76ste Jaargang WOENSDAG 12 FEBRUARI 1936 No. 23277 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Iff* PRIJS DER ADVERTENTIES: 3D ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens poslrecht. Voor opzending, van brieven ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque, en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden t. 2.35 per week f. 0.15 Franco per post f. 2:35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.> Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. 40-JARIG JUBILEUM VER. TOT iBEVORDERING DER BOUWKUNST. Huldiging van den heer Fred. A. Wempe. In de groote zaal van „Den Burcht" heeft de vereeniging tot bevordering der houwkunst gisteravond haar 40-jarig jubileum op feestelijke wijze herdacht. De voorzitter der feestcommissie de heer Jan Stigter heette allen hartelijk welkom en speciaal wethouder Splinter als ver tegenwoordiger van het college van B. en W.. mr. C. J. Goudsmit, secretaris van het Koninklijk Genootschap M.S.G.. de dames van de gymnastiekvereeniging „Brun- hilde", de heeren van het dubbel-mannen- kwartet „Sempre Avanti" en den eere voorzitter den heer Jan de Quack, den ontwerper van de 3 Octoberoptochten. Een feestavond van de vereeniging zonder den heer de Quack aldus spr. is ondenkbaar. Vervolgens voerde de voorzitter de heer C. Ponsen het woord. In 1895 aldus spr. is de vereeniging voor bouwkunst opgericht. Reeds 20 jaar lang had ze deel uitge maakt van de maatschappij voor Bouw kunst. Drie personen n.l. de heeren Harte- veld, Planjer en Wempe zijn na 40 jaar nog steeds lid der vereeniging. Het is voor ons, aldus spr. een moeilijke tijd, maar met de medwerking van alle leden gaan wij op naar de 50 jaar. De aanwezigen zongen hierna staande het feestlied. Met een gezellig praatje en liedje wist „Keesje" van Beem er spoedig de stemming in te brengen. Het dubbel- mannenkwartet „Sempre Avanti" bracht op zeer verdienstelijke wijze een aantal ernstige zoowel als humoristische liederen ten gehoore. Een aantal rhythmische dan sen werd op onberispelijke wijze uitge voerd door een 9-tal dames van de gym nastiekvereeniging ,J3runhilde".. De „Kluchtspelers" onder leiding van den heer M. van Beem voerden de klucht „Jaap je liegt" op, die zeer veel succes oogstte. Tusschen de verschillende num mers door wisten „The Blue Rhythm- Boys" er met hun vroolijke wijsjes de stemming in te houden. Na de pauze verkreeg de eere-voorzitter de heer Jan de Quack het woord. Als oudere releveerde spr. verschillende be langrijke feiten uit het vereenigingsleven. Specialen nadruk legde spr. op het vele werk, dat het tegenwoordige bestuur en zijn voorgangers in het belang van bouw kunst tot stand hebben gebracht. Bouw kunst wordt in kringen van vakmenschen buiten Leiden met eere genoemd. Vervol gens verzocht spr. het dochtertje van den heer Ponsen den heer en mevr. Wempe te willen décoreeren. De heer Wempe be kleedt sinds 40 jaar de functie van secre taris. Spr. schetste den heer Wempe als een hoog ontwikkeld vakman, die altijd pal heeft gestaan voor het heil der ver eeniging. Namens de leden bood spr. den jubilaris en diens vrouw een pendule, een doos bonbons en een bouquet bloemen aan. Spontaan zongen de aanwezigen daarop „Lang zullen zij leven". De heer Fred. A. Wempe dankte de leden voor hun hartelijke felicitaties en mooie geschenken. In een humoristisch toespraakje vertelde spr. van de vele ge beurtenissen die hij In zijn 40-jarige loop haan als secretaris had meegemaakt. Op buitengewoon aardige wijze maakte de heer Jan de Quack vervolgens een aan tal snelteekeningen. Tenslotte dankte de voorziter alle mede werkenden op hartelijke wijze voor hun medewerking. Onder leiding van den heer A. W. de Groot en met medewerking van „The Blue Rhythm Boys" onder leiding van den heer Jac. Smith, bleef men nog geruimen tijd op een gezellig bal bijeen. BRANDJES. Gistermiddag te ruim 5 uur is een be gin van brand ontstaan ten huize van M. H. W. in het Noordeinde no. 30, doordat goed dat rondom de kachel te drogen hing, vlam vatte. De bewoners wisten het vuurtje met eenige emmers water te blus- schen, zoodat de schade gering is en de motorspuit geen dienst behoefde te doen. Vanmorgen ongeveer halfelf is de poli- tie-brandweer andermaal uitgerukt, dit maal voor een brandalarm op het terrein der Stedelijke Lichtfabrieken, waar bij het ontdooien van een afvoerpijp van een wa- tergasteerseperator een stukje brandende houtwol in de teermassa terecht kwam, waardoor brand ontstond. Personeel van de Lichtfabrieken wist het vuur met een schuimbluschapparaat te dooven. LEIDSCHE IJSCLUB, TRAM ONTSPOORD. Hedenmorgen te ongeveer halftwaalf, is een tramwagen van den dienst Leiden Haarlem op het emplacement vlak voor het haltegebouw ontspoord, doordat de wissel niet goed functioneerde. Het tram verkeer in nagenoeg alle richtingen on dervond hierdoor eenige vertraging. De baan heden alleen geopend voor kinderen beneden 13 jaar. Het ijs op de baan der Leidsche IJsclub heeft gistermiddag door het zeer drukke bezoek dusdanig te lijden gehad, dat de vorst van den afgeloopen nacht niet vol doende was om de schade te herstellen. De dikte van het ijs varieerde van 5 tot 7 centimeter, hetgeen niet genoeg bleek om een zoo groot aantal schaatsenrijders en rijdsters te dragen. Menigeen zakte dan ook met een of beide beenen door het ijs, zoodat de baan gis termiddag, toen hij was ontruimd, er sterk gehavend uitzag. Teneinde een nog grootere vernieling te voorkomen, heeft het bestuur besloten de baan hedenmiddag alleen open te stellen voor kinderen beneden de 13 jaar. Bij aanhoudende vorst het weerbe richt voorspelt dienaangaande niet veel goeds! bestaat er goede kans, dat morgen ook weer volwassenen de schaat sen kunnen onderbinden. Voor hedenmiddag en -avond blijft het ijsvermaak dus beperkt tot de tennis parken in de omgeving, waar het ijs in goede conditie verkeert. KET GOUDEN JUBILEUM DER KINDERBEWAARPLAATS. Rzceptie en drukbezochte Filmvoorstelling. Meerdere vlaggen wapperden van de huizen aan de Langebrug ter eere van het Gouden Jubileum der „Leidsche Kinder bewaarplaats", dat gisteren op eenvoudige wijze, doch onder de warme belangstel ling van velen herdacht is. Nadat op een der voorgaande dagen een hartelijk gestemde huldiging van de kin deren aan het damesbestuur-had plaats gevonden, waarbij de kleintjes in witte jurkjes met gouden 'bandjes rond het hoofd, aan ieder der bestuursleden een bouquet bloemen uit eigen spaargelden bijeen gezameld! hadden aangeboden, zulks onder het zingen van een toepas selijk aardig lied, werd gistermiddag een receptie in het gebouw gehouden. De Fröbelzaai was feestelijk met. bloe men en slingers versierd, waaraan de kin deren reeds wekenlang ijverig hadden ge werkt. Afgevaardigden van diverse vereenigin- gen kwamen hun gelukwenschen aanbie den, alsmede oud-bestuursleden, leden en belangstellenden. Tallooze bloemstukken en geschenken legden tevens getuigenis af van het medeleven met het Gouden feest van deze voor onze stad zoo nuttige instelling. Te kwart over vier stroomde de zaal van het Trianon-Theater zoo goed als ge heel vol met kinderen en volwassenen ter bijwoning van een alleraardigst program ma, bestaande uit eenige teekenfilms en de leerrijke Douglas Fairbanksfilm „In 80 minuten de wereld rond". Deze merkwaardige en interessante aaneenschakeling van avonturen, opgeno men tijdens een wereldreis van den ver maarden filmacteur oogstte een enorm succes! Zij voerde ons naar talrijke lan den, deed telkens een greep uit. onbeken de bezienswaardigheden, terwijl mede de geestige noot geenszins ontbrak. De Hol- landsche na-symchronisatie was een groo te verrassing en maakte de toelichting voor de jeugd des te begrijpelijker. De presidente, sprak den heer en mevr. Diks, met woorden van warmen dank tóe voor hun groote welwillendheid, betoond aan de Leidsche Crèche, om deze voor stelling geheel belangeloos aan te bieden en overhandigde de directie als bewijs van hulde een fraaien bloemenmand. Heden vond nog in intiemen kring het groote feest plaats voor de vaste bezoe- kertjes van de kinderbewaarplaats, waar bij de leerlingen der Kweekschool voor Bewaarschoolonderwijzeressen een pop penkastspel opvoerden. De kinderen wer den daarna getracteerd en voerden ook zelf nog eenige grappige comediestukjes op. zoodat ook zij dankbaar en voldaan dit feest hebben meegevierd. DE METAPHYSICA VAN ARISTOTELES. MUZIEKAVOND IN „ENDEGEEST". Gisteravond werd in de Centrale ont spanningszaal van Endegeest voor de pa tiënten een muziekavond gegeven onder leiding van mej. Harry van der Harst en met medewerking van de dames Harry van der Harst piano. mej. H. A. Huender eveneens piano. Nelly Westerkamp viool, en mevrouw KoelmanStrotman zang. Ook een dameskoor onder leiding van mei. van der Harst liet zich hooren Onder groote stilte en met diepe aan dacht werd geluisterd naar hetgeen werd ten beste gegeven. Aan de medewerkende dames werd een bouquet tulpen aangeboden. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffingen Dros en Gebr. Tieleman (Stoomzeep- fabriek „De Gekroonde Haan"), Zoeter- Woudscheweg 3, Leiden. Den Older en Zinn, Hoofdstraat 16, Sas- senheimbloembollehhandel. Voordracht van Prof. Dr. B. A. van Groningen. In de reeks lezingen vanwege het Ne- derlandsch* Natuurwetenschappelijk Mu seum en het Leidsch Universiteitsfonds heeft prof. dr. B. A. van Groningen gister avond bovengenoemd onderwerp behan deld. Spreker gaf in het kort den levensloop van Aristoteles aan, noemde eenige per soonlijke eigenaardigheden, die ons aan gaande hem zijn overgeleverd, besprak vervolgens de werken, die ons in 't Corpus Aristotelicum zijn bewaard, om daarna tot zijn eigenlijk onderwerp, de meta- physica, over te gaan. Deze wetenschap onderzoekt, volgens Aristoteles zelf, het zijnde als zijnde en datgene wat aan dat zijnde als zoodanig toekomt. Het zijnde, dat is in eersten aanleg het objectief be staande zonder meer. Maar door de be schouwing van den wijsgeer krijgt het in menigerlei opzicht een andere waarde. Aristoteles r.u onderzoekt het bestaande in meer dan een richting. Een eerste analyse, volkomen statisch van natuur, reduceert uit het bestaande, losgemaakt van alle bijkomstigheden, dat wat de ge bruikelijke Latijnsche term met substan tie uitdrukt. Dit „wezen" van het ding kan evenwel ook gelden als het voor logi sche definitie vatbare: in dien zin spreekt men dan liever van essentie. Een tweede vraag is die naar de gronden van dat zijnde, dat immers ook aan worden onder hevig is. Hier geldt vooreerst weder een statische analyse, die stof en vorm onder scheidt, beide onafscheidelijk in de din gen verbonden. Daarnaast geldt evenwel een meer dynamische, of liever kinetische analyse der gronden van het zijn, waarbij hij vier oorzaken onderscheidt: de causa rnaterialis, de causa fonnalis, de causa efficiens en de causa finalis. Volkomen kinetisch en dus eerst recht dienstig tot het verklaren van het worden is de laat ste analyse van het bestaande, die poten- tialiteit-eigcnschan der materie stelt te genover actualiteit-eigenschap van den vorm. Deze begrippen gelden niet abso luut: wat tegenover het eene materie is, kan vorm zijn ten opzichte van iets an ders. Zoo is er dus een hiërarchische reeks gebaseerd op potentieel en actueel, er is, zooals Aristoteles het uitdrukt, be weging. Volmaakste beweging is die dei- vaste sterren. Zij is veroorzaakt door den onbewogen beweger die God is, en die de beweging doet ontstaan, doordat hij ver langen en begeerte naar zichzelf in de an dere substanties wekt. Hij is onstoffelijk, zuivere vorm (zuivere materie bestaat niet) een geest die zichzelf denkt De we reld heeft altijd bestaan en zal altijd be staan, zonder ook een stabiele eindtoe stand te bereiken. De aanwezigheid der materie bepaalt het voorkomen van on volkomenheid en verkeerdheid. Drie kenmerken brengt spr. tenslotte naar voren: Aristoteles is zoowel analyti cus als syntheticus Het geheel der be staande dingen is een organisch opge bouwd en functioneerend geheel. Het vraagstuk van het worden, van de bewe ging, heeft vooral Aristoteles' belangstel ling gehad. Dit bepaalt onder meer de waarde, die zijn metaphysica heeft voor physica en physiologic. BURGERLIJKE LUCHTVAART IN NED.-INDIË. Lezing van Dr. W. L. Groeneveld Meyer. Op uitnoodiging van het Leidsch Comité voor Indische lezingen heeft gisteravond in het klein-auditorium der Universiteit dr. W. L. Groeneveld Meyer gesproken over „Burgerlijke luchtvaart in Neder- landsch-Indië" Spr. behandelde daarbij voornamelijk de organisatie dier luchtvaart, zulks op grond van zijn ervaringen als oud-hoofd der burgerlijke luchtvaart, welke functie hij gedurende 7 jaar bekleedde. De burgerlijke luchtvaart omvat zoowel de handels- als de sportluehtvaart, waar van de eerste uitteraard de belangrijkste is. Zij wordt in ons Indië uitgeoefend door de Kon. Ned. Indische Luchtvaartmij., kortweg K.N.I.L.M. geheeten. De eerste pogingen tot stichting van dit lichaam dateeren reeds van 1916, doch zij werden niet met succes bekroond. Zij kwam ook nog niet tot stand toen in 1920 de K.L.M. concessie aanvroeg voor de exploitatie van het luchtverkeer. De crisis was oorzaak, dat dit verzoek door de Indische regee ring werd afgewezen. In 1927 herhaalden de heeren v. Aalst en Enthoven namens een groep zaken- menschen dit verzoek en ditmaal met succes. De zoozeer gewenschte samenwer king met de K.L.M. kwam spoedig tot stand en daarmede was de K.N.I.L.M. ge boren. Namens deze maatschappij werden de onderhandelingen met de Indische re geering gevoerd door de heeren Plesman en Delprat. Op 20 October 1928 werd de definitieve overeenkomst geteekend, waar in de wederzijdsche rechten en verplich tingen waren neergelegd. Spr. gaf een overzicht van de lijnen tot welker exploitatie de maatschappij zich verplichtte, terwijl de regeering zich be reid verklaarde gedurende 5 jaar een jaar- lijksch subsidie van 1 millioen gulden te betalen met dien verstande, dat van de eventueele winst drievierde deel in 's lands kas zou terugvloeien. Bij de vernieuwing der overeenkomst werd de subsidie ver laagd tot f. 400.000 per jaar gedurende drie jaar. Van weerszijden zijn de bepalingen van het contract loyaal nageleefd. Op 1 Maart 1928 werd op het departe ment van Gouvernementsbedrijven naast deze maatschappij het bureau voor de burgerlijke luchtvaart opgericht. Dit bureau had o.a. tot taak het ont werpen van wettelijke voorschriften voor de civiele luchtvaart en het houden van toezicht op de veiligheid zoowel bij de K.N.I.L.M. als de sportvliegerjj, op de or ganisatie van den gronddienst, den aanleg en het onderhoud van vliegvelden e.d. De organisatie van den gronddienst houdt o.a. ook in de plaatsbepaling en den aanleg der landings- en hulplandingster reinen, welke geschiedde met medewerking van meteorologen en geologen. De resultaten der exploitatie overtroffen aanvankelijk de verwachtingen totdat de crisis zich ook op dit terrein deed gevoelen. Ten aanzien van de toekomstige moge lijkheden der Indische luchtvaart merkte spr. op, dat de positie van Ned.-Indië in het internationale luchtverkeer niet zoo belangrijk is als sommigen wel meenen. Onze grootste zorg moet volgens spr. uitgaan naar de volkomen instandhouding van de snelverbinding HollandIndië, welke van niet groot genoeg belang kan worden geacht. Ned.-Indië neemt in het internationale luchtverkeer evenwel een sleutelpositie in, aangezien Engeland ons Indië niet kan ontberen voor zijn verbin ding met Australië. Verscheidene plannen voor uitbreiding van het aantal vaste Hinen verkeeren reeds in vergevorderd stadium van voor bereiding. Spr eindigde met zijn volledig vertrou wen uit te spreken in de ontwikkeling der burgerlijke luchtvaart in den Indischen archipel. CHR. HIST. UNIE, AFD. LEIDEN. BINNENLAND. De Tweede Kamer verwerpt de wijziging der Comptabiliteitswet (Pari, Overzicht, 3e Blad). De Eerste Kamer over de onderwijsbe- grooting. (3e Blad). Overleden is mr. E. O. J. W. baron van Hövell van Wezeveld tot Westerflier, com missaris der Koningin in Limburg I Bin nenland, 3e Blad). Moeilijkheden met de voorbereiding der Reisbelasting (Binnenland, 3e Blad). Verduistering op een notariskantoor: tegen procuratiehouder is 2»/i jaar gevan genisstraf met aftrek van preventief ge- eischt (Rechtzaken, 2e Blad). De Olympische Winterspelen; Zwitser land wint het kampioenschap 4-persoons bob; Ballangrud Olymp. kamnioen 5000 M. hardrijden (Sport, 3e en le Blad). De jaarvergadering. In het gebouw „Prediker" werd de jaar vergadering gehouden van de Chr. Hist. Kiesvereeniging. De voorzitter, 'de heer Tymstra, stond in zijn openingswoord stil bij Psalm 96: „de Heere regeert" De Heer regeert, door zijn Geest, die het verstand der menschen buigt in zijn richting. Er is twijfel over des Heeren heerschappij: oorlogen, gebrek en werkloosheid. God geeft geen paradijs op aarde, maar strijd in eigen- en staatsleven, zoodat de zonde alle dingen heeft krom getrokken. Voor dit laatste is de mensch verantwoor delijk. Ondanks alles, houdt Hij de teugels in handen, en stuurt naar het doel, dat Hem voor oogen staat. Wereldbestuur is wereldgericht. Nog is dat gericht voor ons verborgen en daarom werken ook in het staatkundig leven zoolang het dag is. Het jaarverslag van den secretaris ver meldde nog eens in het kort alle belang rijke gebeurtenissen van het afgeloopen jaar. Het ledenaantal vertoonde een kleine vermeerdering; de penningmeester deed verslag van zijn beheer; een kascommissie zal haar bevindingen op een volgende ver gadering mededeelen. Tot nieuwe bestuursleden werden geko zen mej. H. Brinks en de heer P. Guley. Een opwekkend, propagandistisch woord werd gesproken door den heer J. Reyers, burgemeester van Kamerik, over: „Stand houden". Stand houden, aldus spr., is een woord, dat Leiden uit haar geschiedenis wel kent: zij wist te offeren voor haar vrijheid en zelfstandigheid. Nu er lauwheid en neer gang in het leven is mogen de aloude be ginselen evenwel niet worden losgelaten Ook al weten wij dat de broodvraag voor velen zeer benauwend is. De nood is zoo hoog, dat elk plan, dat over een opleving spreekt, aangegrepen wordt; de ellende van dezen tijd wordt aangegrepen voor het bereiken van een politiek doel. Het is de democratie op zijn kop zetten, en de te leurstellingen zullen niet uitblijven. In dit verband besprak spr. het plan van den arbeid der S.D.A.P.. dat uiteindelijk moet uitloopen op een groote mislukking, om dat het geen rekening houdt met deze werkelijkheid: dat het uitgeven van veie millioenen alléén dan te verantwoorden is, als de uitgevoerde werken economisch nut afwerpen of rendabel gemaakt kunnen worden. Vergelijking met andere landen gaat niet op; in Zweden b.v. is grooter achterstand op elk gebied dan in Neder land. De mogelijkheden zijn daar dus grooter. Niemand of welke regeering ook zal een einde kunnen maken aan de economische wanorde, dat zijn internationale vraag stukken. Wanneer de mensch doorgaat niet te rekenen met Gods ordeningen, zal het met elk plan verkeerd uitkomen. Boven dien leeft Nederland boven zijn kracht, de Staatsschuld stijgt hier. en een leening van 600 millioen, zooals de S.D.A.P. wil, zal ze ker tot de onmogelijkheden behooren: de valuatie van den gulden zal op de arbei dersbevolking sterker drukken dan men in die kringen wel denkt. Ook andere groepen maken zich schuldig aan hetzelfde euvel als de S.D.A.P.: belo ven, zonder de gevolgen te overdenken. Met voorbeelden werd een en ander aan getoond en spr. besloot met te zegden dat alleen voor het Nederlandsche Volk heil te verwachten is, indien het gehoorzaamt aan den God der Shrlften. zooals Hij zich in Jezus Christus aan ons geopenbaard heeft. Na een dankwoord van den voorzitter, sloot een der leden met dankgebed. BUITENLAND. Het Fransch-Russisch verdrag in do Fiansche Kamer (Buitenland, 4e Blad). Malcolm Mc Donald ook in Schotland gekozen (Buitenland, 4e Blad). Talrijke arrestaties van R.K. jeugdlei ders in Duitschland (Buitenland, 4e Blad). Ernstig spoorwegongeval in Zuid-Bulga- rije, 13 dooden. (Buitenl. Gemengd 4e Blad en Tel. le Blad). President Roosevelt noodigt de Ameri- kaansche Staten voor een conferentie (Buitenland, 4e Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. DE REVUE „VAN EIGEN LAND". Mooie propaganda voor de Zuivelproducten. In het kader van de Zuivelweek vond gisteravond in de Stadsgehoorzaal een uitvoering plaats van de revue „Van Eigen land", uitgaande van de propagandakern voor Zuid-Holland van het Zuivelbureau te 's-Gravenhage. Een betere reclame voor het meerdere gebruik van melk, boter en kaas en wat daarmee annex is, lijkt ons nauwelijks denkbaar: jammer dus, dat de belangstel ling niet grooter was. Want vooral de huis vrouwen hadden bij deze revue veel we tenswaardige zaken kunnen opsteken, die door middel van deze smaakvolle en veel gevarieerde revue op een pakkende wijze werden medegedeeld. Er zat een frissche vaart in het geheel en wij werden van het één naar het ander gevoerd; van de boer derij naar de kaasmakerij, van de melk fabriek naar de broodbakkerij, van de school, waar in het belang der kinderen een grooter melkgebruik zeer zeker nood zakelijk is, naar het sportveld, de winkel of elders en overal vierde het parool „Voedt u goed", de lijfspreuk van het grappige mannetje „Jan Weigemoed" hoogtij. Deze „Jan Welgemoed" liet zich naar vele plaatsen heen leiden en kwam, even als de toeschouwers, sterk onder den in druk van het vele goede, dat de genoem de producten, waarbij wij o.a. nog willen noemen het. melkbrood, de room, de kar nemelk. de pap en de yoghurt, voor de gezondheid beteekenen. In tal van aardige scènes, waarin frissche Hollandsche boe- renmeiskes met zang en dans een groot aandeel hadden, kwam het nut van een veelvuldig gebruik der Hollandsche Zui velproducten tot uiting en wij betreurden het haast, alleen maar in geestelijken zin van al deze voedzame heerlijkheden te kunnen smullen! De humor ontbrak geenszins, zoodat het afwisselende geheel geen moment ver veelde en het doel, meerdere bekendheid te geven aan hetgeen landbouw en vee teelt in ons mooi en vruchtbaar vaderland aan kostelijke, doch niet kostbare goede ren voortbrengt, volkomen verwezenlijkt werd. Wij hopen dan ook, dat de aanwe zigen den goeden raad méér zuivelpro ducten voor het samenstellen van hun menu's te koopen, ter harte zullen nemen; zij zullen er ongetwijfeld wél bij varen, zoo wat hun gezondheid als hun beurs betreft! De vertolkster van de hoofdrol „Jan Welgemoed", die enthousiast spel te zien gaf. werd evenals e nigf anderen, met bloemen b:giftlg:l: 't wat welverdiend, want deze vlot opgezette revue paarde op pakkende wijze „nut en vermaak"! Ook de muziek was uitstekend verzorgd, zoo dat het een avond is geworden, die oog en oor bevredigde!

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1