de treiler dus onhoudbaar en was hij overtuigd, dat verdachte O. zijn cliënt heeft moeten zien. Had verdachte O. een behoorlijk remsysteem gehad, dan was er niets gebeurd. Verdachte N. was ten laste gelegd het verkeer te hebben ingehaald. Deze tenlastelegging achtte hij eveneens onjuist, daar zijn cliënt dezelfde snelheid had gereden met de voor hem rijdende auto van Van A. zoodat van geen inhalen sprake was. Verdediger vorderde tenslotte vrijspraak. Verdediger van verdachte O. had bezwa ren tegen den inhoud der dagvaarding, speciaal inzake 'tgeen hier ter sprake was gebracht over de remmen. Niet was ge noemd de handrem, zoodat hij meende dat deze wel in orde was. Voorts was de wagen 1 maand voor het ongeval door het bureau voor inschrijving der motor rijtuigen goedgekeurd, een week vóór de aanrijding waren de remmen wederom gecontroleerd en deze bijgesteld; de wa gen was van het type 1935 en nog geen halfjaar oud. In tegenstelling tot de des kundigen van het O. M. was het z. i. ty peerend dat de deskundige van assura deuren niet had durven beweren, dat de remmen voor het ongeval niet in orde waren. De ondeugdelijkheid der remmen was dan ook niet vast komen te staan; van onverantwoordelijkheid kan niet wor den gesproken. Na re- en dupliek van ambtenaar en verdedigers bepaalde de kantonrechter schriftelijk vonnis op 6 Maart a.s. De be handeling dezer zaak, die om halftwaalf aanving, was even na 3 uur beëindigd, waarop de zitting werd geschorst. Nog werd o.a. behandeld de zaak tegen v. V. die op 2en Kerstdag een aanrijding veroorzaakt had in de v. Genderenstraat aldaar Bij het leeren chauffeeren had hij den wandelenden landbouwer V. uit Alphen aangereden en was tegen het hekwerk van de Koningin Emmaschool aangereden, waarbij dit hekwerk en niet minder de gehuurde auto, belangrijk werden bescha digd. Verdachte was niet verschenen. De eisch luidde f. 25 subs. 20 dg. en toe wijzing van de door V. ingestelde vorde ring ad f. 13.80 voor kosten wegens heel kundige behandeling. De kantonrechter veroordeelde verd. tot f. 17.50 subs. 10 dg., evenwel met toewijzing van genoemde civiele vordering. B. die verstek liet gaan wegens het veroorzaken van een aanrijding in de Emmalaan te Alphen werd veroordeeld tot f. 15 subs. 10 dagen. VOOR ZONDAG 23 FEBRUARI. Hilversum I, 1875 M. 8.55 VARA 12.00: AVRO 4.15 VPRO 4.45: AVRO 5.00: VARA 6.00: VPRO 8.00— 12.00: AVRO. 8.55: Orgelspel 9.00: Sportnieuws 9.05: Tuinbouwpraatje 9.30: Orgelspel 9.45: Velligheidskwar- tlertje 10.00: Gr.pl. 10.25: Damles 10.45: Hollandsch Strijkkwartet en Gr.pl. 12.00: Het Omroeporkest 1.00: Cau serie 1.30: Kovacs Lajos' orkest 2.00: Boekbespreking 2.30: Groninger Orkest- vereenlging en soliste 4.00: Gr.pl. 4.15: Rellg. causerie 4.45: Sport. Gr.pl. 5.00: Orvltropia 5.35: Reportage Sportnieuws 6.00: Haydn-kwartet 7.00: VPRO-Jublleum-Dienst 8.00: Be richten 8.15: Omroeporkest en solist 9.00: Radio-Journaal 9.15: Comedian Harmonists 9.35: Radio-Hoorkrant 10.15: Comedian Harmonists 10.35: Ko vacs Lajos' orkest en solisten 11.00: Be richten. Gr.pl. 11.1512.00: De AVRO- Decibels. Hilversum II, 301 M. 8.30: NCRV 9.30: KRO 5.00: NCRV - 7.45—11.30: KRO 8.30: Morgenwijding 9.30: Hoogmis 11.25: Gr.pl. 12.15: KRO-orkest en lezing - 2.00: Cursus - 2.30: Gr.pl. - 3.00: Lezing 3.15: Hinze-strijk-kwartet en Gr.pl. 4.30: Ziekenhalfuur 5.00: Gewijde muziek 5.50: Geref. Kerk dienst. Hierna: Gewijde muziek 7.45: Sportnieuws. Lezing 8.10: Berichten 8.20: Kon. Mllit. Kapel 9.05: Voor dracht 9.25: Operette uitzending 10.30: Berichten. Gr.pl. 10.40: Epiloog 11.0011.30: Esperanto. Droitwich, 1500 M. 12.50: Orkestcon cert m.m.v. soliste 1.50: Piano-recital 2.20: BBC-Schotsche orkest 3.20: Mantovani's orkest 4.05: Gr.pl. 4.50: Jeugd-Kerkdienst 5.20: Hoorspel 5.50: Zang en strijkkwartet 7.05: Le zing 7.20: Zang en cello 8.20: Kerk dienst 8.35: Rellg. causerie 9.05: Liefdadigheidsoproep 9.10: Berichten 9.20: Sted. orkest Hastings en solist 10.35: Bridgewater-Harp-kwintet 11.05: Epiloog. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gr.pl. 11.20: Orkestconcert 12.20: Orgelconcert 1.20: Orkestconcert 3.05: Nat. orkest 5.20: Operette-uitzen ding 7.50: Populair concert 9.05: Hoorspel 11.05—12.35: Populair concert en dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20: Havenconcert 7.25: Horst Wessel-herdenking 8.35: Kwintetconcert 9.20: Gevar. concert 10.50: Bach-cantatc 11.20: Orkestcon cert 12.35: Orkest- en Balalalka-mu- zlek 1.50: Vroolijk programma 3.20: Gevar. programma 7.20: Carnavalspro gramma 9 50—11.20: Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 9.20. Gr.pl. 10.20: Zigeunermuziek 11.20: Gr pi 11.35: Kleinorkest 12.20: Max Alexys' orkest 1.30: Orgelconcert 2.20: Hot Jazz 3.20: Orkestconcert en solisten 5.20: Dansmuziek 6.35: Zi geunermuziek 7.20: Gr.pl. 8.20: Om roeporkest 10.30: Populair concert 11.35—12.20Gr.pl. 484 M.: 9.20: Gr.pl. 10.20: Kleinorkest - 11.20: Zigeuner muziek 12.20: Gr.pi. - 1.30: Max Alexys orkest - 2.20: Gr.pl. - 2.50: Omroepor kest 3.50: Reportage 4.20: Dansmu ziek 5.20: Gr.pl. - 6.20: Zang - 6.50: Cabaret - 7.35: Gr.pl. - 8.20: Opera-uit zending. Hierna tot 12.20: Dansmuziek Deutschlandsender, 1571 M. 7.40: Po pulair concert 9.20: Berichten 9.50: Sollstenconcert 10.05: Weerbericht 10.20—11.20: Dansmuziek. VOOR MAANDAG 24 FEBRUARI. Hilversum I, 1875 M. Algemeen Pro gramma verzorgd door de AVRO 8.00: Gramofoonpl. 9.00: Tonny Steemers orkest 10,00: Morgenwijding. Gram.pl. 10.30: Tonny Steemers' orkest 11,00: Orgel en viool 12,00: Gram.pl. 12.30: Cantabilé-orkest en Gram.pl 2,00: Plano-recital 2,20: Omroeporkest en declamatie 4,00: Cello en piano 4.30 Muzik. causerie 5,30: De Octopho- nlkers 6,30: Gram.pl. 7,00: Viool en piano 7,30: Causerie 8.00: Berichten 8,10: Omroeporkest en solist 9,00: Radio-tooneel 10,00: Gram.pl. 10,15: Renova-kwintet 11,00: Berichten 11,10—12,00: Dansmuziek. Hilversum H, 301 M. NCRV-ultrending. 8,00: Schriftlezing, meditatie 8.15 9,30Gram.pl. 10.30: Morgendienst 11,00: Chr. Lectuur 11,3012,00 en 12,15: Gram.pl. 12,30: Amsterd. Ka- mermuziekkwartet 2,00': Voor de scho len 2,35: Gram.pl. 2,45: Kookpraatje 3,15—3,45: Gram.pl. 4.00: Bijbellezing 4,45: Stichtsch Salonorkest 6,30: Vragenuur 7,00: Berichten 7,15: Rejxirtage 7,30: Vragenuur 8,00: Berichten. Gram.pl. 8,15: Kamer-orkest „Ars Nova et Anttqua" en soliste 9,00: Causerie 9,30: Vervolg concert (Om 10,00 Berichten) 10,30—11,30: Gram.pl. Droitwich 1500 M. 11,20—11,50 en 12.20: Lezing 12,45: Fr. Biffo's kwintet en soliste 1,35—2,20: Orgelconcert 3,20—3,55: Gram.pl. 4,20: Cello en plano 4,50: Orkestconcert 5,35: Dansmu ziek 6,20: Berichten 6,50: Cembalo- muziek 7,10: Lezingen 8,20: Voor dracht en piano 8,30: Dansmuziek 9,00: Hoorspel 9,50: Berichten 10,20: Solistenconcert 11,3512,20: Dansmu ziek. Radio-Paris 1648 M. 7,20 en 8,35: Gramofoonpl. 11,20: Orkestconcert 2,20: Zang 3,05: Gramofoonpl. 4.20: Orkestconcert 5,50: dito 8,20: Kwin tetconcert en zang 9,50: Radlo-tooneel 11,50—12,35: Orkestconcert. Keulen, 456 M. 5.50: Orkestconcert 11,20: Werag-kamerorkest 2,20: Kwin tetconcert 3,20: Populair concert 5,20: Vroolijk programma 7,30—11,20: Gevar. concert m.m.v. orkesten en solisten. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gramofoonplaten 12,50: Kleinorkest 1,50—2,20 en 5,20: Gramofoonplaten 6,35 en 7,20: Zigeunermuziek 7,35: Gra mofoonplaten 8,20: Symphonieconcert 10,30: Reportage 10.45—11,20: Gra mofoonplaten 484 M.: 12,20: Gramo foonplaten 12,50: Zigeunermuziek 1,502,20: Gramofoonplaten 5,20; Om roeporkest 5,50: Gramofoonplaten 6,50: Zang en viool 8,20: Omroeporkest 10,30—11.20: Gram-'oonoloten. Deutschlandsender. 1571 M. 7.30: Carnavalsconcert 9,20: Berichten 9,50: Zang, strijkkwartet, cembalo 10,05: Weerbericht 10,2011,20: Carnavals concert. HEDEN: Caeciliastraat 65a: Tentoonstelling van leerllngenwerk 24 en 78'uur nam. N. Rijn 19: Prop.-feestavond A.N.G.O.B. 8 uur nam. Schouwburg: Litteris Sacrum. „La belle Marseillaise". 8 uur nam. Stadszaal: Carnaval „Nut en Vermaak". 8.30 uur. Zondag. j Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Nutsgebouw: V.V.S.O. Spr. M. v. Praag. lO'/i uur voorm. Maandag. Rijnsburgerweg 31E: Aandeelhouders vergadering N.V. „Hou Vast". 2 uur nam. Rijnsburgerweg 31E: Aandeelhouders- vergadering N.V. „Beperkt Bezit". 2.30 uur nam. Stadszaal: L. K. K. „Voor Allen". Solo- violist Georg Kulenkampff. 8.15 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrie tot halfvler Inenting tegen dlphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst v. Praeventieve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: inst. i Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam BIOSCOPEN. Luxor-Theater stationsweg. 8 uur nam. „Golddiggers 1935" Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur nam. „De kruistochten". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m „Hup Joe Brown". Zondag nam 4 uur en 8 uur. Lido- theater Steenstraat 39. 81/4 u. nm. „Lets live tonight." Woensdag- en Zaterdagnam. 2Vt uur. Zondag nam. 2 uur 4'/t uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy. Haarhstr., 7 uur nam. „Vergeten mannen". Iederen middag 2'/i u. Zondag v.af 2 u„ De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam 8 uur tot v.m. 8 utir alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Februari a.s. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502; D. J. v. Drie- sum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijn, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Van Alphen, Kors, Lahr, Simons en Winkler. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. RECLAME. 8448 HET VOEDSEL JONG EN OUD MAREDIJK 46-48 TEL.2507 GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Zondag 23 Februari. Ie Programma: lederen dag, van 824 uur: AVRO. VARA, enz. 2e Programma: lederen dag, van 824 uur: KRO, NCRV enz 3e programma: 8.35: Keulen plm. 13.15: Brussel VI. 13.30: Brussel Fr. 14.20: Brussel VI. 15.20: Keulen 17.20: Parijs Radio 19.20: Leipzig 21.20: Brussel VI. 21.40: Weenen of diversen 22.20: Berlijn. 4e programma: 8.30: Brussel VI. 12.50: Droitwich 16.50: Londen Reg. 17.50: Droitwich 19.05: Londen Reg. 21.05: diversen 21.20: Droitwich plm. 23.15: Weenen of diversen. Voor Maandag 24 Februari. lste programma: Iederen dag van 824 uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van 824 uur: K.R.O., N.C.R.V., enz. 3e programma: 8.00: Brussel VI 9.20: Keulen 9.35: Deutschlandsender 10.05: Keulen 12 20' Brussel VI. 14.20: Keulen 16.20: Parijs Radio 17.20: Keulen 19.05: Boedapest of diversen 19.30: Keulen - 23 20: Weenen of diversen. 4e orogramma: 8.05: Parijs Radio 8.20: diver-en 10 35: Londen Re?. 17.50: Droitwich 18 20: diversen 18.50: Londen Reg. 22.20: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. t 4

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6