LEiDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 20 Februari 1936 „LEERT TALEN" NOORDWIJKERHOUT. Ziekenfonds ,,St. Damianus", In de R.K. St. Vlctor-parochie verga derde het ziekenhuisfonds „St. Damianus". De secretaris deed het Jaarverslag. Ook voor deze vereeniging was 1935 een slecht Jaar Vele patiënten moesten in zleken- inrlchtingen verpleegd worden. De reke ning sloot met een nadeelig saldo van 1.232.70. Gelukkig bezit het fonds eenige reserve, zoodat de kas nog in 't geheel beschikt over de som van f. 775.95. Het ledental gaat steeds vooruit. Er zijn 200 gezinnen bil dit fonds aangesloten. Het aantal werkloozen steeg tot 511. Een getal, dat tot heden hier nimmer werd bereikt. Onder zeer groote belangstelling vierde broeder Gaëtanus in het St. Bavo- Gestlcht zijn 50-jarlg klooster-Jubileum. De ipatlenten werden onthaald, terwijl hun een feestje bereid werd. In hotel Gouwenberg had een groote ipropaganda-vergadering plaats van de RK. Middenstandsvereen. „St. Jozef". De zaal was geheel gevuld met leden en ftun dames. Medewerking verleende het dames zangkoor „St. Caecilia". Als spr. trad op de Bonds-advlseur Rector Bots met het onderwerp: ,.Los uit de greep van het Materialisme". De liefdadigheidsuitvoering in het patronaatsgebouw van St. Victor was zeer druk bezocht. Het batig saldo komt geheel ten goede aan de R.K. Armen uit de St. Vic tor-parochie. o OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: S. M. Schoneveld. Zandlaan 12. van Rijnsburg G. Schoneveld. idem, idem C. J. Leijten. db.. Regentesselaan 28. van Hiïlegom Th. G. Barthen en vr„ metselaar. H. Morschweg 146 van Lelden J. M. Houthoorn, paardenkoopman. H. Morschweg 148. van Voorschoten KI. Wagner geb. Kammel db.. Julianalaan 6 van Noordwijk J. Zeldenrust. arts. Dui venvoordestraat 14 van Groningen. Vertrokken: Wed. A. A. Doorneveld geb. Kunst en gez. van Regentesselaan 21. naar Rotterdam. Schieweg 1140 Wed. A. A. Kunst geb. Walter, idem. idem J. Slig- gers geb. Sloos van H. Morschweg 73. naar Leiden de Genestetstraat 69 D. E. Knol van de Kempenaerstraat 8. naar Rotter dam. Mauritsweg 9a H. Bertel en gezin, arts van de Kempenaerstraat 80, naar Leiden. Morschweg 14 El. Wijkmans geb. Hogendoom van Warmonderweg 6 naar Hillegom. Stationsweg 74. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Cornelis, z. van G. Vink en H. C. Hartveld. Overleden: C. M van der Krogt geb. Fles. 65 jaar. De vorige week gehouden verkoop van oliebollen, ten bate van het Consulatie- Bureau voor Zuigelingen alhier, heeft op gebracht f. 130.07'/!. De onkosten met in begrip van de oliebollen bedrageraf. 47.85'l± zoodat de kas met f82.22 versterkt is. Het bestuur brengt zijn hartelijken dank aan allen, zoowel koopsters als koopers en eollectrices, die hebben medegewerkt om dit bevredigend resultaat te bereiken. RIJNSBURG. J aarvergadering „Draagt Elkanders Lasten". In een der lokalen achter Avondrust vergaderde bovengenoemde vereeniging. Door de ziekte van ds. Peter opende de heer F. Vletter met gebed en het laten zingen van Ps. 84 3 Daarna las hij Mattheus 9 1835 en sprak een kort welkomstwoord, waarin hij het mooie doel der vereeniging uiteen zette. De zonde is de oorzaak van alle kwa len, doch Jezus is en bjijft de groote Me dicijnmeester. Door hem moeten de mid delen gezegend worden. De secretaris dr. H. G. Jonker, las de notulen, welke onveranderd werden vast gesteld. Daarna bracht de secretaris het jaarverslag uit, waaraan het volgende is ontleend: De vereeniging telt thans 751 gezinnen met 3319 betalende en 109 niet betalende leden. 29 leden zijn overleden; 37 ver trokken. 12 gezinnen zijn bijgeschreven, er waren 75 geboorten en 37 gezinnen werden geroyeerd, waarvan elk geval af zonderlijk door het bestuur is beoordeeld. De financieele toestand is gezond, echter heeft het afgeloopen jaar zware eischen gesteld. Er waren 1974 verpleegdagen (v. j. 1426). Hiervan was de verdeeling als volgt: 1317 Ac. Ziekenhuis, 469 Dlacones- senhuls. 65 Annakliniek, 68 St. Elisabeths- gesticht. 45 zenuwlijdersinrichting en 3 Silviuskliniek te Haarlem. Van de zieken auto werd 24 maal, van een gewone auto 85 maal gebruik gemaakt voor het ver voer van patiënten. Van het kortelings Ingestelde operatiefonds werd door 10 personen gebruik gemaakt: 590 gezinnen maken er deel van uit; 161 nog niet. Van de vergoeding voor Röntgenfoto's werd druk gebruik gemaakt n.l. 50 maal, het geen de kas der Vereeniging op f. 238.50 kwam te staan. Uit dit alles blijkt, dat de Vereeniging veel en nuttig werk heeft verricht in het belang der leden. Aansluiting bestaat met de federatie voor Ziekenverpleging en Ziekenzorg in Nederland. De secretaris besloot zijn verzorgd jaar verslag met den wensch, dat de voorzit ter, ds. Peter, weer spoedig zijn krachten aan de Vereeniging zal kunnen wijden en roept Gods onmisbaren zegen in voor al len, die hun krachten aan de Vereeniging wijden. De penningm., de heer D. v. Biezen, gaf een overzicht van de financiën. Hieruit bleek, dat de inkomsten bedroegen f. 8884.16 en de uitgaven f. 6918.21. zoodat er een batig saldo is van f. 1965.95. De reserve bedraagt f. 1175.63, welk be drag op de Borenleenbank is geplaatst. Namens de commissie van controle bracht de heer J. Wessel rapport uit; boe ken en bescheiden zijn in de beste orde bevonden, echter is er een toenemende achterstand in de contributies. Bij de 3- maandelijksche en halfjaarlijksche con trole blijkt dat steeds opnieuw en tege- kjk het nut van die controle, want veel achterstand werd daardoor ingehaald. Het zal wenschelijk zijn te dien opzichte de teugels strak te houden. Ook de leden wekt hij op, de contributie vooral op tijd te voldoen. Het financieel verslag werd daarna goedgekeurd onder dankiaan den penningmeester en de controlecommissie. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftr. voorzitter, ds. Peter, en de secretaris, dr. Jonker, met overgroote meerderheid, onder instemming der ver gadering werden herkozen: Eveneens werden opnieuw benoemd tot controlecommissie 1936 de heeren H. v. d. Pol, J. Wessel en A. Driebergen. Namens het bestuur deelde de secreta ris mede, dat besloten is: le. Voor Röntgenfoto's zal voortaan f 10 maximaal per gezin worden vergoed: dus niet meer per lid. De kosten zouden te groot worden. 2e. Moest tot dusver op den opnemings- brlef voor het Ac. Ziekenhuis de pa raaf van den huisarts voorkomen, thans kan het bestuur daarvan afwijken en met de handteekening van het hoofd van de kliniek in het Ziekenhuis genoegen ne men. Elk geval zal afzonderlijk beoor deeld worden. Dit ziet op gevallen, dat men geen huisarts heeft en eigener bewe ging naar het Ac. Ziekenhuis gaat. Het beteekent dus voor de leden een verruiming om op kosten van de Veree niging verpleegd te worden. Deze beslui ten werden na discussie door de verga dering goedgekeurd. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt; o.a. kwam ter sprake: contri butie-inning; auto-vervoer; verpleging voor werkloozen enz. Na beantwoording volgde gemeenschappelijk gezang en dank gebed, waarna de vergadering werd ge sloten. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. van Vliet en echtgenoote, Dubbele Buurt 28, van Leiden. Vertrokken: Joh. Broekstra, opticien, n. Oegstgeest, Geversstraat 47 Sophia Martina Schoneveld, z. b. naar Oegstgeest Sandtlaan 12 Gerritje Schoneveld, id. idem Corn. Zandbergen, koopman, naar Scheveningen, Katwijkstraat 81 So phia Adr. Torn, dienstbode, naar Naald wijk, Kleine Woerdlaan 47 Sophia Ka- genaar, dienstbode, naar Sassenheim, Leidsche Vaart 8. Propaganda-avond van de „Motordienst". De Sectie Leiden van het Landstorm korps Motordienst hield een groote pro paganda-avond in Flora. De belangstel ling was zeer groot. Het openingswoord werd gesproken door den heer J. C. Elsgeest. die na verwelko ming van enkele autoriteiten wees op het handhaven van orde en tucht, zoo noodig in deze tijden van verwarring. Tevens steun aan het gezag en het Oranjehuis. In aansluiting daarop werden twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. Daarop trad de „Oude Jagerband" op onder den sergeant A. W. Huegenint Zoo als wij dat van deze band gewend zijn werden de nummers voortreffelijk afge werkt. Vervolgens sprak de heer Raams er op wijzend, hoe duistere, machten z. i. gods dienst, gezin en gezag, aantasten. Daar tegen mqpt worden opgetreden en. kan, de hulp van. B. V. L. en als onderdeel daar van, de Motordienst onmisbaar zijn. Nog spraken de burgemeester van Rijns burg. ds. Broekstra -en de sectie-comman dant, de heer Struiken.' De humorist-declamator, de heer Spaan'- derman, zorgde door voordrachten en liedjes voor het amusante gedeelte van den avond. Na een slotwoord van den voorzitter werd staande het Wilhelmus gezongen. Damwedstrijd voor werkloozen. Door de plaatselijke winkeliers daartoe in staat gesteld, had het Bestuur van het Ontspanningslokaal een damwedstrijd uit geschreven voor werkloozen om boonen. erwten, kaas, brandstoffen enz. Er werd gedamd door 56 werklooze huisvaders of kostwinners. Aan elk der verliezers werd door het Bestuur als troostprijs een pond spek uitgereikt. Het was een geanimeerde middag! De heer R. Zandbergen bracht namens de werkloozen hartelijk dank aan de winkeliers en het bestuur van het lokaal voor het organiseeren van dezen wedstrijd. Door den Belasting-ophaaldienst is in Januari afgedragen aan de Rijksont vanger f. 814.78 Aan assurrantiën, pre- miën enz. f. 87.20. o SASSENHEIM. Het Chr. Fanfarecorps „Crescendo" alhier, zal op 2en Pinksterdag a.s. deel nemen aan het Nationaal Muziekconcours te Tuindorp Watergraafsmeer in de supe rieure afd. Fanfare. Voor een gecombineerde vergadering van de A.-R. Kiesvereeniging en de A.-R. Propagandaclub. sprak de heer A War- naar Jzn„ burgemeester van Hazerswoude over: „Het plan van den Arbeid". Deze rede, waarvan wij eertijds reeds verslag gaven, is met groote aandacht be luisterd. o SASSENHEIM. Vergadering L.T.B. De pi. afd. van den L. T. B. vergaderde in het K.S.A,-gebouw. De voorz., de heer A. J. Verkleij, opende met een kort wel komstwoord, waarna de notulen werden vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was er een, mededeelende, dat de land- bouw-wintercursus wegens gebrek aan belangstelling was opgeheven. Daar deze cursus voor de jongelui van groote waarde is, zal getracht worden in den a.s. winter weder een cursus te organiseeren. De pen ningmeester sloot zijn boeken met een klein voordeelig saldo. Hierna volgde de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering op 2 Maart. Dooi den voorzitter werden de voornaamste punten uiteengezet, vooral dat, wat be trekking heeft op de melkindustrie en van groot belang voor den boerenstand zal blijken. Na breedvoerige discussie werd den afgevaardigde mandaat gegeven vóór dit voorstel te stemmen. De toeslag in het bloembollenbedrijf werd ook uitvoerig besproken en besloten dit in de alg. ver gadering ter sprake te brengen. Tot afge vaardigden werden benoemd de heeren A. van Dorp en A. J. Verkleij. Na rondvraag volgde sluiting. VOORHOUT. Vergadering H.B.G, De voorzitter P. G. v. d. Hulst opende en wenschte allen veel voorspoed toe. De opening van Amerika geeft eenigszlns hoopvoller vooruitzicht voor de narcissen- afzet. De oorzaak van het surplus wordt geweten aan de contingenteering van Duitschland en Denemarken. Inzake de uitbetaling der 85 »/o van het ingeleverde surplus deelt spr. mede. dat dit wel be taald zal worden. Een volgend jaar zal dit anders gaan, daar er een zeker aantal leverbare bollen gereserveerd zal worden; dan kan er geen groot surplus kotaen. Rekening zal worden gehouden met het gewas, mogelijk kan dit al een kleine sa neering zijn. De secretaris, d- heer P. L. Warmerdam las de notulen, die goedgekeurd werden. Volgde jaarverslag van den penning-- meester, den heer A .v. d. Vlugt. Inkom sten f. 98.90, uitgaven f. 28.40. Batig saldo f. 70.40. De boeken en bescheiden van den pennningmeester werden in orde bevonden. Volgde jaarverslag van den secretaris. De afdeeling telt 35 leden. De heeren P. v. d. Hulst en C. Zonneveld werden gekozen als afgevaardigden naar de Alg. Verg.; de heeren P. L. Warmerdam en W. Warmer dam als plaatsvervangers. De heer C Zonneveld werd met groote meerderheid als bestuurslid herkozen. Uit de beschrijvingsbrief van het hoofdbestuur bleek dat er een tekort is van f. 482, Ver volgens dat het 2 ct. per roe fonds ver valt: hierdoor is het struikelblok wegge nomen dat velen verhinderde lid te wor den van het H.B.G.In geen geval vloeit hieruit voort, dat het wetenschappelijk onderzoek verdwijnt, integendeel. Er zal nu n.l. van elke bloembollenteeler een be drag worden geheven tot instandhouding hiervan. Hierdoor zal er meer geld binnen komen dan voorheen. Verfhoedeliik zal dit ziin '/i ct. per roe met medewerking der Sierteelt-Centrale. De vergadering stemde in met het voor stel van het hoofdbestuur ter benoeming van een rechtskundig adviseur in Noord- Holland. Inzake de fusie met den Z.H. Bond van Kleine Kweekers achtte de heer L. v. d. Geer het pure onzin aan een vereen., welke ontbonden wordt, zulke eischen te stellen. De heer C. v. Zonneveld vindt het van het hoofdbestuur dom om op deze manier leden te werven. De voorzitter antwoordde dat wii deze z.g. eischen als overgangs maatregel moeten respecteeren. Na dis cussie werd het voorstel met alg. st. aan genomen. Wat de afd. Voorhout betreft, stelde de voorzitter voor geheele aftreding van het geheele bestuur en verkiezing van een nieuw bestuur. De heer v. d. Geer stelde voor. in 't handelsseizoen eenige malen op Zaterdag avonden bijeen te komen in 't belang van het handelsverkeer. Dit punt had de voor zitter al eerder in bespreking gebracht, waartoe nu besloten werd. Ook wees de heer C, v. Zonneveld er op ons gezamen- Hik aan de min. prijzen te houden. Dit vloeit voort uit de reserveering van het leverbaar in 't a^. seizoen Besloten werd een bedrag van f. 2.50 te geven -voor de a.s. buMbreeitentoonstclling. Hierna had de veidSing plaats van een collectie schitterende Wanten, waarna sluiting volgde. o VOORSCHOTEN. Vergadering Crisiscomité. Onder leiding van den voorzitter, den burgemeester, werd door het pi. Crisis- comité zijn Jaarlijksohe vergadering ge houden. Uit het verslag van den secretaris pen ningmeester bleek, dat in het afgeloopen jaar door het werkcomité elf vergaderin gen zijn gehouden, waarin 430 aanvragen zijn behandeld, afkomstig uit 205 gezin nen uit deze gemeente. Deze aanvragen kunnen worden onderverdeeld in 83 ge zinnen rubriek' A. en 122 gezinnen ru- briëk B. Het B. comité werd, met 2 léden uitge breid en bevat nu de heeren J. A. Mens, wethouder, voorzitter; ledeh: J. Braggaar Sr.. D. J. Brinks. J. W. Eggink^D. J. Lim burg, C. van Meurs, G. Schrijvërs. C. van Wissen Hz., en de dames ztjsïër Barmen 't Loo en N. E. S. van Geest, met als se cretaris A. J. Turïon. Dit jaar zijn in de gemeente 2 collec ten gehouden waarbij één dCT 2 plaatse lijke muziekkorpsen hun medewerking verleenden en'een 20-tal jongedames col lecteerde. Deze collecten brachten f. 680 op De Verdere inkomsten waren aan maandelijksche bijdragen f. 130.75, Nat. C. C, f, 600 en voor. steun cat. B. f. 1420. Bovendien van het N.C.C. een mooie partij dekens en andere goederen. De uitgaven hebben bedragen voor A. f 1226.67, de uitgaven voor B f. 1285.34. Alleen aan schoenen en klompen is f. 457.30 uitgegeven, aan kleeren f. 1281.03, welke artikelen alle bij de neringdoenden ter plaatse zijn gekocht. De voorzitter sprak een woord van war men dank aan allen, die zoowel met hun geldelijken steun als met hun arbeid het comité hebben bijgestaan. Het zou voor hem wel de laatste vergadering zijn, die hij in zijn kwaliteit als burgemeester bij woonde. De heer Mens sprak hartelijke woorden van afscheid en dank voor den steun, dien het Comité steeds van den burgemeester als voorzitter heeft mogen ondervinden. Hierop werd de vergadering door den voorzitter onder dank aan de aanwezigen gesloten. Uitvoering Voorschotensche Arbeiders Tooneclvereeniging. In hotel „Deurloo" gaf de Voorschoten sche Arbeiders Tooneelvereeniging voor een geheel uitverkochte zaal, haar eerste uitvoering. De voorzitter opende met een hartelijk welkom en besprak de totstandkoming dezer 'club. Begonnen werd met een dramatische schets „Naar 't Huis". De heer A. C. v. d. Woerd declameerde uit het werk van Herman Heijermans. het geen aandachtig beluisterd werd. Na de pauze werd opgevoerd het blijspel „Universeel", dat danig de lachspieren in beweging bracht. Na een gezellig bal sloot dc voorzitter met dank voor de opkomst de vergade ring. Regie en kapwerk waren bij denh-:v A. C. v. d. Woerd in goede handen. Een ongeduldige gast. A. T. uit Valkenburg was met en kele vrienden van plan een bezoek te brengen aan Hotel Deurloo, waar een i uitvoering werd gegeven door een tooneel vereeniging. Men wilde hem echter, om i welke redenen is onbekend, niet toelaten, .daarop hij trachtte een ruit te vernielen. Toen dit mislukte liep hij naar de over zijde en werd een ruit van het postkan toor ingeslagen. De politie heeft tegen hem een procesverbaal opgemaakt en na dat hij bedaard was, weder op vrije voeten gesteld. Verkooping. Ten overstaan van notaris W. A. Caron had in café „Al" te Veur de verkooping plaats van het huls met werkplaats en open grond aan den Voorburgschen weg no. 26. Kooper de heer L. W. Voogd te 's Gravenhage voor f. 4050. Het huis met tuin en garage aan den Voorburgschen weg no. 28 te Veur. Koo per de heer J. M. de Ruyter q.q. te Voor schoten voor f. 5650, Vergadering „Onderling Hulpbetoon". In het gebouw voor Chr. Belangen ver gaderde de vereen, voor ziekenverpleging „Onderling Hulpbetoon" onder leiding van ds. H. P. Fortgens, voorzitter. Er was voor deze vergadering een bui tengewone belangstelling. Na de notulen en ingekomen stukken kreeg de secr. de heer C. Bolle gelegen heid het jaarverslag voor te lezen. In totaal waren in een ziekenhuis verpleegd 83 personen, met 1877 verpleegdagen. De onkosten hadden bedragen aan verpleeg- kosten f. 5679.25 en aan vervoerkosten f. 257.19. Het ledental was gestegen van 1037 tot 1076 leden. Onder dankzegging werd dit jaarverslag goedgekeurd. Hierna deed de penningmeester, de heer G. Hartveldt, rekening en verantwoording van zijn gehouden beheer. De ontvang sten hadden bedragen f. 12.267.32 en de uitgaven f. 7058.78. zoodat er een batig saldo is van f. 5208 54 Een commissie had deze rekening nagezien en in orde bevon den. Een der commissieleden bracht voorts een rapport uit, waarin verschillende pun ten waren aangegeven, die blijkens de rapporteur tot bezuiniging kunnen leiden. Dit rapport werd het bestuur ter hand gesteld. Tot leden voor de commissie voor con trole der boeken werden benöemd de hee ren A. J. Turion. L.J. Streeder en L. J. Los. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren ds. H. P. Fortgens (62 st.)T. de Groot Sr. (54 st.) en D J. Brinks (44 st.). Alle heeren namen de benoeming aan. Vervolgens was aan de orde het voorstel van de heeren Wesselo en v. Meurs inhou dende het verpleeggeld vast te stellen op f. 2.50 en f. 3.50 per dag. Verpleegdagen vast te stellen op 70 dagen p. jaar a f. 2.50 of 50 dagen a f. 3.50 per dag. Geen terug betaling van f. 1 per dag, indien de ver- pleegkosten f. 2.50 per dag bedragen. Een der voorstellers verdedigde dit voor stel en merkte hierbij op dat na 50 dagen men f. 50 mee naar huis kreeg wanneer men wederom in dat jaar naar een zie kenhuis moest, het- niet meer kon betalen en daarom de vereen., de leden en de ge meenschap met dit voorstel gebaat waren. Bovendien pleitte hij - voor contributie verlaging. Verschillende personen kwamen tegen dit voorstel op en vroegen naar de mee ning van het bestuur. Het bestuur was tegen dit voorstel, gedurende 3 jaren wa ren slechts 12 personen langer dan 50 dagen verpleegd geworden. De voorzitter zag de toekomst niet zoo somber in en bovendien is er nog reserve. De uitkeering van f. 1 aan een lid, waar voor f. 2.50 per verpleegdag moest, wor den betaald, beteekende voor menig gezin een bedrag ter gemoetkoming aan reis kosten. Ten slotte werd dit voorstel ver worpen met slechts drie stemmen voor. Met alg. st. werd hierna het voorstel van het bestuur aangenomen om het be drag vast te stellen op f. 3.50 per dag ge durende 50 dagen per jaar. Bij de rondvraag werden nog enkele punten naar voren gebracht uit de verga dering die het bestuur onder de oogen zal zien, o.a. een herziening van de contribu tie voor personen boven 18 jaar (kinde ren). Hierna sloot de voorzitter deze ver gadering. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus z. van W. Vreeburg en B M. J. G. de Hosson. Overleden- H. J. Wagner, 88 iaar W. C Scheffer geb, van Tol. 67 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: M. M. Duscha. Oranjekade 47. van Den Haag C. J, Velthuyzen. Rijndijk 94. van Leiden. Vertrokken: J. H. Wagner, naar Den Haag E. Bourgois-Optendrees. naar Leiden. Aan dg te Voorburg gehouden wed strijden E.H.B.O. is door een heeren- en een damesgroep uit onze gemeente deel genomen Beide groepen werkten in de af deeling juniores. De heerengroep, onder leiding van den heer W. Riezebos, behaalde met 61 punten, één der uitgeloofde prijzen. Na de uitreiking der prijzen sprak de voorzitter der jury, één der Voorburgsche doktoren, nog een enkel woord, waarbij o.m. werd herdacht de oprichting van de afd. Voorburg, waaraan was voorafgegaan een propagandademonstratie van de, toen reeds zeer actief zijnde, afdeeling E.H.B.O. te Voorschoten. o WASSENAAR. Uitvoering „Excelsior". Door de muziekvereen. „Excelsior" die haar 35-j. bestaan herdacht, werd in het Vereenlgingsgebouw een muziekuitvoering gegeven. De voorz.. de heer D. J. Hofman opende. Spr. deelde mede, dat de burgemeester en de heer D. Th. Ruys. eere-voorzitter, ver hinderd waren aanwezig te zijn. Tal van felicitaties waren binnengekomen van plaatselijke vereenigingen, zooals van de Buurtvereeniging „Deileroord en Omge ving". de Buurtver. .Oostdorp", de ver. „Wassenaar Vooruit", de Koningin Wilhel- mina Vereeniging. dr Oranje Ver. „Bijbel en Oranje", de Chr. Zangver. „Zingt met Blijdschap", vergezeld van een prachtig bouquet. Spr. dankte die vereenigingen RECLAME. 8950 Noropa Taalcursussen. FRANSCH - DUITSCH - ENGELSCH op Gramofoonplaten. - f. 10.— per cursus. H. G. v. LUIJKEN - BREESTR. 39 - TEL. 35 van harte voor deze gelukwenschen. Het verheugde spr. dat het den directeur den heer Veerman, na zijn ziekte weder ls ge geven Excelsior te dirigeeren. Hierop deelde de voorzitter mede dat het 10 jaren geleden ls dat Excelsior een grootsch concours gehouden heeft. Toen heeft men een belofte gedaan, om het bij leven en welzijn over 10 jaren weder te doen. en al zijn de omstandigheden niet die, zooals toen, zoo heeft Excelsior het toch aangedurfd een muziekconcours uit te schrijven. Het aantal inschrijvingen is al zooveel, dat het concours volkomen zal slagen. Bij de instelling- van een eere-comité mocht reeds veel sympathie en medewerking worden ondervonden. Spr. schetste ver volgens de geschiedenis van „Excelsior" en de verhouding tot de burgerij en tot de Overheid. Deze is steeds van den meest prettigen en vriendschappelljken aard geweest en spr. is ervan overtuigd dat dit ook in de komende Jaren zal blij ven Hierop speelde „Excelsior" de marsch „Stars and Stripes forever" (Sousa), vervolgens de ouverture van Suppé „Poète et Paysan", Suite de Valse, van Franz Léhar, „Amour Tzigane" Suite Oriëntale van Francis Popy. Dit nummer werd na beëindiging om zijn warme en zuivere vertolking buitengewoon en lang beap- plaudisseerd. vervolgens Fantaisle sur l'Opéra, Robert le Diable en Meijerbeer, Wiener Extrablatter, een potpourri van Hans Kiiment en tot slot een pittige marsch. Het geheel werd goed vertolkt en ieder nummer werd op een warm applaus ont haald. Na de pauze volgde een optreden van het Duo Joe en Nelli, die in Wasse naar bij de uitvoeringen van „Excelsior" geen onbekenden meer zijn en die dezen, avond op een gepaste vrooüjke wijze de den beëindigen. Het is een welgeslaagde uitvoering geweest! Vergadering Tuinbouw en Plantkunde. Door de afd. Wassenaar van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde werd de maandelijksche ledenver gadering gehouden in Bellevue, ten einde de leden van de Buurtvereen. Deijleroord en omgeving in de gelegenheid te stellen te profiteeren van een causerie over het verzorgen van kamerplanten, te geven door den heer D. de Gans. De voorzitter opende deze bijeenkomst. De notulen werden goedgekeurd. Overgegaan werd vervolgens tot de me- dedeeling, over een tuin, welke vorig jaar een 3e prijs heeft behaald. Hierop werd het woord verstrekt aan den heer de Gans, die voor de pauze diver se vragen beantwoordde over Pelagonium- stek, cyclamen, Cloxinia's enz. In de pauze werd een inzending op de prijsvraag „zes bloeiende potplanten" gekeurd door een jury bestaande uit de heeren Maarsen, van Zetten en van Vlugt. Een 1ste prijs werd toegekend aan deze inzending welke bleek te zijn van den heer J. van Noort. Hierop vervolgde de heer de Gans met wenken over het zaaien van planten in huis. De heer Kist, voorzitter van Deijleroord en omgeving dankte den heer De Gans voor zijn causerie en zeide te hopen dat de prettige samenwerking met de afd. der Maatschappij behouden zal blijven. De voorzitter der afd. dankte den heer De Gans namens allen. Hierna sluiting. Loop der Bevolking. Ingekomen: C. H. A. Andreass en gezin, vertegenw., uit Den Haag. Joh. de Wittstr. 17 O. E. Bauer, dienstbode uit Den Haag Gr. Haesebr.weg 12 M. E. Bruijnse, zon der beroep, uit Den Haag, Buurtweg 14 H. A. Huart geb. Engelsman, z. b„ uit Am sterdam, Backershagenlaan 16 A. Freij- tag, z. b„ uit Velsen, Eikenlaan 3/5 M. Kolodziejczak, dienstb., uit Rijswijk (Z.H.) Konijnenlaan 39 N. W. A. Polane, kan toorbediende, uit Leiden, Langstraat 26 J C. Tuns, dienstb., uit Leiden, Narcislaan 6 H. Veenendaal, dienstbode, uit Hum- melo en Keppel, Meyboomlaan 1 E. L. V. Wagner, uit Duitschland, Victorialaan 13 (db G. N. van Beek, geb. Donner, zon der beroep, uit Rotterdam, Duinweg 20 E. H. Fuchs, vreemd, dienstbode, uit Am sterdam, Hertelaan 10 P. Grootenboer en gezin, z. b„ uit Den Haag, Zijllaan 27 G. Ebben geb. Geuenlsch, z. b„ uit Den Haag, Heerenw. 13 S. Ebben, z. b., uit Den Haag. Heerenweg 13 C, J. van der Heiden, d.b„ uit Gendringen, Wilhelmina- laan 1 F. J. Jos, z. b„ uit Den Haag, Storm van Gravesandeweg 45 E. M. Klötzer, dienstbode, uit Duitschland, Zijdew. 13 M. Liebminger. dienstbode, uit Oostenrijk, Groot Haesebroekscheweg 1 C. M. van Marie, scheikundige, uit Den Haag, Storm van 's-Gravesandeweg 59 J. C. Meijer, bakker, uit Lisse, Langstraat 109 P. J. van Pelt en vrouw, vertegen woordiger, uit Den Haag, Crocusstraat 25; J. Liebminger geb. Perschei, dienstb., uit Oostenrijk, Rijksstraatweg 679; J Pieterse, student, uit Wageningen, Binnenweg 7 M. W. Burgdorffer geb. Rommel, zonder beroep, uit Haarlem, St. Jac. Stichting, Eikenlaan A. C. Silva. verpleegster, uit Haarlem, Eikenlaan 35 M. A. Weijers geb. Smeets, z. b„ uit Den Haag, Eiken laan 35 A. van Sorge en gezin, chauf feur, uit Rotterdam, Schouwweg 5 J. H. P. Visser en vrouw, hotel-exploitant, uit Voorburg, Stoeplaan 27 L. A. Weege, dienstbode, uit Den Haag, v. d. Oudermeu- lenlaan 20 L. Weiland, dienstb., uit Den Haag, Koninginnew. 2 G. C. A. Za- lensteln, huishoudster, uit Den Haag, Wittelaan 13 J. Zoer, arbeider, uit Voor hout, Oostdorperweg 197. Vertrokken: G. J. Vas naar Rotterdam. Westkrulskade 30A L. B. Captein naar Zoeterwoude, Weipoort B 67 G. M. Bloem naar Bussum, Isaac da Costalaan 19 K. Nellen naar Rotterdam. Mathenesserlaan 179 G. Eichhorn naar idem E. M. Schouten naar Leiden. Cobetstraat 18a N. J. van Rij naar Oegstgeest, H. Morsch weg 86 I. Müller naar Bottrop (Duitsch land) J. M. van den Broek naar s Gra venhage. Ger. Keilerstraat 15 B. Wilton en vr„ naar s Gravenhage, Anna Pau- lownastraat 87 P. A. M. Stokvis en gezin naar Boxtel (N.B.) Nieuwe Kerkstraat 43 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7