3 VOORDEELEN LEBDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 7 Februari 1936 NAGEKOMEN BERICHTEN. STADSNIEUWS. BUITENLAND. UIT DE OMSTREKEN. IfttltllllüHHHWHHtttWfHttHWtttttHtlfl Bij elk Costuum 2 Pantalons. Keuze uit 3 chique modellen: Model „d'ARTAGNAN" - Model „PORTHOS" Model „ARAMIS". Elk model verkrijgbaar in 5 prijzen: 39.75 45.- 50.- 55.- 60.- Inderdaad alle drie 'ntopprestatieI Ziet onze Etalages Hoogstraat 1 en 2 TERAARDEBESTELLING VAN HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN WIJLEN PROF. MR. H. KRABBE. Overeenkomstig den wensch van den ontslapene is hedenmiddag in allen een voud op de begraafplaats „Rhijnhof" het stoffelijk overschot ter aarde besteld van wijlen prof. mr. Hugo Krabbe, in leven oud-hoogleeraar in het staats- en admi nistratief recht aan de Leidsche Univer siteit, die dezer dagen na een langdurig ziekbed In den ouderdom van 79 jaar over leed. Behalve de familie kwamen in den stoet mede de rector magnificus, prof. mr. A. S. de Blécourt en de decaan van de faculteit der rechtsgeleerdheid, prof. mr. R. Kra nenburg. Onder de vele belangstellenden op de begraafplaats merkten wij o.a. op den pre sident-curator, mr. A. van de Sande Bak- huyzen, mr. P. J. Idenburg, secretaris van het college van curatoren, prof. dr. J. v. der Hoeve, secretaris en prof. dr. N. J. Krom, pro-secretaris van den Academi- schen Senaat, mr. J. Donner, oud-minis ter van justitie, mr. A. L. Scholtens, se cretaris-gen. aan het Dept. v. Soc. Zaken, mr. H. J. Smidt, referendaris aan het Dept. van Onderwijs, mr. J. H. Scholten, referendaris bij den Raad van State, mr. R. Bijlsma, alg. rijksarchivaris, dr. J. H. Carp, namens de Ver. voor de Wijsbe geerte des Rechts, prof. mr. van der Pot uit Groningen, oud-wethouder van Leiden; gen.-majoor b.d. A. B. Cremer, jhr. mr. de yilleneuve, mr. Van Vrijberghe de Co- ningh, rechter te Haarlem, jhr. mr. W. J. M. van Eysinga, rechter ln het Permanen- Hof van Intern. Justitie, prof. mr. A. S. Oppenheim en prof. Koch, beiden uit Den Haag, jhr. mr. H. O. Feith, vice-president van de Haagsche Rechtbank, jhr. mr. dr. A. J. C. Rethaan Macaré lid van den Oc- trooiraad, den heer Wouterts Nijhoff, uit gever te Den Haag en vootrs vele hoog leeraren, vertegenwoordigers van facul teitsbesturen, studentencorpora, benevens vele oud-leerlingen van den ontslapen hoogleeraar. In verband met de koude temperatuur werd gesproken in de rouwkamer. Hier werd het eerst hèt woord gevoerd door prof. mr. A. S. de Blécourt, die onge veer als volgt sprak: Op verzoek van de familie zullen alleen collega Kranenburg en ik spreken. Wij, familieleden en vrienden, zijn bedroefd, maar niet verslagen; immers dankbaar, dat Krabbe uit zijn lijden is verlost. De laatste 8 jaar had zich in zijn geestelijk bestaan een slooping voltrokken, waar onder hij zelf zeer heeft geleden, omdat hij bijna ten einde toe er besef van had. Toch zal de familie, zijn levensbaan over ziende, dankbaar erkemien. dat zijn leven rijk en gelukkig is geweest. De mensch is ten deele de bewerker van zijn eigen ge luk. Krabbe had een hoog Ideaal, waar voor hij leefde en handelde. En dit mede maakte hem gelukkig. Hoe hij stond te genover den godsdienst, weet ik niet; maar wel weet ik, dat, als alle Christenen han delden als hij deed, de wereld er anders en beter zou uitzien. En dit was het be minnelijke hi zijn karakter, dat hij vol komen objectief stond tegenover degenen, wier opvattingen van de zijne verschilden. Hij kon ironisch zijn; bits en bitter was hij nimmer; nooit hoorde ik hem een medemensch veroordeelen. Want hij was van een matelooze goedheid en zachtmoe digheid. Zoo is hij velen ten zegen geweest en heeft hij niet tevergeefs geleefd en een lichtend spoor achtergelaten. Als straks de wonde, die geslagen is, niet meer schrijnt, blijft de herinnering, een kost baar en onverwoestbaar bezit. Bette vriend, wij nemen afscheid, maar wij vergeten u niet! Daarna werd nog het woord gevoerd door prof. mr. R. Kranenburg, aan wiens toe spraak wij het volgende ontleenen: Dat het ook mij vergund is bij deze uit vaart een woord van afscheid te spreken, stemt mij dankbaar. Een kort woord, het woord van een vriend, zoo was zijn wensch. Het teekent den man, aan wiens baar wij thans staan. Wars van alle uiterlijk vertoon, wars van allen schijn, zoekend de waarheid, de echtheid, het wezenlijke der dingen. Zoekende die op het gebied van zijn wetenschap die hem lief was en die hij gediend heeft met volledige toe wijding, de wetenschap van het recht van den staat; zoekende met al te groote kracht en de gaven, die hem geschonken waren, het scherpzinnige doordringende verstand, de sterke wil, de taaie vasthou dendheid, de scheppende intuïtie. Waarheid, echtheid, het essentieele, hij zocht ze ook in het persoonlijke verkeer; ook daarin was hij wars van den schijn, het onechte, en trachtte hij het werkelijk waardevolle, beteekenisvolle te grijpen en vast te houden. Zoo was zijn leven vol spanning; die naar het hoogste en diepste grijpt, hem wachten teleurstellingen, en zij zijn Krabbe niet gespaard gebleven. Maar het gevoel voor recht, de zuivere drang naar gerechtigheid, waarin hij den grondslag vond van zijn leer, was ook de drijfkracht van zijn leven en de bezieling van zijn geest. Wij nemen hier afscheid van een man, dien gekend te hebben een voorrecht is en dien te mogen noemen ambtegenoot en vriend een der edelste gaven, die ons in dit leven geschonken kunnen worden. Wij nemen afscheid, maar zijn werk blijft; zijn naam staat gegrift in de ge schiedenis onzer wetenschap. Nadat het stoffelijk overschot graf waarts was gedragen en bloemen in de groeve waren gestrooid, dankte een zoon van den overledene, mr. J. Kïabbe voor de betoonde belangstelling. DE R.K. KERK IN MEXICO. MEXICO. 7 Febr. (Reuter). De aarts bisschoppen en bisschoppen der R.K. Kerk hebben bi.i den president krachtig gepro testeerd tegen het1 in beslag nemen van het huis van den aartsbisschop van Puebla. De president wordt in dit protest beschul digd zijn woord te hebben gebroken. ROOSEVELT'S BELASTINGPLANNEN. WASHINGTON, 7 Pebr. (A.N.P.). Ver schillende vooraanstaande leden van het Congres hebben een bezoek gebracht aan het Witte Huis, waar zij een conferentie met president Roosevelt hebben gehad. Na afloop verklaarden zij, dat de president in zijn voorstellen tot het heffen van nieuwe belastingen geen overdreven elschen zal stellen, maar wel zal verlangen, dat de be lastingen genoeg opbrengen voor de be strijding der onkosten van werkverschaf fing en werkloozensteun. De democratische afgevaardigde Bank- head van Alabama en Robert Doughton, de voorzitter der commissie van wegen en middelen, hebben na een lunch op het Witte Huis als hun meening te kennen ge geven, dat de nieuwe belastingen millioe- nen minder van de bevolking zullen eischen dan verwacht werd. Naar verluidt bestudeert Roosevelt mid delen ter vermindering der overheids uitgaven. STAKINGSINCIDENTEN IN ARGENTINIË BUENOS AIRES, 7 Febr. (Reuter). Te Rosario en in andere plaatsen in de pro vincie Santa Fé hebben zich stakingsinci denten voorgedaan. Stakende bakkersge zellen hebben te Rosaria veertien bakkers karren aangehouden en verbrand. Op het platteland is een toenemende communisti sche propaganda merkbaar. Agitatoren hebben getracht den landarbeid te doen stilliggen. ENGELSCHE COMMISSIE UIT DE WAPENINDUSTRIE. LONDEN, 7 Febr. (Reuter). De „Daily Telegraph" meldt, dat binnenkort een commissie van vertegenwoordigers uit de Engelsohe wapenindustrie zal worden ge vormd, die de organisatie en de voorbe reidingen der industrie voor de leverantie van wapenen en munitie in geval van oor log moet onderzoeken. De aanbevelingen der commissie zullen aan den minister president worden voorgelegd. HET KOLONIALE VRAAGSTUK REEDS BESTUDEERD? LONDEN, 7 Febr. (Reuter). Met ver wijzing naar de verklaringen van den on derstaatssecretaris in het ministerie van buiteniandsche zaken, in het Lagerhuis af gelegd, meent de diplomatieke medewerker van de „Daily Herald" te kunnen melden, dat de Britsche regeering zich reeds bezig houdt met een „voorloopige bestudeering" van het koloniale vraagstuk. Deskundigen zouden reeds het noodige materiaal heb ben verzameld en aan de ministers hebben voorgelegd. Volgens dit blad zou het niet onmogelijk zijn, dat een volgende stap zou bestaan in een uitnoodiging aan den Volkenbond om een commissie samen te stellen uit perso nen met een ruime koloniale ervaring. Er zou hier sprake zijn van een commissie van onderzoek en advies. Onder meer zou gedacht zijn aan Lord Lugard, die sedert 1922 Britsch lid der permanente mandaat- commissie is. DE VROEGERE KROONPRINS VAN SPANJE. HAVANA, 7 Febr. (Reuter). De graaf van Cavadonga, vroeger prins van Asturië, zoon van ex-koning Alfonso XIII is zeer ernstig ziek. Hij is lijdende aan een gezwel, waaraan tengevolge van de bloedziekte van den graaf niet gesneden kan worden. Vergeefs is getracht een bloedtransfusie toe te passen. De Pauselijke nuntius, Caruana, heeft hem de H. Sacramenten der Stervenden toegediend. De geneesheeren trachten -thans een derde bioed-transfusle toe te passen. Ex-koningin Victoria heeft vanuit Europa telefonisch naar den toestand van haar zoon geïnformeerd. Nader wordt nog vernomen, dat toen laat in den avond de doktoren het bed van den zieke verlieten, zij verklaarden, dat zijn toestand Iets minder ernstig was. De deTde bloedtransfusie heeft een be vredigend resultaat gehad. TUNNELS TE ROME. ROME. 7 Febr. (Reuter). Binnenkort zal worden begonnen met den bouw van een aantal tunnels welke verschillende wy'ken van Rome zullen verbinden en waarin verscheidene zaken zullen worden gevestigd. Tevens zullen ze dienen als schuilplaats bij luchtaanvallen. ADOLPH MENJOU GEOPEREERD. HOLLYWOOD. 7 Febr. (Reuter). Adolph Menjou de „knapste man van Hollywood" heeft Woensdag een ernstige maagoperatie ondergaan. Hij heeft de operatie goed doorstaan. Zijn toestand is zeer bevredigend. Steunt, bij gelijken psfje en hu/aütek, De Nederlanische Industrie. Hiermede dient gij Hw land En bestrijdt gij de werkloosheid. AALSMEER. Het bestuur der Speeltulnver. heeft besloten aan zijn arbeid in verband met het nuttig en veilig bezighouden van de kinderen der leden een belangrijke uit breiding te geven gedurende het winter seizoen. Het gebouwtje, staande op den speeltuin aan de Spoorlaan. is voor het beoogde doel door eenige werklooze tim merlieden. leden der vereeniging belange loos gerestaureerd waardoor een geschikt zaaltje is verkregen. Op het programma staan: damclubje matjesvlechten figuur zagen houtsnijden enz. Tot leden van het dagelijksch bestuur van den Arbeiders Sportbond zijn gekozen de heeren E. Kleefstra, L. Goossens en J. Bruins, die resp. de functie van voorzitter, secretaris en penningmeester op zich heb ben genomen. De heeren A. C. Tuinhof de Moed, K. Berghoef en J. Fook hadden als zoodanig hun functie neergelegd. De alhier georganiseerde oliebollendag, ten bate van liet fonds tot stichting club gebouw A.J.C., heeft een netto resultaat van f. 140.— opgeleverd. Er warden ruim 7000 oliebollen verkocht. KATWIJK AAN ZEE. DUINPARK IN WERKVERSCHAFFING. RECLAME. 8364 Verbetering van het plaatselijk schoon. Op het terrein van de gemeente in de Zuidduinen wordt onder leiding van den chef gem. plantsoenen, den heer C. van Zljst, in werkverschaffing een duinpark aangelegd. Het terrein is ongeveer Vit H.A. groot en zal beplant worden met dennen, loofhout en een groote partij duinrozen. Daar de heer van Zijst op dit gebied zijn sporen reeds heeft verdiend, gezien zijn aanleg ln 1924 van het burge meester de Ridderpark tusschen de beide Katwijken, belooft .dit plantsoen een groo te aanwinst voor onze gemeente te wor den. De aantrekkelijkheid van Katwijk als badplaats zal door de prachtige dennen bosschages met de wandelpaden en zit plaatsen aanmerkelijk worden verhoogd. Vanaf een hoog duin in dit terrein gele gen, heeft men ëen schitterend panorama zoowel over zee als landwaarts ln. In de onmiddellijke nabijheid van de dennen- bosschen bevindt zich nog ruime gelegen heid voor het bouwen van villa's voor hen, die zich metterwoon hier wenschen te ves tigen. Bij de in de Visscherijschool alhier afgenomen examens voor het certificaat in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn geslaagd: Jac. de Vreugd, Willem V. d. Boon, Jac. van Rijn, Kr. Snijders, Engel van Rijn, Hendrik Joh. van Leeuwen, Corn, van Rooijen, Jae. v. d. Plas en Zeeg v d Plas Allen zijn leerlingen van de Visscherijschool alhier. Rijksgedelegeerde was kapitein J. H. Götz, lid van de examen commissie voor stuurlieden. LISSE. DE NIEUWE KERK DER GEREFORMEERDE GEMEENTE. Fraai bouwwerk in het bloemenkwartier. Met de gereedkoming van het nieuwe kerkgebouw der Geref. Gemeente, dat he denavond wordt geopend, is men hier weer een mooi gebouw rijker geworden. Lisse staat de laatste jaren wel in het teeken van kerkbouw. Eerst werd de Ned. Herv. Kerk geheel verbouwd en gerestaureerd, daarna de R.K. Kerk (dorp). Vervolgens werd een nieuwe kerk gebouwd voor de Chr Geref. Gem. aan de Veldhorststraat; een nieuwe R.K. koepelkerk aan de Beek brug; twee jaar geleden kreeg de Geref. Kerk een nieuw gebouw aan den Hecren- weg en nu dit kerkgebouw in het Bloemen kwartier. Dit kerkgebouw, in kruisvorm gebouwd, is gelegen aan de Tuipenstraat en wordt geflankeerd dor de Crocussenstraat en de Hyaclnthenstraat. Het maakt een uitste kenden indruk, en is verrezen onder ar chitectuur van den heer A. F. Fresen te Wageningen, uitgevoerd door de fa. Hei- finck en van Erk te Veenendaal. De archi tect is er in geslaagd een gebouw te maken dat aan alle te stellen elschen voldoet. Het is rondom door royalen tuinaanleg op flinken afstand gehouden van den open baren weg, hetgeen de rustige sfeer in het gebouw ten goede komt. Flinke breede toegangspoorten verschaffen toegang naar de kerk. Een mooi rood tegelpad leidt de bezoekers naar den hoofdingang van de kerk. Door den hoofdingang komen wij in een ruim voorportaal met aan weerszij den groote garderobes. In deze garderobes bevinden zich trappen naar de galerij. Deze ruimten hebben aparte uitgangen, zoodat bij het uitgaan de kerkgangers vanuit het benedenruim der kerk en van de gaanderij elkander niet hinderen. Zeer prachtisch is, dat deze garderobes te vens als tochtportalen bestemd zijn. De bezoekers kunnen alleen door den hoofdin gang het gebouw betreden. Doordat men twee deuren moet passeeren is tocht voor hen die bij de kerkdeuren gezeten zijn uit gesloten. Vóór in het kerkruim zijn links en rechts uitgangen met flinke portalen, waardoor men het kerkruim kan verla ten. Speciaal is dit ontwerp er op gericht, om bij eventueeie incidenten het gebouw in bijzonder korten tijd te kunnen ont ruimen. De vijf voor- en achteruitgangen, trbonden door breede gangen, stellen in staat. Bij het betreden van het kerkruim valt direct op, dat bijzondere aandacht Is~ge- schonken aan de opstelling der banken, welke op een zoodanige wijze zijn geplaatst dat men steeds den predikant goed kan zien. De ruime kansel staat op een po dium, waarboven voor een gedeelte het orgel is geplaatst. Het klankbord zorgt voor de noodige afscheiding. Zoowel kansel ais orgelfront zijn van strakken lijn zonder overbodige franje. Het kerkruim is over dekt met een spitsvormige binnenkap in kruisvorm, die in kleur en verdeëling een bieden U onze nieuwe Voorjaarsmodellen in MAATCONFECTIE voor HEEREN: Zooals DE DRIE MUSKETIERS, d'Artagnan-Porthos- Aramis, in de 17e eeuw te Parijs het toonbeeld waren voor elegante kleeding en dapperheid, zijn onze drie nieuwe voorjaarsmodellen het toppunt van elegante coupe en degelijke afwerking. Tevens keuze uit 'n fraaie sorteering prima moderne stoffen. bekroning geeft. Groot raamcomplexen in de zijgevels zorgen voor een voldoende ver lichting, terwijl de gaanderij verlicht wordt door een 'flinke raamgroep in den voor gevel boven den hoofdingang. Deze ramen zijn bezet met rustige, in strenge lijn ge houden, gebrandschilderde glas in lood ramen. Het kerkruim is ln een eikenhout- tint geverfd ln eiglans, terwijl de spanten Ir, de hoeken zijn afgezet met gouden lijstjes. De deuren ln het kerkruim zijn van eikenhout, evenals de kansel, banken voor de ambtsdragers en doophek. De kerk banken zijn van oregon-plne in .eiken- kleur. Dit alles geeft aan het interieur een voornaam en rustig aanzien, hetgeen voor een kerkgebouw wel een eerste ver- eischte is. De levering van het meubilair werd aan de fa. Magazijn „De Vlijt" alhier opgedra gen. Alles doet voornaam aan, vooral ln combinatie met het prachtige donkerroode tapijt, waarmede het geheele podium is belegd. Verlaat men rechts van den kansel de kerk, dan komt men in de kerkeraadska- mer. Hier Is een harmonie van kleuren die een intieme sfeer schept. Een typische schouw geeft aan deze kerkeraadskamer een geheel eigen milieu en gezellige Inti miteit Een rood cocostapijt bedekt hier den vloer. Een brandvrije kluis is aangebracht. De kerkeraadskamer en de vergaderzaal zijn door een ruim portaal gescheiden, zoodat men van elkander niets hoort. De ruime vergaderzaal biedt ruimte aan pl.m. 150 personen. Ook hier is de kleurencom binatie stemmig en deftig en getuigt alles van een grondige en degelijke afwerking. Ook de stoffeering van kerk en verga derlokalen is aan de fa. Mag. „De Vlijt" alhier opgedragen. De kleuren voor stof feering en drapeering van de gebouwen zijn goed gekozen. De kleur van het cocos in het kerkgebouw ls in dezelfde kleur ge verfd als het tapijt op het podium, n.l. donkerrood. De verlichting van het kerk- juim geschiedt bij avond met boven ln het plafond aangebrachte diepstralers, waar door een mooie gelijkmatige en voor het oog niet hinderlijke verlichting wordt ver kregen. De fa. Gebr. Schouten alhier werd belast met den electrischen aanleg. De verlichting is zeer origineel. Een aantal buitenlampen zorgen des avonds voor een uitstekende verlichting van het Kerkplein. Aan de fa. Gebr. Schouten werd tevens den aanleg der dooventelefoon opgedragen. De gevels zijn opgetrokken in terra cotta kleurige handvormsteen op paars- kleurlg plint. Het. dak is gedekt met ge nuanceerde Romaansche pannen. Het on derstuk van dep toren ls van rood koper, waarin galmgaten met omlijsting met loo- den bekleedihg. Het bovengedeelte van den toren is gedekt met donkerblauwe leien. De spantconstructie is geheel van ijzer, doch van binnen met hout omtimmerd. De gaanderij, die een overspanning heeft van ruim 15 M. is geheel vrijdragend gemaakt, dus zender hinderlijke pilaren. De totale bouwsom met inbegrip van een dure paal- fundsering bedraagt pl.m. f. 50.000.—Het gebouw heeft 1000 zitplaatsen. De fa. Hey- tinck en van Erk komt een woord van lof toe voor de vlotte en degelijke afwerking. Het fraaie kerkorgel is boven den kan sel aangebracht en eveneens naar een ont werp wat betreft het front, van den ar chitect den heer Fresen. Het orgel ls gebouwd door den fa. Ver- weys te Amsterdam. Het Instrument is ge bouwd volgens het electro-pneumatisch systeem, met 2 klavieren en vrij pedaal. Het bevat 21 stemmen plus een geheele en gedeeltelijke transmissie. Er is naar ge streefd om ln het orgel den ouden kerk- orgeltoon te verkrijgen. Bij de intonatie heeft de heer Verwey, die deze persoonlijk verzorgde, blijk gegeven, een vakman te zijn in den volsten zin des woords. NOORDWIJK. De begrooting 1936. In de algemeene inleiding van de be grooting 1936, die eerlang aan den raad ter vaststelling zal worden aangeboden, deelen B. en W. mede, dat het tot tevredenheid kan stemmen, dat de uitgaven niettegen staande het natuurlijk accres toch in da lende lijn gaan en dat deze in 1936 f. 8500 lager konden worden geraamd dan voor 1935, en wel op een bedrag van f. 796.752. I Belangrijk ls het onderling verschil tus schen de diensten 1935 en 1936 ten aanzien van het batige slot van èen-vorige reke ning. Kon bij den dienst 1935 nog worden beschikt over een batig slot van 1933 van ruim f. 41000, de begrooting 1936 kan slechts rekenen op een batig saldo van den dienst 1934 groot ruim f. 13000, alzoo een nadee- lig verschil van f. 28000 Ten aanzien van de vraag hoeveel middelen, welke vreemd aan den eigen dienst van het jaar zijn aan gewend om de begrooting sluitende te ma ken, staat 1936 er gunstiger voor dan 1935. Voor 1936 is beschikt over het batig saldo van 1933 groot f. 41000 en over de alge meene reserve tot een bedrag van f. 25000, zoodat deze dienst-over een bedrag van f. 66000 aan den eigen dienst vreemde middelen heeft beschikt. Voor 1936 be draagt dit bedrag maar f. 52000. als volgt gespecificeerd: Batig saldo van den dienst 1934 f. 13000 en beschikking over de alge meene reserve tot een bedrag van f. 39000. B en W. achten het aanwenden van de algemeene reserve totdekking van een tekort zoolang verantwoord, als de' moge lijkheid bestaat om door verzwaring van den belastingdruk ten naastenbij weer een even groot bedrag beschikbaar te stellen, zonder dat daardoor de belastingdruk on evenredig zwaar wordt. De algemeene Re serve .is na het beschikbaar stellen van een bedrag van f. 39000 ten behoeve van den dienst 1936 nog groot rond f. 114.000. B. en W. toonen verder in bijzonderheden aan, dat als de reserve is uitgeput, de daaruit tot heden ontleende bedragen uit nieuwe belastingen of verhooging van bestaande belastingen kunnen worden opgebracht, zonder dat de belastingdruk zwaarder wordt, dan in de meeste gemeenten Ijet geval ls. De kapitaaldienst van de begrooting '36 is met bijzondere zorg bezien om toene ming van den schuldenlast te voorkomen. Buiten de f. 39.000, welke moet worden geleend voor het vrijmaken der algemeene reserve is in totaal wegens te leenen geld slechts geraamd f. 20.800, terwijl hierte genover staat een totaal wegens aflossing van schuld f. 97.526. Voor het electriciteitsbedrijf wordt ge raamd aan winst f. 8913.34 en aan retri butie voor het hebben van buizen in ge meentegrond f. 11500.en als bijdrage in bestuursonkosten f. 1500. Voor het gasbe drijf wordt geraamd aan winst f. 4063.89, aan retributie voor het hebben van bui zen in gemeentegrond f. 10675 en aan bij drage in bestuursonkosten f. 3000. Voor het Waterleidingbedrijf wordt geraamd aan winst f. 12228.21. Bijeenkomst van den B.V.L. Een propagandavergadering werd gehou den in het Juvenaat door de afd. Noordwijk van de B.V.L. Aanwezig waren de reserve majoor J. P. Boots commandant van Land stormcorps Z.-H. west, de Ritmeester der Huzaren C. W. Pieters, Adjudant van de Directeur der Hoogere Krijgsschool, Reser ve Kapitein D. J. Karres secr. van de Gew. Landstormcommissie, res. kapitein J. Schol pl. leider te Wassenaar, vliegenier Schreu- der van de Delftsche studentenvliegclub. Ritmeester Tielens districtscommandant van de Rijksveldwacht en hoog eerw. deken Borsboom. De heer Rijnders zorgde voor pianomuziek tijdens de korte pauze. Een welkomstwoord werd gesproken door den Burgemeester. Dan sprak Ritmeester Pie ters over eenzijdige ontwapening en over het verderfelijke daarvan voor Land en Volk. De weerloosheid van ons volk kan niet anders leiden dan tot een chaos, waarvan minder goede elementen gebruik willen maken voor hun politieke doelein den of het leidt tot onder beheer komen van andere staten, die ons dan hun wil zullen opleggen. Spr. wekte op om te strij den tegen deze weerloosheid gedachte die voor het Volk en het geheele Vaderland een onheil zal zijn en waarvan men voor gezin en Maatschappij slechts wrange vruchten kan plukken. Hierna declameerde Vincent Berghegge „Christene Zielen" een alleraar digste schildering van St. Nicolaasavond. De reserve majoor J. P. Boot dankte de lei ding van Noordwijk speciaal den heer Goudriaan voor het maken van een nieu we schietbaan voor haar 120 leden en be sprak nog het doel van den B.V.L. De heer Berghegge declameerde tenslotte het gees tige „De dubbelganger". Hierna spraken nog res. kapitein D. J. Karres en Deken Borsboom waarvan de laatste aantoonde dat gezag een noodzakelijkheid is voor orde en vrede, zonder welke uien niet gelukkig kan zijn. Een ernstige voordracht volgde n.l. de Kurassiers van Con Robert. De Bur gemeester dankte allen en hoopte dat dézen avond vruchtbaar geweest mag zijn voor den B.V.L. die in Noordwijk volgens hem'nog te klein is. Hierna sluiting. H5

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7