YA FOTO's opELKcebied LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 7 Februari 1936 BINNENLAND. MIJNHARDT'S THIJS IJS IN HET BETOOVERDE WOUD laxeer- tabletten SCHERMEN. HET WAPENFEEST VAN DEN K. O. O. S. LANDENWEDSTRIJD VOOR AMATEURS EN PROFESSEURS. Op het Wapenfeest van den K.O.O.S. te Den Haag heeft de Nederlandsche amateur- ploeg op degen tegen België en Engeland getrokken. Nederland met: J. J. Desta, J. Schriever' en A. Faber. Engeland met: P. J. Jerrod, G. J. C. Moore en W. H. Turner. België met: R. Burhin, G. Pieters en R. v. d. Neucker. Er werd getrokken om twee touchees, terwijl een gewonnen match voor twee punten telde. België won van Engeland met 72 ge wonnen partijen en met 8 ontv. tegen 15 gegeven treffers. Hierna trok Nederland tegen België. Laatstgenoemde equipe won met 62 en met 10 ontv. tegen 14 geg. treffers. In de match om de 2e en 3e plaats won Nederland van Engeland met 81 gew. part. en met 7 ontv. tegen 17 geg. treffers. De eindstand werd hierdoor: 1. België 4 pnt.; 2. Nederland 2 pnt.; 3. Engeland 0 pnt. Direct hierna werd een aanvang ge maakt met den landenwedstrijd op sabel tuschen dezelfde landen, met dezelfde equipes, waarbij om 6 touchees getrokken werd. Nederland won van Engeland met 81 gew. part. en met 2444 treffers. België won van Engeland met 72 gew. part. eh met 3237 treffers. Nederland won van België met 54 gew. part. en met 2936 treffers. Nederland was dus eerste met 4 pnt.; 2. België 2 pnt.; 3. Engeland 0 pnt. Des avonds werden de landenwedstrijden voor professeurs op degen en sabel gehou den. Ei' werd op degen getrokken om twee touchees op 2 loopers. Op den looper kwa men de equipes van Nederland, België en Frankrijk. Begonnen werd met den landenwedstrijd tusschen Nederland en België, welke het volgende eindresultaat had: 1. België 5 gew. part.; 2. Nederland met 4 gew. part. De treffers verhielden zich als 1311 ten gunste van België. Direct hierop volgde de ontmoeting NederlandFrankrijk welke eveneens door de onzen verloren werd. 1. Frankrijk met 7 gew. part., 8 ontv. en 15 geg. tr.; 2. Nederland met 2 gew. part. Hierdoor bezette Nederland dus defini tief de derde plaats, terwijl Frankrijk en België om de eerste en tweede plaats moes ten kampen. Deze beslisende ontmoeting werd door België gewonnen met 6 gew. partijen, 8 ontv. en 12 geg. treffers, tegen Frankrijk 3 gew. partijen. Het eindresultaat was: 1. België 4 pnt.; 2. Frankrijk 2 pnt.; 3. Nederland 0 pnt. Vervolgen werden door.dezelfde equipes de wedstrijden op sabel ge trokken. Er werd hier getrokken om 5 touchees. Het eerst ontmoetten elkaar Nederland en België. Hiervan was het resultaat als volgt: 1. Nederland met 6 gew. part., 35 ontv. en 40 geg. tr.; 2. België met 3 gew. part. Direct hierop volgde de ontmoeting NederlandFrankrijk met als resultaat: 1. Nederland met 7 gew. part. en 24 ontv. en 42 geg. treffers; 2. Frankrijk met 2 gew. part. Om de tweede en derde plaats moesten vervolgens kampen de equipes van Frank rijk en België. Het resultaat was: België wint met 5 gew. part., 36 ontv. en 39 geg. tr. van Frankrijk met 4 gew. part. Het eindresultaat luidde: 1. Nederland 4 pnt.; 2. België 2 pnt.; 3. Frankrijk 0 pnt. Tijdens deze landenontmoeting werd een aanvang gemaakt met den corpswed strijd op floret om den zilveren wisselbeker van den Minister van Defensie. Hieraan werd deelgenomen door 9 corpsen, elk met 3 schermers, verdeeld over 3 poules. Het resultaat hiervan was: 1. Ie Reg. Veld Artillerie met 22 gew. partijen: 2. Corps Motordlenst; 3. 7e Reg. Infanterie; 4. Genietroepen; 5. Wielrijders; 6. Regiment Jagers; 7. 6e Reg. Veld Artille rie; 8. Luchtdoel Artillerie; 9. 16e Reg. Infanterie. De winnende equipe bestond uit Desta, Schriever en Van Hunnlk. Hiermede had het le Reg. Veld Artillerie den derden corpsprijs behaald. SCHAKEN. HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Dr. MAX EUWE KOMT IN BODEGRAVEN. Het is aan het bestuur van de schaak club „Bodegraven" gelukt van dr. Euwe de toezegging te krijgeri, dat hij op 18 dezer in Bodegraven simultaan zal komen spe len. Euwe zal maximaal tegen 30 borden spe len. Om den wisselprijs van het „Leidsch Dagblad". Gisteravond werd in In den Vergulden Turk de vierde ronde van dezen wedstrijd gespeeld. De uitslagen waren de volgende le groep: M. M. Segaar—I. Samkalden iA. GeyerA. Blonk 10; G. Bos schaE. v. d. Valk. uitgesteld. 2e groep: J. MagmolenD. van Gelder i/i; Goudsmit en Koet waren verhin derd te spelen en Van Veen en Demmen- dal hadden hun partij reeds vooruit ge speeld. 3e groep: Th. AdmiraalF. de Bruyn, afgebroken in winststand voor De Bruin, J. LipsW. v. d. Broek 10. mr. A. G. de BlécourtW. H. v. d. Nat, uitgesteld. 4e groep: H. J NeuteboomL J. Rutten 01. I. ZitmanM. Bloem 10, De stand is thans de volgende: Groep I: Samkalden en Segaar elk 2Vs uit 3, van der Valk en Bosscha elk 2 uit 3. Geyer 1 uit 4 en Blonk 0 uit .4. Groep II: Van Veen 4 uit 4, Demmen- dal 3 uit 4, Koet l'/t uit 3, Slagmolen l'/t uit 4, Goudsmit 'h uit 3 en van Gelder Vb uit 4. Groep III; De Blécourt lx uit 3, Admi raal lxx uit 4, de Bruyn Vbxx uit 4, Lips Ixx uit 4 en v, d. Broek 2x uit 4 en van der Nat Vsxx uit 3. Groep IV: Rutten en Zitman, elk 3Vb uit 4, Bloem 2'/; uit 5, van Hoek 2'/i uit 3, Neuteboom 1 uit 5 en Razenberg o uit 5. HET VERBOND VAN NED ER L. WERKGEVERS. SIMULTAANSPEL IN DE LEIDSCHE ARBEIDERSSCH AAKCLUB. De heer S. Swart uit Amsterdam, zal op Zondag 9 Febr. des morgens om half elf in het Volksgebouw aan de Heerengracht een slmultaanséance geven voor de leden van de Leidsche Arbeldersschaakclub. Liefhebbers van het schaakspel hebben daarbij vrijen toegang. RECLAME. 8377 GEKNOEI MET AUTOBANDEN. Een gevaar voor den weg. In „De Chauffeur" vestigt de heer Pol man de aandacht op een ernstig en ge vaarlijk geknoei op het gebied van auto banden, dat bij het groote deel der gebrui kers niet bekend zal zijn. „Het komt, zoo schrijft hij, n.l. veelvul dig voor, dat partijen banden, door de fabriek zijn afgekeurd als zijnde ondeug delijk door foutieve fabricage of verlegen banden, door z.g.n. ramshandelaren wor den opgekocht, met de verplichtingen dat deze niet in het land van fabricage mogen blijven. De fabriek volstaat dan soms met het uitslijpen van serienummers of een stempel op de desbetreffende banden, doch ook (zooals ik reeds zag) verlaten vele banden de fabriek door het toestoppen van douceurs zonder genoemde maatrege len, terwijl veelal volstaan wordt met een stempel op de verpakking. Het laat zich indenken, dat een en ander door de lage prijzen misleidend werkt op het publiek, dat zoo'n band in origineele verpakking voor 100 pet. betrouwbaar taxeert volgens het merk, terwijl, een uitzondering daar gelaten. bedoelde banden door hun onbe trouwbaarheid een ernstig gevaar zijn op den weg. Pogingen om den Invoer ver boden te krijgen, mislukten tot heden en daardoor bestaan er zelfs zaken ln Neder land. welke uitsluitend met genoemde banden haar bedrijf niitoefenen, en .gebrek aan vakkennis is de eehig'e verontschuldi ging voor den betreffenden handelaar. Dat reeds menig auto-ongeluk (oorzaak onbe kend) op rekening van genoemde banden kan worden geschreven, is een vaststaand feit." CREDIETVERLEENING VOOR PEKEL EN STEURHARING. In de Staatscourant van gisteravond is opgenomen de „Exporteurscredietbeschik- klng 1936 (pekel- en steurharlng)". De minister heeft in deze beschikking bepaald, dat uit het Landbouwcrisisfonds voor credietverleening aan exporteurs van pekel- en steurharing een crediet be schikbaar wordt gesteld van ten hoogste f. 250.000. Crediet wordt slechts verleend op grond van een daartoe strekkend schriftelijk verzoek, tot ten hoogste 75 °/o van het be drag der vorderingen uit hoofde van na 30 September 1935 plaats gehad hebbenden verkoop naar Duitschland van pekel- en steurharlng, waarvan de uitbetaling door het Ned. Clearing Instituut krachtens de desbetreffende bepalingen kan geschieden en nadat van dit. Instituut advies is ont vangen van de betrekkelijke storting bij de Deutsche Verrechnungskasse. Het 10-jarig bestaan herdacht. Hedenmiddag heeft in Pulchri Studio te Den Haag de algemeene vergadering van het Verbond van Nederlandsche Werkge vers plaats gehad ter viering van het 10- Jarig bestaan der organisatie. De algemeen-voorzitter van het Ver bond, de heer H. P. Gelderman C. Azn., heeft in die vergadering een rede uitge sproken, waarin hij herinnerde aan de fusie der drie neutrale werkgeversorgani saties, waartoe in het najaar van 1925 het initiatief werd genomen. Welke pessimis tische gevoelens sommigen ook gehad mo gen hebben, thans kan worden getuigd, dat de fusie van den eersten dag af tot een volledig succes is geworden. Veel is het Verbond verschuldigd aan den man, die zijn eerste algemeen-voorzitter was, aan dr, F. G. Waller, die ln de eerste moei lijke jaren van het gefuslonneerd bestaan met de hceren Redelé en Spanjaard met grooten tact en doortastendheid leiding aan de Verbondszaken heeft gegeven. Wij kunnen dus op den huidlgen dag met vol doening terugzien op de achter ons lig gende tien jaren, omdat het doel, dat men zich destijds voor oogen stelde, is bereikt en omdat elk onzer sedertdien nieuwe vrienden rijker is geworden. Maar is er tegelijk een gevoel van wee moed in ons midden, omdat wij zoowel dr. F. G. Waller, als den laatsten voorzitter van de Vereeniging van Nederlandsche Werkgevers, dr. C. F, Stork, bij deze her denkingsvergadering moeten missen. Het groote dankbaarheid herdenken wij, wat zij, mannen van breede visie, voor het Ne derlandsche bedrijfsleven hebben gedaan. Wij zijn dien tijd niet zonder verliezen doorgekomen. Ook onze fijnzinnige en ge voelvolle Kalf.f Is niet meer. Aan Krantz, onzen oud-voorzitter, en aan zoovelên, die vooral in de laatste jaren van ons gingen, behouden wij dankbare herinneringen. Wij verheugen ons zoo vervolgde spr. over de groede samenwerking met an dere organisaties, zooals Centraal Over leg, de Alg. R.K. Werkgeversvereniging, de Chr. Werkgeversvereeniging en de Ned, Maatschappij voor Nijverheid en Handel en die geregeld tot uiting komt in Nij- verheidsraad, Hoogen Raad van Arbeid en talrijke andere colleges. Vooral ln tijden als thans, waar de Re geering steeds meer in het bedrijfsleven ingrijpt en bijna alle tegenslagen het ge volg zijn van maatregelen, waartegen veelal de Regeering alleen hulp kan bie den, ls eensgezindheid 'en samenwerking meer dan ooit geboden. MELK, DIE LANGER DAN TWEE MAANDEN GOED BLIJFT, Door een Duitschen apotheker is een tank gefabriceerd, waarin melk zeer lang goed kan blijven. De directeur van den Amsterdamschen Keuringsdienst heeft hiermede proeven genomen en verbluffen de resultaten bereikt. Niet alleen bleek, dat melk en room na twee maanden nog even frisch waren als op den eersten dag,- doch tevens waren de melk en de roonrnóg Veredeld, in dien zin, dat de voor Vélen zoo onaangename stalreuk geheel Was Verdwenen, in de plaats waarvan een zeer zuivere, frissche smaak was gekomen. ZIJ KONDEN BANKBIUETTEN MAKEN. OPLICHTINGSZAAK VOOR DE HAARLEMSCHE RECHTBANK. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. besl.'zQn voor het tijdvak van 1 Januari 1936" tot 1 Januari 1937, her benoemd tot voorzitter van den Economi- schen Raad prof. ir. I. P. de Vooys, te Arn hem, en tot plaatsvervangend voorzitter dr. E. Heldring, te Amsterdam. UIT NED. OOST-INDIË. DIRECTEUR VAN GEMEENTEWERKEN SEMARANG. SEMARANG. 6 Febr. (Aneta). Ter assis tentie en als vervanger van den met ver lof vertrekkenden.directeur van Gemeen tewerken, stellen B, en.W. voor te benoe men ir. Ch. van Schooneveldt, thans wachtgelder in Europa, laatstelijk inge nieur van den Waterstaat te Palembang. De directeur van het Departement van Verkeer en Waterstaat verklaarde zich bereid de heer Schooneveldt terug te roe pen. 21. Op 't vorig plaatje heb je wel misschien een vogel al ge zien; maar dat is tenslotte heelemaal niet raar, dus ook Thijs keek er niet naar. Zoo kwam het, dat hij toch zoo vrees'lijk is geschrokken, toen die vogel tegen hem ten strijde is getrokken! Het was een leelijk beest, en Thijsje werd niet weinig nu bevreesd! Het woeste dier wierp hem zeer krachtig op den grónd en draaide hem dan handig rond; dan zette hij zich vlug boven op vriend Thijsje's rug! Voor de Haarlemsche rechtbank diende gisteren een zaak tegen een aannemer en een kellner uit Amsterdam en een koop man uit Rotterdam, die het vorige jaar eenige personen op een geraffineerde ma nier hebben opgelicht. Zij lieten voorkomen alsof zij valsche bankbiljetten konden maken en wisten in contact te komen met een slager uit Am stelveen en een koopman uit Llmuiden, die er wel wat voor over hadden, als zij deelen mochten in de rijke winsten, die de valsche bankbiljetten-makerij zou op leveren. De slager ontmoette het drietal in een café ln Amstelveen. De aannemer trad op als leider van de „club" en liet tevens doorschemeren, dat hij een berucht smok kelaar in opium en cocaïne was, die het bevel voerde over een zestigtal smokke laars. De slager was door deze verhalen reeds zoo geïmponeerd, dat hij verzocht cm een demonstratie. Dat wilde de „club" graag doen, als de slager tien gulden wilde geven voor aankoop van eenige noodzake lijke chemicaliën. De slager gaf tien .gul den en eenige dagen later werd de demon stratie gehouden in zijn woning. Het drie tal verscheen met een groote koffer vol fleschjes en potjes en na een paar uur haalde de Rotterdamsche koopman, die aan den slager als Pool was voorgesteld, een zoogenaamd valsch bankbiljet, dat in derdaad niet van een echt was te onder schelden, te voorschijn. De slager wist natuurlijk niet, dat het biljet inderdaad echt was. Het verspreidde een eigenaardige geur. De „Pool" had het n.l. ln kruidnagel olie gedrenkt! Dat wist de slager evenmin! Hij was zoo geïmponeerd, dat hij een tijdje later f. 300.aan de „club" gaf. De aan nemer _iad hem verteld, dat dit geld noo- dlg was om een speciaal preparaat uit Rus land te laten komen. Van dit zeldzame praeparaat bestond nog slechts een kleine hoeveelheid en als men deze niet spoedig aankocht, zou het voor altijd afgeloopen zijn met de bankbiljettenmakerijBoven dien moest in België een nieuwe drukpers aangeschaft worden. De slager had een kennis, een koopman uit IJmulden, die vaak spiritus smokkelde. Deze werd ook ln kennis gesteld met het bestaan van de „club" en toen hij hoorde, welke fabelachtige sommen er te verdle- nen waren, wilde hij graag meedoen. Tweemaal heeft de „club" daarna een demonstratie ln zijn woning te IJmuiden gegeven en de koopman was daardoor vol komen overtuigd, vooral toen de aannemer nog vertelde, dat een rijke boer uit Ouder kerk f, 20.000.ln de zaak had .gestoken. Na de tweede demonstratie had de koopman .gevraagd, 'voor hem een biljet van f, io.ooo,ft maken. Dit was echter niet doorgegaan, omdat hij dan zelf een dergelijk biljet beschikbaar moest stellen, hetgeen hem op dat oogenblik niet moge lijk was. De slager en de koopman kregen van den president een geduchte schrobbeerlng, omdat zij zich met deze zaak hadden in gelaten. Feitelijk hebben zij méér schuld dan de verdachten, want die hebben nooit de bedoeling gehad valsche bankbiljetten te maken. De slager en de koopman had den er echter geen bezwaar tegen, dat de Staat voor groote bedragen benadeeld zou zijn geworden. De koopman uit IJmulden had argwaan gekregen, toen de aannemer voor een proef even een biljet van f. 40,afstond, dat hij echter direct weer terug moest hebbeh. De koopman vond dit vreemd, want iemand, die zelf geld kon maken, keek toch niet op f. 40,Hij ging naar den Rijksveldwachter te Velsen. die na tuurlijk veel belangstelling toonde voor de „club". Hij sprak met den koopman af. dat hij lid zou worden, natuurlijk met de bedoe ling om achter de geheimen, van de „club" te komen. Dat gelukte ook, want men was gaarne bereid, voor het nieuwe adspirant- lid een demonstratie te geven. Daarbij ging men zoo geraffineerd te werk, dat de veldwachter werkelijk een oogenblik ge loofde, dat er een valsch bankbiljet ge maakt werd. Een dag daarna werden de drie verdach ten gearresteerd. Twee bankbiljetten van f. 25.werden in beslag genomen', die beide.echt bleken te zijn. De politie begreep eerst toen, dat hier geen sprake was van valschmunterij, maar van een truc, om goedgeloovige lieden op te lichten, welke wel vaker wordt toegepast en die ook wel op kennissen te zien is. De koopman uit Rotterdam erkende, dat alles maar een truc was. Zijn medever dachten had hij aanvankelijk ln den waan gelaten, dat hij werkelijk valsch geld maakte, maar na de demonstratie in IJmuiden schenen de anderen te begrij pen, hoe de vork in den steel zat. Toen het drietal in contact kvlam met den Rotterdamschen koopman, deed deze zich voor als een Pool. Hij sprak uitslui tend Duitsch en de kellner moest bij de besprekingen met den aannemer als tolk fungeeren. Later ontdekte de kellner, dat de Pool eenRotterdammer was en vloeiend Nederlandsch kon spreken. Zes jaar geleden hebben de kellner en de aannemer in relatie gestaan met iemand, die ook z.g. valsche bankbiljetten maakte en die door de Amsterdamsche rechtbank tot zes maanden gevangenis straf was veroordeeld wegens oplichting. In ziin requisitoir zeide de Officier, mr. A. R. Andringa, dat de oplichting op zich zelf zeer eenvoudig was, maar niet de manier waarop zij gepleegd was. Tegen den aannemer, die steeds als bemiddelaar tusschen de „club" en de slachtoffers was opgetreden, eischte hij acht maanden ge vangenisstraf en tegen den kellner en den koopman zes maanden gevangenisstraf. De verdedigers, mrs. J. K M. Mat.huisen en W. Loeb uit Amsterdam en mr. W. Briët uit- Haarlem vroegen on juridische gron den vriisnraa.k, subsidiair clementie en ontslag uit de preventieve hechtenis, welke reeds bijna, vijf maanden heeft geduurd. De rechtbank achtte hiervoor geen ter men aanwezig en bepaalde de uitspraak op 20 Februari. •werken zacht en zeker doos 60CT VRIJHEIDSBEROOVTNG EN MISHANDELING. Een kwaadaardige schoonmoeder. Tegen 11 uur in den avond van 6 Novem ber jl. werd door den veldwachter Toxopeus te Meeden (Gr.) zwervende aangetroffen een 27-jarige ietwat zwakzinnige vrouw. Zij was verhongerd en verkleumd, had nau welijks kleeren aan het lijf en was aan haar gezicht gewond. Hij heeft de stakker te eten en te drinken gegeven op het ge meentehuis en haar daarna tot praten weten te brengen. Zij vertelde toen dat zij was uitgebroken uit het schapenhok, waar in haar schoonmoeder, een 63-jarige vrouw te Meeden, thans gedetineerd, haar soms dagen achtereen opsloot en zonder eten of drinken liet liggen. Een hok zonder licht of lucht en gevuld met drek en andere vuile rommel. De arme vrouw was zoo vermagerd, dat ze een geraamte leek en de geneeskundige hoogleeraar in het Academisch ziekenhuis te Groningen, dr. Engelhardt, die de stum- perd onderzocht, zeide, dat hij nog nimmer een geval van dergelijke vermagering had gezien. Verschillende getuigen verklaarden, dat reeds lang te Meeden bekend was, hoe slecht deze schoonmoeder voor haar ietwat achterlijke schoondochter was. Enkelen hadden wel eens gezien, dat de vrouw met een klomp werd geslagen en in het hok, dat gegrendeld was, werd opge sloten. Niettemin ontkende verdachte, die uiter. mate slecht bekend staat, al het haar ten laste gelégde. Wel behandelde zij de jonge vrouw, omdat ze idioot was, als een kind van vijf jaar. maar mishandeld of opge sloten had zij haar niet. De vrouw ging vanzelf in het hok en een grendel zat daar niet op. De veldwachter en getyigen ver klaarden echter het tegengestelde. De officier van Justitie te Groningen, mr. v. Groenewegen, achtte gisteren de ten laste gelegde wederrechtelijke vrijheidsbe- rooving bewezen en eischte een jaar gevan genisstraf. De verdediger mr. Stoel was van oordeel, dat het bewijs niet was geleverd en de rechtbank de vrouw derhalve niet kon ver- oordeelen. Spreker vroeg daarom vrij spraak. Hbld. HAAGSCHE RECHTBANK. In de namiddagzitting stond inzake de gisteren ook reeds vermelde mishandeling te Voorschoten terecht, de aannemer G. Adr. K„ die op zijn beurt vervolgd was wegens mishandeling (het slaan met een. paal en-het geven van stompen), van den timmerman B. KI., een der verdachten uit de vorige Baak. Getuige ontkent met een hamer naar K. te hebbeh geworpen. In deze zaak werden dezelfde getuigen gehoord die in de ochtendzitting verkla ringen hadden afgelegd. Volgens sommi gen van hen was de man met den paal verdachte) zeer zeker agressief opgetre den. doch deze werd spoedig door de ge broeders KI. en nog eenige personen over mand. Hiertegen verklaarden de getuigen a décharge, dat verdachte genoodzaakt was om zich te 'verweeren. Jhr. mr. Van Asch van Wijck. het OM. waarnemend zeide dat men hier te doen heeft met een vechtpartij waarbij aan beide kanten ls geslagen en beide partijen traden agressief op. Beroep op noodweer kan geen hunner baten. De Officier eischte tegen K. wegens mishandeling f50 subs. 50 dagen. Mr. Schaper uit Leiden, de verdediging voerend, zeide dat zijn cliënt in geen enkel opzicht deze vechtpartij heeft uigelokt. Verd. mag driftig van aard zijn.maar daaruit -mag geen onbehoorlijk optreden worden geconcludeerd, Het bejviis van, mis handeling steunt hier slechts op de ver klaring van den mishandelde zelf. Pleiter meende, dat vrijspraak zal moeten volgen, omdat het bewijs niet is geleverd.. Subsi diair vroeg spr. ontslag van rechtsvervol ging. Uitspraak 20 Febr. as. POGING TOT DOODSLAG. De 19-jarige monteur S. van L uit Kou dekerk. werd in den avond van 14 Sep tember 'j.l. 'door een agent van politie te Alphen gesommeerd tot stoppen toen hij met een auto kwam aanrijden met één licht. De jeugdige bestuurder die vreesde thuis straf te krijgen indien hij een be keuring opliep deed aanvankelijk alsof hij wilde stoppen, doch op eeniee meters af stand van den agent gaf hij vol 'gas en zou naar de verklaringen van dezen agent hem beslist hebben aangereden, ipdien hij niet op het laatste oogenblik achteruit was gesprongen. Verdachte toonde veel berouw over het geen hij gedaan had. maar. naar de pre sident opmerkte, veel te laat. Het O.M. waargenomen door jhr. mr. Van Asch van Wijck, wees op de groote roekeloosheid van den verdachte, die voor zijn daad een rede opeeeft. welke maar weinig aannemelijk lijkt. Voleens spr,. die hier opzet aanneemt, heeft verdachte willens en wetens eesoeeld met bet leven van een politieman. Dit komt helaas dik wijls voor. want de autobestuurders wanen zich machtig. Het rapport omtrent ver dachte luidt, gunstig maar spr. kon -"en vriiheid vinden, gezien den ernst, van het. feit. om een geheel voorwaarde",ve straf t.e vragen en Mi eischte ten slotte acht maanden gevangenisstraf waarvan vier maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Uitspraak 20 Fe'— n.«.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11