De Olympische Winterspelen BEGINNELINGEN OP SKI'S aM tocA "tfèïet LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Vrijdag 7 Februari 1936 Ongeluk met de Nederlandsche 4-persoons-bob BESLUIT. iïmjCL Een onzer landgenooten vrij ernstig gewond. (Bijz. Dienst AN.P.1. Garmisch-Partenkirohen. 7 Febr. Temidden van een dichte sneeuwjacht, die den getoeelen dag heeft voortgeduurd, ls de Winter-Oympiade 1936 geopend. De nabeschouwingen hierover in de Dultsche pers dragen een feestelijken toon, evenals de welkomstwoorden vooraf. Het ls duidelijk, dat leder rijn beste beentje voorzet om den vreemdeling vooral te doen voelen, hoe men zijn aanwezigheid op prijs stelt en hoeveel genoegen het verblijf in Duitschland hen kan verschaffen. Dit kwam gistermorgen ook tot uiting in het applaus waarmede elke ploeg van elk deelnemend land werd begroet. Niet temin mochten sommige ploegen zich in een bijzonder luid applaus en een meer maals herhaald „Sleg Heil" verheugen. Dat viel in de eerste plaats den Franschen ten deel. toen zij bij het passeeren van de eeretribune den groet brachten door het heffen van den rechterarm. Of de Fran- sche équipe den klassieken Olympischen groet wilde brengen of den tegenwoordigen Duitschen groet, weten wij niet, doch al gemeen nam het Duitsche publiek dit laatste aan en begroette met luid gejuich dit als een hoffelijkheid der voormalige tegenstanders opgevatte gebaar. En daarna wachtte men in spanning af. wat de Oostenrijkers zouden doen en brak opnieuw een daverend gejuldh los toen ook deze groep den arm ten groet omhoog hief. Op verschillende plaatsen klonk de kreet: Unseren Brüdern aus Oesterrelch Sieg Heil". Ook uit andere overwegingen verdienden de Oostenrijkers wel een extra applaus. Niet alleen vormden zij de grootste ploeg, die er in de roode uniforme sportdracht keurig uitzag, maar zij was ongetwijfeld ook de schilderachtigste door haar groepen deelnemers aan het als demonstratie in- gelaschte ijsschieten in haar karakte ristieke drachten uit Tyrol, Vorarlberg en Stiermarken. Wat het misschien om het bovenge noemde misverstand te vermijden, dat verschillende andere ploegen, waaronder ook de Nederlanders, de Belgen, de Zwit sers en de Scandinaviërs, bij het voorbij- marcheeren der eeretribune den groet brachten door het stram naar rechts draaien van het hoofd? Groote belangstelling trok de jongste deelneemster. de U-jarige Japansche kunstrijdster Etsuko Inada. die in haar witte trui als nietig figuurtje moeite had de forsche stappen der keurig-geuniformde Japansche ploeg bij te houden. Haar popu lariteit wordt vooralsnog echter verre overtroffen door die van haar Westersche kunstzuster Sonja Henie, die in wit defilé- costuum met de Noorsche ploeg mee- marcheerde. Hoewel ledereen haar her kende meende iedereen zijn buurman te ■moeten wijzen: „Kijk, kijk, Sonja Henie!" En men mag de publieke belangstelling nauwelijks kwalijk nemen de onhoffelijk heid jegens haar landgenoote, de Noorsche kunstrijdster Nanna Egedius, die schier onopgemerkt, naast haar marcheerde, naast de beroemde Noorsche, die de ster van de hier aanwezige schaatsphenomenen ls. Ook de Amerikaansche dames trokken algemeen de aandacht, niet zoozeer door hun bekendheid, doch door de fel-roode kleur, waarmee haar lippen ondanks de sportieve uitrusting geschminkt waren. In het algemeen vormen de dames, zoo wel onder de deelnemers als onder het publiek, een kleurig element. De vele Dultschers, die uit de omgeving naar Garmisch gekomen waren, troffen het bijzonder, dat zij deze middaguren ge tuige konden zijn van de ijshockeymatch DuitschlandVereenigde Staten, hoewel het hen wel teleurgesteld zal hebben, dat met een kleine overwinning de Amerikanen de zege wegdroegen. De bobtraining mislukt In de middaguren konden gisteren voor de eerste maal de vier-persoons bobs be mand worden voor het maken van trai- ningsritten. Veel is er echter van deze training niet terecht gekomen. De baan bevindt zich nog steeds niet in goede con ditie, het sneeuwt te veel en het vriest te weinig. De tijden, die gemaakt zijn. waren dan ook verre van goed. Enkele bobs kon den de moeilijke Bayernkurve niet halen en sloegen om. Zoo is ook de Nederlandsche bob, bemand met E. van de Pbl, Bulten, Metzelaar eh Dunlop, in voormelde bocht omgeslagen. Daarbij blesseerde Bulten zich zoodanig, dat hij naar het speciaal voor de Spelen gebouwde ziekenhuis, gelegen bij het Skistadion, moest worden overgebracht. Daar bleek, dat hij den rechterenkel zoo danig gekneusd had, dat een gipsverband moest worden aangelegd. Bulten kon later naar zijn verblijf ln hotel Riessersee wor den teruggebracht. Intusscheen bleek, dat het omslaan in de Bayernkurve niet alleen tot de Neder landsche bob was beperkt gebleven, want cok de Polen sloegen om, en een der leden van de bemanning werd daarbij gewond. De Oostenrijkers slaagden erin de geheele baan af te leggen, doch hadden tenslotte zoo weinig vaart, dat zij de finish, waar de draad voor de foto-electrische tijdopne- ming was gespannen, niet meer konden bereiken. Men gaf den moed echter niet op en de beurt was aan de Roemenen, waar van de bob bestuurd werd door Papana. Ook deze zeer bekende bobber kon zijn last niet in de baan houden. De baan was inmiddels dusdanig beschadigd, dat voort zetting der training niet verantwoord mocht worden. De oorzaak van het feit, dat zoovele malen de bobs omsloegen, is waarschijnlijk daarin gelegen, dat bij het nemen van de soms loodrechte bochten de bobs niet geheel aan hun bestuurders ge hoorzamen. Een rustige dag voor de Neder landsche schaatsenrijders. De schaatsenrijders hebben gisteren niet kunnen trainen De morgenuren werden gevuld met het deelnemen aan het défilé waarbij onze landgenooten ln hun kleurige sportieve kleeding zeer de aandacht trok ken. In de middaguren werd een bezoek ge bracht aan de Riessersee, waar de ijs hockey wedstrijd CanadaPolen werd bij gewoond. Tusschen de belangstellenden merkten wij ook op den president van het Nederlandsch Olympisch Comité, mr. A baron Schlmmelpennlnck van der Oye. Als er ijshockey op de Riessersee wordt ge speeld, kunnen de hardrijders niet trainen, zoodat het dus gisteren een rustige dag voor de Nederlandsche rijders ls geworden. Wij hebben het landhuis, waar de Ne derlandsche schaatsenrijders zijn onderge bracht, eens bekeken. Het behoort tot het groote hotel Riessersee en ligt op een voor uitspringend gedeelte. Men heeft er een prachtig uitzicht tot ver ln het dal. met op den achtergrond de trotsche Waxenstein en bij goed weer kan men hier ook de Zugspitze zien. Het Bclersche interieur van het landhuis is smaakvol en gezellig ingericht. Hier ge voelen alle gasten zich onmiddellijk thuis. Behalve de Nederlandsche rijders en bob bers zijn nog andere landen hier onderge bracht. en het behoeft dus ook geen ver wondering te wekken, dat er des avonds «en kameraadschappelijke stemming in dit internationale milieu heerscht. Vroeg gaan des avonds de lichten uit. Hier zijn de actieve sportlui ondergebracht en dan gelden de strenge regels der trai ning. HET IJSHOCKEY-TOURNOOI. Vereenigde Staten slaan Duitsch land met 10. In het kunstijsstadion en tegelijkertijd cp de Riessersee is gistermiddag 't Olym pische IJshockey-tournool begonnen. In het kunstijsstadion speelden voor de eerste ronde van groep B. Duitschland en de Vereenigde Staten tegen elkaar. De wedstrijd had plaats tijdens een hevigen sneeuwstorm, die de tribunes aan het oog onttrok en die een groote belemmering vormde voor het spel. Tot de toeschouwers behoorde Dr. Goebbels, de Rijksminister voor Volksvoorlichting en Propaganda. De beide teams werden by het betreden van de ysvlakte stormachtig toegejuicht. ZU stelden zich op voor de eere-trtbune, waar een groet werd gebracht. Voordat de scheidsrechter het sein tot aanvang kon geven, moest er nog snel wat sneeuw van het üs worden opgeruimd. Er waren 10.000 toeschouwers. De wedstryd begon in een rustig tempo, doch er werd dadeiyk scherp op doel ge schoten. Langzamerhand werd het tempo verhoogd en ontwikkelde zich een zeer snel apel. in het eerste speelkwartier slaagden de Amerikanen erin te scoren. De Duitsche keeper Egglnger kon door de sneeuw niet goed zien hoe de situatie was. In t tweede speelkwartier werden geen doelpunten ge maakt. Steds weer moest de ysvloer wor den schoongemaakt. Toen in het laatste kwartier drie minuten waren gespeeld, moest de match worden onderbroken, aan gezien het sneeuwkleed op het ijs zoo hoog was geworden, dat men niet verder kon spelen. De strijd werd daarna steeds vin niger en de sneeuw veroorzaakte steeds meer last. Er kwam echter geen verande ring meer ln den stand, zoodat het eind resultaat werd een 10 overwinning voor de Vereenigde Staten. Canada—Polen 8—1. Op de Riessersee had voor 5000 toe schouwers voor de eerste ronde van groep A. de ontmoeting CanadaPolen plaats. De wedstryd kon niet op tyd beginnen, omdat de autobus, waarin de Polen zaten, onderweg een oponthoud had. Overeen komstig de verwachting, hebben de Ca- nadeezen, de favorieten van het tournooi, een groote overwinning behaald, doch de Polen hebben zich ln alle opzichten dap per geweerd. Tot de toeschouwers behoor den Ryksminister Rust, Exc. Lewald en Dr. Ritter von Halt. De sterke sneeuwval vormde ook by deze ontmoeting een groote belemmering van het spel. Verscheidene malen moest de match worden onderbro ken om den ysvloer schoon te maken. In het eerste speelkwartier verrasten de Ca- nadeezen door niet minder dan 5 doel punten te scoren. De Polen, die hun uit stekenden verdediger reeds na het eerste kwartier door een knieblessure misten, toden goed tegenstand en scoorden een maal tegen. Niettemin won Canada met 8—1. HongarijeBelgië 112. Vor de eerste ronde van groep C werd de match Hongarye—België gespeeld. De Hongaren verrasten door hun uitstekende techniek. Zy traden meer gesloten op dan de Belgen. Na acht minuten namen de Hongaren de leiding, doordat de Belgische doelverdediger in eigen doel schoot. Een minuut later volgde de gelykmaker na goed combinatiespel door een schot van Van Reyschoot (11) Het tweede kwar tier eindigde met den stand 31. In het 3e was Hongarye veel sterker en het werd 112. Het Hongaarsche team was uitste kend; in den aanval legde het. een won derbaarlijk samenspel aan den dag. De keeper Czak is van Internationale klasse. By de Belgen was de achterhoede zwak, evenals de doelverdediger De Hongaren hadden een geestdriftige hulde van het publiek in ontvangst te nemen. ZwedenJapan 20. De match ZwedenJapan ls gespeeld voor de eerste ronde van groep B. Ook in de avonduren had de sneeuw niet opge houden en ook thans weer had zy een storenden Invloed op het verloop van den stryd, waardoor ln een niet al te snel tem po kon worden gespeeld. Reeds na twee minuten nam Zweden de leiding door Eng- berg. De Japanners deden eenlge aanvals- poglngen, doch zy waren niet opgewassen tegen de robuste Zweedsche verdediging. In het tweede speelkwartier werd fel ge streden. De Zweedsche voorhoede deed al les wat zy kon, doch slaagde er niet ln de Japansche. verdediging te verschalken. In het laatste speelkwartier maakten de Zweden reeds ln de eerste minuut op ver rassende wyze een tweede doelpunt, daar mede de overwinning ln veiligheid bren gend. o VOETBAL. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE L. V. B. Programma voor morgen. Ie klasse: L.R.C. 1—A.R.C. 1, J. Hille- i brand. 2e klasse A: Ter Leede 2O. Clubje 1, A. I Hlllebrand; S.C.O. 1Woubrugge 1, Neute- boom. 2e klasse B: Katwijk 2Rynsb. Boys 2, Wassenburg; Noordwyk2S.L.F. 2, Olivier; A.S.C. 1S.C.O. 2 (2e terrein), E. v. d. Blom. 3e klasse A: A.R.C. 3Ter Leede 3, v. d. Hoogt; Noordwijk 3L.R.C. 2 (byterrein), Devilee; Quick B. 4Katwyk 3, v. Egmond. 3e klasse B: O. Clubje 2—Noordwyk 4, Nleuwenhuls; Weter. B. 2Rynsb. B. 3, Pynacker. Adsp.: Quick B. (b)O. Clubje (bijter- rein), v. d. Nat; Rynsb. B.Noordwyk, P. Boom. Alle wedstrijden vangen aan om kwart over drie. Overzicht. Voor de eerste klasse der Zaterdagcom petitie zyn thans alle elftallen op of over de helft van het aantal te spelen wedstrij den. Voor morgen staat slechts één ont moeting op het programma, waarby A.R.C. 1, dat uitspeelt tegen L.R.C. 1, met Quick Boys 1 geiyk kan komen. Gezien de laatste verrichtingen der Llssenaren ïykt ons dit feit wel zeker. In 2 A heeft de wedstryd S.C.O. 1—Wou brugge 1 na het sterk opkomen van S.C.O. 1 groote beteekenis verkregen. De winnaar van dezen stryd (de eerste ontmoeting ver liep in een 66 geiyk spel) zal thans de leiding in de afdeeling nemen. Het kan er dus wel spannen, ook al heeft S.C.O. mo menteel de beste papieren. Ons Clubje trekt naar Terleede 2, waar zij een kleine over winning kan behalen. In 2 B kan Noordwyk 2 tegen S.L.F. 2 ongeslagen de leiding behouden. Katwijk 2 achten wy sterk genoeg om met een zege op Rynsb. Boys 2 de tweede plaats in te nemen. A.S.C. 2 komt tegen S.C.O. 2 in het veld tegen wie zy niet licht een puntje zal veroveren. In 3 A brengt het leidende Quick Boys 4 tegen haar plaatsgejjoote Katwyk 3. De boys zyn ongeslagen 'en zullen dat tegen Katwyk wel biyven. Noordwyk 3 zal er ongetwijfeld alles op zetten om tegen LJl.C. 2 revanche te ne men voor de 7l nederlaag ln de eerste ontmoeting. A.R.C. 3 heeft thuis een goede kans tegen Terleede 3. In 3 B trekt Noordwyk 4 naar Ons Clubje 2 Wij zyn nu toch waariyk benieuwd of Noordwyk er thans ook in slagen zal Ons Clubje een nederlaag te doen slikken. Weter. Boys 2 moet haar eerste puntje nog boeken. Tegen Rynsburgsehe Boys 3 is dat met een beetje goeden wil wel mogeiyk. Voor de adspiranten heeft Quick Boys ib) een kansje tegen Ons Clubje. Rynsb. BoysNoordwyk geeft weinig krachtsver schil en mogeiyk ook een puntenverdee- ling. o C.G.W.STUDENTEN XI. Gistermiddag speelde C.G.W. op het L.F.C.-terrein tegen het Studenten XI. Rust 21 voor de studenten: eindstand u.v.v. Gisteravond hield U.V.V. haar jaarver gadering. De clubkleuren werden vastgê- steld: geel met roode streepen. Daarna werd er een bestuur aangekozen bestaande uit: voorzitter Th. Overdyk; secretaris S. Ossevoort, Uiterstegracht 18 a; penning meester A. Trouwee. U.V.V. verloor dezer dagen met 63 van Rouwkoop. Morgen te 3 uur speelt zij tegen een elftal der Zendellngenschool te Oegst- geest. S.C.O. I—WOUBRUGGE I. S.C.O. komt in dezen wedstrijd als volgt uit: Doel: A. Koppler; achter: F. Pervos en E. Binsbergen; midden: L. v. Rij, A. zyi- stra en F. Plaizier; voor: J. de Kryger. W. v. d. Kraan, M. Scholten, J. Binsbergen en C. v. d. Kraan. Tevens neemt S.C.O. een nieuwe kleed gelegenheid in gebruik. Hoewel een en an der nog niet gereed is, zal dit reeds een goede verbetering zyn. o KATWIJK I—RIJNSB. BOYS I. In dezen wedstryd komen de elftallen als volgt uit: Rynsb. Boys: Doel: Glasbergen; achter: Jac. de Vyver en W. v. Vliet; midden: Bouman, A. Blom en J. Iterson; voor: J. Zwaan, J. Schoneveld, N. Zwaan, A. Ru en v. Duyn. Katwyk: Doel: Schaap; achter: Ver loop en Meyvogel; midden: H. de Best, Lambour en Ouwehand; voor: Zwitser, L. de Best, G. de Best, C. Admiraal en Parlevllet. UIT BOSKOOP. As. Zondag te 12 uur zal er op het Boys terrein te Boskoop een ontmoeting plaats hebben tusschen het 3e elftal van de Boys en Nleuwveen II. 0 De heer A. Sytsema Jr., die als voorz. van de voétbalvereeniglng Bosk. Boys had bedankt, doch die op de onlangs gehouden algemeene vergadering wederom als zoo. danig werd gekozen, heeft deze functie weder aanvaard. (Van onzen redacteur). VI. Skiën ls een s'»rt van veel vallen en moelUJk opstaan. De beginneling speciaal ondervindt dat aan den lyve en al ls de sneeuw meestal zacht, toch verwondert het hem zelf soms hoe hy na de dolzin nigste duikelingen heelhuids weer op de been komt en met vreugde vaststellen kan dat alle ledematen nog heel zyn zy 't wat bont en blauw en zelfs nog op de juiste en gebrulkeiyke plaatsen zitten! Geleideiyk wordt het natuuriyk beter; je leert Je sneeuwploeg- en sneeuw- ploegboog, je Stemmbogen, Stemm-Kris- t.iania en Scherenbogen eenigszins be- heerschen, je begint een beteren kyk te krygen op het terrein, en bovendien: Je leert de ..kunst van het vallen". Je kunt al een behoorlyke Abfahrt maken zonder keer op keer Je evenwicht te verliezen en je voelt Je den koning te rijk als je daar beneden in het dal meerdere toeschou wers ziet (soms Franschen of Belgen) die met belangstelling die lange sliert omlaag zien sulzen, terwijl Je skl-leeraren je nog eens extra aanmoedigen „om die anderen te toonen waartoe de Hollanders ln staat zyn...." Je ski's krygen vleugels, je evenwicht was nooit zoo stabiel en je veert zoo heeriyk lekker over heuvels en door kuilen Kon je het ook zóó op je examen! Het diploma, verbonden aan een dergelyke cursus, zegt je felteiyk niet veel en je dacht dat je er niet warm voor liep, maar 't ls vreemd: zoodra je die toebe reidselen ziet voor de verelschte Abfahrt, met al die vlaggetjes, waar je om heen moet (van boven van den bergkam tot over een afstand van l'/i K.M. omlaag) en die hooge palen aan het eind met dat plechtstatige roode doek met de zwarte letters „Ziel" (doel), als je ten overvloede lappen met geweldige cijfers op borst en rug krijgt met de vermelding van je volg nummer, dan tempert Ineens je voortva rende zekerheid en je branie. En ln J# haast om beneden te komen binnen den vereischten tyd zie je dan maar net kans rakelings langs een paar denneboomen te scheeren, val Je meer dan je in eenige dagen tezamen deed en vlieg Je (precies zooals je voorgangers en zy die nog na je komen) by die laatste verraderiyke uit holling overdwars vlak voor het einde over den kop om ln weinig fraalen stijl als een sneeuwpop door de finish te gaan Als er dertig Franschen vóór je examen gedaan hebben en zij zyn alle dertig afgewezen (hoewel zy langer ge oefend hebben) dan twyfel Je ten laatste na Je eigen prestaties aan het suc ces. En begryp dan lezer, de vreugde en de trotsch als de directeur der Skl-Schule 's avonds vol achting spreken gaat over de ski-capaciteiten der Hollanders, over hun yver en hun discipline, en hl] aan de spanning een einde maakt door het diploma uit te reiken aan alle acht Hol landers, die zich geoefend genoeg had den geacht om aan het examen deel te nemen! Een vacantie is gewooniyk snel voorby. zy is als een Schuszfahrt. Maandenlang ben je moeizaam naar boven geklauterd naar den top van Je verlangens en als je dan boven bent, d.w.z.: als Je vacantie be gint, dan suis Je pyisnel in enkele dagen weer omlaag. Wat niet wegneemt dat Je genoten hebt als nooit tevoren en dat Je met volle overtuiging Je hart aan de win tersport verpand hebt. Wie eens den stap waagde, doet het weer. En steeds meer sportieve landge nooten zullen dat voorbeeld volgen. Te recht, mits zy er voor zorgen volkomen fit te zyn, vóóraf zoo mogeiyk een droge ski-cursus volgen om verschillende ge wrichten, die door weinig gebruik als het ware vastgeroest waren, wat los te maken (men hoort de beenderen kraken op zoo'n eerste les!) en mits zij niet opzien tegen eenlge ongewone vermoeienis. Wie zoo uit gerust ter ski-sport trekt, zal groote vreugden smaken en als wij onver poosd werkzaam blyven om nieuwe en thousiasten te vinden voor een vacantie in het sneeuwparadys. Tot dezulken: Ski-Heil! RECLAME. 8362 KOOPT SICKESr REEP: UW KEUS IS RAAK EN U GEEFT BEWIJS VAN GOEDEN SMAAK! KORFBAL. LEIDSCHE KORFBAL BOND. Programma voor morgen en Zondag a.Z. Adspiranten kl. II: Oosterkw. HWes- terkwartier I. Leden kl. I: Algemeene I—Oosterkw. I. Kl. II: Oosterkw. HI—AASV I. 11 uur; Oosterkw. n—Fluks IV. 11 uur, Overzicht. Aangezien er ook dit keer de kans van doorgans der verschillende wedstryden gering is. in verband met de vorst, zullen we volstaan met een korte beschouwing. Zoo reeds eerder opgemerkt is, zal 't 2e twaalftal der Oosterkwartler-adspiran- ten trachten de kampioensclub ln haar laatsten wedstrild de eenige nederlaag toe te brengen Of haar dit evenwel gelukken zal? In de eerste klasse der Leden-afdeeling zyn Oosterkwartier I en Algemeene I ln den beginne zeer gelijk opgegaan en het eerste treffen tusschen beide rivalen ein digde in een 1—1 geluk spel. Nadien ls Algemeene echter plotseling tegen Noor derkwartier gestruikeld, zoodat de Kool bewoners momenteel twee verliespunten minder hebben. Blijven zü dus Zondag de meerdere van het veld, dan zal hun de titel wel niet meer ontgaan, terwül de kantoorbedienden dan genoegen zullen dienen te nemen met de tweede plaats. Echter is het zoover nog niet. want Oosterkwartier zal heel wat werk moeten verzetten om het zoover te brengen. Ze zal immers zeker op een warme ontvangst kunnen rekenen! Voor de tweede klasse achten we Ooster kwartier m kansloos tegen A.A.S.V. even als Fluks TV tegen Oosterkwartier II. Voorts zii opgemerkt dat de 1.1. Zater dag uitgestelde wedstryd Noorderkwartier- adspirantenZwaluwen (uit Hillegom) morgenmiddag wederom is vastgesteld op denzelfden tild en plaats. IJSHOCKEY. DE „BLAUWE ZES" NAAR BERLIJN. Donderdag 13 Februari zullen de .Blauwe Zes" naar Berlijn vertrekken. Op Vrydag 14 Februari wordt des avonds in het Sportpalast een match gespeeld tegen een Beriynsch team. Op 15 Februari wordt een exhlbltion- wedstrljd gehouden in het openlucht ijsstadion „Frledrlchsheim" en op 16 Febr. des avonds om 8 uur komen de „Blauwe Zes" uit tegen een Duitsch team, be staande uit spelers, die op de Hjst hebben gestaan om naar Garmisch te worden uit gezonden, doch hiertoe niet zyn verkozen. Bovendien wordt deze ploeg versterkt met eenige Canadeesche spelers. Men ls nog in bespreking over een te Parijs te spelen wedstrijd, die eventueel op 18 Februari doorgang zou vinden. Wie als doelman zal medegaan, staat nog niet vast. Ds e. :f«rV""de wordt gevormd door B. v. d Stok en Gerritsen. De eerste voorhoede door Jack May. Pete Griffin en Cohen.Tervaert. De tweede voorhoede door Fellx de Jong.'v. d. Mandele en Kramerls en Koelemans. HOCKEY. ZUID-HOLLANDSCHE HOCKEYBOND. Voor Zuidwyck zijn de volgende wed stryden vastgesteld: Morgen: Zuidwyck 2S.V. '35 2, 2.30 u., dames. Zondag: Zuidwyck 1—H.D.S. 2, 2.00 uur, dames; H.D.S. 4Zuidwyck 1, 12.30 uur, heeren. o WATERPOLO. POELMEER I—H.Z. EN P.C. III 3—4. Voor de Haagsche wintercompetitie werd gisterenavond bovengenoemde wedstrijd gespeeld. De Haagsche voorhoede was over het algemeen Iets sterker dan die van Poel meer, zoodat de overwinning dan ook ver diend was. Beide partyen waren er op uit om wer- keiyk polo te spelen en ontsierden het spel niet met vasthouden en afzetten, zoodat het een wedstrijd werd, die in de allerbeste verstandhouding werd gespeeld. LUCHTVAART. ALPHENSCHE JEUGD LUCHTVAARTCLUB. Gisteravond werd in een der lokaliteiten van het expeditiebedrijf van den heer Carsjens te Alphen, voor dit doel belang loos beschikbaar gesteld, de eerste les ge geven in „vliegtuigmodellenbouw". De technische leiding van deze cursussen be rust bij de heeren A. W. Grootendorst uit Boskoop en R. Vis te Alphen. BILJARTEN. LISSER BILJART KRING. De uitslag van den wedstryd O.G. ID- L.U.T.O. IV luidt: pnt. brt. h.s. gem. Nic. v. Velzen L.U.T.O. 60 28 9 2.14 Jac. de Bruin O.G. 100 28 15 3.57 C. Slootbeek 91 28 11 3.25 Th. Sprengers 100 28 19 3.57 B. Vos 49 32 7 1.53 W. Mosseveld 100 32 14 3.12 Mart. v. Dijk 100 28 15 3.57 W. de Bruin 73 28 16 2.60 O.G. 2 6 punten. L.U.T.O. 4 2 punten. De wedstrijd L.U.T.O. III—L.U.T.O. TV voor de 2e klasse eindigde ln een 8—0 over- winning voor L.U.T.O. III. Het resultaat was: A. H. Schrama L.U.T.O. ni 100 33 16 3.03 N. v. Velzen L.U.T.O. IV 73 33 18 2.21 G. v. Elk 100 46 11 2.17 C. Slootbeek 90 46 11 1.95 J. v. Dlest 100 36 13 2.77 C. Toledo 39 36 6 1.08 Th. v. Tol 100 34 20 2.93 Mart. v. Dijk 29 34 6 0.85 2—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10