LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 22 Februari 1936 TELEGRAMMEN. DE OOP! DG. IIIIIIIIIIIIIIIIIIKI|P|!II!III!IIIIIIIIIIII!I|||||| IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIlllliillll UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. BEURSOVERZICHT. N+E^N^rA-ST-E-lrK-A-A-R -•afeh MARKT V, WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 758. Hedenmiddag 2 uur: 754. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste stand 770.3 te Danzig. Laagste stand 745.4 te Brest. Verwaohting tot den avond van 23 Febr. Zwakke tot matige'O.' tót'Z.'wind. Ne velig tot zwaar bewolkt, kans op regen, I vooral in het Z.W. Temperatuur om het vriespunt tot lichte dooi in het N.O. An ders weinig verandering. BTJITENLANDSCH WEERBERICHT .v. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. De Bildt. De hooge drukking begint meer en meer af te nemen en heeft zich alleen ln Polen versterkt. De nieuwe depressie in de Golf van Biskaye werd vrij diep, zoodat de Oos tenwind zich nog in een groot deel van Europa handhaafde, geheel Scandinavië onder de vorst bleef en de vorst in Noord Duitschland toenam. Door tijdelijke afne ming van windkracht ten onzent is de vorst niet verder dan de Oostgrens geko men en daarentegen hebben door opkla ringen enkele stations in Engeland vorst gemeld. In Frankrijk steeg de temperatuur gisteren in het Westen met regenval even als ln Zuid Engeland. In onze streek kwam veel mist voor. Nu de hooge drukking in beteekenis afneemt en de depressie toe neemt zal deze onzen weerstoestand beoer ken en vermoedelijk wind en regen bren gen hoewel in het N.O. de vorst nog even uit Duitschland kan doordringen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 4 gr. C. 139 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 5 gr. C. (41 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. Voorm. te 4 uur; nam. te 4.20 min. Voor Maandag. Vöörm. te 4 li. 40 min."; nam. te 5 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 5.54 nam. tot 6.33 voorm. Zondag: 5.56 nam. tot 6.31 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 22 Febr.: op: 6 u. 37; onder 17 u. 27. 23 Febr. op: 6 u. 50: onder: 18 u. 55. VONNIS TEGEN DE OPSTANDELINGEN VAN 3 OCTOBER. SOFIA, 22 Febr. (Reuter). De krijgsraad heeft vonnis geveld in het proces tegen de schuldigen aan den staatsgreep van 3 October jl De voornaamste beschuldigde, kolonel Damiari Veltcheff werd ter dood veroor deeld. evenals commandant Dantcheff. Acht beklaagden werden veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf, 2 tot 8 jaar en 1 tot 1 jaar. Vrijgesproken werden 15 beklaagden, waaronder oud-minister Todoroff, gene raal Zaimoff en oud-directeur van politie Natcheff. GRAAF VAN CAVADONGA WEER INGESTORT. HAVANNA, 22 Febr. (Reuter). De graaf van Cavadonga heeft een plotselinge in zinking gehad, welke een bloedtransfusie weer noodzakelijk maakte. 200 gram bloed ls hem Ingestort, doch zijn toestand blijft zeer bedenkelijk. DE POLITIEKE BESPREKINGEN. BOEKAREST, 22 Febr. (Reuter). Ver moedelijk zal Benesj een beleefdheidsbe zoek brengen aan koning Carol, misschien in Mei a.s., vergezeld van Hodza. ROME, 22 Febr. (Reuter). Maarschalk Badoglio seint het volgende 133ste Ita- liaansche legerbericht: In Zuid-Tembien hebben eenige ge vechten tusschen patrouilles plaats ge had. Van de rest van de fronten valt niets bijzonders te melden. Trambestuurders, bedenkt dat uw voetbei een eenvoudig waarschu wingssignaal en geen slagwerk is. BINNENLAND. BEGRAFENIS DER AMSTERDAMSCHE BRAND-SLACHTOFFERS. Onder zeer groote belangstelling van de Amsterdamsche bevolking, zijn heden de 8 slachtoffers van den noodlottigen brand, die 14 dagen geleden aan de O.Z. achter- 1 burgwal aldaar heeft gewoed, ter aarde besteld. Te 12 uur ongeveer zouden de kisten met het stoffelijk overschot der slachtof fers van het Binnengasthuis vertrekken, en reeds lang voor dien tijd had zich een groote menigte langs den te volgen weg geschaard. En tegen twaalf uur zag het zwart, van menschen. Het was kwart voor twaalf, toen de eerste lijkwagens voor reden om de kistjes te ontvangen met het stoffelijk overschot der kinderen Egger- mond. Onder groote ontroerüig van de omstanders, werd het eerst de kist naar buiten gedragen van den 15-j. C. Egger- mond. Aan deze kist werden verscheidene kransen gehecht, o.a. een van het ge meentebestuur voor alle slachtoffers. Vervolgens kwamen de kistjes met den 8-jarigen Simon en de 5-jarige Josina Eggermond, waarop eveneens verschillen de kransen en bloemstukken werden ge legd, o.a. van de ouders Eggermond, met het opschrift ,,Rust zacht lieve kinderen". Hierachter volgde een delegatie van de buurt- en speeltuinvereeniging ..de Waag" met het vaandel der vereeniglng. Nadat de familieleden in de koetsen hadden plaats genomen trok de stoet langzaam langs het Rokln naar de Dam. In een der koetsen zagen wii den voor zitter van het N.A.S. het lid der Tweede Kamer H. Sneevliet. Daarop reed de Hlkkoets voor om het stoffelijk overschot van v. d. Weyden te vervoeren. Het aantal kransen was zoo «root dat de lijkkoets werd gevolgd door een bloemrijtuig. Twee volgkoetsen met familie-leden en vrienden besloten deze tweede droeve stoet. Tenslotte reden de auto's voor om de familie Postma. moeder en 3 kinderen naar hun laatste rustplaats te vervoeren. In de eerste lijkauto werd geplaatst het kistje met de 4-jarige Minte. In de tweede de 5-jarige Piet terwijl in de derde auto de jeugdige moeder met haar l'/s jarig doch tertje. Ook hier waren veel bloemstukken aan de wagens gehecht. Inmiddels was de belangstelling zoo ce- ste»»n dat de oolitie voor de afzetting moest zorgen. Overal waar de stoet voor bijtrok was de ontroering zeer groot. Niet alleen vrouwen maar ook mannen tracht ten tevergeefs hun aandoening meester te blijven. Zoo naderden de eerste lijkwagens waar aan onderweg nog eenige kransen waren gehecht o.a. door de voetbalvereeniging „De Boys" voor van der Weyden, den Zeedijk, waar de belangstelling haar top punt bereikte en bijna de geheele buurt was ultgeloopen om afscheid van de mede bewoners te nemen. De gordijnen waren overal neergelaten. Alle lijkkoetsen hielden hier halt en een tiental kransen werden er aangebracht. Het was een ontroerend oogenblik. Onder doodsche stilte zetten de lijkkoetsen zich weer in beweging. De koetsen van de Eggermond's en van v. d. Weyde naar de Oosterbegraafplaats j en de auto's met de Postema's naar Vre- denhof. HILLEGOM. Feestvergadering der B.V.L. De Hillegomsche Vrijwillige Burgerwacht heeft een feestelijke vergadering gehouden. De zaal van hotel Sistermans was goed bezet. Het openingswoord werd gesproken door den voorzitter, den heer mr. J. H. Peek; wethouder Klaver en kapelaan Voorstwist waren verhinderd. De reden van verhindering van den heer A. Hen- suims is gememoreerd. De burgemeester sprak nog een kort woord. Een uitvoerig en gevarieerd programma is ten uitvoer gebracht, zang, tooneel, on der meer een landelijk concert met 30 medewerkenden enz. Er heerschte een prettige stemming. De huisbroeitentoonstelllng van de speeltuinvereeniging „Patrimonium" is geopend. Er is gesproken door den voor zitter, den heer Osdhatz en den heer Bijl van Duyvenbode. Prijzen zijn toegekend als volgt: 1. J. v. d. Kolk, 2. Dirk Klinken berg en 3. Wim Krieger. De afdeeling van het Hollandsch Kweekers Genootschap hield haar jaar vergadering. De rekening sloot met een batig saldo van f. 6.02, het aantal leden is 58. Het aftredend bestuurslid, de heer van der Vossen is herkozen. De fusie met den Klein-Kweekersbond is goedgekeurd. Geklaagd werd over de uitbetaling van den loontoeslag. Dit zal nader besproken wor den. Naar de algemeene vergadering zijn afgevaardigd de hieeren P. N. Jonkheer en J. van Til Rzn. Gevonden: au labewijs voor grensver keer, portefeuille met inhoud. Inlichtingen politiebureau. WASSENAAR. NACHTELIJKE OVERVAL OP EEN VEEKOOPMAN. Van f. 900 beroofd. In den afgeloopen nacht omstreeks 12 uur heeft nabij Handel iN.Br.) onder de gemeente Boekei een brutale aanranding plaats gehad, waarbij een man van een bedrag van circa 900 gulden is beroofd. De veekoopman M. Meulenpas, wonende te Handel was gisteren nog laat op bezoek bij z'n compagnon van Doorne, die aan een binnenweg terzijde van den straatweg Boekei—Handel woont. Tegen 12 uur begaf Meulenpas zich per flets langs den binnenweg huiswaarts. Hij was nog niet ver van de woning van zijn compagnon verwijderd toen hij plotseling door 2 mannen werd overvallen, die, ver moedelijk met een zwaren knuppel, Meu lenpas op het hoofd sloegen, waarbij hij van de fiets viel en bewusteloos bleef lig gen. Toen M. na betrekkelijk korten tijd weer bijkwam miste hij z'n portefeuille, waarin circa f, 900 was. Hij keerde naar de woning van Van Doorne terug. De politie werd gewaarschuwd. M. kon, daar hij vrij wel direct was geraakt, geen signalement van de daders geven Hedenmorgen is M„ die ernstig aan het hoofd is gewond, per auto naar zijn woning overgebracht. In den afgeloopen nacht nog heeft de rijksveldwachter Went uit Hees met z'n politiehond een onderzoek Ingesteld. Aan vankelijk werd wel een spoor gevolgd doch dit liep dood op den verharden weg. Het onderzoek wordt voortgezet. RIJWIELDIEFSTALLEN TE AMSTER DAM OPGEHELDERD. Gepleegd door jongens van 7 en 8 jaar. De politie te Amsterdam heeft twee jongens aangehouden, reap. 7 en 8 Jaar, die zich op verschillende tijdstippen heb ben schuldig gemaakt aan diefstal van rijwielen. Gistermiddag hebben de knapen een damesfiets ontvreemd, daarop eenigen tijd rondgereden en daarna getracht de lantaarn aan een rijwielhandelaar te verkoopen. De man vatte argwaan op en waarschuwde de politie, die de Jongens arresteerde. Bij hun verhoor is gebleken dat zij reeds meerdere rijwieldiefstallen hebben ge pleegd. DOOR VLIEGWIEL GEGREPEN. Op de drukkerij „Libertas" aan de Drift te Utrecht is hedenmorgen de. 22-jarige ongehuwde hulpdrukker F. de W. uit Bilt- hoven bij het verrichten van werkzaam heden aan een rotatiepers door het vlieg wiel gegrepen. De man was vrijwel op slag dood. De heer D. alhier botste met zijn auto op den Schouwweg tegen een boom, doordat er een defect aan het gaspedaal ontstond. Hij klaagde over hevige pijnen in de borst. Dr. J. verleende de eerste hulp. De auto bekwam lichte materieele sohade, terwijl ook het stuur geheel was afgeknapt. De schoenmaker F. alhier deed aan gifte van het feit dat bij hem door een persoon een paar schoenen waren ont vreemd. De man was per rijwiel weggere den. De politie begaf zich onmiddellijk met de motor op weg en het gelukte den bewusten man aan te houden. Het bleek te zijn S. uit Amsterdam, die zich in Den Haag vermoedelijk ook aan het zelfde feit heeft schuldig gemaakt. BOSKOOP. Ouderavond Vgyeen. voor Chr. Schoolomierwijs. In gebouw „Salvatori.:' heeft de ouder avond plaats gehad van de Vereen, voor Chr. Schoolonderwijs. De zaal was tot ln alle hoeken gevuld. Door de goede zorgen van den heer P. Boer Fan. was, evenals vorige jaren, de verga derruimte smaakvol met bloemen en pal men vrsierd. De voorz. der Ver., de heer E. Gulde- mond, heette allen welkom, waarna de ■heer A. L. van Hulzen uit Utrecht, een keurige rede hield over „Vier Vogels" en alle opvoeders wees op de noodzakelij kheid van een opvoeding naar de Heilige Schrift. Hierna las de heer W. Eelderink zijn schoolverslag over 1935, terwijl de heer A. v. d. Leeden wees op de waarde en de beteekenis van 't Christelijk M.U.L.O. De leerlingen uit de hoogste klassen der Rozenlaan-school zongen onder leiding van den heer H. den Besten. Ook het voor lezen van de bekroonde opstellen van kinderen der beide scholen door onderwij zeressen oogstte veel bijval. Des middags werd een druk bezoek ge bracht aan de mooie tentoonstelling van handwerken en teekeningen. Tooneeluitvoeringen St. Genesius. De R.K. tooneelclub „St. Genesius" heeft in 't Patronaatsgebouw aan de Ro- zenlaan, haar. vastenavond-tooneeluitvoe- ring gegeven. Beide avonden was de zaal geheel bezet. Opgevoerd werd het tooneel- stuk „Het duivelsbruggetje", gevolgd door een kluchtspel getiteld „Samson en Mood 'doen aan boksen". Geschaterd is er om de geestige gezegden van „Samson en Mood", die prachtig hun rol uitbeeldden. Ook vrouw Radder paste prachtig bij dit twee tal. Ter muzikale opluistering waren er „The Kolping Boys" uit Gouda. Beide avonden zijn uitstekend geslaagd. Het publiek kan op een gezelligen avond en „St. Genesius" op een paar geslaagde uitvoeringen terugzien. KOUDEKERK. Uitvoering „Soli Deo Gloria". De Geref. Zangvereeniglng „Soli Deo Gloria" gaf onder leiding van haar direc teur, den heer G. de Wolf, in de Geref. Kerk haar 15e uitvoering, met medewer king van het kinderkoor „Klein Soli Deo Gloria". Na het zingen van Ps. 150 1 en gebed, sprak ds. Haspers een kort ope ningswoord Het programma dat een groote verscheidenheid van liederen bood. waaronder nog enkele kerstnummers, werd uitstekend uitgevoerd. Bijzondere vermel ding verdient de zang van het kinderkoor. Ben drietal soli, gezongen door mej. G. Kerkhoven, die met haar zuiver en fijn stemmetje heel wat voor de toekomst be looft, vielen evenzeer in den smaak. Ds. Haspers was ongetwijfeld aller tolk toen hij aan het einde van de uitvoering den directeur hartelijk dank bracht voor wat hij met zijn koren gepresteerd had. Tevens dankte spr. den organist, den heer G. Batelaan, voor diens orgelbegeleiding. De uitvoering werd met het zingen van Gez. 96 en dankgebed gesloten. Burgerlijke Stand. Overleden: Petronella Kranenburg 84 j. I Ondertrouwd: Jacob Paling 29 j. en Arida Struyk 22 j. o LEIMUIDEN. Zanguitvoering „Excelsior". De Chr. Gem. zangver. „Excelsior" gaf onder leiding van haar directeur, den heer W. J. Mizee van Oegstgeest, een uitvoe ring ln de Geref. Kerk. Door den voorz. werd een openingswoord gesproken, waar- na tot het afwerken van het programma werd overgegaan. Voor de pauze bestond dit programma uit enkele koralen van J. S. Bach. Beati Mortui en Felix Mendelssohn- Bartholdy. Het koor v/ist, geïmponeerd door Mizee's leiding, zich kranig te hou den. De sopranen muntten bijzonder uit. Na de pauze werd het Kirchen-orato- rium „Selig aus Gnade" van Albert Becker uitgevoerd. Dit majestueus opus, zangrijk en vol uitdrukking, zal voor velen onbe kend zijn. „Excelsior" zal er zeker eenige maanden van studie in gevonden hebben. Het vrouwenkoor met flinke sopraan- 1 bezetting onderscheidde zich doorloopend. Alleen waar de tenoren en bassen zich eens even moesten laten hooren, bleek het klankgehalte niet zooals het kon zijn. En kele eervolle vermeldingen gelden de wijze waarop „Der Herr tödtet und macht leben- dig" en „Der Tod ist der Sünde Sold" ge zongen werden. Tot de uitvoering droegen als solisten het hunne bij de dames A. de Lange (so praan) en N. Baak (alt), de heeren H. Kalsbeek (tenor) en J. Vrolijk (bas), ter wijl M. Schippers—Verwer en H. J. Dirksen resp. de piano- en orgelpartij voor hun rekening hadden. Technisch heeft het uitgevoerde wrk groote moeilijkheden, doch „Excelsior heeft ze overwonnen. Directeur Mizee heeft met zijn zangers en zangeressen schitterend werk geleverd. Zijn aanvoering bezielde en gaf leven en kleur aan heel de uitvoering. De belangstelling van de zijde van het publiek was buitengewoon groot. Loop der Bevolking. Ingekomen: N. Jansen, van Ter Aar, g) xi3 j. j, Castelijn en gezin, van Lel den, Haarlemmerweg 45 J. M. Knopperts van Amsterdam, Pretoriusplein 2 D. L. van den Oever, van Heemstede, Joh. Verhulstlaan 40 A. M. Hartveld, van Nieuwveen, 160 H. P. Th. Pastoor, van Herwen en Aerdt L. van der Maarel, van Haarlemmermeer A. A. van Woer- kom, van Haarlem, Vrouwehekstr. 66 J D. Haasnoot, van Voorschoten, Rijndijk 72 J. Staalman, van Haarlemmermeer, Hoofddorp W. du Pau en gezin, van Kudelstaartsche weg 265. Aalsmeer H. H Blaauwgeers. van Amsterdam, Sloter- weg 250 K. Pronk, van Katwijk, Hoog straat 8 Th. M. Verheugd, van Alphen a d. Rijn, Julianastraat 51 Petr. J. Klein, van Alkemade, Oude Wetering A. 159 m. Elberse, van Sassenheim, Julla- nalaan 10 M Treur, van Bodegraven, Willemstraat 35 W. M. Semp, van Weert C Abelstraat 22. Vertrokken: W van der Hengst en ge zin naar Amsterdam, Liinbaansgracht 385 G. A, Huisman, naar Doesburg, Poli- lietroeoen A. M. Heijdenrijk, naar Nieuwkooo Wijk B. No. 64 N. A. Straat hof en gezin, na.r Hillegom, Burg. Pont straat 23 C. B. de Graaf naar Nieuwer- Amstel. H. v. Borstelenkade 36 Corn. Heemskerk, naar Aarlanderveen, p.a. B. van Veen M. de Vos, naar Aalsmeer, p.a. Mei. Wed. Baardse P. J. de Vos, naar Woerden p.a. Hofland G. H. Os- tcrkamp, naar Amsterdam. Sloten, p.a. Soring in 't Veld N. C van Heijningen naar Haarlemmermeer, Sloterweg 728 H. P. Boere, naar Noordwijkerhout, St. Bavogesticht A A. van Dam. naar Uit hoorn. Jaagpad 20 C J. Th. van der Veer naar Rijssen G Pecht en gezin, naar Haarlemmermeer 503 H. Klijn, n. Lisse, Heerenweg 356 A. J. A. van Heij ningen naar Deventer. Beestenmarkt 18 M. van der Jagt. naar Aalsmeer, Heeren weg 24 J. D. Haasnoot, naar Voorscho ten. Rijndijk 6a W. Sassen, naar Alphen a. d. Rijn 6a. W. Sassen naar Alphen,. J. M. Knoprerts n. Wazevswoude, p.a. den Kroon. n. Alphen aan den Rijn. Wou- brugsche Weg 76 C. J. van Leeuwen, naar Alkemade, Oude Wetering C 33 J. Knopperts naar Hazerswoude, p.a. den heer J. Groen. Burgerlijke Stand. Geboren: Bartholomeus, zoon van B. Kraan en E. T. van Galen Adrianus Johannes, z. van G. P. Verdonk en A. H. van Velzen Gerrit, z. van A. Brussen en C. Weij Teuni, d, van H. Liebeton en T. Maat Hendrika Maria, d. van L. H. Hoogervorst en M. van Berkel Agatha Maria Barbara, d van C. J. Hoogervorst en C Wildenburg. Overleden: Maria Scheenaard, 60 jaar, echtg. van P. Zeldenthuis Cornelia Aóriana van der Meer, 48 jaar, echtg. van G. Buskermolen Meinsje Wijdenes, 66 jaar, echtg. van T. Roos. DE POSTVLUCHTEN. De „Sperwer" op thuisreis is te Medan geland. UIT NED. OOST-INDIË. OPLEVING. SOERABAJA, 22 Februari. (Aneta) Alle wachtgelders van de suikerfabriek Redjoagoeng zullen met 1 April worden herplaatst. AMSTERDAM, 22 Febr. De week werd te Amsterdam op kalme wijze besloten. Van een bepaalde tendenz was geen sprake en het meest kenmer kende verschijnsel van de locale markt was de afwezigheid van affaire. Gelukkig zorgden de Amerik. fondsen voor eenige actie. Daarbij was het opvallende dat de belangstelling uitging naar enkele specia liteiten. Zoo ontstond weer een geanimeerde af faire in City Service. Vervolgens vond groote omzetten plaats in Canadian Paci fies. Ook Bethlehem Steels en United Sta tes Steels gaven aardige omzetten te zien terwijl diverse Koperwaarden duidelijk teekenen van aanwezigheid gaven. Van de outsiders werden Standard in een open hoek verhandeld. De koersen regelden zich in overeen stemming met Wallstreet. Groote ver schillen kwamen niet voor. De omzetten op de locale markt waren onbeteekend. Hoe weinig de affaire te beteekenen had kan hieruit blijken dat voor H.V.AJs vrijwel geen noteeringen tot stand konden komen. Van de Suikerwaarden waren het dan ook alleen blaar enkele minder courante soorten, die déden bemerken dat zij niet van het tooneel waren verdwenen. Scheepvaarten waren geheel verwaar loosd en dat kon ook worden ge zegd van Industrieele fondsen en Tabak ken. Op de Rubberafdeeling ging iets om in Amsterdam Rubbers. De koers bleef gehandhaafd. Onder de Oliewaarden waren. Koninklijke prijshoudend doch tijdens de ochtenduren werden slechts kleine schom melingen meegemaakt. Voor enkele Ame- rikaansche soorten echter was goede be langstelling. Zoowel Shell Unions als Tyde Waters werden in open hoeken verhan deld en daarbij openbaarde zich eenige vraag. De koers was echter weinig ver anderd. De Beleggingsmarkt was stil. Meermalen scheen het wel of de handel geheel tot stilstand was gekomen. De Nederlandsche Staatspapieren en de Gemeentelijke en Provinciale obligaties waren niet noe menswaardig veranderd. Prolongatie-gel den waren gemakkelijk verkrijgbaar tot een koers van 1 en lVs °/o. Uiterst htaderltyk en vol ge varen is het, wanneer meer dan twee fietsers naast elkaar rijden. (Op smalle wegen en paden is zetfs twee nog te veel!) WADDINXVEEN. Arbeidsongeval. Bij zijn werkzaamheden kwam de ma chinale houtbewerker B. ln aanraking met een in werking zijnde vlakbank: de hand werd zwaar gewond Voorloopig kan de man zijn werkzaamheden niet ver richten. Als bestuu"-"-! van de R.K Begrafe- nisvereeniging „St. Barbara" heeft de heer H. Storre bedankt. De heer D. Zoethoutmaar is benoemd tot bode van alle R.K. Vereenigingen in deze gemeente. LEIDEN, 1722 Februari. Turfmarkt Lange turf 68. Geen aanvoer. LEIDEN, 21 Febr. Groentenvelling. Roode kool f. 3.9014.30; savoye kool f. 4.40 15.30; groene kool f. 1.50; prei f. 1—2.20; kropsalade f. 1.102.80; selderie f. 0.60 1.80; knolselderie f. 2-4.90; wortelen f4.10; alles per 100 stuks. Kroten f. 1.504.20 per 100; kroten, gekookt f.911; witloof f.3— 14; boerenkool f.12—20; spinazie f.23—43; uien f. 1—2.20; wortelen f. 3.70—15.30; spruiten I f.9—17; spruiten H f.2—15; andijvie f. 14—19, alles per 100 Kilo. LEIDEN, 22 Februari. Botermarkt 385 K.G. Fabrieksboter f. 1,60, handel goed; Boerenboter 1,501,60. AARLANDERVEEN, 20 Febr. 1936. Aar- landerveensche eierveiling. Kipeieren 3.10- 3.50 per 100, eendeieren 2.50 p. 100. kaas 2025 ct. p. pond. LEIDERDORP, 22 Febr. Kipeieren f. 3.10 3.60 p. 100; kaas f. 0.160.27 p. pond; boter f. 0.71—0.77 p. pond: kippen f. 0.35— 0.60 p. stuk; konijnen f. 0.351.10 p. stuk. RIJ'NSBURG, Groentenveiling 22 Febr. - Roode kool f. 1222 per 100, gele kool f. 10- 20 per 100, groene kool f. 1.50—5 per 100, knolselderij f. 26.50 per 100, boerenkool f. 0.601.10 per kist, waschpeen f. 1.40 2.50 per kist. kroten f. 0.80—1.10 per kist, uien f. 0.80—1.10 per 50 kilo. RIJNSBURG. Bloemenveiling 22 Febr. - Tulpen per dozijn: Copland 13—20 ct.. Bar- tigon 16—24 ct., William Pitt 18—22 ct., Aviateur 26—32 ct., Castor 16—20 ct., Mu- rillo 1216 ct., Peach Blossom 1820 ct.. Gele Prins 19—20 ct„ Salvator Rose 18—20 cent. Ibis 1115 ct., Prins van Oostenrijk 12—15 ct„ La Reine 10—14 ct„ Witte Valk 18—24 ct., Goudvink 20—23 ct., Mac Donald 2428 ct., Flamingo 912 ct., Couronne d'or 1621 ct. Narcissen: Victoria 1012 ct., King Alfred 14—16 ct.. Hyacinthen 89 cent. TER-AAR, 21 Febr. Centrale Veiling. - Spinazie p. kilo 32—35 ct.: uien f. 2.50— 2.90; breekpeen-f. 6.90; andijvie 56—81 ct selderij f. 1.40—2.10; prei f. 1.60—3.10: sla f-1.402.20; vellen 30 ct.; witlof per 100 pond f. 3.905.20; boerekool 31 ct.: schor- seneeren f. 6.50; spruiten f. 8.80—15.90. VOORHQUT, Veiling 21 Febr. Konijnen f. 0.301.40, duiven f.0.20 tot f. 0.40 p. paar. WESTLAND, 21 Februari. Veilingen van den Bond Westland Alicante 2432 ct.; Dunsel 2030 ct.: Spinazie 1630 ct.; Stoofappelen 1016 ct.; Stoofperen 1420 ct.; Witlof 7^12 ct.: Champignons 8095 ct. per K.G.: Aardappelen 6075 ct,; An dijvie 4075 ct Boerenkool 0,80—1,20: per bak; Roode kool 1,402,50; Eieren 3,00 —3.50; Kelen 1.00—1.80: Radijs 3.00—3 80; Seldery 1 00- 1.40 per 100 bos; Bloemkool 3,005.00 per 100; Asperges 1444 ct. pet bos; Spruiten 1,40—2,50; idem grove 0,84 —1,20 per kist. 3—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3