Dr.- Colijn verdedigt het Defensiefonds KEUZE UIT DRIE CHIQUE V00RJAARS-M0DELLEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 14 Februari 1936 Ons Parlementair Overzicht. VISSCHERIJBERICHTEN. en bij elk costuum 2 pantalons 39.75 45.- 50.- 55.- 60.- MAAT-CONFECTIE VOOR HEEREN De Faam is een verfrouwensnaam Hoogstraat 1 en 2 Leiden UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. Minister Colijn heeft in de Tweede Kamer het onderwerp tot instelling van (het Defensie-fonds prachtig verdedigd. Het duurde echter nog vrij gerulmen tijd. eer hij aan het woord kwam, want de heeren Amelink, Sneevliet, Lingbeek, Zandt en Duys gingen hem vooraf, en. behalve de revolutionair-socialist Snee vliet. hebben allen zioh met het wetsvoorstel vereenigd. De heer Amelink critiseerde in het bijzonder dg halfslach tige houding der sociaal-democraten, die slechts ten deele bekeerd zijn. Van sociaal-democraten gesproken: de lieer Duys. die zich toch ook nog altijd als socialist beschouwd wil zien, heeft zich, in afwijking van zijn vroegere fractie-ge- nooten, vóór de instelling van het Fonds verklaard. Hij critiseerde de houding van de sociaal-democratische fractie, die nog steeds geen klaren wijn schenkt inzake de landsverdediging. Zelfs al heeft de heer Albarda de eenzijdige ontwapening losge laten riep hij uit daarom heeft de partij 'het nog niet gedaan. Zelfs na de verschijning van het Rapport der Herzie ningscommissie is ln de Kamer namens de S.D.AP. het standpunt der nationale ont wapening verdedigd. Waarom kiest men niet royaal een standpunt? vroeg hij. Waarom verklaart men zich niet ronduit tegen nationale ontwapening? De heer Duys heeft de resolutie, in 1934 door de SD.A.P. inzake de militaire politiek aan genomen, aan crltlek onderworpen, en zich op verschillende uitlatingen beroepen om haar .halfslachtigheid" en „dubbel zinnigheid" in het licht te stellen. Aan vaardt nu de partij het standpunt der landsverdediging, ja of neen? Op deze vragen moet. meende de heer Duys, die een scherpe philippics hield tegen het militaire standpunt zijner vroegere partij, een duidelijk antwoord komen. Er valt in den laatsten tijd een sterke nationale wending in de partij waar te nemen, maar riep de heer Duys - dan moeten er daden volgen, dan moet men er een offer voor over hebben. De heer Duys verklaarde voor het ontwerp te zullen stemmen: de omstandigheden maken het noodzakelijk. Minister Colijn heeft in zijn verdediging van het ontwerp tegenover de ultra-anti- militairisten in het debat de opmerking gemaakt, dat geweld geadeld kan worden wanneer het staat in dienst van het recht. Wat 'het ontwerp wil is riep de Minister niet gericht tegen een bepaald land; het vraagt alleen datgene wat Nederland zelf behoeft. Onze verhouding met alle naburen is goed en voegde de Minister er bij wij verdenken nie mand van hen onze souvereiniteitsreóh- ten te willen aanranden. Voorts keurde de Minister sensationeels beschouwingen af als die van den Amerikaanschen jour nalist Mowrer. Zij kunnen met name in het buitenland 'n verkeerden indruk doen ontstaan. De grond van het wetsontwerp is ge legen in de gevaren, die kunnen voort vloeien uit den gewijzigden internationalen toestand in het algemeen. De Minister constateerde dat de pogin gen om te komen tot internationale be perking van bewapening, voorloopig zijn mislukt. Na deze mislukking valt er een algemeene herbewapening te bespeuren, die een verontrustend verschijnsel vormt, omdat de politieke spanningen er door worden verscherpt. En dit laatste is ook het geval door de toepassing der bekende sancties door den Volkenbond, wiens werking overigens niet van dien aard is geweest, als men er vroeger wel van heeft verwacht. Als Nederland is het geval van Abessynië kwam te verkeeren zou de eventueele hulp van den Volkenbond niet zóó snel komen, dat een grooten mogend heid ons land niet onder den voet zou kunnen loopen, wanneer onze eigen ver dediging onvoldoende zou zijn. Daarom zoo betoogde de Minister is het noodig onze defensie te versterken. Er is, bij een conflict in West-Europa, geen land, dat geografisch zoo ongunstig ligt, als het onze: wij liggen uitermate blootgesteld voor allerlei maatregelen, die andere lan den nemen of reeds hebben genomen. Alleen wanneer onze weermacht paraat en sterk is, kunen wij de toekomst met ver trouwen afwachten: van 1914 tot 1918 zijn wij ook ontzien, omdat het voordeeliger was Nederland niet onder zijn vijanden te krijgen. De Minister heeft betoogd, op allerlei technische en krijgskundige gronden, dat onze weermacht op het oogenblik in modernen zin niet voldoende is toegerust. De toestand van ons luchtwapen, in zonderheid wat het afweergeschut betreft, is in hooge mate onbevredigend. In het belang van leger en bevolking dient er hier verbetering, versterking te komen. Evenzeer moet de weermacht beter wor den toegerust ten aanzien van het be langrijkste punt der moderne oorlogvoe ring; de snelheid van verplaatsing. Voorts dienen de motoriseering en het artille- ristisch vermogen van het leger te worden verbeterd. En moeten kazematten worden gebouwd, aan de grenzen van ons land, om te waarborgen dat onze mobilisatie een geregeld verloop zal hebben. En zoo zijn er meer maatregelen noodig, welke de Minister nader aan gaf, teneinde onze weermacht zoo sterk mogelijk te maken. Naast de materieele uitrusting dient ook de personeel-voorziening in het oog te worden gevat. De bouw van kazematten maakt bezetting noodig; de aanschaffing van afweergeschut bediening. En zoo is er meer. Ook de Indische defensie zal verbe terd moeten worden, en ook dit kost geld, vooral omdat ook hier een achterstand moet worden ingehaald. De Minister verdedigde voorts ook den vorm van het wetsontwerp: de financie ring door middel van een fonds en betoog de dat Nederland zoowel moet meewerken aan de collectieve veiligheid door middel van den Volkenbond, als voor zijn eigen medewerking moet zorgen. Bij de replieken handhaafde de heer Joekes zijn bezwaren tegen fonds-vor ming en bestreed de heer Albarda den heer Duys, o.a. met citaten uit vroegere redevoeringen van deze. Dinsdag stemming. EERSTE KAMER. DE KORTING OP DE SPOORWEGPENSIOENEN. Aan de orde is het wetsontwerp wijzi ging van de Pensioenwet voor de spoor wegambtenaren 1925. De heer Moltmaker (S.DA.P.acht de korting op het spoorwegpersoneel onbillijk. Spreker gaat de geschiedenis van het pen sioenfonds na en is van oordeel, dat men nu degenen gaat treffen, die niet ver antwoordelijk zijn voor den slechten toe stand van het fonds. Maatregelen zullen moeten worden getroffen om de positie der gepensionneerden te waarborgen. Spreker vraagt voorts waarom de Minister niet het amendement van Braambeek, dat per abuis verviel en beoogde de pensioenen beneden de f. 500 vrij te stellen, heeft ge handhaafd. Het wetsontwerp zou 1 Jan. 1936 worden ingevoerd, kan het ook zijn dat nu wordt bedoeld 1937. Spreker zal. ook namens de fractie, tegen stemmen. De heer Nivard (R.K.) acht het even eens te betreuren, dat genoemd amende ment niet werd gehandhaafd. Voorts is spreker van oordeel, dat hier verkregen rechten, waarvoor de regeering anders zoo zeer waakt, worden aangetast. Volgens spreker is in de voorgaande jaren met het fonds gesold. Spreker zal tegen het ont werp stemmen. De heer Mendels (S.D A.P.) is van mee ning, dat de spoorwegambtenaren ln pri vaatrechtelijk verband tot de spoorweg directie staan. De Staat is slechts aandeelhouder, dus ook ln privaat rechtelijke verhouding. Mag en kan men de verkregen rechten der gepensionneer den wettelijk aantasten? Volgens spreker bestaat daartegen ernstig bezwaar. Ook spreker betreurt het niet-handhaven van het amendement Braambeek. De heer de Savomin Lohman (C.H.) ont kent, dat hij, zooals de heer Mendels zei, in de verhouding tusschen ambtenaren en Staat slechts óf een privaatrechtelijke óf een publiekrechtelijke verhouding ziet. Spreker is overtuigd van de onvermijde lijkheid van de voorliggende wetsvoor- dracht. De heer Mlchiels van Kessenich (R.K.) bestrijdt de juridische bezwaren van Mr. Mendels. De Minister van Waterstaat, ir. Van Lidth de Jeude. zegt, dat het karakter van de pensioenregeling ongetwijfeld een pu bliekrechtelijke is. Aangaande de onaan tastbaarheid van de pensioenen heeft de regeering reeds meerdere malen haar standpunt uiteengezet. Het loon is variabel dus ook het pensioen. Spreker vindt het weinig vruchtbaar over de oorzaken van het tekort van het fonds te spreken. Er moet radicaal worden ingegrepen. Er zal 10°/o korting worden toegepast. Wat het vrijwaren van pensioenen beneden de f. 500 betreft, zegt spreker, dat de lage weduwen en weezenpensioenen reeds bul ten schot blijven. Omtrent de pensioenregeling is nog lang niet het laatste woord gesproken, wanneer de gelegenheid zich voordoet zal spreker het bedoelde amendement nader in over weging nemen. Het wetsontwerp zal op 1 April 1936 in werking treden. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 22 tegen 14 stemmen (S.D.AP., de Katholieken de Bruljn en Nivard en Mr. van Vessem (N.S.B.) stemden tegen). RECLAME. 7653 .2 Q.GENgVgW ROOD-EN IWAflT M 470e STAATSLOTERIJ CNiet officieel) 5de klasse, 17de lijst Trekking van Vrijdag 14 Februari 1936 j Hooge Prijzen 7224 met 70.met premie van 3000.—'. 200.— 2374, 7021. Prijzen van 70. 412 413 2898 3227 3478 4716 6443 64*7 7016 7270 7542 8682 9297 9931 10140 10607 11511 11734 11741 11926 12954 13183 13410 14405 14676 14683 14725 15591 16020 16119 16136 16201 16287 16610 16932 17058 17423 17828 19941 401 2041 5381 8895 12564 16366 18287 20607 627 2371 5552 9779 12802 16517 18598 20904 Nieten 806 1017 1171 2538 2578 2594 5768 5866 6332 9872 10811 10983 13641 14105 14436 16518 16963 17192 18795 18995 19037 1388 3666 6625 11263 14659 17212 19326 1706 3877 6964 12045 14967 17659 19549 1875 5001 7358 12164 16089 17786 20517 IJMUIDEN, 14 Februari. VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG. f. 1.25—1.05; Tongen per KG. f. 1.050.83; Groote Schol per kist van 50 KG. f. 9—7.70; Middelschol per kist van 50 KG. f. 12.509; Zetschol per kist van 50 KG. f. 1611.50; Kleine Schol per kist van 50 KG. f. 1511.50; Bot per kist van 50 KG. f.10; Schar per kist van 50 KG. f. 12—5; Kabeljauw per kist van 125 KG. f. 3618: Gullen per kist van 50 KG. f.9; Wijting per kist van 50 KQ. f. 3.90 3.20. Aanvoer 329 kisten versche haring. Prijs f. 5.85--4.40 per kist. Aangekomen 1 stoomtrawler: IJM. 97 met f. 1097 en de RO. 9 met f. 1098; LT. 238 met f. 595 voor versche haring. En de logger: KW. 3 met f. 803. RECLAME. 8740 Model „d'Artagnan"-Model „Porthos"-Model „Aramis" Drie modellen, even elegant als de drie Musketiers uit de 17de eeuw. Drie modellen, vervaardigd uit 'n geheel nieuwe collectie fraaie, prima stoffen. Drie modellen met bijzonder degelijke afwerking. Bovendien elk model verkrijgbaar in 5 prijzen Dat zijn de voordeelen, die de Faam U thans biedt En U weet van ouds en nog steeds geldt: ALPHEN. Auto te water. Een vrachtauto, bestuurd door W. K. uit Bodegraven, reed langs de Ziende te wa ter. De bestuurder en inzittenden wisten zich te redden, terwijl de zwaar bescha digde wagen door een kraanwagen van de fa, v. Beunlngen te Bodegraven werd gelicht. Het ongeval werd veroorzaakt doordat de bestuurder der vrachtauto moest uithalen voor een tegenligger en daarbij tegen een paal reed. Onderlinge hulpverleening bij brand. Het gemeentebestuur van Woubrugge wenscht ten opzichte van een tweetal ge deelten onzer gemeente, welke onmiddel lijk aan de bebouwing van Woubrugge aansluiten, de bepaling opgenomen, dat de in art. 4 der gemeenschappelijke rege- i ling voor onderlinge hulpverleening bij brand, bedoelde aanvraag niet behoeft te worden afgewacht, door de brandweer van Woubrugge, irfdfen brand is ontstaan op vorenbedoelde gedeelten van 't grond gebied onzer gemeente, zulks met het oog op het gevaar voor de bebouwing op het gebied van Woubrugge. Deze gedeel ten onzer gemeente zijn: 1. het gedeelte gelegen ten Noorden van den Ringdijk en ten Westen van de Heimanswetering, en 2. het gedeelte van den Woubrugscheweg vanaf de grens met Woubrugge tot en met de scheepswerf van de fa. Wed. J. Boot. Een gelijke regeling is getroffen met Boskoop voor zoover betreft de Nesse en den Groeneweg. Alhoewel Woubrugge niet behoort tot de kringgemeenten A. welke op grond van hun brandweermateriaal in staat moeten worden geacht, hulp te ver- leenen, meenen B. en W. toch, dat er geen bezwaar bestaat ln dit geval aan den wensch van het gemeentebestuur van Woubrugge te voldoen, daar toch .onze eigen brandweer betrekkelijk zeer spoedig aanwezig zal zijn bij eventueelen brand ter plaatse althans voor wat aangaat den Woubrugschenweg zoodat het op treden van de Woubrugsche brandweer zich uiteraard zal beperken tot het aller eerste ingrijpen en beveiliging van de eigendommen van eigen ingezetenen. B. en W. stellen den raad wijziging voor van het destijds hieromtrent genomen raadsbesluit, voor zooveel dit Woubrugge aangaat. Centr. Genootschap voor Kinderherstelling en Vacantiekolonies. De afd. Alphen van het Centraal-Ge- nootschap voor Kinderherstelling en Vacantiekolonies ihield haar alg. vergade ring. De voorz. de heer D. van Dien, opende. De secretaresse mevr. Cannegieter las de notulen en het jaarverslag. Voor 17 kin deren is een uitziending gevraagd, waar van 9 in Wijk aan Zee; 5 in het Kolonie- huis Veluwezoom te Ellecom; 2 in „Rus senduin" te Bergen aan Zee en 1 voor 3 maanden in Boschhuis te Nunspeet wer den verpleegd. Voor 1 kind werd verlengde verpleging gevraagd en toegestaan. De resultaten waren zeer goed. Uit het ver slag van den penningmeester, den heer de Groot, bleek, dat voor verpleeggelden was uitgegeven f. 709.43; voor reiskosten naar de Koloniehuizen heen en terug f. 49.76; voor kleeding f. 33,45; voor vracht van kistjes f. 7.65; uit de inkomsten stip pen wij aan: f. 111,32 bonnetjesdag: busjes f. 34.95; bloemen en vlaggetjes f. 122.40; contributie f. 218.—; subsidie v. d. gemeente f. 100.donatie f. 9.60; bij drage van ouders f. 45.In totaal was het bezit met f. 250.verminderd. De poppen- tentoonstelling heeft f. 756.111/, opge bracht, waardoor voor eenige jaren een e.v. tekort weer kan worden gedekt. Tot bestuursleden werden benoemd de dames Overbeek, De Groot en Wiertsema. Be sloten werd dit jaar voor 15 kinderen plaatsing te vragen. Mocht het blijken, dat er meerdere kinderen voor plaatsing in aanmerking komen, dan zal dat nader worden overwogen. Jaarver. Chr. Middenstandsvereeniging. De Chr. Middenstandsvereeniging hield haar 2e jaarvergadering onder voorzitter schap van den heer C. A. Bos. Na opening las de secretaris de heer W. v. Galen het jaarverslag. Het ledenaantal is met 19 vooruitgegaan en thans gestegen tot 81. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek dat het afge- loopen jaar met een nadeelig saldo moest worden gesloten. Den penningmeester werd onder dank décharge verleend. BIJ de bestuursverkiezing werden de heeren C. A. Bos en P. v. d. Breggen herkozen terwijl in de vacature door het bedanken van den heer Haasbeek werd benoemd de heer A. Nagtegaal. Door een afgevaardigde v. d. Chr. besturenbond werden de ge bruikelijke gelukwenschen overgebracht, waarna het hoofdbestuurslid de heer H. Stap het onderwerp: „In moeilijke tijden blijmoedig voorwaarts" behandelde. Na rondvraag volgde sluiting door den heer Voskuilen. Jaarverg. Spoor- en Tramwegpersoneel. Door de afd. Alphen van den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel werd in „Concordia" de 17e Jaarvergade ring gehouden, onder leiding van den voorzitter, den heer v. d. Helm. Uit de Jaarverslagen van secretaris en penning meester bleek dat het afgeloopen boekjaar met een batig saldo kon worden gesloten. Een hoofdbestuurder hield een korte toe spraak. waarbij deze wees op den grooten zegen der organisatie. Velen hebben groote plannen, maar helaas zonder God. Spr. wees ook op de werkkampen voor Jong Holland uitgaande van het N.C.V., ten slotte opwekkende tot getrouwheid en be ginselvastheid. De gezellige avond werd opgeluisterd en afgewisseld door zang stukjes, gemeenschappelljken zang, voor drachten en muzieknummers van de mandolineclub „Onder Ons" dir. de heer B. Polak, welk muziekensemble veel tot de gezellige stemming heeft bijgedragen. Geslaagde Landstormavonden. Evenals het vorig jaar werd door de afd. Alphen a. d. Rijn van den B.V-L. ln de St. Jozefzaal een tweetal propaganda-avonden georganiseerd. De belangstelling was weer buitengewoon groot, In de middaguren werd voor de kinderen van de B.Vi.'ers een gezellige bijeenkomst georganiseerd, waar eenige leuke films werden vertoond en prof. Bartolini met zijn goocheltoeren de kinderen bijzonder wist te amuseeren. Zij ontvingen hierbij' verrassingen en een versnapering: verschillenden bovendien nog een extra prijsje. Dank zijn de leiding van den heer L. Verleun was het voor de kin deren een mooie middag. Ook de avond- bijeenkomst voor de B.VX.'ers met hun echtgenooten. verloofden of huisgenooten is interessant geworden. De belangstelling was zelfs zóó groot, dat meerderen zich met een staanplaats moesten tevreden stellen. De avond werd o.m. bijgewoond door den voorzitter en secretaris van de gcw. landstormcommissie Z.H.W.. de hee ren Royaards en Karres verschillende andere autoriteiten en het bestuur en den commandant van de Alphensche Burger wacht den heer Bern. Knapen. De avond werd door den voorzitter, den heer W. J. Spreij geopend, die genoemde autoriteiten en ook den commandant van Z.H.W. ma joor J. P. Boots hartelijk welkom heette. Na het gezamenlijk zingen van het Wil helmus. volgde de vertooning van een keurige geluidsfilm met H. M. de Koningin op reis in 1935; bezoek landstormafd. Alphen a. d. Rijn aan Schiphol en een Exc. W. J. Schuurman. Luit-Generaal der natuurfilm. Als sprekers traden op Zijne artillerie b.d. en mr. J. A. van Mechelen. secretaris der gew. landstormcommissie Gouda. De eerste schetste de kenmerken der B.V.L. n.l. eenvoud onbaatzuchtigheid en trouw, waarbij hii opwekte tot trouw aan ons Oranjehuis en het wettig gezag. Mr. v. Mechelen wees op de gevaren van het communisme, de S.D.A.P. en de N.S.B. Deze korte toespraken werden bezegeld met een uitbundig applaus. Ma joor J. P. Boots reikte hierop de door ver schillende leden behaalde brevetten van koningschutter en scherpschutter uit. Na de pauze trad de bekende humorist de heer Dévilé op. die met zitn komisch repertoire en talrijke goocheltoeren het publiek bij zonder wist te amuseeren en bii ieder num mer een uitbundig applaus ontlokte. Na dit optreden volgde nog de vertooning van het groote komische filmwerk Grock". De voorzitter, de heer Soreii overhandigde aan den heer van Triest den wi"e)beker: die door hem was gewonnen en bracht allen dank voor de groote belangstelling. Geëindigd werd met het zingen van .Mijn schildt ende betrouwen". Op den tweeden avond trad o.a. als spr. op de burgemeester. HEDEN: Schouwburg: Concert t. b. v. de Ned- Ambulance ln Abessynië. 8 1/4 uur nam. Stadszaal: Zuiveldemonstraties te 2'h, 3'/t en 8 uur nam. Stadszaal: Tooneelavond ten bate van Wijk VI der Ned. Herv. Gem. 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal): Spr. ds, de Jong van Den Haag. Th uur nam. Zaterdag. N.V. Leidsche Caramelfabrlek voorheen Backer en Co. Buitengew. alg- verg. van aandeelhouders. 4 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrie tot halfvier Inenting tegen dlphterie 45 uur nam. Woensdags; Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze 45 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 16 Febr.): Tentoonstelling van ceramiek van Chris Lanooy. 104 uur 's Zondags 14 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Mazurka". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater. Breestraat. 8 uur nam. „Het mysterie van de Mondschelnsonate" Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2Th en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Inspecteur No. 13". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8 1/4 u. nh. „Sequoia". Woensdag- en ZaterdagDam. 2l/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/» uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. TV#* P"<*VwvViplrio". lederen middag 2u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v, h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Februari a.s. waarge nomen door de apotheken: J. C. Felle, Kort Rapenburg 12, telef. 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Raadsstukken. Van het bestuur der Ver ..Scholen met den Bijbel" is bii den raad een aanvrage ingediend om gelden be'chikooar te stel len voor het veranderen van inrichting van de biiz, school voor gewoon L.O. aan de Hooftstraat. zulks overeenkomstig de bepalingen van de art. 72 en volgende der L.O.-wet 1920. De veranderingen bestaan m het vernieuwen van waterspoeling voor zien van W.C.'s en waterplaatsen het ma ken van een wasch- en drinkgelegenheid. het vervangen van de dakbedekking van een bestaand gebouwtje, waarin de priva ten ziin aangebracht, met verandering der ventilatie raampjes en het maken van een brandstoffenbergplaats. De kosten worden geraamd op f.900. Gebleken is dat het maken van een brandstoffenbergplaats niet dringend noodzakeliik is weshalve B. en W. den raad voorstellen tot mede werking te besluiten met uitzondering van de kosten ad f. 75 waarmede het gevraagde bedrag verminderd kan worden voor ge noemde bergplaats. BU het afdeelingsonderzoek der begroo- tingen voor 1936 is gevraagd, uitbreiding te geven aan den afstand waarvoor geen kabelhuur verschuldigd is. In overleg met de commissie van bijstand voor hctelectri- citeitsbedrijf stellen B en W. den raad thans voor. den afstand thans bedragende 10 M. vanaf den hoofdkabel te brengen oo 15 M. vanaf het hart van den weg waarin de hoofdkabel zich bevindt. Od aansluitin gen. welke zijn geleverd en bijgemaakt vóór dien datum 18 Febr. 1936 blijven echter de bestaande bepalingen van kracht. De commissie van bijstand voor het grondbedrijf adviseert tot het afstand doen van een perceeltje grond, gelegen aan de Brederodestraat aan den heer E. de Vries alhier, in ruil voor een even groot per ceeltje aan diezelfde straat en tot ver koop van 21 M2 grond aan den heer J. Lammers te Epe. teneinde daardoor le bereiken dat een meer regelmatige verdee ling ontstaat van den tusschen de Hof- zichtstraat en de Brederodestraat gelegen bouwgrond. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar en stellen den raad voor hiertoe te besluiten. VERBETERING GEDEELTE RIJKSWEG. Voorstellen van B. en W. B. en W. stellen den Raad voor te be sluiten 1. Tot het aangaan van een nadere over eenkomst met het Rijk tot wijziging en aanvulling van die d.d. 25 April 1933 in zake verbetering van het gedeelte van van den Rijksstraatweg tusschen de brug bij Oosthoek en „De Laetste Stuyver". 2. Tot aankoop van de. voor de boven bedoelde gedeeltelijke uitvoering van het rioleeringsplan benoodigde eigendommen van de N.V. Oosthoek en Zn. te 's-Gra- venhage en mevr. C. S Kreets-Rings te Uithoorn. 3. Tot uitvoering van het hiervoor be noodigde gedeelte van het rioleeringsplan.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6