LS1DSCH DAGBLAD Derde Blad Donderdag 20 Februari 1936 BUITENLAND. UIT DE RIJNSTREEK. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllll! DE ALGEMEENE TOESTAND. Een reeks besprekingen. De rijksminister van luchtvaart en Pruisische minister-president, generaal Goering. die. zooals men weet, eenige da gen in Polen zal verblijven, om deel te nemen aan een jacht op de Poolsche staatsdomeinen van Bialowiecz, heeft op doorreis te Warschau aangezeten aan een lunch, hem ter eere door minister Beek aangeboden. In officieele kringen te Warschau hecht men aan de besprekingen, welke tijdens de lunch zijn gevoerd, veel waarde. Men gelooft, dat zij van invloed zullen zijn op de algemeene atmosfeer der Poolsch- Duitsche betrekkingen, welke den laatsten tijd vertroebeld zijn. Het conflict, dat ontstaan is over de be dragen. welke de Duitsche spoorwegen verschuldigd zijn aan de Poolsche spoor wegen voor het spoorwegverkeer door den Poolschen corridor, is nog niet geregeld. De Duitschers stellen voor. deze schuld te cómmercialiseeren. doch de Polen geven te kennen, dat zij recht hebben op de viezen Van zijn kant is rijksminister Schacht niet bereid, het Poolsche voorstel in overweging te nemen, volgens hetwelk het Duitsche spoorwegverkeer door den Poolschen corridor zal worden betaald door middel van het beschikbaar stellen van Duitsche schepen voor het grootste gedeelte van den Poolschen export. Schacht ls bang, dat andere landen van dit precedent gebruik zouden kunnen maken. 'Algemeen gelooft men, dat Goering ten aanzien van de kwestie van het Duitsche spoorwegverkeer en de achterstallige schulden te Warschau slechts vage belof ten zal kunnen afleggen, doch daarente gen is men van meening. dat de reis van Goering van invloed zal zijn op de alge meene atmosfeer in de Poolsch-Duitsche betrekkingen. In goed Ingelichte kringen te Belgrado tobnt men zich zeer gesloten over bespre kingen. welke konmg Boris Maandag en Dinsdag met den prins-regent en Stoja- dinowitsj gehad heeft Het bezoek van den koning heeft hoofd zakelijk twee resultaten gehad: het mo- reele resultaat, gesymboliseerd door de bedevaart naar het graf van koning Alexander en een manifestatie beteeke- nend voor de continuïteit van de politieke toenadering tu&schen Bulgarije en Zuid- Slavië en vervolgens het politiek resul taat, dat vooral de waarde heeft van een aanwijzing: de mogelijkheid van toetre ding tot het Balkanpact. Het officieele te Florence verstrekte communiqué over het bezoek van onder staatssecretaris Suvlch aan den Oosten- rijkschen minister van bultenlandsche za ken. Berger Waldenegg. luidt: De onderstaatssecretaris van bulten landsche zaken, Suvlch. ls hier aangeko men, teneinde een bezoek te brengen aan den Oostenrljkschen minister van bulten landsche zaken, die zich voorstelt eenige dagen rust te houden ln Florence. Tijdens een hartelijke en vriendschappelijke ge- dachtenwisseling, hebben de beide staats lieden zoowel den algemeenen toestand ln .Europa bestudeerd als in het bijzonder de betrekkingen tusschen Italië en Oostenrijk en tusschen de beide landen en de andere Donaulanden. Zij hebben een volledige overeenstemming van opvattingen gecon stateerd. volgens den geest en met betrek king tot de doelstelling van de accoorden tusschen Italië, Oostenrijk en Hongarije, die op 17 Maart 1934 te Rome werden onderteekend. De Oostenrijksche bondskanselier, Schusch. nigg. en de minister van Buitenlandsche Zaken. Berger Waldenegg. zullen, naar verluidt, in het begin van Maart een be zoek brengen aan de Hongaarsche regee ring. Het juiste tijdstip van de reis is nog niet vastgesteld. Het bezoek zou ten doel hebben bespreking van beide landen be treffende Internationale problemen en be spreking van het Tsjecho-Slowaaksche Donauplan. De Amerikaansche staatssecretaris Cor- dell Huil heeft gisteren onthuld dat bui tengewone besprekingen worden gevoerd door de regeeringen van Frankrijk en de Ver. Staten om te trachten een overeen komst tot stand te brengen welke door de vlootconferentie zou kunnen worden be krachtigd. De onderhandelingen betreffen de kwestie van den tonnenmaat van slag schepen. De Fransche ambassadeur te Washing ton heeft reeds formeele stappen gedaan op het staatsdepartement. Hij stelt voor dat de. Ver. Staten zullen toestemmen in een vermindering der maximum tonnage van slagschepen tot 27500 in plaats van 35000 ton zooals de Amerikaansche dele gatie te Londen had voorgesteld. In sommige kringen meent men dat men in dezen stap de bereidheid zijner regeering moet zien om tot een compro mis te komen. De correspondent van de Petit Parlslen te Washington meent te weten dat het antwoord der Amerikaansche regeering vandaag of morgen aan den ambassadeur zal worden overhandigd. In gewoonlijk goed ingelichte kringen gelooft men intusschen niet dat de Ame rikaansche regeering haar instemming met h"t Fransche voorstel zal betuigen Bovendien zou zij willen vermijden dat de vioctbesnrekingen naar Washington zouden worden verplaatst, zij het ook tijde lijk. o TSJECHO-SLOW AKIJE. Communisten-relletjes. Communisten hebben gisteravond tij dens de spitsuren een werkloozen-demon- stratie georganiseerd en geprotesteerd te gen het verbod van een werkloozenverga- öering De politie greep ln en maakte van de gummistok gebruik, doch telkens vorm den zich nieuwe samenscholingen. Tenslotte werden de toegangswegen tot het plein waar de demonstra'les Dlaats vonden afgezet. Meer dan 50 personen, onder wie vele vrouwen, werden gear» resteerd. SPANJE. Kabinct-Azana aan de macht. Gisteren is de regeering Valladares nog afgetreden, gelijk in een deel onzer op lage vermeld. De berichten over een mili taire staatsgreep blijken slechts een ver zinsel te zijn geweest om druk uit te oefenen voor de vorming van een linksche regeering. Azana, aangewezen als kabinetsforma teur, heeft terstond een kabinet gevormd van volgende samenstelling: minister-president: Azana (links-rep.); oorlog: generaal Masquelet (partijloos). Generaal Miaja zal zich ln afwachting van de terugkomst van generaal Masque let in Spanje, met de portefeuille be lasten. marine: José Giral (links-rep.); Justitie: Antono Lira (rep. unle>; binnenl. zaken: Amos Salvador (links- rep.); openbare werken: Cesares Qulroja (links-rep.) onderwijs: Domingo ilinks-rep.); landbouw: Ruiz Funez (links-rep.); financiën: Gabriel Franco (links-rep); buitenl. zaken: Augusto Barcia (links- rep.); industrie en handel: Buylla (rep. unie).; arbeid: Ramos (links-rep.); verkeer: Garzon (rep. unie). Azana. Het nieuwe kabinet bestaat dus uit negen links-republikeinen en drie ver tegenwoordigers van de republikeinsche unie van Martinez Barrio. Generaal Mas quelet is bij geen partij aangesloten. Zes ministers hadden reeds eerder zit ting. Een ontelbare menigte heeft de nieuwe regeering toegejuicht. Minister-president Azana verscheen op het balkon en verklaarde o.a.: ..Morgen zullen alle republikeinsche gemeen'eraden van 12 April 1931 worden hersteld. Zoodra de Cortes bijeen is, zal de regee ring amnestie vragen. Volgens het socialistische blad „El So- cialista", zal het aantal afgevaardigden van het Volksfront ln de Cortes meer dan 250 bedragen Het verluidt, dat een van de eerste re- geeringsdaden van het kabinet Azana zal zijn de Intrekking van de wet op de te ruggave van in beslag genomen onroe rende goederen. De Spaansche procureur-generaal heeft aan alle rechtbanken een circulaire ge zonden, waarin de voorloopige vrijlating wordt gelast van alle personen, die zich in voorarrest bevinden wegens politieke en sociale vergrijpen. Het Volksfront te Valencia heeft een groote demonstratie georganiseerd. De op tocht stelde de begrafenis voor van Ler- roux. Gil Robles en Siegfried Blasco, de zoon van Ibanez Blasco. alle drie candi- daten van het anti-revolutlonnaire bloc. Na door de stad te zijn getrokken gin gen de demonstranten kalm uiteen. De leider van de katholieke volkspartij, Gil Robles, heeft de leiding der partijza ken tot nader order neergelegd, om, naar gezegd wordt, verscheidene dagen met va- eantie te gaan. In zijn plaats treedt de vroegere minister van landbouw. Gimenez Fernandenz Dit verlof van Gil Robles wordt opge vat als een consequentie van de neder laag. die zijn partij bij de verkiezingen heeft geleden, waarvoor de onjuiste poli tiek van Gil Robles verantwoordelijk wordt gesteld. Men vermoedt, dat achter dezen maatregel de voorzitter der Acion popular, Kerrera. staat. In enkele gemeenten is het weer geko men tot vernieling van kerken. ENGELAND. Geen herziening Volkenbondshandvest - Labour en defensie. In het Engelsche Hoogerhuls heeft Lord Stanhope, de ondersecretaris van buiten landsche zaken, gisteren een verklaring afgelegd, waarin hU zelde, dat, om vele redenen de Engelsche regeering niet over weegt stappen te doen van welken aard ook om te komen tot herziening van het Volkenbondshandvest. Spr. verwees naar een redevoering van Lord Lothian, waarin deze zelde, dat het Handvest heel goed zou werken, wanneer de naties er toe zou den besluiten zijn principes toe te passen en waarin hij aanduidde, dat zij zich van samenwerking onthielden, omdat zij hun economische veiligheid bedreigd gevoel den. Voortgaande zelde Lord Stanhope, dat de regeering voortdurend haar aan dacht wijdde aan problemen als het eco nomische nationalisme en de toeganke lijkheid der grondstoffen. Hét is echter onmogelijk deze problemen op bevredi gende wijze te behandelen, alvorens de In ternationale toestand verbeterd zal zijn. Naar verluidt, zal de arbeiderspartij in het Lagerhuis haar afwijzende houding tegen de suppletoire begrooting voor leger, vloot en luchtmacht tot een bedrag van 7 800.000 pond motiveeren door het be loog. dat de Britsche vloot niet in het belang van den Volkenbond, maar wegens Britsche imperialistische belangen naar de Middellandsche Zee is gezonden. Men neemt aan, dat in het Lagerhuis uitvoerig gedebatteerd zal worden over de kwestie van het petroleum-embargo. GRIEKENLAND. Nieuwe moeilijkheden. De besprekingen der partijleiders Tsjal- daris en Sophoelis schijnen niet het ver wachte resultaat op te leveren, zoodat weer aandacht wordt besteed aan een boven de partijen staand kabinet. ALPHEN. Jaarvergadering „Onderzoekt de Schriften" Onder buitengewoon veel belangstelling werd door de C.J.V. „Onderzoekt de Schrif ten" onder leiding van haar voorzitter den heer J Constandse in de Nutszaal de 45e jaarvergadering gehouden. Geopend werd met het gemeenschappelijk zingen van Ps. 75 1 De voorzitter ging voor ln gebed, heette allen welkom en sprak een propa- gandawoord. Door het lid den heer J. v. Zwleten, werd een keurige bijbelinleiding gehouden over Ps. 119 1—24. De jaarverslagen, geheel in dichtvorm gaven aan, dat het leden aantal het afgeloopcn jaar vooruit was gegaan. Er was een batig slot en voor de bibliotheek weer een groote collectie nieuwe boekwerken aangekocht. De heer H. Gordeau, alg. secretaris van het N.J.V. hield een referaat over: „Dan ken en Gedenken", waarbij deze namens het hoofdbestuur v. h. N.J.V. aan het be stuur een cadeau aanbood in verband met de herdenking van het 9e lustrum van I O .DB. Als slot werd ter afwisseling door een I 12 tal personen keurig uitgevoerd de sa menspraak .Br komen menschen op een I kopie thee, om verder het avondje gezehlg I te passeeren" bewerkt naar de „Camera Ohscura". De rollen werden zeer goed weergegeven en dikwijls werd hartelijk gelachen. Ook de kleeding beschikbaar gesteld door den heer Hoppezak uit Lelden voldeed zeer goed. De eere-voorz. ds. J. Stehouwer sloot dezen moolen avond met 'n kort slotwoord en eindigde na het gemeenschappelijk zin gen van den avondzang met dankgebed. Door de politie werd tegen een sla ger proces-verbaal opgemaakt en 24 kg. kalfsvleesch inbeslag genomen, dat niet wgs voorzien van de voorgeschreven in- voerlngskeuringsstempels. Door A. H. aan den Kortsteekterweg werd bit de politie aangifte gedaan van vermissing en/of diefstal van zijn heeren rijwiel dat hij even onbeheerd voor zijn woning had laten staan. ZUID-AMERIKA. Het nieuwe bewind ln Paraguay. Kolonel Franco is benoemd tot voorloo- pig president van Paraguay. Kolonel Franco is per vliegtuig in de hoofdstad aangekomen, waar hij levendig door de bevolking werd toegejuicht. Hij zal met de leiders der revolutie be sprekingen voeren over de formatie van een nieuwe regeering. De toestand in de stad is normaal. De openbare diensten functionneeren zooals gewoonlijk. In het geheele land heerscht kalmte. De rechterlijke macht ln Argentinië heeft besloten de®-, communisten te wei geren deel 'te nemen aan de verkiezingen onder de motiveering. dat de communisti sche partij geen nationale partij is. DUITSCHLAND. De Kerkstrijd - Vonnissen. De rijksminister van binnenlandsche zaken van Duitschland heeft de ontbin ding gelast van een aantal Katholieke jeugdbonden in Baden. Verder werd aan alle niet-nationaal- socialistlsche jeugdbonden alle activiteit onder den blooten hemel, zooals sport, ge zamenlijke oefeningen, wandelingen, enz. verboden. „Het Duitsche volk is een kudde scha pen, omringd door de herdershonden, de Nationaal-soclalisten, die vervloekte ben de". Deze woorden, welke ter gelegenheid van het oogstfeest van den kansel werden uitgesproken, kostten den pastoor van Hellefeld, Albert Frltsch, acht maanden gevangenisstraf. De Joodsche medicus Julius Hagemann is tot 6 maanden gevangenistraf veroor deeld. onder beschuldiging te Garmlsch- Partenkirchen uitdrukkingen te hebben gebezigd, welke het prestige van Goering zouden kunnen schaden. SKATEN. lie rau-AmeriKaanscne conterenii© De Vlootbouw. De Brazlliaansche regeering zal niet al leen het voorstel van president Roosevelt inzake de pan-Amerikaansche conferentie aanvaarden, doch op deze conferentie te vens een plan te berde brengen ten aan zien van de bescherming van den handel en de valuta. Het plan zal voornamelijk betrekking hebben on de handelsbetrek- k'n»eu der Amerikaansche landen en de stabilise tie der valuta. President Vargas heeft in een commu- nioué aan de pers er den nadruk op gelegd dat het Amerikaansche continent en voor at Brazilië ernstig te lijden heeft van de ouota's, de tolmuren en de koloniale pro ductie. waardoor eeh vrije handel tusschen d- Amerikaansche landen wordt verhin derd. De voorzitter van de Marine-commissie van het Huis van Afgevaardigden heeft ln de voltallige zitting een tien jaren plan voor den vlootbouw aanbevolen dat voor ziet in de vernieuwing van 54 hulpsche pen van in totaal 221.000 ton ten bedrage van ongeveer 175 millioen dollar. Tot deze huloschepen behooren kanon- neerbooten. een hospitaalschip. 15 nrijn- lezgers. een vrachtschip, vier vliegkamp- schepen. een duikbootmoederschip en eenige sleepbooten. GEBOREN. Petronella Elisabeth Theresia, d. van W. Th. Gottenbos en P. E. Rozier Susanna, d. van J. B. Zandvliet en W. de Mol Geertiruida, d. van W. F. Tuinhof de Moed en W. de Wolf - Cornelia Gertrude Helena, d. van J. P. W. Siemerink en A. J. Kapel Maria, d. van P. Chr, Brekelmans en A de Boer Johanna Gerhardlna, d. van A. Blom en K. J. van Weeren Joke Christina, d. van J van Beek en I. van Westen Anna Maria, d. van J. Both en J. Aangeenbrug Johannes Gerardus, z. van J. Timmermans en W. M. v. d. Wiel. GEHUWD. C. Boot, jm. en M, H. v. d. Wetering, Jd. M. Glasbergen, Jm. en M. J, v, d, Berg, jd. W. Loornan, jm. en E. J. Flanderhijn, Jd. J. C. Ooljendljik, jm. en A. A. Sloot jes, jd. A. Oudifhoorn, jm. en I. H. v. d. Schaft, jd, I, Sira, jm. en A. Cornet, Jd. BOSKOOP. Voor Zondag 23 Febr. zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. A. 8. Kater, Telef. 38. Volgens besluit van Ged. Staten dezer provincie zal het begin- en eindpunt van de autobusdienst BoskoopReeuwijk Gouda, „Rabs" van nu af aan bij het sta tion zijn. o KOUDEKERK Vergadering Chr. Besturenbond. Iu „hotel de Bruin" kwam de Chr. Be sturenbond Koudekerk-Hazerswoude ln vergadering ."bijeen. Wegens verhindering van den voorzitter den heer G. P. de Jong stond de vergadering onder leiding van den secr. den heer P de Jong. Nadat de vergadering was geopend volg de inzage en bespreking van de verschil lende stukken van de C.N.V. Daar het werk van de sociale studieclub op de ver gaderingen van den besturenbond plaats heeft, hield vervolgens de heer J. Bak huizen van Hazerswoude, aan de hand van de studieschets een Inleiding over: Sa menstelling. taak en inrichting der be sturenbonden, in verband met de plaats die zij ln de Chr, Sociale beweging inne men. Op de uiteenzetting van dit onder- wem volgde bespreking. Na nog verschillende zaken en toestan den besproken te hebben, die ln de belde gemeenten aan de orde van den dag zlïn in verband en naar aanleiding van den tegenwoordlgen toestand, sloot de secr. deze bijeenkomst en ging de heer Bak huizen in dankzegging voor. LEIDERDORP. Door het bestuur van den A.N.W.B. is met medewerking van het Gemeente bestuur een nieuwe wegwijzer geplaatst in de Hoofdstraat alhier, hoek Brugge- slraat. Men is tot plaatsing van dezen wegwijzer overgegaan, speciaal op verzoek van het Gemeentebestuur van Alkemade, QVERLEDEN. P. H. Boll, zoon, 18 jaar. LEIMUIDEN. Mooie Propaganda-avond van den B. V. L. In de groote zaal van de wed. J. Snee- boer hield de afd. Leimuiden-Rijnzater- woude-Bilderdam van den B.V.L. een uit stekend geslaagden propaganda-avond. De zaal was tot in alle hoeken bezet. Onder de aanwezigen merkten wij op kolonel Donk, commandant v. d. B. V. L. Stelling Amsterdam en dr. I. H. J. Vos. voorzitter van de Gew, Landstormcommissie Stelling Amsterdam en dr, A. van der Bijl, voor zitter van de afd, Oude-Weterlng v. d. B. V. L. De voorzitter der afdeeling burgemeester J. A. Bakhuizen opende en heette behalve de autoriteiten ook welkom den heer van Staveren met zijn dubbel mannenkwartet. Na een herdenking van wijlen overste Schelll werd het le couplet van het Wil helmus spontaan gezongen. Het dubbel mannenkwartet „Onderling Kunstgenot" bracht ten gehoore „De Zilvervloot en „Der Schwarze Husar". Dr Vos kwam na een vurige peroratie tot de slotsom, dat er wel veel gewijzigd ls sedert 19X8. maar dat het gevaar voor revolutie en het omwerpen van het gezag thans van een geheel andere zijde het meest dreigt. Thans komt het van de zijde van diege nen, die een sterk gezag elschcn en willen. De S.D.A.P. durft er nog niet goed voor uit te komen, maar spr, wil zeggen dat de S.D.A.P. hi haar binnenste blij ls met dit Instituut De B.V.L. heeft de S.D.A.P. voor een lot dat haar ln Duitschland overkomen ls, bewaard. Spr. eindigde met den wensch c',at de B.V.L. steeds meer mannen onder zijn gelederen zal tellen, en dat de S.D.A.P. wanneer deze te eeniger tijd het odium van betrouwbaarheid ten opzichte van het gezag zal hebben verkregen, de rijen zal aanvullen. Door het dubbelmannenkwartet werde® dan gezongen „Golden Nacht" en „Het Ouderhuis". Dan sprak ds. Kalkman, Ned. Herv. predikant te Amsterdam over „Het ouderhuis", Spr. behandelde den toestand ln den „Heilstaat" Sovjet-Rusland. Het land waar de heerlijke gezinsband is los gelaten, waar de kinderen nauwelijks hun vader of moeder meer kennen. Willen wij ons heerlijke gezinsleven in stand houden dan is het onze plicht en onze roeping den B.V.L. te steunen. Spr. keert zich dan tegen de z.g. defal- tlsten, de mannen van „Kerk en Vrede". Door hun Idealistische prediking der weerloosheid, vormen zij een gevaar. Een gezag dat wil blijven bestaan, moet zich tegen aanvallen kunnen verdedigen. Het gezag ls veilig bij den B.V.L.! De leider de heer l'Aml huldigde den voorz. der afd. van wien het initiatief voor dezen avond ls uitgegaan. Na het zingen van eenige liederen door het kwartet sprak prof. Cleophas uit War mond over de houding van de N.S.B, Het programma is bijna in alles een co- pie van het program van het Duitsche Nationaal Socialisme, aldus spr. Er ls niets nationaals, niets Hollandsch in deze bewe ging, deze beweging is in wezen geheel en al anti-nationaal. Van deze beweging die onzen godsdienst ondergeschikt wil maken aan den totalen staat en dus de gods dienstvrijheid tot gebondenheid maakt, willen wij niets weten, aldus spr. Crltiek mogen wij op gepaste wijze uit oefenen. Komt echter de N.S.B. aan het bewind dan ls het met onze kostbare vrij heden gedaan. Laat de B.V.L. steeds meer de gelederen sluiten om de kostelijke geestelijke vrij heid. die wij bezitten, te behouden. Spr. geloofde evenzeer, dat men binnen niet al te langen tijd den socialistischen broe der ook in de rijen van den B.V.L, zal zien, om onze kostelijke vrijheden te hand haven. Spr. besloot met een opwekking om toe te treden tot den B.V.L,, het Instituut voor den binnenlandschen vrede. Tenslotte sloot burgemeester Bakhuizen dezen moolen propaganda-avond. RIJNSATERWOUDE. Lezing van den heer Strijbos. Voor het Dep. Rljnzaterwoude van de Mij. tot Nut van 't Algemeen trad op de heer Strijbos uit Haarlem voor het hou den eener lezing met lichtbeelden over de „Vogelwereld ln polder en plassen". De heer P Kroon opende en wekte zooveel mogelijk op tot bijwoning van de huishou delijke vergaderingen van het Departe ment. De heer Strijbos hield hierop zijn lezing. Het was de moeite waard om de bijzonderheden te vernemen van de vogels, die wij zoo dikwijls ln plas en polderland kunnen zien. Buitengewoon leerzaam was het om van 't dagelij ksch leven van deze dieren iets meer te hooren. Het Nutsbe- stuur kan op een moolen leerzamen avond terugzien. o TER AAR. Één ongeval, dat zich ernstig liet aanzien Langs het Aarkanaal werd een wielrljd- ster aangereden door een haar passeeren- de aqto. Een jongeman, die zich aan de overzijde van het Aarkanaal bevond hoor de een gil. Toen hij hierop niets meer hoorde en zag,, dacht hij dat de vrouw in het kanaal was geraakt. Hij haastte zich naar de plaats waar het ongeluk geschied de. Met behulp van eenige andere perso nen werd met dreggen aangevangen. Nadat men reeds geruimen tijd gedregd had. stond plotseling het vermeende slachtoffer in levenden lijve op den weg. Het bleek, dat terwijl de jongeman zich repte om naar de andere zijde van het ka naal te komen, de vrouw vanuit de kant was opgekrabbeld en zich naar den dokter had begeven om haar gekwetsten arm te laten verbinden. De afloop van het ongeval viel dus ten slotte nogal meel Op initiatief van de C.M.V. „Wees een Zegen" is opgericht een Ned. Herv. Vrouwenvereeniging. Als voorz, werd geko zen mej. Balvers en als secr. en pennlngm. resp. de dames J. J. Rookhuizen en lï. Heemskerk. Besloten ls de vereen, den naam „Niet in eigen kracht" te geven. WADDINXVEEN. poop der Bevolking. Ingekomen: A. M. A. Kraan, van Am sterdam, naar Bodegr.str.weg 3 N. J. Wilier, van Hengelo naar Burg. Trooststr. 104 D. Schoorman, van Zoetermeer, naar Noordeinde 47a C, van Paassen, van Zoetermeer naar Noordeinde 47a H. Zoonjes van Hengelo naar Pr. Hendrik straat 11 B. Mlnnebach, van Zoetermeer naar Burgem. Trooststraat 112 A. Boom, van Reeuwijk, naar Bloemendaalscheweg Vertrokken: J. C. Jansen en gezin, van Kerkweg 167 naar Zoetermeer Th. C. Zwanenburg, van Noordkade 229 naar Boskoop J. Langeveld, naar Zoetermeer. De heer C, Kroon ls gekozen tot lid van het bestuur der vereeniging tot be vordering van verkrijging van onroerend goed door landarbeiders „Eigen Haard". De tweede gehouden collecte voor kindervoeding in dit seizoen bracht f. 500 op. Reeds kwam voor dit doel in het na jaar f 900 in. Het comité Is zeer tevreden met dit resultaat. Wekelijks worden ruim 1300 porties warm voedsel aan kinderen verstrekt. Trambestuurders, bedenkt dat uw voetbei een eenvoudig waarschu wingssignaal en geen slagwerk is. 2—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10