De Olympische Afdalingswedstrijd. IFlt LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad T Vrijdag 7 Februari 1936 weerbericht. A staatscommissie voor de herziening der grondwet. jubileum verbond van ned. werkgevers. RECHTZAKEN. Twee Olympische titels door Noren gewonnen. BEURSOVERZICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 777. Hedenmiddag 3 uur: 779. TELEGRAFISCH WEEKBERICHT. Medegedeeld door het Kop.. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste Stand 779.1 Groningen. Laagste Stand 744.8 Vestmanör. Verwachting tot den avopd van 8 Febr.: Meest matige N.O. tot O. wind. Helder tot licht bewolkt, droog weer, matige vorst 's nachts, overdag lichte vorst tot tempe ratuur om het vriespunt. - BUITENLANDSCH WEERBERICHT v. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. De Bildt. Het gebied van hooge luchtdruk wordt in het hooge noordpn aangetast door een diepe depressie, die gistermiddag westelijk van IJsland passeerde en thans storm uit Zuid-West veroorzaakt en de barometers doet dalen van Schotland tot hoog in het Noorden langs dé Noorsche kust. De hooge druk nam nog in beteekenis toe; de as van de hoogste luchtdruk wordt thans gevonden van Groningen tot in Zuid-Zweden. In Frankrijk hield de stij ging van de luchtdruk op. Zij gaat nog door in de Baltische staten en in Oost- Europa. In Scandinavië bleef de vorst zeer streng. Op hét continent komt alleen in onze omgeving en in de hooge streken van Frankrijk matige vorst voor. In de Middel gebergten en in de Alpen houdt de ijzig koude storm aan. Op zeer groote hoogten werd de temperatuur echter belangrijk hooger bij zeer groote droogte. Hoewel de lucht in het Oosten betrokken blijft, viel er geen sneeuw van beteekenis meer. In het stormgebied op de Noorsche Zee vallen zware regens. Het einde van den toestand van helder vorstweer met des nachts matige, wellicht o'aatselijke strenge vorst en overdag tem peratuur om het vriespunt, is nog niet in zicht. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp.: 4 gr. C. (24 gr, F.). 9 uur voorm.: —2gr. C. (27 gr. F.). 12 uur 'smidd.: U'/i gr. C. (33 gr. F.). 3 uur nam.: 1 gr. C. (34 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. V.m. te 4 u. 29 min.; n.m. te 4 u. 45 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 5.25 n.m. tot 7.03 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 6 Febr. op: 17 u. 24; onder: 7 u. 14. raai; de regeling van de gevallen, waarin de Raad van State wordt gehoord; de mo gelijkheid ministers te benoemen zonder ministerieel departement; de mogelijkheid om. met behoud' van de grondslagen van het bestaande stelsel, het kiesrecht te wijzigen ter bevordering van een gezonde werking van het parlementaire stelsel; de mogelijkheid aan de Staten-Genetaal een Kamer toe te voegen, welke het bedrijfs leven vertegenwoordigt; het lidmaatschap vertegenwoordigende lichamen van personen, die een streven tot uitdrukking brengen, gericht op verandering van de bestaande rechtsorde met toepassing of bevordering van onwettige middelen; de mogelijkheid voor bepaalde bedrijfstakken lichamen in te stellen, teneinde leidend en lend op te treden; de Algemeene Re kenkamer; de procedure van-Grondwets wijziging. Daarnaast staat het der Commissie vrij, ook andere onderwerpen in haar arbeid te betrekken. n p - e L-éi i a ittM o- il - cv,,grt'?-.7.- INSTALLATIE DOOR MINISTER DE WILDE. De minister van Binnenlandsche Zaken, mr. J. A. de Wilde, voorzitter van de Staats commissie voor de. Grondwetsherziening, heeft deze Staatspommissie hedenmiddag in de groote zaal Van het departement van Binnenl. ZAken geïnstalleerd, waarbij hij er op wees dat een wijziging der Grondwet niet overhaast mag geschieden. Terecht heeft .een vroeger geslacht een waarborg' willen scheppen tegen het ge vaar, dat de voorbijgaande ideeën van den dag verankerd zouden worden in onze fundamenteele staatswet. In overeenstemming hiermede heeft de Regeering, toen kort na haar optreden in het najaar van 1933 een aansporing tót grondwetsherziening in de Staten-Gene- raal beluisterd werd, gëmëend aanvanke lijk een afwachtende houding te moeten aannemen, teneinde er zich rekenschap van te kunnen geven of de nieuwe gedachten, die waren opgekomen, de staatkundig ver- i eischte rechtvaardiging vonden en vol doende in hét volk bezonken waren, om een formuleering daarvan in de Grondwet voor te bereiden. In dezen tijd van vervor ming en omvorming leven we snel. Nauw keurig heeft de Regeering de ontwikkeling der staatkundige denkbeelden gevolgd en zij heeft mede in verband met stemmen, die uit den boezem der Staten-Generaal opklonken, gémeend, dat inderdaad enkele dezer ideeën een- prinGipieele toetsing kunnen doorstaan en thans voldoende heb ben doorgewerkt ln de openbare meening, om eenige wijziging te brengen in de orga nisatie van het staatsleven. Met nadruk zeg ik, aldus spr., eenige wijziging, omdat naar hetoordeel der Regeering de tijd voor een algemeene herziening der grond wet nog/niet is gekomen. Men 'dient ziah te beperken tol; wat groeien kan tot levend recht. Spr. .opende hierna de eerste" bijeen komst. f - Naar !wlj veünemén .zal de Staatscom missie haar-.herzieningsarbeid lh het bij zonder richten op de Volgende onderwer pen: Het recht van de vrijheid van de druk pers; het inkomen der Kroon; de schade loosstelling en het pensioen van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Gene- REDE VAN MINISTER GEL1SSEN "..'.1 5'. fa -. i Heden herdenkt het Vierbond, van Neü Werkgevers te Den Haag z'hTO-jarig be staan. Onder „Binnenland'* maakten Wij reeds melding van de-openingsrede van den heer Gelderman ter algemeene verga dering, die daarbij ook minister Gelissen- welkom heette. Na die rede werd een te legram van hulde en trouw aaJi H.'Rl. de Koningin gezonden. Vervolgens was het woord aan minister Gelissen, die er op wees dat thans de Nederlandsche In dustrie midden in de economische bran ding staat, zij het ln de branding der gol ven van een z.i. oplevende intern.'con junctuur, dit laatste sedert 1932. Wat dié opleving betreft, deze kan echter slechts dan blijvend zijn indien het autarkische streven, dat thans nog de. economische politiek van de meeste Eüropeesche lan den kenmerkt, internationaal ten grave Is gedragen. Spr. wees op den noodzaak van terugkeer naar een intern, vrijhandel. Voortgaande noemde hij de positie van den ondernemer in deze tijden heel moeilijk Wat kan nu de regeeririgdoen, om den industrieel ln den strijd voor het geiioud zijner onderneming of' bij uitbreiding of nieuwoprichting van bedrijven te steunen? De regeering staat in deze op het stand punt der aanpassing, d.w.z. der herwaar deering. Als ik nu, aldus spr., let op het geen de industrie, scheepvaart en handel in dit opzicht hebben gedaan, dan kan niet anders gezegd worden dan dat zij zich, voor wat betreft hun eigen.„vaste lasten", zeer goed hebben aangepast. De overheidslasten daarentegen zijn nog niet voldoende verlaagd, evenmin als som mige loonen ln enkele beschutte bedrijven. Deze loonsverlaging wordt ten deele ook geremd door de nog niet' plaats gehad heb bende verlaging van woninghuren voor arbeiderswoningen. Het buitengewoon in gewikkelde van deze zijde van het vraag stuk is oorzaak, dat met „hier" niet zoo vlug tot resultaten kan komen als bij de actie, die het bedrijfsleven zelf tot verla ging van eigen lasten voeren kan. De regeering zal alles doen om bestaan de bedrijven in stand te houden uit te breiden of oprichting van* nieuwe indus trieën te stimuleeren. Nationaal "kan de Regeering en de instellingen hiervoor zijn reeds gereed of bijna gereed de industrie en vooral die industrieën, die niet over een eigen inlichtingendienst beschikken, helpen, langs den weg eener goede economische en technologische voorlichting, maar nok Vereeniglngen en Werkgevers kunnen in dit verband goed werk verrichten Waar voor reorganisatie of nieuw-op- richting gelden noodig zijn,-kan thans via het Werkfonds en straks, naar-'ik hoop, via de Nederlandsche Maatschappij voor In dustriefinanciering een deel van de noo- dige middelen verstrekt wprden. De Re geering hoopt Kfér sfimuleere'nd werk zaam te zijn, niet alleen ten- - opzichte van het bedrijfsleven zelve,-maar ook voor wat betreft de nieuwe financieringsmaat schappij. Met behulp van een Vestigingswet hoopt de Regeering den ondernemer te behoe den voor het verspillen van nationaal ver mogen In den vorm van lndustriekapitaal. Daarnaast zal uit het vrije bedrijfsleven gegroeide zin voor .ordening kunnen wor den bekrachtigd, waardoor ook weer de positie van den ondernemer en den werk nemer versterkt wordt. Naast deze blijvende hulp wordt aan de industrie, naar ik aanneem, tijdelijk hulp geboden door contingenteering, toepassing der tariefmachtigingswet, clearingverdra- gen en export credietgaranties. Na afloop der vergadering werd 'n druk bezochte receptie gehouden. STADSNIEUWS. PROMOTIE BIJ DE K.LM. De tweede piloten van de K.L.M., de hesren Van Balkom, Stork en Mol zullen met de eerstvolgende Indië-reizen tot ge- zagwoerdêr Wordenbevorderd. HEIT TUMULT BIJ „HELDENKERMIS". Van de 19 personen die gisteravond wegwis het veroorzaifcen van. wanordelijk heden bij.de première van de film „Helden- kermis" in het theaterTtitchinski naar het politie bureau zijn overgebracht zijn er gelijk gemeld, 15 na verhoord te zijn op -vrtjwwoeten gesteld. De vier anderenhebben den nacht in verzekerde bewaring' doorgebracht, waarna ook zij op vrije voeten zijn gesteld. De gemeenteraad van Ommen heeft besloten tot den bouw van een nieuwe Vechtbrug met wegomlegging tem Z.O. der gemeente. Voor. het verkeer zal dit een groote verbetering zijn. u De heffing op boter en de vèrVoer- vergunning voor buitenlandsche boter zijn vastgesteld op 95 cent per K.G. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het Tweede Blad. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het examen volgens art. 135 der wet op het H. O. (faculteit der Let teren en Wijsbegeerte), de heer K. W. Swart (Wassenaar). Voor het doctoraal examen Genees kunde de heer W. Reisma (Den Haag) en mej. N. Meyers (Lelden). Bevorderd tot arts de heeren C. J. Snep vangers (Leiden) en W. Hogervorst (Den Haag) o BEGRAFENIS VAN MEJ. A. C. VAN MAANEN. Onder zeer groote belangstelling is he denmiddag op de Ned. Herv. Begraafplaats te Wassenaar het stoffelijk overschot ter aarde besteld van méj. A. C. van Maa- nen, in leven leerares in het teekenen aan de Vakschool voor Meisjes aan het Rapenburg alhier, tevens leerares aan de meisjesschool te Den Haag. Behalve de directies en een groot aan tal docenten van deze twee scholen, waren nog vele oud-collega's uit Rotterdam .zoo mede zeer vele leerlingen, vrienden en vriendinnen en kennissen tezamen geko men om de overledene de laatste eer te bewijzen. De kist met het stoffelijk overschot ging schuil onder een schat van bloemen. Aan de groeve is het woord gevoerd door mej. dr. Travel uit Velp en door den heer M. van Crewel, directeur der Meisjesschool te Den Haag, waarna een oom van de over. ledene, de heer C. J. Groothoff uit Den Haag bedankte voor de betoonde belang stelling. (Reeds geplaatst ln een deel onzer vorige oplaag). HAARLEMSCHE RECHTBANK. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen I. C., uit Haarlemmermeer, die op 23 Jan, J.l. terecht stond in hooger beroep van een vonnis van den kantonrechter, waarbij hij was veroordeeld tot f25 su-bs. 10 dagen hechtenis wegens overtreding der Vleeschkeuringswet. De Officier van Jusitle had bevestiging gevraagd van het vonnis. De Rechtbank bevestigde het vonnis vati den Kantonrechter. OPZETTELIJKE BRANDSTICHTING. De Zwolsche rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van den landbouwer P. v, d. K. te IJ"elmuiden, thans gedetineerd, die veertien dagen ge leden terecht stond wegens oozettelijke brandstichting. Naar men weet. had de man een brandende; kaars onder het bed geplaatst, met het Oogmerk, ziin woning in vlammen te doen opgaan, waardoor ook de boeken der Veilingsvereeniging ter plaatse waarvan hij penningmeester was, zouden zijn verbrand. Het had in zijn be doeling gelegen zoodoende een tekort in zijn'kas. groot f. 2406.05 voor de controle verborgen te houden een toeleg die echter niet gelukt is Het vonnis luidde 12 maan den gevangenisstraf, waarvan de laatste 6 maanden voorwaardelijk. Er was 1 jaar principale gevangenisstraf geëischt Freule Schimmelpenninck van der Oye eindigde als nummer dertien. HAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Voortgezet werd de zaak tegen den 23-jarigen schilder S.S. uit Lisse, die op 24 Jan. j.l. terecht stond wegens diefstal. Verdachte was op 28 Nov. j.l. te Lisse met een auto, welke onbeheerd stond en toebehoorde aan den heer D. K., vertegen woordiger der „Texaco" te Amsterdam, een tochtje gaan maken naar Den Haag. Later had hij den wagen weder op dezelf de plaats neergezet Alsnog werd gehoord de vertegenwoordiger der „Texaco" de heer D. K. uit Heemstede, die verklaarde aan verdachte geen vergunning te hebben gegeven om met deze auto te gaan rijden. De officier van justitie eischte 14 dagen 'gevangenisstraf. Verdachte vroeg een voorwaardelijke straf. De politierechter voelde hiervoor niet veel, vooral daar dergelijke feiten meermalen geschieden. Hij veroordeelde 'verdachte tot 1 week gevangenisstraf. Voortgezet werd daarna de zaak tegen den 23-jarigen timmerman B. H. J. K. uit Sloten, die op 10 Jan. '36 terecht stond we. gens bedreiging. Op 18 Nov. '35 had hij den brugwachter L. A. R., toen deze dienst deed op de brug te Haarlemmermeer toe gevoegd „ik zal je de hersens Inslaan" tet- wijl hij den sleutel van de brug (waarmede getuige de brug opendraait) had opgeno men en deze boven het hoofd van den brugwachter gehouden. De sleutel had verd. in het water willen gooien, en niet de brugwachter er mede willen bedreigen. Verd. was met z'n rijwiel over de gesloten hekken geklommen, nadat getuige R. hem gelast had, terug te gaan. Verd. was toen erg zenuwachtig, merkte hij op. Alsnog werd gehoord de brugwachter A. Spaargaren, die verklaarde dat verd. reeds op het draaibare gedeelte der brug was. Bovendien had getuige gehoord de dreigende woorden van verdachte. De officier van Justitie eischte een geldboete van f. 30 subs. 15 dagen hech tenis. De Politierechter veroordeelde hem tot f. 30 subs. 20 dagen hechtenis. (Bijz. A.N P.-DIenst) GARMISCH, Vrijdag. Heden, op den tweeden dag der Win terspelen, was het weer aanmerkelijk ver beterd. De morgenzon goot haar stralen over het prachtige winterlandschap. Wol ken trokken langs de bergen omhoog en het zag ernaar uit, dat het een dag met fijne wintersport zou worden. Reeds vroeg trokken duizenden naar het Kreuzeck, het zij per Zugspitzbahn of per auto, op de ski's en te voet om den afdalingswcdstrijd voor heeren en dames bij te wonen, den eersten ski-wedstrlj d van een nog ko mende lange serie. De start voor de heeren vond plaats op het Kreuzjoch op 1719 meter hoogte. De dames hadden een iets kleineren afstand af te leggen. Zij vertrokken nl. van Seele op 1580 meter hoogte, doch verder was her traject gelijk aan dat der heeren. De fi nish lag vlak bij het Kreuzeck-station. Het hoogte-verschil van het parcours, dat ln vele kronkelingen en vaak zeer scherp naar beneden liep, bedroeg voor de heeren on geveer 100, voor de dames pl.m. 850 meier De lengte van het parcours voor de dames >vas 3.3 K.M. Het aan afwisseling zoo rijke Kreuzeck-gebied vergt van den looper niet alleen een hooge mate van staan-, doch ook van slinger-vermogen. Op geluk kwam het dus minder aan dan op een volmaakt kunnen en vooral ook op tactisch ski- loopen. De ware beteekenis van de afda ling van den glij-loop als hooge school voor de techniek, komt op deze wijze weer tot haar recht. Om half elf waren de bergen langs het traject met duizenden toeschouwers be volkt. Aan de finish, die feestelijk met vlaggen en vanen versierd was, hadden officials, radio-omroepers en persmen- schen zich verzameld, die als alle anderen den start van de eerste deelneemsters af wachtten. Een schot in de verte kondigde aan dat de eerste dame, de Engelsche Eve lyn Pinching gestart was. Anni Rüegg had zich vlak voor den start teruggetrokken. De Zwitsersche loopster was nog niet ge heel hersteld van een blessure. Na Evelyn Pinching vertrok met een minuut l.us- schentljd Grete Weikert, vervolgens startte de Italiaansche Paola Wiesing en daarna onze landgenoote freule Schim melpenninck van der Oye. Wij hadden ons hij de finish opgesteld om onze landge noote te zien binnenkomen. De tijd, dlc voor haar genoteerd werd was 6 min. 9.9 sec., een goede prestatie, die haar op de 13e plaats bracht. WIJ waren nog in de gelegenheid freule Schimmelpenninck van der Oye. na haar aankomst te spreken. Zij was tweemaal op het traject gevallen en vond het trajèct zeer moeilijk, misschien wel het moeilijkste, dat ooit is uitgezet. Vooral het laatste deel was bijzonder zwaar Onze landgenoote was niet zoo bijzonder tevreden over haar prestaties, maar toen zij de tijden van haar voorgangster hoorde en later die vernam, van degenen die na haar kwamen, bleek duidelijk, dat zij over haar prestaties zeer zeker tevreden moent zijn Na freule Schimmelpenninck van aer Oye startte de Duitsche Kathe Grasegger en zoo ervolgens met één minuut tusscnen- ruimte alle anderen. Een bijzonder fraaie prestatie verrichtte de Noorsche deelneem ster Laila Schou Nilsen, die een tijd no teerde van 5 min. 4 sec., een bijzonder prachtige prestatie, die haar den Olympi- schen titel bezorgde. Ziehier de uitslag: 1. Laila Schou Nilsen (Noorwegen) 5 min. 4 sec.; 2. Lisa Resch (Duitschlandi 5 m. 8,4 s. 3. Kathe Grasegger (Duitschl.) 5 m. 10,6 sec.; 4. Erna Stenri (Zwitserland) 5 m. 20 s.; 5. Hadi Pfeifer (Duitschl.) 5 min. 21,6 sec.; 6. Christel Cranz (Duitschlandi 5 min. 23,5 sec.; 7. Evelyn Penciling (Engeland) 5 min. 27,1 sec.; 8 Johanne Dybwid (Noorwegen) 5 min. 31,9 sec.; 9. Marcelle Buhler (Zwitserland) 5 min. 51,6 sec.; 10. Paola Wlesinger (Italië), 5 ml. 55 s.; 11. Nora Strömstad (Noorwegen) 5 min. 57.4 sec.; 12. Jeanette Kessler (Engeland) 6 m. 5,3 sec.; 13. Freule G. M. M. Schimmelpenninck van der Oye, (Nederland) 6 min. 9.9 sec.; 14. El. D. Woolsey (Ver. Staten) 6 m. 12,4 sec.; 15. Grete Nissl (Oostenrijk) 6 m. 12,8 s.: 16. Frida Clara (Italië), 6 min. 16,8 sec.; 17. Hilda Walterova (Tsjecho-Slowaklje) 6 min. 17,7 sec.. De afdalingswedstrijd voor heeren. Bij de heeren werd de volgende uitslag verkregen No. 1. Birger Ruud (Noorwegen) 4 min. 47,4 sec.; 2. Franz Pfnür (Duitschlandi 4 min. 51,8 sec.; 3. Gustav Lantschner (Duitschlandi 4 min. 58,2 sec.; 4. Emile Allals (Frankrijk) 4 m. 58,8 sec.; 5. Alf. Koningen (Noorwegen) 5 min. 0.4 sec.; 6. Roman Wandle (Duitschlandi 5 min. 1,2 sec.; 7. Per Fossum (Noorwegen) 5 m. 3.2 sec.; 8. Rudolf Cranz (Duitschlandi 5 min. 4 sec. IJshockey. De temperatuur te Garmisch Parten- kirchen bedroeg hedenochtend 5 tot 6 graden onder het vriespunt. In het Olympische Ijsstadion woonden eenige honderden toeschouwers den lan- denwedstrljd CanadaLetland hij en wa ren getuigen van een wedstrijd, ln wel ken Canada verre in de meerderheid was, zooals ook niet anders ..verwacht was. - De Letlanders moesten zich geheel op de verdediging instellen en nu en dan waren alle Canadeesche spelers, behalve de doelverdediger, voor het Letlandsche doel. BIJ de Canadeezen was geen enkele zwakke plek. Het team ls, naar men al gemeen van oordeel is, niet- te slaan. De verdere uitslagen zijn: Groep B: Ver. StatenZwitserland 30. Groep C: Tsjecho-Slowakije-België 50. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Een tuinder uit Alkemade, zekere J. de J„ vond het niet veilig zijn kistje met geld thuis te laten en bracht het daarom naar zijn schuur. Het begon te regenen en de J. ging naar huis, het kistje in de schuur ach terlatende. Een paar arbeiders J. E. v. d. Z. en N. van H. vonden het en de eerste nam er f. 900 ft f. 1000 uit weg en no. 2 stelde zich met' f 45 tevreden. Het-geld werd aan den rechtmatigen eigenaar teruggegeven, toen de politie zich in de zaak mengde. Het O. M„ waargenomen door jhr. mr. v. Asch van Wijck eischte 6 maanden gevan genisstraf voorwaardelijk, met een proef tijd van 3 jaar tegen v. H. en tegen v. d. Z. AMSTERDAM. 7 Febr. De ondernemineslust was heden niet groot Het publiek bepaalde zich ertoe een afwachtende houding aan te nemen. De omzetten waren bescheiden doch de stem ming was prijshoudend. Groote belangstelling bestond voor Uni lever waarin ruime omzetten plaats von den. Reeds gisteren na het slot der offl- cleele noteering had zich eenige beweging ontwikkeld. Thans had de rijzing voort gang genomen en werd een winst geboekt. De hoogste koersen bleven niet gehand haafd. Verschillende geruchten deden de ronde. In overeenstemming met Unilevers konden ook certificaten Calvé Delft iets oploopen. Van de andere Industrieelen konden Philips zich handhaven. Van Peruanen, die gisteren de aandacht trokken,, was de animo bekoeld De pref. aandeelen werden hooger afgedaan doch later kwam een Inzinking Van de Olie waarden waren Koninklijke goed van toon doch niet veel veranderd. Zij bewogen zich binnen nauwe grenzen. Suikers werden wat hooger afgedaan. H.V.A.'s stegen iets. Tabakken stonden op den achtergrond evenals de Scheepvaarten. Bij kleine orpzetten waren Rubbers goed prijshoudend. De Beleggingsmarkt had een kalm voorkomen. De 4"/« Oblig. Ned. Indië werden iets lager afgedaan. In Amerikanen ging niet veel om. De koersen Tegelden zich' naar Wall Street. City Service hadejen een drukken handel. De koers daalde Iets. De geldmarkt was zeer ruim. o WISSELKOERSEN Engeland 7.29 5/8 (7.29 3/8). Duitschland 59.32 (59.52). Frankrijk 9.73 1/2 (9.73 1/2). België 24.81 (24.81). Zwitserland 48.12 (48.11). Denemarken 32.57 1/2 (32.57 1/2). Zweden 37.62 1/2 (37.62 1/2). Noorwegen 36.67 1/2 (36.65). N-York 1.45 1/2 (1.45 1/2) Prolongatie 1 3/4 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. 3 mnd. onvoorwaardelijk en 3 maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 Jr. De politierechter, prof, mr. van Bemme- !en, veroordeelde belde verdachten tot 4 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Vervolgens stond terecht J. C. v. d. St die van den eersten verd. uit de vorige zaak ongeveer f. 400 zou nebben aangenomen en zich dus ter zake van heling te verant woorden had. Conform den elsch werd hij veroordeeld tot 3 maanden voorwaardelijk, i met een proeftijd van 2 Jaar. LEIDEN, 7 Februari. Ter veemarkt aan gevoerd: runderen 425, kalveren 296, scha pen 1316, varkens 559; stieren 13 f. 80 195, schoon gewicht per KG 2840 cent, handel stug; kali- en melkkoeien 135, f. 75 —180, handel traag; varekoelen e.a. 126 f. 75140, handel lui; vette koelen 151 f.70180, schoon gewicht per KG. 2846 cent, handel tamelij kfokkalveren f7 10; vette kalveren 20 f.4590, schoon ge wicht per KG. 5482 ct„ handel tamelijk; nuohtere kalv. 276 f. 4—7, handel vlug; vette schapen 150 f. 1119; vette lamme ren 800 f.1316.50; weldeschapen 366 f.9 13, handel matig; mestvarkens 249 f.14 26; biggen 310 f. 811, handel zeer ma tig; paarden 4; bokken en gelten 9 f.4— 10, handel matig. Kaasmarkt, 7 Februari. Aangevoerd 50 partijen kaas. Goudsche kaas 41 partijen. Leidsche kaas 9 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas per 50 KG. f.20—2O.50: 2e soort f.18 19; le sport Leidsche kaas per 50 KG. f. 1416; handel matig. RUNZATERWOUDE, Eeierenvplling 6 Februari. Aangevoerd 410 kipeleren. Prijs 2,70—3,10 de 100. STOMPWLJK, Blesse Paard 6 Febr. 4625 Kipeleren 2,95—3,50; Heneleren 2,75; Eend eleren 2,752,85. VEUR, Vrije Velling 6 Febr. 5817 Kip eieren 2,90—3,20; Eendeieren 3,05—3,15; Kippen 0.50—0,80; Konijnen 0,90—1,40. WESTLAND, 6 Febr. Bloemenveiling. Amer. anjers 5.60—8.10. Plumosa 17—24 ct. Freesia 9—15 ct. Copland 14—19 ct. Barti- gon 24 ct., Pitt 20—23 ct„ Le Notre 20—28 ct., Victoire 2225 ct. Prins van Oosten- rija 1214 ct. Gele Prins 13—17 ct. Cou- ronne d'Or 17—21 ct. Moore 9—10 ct. Mu- rillo 11—15 ct. Ibis 9—15 ct. Electra 15—17 ct. Couleur Cardinal 25 ct. p. bos. BODEGRAVEN, 6 Febr. Eierenvelllhg B P.K V. Aanvoer 9486 stuks kipeieren, prijs I wit 2,803,30, bruin 3,20—3,50; Eendeieren 2,70—3,10 WOUBRUGGE, 6 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 2430 eieren. Prijs kipeieren 3,10 3.80 per stuks. Kaas 30 cent per K.G. ZEVENHOVEN. Eierenveiling 6 Febr. Aantal eieren 2336. Kipeieren 2,004,00 per 100. ZOETERWOUDE, 5 Febr. Veiling Aig. Belang. Kipeieren 2.70—3.10; Eendeieren 3,00; Kippen 0,600,90; Hanen 0,600,70; Eenden 0,50; Konijnen 1,00—1,10; Kaf 0,16 0,20 per zak. 1 3—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3