Help Uw Nieren LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 14 Februari 1936 UIT DE OMSTREKEN. Thijs IJs bestrijdt de Reuzen van Pakkijs BENTHUIZEN. Jaarvergadering B. V. L. In de ChT. school had de jaarverg. van de leden van den B. V. L. plaats. Bur gemeester A. Verheul opende door te laten zingen het eerste couplet van het Wilhel mus. Spr. heette in 't bijzonder den heer J. Dercksen, voorz. der Gew. Landstorm- commissie te Gouda, welkom. Voorts deelde spr. tot zijn leedwezen mede, dat kapitein van Mechelen wegens omstandigheden niet aanwezig kon zijn. Het ledenaantal was vooruitgegaan. De heer Dercksen hoopte, dat hij nog vele jaren temidden der Landstormers mocht zijn. Spr. waarschuwde vervolgens tegen de N.S.B. Dan had de uitreiking plaats van diploma's aan de scherpschutters. Na dat de voorz., den plaatselijken leider den heer M. Havenaar, had toegesproken, sloot hij na hert zingen van het 2de couplet van het Wilhelmus. De 12-j. D. B., die op de Dorpsvaart door het lis was gezakt, werd door den vrachtrijder v. E. P., die zich te water be gat, spoedig gered. RECLAME. 6561 Door slechte werking van de NIEREN kunt U last krijgon van nachts moeten opstaan, Zenuwachtigheid, Pijn in de Beonen, Duiieligheid, Verlies ven Energie, Krampen, Branding. Cystex voorkomt minder goede werking van de NIEREN en geelt, gegarandeord, in 8 dagen volledige voldoening, o! U krijgt Uw gold terug. Neem Cystex, Uw apotheker oi drogist heeft het. LEIDSCHENDAM. Mot ingang van 20 April is lr. A. Schimmel, ingenieur der tractie der Ned. Spoorwegen alhier, benoemd tot adjunct chef der Centrale Werkplaats te Utrecht. LISSE. De laatste lediging van de busjes voor de Classicale Zending der Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht f. 211.16. HAARLEMMERMEER. Vrijzinnig Democratische Bond. Van wege den Vrljz, Dem. Bond werd in de Beurs te Hoofddorp een niet druk bezochte openbare vergadering gehouden, waarin als sprekers optraden de heeren F. E. H. Ebels, lid van de Tweede Kamer met het onderwerp: „De Vrijzinnig Demo craten en het Plattelana" en mr. L. G. van Dam, lid van den gemeenteraad van Haar lem, over „Voor Recht en Vrijheid". Uiteengezet werd, welk standpunt de Vrijzinnig Democraten ten opzichte van het platteland imiemen dat de beloo- nlng van den landbouwarbeid in redelijke verhouding moet staan tot de belooning van den arbeid in andere takken van volksbestaan en voorts de beteekenls van Vrijzinnig Democratie: Vooruitgang, Vrijheid, Vrede, Behoud van het Koning schap van het Huis van Oranje, Neder- landsche Nationale Politiek, Volledige godsdienst- en gewetensvrijheid, samen werking van alle groepen der bevolking, sociale gerechtigheid, krachtige flnancieele politiek, behoud en uitbouw der gemeente. Burgerlijke Stand. Geboren: Andries. z. van A. A. Lagrouw en A. de Cloe Maria Willemlna. d. van G. Clall en E. J. Schaap Petrus Bernar- dus Hermanus. z. van H. J. P. Schreurs en A. M. Harte Johanna Cornelia, d. van p. C. Beerendonk en C. M. Vervaart Maria. d. van W. Vrijburg en H. A. Koster Johannes Gerardus. z. van M. A. R. van Brakel en N. van der Hoek Cornells Jan. z. van C. J. de Leeuw en M. Markus Maria Allda. d. van M. Vervloed en M. M. Krielen Anna Maria. d. van R. van Eideren en M. Roos Ondertrouwd: Antonle Grlekspoor 23 j. en Helena C. M. van Groeningen 19 j. Gerardus M. Been 25 j. en Josephlna J. Rovers 21 j. Getrouwd: Hendrik C. Noorman 28 1. en Wlllemilntje v. d. Bos 23 1. Jan Jan- zweert 29 j. en Maria P. Cardol 36 j. Overleden: Willem Kooi. 73 jaar wed. van M. v. d Hoek Johanna Claslna. 6 weken. d. van S. J. v. d. Tonnekreek en C. C. Schipper Jan van den Bor. 78 'iaar. wed. van H. van 't Net Cornells Zantman. 92 iaar wed. van A. Maarse Gerrit Knook 72 iaar. wed. van W. van Gils Maarten Rodenburg. 75 jaar. on gehuwd. Loop der bevolking. Gevestigd: J. v. d. Eijk, Rietvinkstr. 58; H. Hofstra. IJweg 134; M. Kassing, Mel- ■doornweg 47; H. J. H. Kuijpers, Eiken laan 42; J. Lamprechts, Nieuwemeerdijk 495; P. Pols, Kruisweg 1234; O. Postma, Lijnderdijk 29; G. ter Reehorst, Groote Poellaan 41; O. Reisinger, Havlkstniat 30; P. H. D. Revelman, Kerkhoflaan 90; M. Scholtemeijer, Vijfhuizerweg 203; Th. G. F. Veerkamp, Berkenlaan 17; J. C. Wendel, Wilgenlaan 99: H. WUkens, woonark Abbe- nes; D. Chr. de Wolff, IJweg 28. Vertrokken: J. Holwedel, naar Amster dam. v. Oldenbarneveldstr. 49; P. Visbeen. Haarlem, Zomervaart 3d; J. J. v. Sprang, Amsterdam. Theophiel de Bockstr. 49. 2e etage; L. N. Jolmers, Amsterdam, Wingerd- weg 19: W. J. de Bruijn. Aalsmeer, Hom- weg 3; M. E. J. Reinke, Haarlem. Jan Geij- senkade 139; P. J. v. Zeist, Schoorl, Ka- maaiweg 68; J. v. d. Werf. Amsterdam, Ple- ter Langedijkstr. 54; D. Spaargaren, Aals meer, Dorpstr. 113; P. v. Deventer, Amster dam. Bosch- en Lommerweg 146 III; W. Wamsteeker, Velsen. Santpoort, Biezenweg 67; Th. G. v. d. Horst, Wilde Wormer. Zui- derweg; Oh. C. v. d. Horst, 2/aandam, 't Kalf. p.a. J. Out: P. Moralisse. Amster dam. Kinkerstr. 3281. HILLEGOM. De Hillegomsche Harmoniekapel heeft ln de groote zaal van Flora een uitvoe ring gegeven. De opkomst was groot, waar over de voorzitter zijn vreugde uitsprak. De Harmonie heeft onder de eminente leiding van haar directeur den heer Mari- nus Adam een mooi, gevarieerd program ma ten gehoore gebracht, zeer ten genoege van de toehoorders, die hun dankbaarheid uitten met herhaaldelijk warm applaus. Een Jongedame bood den directeur bloe men aan. Het succes van den avond is verhoogd door leden van H.I.T.O., die twee kleine stukjes opvoerden, n.l. „Valse champêtre" en „Arme rijken", die ook best in den smaak vielen. KATWIJK AAN ZEE. Bij de in de Vlsscherijschool alhier afgenomen examens voor het certificaat in kennis der Internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn ge slaagd' Piet de Mol, Willem Ros, Gerrit de Zwart, Leen van der Bent, NIc. Schaap, Huig van Duyn Czn.. Willem van Rijn, A. van Duyn, a'.len zijn leerlingen van de Vis- scherijschool alhier. Rijksgedelegeerde was kapitein J. H. Götz, lid van de examen commissie voor stuurlieden. NOORD WIJK. Uitvoering „Door Oefening Stera". De Gymnastiek- en Schermvereeniging „Door Oefening Sterk", gaf onder leiding van haar directeur, den heer G. W. de Jong uit Alphen a. d. Rijn, voor een volle zaal haar jaarlijksche uitvoering. Nadat de leden het podium opgemar cheerd en aldaar opgesteld waren, den vaandelgroet was gebracht en de leden uit volle borst het Noordwijksche Turn lied hadden gezongen, opende de voorzit ter de heer F. H. van Spanje, met een woord van welkom, inzonderheid tot den loco-burgemeester-wethouder E, de Witt en de vertegenwoordigers der zustervere nigingen. Van den eere-voorzitter, burge meester v. d. Mortel en diens echtgenoote was bericht van verhindering ontvangen. Met vreugde werd door den voorzitter medegedeeld, dat het ledental zich steeds in stijgende lijn beweegt, het aantal be draagt thans ruim 170. Gememoreerd werd hoewel de vereeniging het gemeente bestuur voor het beschikbaar gestelde oefenlokaal zeer dankbaar is dat door het groote aantal leden de oefenruimte te bekrompen is. Spr. bewonderde het geduld van den leider, die, woekerende met de ruimte, in groepjes moest laten oefenen. Hij hoopte, dat hierin spoedig verande- Ting mag komen en dat er zich onder de aanwezigen goede geesten zullen bevinden die D.O.S. nog eens die middelen zullen verschaffen om een grooter en meer mo dern ingericht oefenlokaal te kunnen stichten. Hierna werd met de afwerking van het uitgebreide programma begonnen. De oefeningen werden door de dames en hee ren met groote correctheid uitgevoerd, prestaties van de kleine meisjes en jon gens vielen zeer te loven. De gymnasti sche standen en rythmische oefeningen der dames, en het bloemensprookje der kleinste meisjes kwamen bij de kleuren- belichting prachtig (lit. Alle nummers kun nen wij niet afzonderlijk bespreken; 't was een keurig geheel! In de pauze werd door de kleinste meisjes namens de ver eeniging den leider bloemen aangeboden als dank voor de aangename leiding. Aan het slot sprak weth. De Witt een woord van dank tot voorzitter, bestuur en lei der, voor het vele, dat zij willen doen in het belang van de lichamelijke ontwikke ling van de Noordwijksche jeugd, waarna de voorzitter den heer De Wltt voor het gesprokene dank bracht. Een gezellig bal, muzikaal verzorgd door den heer W. Be- melman c.s. sloot dezen prachtavond. D.O.S. mocht weder een schitterende uitvoering boeken! o OEGSTGEEST. Het Zilveren jubileum van den heer Van Leeuwen. De heer H. C. van Leeuwen herdacht den dag, waarop hij 25 jaar geleden in dienst van gemeentewerken trad, na eerst een tijdelijken dienst van 17 maanden te hebben vervuld. Hij was werkzaam onder burgemeester van Griethuyzen met als dlrecten chef den gemeente-opzichter den heer J. v. d. Voet. Tijdens zijn huldiging is een en ander naar voren gebracht, waarbij dient ver meld, dat hij zijn dienst zeer naar het genoegen van zijn superieuren heeft ver vuld en behoudens een enkele lichte on gesteldheid. geen verzuim heeft gehad. Ook zijn straflijst is blanco, en dat als chauffeur gedurende een 12-tal jaren. De verhouding tot zijn collega's is door zijn open karakter buitengewoon goed. Zijn chef, de heer C. W. F. Rietveld is ten zeer ste over hem tevreden, daar hij zijn werk met ambitie en plichtsgevoel volbrengt. Des morgens is de jubilaris door den burgemeester en weth. Zandbergen op het gemeentehuis ontvangen (de heer v. Eg- mond vertoeft buitenslands) waarbij hij waardeerend is toegesproken en hem een couvert met inhoud is overhandigd. Daarna is de heer v. Leeuwen op het Raadhuis in een samenkomst van ge meente-ambtenaren gehuldigd en werd hem namens de ambtenaren een prach- t.igen divan met kleed overhandigd. Ook de los-vaste arbeiders hebben van hun medeleven getuigd door aanbieding van een sigarenkoker met zilveren beslag. Het verdere gedeelte van den dag bracht de jubilaris in huiselijken kring door, waar hem nog tal van felicitaties en bloemstuk ken zijn aangeboden. Al met al is dit voor Van Leeuwen een groote huldigingsdag geworden! Demonstratie in „Kunstglasblazen". Dat de ver. Gemeentebelang voortdu rend de belangstelling bij haar leden weet gaande te houden, is algemeen bekend, door de regelmatig gehouden winter-bij- eenkomsten. In afwijking echter van de steeds gevolgde richtlijn, had het bestuur ditmaal besloten eens iets geheel anders aan te bieden, waartoe zij de heeren Dau- dey uit Amsterdam had bereid gevonden een demonstratie te geven van „Vene- tiaansch Kunstglasblazen". Hiervoor be stond zeer veel belangstelling. Na een kort inleidend woord van den voorzitter, lr. Meyers, hield de heer Daudey een causerie over kunstglasblazen. Zooals bekend, is de glasblazerij een der oudste bedrijven. De groote verscheidenheid van metho des is ook tot ons land uitgebreid. Spr. gaf een korte uiteenzetting van de grondstoffen, in hoofdzaak bestaande uit zand, potasch, soda e.a., voor de ver vaardiging van voor kunstglasblazen be- noodigde glaspijpen. De samenstelling van het procédé Is ge- helm. De pijpen worden in verschillende dikten en lengten gemaakt, om weer daar- j uit tal van kunstvoorwerpen in velerlei I vorm te maken. Het glas n.l. wordt zóó geconstrueerd, dat het bij de bewerking niet springt of breekt, maar daartegen over bij verhitting enorm rekbaar is. Zoo ook is de kleurencombinatie van het glas voor den leek totaal onbegrijpe lijk. De lange pijpen, van binnen hol, be vatten verschillende kleuren in lange, dunne en dikke streepen. Bij de bewer king worden daardoor prachtige figuren verkregen. De heer Gellekom gaf demonstraties in kunstglasblazen, waarmede hij een dui delijk bewijs gaf van uiterste bekwaam heid ln dit vak. In de pauze en na afloop was er gele genheid om het vervaardigde te bezichti gen. waarvoor groote belangstelling be stond. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. G. A. Beijk, db„ Wilhel- minapark 2, van Leiden O. de Roode, db., Nassaulaan 32, van Uithuizen J. M. Bijleveld, db., Nassaulaan 10, van Noord- wijkerhout FI. M. Hoek. d.b., Wilhel- minapark 23, van Noordwijk P. P. v. d. Broek, Duinzichtstraat 52, van Leiden R. Schipper, Valkenburgerweg 10 inw., van Katwijk K. Hóllander, Leidschestraat- weg 8 inw., van Rotterdam I. Thelssen, db.. Duivenvoordestraat 25. van Lelden J. Broekstra, horloger, opticien. Gevers- straat 47, van Rijnsburg G. G. P. Sau- bert, Emmalaan 54 inw., van Bennekom M. van der Liet, geleidster, Boonstraat 1 inw., van Leiden U. Haanstra, reiziger. Prins Hendriklaan 20 inw., van Groningen M. C. van der Hoorn, Rhyngeesterstraat- weg 27 inw., van Reeuwijk T. J. C. Wierstra. L. de Col.laan 1 inw., van Haar lem H. W. van der Walle en gez., koop man, O. Rijnzichtweg 17, van Leiden J. C. de Wit, chauffeur, Wijttenbachweg 8 inw., van Leiden M. Hoogenboom. Nassaulaan 36 inw.. van Snelrewaard A. M. T. Blom, geb. Van Schaick, Juliana- laan 16 inw.. van Haarlem Wed. A. v. d. Mark. geb. Kling, Terweeweg 42 inw., van Leiden J. Louwerier en gez., arts. Fr. Hendriklaan 5 inw., van Batavia. Vertrokken: K. Robbers en gez., naar Wassenaar, Kerkstr. 47 Th. van Eek n. Baarn, Eemnesserstraat 22 N. van Veld hoven, geb. Van Delft, naar Leiden. H. Morschweg 60 J. R. Nadort, geb. Endert, naar Den Haag, Banaanstr. 72 J. A. Verkuylen en gez.. naar Leiden, Van Bem- melenstr. 20 P. Korbee, db., naar Noord- wijk, Binnenweg 19 S. J. Rombaut, db.. n. Leiden, Oegstgeesterlaan 4 A. Mas- lowski, db., naar Gelsenkirchen (Dtl.) J. H. van der Made en vr.. naar Drieber- gen/Ri.isenburg, v. Oosthuijselaan 1 J. M. W. Brasser naar Ned. O.-Indië M. de Jong, naar Leiden, Oegstgeesterlaan 51. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit.ie, D. van W. Handgraaf en M. P. Trjjselaar, Borneostr. 31. VOORHOUT. Jaarvergadering „De Hanze". De voorzitter B. Schulte opende deze vergadering. Nadat de notulen waren voorgelezen en goedgekeurd, werd mede- deeling gedaan van ingekomen stukken. Het jaarverslag door den 2den secr. den heer Heerlngs Sr. verme dde dat de ver. nu 34 leden telt. Bekend werd gemaakt dat de voorzitter Bern. Schulte heeft be dankt als bestuurslid. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer Dijssel- bloem vermeldde o.a.: inkomsten f. 396.56 uitgaven f300.22. batig saldo van f96.34. De leden L. Vester en A. Klaar zagen oe boeken na. welke in orde werden bevonden. De begrooting 1936 werd vastgesteld. Naar aanleiding van een schrijven van de V.V.V. om propaganda voor het bollen- selzoen te maken werd besloten een af gevaardigde te benoemen om te bewerk stelligen ook Voorhout ln de uit te kiezen wandelwegen te doen opnemen. Voor onkosten werd een bedrag van f. 10 uitgetrokken, waarna als afgevaardigde werd gekozen de heer Bern. Schulte en als plaatsvervanger de heer L. Vester Jzn. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Heerings en P. J. LJselmulden. De 2e voorzitter, de heer C. v. Velzen werd tot le voorzitter gekozen, de overige func ties zullen door het bestuur onderling worden verdeeld. Besloten werd propaganda te voeren om in eigen gemeente te koopen. De heer Hee rings dankte den scheldenden voorzitter en sprak de hoop uit dat hti als lid zijn beste krachten zal blijven geven. Hierna volgde sluiting. VOORSCHOTEN. Loop der bevolking. Gevestigd: C. I. J. Jaspers. Veurscheweg 60 c. van Den Haag W. J. H. Provaas. Rijndijk 27. van Egmond aan Zee 17. F. Lutz. Leidscheweg 102 L, van Amserdam H. E. v. Leeuwen. Papelaan 14. van Leiden M. Feldhaus. Pape!?»- 156. van Duitschland N. Mechelse. Leidscheweg 126 van Den Haag W. v. Weerden Val- kenburgscheweg 5. van Leiden W. Smit, Rlindlik 156 van Leiden J. D. Haas noot Rlindlik 6a. van Leimuiden. Vertrokken: G. J. Tap. naar Leiden P. R v. Leeuwen, naar Zoeterwoude H. G. v. d. Hoek. naar Leiden J. A. Hein tjes. naar Leiden Th. Heyneman. naar Alphen a. d. Rlin C. J. Snijder naar Rotterdam. Burgerlijke Stand. Geboren: Mattheus. z. Van H. Bavelaar en E v. Zijll. Overleden: M. v. d. Nieuwendljk. geb. V. d. Kwaak. 73 iaar. WASSENAAR. Loop der bevolking. Gevestigd: P. W. Boogaars uit Voor burg. Weteringjaan 9 H. M. Diemei. uit Voorhout. Lange Kerkdam 85b C. J. Dongelmans. uit Valkenburg Z.H Oost- dorperweg 4 H. Ebben uit Den Haag, Heerenweg 13 N. J. Evertse. uit Brui- nlsse. Oostdorperweg 108 J. de Geus en gezin uit Haarlem, van Zuylen van Nije- veltstraat 332 M. Gohringer. uit Den Haag. Schouwweg 106 K. P. Hellebrekers uit Susteren Schouwweg 101 L. Hoppe, uit Den Haag Rijksstraatweg 819 B. W. Kappelhof geb. Kamerbeek, uit Den Haag, Storm van 's Gravesandeweg 23 M. Kir- zlnger. uit Den Haag. Gr. Hoefijzerlaan 61 J. D. van Koppenhagen uit Arnhem. Korenlaan 3 A. Langefeld. uit Oldehove, Jullanaweg 16 A. J. A. Materman. uit Oegstgeest. ZUdeweg 50 A. 'Ieder uit Den Haag. van Z. v. Nljeveltstr. 79 E. Nabereit uit Bottrop (Did.). Wilhelmlnal. 4 F. C. Noordenbos uit Alphen a. d. Rltn. Wittenb.weg 44 R. C. J. Paauw. uit Alkemade. Papelaan 22 W. van der Pol. uit Den Haag, Eikenlaan 6 R. Rackl. uit Oostenrijk. Pr. Marielaan 10 K Rob bers en gezin, uit Oegstgeest, Kerkstraat 47 I. M. Römgens. uit Den Haag. van Zuylen van Nijeveltstraat 92b J. H. Stork, uit De Bilt (Ui. Stoeplaan 8 J. Varkevisser en gezin uit Valkenburg Z.H.. Kerkstraat 104 H. B. M. van Velzen. uit Noordwijk Windlustweg 21 J. van der Vliet uit Delft. Gravestraat 1 L. Wei land uit Den Haag. Koninginneweg 2 H. R. Welke, uit Essen Weteringlaan 4. Vertrokken: H. Uiterwijk. naar Ruiner- wold A 38 Oostetnde M. A. J. E. v. d. Kun geb Beguin naar Brussel Boulevard Adolph Max. Hotel Plaza P. Nabereit naar Bottrop (Did.) W. A. Rijneveid en vr.. naar Haarlem Pijnboomstraat 96 H. B. van Swaaij naar Voorburg. Oost- einde 20 J, M. Boerlage naar Bloemen- daal W. de Zwligerlaan 98. Overveen H. Corts naar Alkemade. C 73. Nieuw Wete ring M. Kampschulte naar Alkmaar, Findsen 111 M, W. Wiltink. naar Eind hoven Fazantl 1 b E. Kreutzinger. naar den Haag. Bezuldenhout 68 H. Hessel- man naar Herten (Did.) H. Moes naar den Haag Hazelaarstr. 128 L. R. G. Behrend naar den Haag Conradkade 54 G Schulte-Kellinghaus n. R'dam. Schiek. 146 J. C. v. VItimen n. R'dam. Westers. 70 N. J. Kromhout naar Veenendaal, Nleuweweg 19 J. Mourik naar Krimpen a. d. IJsrel. IJsseldlik 88 S. H. Debs n. Vlersen. Rhl.. Heierstr. 22 (Did.) M. Holtrust naar Zaandam. Gemeentezieken huis P. Höppl. naar den Haag. Java- straat 20 C. J. van den Akker naar Zoe terwoude. Hoogstraat C 88A. V. Weide- mann naar Duitschland A. Matuczek, naar Bottrop (Did.) M. Klatt. naar Bochum (Did.) C. C. Engelman naar Arnhem. Groote Oord 6 J. B. Maarleveld naar H. I Ambacht Hoogstraat 2 A. Kamnmann naar Essen-Steele. Ezzener- straat 79 A. Schmereim naar Haarlem. Ged. Oude Gracht 74 C. C. Arnold en gezin naar Rotterdam. Mathenesserlaan 179 W. van Essen en gezin naar Heem stede. Heemsteedsche Dreef 136 C. Cup pens naar Brussel G. Visscher naar den Haag (Scheveningen). Nieuwe Duinweg 20 A. W. Kroger naar Oldenburg (Did.) S. O. Jilge naar den Haag. van Diemen- straat 10 H. W. Brefort naar Dorsten (Did.) Grenzstrasse 24 A. Schreibmaier naar Knittelfeld (Oostenrijk) S. M. Flaman naar den Haag. Molenaarstraat 56 M. M. de Voogd geb. Flender naar Peru A. Pawelzik naar 's Gravenhage L. Voorhout 37 L. A. W. van der Kolk naar Arnhem. Dlaconessenhuis P. N. Lebbinz v. d Geest, naar Stompwiik. Veenestr. 131 P. H. van der Geest idem idem. Burgerlijke Stand.. Geboren: Alexandra Maria. d. van P. A. M. Siebers en L. Nijlaender Geurt Hendrik Dirk. z. van K. Zweegman en W. Brinkman Theodore Cornells z. van C, Chaudron en E Trommel Adriaan. z. A. M, v Egmond en J. H. Meuwsen Femmig.je, d. van C. Veloo en J. Belt Arnoldus. z. van J. van Maren en L. Barends Ondertrouwd: C. Stigter en C van Wiik J. H. van der Meer en H. Marienwald A. C. v. d. Bergh en M, J. Zuiderduin. Getrouwd: A. van der Schoor en J. G. Verhoeff M. K. Polano en C. E. Hane- eraaff. WASSENAAR. Vergadering Tuinbouwver. WassenaJ» en Omstreken. In het Wapen van Wassenaar hield de Tuinbouwver. Wassenaar en Omstreken een goedbezochte ledenvergadering Door den voorzitter den heer P. Zegwaard wer den de aanwezigen welkom eeheeten. Nadat door den secr. de notulen waren voorgelezen werden door den voorzitter tot juryleden om het ingezondens te keuren benoemd de heeren J. R. Laarman. J. Sie- tings en J. v. d. Berg. Hierop werd het woord gegeven aan den heer H. A. N. Jansse tot het houden eener causerie ln verband met de theoriën van Mendel. Prof. Hugo de Vries Darwin e.a. Na in het kort het begrip soort uiteen gezet tr hebben ging spr. in op het behan delen en varieeren van planten. Vervolgens ging hij over naar de erfelijkheidsleer van Mendel en verduidelijkte een en ander met teekeningen. Na de pauze bracht de iury verslag uit over de keuring. Voor de uitgeschreven prijsvraag drie bloeiende potplanten wer den toegekend le prijs met 29 punten aan den heer C. van der Zalm en 3e pr met 21 punten aan den heer D. A. de Rooij. Voor het puntenstelsei behaalden de hee ren van Zetten met inzendingen bloeiende Narcissen en Hyacinthen 2 x 8 en 2 x 7 punten en J. Anderson met een collectie appels en peren resp. 10. 2 x 9 8. 7. 6 en 5 punten. Hierop werd gelegenheid gegeven vragen te stellen naar aanleiding van de door den heer Jansse gehouden causerie. Nadat bil stemming een nieuw lid was aangenomen werden uit de VTagenbus een tweetal vragen behandeld. Na de rondvraag werd vanuit de ver gadering dank gebracht aan het bestuur voor de keurig verzorgde wiize waarop het prijsvragenprogramma er dit jaar uit zag en eveneens voor de spoedige toezending ervan. Hierop sloot de voorzitter deze leer zame en oobouwende vergadering met dank aan allen die hieraan zoo prettig hadder. medegewerkt. o ZEVENHOVEN. GEMEENTERAAD. Wijzigingen in de Begrooting - Kerk noch toren komen voor restauratie in aanmerking. De raad kwam in voltallige vergadering bijeen. De voorz. burgemeester W. J. Boxcen opende met gebed. Na goedkeuring der notulen, deelde de voorzitter o.a. mee dat de steun der werkloozen nog bij Ged. Sta ten in behandeling is. Mededeeling van den Min. van sociale zaken was ontvangen dat steun werkloozen B voc laan door de rereering zal geschie den. Voorgesteld werd 2 x f. 12 beschik baar te stellen voor den steun. De heer v. Veen merkte op. dat dit niet te veel is. Geen der leden vond dit een bezwaar. De post straatbelasting en huur van Gemeentewoningen laat nog al wat te wenschen over betreffende het innen hier van. In verband met de aanmerkingen van Ged. St. op de gemeentebegr.-1936, volgde een nadere vaststelling, w.o. verlaging der post onderhoud gem.-woningen, alsmede van de straatverlichting, de scholen enz. Ook het presentiegeld wenschte Ged. St. verlaagd te zien. Dit werd echter gehand haafd. Ged. Staten vroegen tevens of het spuithuis wel tegen brand verzekerd is, doch de raad ging hierop niet in, t' is een klein houten gebouwtje, dat niet waard is verzekerd te worden. Vastgesteld werd de gemeenterekening 1934. alsmede die van het G.E.B. 1934, Betreffende het lichttarief voor Hoogen- dijk, Amstel e.a. werd nog geen definitief besluit genomen op verzoek der bewoners. Volgde verslag van Monumentenzorg inzake de kerktoren der Herv. Kerk, waar uit blijkt dat kerk noch toren in aanmer king komen voor subsidie tot herstel daar zij geen oudheidkundige waarde hebben. Nader overleg zal worden gepleegd met de kerkvoogdij. „Herstel zal niet mogelijk zijn, dan kan men beter alles afbreken" aldus het advies van Monumentenzorg, want het gebouw is meer dan slecht en levert gevaar op voor instorting. Op een verzoek van Angevare om ver laging van vastrecht, wordt met alg. st. afwijzend beschikt. Op een verzoek van de Mij. Ziekenfonds voor Alphen a/d. Rijn en omstreken voor bijdrage werkloozen be sloot de raad voor 1 jaar 25°/o bij te dra gen per gezinshoofd en kostwinner. De rondvraag leverde niets bijzonders op. Hierna sluiting. 1. Thijs heeft dus weer een groote voet-reis ondernomen, om zoo snel als 't mogelijk is in 't koninkrijk Ginsdaar te komen; hij las immers in het betooverd woud een briefje, dat hem riep naar 'n zeek'ren toov'naar Gogopoen, en hij besloot toen dan, om wat er op 't papiertje stond te doen. En werkelijk; hij had nog niet zoo heel erg lang gegaan, of hij kwam in het koninkrijk Ginsdaar al aan en na een reis van nog geen dag. was het, dat hij het koninklijk paleis nu liggen zag. „Gogopoen is koninklijk hof-toovtnaar nijs' .dus ver moedelijk vind ik hem wel daar". 3-4

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 15