Italiaansche overwinning ten zuiden van Makalle. Groote verliezen der Abessijnen. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 17 Februari 1936 UIT DE OMSTREKEN. 1 fc AGENDA. VRAGENRUBRIEK. te l»' \Vr,itQ(P Maarschalk Baöoslio heeft een groote overwinning behaald na hevige gevechten rondom Aradam ten Zuiden van Makalle. De Abessijnsche troepen die onder bevel staan van Ras Moeloegeta en wier aantal geraamd wordt oo 80.000 manschapoen zün voor een deel on de vlucht geslagen. Het od de vlucht geslagen deel van dit Abessijnsche leger wordt geschat op 30.000 man. Aradam ls veroverd. Sjellcok is bezet evenals de geheele vlakte Afgol. met An- talo Be Isa t en Adi Maicia. v"-; -1, ^krum. "'•Migmt V MaliUc a XT JAhMO' r Ij A/nfan Üfl^rAi dL •- K T fTAfto b n Stt MagdaU &.De0ic De Abessijnsche verliezen, die buiten gewoon groot zijn worden geschat on 20.000 buiten gevecht gestelde manschap pen. De Italiaansche verliezen zouden be dragen ongeveer 400 dooden en 500 ge wonden. Ten gevolge van dezen veldslag loopen de troepen van Ras Kassa en Ras Seyoem, die in het Temblengedied staan opgesteld, gevaar afgesneden te worden wanneer zij zich niet onmiddellijk terugtrekken. Nader wordt gemeld: De veldslag bij Enderta is zéér belangrijk door zijn militaire resultaten en door zijn politieke consequenties. Vanaf het oogen- blik. dat Maarschalk Badogllo in Oost- Afrika aankwam, heeft hij steeds een ont moeting gewenscht met den vijand ln vol len omvang, teneinde hem een indruk- wekkenden nederlaae te kunnen toebren gen. De maarschalk had gemeend die ge legenheid te krijgen tijdens de poging van de Abessijnen den strijd aan te binden in Tembien op 21 Januari J.l. maar de vijand bood toen nog geen houvast. Ditmaal het verlangde resultaat bereikt, de Abes sijnen. die ongeveer 30.000 man telden, bijna allen van het geregelde leger, heb ben een verbitterden tegenstand geboden, maar zijn toch volkomen op de vlucht ge dreven. Ras Moeloegeta heeft met 9000 man den strijd in den loop van den nacht Tan 14 op 15 Februari den rug toegekeerd. Aradam ls een goed versterkte plaats die zich uitstrekt over een lengte van acht K.M. en een diepte van drie K M. De stad is in handen van de Italianen gevallen. VUf Italiaansche divisies bevonden zich in de eerste linie. Het voordeel dat de Italianen hadden ln de omstandigheid dat er een vliegveld aanwezig was op 10 KM. van het toonee' der operaties en dat zij beschikten over een machtige artillerie, werd weer opgeheven ddor de numerieke meerderheid der Abesslinen en hun groote kennis van het terrein benevens door hun groote bewegelijkheid. Hoewel de ln stroo men neerstortende regen de aankomst van de ravitallleerlngsafdeellngen belem merd hadden waren het toch uitsluitend de blanke Italiaansche troepen, die aan de actie deelnamen De onderbevelhebber van den eeneralen staf van Maarschalk Badogllo heeft tegen over vertegenwoordigers van de pers een uiteenzetting gegeven over de consequen ties der recente gevechten. Hij zelde daar bij o.m.: Enderta omvat de geheele streek, gelegen tusschen het Oosten van Makalle en het centrum van Aranda. De vijand trekt zich terug ln de vallei van Boera en Agaien waardoor de troepen van Ras Moeloegeta volkomen geisoleerd worden. Ik moet hulde brengen aan den moed der vijandelijke soldaten, die zich liever heb ben laten afslachten dan te vluchten. Onze overwinning kan aanzienlijke mili taire consequenties hebben, aangezien wij eventueel onze actie kunnen voortzetten in Zuidelijke richting of in de richting van het Tembien-gebied. Eventueel zullen wij zelfs een viiandelliken tc een-aan val kun nen pareeren". Na de overwinning van Enderta schiint het dat de militaire operaties op groote schaal aan het noordelijk front ten einde zijn. Immers de regens ziin nu begonnen, hetgeen het moeilijk maakt nuttiz gebruik te maken van de nieuwe stellingen. De eenlge actie die nu nog mogellik is. is het schade toebrengen aan het terugtrekkende leeer van Ras Moeloegeta. Het ls mogelijk, dat na een algeheele zuivering van de vlakte van Afgdi maarschalk Badogllo de vlakte van Boeia zal bezetten teneinde van de rivier die dienzelfden naam draagt gebruikt te maken als beschermingslinie. Een der grootste resultaten van de over winning van Enderta is dat het Tembien- gebied dat zoo moellilk te veroveren was. nu geheel bevriid is In den afgeloopen nacht hebben de Italiaansche troepen uiting gegeven aan hun uitbundige vreugde. In Asmara en ln de belangrijke dorpen onder Italiaansche bezetting werden groote betoogingen ge houden. Van Italiaansche zijde wordt verder nog gemeld: Het Italiaansche offensief werd ingezet, toen er een verschrikkelijk slecht weer heerschte. De eerste lichte onweers bui barstte Zondag 9 Februari in den loop van den middag los. Een wolkbreukachtige regen stroomde den geheelen nacht van Maandag en Dinsdag neer, zoo hevig, dat men aarzelde het bevel tot oprukken te geven, op grond van de moeilijkheden, die de vliegtuigen ondervonden om te starten van het vliegveld van Makalle. Bij 't aan breken van den dag hield de regen op. Een zware storm zette Dinsdagmiddag in. Het schijnt, dat nu het seizoen der „kleine regens'' is gekomen. De wegen zijn buiten- I gewoon glibberig door de dichte laag stof die ze bedekte en die thans ln modder is I omgezet. Maarschalk Badogllo had de journalls- I ten tevens op de hoogte gesteld van zijn I plannen die zij echter natuurlijk niet mochten seinen. Twee legercorpsen zetten op 12 Febr. des morgens om zeven uur den opmarsen in. Terwijl op den linkervleugel de versterkin gen, welke men zich tot doel had gesteld, reeds in den ochtend konden worden be reikt, hebben de strijdkrachten op den rechtervleugel, welke bestaan uit zwart- hemden verwoede gevechten moeten leve ren met den vijand, welke werd gesteund door tien kanonnen. Om vier uur ln den middag was de vijand verslagen, dank zij de versterking, welke werd ontvangen van een divisie Alpenjagers, de doeltreffend heid der artillerie, die de vijandelijke bat terijen verwoestte en de goede samenwer king, welke van de luchtvaartafdeellng werd ontvangen. Intusschen trok ook het derde legercorps op, gesteund door artil lerie-bombardementen en aanvallen der vliegtuigen, hoewel de vijand verwoeden tegenstand bood. Op 13 en 14 Febr. heb ben het eerste en tweede legercorps de bezette stellingen geconsolideerd. Een po ging der Abessijnen in het gebied van Adl Acheitl tegenaanvallen te ondernemen, werd door artillerievuur ongedaan ge maakt. Op 15 Febr. zijn de belde Italiaan sche vleugels verder opgerukt. Om elf uur dien dag ontketende de vijand nog een krachtigen tegenstand, welke tot 6 uur in den middag op wanhopige wijze werd vol gehouden. Toen hadden de Alpenjagers Antale bereikt, Zij keerden zich toen naar den Amba Aradam, welke door detache menten zwarthemden onder bevel van den hertog Plstoia werd bezet. De Italiaansche driekleur werd boven op den berg geplant. Abessijnscbe lezing. In strijd met deze berichten over een groote Italiaansche overwinning aan het Noordelijk front wordt ln de Abessijnsche hoofdstad medegedeeld, dat geen sprake meer kan zijn van een ontzetten der Ita liaansche bezetting van Makalle. De Abes sijnsche troepen sluiten den kring om de stad steeds nauwer. De meest vooruitge schoven voorposten der Abessijnsche troe pen, zoo zegt men, zijn nog slechts op drie kilometer van de stad verwijderd. Andere Abessijnsche afdeellngen hebben den weg AbaroMakalle door vernieling van versterkingen, resp. het opbreken van belangrijke deelen van den weg, versperd. Aan het Zuidelijk front. Uit Addis Abeba wordt voorts nog ge meld: De troepen van generaal Nassiboe blijven vorderingen maken bij de rivier Fafan. ZIJ rukken langs beide oevers op naar Warandab na alle Italiaansche pos ten, die meestal uit Somali-troepen be stonden, deels vernietigd, deels gevangen genomen te hebben. Ook in de woestijn ten Zuiden van Koeralle zijn de Abessijnsche troepen met enkele Cavallerie-afdeelin- gen opgerukt, waarbij zij den Italianen vrij zware verliezen hebben toegebracht. Deze strijdoperaties moeten echter voor- loopig beschouwd worden als pogingen om onzekerheid teweeg te brengen in den Ita- liaanschen opmarsch Langs de voor tanks begaanbare wegen zijn door de Abessijnen versterkingen aangelegd, die voorzien zijn van een groot aantal stukken tankge- schut. Daarmede wil men verhinderen, dat de Italianen, zooals bij hun eerste offen sief in Ogaden, opmarschen dieper het land in ten uitvoer leggen. Voorlooplg valt echter nog niet te denken aan grootere gevechtsoperaties langs den Fafan, aange zien de wegen ten zeerste hebben geleden onder den regenval. De beide zendelingen bevrijd. De beide Canadeesche zendelingen Street en Trewin. die 11 Febr. door de Abessijnen gevangen waren genomen, zijn weer vrijgelaten. Trewin heeft dit telegra fisch naar Addis Abeba gemeld. Hij seinde tevens, dat Street met zijn vrouw en vier kinderen naar Wollamo is vertrokken. Zij verklaarden goed behandeld te zijn. Het incident wordt thans als gesloten be schouwd. AALSMEER. Raadsagenda. Vrijdagmiddag a.s. te 2.30 uur, verga dert de raad. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel B. en W. tot beschikbaarstelling van gelden voor het verleenen van extra hulp aan werkloozen (B-steun) voor 1936; Benoeming voorzitter der commissie van toezicht op het agentschap der arbeids bemiddeling; Adres A. Noordam e. a„ aan brengen straatverlichting langs Hornweg, traject Zwarteweg-Machineweg; Nadere behandeling van het voornemen tot ver laging der wedden en loonen van de ge meente-ambtenaren en -werklieden Onder groote belangstelling ls in hotel „De III Kolommen" door het De Boer-Van Rijk-ensemble ten tooneele ge bracht het blijspel van Herm. Heljer- mans: „Betje regeert". Veel ls genoten van het schitterende spel van mevr. Esther de Boer-van Rijk en haar mede spelenden. Na afloop bracht men het ge zelschap een spontane ovatie. „Aalsmeers Fanfarecorps" gaf eenlge nummers ten beste. Voor Instandhouding der tweede pre dikantsplaats is bij de Ned. Herv. Kerk te Aalsmeer-Oost als resultaat van rond gang en collecten over Januari f. 192.81'/t Ingekomen. o HAARLEMMERMEER. Twee auto's te water. Op den IJweg nabij den Vyfhulzerweg in Haarlemmermeer raakte des nachts de chauffeur van een uit Halfweg afkomstige auto doordat de wielen slipten de macht over 't stuur kwyt, met het gevolg dat de auto ln de wegsloot terecht kwam. Hetzelfde lot onderging kort daarop een tweede auto. waarvan eveneens de wielen slipten ln de modder. De inzittenden, w.o. een geesteiyke, kon den zich niet dan met moeite uit hun be narde positie bevryden en kwamen met den schrik vry. De beschadigde auto's weiden naar een garage gesleept. Federatie Middenstandsvereenigingen. In een in de Beurs te Hoofddorp onder leiding van den heer Borsje uit vyfhulzen gehouden vergadering van de Federatie van Middenstandsvereenigingen in Haar lemmermeer, werden breedvoerige bespre kingen gehouden over: le. het ventverbod; 2e. het Borgstellingsfonds voor den Mid denstand en 3e. de wet op de Winkelslui ting. Besloten werd ten aanzien van punt 1 een commlsie te benoemen voor het in stellen van een onderzoek en het uit brengen van rapport; punt 2 zich te wem- den tot de Kamer van Koophandel om inlichtingen en punt 3 het verzoek te rich ten tot het gemeentebestuur om ter zake een strenge handhaving van de politie verordening te bevorderen. 9h c l - Naar wij vernemen, heeft de heer P. van Vleuten, die einde dezer maand van Hoofddorp naar Uitgeest wordt overge plaatst, thans het definitief besluit ge nomen om ook na zyn vertrek als regis seur en algemeen leider van de Tooneelver. „Gezellig Samenzyn" te biyven optreden. Dit besluit zal ongetwyfeld door velen van harte worden toegejuicht. Tot bestuursleden van de vereenlging R.K. Zieknzorg „St. Gerardus Majella" te Lynden, werden gekozen de heeren P. W. Blom en J. H. Hoogervorst. De beambte by de Ned. Spoorwegen, de heer J. v. d. Born. Is van Hoofddorp overgeplaatst naar Amsterdam. Een aantal personen gevoelden zich gedrongen pogingen aan te wenden om te komen tot wederoprichting van de ont bonden afdeellng Lijnden van de SD.A.P. In een daartoe gehouden byeenkomst werd het gewenschte resultaat bereikt. Besloten werd tot oprichting over te gaan. HILLEGOM. TOELICHTING VAN B. EN W. OP DE BEGROOTING. Verhooging verliessaldo Openbare Wer ken f. 1350. Kosten van het motorrywiel voor de Politie aan verzekering, benzine en olie, en onderhoud f. 270. I Uitgaven wegens steun aan werkloozen f. 421. Zoodat derhalve dekking gezocht moet worden tot een bedrag van f. 41.431.57. Daarvoor wordt als dekkingsmiddelen I aangewezen; Pensioenbedragen voor verlaging met 1 pet., te betalen aan het Algemeen Burger- lyk Pensioenfonds f. 1800. Bovengenoemde wlnstuitkeering N. V. ElectrlclteItsbedrijf f. 13.000. Uitkeerlng van het Gasbedryf f. 11.000. Verlaging rente kasgelden f. 1000. Meerdere opbrengst belastingen door nadere raming door de Inspectie f. 3700. Vermindering wegens bezuinigingen op bureaubehoeften en onderhoudswerken f. 1000. De post onvoorzien? uitgaven van de bc- grootlng afvoeren f. 10.000. Het totaal daarvan ls f. 41.500, het bovengenoemde te dekken bedrag. Wenschelijk ls voor accessoires van het motorrllwlel van de politie en voor extra- motorkleeding alsnog een bedrag uit te trekken op den kapltaaldlenst van f. 200. Raadsagenda. De Raad zal weer vergaderen op Woens dag a.s. voor de behandeling der begroo ting voor 1936. B. en W. zullen voorstellen het tekort van f. 38.000 alsnog weg te werken en al dus de begrooting sluitend te maken. Als dat gelukt, zou de gemeente niet meer i „noodiydend" zyn. Het voorstel zal ongeveer op het volgen de neerkomen: f. 10.000 van de post on voorziene uitgaven, f. 11.000 meer uit het Electriclteitsbedrijf en f. 10.000 putten uit de reserve van het Gasbedrijf, dat dan zou verminderen tot f. 20.000. Met nog enkele andere posten zou het tekort op de begrooting dan weggewerkt zyn. Op de bestuursvergadering van „De Hanze" zyn de bestuursfuncties verdeeld als volgt; G. B. Kroon, voorz.; H Kroon, 2e voorz,; S. P. Wilhelmus, seer.; A. H. H. Schulte Kuperjans, 2esecr.; Nic. de Groot, penningm.; J. H. Versteege, 2e pennlngm.; W. Nyman, alg. adjunct. Lezer. - De personeele belasting wordt berekend naar de huurwaarde van ieder perceel met de ongebouwde aanhoorig- heden. Bedraagt de huurwaarde ln de ge meente L. f.250 dan ls de belasting (zon der kinderaftrek) 1ste grondslag in hoofd som f.8. Bedraagt de waarde van het mobilair f. 200 of meer, dan is daarvan bovendien belasting verschuldigd. Van S. te O. W. Daarvoor dient u een deskundige te raadplegen. P. W„ te L. Informeer eens by een firma hier ter stede. Die zal de adressen te Bussum wel weten. G. M., te L. Zooals wy u reeds mede deelden, moet u zich tot een bankiershuls wenden. Van d. W. te L. Zelf zult u daaraan weinig kunnnen doen. Wendt u tot een plano-handelaar. J. 8., te L Er zullen tegen 1 Maart twee verschillende boeken in den handel komen over de wereldreis van de K. 18. De prys zal f. 3.90 bedragen. Hoe deze sluitend te maken. De gemeente-begrooting 1936 kon slechts sluitend worden gemaakt, indien een by- drage uit 's Ryks kas in de kosten der ge meente-huishouding werd geraamd. Dat wy. aldus B. en W.. deze bijdrage, waar door de gemeente als noodiydend zal wor den aangemerkt, met grooten tegenzin op de begrooting uitgetrokken hebben, be hoeft geen betoog. Want hierdoor zal het gemeentebestuur geheel onder de con trole van het Ryk geplaatst worden en zal voor elke uitgave, hoe gering ook, eerst de toestemming van de Regeering moeten zijn verkregen, voordat de uitgave zal mo gen plaats hebben. Bovendien is het voor ons vrij zeker, dat het Ryk zelf by e.v. noodlijdendheid den post van onvoorzien, aanvankeiyk geraamd op ongev. f. 10.000 zal schrappen, waardoor de gemeente met een budget van rond f. 800.000 uitelndeiyk noodiydend zal worden, omdat een bedrag van slechts luttele duizenden guldens on gedekt moest biyven. WIJ hebben daarom ernstig nagegaan, of het tekort, waarvoor een ryksbijdrage was geraamd, nog kon worden wegge werkt. Aanvankelijk scheen het, of onze pogingen geen resultaten zouden kunnen opleveren, maar nu zekerheid is verkre gen, dat de gemeente op een winst uit het Electrlciteltsbedryf Hlllegom-Llsse-Sas- senhelm over 1936. geiyk aan het bedrag ad f. 13.000, dat in 1934 aan Hillegom werd uitgekeerd, kan rekenen, kan de begroo ting 1936 naar onze meening sluitend ge maakt worden, ln dien daarin alsnog de wyzlgingen, die nader zullen worden be sproken, worden aangebracht. Weliswaar zal dan ln het Jaar 1936 de grootst moge lijke zuinigheid moeten worden betracht en zullen slechts de strikt noodzakeiyke uitgaven mogen worden gedaan, doch hiertegenover staat, dat het gemeente bestuur in 1936 baas bHJft in eigen huis. De geraamde bydrage van het Rijk was f. 38.780.57. Dat wordt verhoogd door: Onderhoud wegen en voetpaden, door dat de verbreeding en verharding van den Parallelweg ad f. 11.340 is afgevoerd, en vervangen door gewoon onderhoud f. 610. KATWIJK AAN ZEE. De heer H. Kooiker alhier is afgetreden als consul van den A.N.W.B; hy heeft deze functie verscheidene jaren veTvuld. Onder dankzegging voor al hetgeen de heer Kooi ker in het belang van den Bond heeft willen verrichten, verleende het Dage- ïyksch Bestuur hem het gevraagde ont slag op de meest eervolle vrtjze. De bazar, die ten bate van de Chr. Jeugdorganisatie, een paar avonden door de meisjesvereeniglngen „de Vierboet", „Wees een Zegen", „Bid en Werk" ln het Jeugdhuis gehouden is, bracht bruto f.387.— op. De collecte gehouden ln de Oude Kerk voor den Geref. Zend. Bond heeft opge bracht f. 100—, In de Herv. Kerk wenschen dit Jaar 178 personen openbare beiydenls des ge- loofs af te leggen. De Vereen, tot bestryding der Tu berculose. die er reeds 6lnds 20 jaren naar streeft deze verbreide volksziekte naar vermogen te beperken zal overgaan tot 'n wekeiyksche collecte waartoe een aan tal dames haar vriendelijke hulp wil ver leenen Men zal rondgaan om te vragen wie voor dat nuttige doel. dat dringend steun behoeft, iedere week 2'/j cent kan missen. HEDEN: Oud-Hortuszicht: Leidsche Radiover. 8 1/4 uur nam. Schouwburg: Fritz Hirsch Operette „Wien, Wien nur du allein". 8 1/4 uur n.m. Stadszaal: Uitvoering „De kleine Stem", 8 uur nam. Zomerlust: Declamatie Coen Hlssink. 8 uur nam. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Pnlël: Vragenavond dr. Rlemens te 87i uur nam. Schouwburg: Centraal Tooneel „Oude liefde" 8 1/4 uur nam. Stadsgehoorzaal: Byeenkomst der N.S.B. spr. de heer van Geelkerken. 8'/« uur n.m. Ka twy k-a.-Z ee (Gemeentezaal): Ge reformeerde Bond. Spr. ds. Bartlema van Zeist. Tlt uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrle tot halfvler Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags, inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrydags: inst. v Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Mazurka". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam, 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater. Breestraat. 8 uur nam. „Het mysterie van de Mondscheinsonate" Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogowoerd 49. 8 u. nm. „Inspecteur No. 13". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. n.m. „Sequoia". Woensdag- en Zaterdagnam, 2>/i uur. Zondag nam 2 uur, 4uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. „De gebochelde", lederen middag 2'/i u. Zondag v.at 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst 1 der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Februari a.s. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502; D. J. v. Drle- sum, Mare 110, telef. 406 en C. van zyn, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. RECLAME. 8845 LEIDSCHENDAM. Vergadering „Kiesrecht is Kiesplicht". Onder leiding van den heer van wyk hield de R.K. Kiesver. „Kiesrecht ls Kies plicht" ln het Blesse Paard een ledenver gadering, Aanwezig waren de 2 raadsleden van de buurtschap, wethouder van den Bosch en pastoor Floor, j De voorzitter wees er op dat de 3 leden I van de commissie van ingezetenen, de z.g. dubbele raad, lndertyd hebben ge stemd tegen de samenvoeging van Stomp- wyk en Veur. In den gewonen raad stemde de geheele R.K. fractie echter voor. Pastoor Floor besprak de kwestie van samenvoeging; het meest logische zou zyn, dat de buurtschap gevoegd werd by de ge meente Zoeterwoude. Een der leden wilde van de buurtschap een zelfstandige gemeente maken, waarna de voorzitter er op wees dat in 1926 reeds was nagegaan of dit mogeiyk was. Wat I toen niet ging gaat thans stellig niet. Ged. Staten zijn er niet voor te vinden. Een bepaald besluit werd niet genomen. De heer A L. van wyk werd met 126 van de 134 uitgebrachte stemmen tot voor zitter herkozen. ^w.r.ldbe WYBERT-IABltnEN vet- rege'mo 9 roemde 'JJe„ slem-era»»' LISSE. De Burgemeester, baron van wyn- bergen zal t/m 29 Febr. met verlof af wezig zyn. De heer A. Verhagen nam Zaterdag morgen afscheid als concierge van de Ned. Herv. School alhier, na elf jaar als zoo danig werkzaam te zijn geweest. De heer Verhagen nam ontslag wegens gezond heidsredenen. Gevonden voorwerpen: zwart konyn, grys damestaschje, bril ln etui. NOORDWIJK. Door G. werd bij de Politie aangifte gedaan van diefstal van een hem toebe- hoorende kruiwagen, vanaf de zandafgra- verij bij het z.g. Koepelduin. By de politie alhier is een geel met zwarte herdershond te bevragen, die zwer vende is aangetroffen. Orlq. flacons Wybert-Siroop b f 1.50 «n 90 et. NOORDWIJK AAN ZEE. Uitvoering Mondaccordconclub „Concordia". Bovengenoemde vereeniging gaf in „Seinpost" haar jaariyksche uitvoering. By afwezigheid van ds. Bouma sprak de heer G. Dekker een openingswoord en ging voor in gebed. De uitvoering begon met een pittige „Concordia Clubmarsch", gecomponeerd door den directeur den heer v. d. Reiden van Leiden. Hierna volgden eenlge marschen o.a. de K.L.M. marsch die heel goed ten gehoore werd gebracht en veel uithoudingsvermo gen heeft geëischt van de leden. Een der Jonge leden hield een voordracht ,De Operatie". Hierna werd gespeeld het mooiste stuk van den avond t.w. de Ouverture „La Re connaissance "welke na de pauze nog eens op verzoek werd herhaald. Weer volgde een voordracht „Gevaariyk spel". Na de pauze werd opgevoerd de sa menspraak „De vermageringskuur" in 6 bedryven. Na nog eenige stukken van de club kwam het einde van deze goed geslaagde uitvoering. Nadat den directeur en leden dank was gebracht voor het genotene, eindigde de heer Warnecke met gebed. NOORDWIJKERHOUT. Gecombineerde muziekuitvoering. In Hotel „Gouwenberg" had een gecom bineerde uitvoering plaats van de Chr. muziekvereen. „Harp? Davids", onder lei ding van den heer G. W. van Velzen te Leiden en de Chr. Gem. Zangver. „Con cordia", onder leiding van den heer B. J. Verdoorn te Lelden. De voorzitter, de heer B. Laros, opende

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6