ffl0l^zw,IfEEpREsNCHE LEIDSCR DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 12 Februari 1.936 RECHTZAKEN. |T7V|f HOLLANDSCH UIT DE RIJNSTREEK. VISSCHERIJBERICHTEN. AGEN0A. DÉBACLE VAN EEN NOTARISKANTOOR. PROCURATIEHOUDER STAAT TERECHT WEGENS VERSCHILLENDE FRAU- DULEUSE HANDELINGEN. Gisteren behandelde de Rotterdamsche rechtbank de zaak tegen den procuratie houder en deelgenoot van den gefallleer- den notaris M., den 54-jarigen J. W. B. Op 24 Maart werd het kantoor van no taris M. en de door hem gestichte „N.V. Maatschappij voor Qrondcredlet Rotter dam" in staat van faillissement verklaard, met aanwijzing van mr. Coert Sr. en no taris J. S. Mijs als curatoren Ook B. werd failliet verklaard, doch het Haagsche ge rechtshof heeft hem tenslotte surséance van betaling verleend. Het onderzoek ln den faillieten boedel wees uit, dat de zaken hopeloos ln de war waren geraakt. Het bleek verder, dat de notaris zich de laatste Jaren weinig of niet met de zaken had bemoeid, doch alles overliet aan zijn deelgenoot B. Toen uit het onderzoek kwam vast te staan, dat B. geknoeid had. wzr.1 er een strafvervolging ingesteld, terwijl notaris M. bulten schot bleef. De tegen den procuratiehouder Inge brachte beschuldigingen lulden als volgt: dat hij, als procuratiehouder van notaris M. of als deelgenoot van dezen, belast met het beheer der inkomende gelden. ten eerste: ln het tijdvak van 17 Decem ber 1931 tot 1 Februari 1935 vijfduizend gulden: ten tweede: in het tijdvak van 4 Augus tus 1933 tot 25 Januari 1935 6627 gulden; ten derde: in het tijdvak van 1 Augus tus 1934 tot 17 Januari 1935 3500 guldenen ten vierde: in het tijdvak van 3 Augus tus 1934 tot 1 Maart 1935 14.000 gulden, welke bedragen (aflossingen van hypothe ken) hem door de schuldenaren ter door betaling aan de schuldelschers ter hand waren gesteld, zich wederrechtelijk heeft toegeëigend. Verder wordt hij beticht van opzette lijke vervalschlng van twee volmachten tot royement van een hypothecaire In schrijving en ten slotte: dat hij in de tweede helft van 1934 deze foutieve vol machten heeft gebruikt, alsof zij echt en onvervalscht waren. Het O M., waargenomen door mr. J. C. V Meischke. had 22 getuigen gedagvaard. Als raadsman van B. trad op mr. J. van Duy vend ijk. Bij de behandeling ln openbare recht zitting voor de Rotterdamsche Rechtbank verklaarde mr. Coert, dat ln het faillisse ment M. het nadeellg saldo 325.226 gulden bedroeg, dat van de N.V. Grondcredlet Rotterdam 580.723 gulden. Mr. Coert ver klaarde voorts, dat het kantoor al Jaren in moeilijkheden verkeert. Deels tengevol ge van de daling in waarden der onroe rende goederen, deels door het onvoor zichtig uitzetten van gelden. Om deze moeilijkheden te boven te komen, werd bij banken en particulieren geld geleend, ten bedrage van ruim een half millioen. De laatste jaren had B. het heft in handen, Notaris M. bemoeide zich weinig met de zaken. Hij werd overal bulten gehouden. De verdachte ontkende dit laatste. Ook notaris M. wist. dat het kantoor al eenige Jaren ln moeilijkheden verkeerde. Hij bevestigde voorts de verklaringen van mr. Coert. Uit de verklaringen van het kantoor personeel bleek, dat het op het kantoor een Janboel was. Er was o.a. een groote achterstand bij het opbergen der dossiers. B deed vrijwel alles en een der klerken gaf zelfs als zijn meening te kennen, dat de notaris voor 90 procent „suf" was. De Rijksaccountant C. J. Vis had een rapport van 139 bladzijden samengesteld. Er was melding in gedaan van te late of nooit betaalde hypothecaire aflossingen. Hypotheken, die nooit bestaan hebben, handelingen, ter verberging van onregel matigheden, valsche royementen, valsche saldi-lljsten e.d. De adjunct-rijks-accountant H. F. Hueck verklaarde, tot de conclusie te zijn geko men, dat de notaris zich geheel buiten de financieele transacties heeft gehouden. Vervolgens werden eenige slachtoffers gehoord. Iemand uit Vlaardingen had achtduizend gulden hypotheek gekregen en daarop geregeld rente en aflossing be taald. De hypotheekgeefster, een Haagsche dame. verklaarde, nooit iets ontvangen te hebben, wat het kantoorpersoneel ook bevestigd heeft. Nadat nog eenige dergelijke feiten aan de orde waren eekomen. werd gepauzeerd. Na de pauze is het onderzoek voortge zet met het hooren van den accountant Vis, die de aandacht vestigde op eenige fictieve hypotheken. Vervolgens werden nog eenige gedupeer den gehoord, die aflossingen betaald had den, doch die niet aan de rechthebbenden waren doorgezonden. De substituut-officier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke, hield daarop zijn re- qlSpr°hield zich er van overtuigd, dat als de accountant langeren tijd had gehad voor het onderzoeken van de administra tie van notaris M. er veel meer fraude aan het licht was gekomen. Het O.M. achtte bewezen dat verdachte viermaal verduistering heeft gepleegd en voorts tweemaal een valsche handteeke- ning heeft geplaatst op een volmacht tot royement van een hypothecaire inschrij ving Spr. kon geen verzachtende omstan digheden vinden en elschte twee en een half jaar gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. De verdediger, mr. J. van Duyvendijk concludeerde tot vrijspraak wat de ver duistering betrof en drong aan op een korte vrijheidsstraf, desnoods gecombi neerd met een voorwaardelijke straf, om dat hij het onbillijk vond, dat deze ver dachte alleen zou moeten boeten voor alles wat op het notariskantoor is gebeurd. Uitspraak over 14 dagen. VERJARING VAN HET VERVOLGINGS- RECHT. Op 26 Mei 1934 veroordeelde de Haag sche kantonrechter iemand, die een over treding had begaan, nl. het voorbijrijden van een stilstaande tram. De veroordeelde ging van dit vonnis in hooger beroep bij de Haagsche rechtbank op 2 Juni 1934, dus binnen den wettelijken termijn. Op 4 October 1935 werd hij ln hooger beroep gedagvaard, doch de rechtbank, die op 29 October d.a.v. uitspraak deed. overwoog daarbij, dat. waar vóór 4 October 1935 van de zijde van den officier van Justitie bij de rechtbank geen enkele daad van vervolging heeft plaats gehad, op dien datum het recht van strafvordering was verjaard, aangezien de termijn voor ver jaring voor overtredingen is gesteld op één Jaar. De rechtbank verklaarde den officier dan ook nlet-oritvankelljk in zijn dagvaarding. Van deze beslissing kwam de officier ln cassatie, doch de Hooge Raad heeft zich in zijn arrest vereenigd met het oordeel van de rechtbank en uitgemaakt, dat ln dit geval het recht van den officier tot optre den tegen den dader was vervallen. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. De Raad voor de Scheepvaart stelde gisteren een onderzoek in naar de oorzaak van de aanvaring bij Dieppe op 21 Dec. 1.1. tusschen de motorlogger ..Saklna" KW 32 en de ..Jacob" SCH 50. De Sakina" liep bil deze aanvaring belangrijke schade od. De schipper van de „Sakina" ver klaarde dat hij bij goed weer de haven wilde inloopen. Er waren veel vlsschers- vaartulgen die ook naar binnen wilden gaan. Daarom was het bedoeling te wach ten tot de drukte wat minder zou zijn. De .Jacob" bevond zich ongeveer 400 M. achter de Sakina". Get. draalde het roer bak boord om een cirkel te maken om daar door bii de Dieren te komen. Bij deze manoeuvre is geen sein gegeven. Men draaide rond tot de ..Jacob" op bakboord boeg kwam en daarna ging men recht vooruit. De .Jacob" bleef koershouden tot od ongeveer 15 M. afstand. Toen eerst gaf zij drie stooten en sloeg achteruit Een aanvaring was niet meer te voorkomen. De ..Jacob" raakte de nog steeds draaiende ..Sakina" aan stuurboord in de midscheeps. De schade was aanzienlijk. De schipper van de Jacob" heeft verklaard, dat hij lag te drijven voor de haven van Dieppe om hoog water af te wachten. Aan bak boord vooruit lag de Sakina" die met dezelfde koers voer od een afstand van circa 250 Meter. Onverwachts begon dit schip te draalen zonder sein te geven. Het bleef draaien en kwam dwars voor de ..Jacob". Toen eerst gaf zij twee stooten. De .Jacob" week dadelijk uit en zette den motor op volle kracht achteruit. Een aanvaring was echter niet meer te voor komen. De Raad zal later uitspraak doen. POGING TOT DOODSLAG. Tegen strooper anderhalf jaar geëischt. Voor de Arnhemsche rechtbank heeft gisteren terechtgestaan een 27-jarige ar beider uit Doetlnchem, die zich had te verantwoorden wegens poging tot dood slag, gepleegd in den nacht van 30 op 31 December j.l. Hij was in dien nacht met eenige kameraden te Hummelo en Keppel aan het stroopen geweest met den licht bak, Het gezelschap werd betrapt door een rijksveldwachter en een jachtopziener, die hen waren nagegaan. De drager van den lichtbak werd door den jachtopziener beetgegrepen en een oogenblik later klonk een schot uit het geweer van 'een der andere stroopers, die dichtbij stond. De vuurstraal kwam ln de richting van de beide achtervolgers, maar zij werden niet getroffen. De hond van den veldwachter kreeg de lading in een van zijn pooten. Verdachte ontkende de bedoeling te hebben gehad om op de politiemannen te schieten. Hij had willen vluchten en was toen gevallen en daarbij was zijn geweer afgegaan. De officier van Justitie, mr. graaf Van Limburg Stirum. wees er in zijn requisitoir op, dat het bewijs in deze zaak geleverd is. Gezien den ernst van het feit en de omstandigheid, dat verdachte reeds her haalde malen is veroordeeld, eischte hij een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar en zes maanden. De verdediger, mr. Stolk, pleitte vrij spraak. Uitspraak 25 Februari. „Hbld." IJMUIDEN. 12 Febr. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.201. Griet per kist van 50 K.G. f. 2815. Tongen per K.G. f. 0.850.54. Groote Schol per kist van 50 K.G f. 8.10—5, Middelschol f. 10.50—8. Zet- schol f. 15.50—12. Kleine Schol f. 13.50— 5.50. Schar f. 10—6, Tongschar f3225, Roggen per 20 stuks f. 129. Vleeten per stuk f. 3—1.15 Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 5.404.90. Groote Schel- vlsch f. 1813 Middel Schelvisch f. 19— 13.50. Kleinmiddel Schelvisch f17.5010, Kleine Schelvisch f. 11.50—4 Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.33—9.50. Gullen per kist van 50 K.G. f. 113.60 Lengen per stuk f. 1.200.33, Heilbot per K.G. f. 0 800.46 Wijting per kist van 50 K.G. f. 3.80—2.20. Koolvlsch per stuk f. 0.70—0.08. Aangekomen 11 Stoomtrawlers: IJM. 2 met f.2346 IJM. 112 met f.2092. IJM. 190 met f.2140 IJM. 8 met f.1798. IJM. 83 met f. 1105. LJM. 16 met f. 2073. IJM. 96 met f.1528. IJM. 78 met f.1566 IJM. 111 met f. 1373 IJM 14 met f. 1319. IJM. G4 met f.1171; 3 loggers: SCH 341 met f,742. KW 112 met f.415 KW 161 met f.867; 2 kotters: E 449 met f.676, E 142 met f.61. Automobilisten, geeft alleen signalen, wanneer het werkelijk noodig is en niet uit sleur of tijdverdrijf. ALPHEN. Raadsagenda. De agenda van de Maandagavond as. om 7 uur door den raad te houden open bare vergadering bevat de volgende pun ten: 1. Voorstel van B. en W. inzake verkoop van een perceel bouwgrond aan: a. den heer A. L. Oudenes q.q., b. den heer A. L. Oudenes q.q.. den heer S. D. van Hems- bergen q.q.. den heer W. v. Beyeren q.q.; 2. Idem tot het ln eigendom afstaan van een perceel grond aan E. de Vries alhier, in ruil tegen een even groot perceel en voorts tot verkoop van een perceeltje gTond aan J. Lammers te Epe; 3. id. inz. wijziging der overeenkomst met het Rijk d.d. 25 April 1933, betr. de verbetering van den Rijksstraatweg tusschen de brug bij Oosthoek en ,,De Laetste Stuyver"; 4. idem inzake onderhandschen verkoop van voet straten langs den Rijksstraatweg; 5. idem inzake wijziging ran de gemeenschappe lijke regeling voor onderlinge hulpverlee ning bij brand, voor zooveel betreft de gemeente Woubrugge; 6. idem inzake het verzoek van het bestuur der bijz. school 1. school Hooftstraat, om medewerking voor verandering in de Inrichting van het schoolgebouw; 7. ld. 1. z. den bouw van een raadhuis; 8. ld. tot aankoop van effecten ten behoeve van het waarborgfonds i.z. woningbouw; 9. ld. Lz. verlenging van den afstand waarvoor geen huur voor electrl- citeltskabel verschuldigd is; 10. ld. i.z. het verleenen van subsidie ten behoeve van de land en tulnbouwcursussen te Aarlanderveen11. id. i.z. aanvulling en wijziging van de algemeene politieveror dening; 12. ld. i.z. verlenging van de tij delijke aanstelling van den arts L. W. Hildernisse, als gemeente-geneesheer en verlenging der tijdelijke regeling voor de verloskundige hulp ten behoeve van steuntrekkenden13. id. tot het verleenen van voorschotten op de vergoedingen voor 1936 aan de bijz. 1. scholen; 14. id. tot wijziging der gemeentebegrooting 1935; 15. ld. I.z. het verzoek van de comm. Alphen a. d. Rijn van de Propagandakern Gouda van het crisls-zuivelbureau om een bij drage voor melkverstrekking op de scho len. De Ijsbaan. De ijsbaan die gistermorgen voor de le den was opengesteld, moest 's avonds tot grooten spijt van de schaatsensportlief- hebbers worden ontruimd, omdat verschil lende scheuren in dé baan ontstonden. Ter plaatse van de scheuren werd de baan onder water gezet, zoodat de baan heden opnieuw kon wordem'opengesteld. Brand. Gisteravond werd de brandweer gealar meerd voor een brand ten huize van D. H. in de 's-Molenaarsbuurt. Het bleek, dat deze op den zolder van genoemd perceel woedde Met behulp van omwoners met emmers water en een slang der brand weer was de brand spoedig gebluscht en bleef een en ander in hoofdzaak beperkt tot eenige ma'erieele schade. Een moei lijkheid voor de brandweer was dat men het terrein van den brand niet kon na deren, omdat genoemd perceel met nog eenige huizen staat tusschen eenige al daar staande pannenloodsen. Van de overzijde van de Heymanswetering waar de 2 motorspuiten stonden opgesteld, moest derhalve een slang worden ge bracht. waardoor het scheepvaartverkeer ook eenige belemmering ondervond. Een en ander was echter van korten duur. Door de politie werden aangehouden zekere V. en medeplichtige uit Boskoop, wegens het ontvreemden van rozenstrui ken ten nadeele van boomkweekers onder deze gemeente. Onze plaatsgenoot G. de Kruijf, slaagde te Gcruda voor het examen melk- controleur, daartoe opgeleid door ir. W. J. Huisman. In de St. Josephzaal werd op initia tief der Par. Standsorganisaties een groote vergadering georganiseerd, gewijd'aan de algemeene actie „Het gezin terug aan Christus". Aan dezen uitstekend geslaag den avond verleenden o.m. medewerking het koor der Maria Congregatie, de heer J. Böokling als declamator, terwijl als spreker optrad kapelaan Kossen, die het onderwerp „Huwelijk en Huisgezin" be handelde. BOSKOOP. Comité Jong Holland snakt naar werk. Op initiatief van den Chr. Besturenbond heeft zich hier ter plaatse een comité van actie gevormd bestaande uit personen van verschillende kerkelijke richting, alsmede leden van mannen- rn jongelingsvereeni- gingen om ook hier Iets te doen voor de jeugdige werkloozen. Deze actie verleden jaar begonnen onder de leuze: „Jong Holland snakt naar Werk" gaat door en mag zich ln een steeds grooter belangstel ling verheugen. Het comité hoopt op een nader te be palen datum een collectedag of anderszins te houden onder geestverwanten en vrien den om ook dit iaar de uitzending van jongelui naar werkkampen mogelijk te maken. Lezing van mr. G. A. Diepenhorst. Voor den kring van AJt. prop.clubs voor Gouda en omstreken werd in de Chr. bew.school een openbare vergadering ge houden. Na opening door den voorzitter, den heer J. Blonk Azn. hield mr. G. A. Diepenhorst een rede over het onderwerp: „Rondom het kabinet Collin". Spr. wees in zijn rede op de twee wegen uit de crisis: die van den natuurlijken en den schrif tuurlijken wensch van menschenmacht en menschenroeping. ColUn deed met het samenstellen van een nationaal Kabinet wat hli zag als ziin roeping. Op de par tijen die aan dit Kabinet afbreuk deden, werd scherpe critlek geleverd Voor de AR. is nauwe aaneensluiting noodig: Nadat enkele vragen door mr. Diepen horst waren beantwoord werd door hem de vergadering met dankgebed gesloten. Jaarvergadering IJsclub Otwcg. De itsclub „Otweg" hield, ln hotel „Neuf haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer C. van der Kraats opende met een hartelijk welkom en verzocht den secre taris voorlezing der notulen, welke onver anderd werden vastgesteld. Vervolgens bracht de penningmeester verslag uit, waaruit bleek, dat op 1 Jan. j.l. ln kas was f. 387.33. De controle-com missie adviseerde tot goedkeuring en onder dank voor het gehouden beheer werd aldus besloten. De bestuursverkiezing bracht geen verandering, de heeren A. P. Bongers P. Boer. R. Geers en M Struik werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Tot leden der controle-commis sie werden benoemd de heeren C. Beken- kamp en B. Bunschoten. Tot slot hadden eenige besprekingen plaats, ln verband met de inning der con tributie. besloten werd evenwel deze als het vorig jaar te handhaven. Na rond vraag volgde een gezellig samenziln. Door de vereen. Kerk en Vrede is alhier, ln samenwerking met de Alg. Ned. Vrouwen Vredebond een bibliotheek in gericht, die tal van zeer lezenswaardige boeken en brochures bevat, waar-van de inhoud ln direct en zijdelings verband staat met het doel. hetwelk zoowel de genoemde vereenlglngen als alle andere vredesorganisaties nastreven. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: D. den BraverWille, D. J. A. BotingGroenewoud, D. A. Kwak- kenbosVan Rossum, Z. C. M. Men ken—Koot, D. A. M. Kooter—Van Leeuwen, D. J. QutstDe Vogel, D. Gehuwd: A. P. Hoogerbrug 26 j. en J. Verbeek 21 j. S. Ossevoort 30 j. en M. Hage 19 j. KOUDEKERK. Raadsagenda. De Raad komt morgen, des nam. te kwart voor achten bijeen. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. Me- dedeelingen. 3. Adres J. Pieterman inzake verlaging wonlnghuur. 4. Wijziging be grootingen dienst 1935 en 1936. 6. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van het per ceel wijk No. 46. 7. Vaststelling voorschot art. 101 der L.O.-wet 1920 over 1936 aan het bestuur der Ned. Herv. School. 8. Vast stelling kohier hondenbelasting dienst 1936 en vaststelling supplet. kohier dienst 1935. 9. Verordening besmettelijke ziekte- gelden. 10. Extra hulp aan ondersteunde werkloozen over 1936. 11. Beëedlging ge meente-secretaris. LEIDERDORP. Vragen aan B. cn W. door den heer M. Huijsman, Door het raadslid de heer M. Huijsman zijn navolgende vragen aan B. en W. ge richt Is het B. en W bekend, dat bij schrijven van 12 Dec j.l. namens uw college aan een werkloozen Ingezetene werd medege deeld dat hit. wegens uiterlijke kentee- kenen van maatschappen! ken welstand, niet meer voor steun in aanmerking zou kunnen komen? Is het B. en W. bekend, dat het gezin van dezen werklooze door het ln toepas sing brengen van bovengenoemde mede- deeling ln zoodanige omstandigheden Is gekomen dat het bij diverse leveranciers schulden heeft moeten maken en geld heeft moeten leenen om in ziin nood zakelijkste levensonderhoud te kunnen voorzien? Zijn B. en W. niet van meening dat hier is gehandeld in striid met het alge meen belang en dat het tot de taak van hun college behoort te zorgen, dat dit gezin van deze schuldenlast bevrijd wordt? ROELOFARENDSVEEN. Geslaagde Tooneeluitvoering. De R.K. Tooneelclub St. Pancratius, on- derafdeellng der Gezellenvereen. gaf de eerste van haar j aarlij ksche vastenavond- uitvoeringen. De ruime zaal was tot de uiterste hoeken bezet, toen de vice-prae- ses, kap. Buijs, opende. De tooneelclub voerde het blijspel „Metamorphose" van J. Verhoeven uit. Dit stuk werd door de spelers uitstekend weergegeven en viel zeer in den smaak. Hierna werd nog een stukje opgevoerd n.l. de gestolen Talis man of de Bloedbijl, een Indlaansch me lodrama. Ook dit is vol humor en zotternij gespeeld. De vioolclub gaf gezellige muziek De regie berustte bij den heer Th. Wessel- man, terwijl de grimeering verzorgd werd door den heer J. van Berkel. Beiden komt een woord van dank toe. Het dankwoord van kap. Buijs was zeker op zijn plaats. WOUBRUGGE. Propaganda-avond van den B.V.L. De afd. Hoogmade van den B.V.L. hield een goed geslaagden propaganda-avond ln de zaal van het café Witteman. Wij merkten op majoor Boots, majoor De Borst, kapitein Karres, burgemeester Mumsen, alsmede den pastoor. Wegens de vacature van voorzitter der afd. opende de heer Schaminee. Spr. hoopte, dat in de toekomst een nauwe samenwerking ont- staan zal tusschen B.V.L. en den burge meester. Ook de bekende artist, de heer Nolles, werd verwelkomd. Na het zingen l van het Wilhelmus werd de avond voor geopend verklaard. Dan sprak majoor Boots, die het woord van den voorz., ge richt tot den heer De Goede, die 15 jaren leider was van de afd., onderstreepte en hem prees als een groote propagandist van den B.V.L.; majoor De Borst vertelde be levenissen uit N. Oost-Indië, waar hij bij het wapen der marechaussee gediend had, HEDEN: Stadszaal: Zuiveldemonstraties te 2'/t, 3'/s en 8 uur nam. Donderdag. Olrr. Geref. Kerk (Steenschuur)Tijd- rede, ds. H. Janssen, 8 1/4 uur nam. Stadszaal: Con Amore „Paulus" 8 uur namiddag. Stadszaal: Zuiveldemonstraties te 2'/>, 3'/i en 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „Een teveel aan boord". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Thcater Breestraat 8 uur nam. „Het mysterie van de Mondschelnsonate" Woensdag eD Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49 8 u. nm. „Maskerade". Zondag ham. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39 8 1/4 u. n.m. „Op weg naar Singapore". Woensdag- en Zaterdagnam, 2'/i uur. Zondag nam 2 uur 4V» uur en 8 u 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. „Chen Chin Chow". lederen middag 2u. Zondag vat 2 u. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m, 8 uur alleen voor spoedrecepten De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag tot en met Zondag 16 Februari a.s. w. ge nomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, telef. 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en C, van Zijp, Wllhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. RECLAME. 8599 Voorkomt verkoudheid en keelpijn. Ivorol-gebruikers zijn zelden verkouden en hebben zelden keelpijn, omdat deze tandpasta den mond dagelijks grondig desinfecteert. terwijl kapitein Karres. secretaris van de Gew.-Comm. Zuid-Holland West, een aanmoedigend woord sprak tot hen, die zich nog niet ln de gelederen van den B.V.L. hadden geplaatst. De voorz. dankte de sprekers en deed de heuglijke mede- deeling, dat pastoor Llps het voorzitter schap van den B.V.L. aanvaard had, ter wijl de burgemeester zich bereid had ver klaard het eerevoorzitterschap te aan vaarden van de afd. Hoogmade en Wou brugge. De heer Nolles vermaakte het pu bliek met zijn humoristische grappen en goocheltoeren en schaduwbeelden. Met een dankwoord van den nieuwen voorz. volgde sluiting. Aanrijding. Op het kruispunt HeerenwegWoud- schendijk had een aanrijding plaats tus schen een auto van den expeditiedienst van de firma B. te Alphen en een rijwiel bestuurd door den jeugdigen J. uit Riin- saterwoude. Het rijwiel van laatstgenoem de werd daarbij geheel vernield en de jas verscheurd doch de bestuurder zelf bleef op het nippertje af ongedeerd. De schade zal worden vergoed. De veehouder J. kwam bit het mest karren van een driewielde kar te vallen waarbij de kar hem over het lichaam reed. Gewond aan handen en hoofd werd hij opgenomen: door dokter Loth werd heel kundige hulp verleend. ZOETERMEER. GEMEENTERAAD. In hooger beroep tegen de heffing van 200 opcenten Verkoop van 't oude raadhuis De Raad vergaderde ten gemeentehuize. Voorzitter burgemeester Middelberg. Af wezig de heer P. Smits. De voorzitter opende met gebed, waarna de notulen werden vastgesteld. Besloten werd een voorschot te verleenen als bedoeld in art. 103 L.O. wet aan de Chr. school van f. 1500 de R.K. Jongensschool van f. 1175 en de R.K. Meisjesschool van f. 1220.Verder werd besloten tot verhuring voor den tijd van 2 jaar van de Drie-Ambachtskade. Met tegen 6 st. werd besloten ln be roep te gaan tegen het voorstel van Ged. Staten tot vaststelling van 200 opcenten op de personeele belariing. Aan den Pa- lensteinschen Polder werd f. 350.p. j. verleend als bijdrage voor ontvangst van afvalwater van de fabriek „Zelandia" en vuil der gemeente. Een voorstel van B. en W. tot verlaging van de personeele belas ting met 1/3 gedeelte voor koffiehuishou ders werd verworpen. Besloten werd tot verhuur tuingrond Molenstraat. De veror dening art. 122 der gemeentewet, betref fende staangeld paardenmarkt werd vastgesteld. Besloten werd B. en W. te machtigen tot verkoop van een brand spuit. De wijziging in de begrooting 1935 werd voorgelezen en vastgesteld. Volgde geheime zitting ter bespreking van het punt: verkoop Raadhuis, oud Zegwaart. Na heropening deelde de voorzitter mede, dat is besloten tot verkoop van dit Raad huis. Hierna sluiting. De uitslag van den gehouden schiet wedstrijd van de schletvereen. „Diana" alhier luidt als volgt: Vrije baan: 1 P. v. Daalen, 2. Th. Ade- geest, 3. Ph. v. d. Wees, 4. P. A. v. d. Meer, 5. B. Lammens. 2 2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6