OPENING LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 20 Februari 1936 UIT DE OMSTREKEN. Katwijk a. Zee - Roest v. Limburgstr. 2 C E T E M 8889a AGENDA. AALSMEER. Vergadering Ingelanden Oosteinderpoelpolder. Stemgerechtigde Ingelanden van den Oosteinderpoelpolder vergaderden ln het Veilingsgebouw „Bloemenlust". De voorzitter, den heer B. Wegman Czn., deelde eerst den uitslag mede van de stem ming voor een bestuurslid, wegens period, aftr. van den heer J, A. Blom. die met bijna alg. st. werd herkozen. De heer Blom nam zijn benoeming weer aan. Het was. aldus de voorzitter, voor het waterschap een bijzonder Jaar Alle pol derwegen werden geasfalteerd en een nieuw ruwoliegemaal werd gebouwd. Een en ander kostte ln totaal f. 70.000. De notulen van den secretaris, den heer P. C. Luyten, werden vastgesteld. Aan het bestuur werd op diens voorstel machtiging verleend, om verschillende werken in eigen beheer uit te voeren; f. 1200 werd toegestaan voor 2000 M. tocht- schleten, dat in werkverschaffing met rijksbijdrage zal uitgevoerd worden. Goedgekeurd werd, over te gaan tot nieuwe uitgifte van gronden ln erfpacht en tot verlenging van den erfpachtstermijn aan J. H. v. Itterzon. Op voorste! van het bestuur keurde men goed de heffing eener z.g. glasbelasting a f.1 per 1000 M2. glas. Raming opbrengst f. 500. (De heffing ge schiedt per 500 M2. naar boven afgerond). Na langdurige discussie werd de begroo ting, zooals deze door het bestuur was op gemaakt op een bedrag van f. 23015.62 goedgekeurd met 34 st. voor, 6 tegen en 4 blanco. De polderlasten werden voor 1936 vast gesteld op f. 20 per HA. Goedgekeurd werd het voorstel een geldleenlng aan te gaan groot hoogstens f. 5000, tegen maximum 5rente. Na rondvraag volgde sluiting. RECLAME. HAARLEMMERMEER. Witte Kruisvergadering. De Kring van de afdeeling Haarlem mermeer van de NE. Ver. ,,Het Witte Kruis'' hield een vergadering onder leiding van den voorzitter dr. Bult. De opkomst was gering. Na opening door den voorzitter werd door de daartoe benoemde commissie rap port uitgebracht omtrent het magazijn te Hoofddorp en de aanwezige materialen, waaruit bleek dat een en ander hoewel eenige aanvulling behoevende zich ln de beste orde bevindt. Tot bestuurslid werd herkozen de heer C Koolj Jz., terwijl de heer Jac. de Graaf ais zoodanig had bedankt. Vergadering van de vereeniging „Vooruit". De vereeniging „Vooruit" ter bevorde ring van de Paardenfokkerij ln Haarlem mermeer, hield ln de Landbouw te Hoofd dorp een ledenvergadering, onder leiding van den voorzitter den heer M. A. Noor- dam. Nadat de voorz. de bijeenkomst had geopend werd door den secr., den heer Claij, het jaarverslag uitgebracht, waarin dank werd gebracht voor de door mr. Slob weder aan den dag gelegde groote be langstelling voor de vereeniging en van de van heeren wethouders en den gemeente-, raad ondervonden medewerking. Hef ledental der vereeniging was vrijwel on veranderd gebleven. Uit het finantieel overzicht bleek dat een achteruitgang had plaats gehad met een bedrag van ruim f. 1350 zoodat per 31 Dec. 1935 de sohuld der vereeniging ruim f. 9000.bedroeg. Hierna werd een bespreking gehouden over de vraag of het mede met het oog op de financieele zijde van de zaak aanbeveling verdient dit jaar weder een concours-hippique op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp te organiseeren. Hoewel sommige leden er wel iets voor gevoelden om maar eens een jaar over te slaan, bleek de meerderheid er toch voor te zijn. Besloten werd over dit zoo mo gelijk te houden concours met het ge meentebestuur en de Landelijke Rij ver - eenigingen in overleg te treden en dan dit jaar een concours te houden met sterk gereduceerde entrée-prijzen. Zijn de plannnen daartoe voldoende onder de oogen gezien en uitgewerkt, dan ligt het in de bedoeling opnieuw te ver gaderen tot het nemen van een wellicht reeds definitieve beslissing. Het rapport van de financieele commis sie en de rekening en verantwoording var. den penning®!. werden goedgekeurd. Tot bestuurslid werd herkozen de heer P. G Ran, terwijl tot leden van de finan cieele commissie werden benoemd de hee ren A. Schaap. P. Kistemaker en W. J. van Gulpen. De contributie werd voor 1936 weder op f. 10.bepaald. HAARLEMMERMEER. Jaarvergadering Anti-Rev. Bonds- kiesvereeniging. De anti-rev. bondskiesvereenlging „Haar lemmermeer" hield in het Boazlokaal te Hoofddorp haar jaarvergadering. Na een kort openingswoord door den voorzitter kwam een voorstel ter sprake omtrent de plannen voor den jubileum- partijdag in 1937. Het ligt in de bedoeling dezen 25en partijdag zoo mogelijk eenigszlns feeste lijk te vieren en-besloten werd dat de plannen daartoe nog nader zullen worden uitgewerkt. Voorlezing werd gedaan van de jaarver slagen van den secr. H. de Graaf en van den penningm. T. Kamper, waaruit bleek dat de toestand der vereeniging bevredi gend is. De heer S. van Wijk werd weder herko zen tot voorzitter. Hierna gaf de heer F. H. Bos. lid van den gemeenteraad van Haarlemmermeer, wonende te Zwanenburg een uitvoerig overzicht van de bevindingen der anti- rev. raadsfractie over het afgeloopen jaar 1935. De heer Bos behandelde achtereenvol gens den uitslag der verkiezingen in het vorige jaar, de werkloosheidszorg. den financïeelen toestand der gemeente de eventueele uitbreiding der gemeente en tenslotte de roeping van de rechtsche fractie ten opzichte van het gemeente beleid. Op deze inleiding volgde een uitgebreide gedachtenwisseling. Diefstal. De landbouwer M aan den Hoofdweg alhier kwam 's morgens tot de ontdekking dat ongewenschte bezoekers op zijn erf waren geweest en het aldaar aanwezige kippenhok nagenoeg geheel van zijn in houd hadden ontdaan. Tot lid van het bestuur van den kring Hoofddorp van de afd. Haarlemmermeer van de N.H. Vereen. „Het Witte Kruis" is, ln de plaats van den heer Jac. de Graaf, die als zoodanig bedankte, gekozen de heer C. Overbeek te Hoofddorp. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. De begrooting aangenomen - De gemeente zal niet noodlijdend zijn in 1936. De raad vergaderde. De begrooting 1935 is gewijzigd, in welk verband de voorzitter mededeelde dat het in de bedoeling ligt, om het verzekeren voor ziekten aan ambtenaren verplichtend voor te schrijven. De brief van den Com missaris der Koningin in de provincie Zuidholland ln zake de verordening voor de gemeente-polltie is wederom aan de orde gesteld. In de laatste vergadering is de brief aangehouden op verzoek van nieuwe leden, die de kwesties nog niet ken den. Het betreft den wensch om verlaging der salarissen der politie en aanstelling van twee agenten meer. De voorzitter wees er op dat de raad rekening te houden heeft met de hoogere instantie, waarop de heer Loerakker reageerde. Als het moet, moet het, zeide deze, die echter volhield dat het nog niet moet. Het gaat hier niet de politie behoorlijk goed, hoewel er veel van haar gevergd wordt. De heer Fijma heeft zijn standpunt ook niet veranderd, de regeering heeft nage laten de dekking der kosten voor twee agenten meer aan te wijzen. Weth. Vermeer bleek te voelen voor een agent meer. hoewel er een nachtwaker is aangesteld om aan den wensch tegemoet te komen. De heer van Zanten meende, dat niet alle wenschen Ingewilligd kunnen worden om de financieele gevolgen. De voorzitter wees op de eisch, dat er een politiereglement komt. Als dat er is, kan ontheffing van de twee agenten meer gevraagd worden. Met algemeene stemmen is besloten niet te voldoen aan de wen schen van den Commissaris, waarvan het gevolg is, dat er geen reglement bestaat, daar het aangenomen reglement niet goed gekeurd is. Hierna kwamen de begrootingen der be drijven en de gemeente-begrooting aan de orde. De voorzitter wees op den eisch, dat er schouwingen over den toestand der ge meente zou houden. B. en W. zijn er ln ge slaagd de eerst niet sluitende begrooting zoodanig te wijzigen, dat er nu geen onge dekt tekort is, dank zij de werkzaamheden van Weth. Vermeer in die richting. (De voorstellen daartoe zijn in dit blad ver meld). De Commissie van onderzoek heeft over de begrooting gerapporteerd. De heer Loerakker deelde mede geen al gemeene beschouwingen te willen houden; ondanks dat is er toch een politieke strijd ontstaan in verband met een betoog van den heer Pijnakker. Hij had groote waar deering voor het werk van B. en W„ die geslaagd zijn een sluitende begrooting voor te stellen. De heer Fijma had er bezwaar tegen, dat geput wordt uit het reserve-fonds der gasfabriek, en dat de raad geheel buiten de kwestie-Verhaar is gehouden. Zelfs de wethouders zijn niet op de hoogte ge bracht door de regeering. De heer Pijnakker vond ook, dat de poli tiek bulten den raad gehouden moest wor den. maar als nieuweling voor de K.D.P. deed hij zijn beklag over de laaghartige bestrijding van zijn partij door de R.K. Staatspartij. Toen eenmaal toegegeven was aan den wensch van den spreker op deze zaak verder te gaan (de heer Loerakker vond het interessant) sprak de heer P. over ve lerlei punten, over woorden en wenschen van den Paus, van de bisschoppen en an deren. Ook roerde hij het punt aan, dat er hier een katholieke en een anti-revolutio naire wethouder is in plaats van twee ka tholieken; liever zou hij een rooden wet houder gezien hebben. Weth. Vermeer heeft geantwoord over de reserve der gasfabriek en de zaak-Ver haar. De heer Loerakker zeide een en ander over het plan van den arbeid, waarover de heer Fijma gesproken had om terug te komen op het betoog van den heer Pijn akker, dat hij onsamenhagend noemde. Hij verdedigde de R.K Staatspartij en viel een pamflet van de K.D.P. uit de verkie zingsdagen fel aan. Het hier gesproken woord zou, volgens spr.. voortkomen uit domheid. Daarop zijn replieken en duplieken ge volgd met het slot. dat de voorzitter derge lijke politieke beschouwingen in den raad ongewenscht noemde. Er werd immers niets over de gemeente en over de be grooting gezegd. De begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur is aangenomen na enkele woorden over de instelling van een Maatschappe lijk Hulpbetoon en een uitdrukking van den voorzitter van het B. A. De begrooting van het Gasbedrijf deed de voorzitter opmerken, dat de toestand van dit bedrijf vooruitgaande is. De pro motie van een klerk tot adjunct-commies is door den heer Fijma ter sprake ge bracht. Hij meende dat een raadsbesluit ongedaan gemaakt was. Het waterbedrijf ging vlot onder den hamer door. Slacht- huisbedrijf en Bad- en Zweminrichting zullen als aparte bedrijven opgeheven worden en op de gemeente-begrooting te recht komen. Openbare Werken lokte meerdere be merkingen op. Daaronder hooren de meeste uitgaven thuis. Men wil aan de door te trekken Endelaan boomen planten er. van de Ned. Sierteelt Centrale gratis plantsoen-materiaal trachten te bekomen. De Parallelweg kwam ook ter sprake, de groote post voor verbreeding is van de begrooting afgevoerd en vervangen door een kleinere voor onderhoud. Het trottoir langs de Meerlaan onderging eenlge be strijding. De Hippelaarsbrug kreeg geen bijval van den heer van Zanten. Daarna is de eigenlijke gemeente-begrooting per hoofdstuk tegelijk behandeld. De post voor vergaderingen is tot f. 250 verhoogd, mits B. en W. er dekking voor kunnen vinden. De heer Kljne pleitte voor de leermiddelen der scholen, die door de regeering bleken te zijn vastgesteld op f. 2 en f. 3 per leer ling. De begrooting is toen aangenomen, waarop de voorzitter woorden van dank sprak voor de vriendelijke tegemoetkoming van den raad. Hij bracht de vraag ter sprake of de raad wenscht dat hij als burgemeester toestemming geeft voor een 4-daags feest op een terrein aan den nieuwen weg, waarbij de gemeente een voordeel zou hebben van ongeveer f. 1700. De kwestie-kermis kwam toen aan de orde en is als ongewenscht beantwoord. Daar was de voorzitter mede verheugd. In de rondvraag is nog gesproken over het te verplaatsen hek van het Wilhel- mlnapark en de tramwissel bij de Pont straat. Na 5 uren was deze groote verga dering voor de sluitende begrooting ten einde De Chr. Fröbelschool aan den Sta tionsweg heeft een openbare les gegeven. Hiervoor was veel belangstelling van moe ders en andere dames, die in het ruime lokaal om de kindeten waren gezeten. Een programma was samengesteld, dat door de kinderen onder leiding van Mej. van Noort en hare helpsters is afgewerkt. Er is ha de opening gezongen, geluisterd naar de Bijbelles, gebouwd en druk gespeeld. KATWIJK AAN DEN RIJN. jaarvergaoenng der jeugavcreenigingen. De Geref J. V. en de Geref. Meisjes- vereen. hielden haar gecombineerde jaar vergadering in de Geref. Kerk. Tevens herdacht de Meisjesvereenlging haar 40- jarig bestaan. De eere-voorzitter, ds. H. Meijering. opende en wees op het bijzon der karakter van dezen avond, nu de M. V. haar 40-jarig jubileum viert. Het is een avond van gedenken. Gedenken aan den zegen van God. in het verleden en tot op heden geschonken, en Hem daarvoor te brengen den lof en den dank, die Hem toe komt. Spr. hoopte, dat de vereeniglngen en speciaal de jubileerende vereeniging nog lange jaren hun belangrijken arbeid mogen verrichten. Hierna volgden de jaarverslagen. De J. V. telt 33 leden; de M. V. 25 leden. De financieele verslagen luidden gunstig. Het batig saldo der J.V bedroeg f. 58.19, dat der M.V. f. 6.65. Mej. S. v. d. Horst gaf een uitnemende inleiding over Art. 21 der Ned. Geloofsbelijdenis. Na een ernstige voor dracht „Het Huisje te Bethanië" door Wim van Delft, verkregen enkele afgevaardig den gelegenheid hun gelukwenschen over te brengen. Een koortje, gevormd uit de leden der M. V. zong ter afwisseling eenige liederen, op de plano begeleid door mej Riek Meijering. Bijzondere vermelding verdienen de memorisatles van A. v. Zui len, K. Varkevisser en J. Schoneveld. Het 40-jarig overzicht der jubileerende Meis jesvereenlging werd op reëele wijze voor gesteld in den vorm van een jubileum kalender, hetgeen buitengewoon op prijs werd gesteld. Aan de oud-presidente, mej. A. v. d. Perk. die 22 Jaar de vereen, heeft geleid, werd onder applaus het eere-lid- maatschap aangeboden. De voorzitter der J. V.. de heer C A v. d. Gugten bood de jubileerende vereeniging met een toepas selijk woord een boekwerk aan. Nog sprak de le presidente, mej. Clas. van Ginhoven v. d. Gugten Door den afgevaardigde van den kerkeraad werd de M. V. in het bijzonder dank gebracht voor haar arbeid der barmhartigheid, voor het vervaardi gen van kleedingstukken ten bate der armen. Een keurig voorgedragen bijdrage van Annie de Vries „De Wilgen" bracht aangename afwisseling. Hoe er op de J. V. gewerkt wordt, kwam duidelijk naar voren door de inleiding van Jac. Zuyder- duyn over het Christensocialisme. Op dit van veel studie getuigende onderwerp volgde een geanimeerde bespreking. Nog maals zong het koor. waarna Joh. van Delft voordroeg .Heldenmoed". De impro visaties door leden van de J. V. hadden groote belangstelling en toonden, dat de leden ook zonder voorbereiding in staat waren, eenigen tijd te spreken. Op ge voelige wijze droeg mej. Jeanne v. d. Perk Jd. voor „O, 't ruischen van het ranke riet" Prachtig slaagde het vlaggen-tableau door de leden van de M. V. Mej A. v. d. Perk sprak nog een kort persoonlijk woord, en dankte voor het aanbieden van het cerelldmaatschap. Na een slotwoord van de presidente der M. V.. mej. C. v. d. Gug ten werd deze mooie avond met dankge bed gesloten. o KATWIJK AAN ZEE. Samenkomst Ned. Bijbelgenootschap. Door den Ring Rijnsburg van het Ned. Bijbelgenootschap was een samenkomst belegd in de Oude Kerk. Als spreker trad op ds. B. J. C. Rljnders, zendingsrector uit Hilversum, ingeleid door ds. E. H. Broek stra. Geref. pred. te Rijnsburg. Deze liet zingen Ps. 25 2. las van den 119den Psalm de verzen 105 tot en met 112 en ging voor ln gebed. Ds. Rljnders had tot tekst gekozen: „Uw woord is een licht voor mijn pad", uit het voorgelezen Schriftgedeelte. Reeds 120 jaar lang heeft het genootschap zijn bekende taak verricht. In 60 talen is in Indië de Bijbel geheel of gedeeltelijk overgezet; God heeft dit werk gezegend! Door het Bijbelgenootschap worden dan ook taalgeleerden uitgezonden om de meer dan 100 talen, die er in Indië gesproken worden, te bestudeeren; spr. noemde het werk o.a. van dr. Adriani, dr. Kraemer. dr. Onvlee, dr. v. d. Ven en dr. Held. Ook de zendelingen dragen veel bij tot de verrij king der taalkennis. Verschillende rich tingen op godsdienstig gebied werken in dit genootschap eendrachtelijk tezamen. In reeds meer dan 800 talen is de Bijbel vertaald en verspreid over de gansche aarde. Spr. zette uiteen, wat de Bijbel voor ons op ons levenspad is. Hoe zou het er uit zien, als wij den Bijbel niet hadden? De Kerk van Christus heeft de roeping om het Woord te verspreiden. Wat zou er van het Bijbelgenootschap terecht komen, als het dit Woord niet had. Het is een groot voor recht, dat een ieder in zijn eigen taal de prediking kan hooren. Spr. behandelde de omkeer, die er bij de Indische volkeren plaats heeft ln hun zleleleven, wanneer zij tot het Christendom overgaan. Spr. ein digde met te laten zingen Gezang 36 1 en 5, waarna hij met dankgebed sloot. Commissie tot Wering van Schoolverzuim over 1935. Bovengenoemde commissie kwam 20 keer in gewettigde vergadering bijeen. Hiervoor werden opgeroepen 290 personen d. i. 95 minder dan 't vorige Jaar. Niet één geval van absoluut schoolverzuim. Van de 290 opgeroepen aansprakelijke personen ver schenen er 162 t. w. 75 vaders en 87 moe ders; 10 gevallen werden namens de com-, missie persoonlijk behandeld. De commis sie verklaarde 19 keer van oordeel te zijn. geen reden te vinden tot 't onverschoo, - baar verklaren der verzuimde schooltijden. Het totaal verzuim bleek ook in 1935 aan zienlijk verminderd en 't meerendeel be trof leerlingen van het 7de leerjaar. Ook voor 1936 werden als voorzitter en secretaris der commissie aangewezen resp. de heeren J. J. Kraal en J. Holtrust. Vrijdag 24 Febr., nam. 4 uur VAN HET GOEDKOOPE LEDER», RUBBER- EN SPORTMAGAZIJN Electr. sclioenreparatie-inrichting Het hoogst in kwaliteit. He* laagst 'n prijs Ziet onze etalage en overtuigt UI mmm LISSE. Door de politie is verdacht, van dief stal aangehouden en voorgeleid voor de Justitie te Haajlem zekere M. J. W. alhier. HEDEN: Casino-Theater; Groene Kruis-film. 8 uur nam. Gerecht 10: Prop.-avond Ned. Trekkers- bond. 8 uur nam. Stadszaal Uitvoering „Nieuw Brun- hilde". 8 uur nam. Volkshuls: Spr. de heer Kruyt over de wonderen der natuur. B*/« uur nam. Vrijdag. Noor d w ij k-a a n-Z ee (Jullanawegl Spr. J. Slegelaar. 8 uur nam. diversen; Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrle tot halfvler Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: inst. Praeventieve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze 45 uur nam. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: J. W. J. Vermeulen, religieuse Pickéweg 16 Ch. F. Amancic, koopman Voorstraat 79 J. P. Pauwels, chauffeur, Voorstraat. Vertrokken: C. Riemens, verpleegster, naar Bergen op Zoofn, Gest. „Vrederust". H. van der Wal, naar Heemstede, Eiken laan 33 Chr. G. ter Voert, naar Heerlen Klooster St. Clara Th. Baumeister, ünnenjuffr., naar Bochum, Weljerstrasse 46 J. A. Smit, naar Boxtel, Duinendaal 12. St. Annagest. A. Hoekstra, naar Strljen (Z.H.), Havenstraat 16 M. D. Wltteveen. naar Den Haag. van Oldebar- neveldtlaan 9. Burgerlijke Stand. Geboren: Tetje Grietje, dochter van J. Hut en T. Sikkema Albert, zoon van G. J. Schreuder en C, Korving Mattheus Francinus, zoon van H. B. Visser en L, Dijkstra Marijke, dochter van A. Spaan derman en C. de Graaf Eduard Adriaan zoon van H. W. G. van Urk en C, P. Ruig- rok. Getrouwd: Ch. F. Amamcio en C. Ger main J. van der Kraats en P. van der Bent W. Ch. Imthorn en J. A. Duin dam. Overleden: Hendrica Clazlna van Nes, Wed L, A. T. Binnendijk, oud 78 jaar Grietje Kret, geh, met A. D. Rotteveel, oud 58 jaar. Gevonden: portemonnale met inh.: ring met sleutels; zilveren broche; vul pen; rijwielbelastingmerk; dop van een wagen; klein sleuteltje; oud H.rijwiel; portemorinaie met inhoud; een jonge her dershond. Inlichtingen over bovenstaan de voorwerpen worden uitsluitend ver strekt des Woensdags en des Zaterdags van 12—1 uur nam. ten politiebureele te Noordwijk-Binnen, NOORDWIJK BINNEN. 15-JARIG JUBILEUM NOORDWIJKSCRE REDDINGSBRIGADE. Een waardige feestelijke herdenking! De Noordwljksche Reddingsbrigade be staat 15 Jaar. Dit feit is niet onopgemerkt voorbij gegaan. Voor deze gelegenheid werd in de hiervoor feestelijk versierde zaal van hotel „Royal" een feestavond georganiseerd. Een „Noordwljksche Revue" mag zich telkens weder in een zeer groote belangstelling verheugen I De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. De revue „Hoe bestaat het" weTd opgevoerd voor dona teurs en leden der Noordwljksche Red dingsbrigade. Zoowel de samensteller, de heer J. Steen, als de spelers mogen op een zeer groot succes terugzien. De costumes en de aankleeding van het tooneel, een groote factor tot het welslagen van hel gegevene, was hier schitterend in orde en de diverse lichtsohakceringen gaven aan de tooneelen een prachtig perspectief. De avond werd geopend door den voorzitter der N.R.B. dr. Hermanides, die speciaal begroette den voorzitter van den Bond tot Redding van Drenkelingen, den heer Bier- lee, het lid der redactie-commissie, den heer van Veen, de afgevaardigden der bri gades te 's Gravenhage. Katwijk en Zand- voort en'de Eerste Huip-brigade alhier. De aanleiding tot oprichting der Noordwijk- sdhe Reddingsbrigade in 1921 was de No- BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam „Mazurka". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „Het mysterie van de Mondschelnsonate" Woensdag en Zaterdag nam 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2Vit en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m „Inspecteur No. 13". Zondag nam 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. nm. „Sequoia". Woensdag- en Zaterdagnam 2Vi uur. Zondag nam 2 uur, 4V> uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. „De gebochelde", lederen middag 2'/i u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 4? is dap en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Februari a.s. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502; D, J. v. Drie- sum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijn, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. vemberstorm in 1920, toen een Katwljksche logger alhier strandde, waaxbij drie moe dige mannen hun leven gaven voor hun medemenschen. Op hun laatste rustplaats staat geschre ven „Gij herinnert ons aan onzen plicht". Dit tragisdh geval gaf den stoot tot op richting der brigade, welke zich tot taak heeft gesteld hulp te verleenen aan allen die dit noodig hebben. Spr. gaf een op somming van hetgeen de R.B. in de afge loopen 15 jaar heeft gedaan, waardoor het groote nut der brigade duidelijk werd aan getoond. Vervolgens sprak de heer Bierlee, bonds voorzitter. voorzitter en leden der brigade in zeer waardeerende woorden toe en dankte hen voor het vele en goede werk, dat zij hebben verricht. Namens 't hoofd bestuur bood spr. de brigade de bronzen Bondsplaat aan, hierbij den wensch uit sprekend dat de brigade nog vele lustra- moge vieren, waarna dr. Hermanides, zeer getroffen door de waardeerende woorden en het aangeboden geschenk den bands voorzitter dankte, nadat de voorzitter der Haagsche R.B. zijn gelukwenschen onder aanbieding van een prachtigen bloemen mand had uitgesproken. Dan werd de revue „Hoe bestaat het" uitgevoerd, nadat eerst elf N.R.B.-girls voorstellende „1921 N.R.B, 1936" het feest lied der brigade hadden gezongen. De op Noordwijk betrekking hebbende en andere tafereelen zijn met een verras sende visie uitgebeeld. Na een aanschou welijke declamatie van de leden der NH.B., uitbeeldende werk en streven der brigade, was het slot een schitterende apotheose, met op den achtrgrond het genoemde op schrift „Gij herinnert ons aan onzen plicht". Dr. Hermanides sprak woorden van dank tot allen, die in welken vorm ook hadden medegewerkt deze prachtige re vue tot stand te brengen en te doen slagen. Speciaal bracht spr. dank aan de heeren J. Steen (Snip, de auteur der re vue) en W. v. d. Meijden (Snap), die bei den een bloemenhulde in ontvangst had den te nemen. De heer en mevr. v. d. Wllk voor hun vele opofferingen, de laatste die voor de keurige costuums geheel belange loos had gezorgd. De heer Luschen, die ook geheel belangeloos het keurige schilder werk der décors verzorgde. Het danspaar Moene, dat de dansen geheel belangeloos had ingestudeerd. Aan allen werd een stof felijk blijk van waardeering aangeboden. Ook den heer Oord, chef-monteur G.E.B„ werd dank gebracht voor de verzorging der verlichting. Een gezellige band luisterde den avond op met goede muziek. De pauze werd in beslag genomen door de aangekondigde tombola. Een gezellig bal onder leiding van den heer van Egmond besloot dezen ge slaagden feestavond. In een der lokalen der v.m. openbare school had ook hier onder groote belang stelling de officleele opening plaats van den kookcursus der Huishoudelijke voor lichting. Evenals te Noordwijk aan Zee sprak burgemeester v. d. Mortel het openingswoord en wees op de groote be- teekenis der huishoudelijke voorlichting. Nadat eenige tractaties waren rondge diend en de voorzitter allen had dank ge bracht voor hun aanwezigheid, werd met den cursus waarvoor zeer veel belangstel ling bestaat, begonnen.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6