LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 3 Februari 1936 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER. GEMEENTERAAD. Telefoonaansluiting Salarisverlaging. De raad kwam bijeen. De voorzitter opende de vergadering met de beste wen- schen voor 1936 uit te spreken. Ingekomen was oa. een adres van Aals- meerderweg-bewoners (Zuidelijk deel) tot het aanbrengen van een telefoon in de woning no 40 (bewoner C. G. Schreudersi. Adressanten wezen er op. dat door de ge- isoleerde ligging hunner woningen veel tijd verloren gaat. als directe huip noodig is. bijv. bü brand of geneeskundige behan deling. Het abonnement van deze aanslui ting zal bedragen f43.50 per jaar. met een verbindtenistermijn van 2 laren, ter wijl de aansluitkosten f. 6 bedragen. Op voorstel van B. en W. besloot de raad tot wederopzegglngs toe een bijdrage te ver- lèenen van f.20 per jaar (behoudens goed keuring van Ged. Staten De raad machtigde B. en W. tot onder- ■handsche verhuring van gemeente-eigen dommen in den Stommeerpolder. In behandeling kwam dan de circulaire van den Minister van Blnnenlandsche Za ken. betreffende een 5 «la verlaging der ambtenaren-salarissen en aanpassing der werkliedenloonen aan het plaatselijk loon peil. In een uitgebreid prae-advies stelden B en W. zich uiteindelijk in de meerder heid op het standpunt dat gelet od de door den Minister gestelde normen en richtlijnen noch een 5 verlaging der ambtenaar-salarissen noch een verlaging der werkliedenloonen noodig is te achten, waarom het college den raad voorstelde, eenzelfde standpunt in te nemen en hier van aan den Minister mededeeling te doen. onder overlegging der noodige gegevens, welke dit standpunt rechtvaarldgen. De wethouder P. v. d Meer Pz. merkte als minderheid vBn B. en W. op. ter moti veering van zijn standpunt, dat de 5 loonsverlaging z.i. niet zoohi ontzaggelijk bezwaar is. Gezien de zeer ongunstige toe stand. waarin de gemeente en het over- groote deel harer burgers zich bevindt, achtte spr. het billijk hoe onaangenaam overigens voor de betrokkenen dat hun loon iets verlaagd wordt; in verhouding tot wat de burgerij aan inkomsten de laatste jaren is achteruitgegaan, heeft deze 5 «la weinig te beteekenen. Die in ge meentedienst zijn behoorden wat mede te dragen: dat zou het gevoel van hen. die in nood zijn. eenigszins voldoening kunnen scli 6n ken Wethouder Jb. Alderden Dz. vond het onjuist, dat de salarissen en loonen van hen die in gemeentedienst zijn, getoetst worden aan die uit het particuliere be drijf. De ambtenaren-salarissen zijn niet hooger dan in de rijksregeling, terwijl de loonen evenmin boven het particuliere bedrijf uitsteken. Spr. bestreed de mee ning van collega v. d. Meer en kan niet gelooven, dat de wereldtoestand zal ver beteren door versobering en verarming en beval het voorstel van B. en W. met vertrouwen den raad aan. De voorzitter wees erop, dat de salaris sen in aangrenzende gemeenten hooger zijn dan hier en zette het standpunt der meerderheid van het college uiteen. De heer J. J. v. d. Bergen zou eerst nog liever eens gaan spreken met den minis ter; ook de heer Alb. Baardse. De heer M. Alderden sloot zich aan bij het gespro kene van den heer v. d, Meer. Bij de te genstanders dier 5«la loonsverlaging ziet spreker een streven naar behoud van den toestand, welke niet te handhaven is; ambtenaren en werklieden dienen mee te dragen, in en niet buiten den algemeenen toestand der gemeente te staan. De heer C. Spaargaren Dz. merkte op, dat bij de enquétte gebleken is, dat de loonen, ln verhouding tot het particuliere bedrijf, hier niet te hoog zijn. Na discussie werd het voorstel van de meerderheid van B. en W. bij accl. aan genomen. Vervolgens diende wethouder P. v. d. Meer een principe-voorstel in (door meer dere leden ondersteund), waarbij B. en W. werd opgedragen, ln Georganiseerd Over leg aanhangig te maken, op gronden van billijkheid, 5°/« loonsverlaging aan ambte naren en werklieden. Met 83 stemmen werd dit voorstel aangenomen. Aan K. Kruk te Aalsmeer en M. C. Al derden te Haarlemmermeer zullen voor schotten worden verstrekt voor het stich ten van landarbeidersplaatsjes. Het be drag der kosten voor gewoon lager en uitgebreid lager onderwijs, over het jaar 1933 werd vastgesteld op resp. f. 15.15 en f. 30.74 per leerling. Hierna sluiting. De bloemenhandel. In de afgeioopen week is de opbrengst aan de veilingen weinig veranderd. Van verschillende soorten rozen kwam weinig aan. De kweekers, die dit product nu kunnen aanbieden ln goede kwaliteit, krijgen een alleszins bevredigenden prijs. De opbrengst der seringen, waarvan nog steeds flinke hoeveelheden worden aange boden, blijven, voor wat de lange en betere takken betreft, aan den lagen kant. Een gunstige factor in verband met den afzet van seringen is ongetwijfeld, dat op de Engelsche markt veel takken in kor tere maten kunnen geplaatst worden, welke in verhouding tot de betere kwali teit geen ongunstige opbrengst geven. Van prunustakken kwam de laatste da gen kleiner aanbod, hetgeen leidde tot prij sverbe tering. De aanvoer van sneeuwballen breidde zich uit, tetwijl ook van deze takken de opbrengst verbeterde. De Jap. kersen bleven vrijwel station- nair in prijs; 45 cent gold als opbrengst voor de beste per stuk. Door gering aan bod liepen de prijzen der Jap, lelies tot 28 cent per kelk, terwijl voor de Am, anjers tot 10 cent per bloem werd besteed, De freesia's waren matJg in prijs; beter was het gesteld met het plumosus snij groen, dat tot ongeveer 40 cent per 10 ranken noteerde. Ei- was flink aanbod van bol- bloemen, welke behoudens enkele soorten, lagere opbrengst gaven. De collecten in Januari in de Ned. Herv. Kerken te dorp en Oost gehouden brachten op: voor de Kerkvoogdij f. 229.70 en voor de Diaconie f. 256.40'/:. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerend hulpkantoor te Aalsmeer-Oost is gedurende de maand Ja nuari ingelegd f. 20.320.66 en terugbetaald f. 12.989.36. Het laatst uitgegeven boekje draagt no. 4587. Ten bate van het bouwfonds club gebouw A. J. C. Is hier door de S. D. Vrou wenclub een verkoop van oliebollen ge houden. zoowel langs de hulzen der bur gerij als in een kraam op het dorp. Vele duizenden oliebollen werden verkocht. o KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering der C. J. M. V. „Amos 5 6a". In het Jeugdhuis hield bovengenoemde vereeniging. afdeeling van de C. J. V. een bijeenkomst onder leiding van haar voor zitter den heer A. Haasnoot. De jaarversla gen van den secretaris en den penning meester werden druk besproken. De beide aftredende bestuursleden de heeren A. Ouwehand en Jac. van Duyn werden met bijna alg. st. herkozen. In de vacature van bestuurslid werd voorzien door het benoe men van den heer F. Haas. Nog werden in den breede de belangen der vereeniging besproken, waarop sluiting volgde. De in de Herv. Kerken gehouden col lecte voor de Chr. Jeugdorganisatie heeft opgebracht de som van f. 150; dit is onge veer f. 20 meer dan de collecte ln het vo rige jaar gehouden. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Januari inge legd f. 25945.05. terugbetaald f. 23712.84. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5434. Postchèque- en girodienst: gestort op postr f. 123394.57, uitbetaalde chèques f. 67159.93. o— LISSE. Jaarvergadering der E. H. B. O. In hotel „De Witte Zwaan" werd de jaarvergadering gehouden van de afd. Lisse der E.H.B.O. De voorzitter, de heer G Buurman, verwelkomde de aanwezigen en wees op het groote nut van de E. H. B. O., dat nog juist gebleken was bij het groote auto-ongeluk te Hillegom, waar bij ook de E. H. B. O. uit Lisse diensten bewees. De secr., de heer Hooyer, las de notulen en het jaarverslag over 1935, Duidelijk bleek, dat de afd. Lisse zeer ac tief is en zich in een gestadigen bloei mag verheugen. De voorzitter dankte den heer Hoyer voor zijn schitterend verslag Uit 't verslag van den penningmeester, den heer K. Tromp, bleek dat er in 1935 werd ont vangen f. 530.25 en uitgegeven f. 419.07, zoodat er een voordeelig saldo was van f. 80.04. Het kassaldo op 1 Jan. 1935 be droeg f. 80.04. zoodat op 31 Dec. 1935 ln kas was f. 191.22. De heeren K. Tatis en W. Faas brachten een gunstig rapport uit, waarop ae penningmeester gedechargeerd werd. De aftr. bestuursleden de heeren G. Tromp en J. Pollé werden met nage noeg alg st. herkozen. Na rondvraag volgde sluiting door den voorzitter. Ingebruikneming nieuwe Kerk der Geref. Gemeente, Het nieuwe kerkgebouw der Ger. Ge meente zal over enkele dagen gereed zijn. De kerk zal in gebruik genomen worden op Vrijdag 7 Febr. a.s. De pastor loci. ds. H. Ligtenberg zal dan in den Dienst des Woords voorgaan. De dienst zal dien avond om 7 uur aanvangen. Door ongenoode gasten is des nachts ingebroken in de garage van de fa. M. Veldh. v. Zanten en Zonen aan de Zwarte- laan. Het is nog niet bekend wat gemist wordt. De politie heeft een onderzoek in gesteld. o NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Ingekomen: D Heemskerk en familie, employé radlodistr v. Limb. Stirumstr. 18a W. van Zonneveld en fam., bloemb.-kw., Breloftpark 15; H. Deussen, 1.1,-verpl., Langeveld 29. Vertrokken: J. C. E graaf van Lynden en fam., naar Lisse. Stationsweg 8; J. Th. Riemvis, naar Den Haag, Dr. Kuyperstr. 2; Fl. M, Hoek, d.b., naar Oegstgeest, Wilhel- mlnapark 23; M. W. de Haas, d.b;, naar Amsterdam. Oostzaanstr. 59 II; H. V. Steenvoorden, naar Den Haag, Schlaeger- straat 180; M, Janssen, d.b., naar Bochum (Dschl.) Elzasserstrasse 21; J. M. Collignon, l.l.-verpl,, naar Heerlen. Sanatorium Mo lenberg. Burgerlijke Stand. Geboren: Clazina Johanna Gerarda, d. van P. J. Hooijmans en K. J. E. Molen kamp; Maria Louise Adriana Elisabeth, d. van J. G. S. Alkemade en A. J. M. Oehl; Sophia Elisabeth Cornelia, d. v. Th. J. Steenvoorden en C.'M. Kortekaas. Ondertrouwd: P. A. Groenewoud en C. Hogervorst; H. Wassenaar en A. A. van Bohemen. Getrouwd: L. H. Droogh en P. C. van Eeden; M. van Sprang en M. Kaptein. Overleden: Jacob van der Wiel 90 jaar, wedr van H. J. Mensink; Antje van der Voort 70 jr., wed. van N. Duindam. -o NOORDWIJKERHOUT. Installatie van den nieuwen Pastoer der St. Vietor-kerk. Gisteravond te zeven uur, had in de St. Vlctorkerk de plechtige installatie plaats van den nieuwen pastoor L. Wester- woudt. De kerk was eenvoudig versierd en tot in de uiterste hoeken gevuld, o.m. waren aanwezig burgemeester van Iersel, con rector Kluyvers, en rector Elsenbroek. drie kapelaans uit Haarlem, die onder den nieuwen pastoor hadden gewerkt, benevens de heeren Rijnoever, Kuyt, en de Groot van het Seminarie te Heemstede. De plechtigheden werden verricht door monseigneur Taskln, proost van het Cathédr. Kapittel te Haarlem. Geopend werd met het „Vénl Créator", waarna mons. Taskln den benoemingsbrief voor las. Met de hand op het „Evangelie" legde pastoor Westerwoudt de voorgeschreven eeden af. Hierna werden overhandigd de sleutels der Kerk, en de altaar-gewaden; monseigneur Taskln leidde pastoor Wester woudt naar den preekstoel, het Doopvont en den biechtstoel, waarmee de installatie was geëindigd. Daarop volgde een plechtig Lof. gecélebreerd door den pastoor zelf, met assistentie van prof. Botteker van 't Seminarie Hageveld, als diaken en kape laan Heljink van de Haarlemsche Cathé- drale als sub-diaken. Onder 't Lof besteeg mons. Taskin den kansel en hield een korte toespraak tot de Geloovigen. Hij elschte gehoorzaamheid en eerbied voor den nieuwen pastoor, die zulk een groot offer gebracht had met het ver laten van zijn drukken werkkring te Haarlem, om in een kleinere parochie zijn geestelijken arbeid voort te zetten, hier herstel van gezondheid en krachten te zoe ken en te mogen werken voor 't zieleheil zijner parochie. Na den zegen met 't „Allerheiligste" werd door de geheel gevulde kerk een Lof en danklied gezongen. Diep onder den Indruk verlieten allen het kerkgebouw. Ernstige toestand van pastoor Quant. Met leedwezen wordt vernomen, dat pastoor Quant 'n aanval van hevige hart zwakte heeft gehad. Hij is bereids voor zien van de H. Sacramenten der Ster venden. OEGSTGEEST. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. De afd. Oegstgeest en Omstreken van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur kwam in Zomerzorg bijeen. De voorzitter, de heer Jac. Uittenbo- gaard opende. Namens de leden wenschte de heer A. v. Varik den voorzitter een gelukkig jaar toe. De notulen van den secr. den heer C. H. Juffermans, werden goedgekeurd. Hier op volgde het verslag van den penning meester. De ontvangsten bedroegen f 350.33 de uitgaven f. 205.66; batig saldo f. 144.67. De bescheiden werden door de heeren Beumer en Splinter in orde bevonden. In verband met zijn aftreden als zoo danig dankte de voorzitter de leden voor de ondervonden medewerking. Hierna was de leiding in handen van den nieuwen voorzitter, den heer A. C. Hendrlksen, die dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. Hij zelde op hoogen prijs te stellen, de aanwezigheid van de eereleden de heeren G. F. Hemerlk en T. F. Vlieland. De heer Jac. Utttenbogaard heeft zich bereid verklaard het secreta riaat op zich te nemen. De heer Beumer wenschte het bestuur hiermede geluk. Hierop volgde een bespreking over het houden van een lezing over voortulnwed- strljden, waartoe aan 't bestuur opdracht werd gegeven. Volgde een bespreking over broelresul- taten van gekoelde bollen. De voorzitter schetste het ontstaan en de werking daarvan, waarop de heer C. H. Juffermans eenlge resultaten van an deren en eigen ondervinding ten beste gaf. Hierop volgde een leerzame discussie, waarbij o.a. de heer A. van Varlk wees op het voor velen „vermoorden" van het vak, door het zoo sterk vooruitloopen op den natuurlijken groei van de bollen. Met rnst wees spr. op het zJ. verkeerde inzicht met de invoering van het z.g. „snijverbod", dat hij mede als één der eerste oorzaken acht te tot verslechtering van het vak als zoo danig. Van andere zijde werden daarte genover deze feiten bestreden, door het naar voren brengen van bereikte resul taten. Na verloting van een collectie siga ren werd de vergadering door den voor zitter gesloten. Loop der bevolking. Gevestigd: G. J. Snoodljk, van Rotterdam naar Sumatrastraa! 16; J. W, A. van Llth de Jeude, van 's-Gravenhage naar Regen- tesselaan 42; L. Zandijk, van Lelden naar W. de Zwijgerlaan 15; A. Zandijk, van Lel den naar W. de Zwijgerlaan 15; E. de Vreede, van Leiden naar Duinzichtstr. 31; W. M. Hiekens, van Bergen (N.H.), naar Kempcnaerstraat 7; M. Bruining van Lei den naar Warmonderweg 64. Vertrokken: C. J. de Vrind db. naar Noordwijk, Gooweg 5; S. J. Möller db. naar Dultschland Wanne-Eickel: G. H. P. Har derwijk naar Zeist, Dijnselweg 144; A. J, A. Materman, part. secr., naar Wassenaar. Zijdeweg 50. Burgerlijke Stand. Geboren: K. van den Berg, z. v. H. A. v. d. Berg en van C. de Bruin; W. H. van der Hulst, z. v. J. C. Hulst en van M. van Leeuwen; S. Star, z. v. S. Star en van M. van Klaveren; I. M. T. Verkuylen, d. V. W. F. Verkuylen en van E. J. M. Stikkel- man; J. Wagemaker, z. v. J. Wagemaker en van H, van der Luit; J. L, J. Gaillard z. v. P. J. Gaillard en van J. W. Schouten; J. Koldewijn, z. v. D. W. Koldewijn en van C. A. Waterreus; W. M. Brussee, d. v. G. Brussee en van W. J. C. A. van Hattum; J. J. van Bellen, z. v. H. A. G. v. Bellen en van E. M. Kieft. Overleden; J. de Mooij, 55 j., echtgenoot van A. Peet; C. A. v. d. Helm, echtgenoot van D. M. Wereldsma; R. J. Verwijs, echt genoot van A. Heijblom; M. van Lang, echtgenoote van J. Medendorp, 62 j.; J. P. Jong, 70 j. Huwelijksaangiften: K. Wilbrink en W. G. C. Stroo; C. M. Wijkmans en E. Hoo- gendoorn. o RIJNSBURG. Vergadering „Kerkherstel". In de Ned. Herv. Kerk trad voor de ver. Kerkherstel op dr. R. B. Evemfouls van Soheventagen, secr. van het Hoofdbestuur dier Vereeniging. Spr. wees op de bekee ring van Josla ondanks diens afkomst van afgoden dienenden vader en grootvader. Er was strijd tegen aflaat en kerkver- wordingen, voor verdieping in de bediening van het Woord. Daarvoor streed ook Groen van Prlnste- rer. In deze tijden is Kerkherstel gebiedend noodzakelijk. Te vaak echter gaat men uit van het verkeerde beginsel: „de kerk in 't midden van de wereld". Josla en Luther zagen de kerk als Christus' lichaam. Na de kerkvarming kwam ook de zuivere kerkherstelbeweging. Luther vroeg alleen naai' den elsch van Gods Woord. Terug moeten wij naar de echte bekeering. Al het tijdelijke moge vergaan, maar Gods Woord blijft eeuwig en zoo ook Kerkherstel. aldus besloot spr. zijn met aandacht ge volgde rede. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Martinus, zoon van M. Zand vliet en P. C. Buschman Anna Wllhel- mina Maria, dochter van H. J. A. van der Meij en M. M. Hoogervorst. Ondertrouwd: M. Zandbergen, 32 jaar en N. Schuilenburg, 29 jaar T. H. Phi- lippo, 23 jaar en G. J. G. Schuilenburg, 25 jaar. Loop der Bevolking. Ingekomen: Mej. H. Honders, Zandsloot- kade 41. v. Oegstgeest Mej. A. M. Star- kenburg, Hoofdstr. 185, v. Delft. Vertrokken: W. Wlllemsen en gezin, n. Santpoort (gem. Bloemendaal) Mej. J. W. M. Satter, naar Roozendaal Mej. T. van Loo, naar Lelmulden M. Fr. van der Horst, naar Echt Mej. S. Zullhoff naar Bloemendaal L. M. D. Blsschops, naar Heemstede Mej. H. Elberse, naar Lei- muiden. Vergadering der Prot. Ziekenverpleging. „Verhoog uw bijdrage", dat was het motto, dat In vele toonaarden vernomen werd op de alg. vergadering ln het Ver- eenigingsgebouw gehouden. Weliswaar, al dus de voorzitter, was het afgeioopen jaar niet onbevredigend; maar toch liepen de contributies met f. 100 terug. Een bijzonder woord van dank uitte de voorz. aan het adres van het dames-hand- werkcomlté, dat ook thans weer voor den bazar werkte en een netto-opbrengst aan den pennlngm. kon ter hand stellen van f.1150. De ontvangen verpleeggelden over treffen die van het vorig jaar. terwijl daarentegen de uitgaven voor salarissen en huishouding daalden. De pennlngm. lichtte het flnancleele overzicht toe en wees er op, dat aan het eind van het boekjaar sinds langen tijd Iets kon worden afgeschreven, n.l. f. 250 op inventaris polikliniek en f. 250 op in ventaris gebouw. Na deze afschrijving resteert een klein verlies. De heer A. den Haan bracht ais secr. een overzichtelijk verslag uit, Tenslotte bracht de secr. in zijn verslag hulde aan de zusters voor haar onvermoeid werk. Zr. Pijpers gaf een uiteenzetting van den aard der werkzaamheden. De vruchten, zoowel van de t.b.c,-be strijding als v. d. zuigelingenzorg zijn aan de hand van de cijfers verrassend. Dertig jaar geleden stierven van de 100 zuige lingen er 20, thans Is dit slechts 4, terwiU ln dienzelfden tijd op 10.000 Inwoners 20 menschen stierven aan t.b.c. en thans is dit 6. De voorz. bracht Zr. Pijpers dank en be val het „kwartjes-fonds" .waaruit Zr. Pij pers hoofdzakelijk de flnancleele hulp put voor vorpleeggeld etc. aan. In de permanente commissie voor het boekenonderzoek werden benoemd de hee ren J. van Hoorn en C. van der Heyden. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J. van Leeuwen (aftr.). L. van der Voet (aftr.) en Jac. van Nieuwkoop. Na rondvraag volgde sluiting. o STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. J. C. van Santen geb. Ko men. z.; S. S. Muussers geb. Kordes, d.; A. W. van Rijn geb. van Santen, d.: T. Vreken geb. Haster, d.; J. A. E. Bennis geb. van Rhljn, z.; W. Kroon geb. Ver meer, z.: A. Harmsen geb. Karper, z. Ondertrouwd: Q. Vianen en J. H. M. Pouw. Getrouwd: A. H. Hooymans en M. C. C. Verhage. o- VEUR- Burgerlijke Stand. Bevallen: M. P. Huntman geb. van der Helm. z. Getrouwd: J. Overdevest en M. W. van Leeuwen. Overleden: J. Overgouw m., 77 j. o VEUR-LEIDSCHENDAM. Vergadering Volksonderwijs. De afd. van Volksonderwijs hield haar matig bezochte Jaarvergadering ln hotel de Zwaan. Goedgekeurd werden de Jaar verslagen van secretaris en penningmees ter. Het ledental liep terug van 150 op 123, terwijl er een nadeelig saldo ls van circa f. 20.Verder werden nog goedgekeurd de verslagen van de heeren L. W. Muller en G. Jansen, afgevaardigden ter Algemeene Vergadering. Herkozen werden als be stuursleden de heeren H. Verheyen, voor zitter, G. Kruizinga, penningmeester, J. v. d. Dool, 2e voorzitter en gekozen R. Ver meulen, le secr., W. Vleugels. 2e secr., W. Stysiger en A. Kool, commissarissen. De heer Timmers, welke zich herkiesbaar had gesteld had zich Inmiddels teruggetrokken. Besloten werd een vergadering te houden met een spreker teneinde het Volksonder- wljs-bsvrediglngsrapport te doen behande len. Hierop volgde sluitng. Bijeenkomst van den Clrr. Nat. Werkmansbond. De afd. van den Chr. Nat. Werkmans bond hield een goed bezochte bijeenkomst in het dienstgebouw van de Ned. Herv. Kerk, waar als spreker optrad de heer Campagne van Schevenlngen, over „Jeugd en Crisis", De voorzitter opende met het zingen van Ps. 66 vrs, 6, las een gedeelte uit Matth. 8 en ging voor in gebed. De heer Campagne besprak de toekomst van de hedendaagsche jeugd, met jeugd bedoelende de personen tusschen 14 en 24 jaar. De huidige werkloosheid geeft voor hen eveneens weinig mogelijkheid om een bestaan te veroveren; de gevolgen van de werkloosheid voor deze jongelui zijn uit den aard voldoende bekend. De Ned. Herv. Kerk heeft in deze haar taak begrepen; het vorige jaar werden ingericht een 7- tal werkkampen en voor dit doei f. 50.000 bijeengebracht. In Maart of April a.s. zal wederom voor dit doel worden gecollec teerd; laten wij dan zorgen, aldus spr., dat dit bedrag dan zal zijn f. 100.000.De ouders moeten er aan mede werken, dat de jeugd ook in de komende tijden het hoofd opgericht houdt en dat zij vertrou wen schenken aan de Kerk en het Evan gelie. Hierna werd gecollecteerd voor het Fonds Hulp in Nood, waarop een ultvoa- rige gedachtenwisseling volgde. Na het zingen van Ps. 89 vrs 1 sloot de heer Canw pagne met gebed. Dinsdag. Morschweg 59; Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Wijkgebouw Geloof. Hoop. Liefde: Leden vergadering 7 uur nam. Amsterdam (Krasnapolsjcy)Obli- gatiehoudersverg. N.V. Lemvog. Wh uur voorm. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal); Spr. C. Costerus, Th uur nam. Noordwijk aan Zee (JuHanaweg)Geref. Bond Spr. ds. van Lokhorst van Hilver sum. Th uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 16 Febr.): Tentoonstelling van ceramiek van Chris Lanooy. 104 uur 's Zondags 14 uur. DIVERSEN Woensdag Inst. v. Praevcntleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrle tot halfvier Inenting tegen dlphterie 45 uur nam. Woensdags tnst v. Praeventleve Ga- neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags; inst. v Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theator Stationsweg. 8 uur nam, „Een ideaal echtgenoot". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-'l'heater Breestraat, 8 uur nam. „Bal lm Savoy". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2Th en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nm. „Casino de Paris". Zondag nam 4 uur en 8 uur, Lido- Theater Steenstraat 39. 8 1/4 u. n.m. „Love me for ever". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/« uur. Zondag nam 2 uur 4uur en 8 u IS. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. „Het jolige weeuwtje", lederen middag 2'/> u. Zondag v.al 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v, h, ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedreeepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Febr. as. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst. Steen straat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doeza- sEraat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wll- helminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Vergadering „Wapen van Veur". Onder leiding van den heer A. H. van den Akker Johzn. hield de eierveillngver. „Het Wapen van Veur" haar jaarl. alg. vergadering, De voorzitter wees op het eenigszins terugloopen van het ledental. Echter staat de veiling in den lande zoo goed bekend, dat ook dit weer wel ln orde zal komen, waarvoor hij de medewerking van alle leden inriep. Spr. bracht dank aan allen, die ln het afgeioopen jaar be stuur en ver. hebben gesteund. Onder dankzegging werd goedgekeurd het verslag van den penningmeester, na dat de controle-commissie haar rapport had uitgebracht. De ontvangsten over 1935 bedroegen f. 2219,07, de uitgaven f. 1988,81, het totaal bezit f. H(72,17. Geveild ls voor een bedrag van f. 60.667,06. Hierna werd eveneens goedgekeurd het Jaarverslag van den seor. Hieraan ontleenen wij eenlge voor naamste gegevens. Ter gelegenheid van het 20-jarig be staan werden met de Paschen j.l. 10.000 eieren uitgedeeld aan de behoeftigen. Aan procenten werd ontvangen f. 2037,53 (v. j. f. 2048,32). Geveild werden kipeieren 1.707.626 (v. j. 1.716.768); eendeieren 23.319 (v. j. 20.904); gans- en andere soorten eieren 1122 (v. j. 1325). Totaal 1.732.067 (v, j. 1.738.997). Verder werd aan pluimvee enz. geveild voor een bedrag van f. 9751,30 (V. j, f. 10.530,63). Totale ontvangsten, f. 60.667,06 (v. j. f. 61.961,36). De gemid delde prijs bedroeg voor kipeieren f. 2.90 (v. j. f. 3.04), voor eendeieren f. 2.90 (v. j. f. 2.70). Tot lid van de contróle-commissie werd in de vacature-De Ridder gekozen de heer J. Kroon, terwijl tot voorz. werd her. kozen de heer A. H van den Akker Johzn. In handen van het bestuur werden de volgende voorstellen gesteld: met. de A.N.P-V, gezamenlijk actie voeren tegen de graanrechten, uitbreiding van of bouw van een nieuw veilingsgebouw, geen voor verkoop van aangevoerde artikelen, enz. Na een verloting volgde sluiting. Vergadering Coop. Tuinbouwveiling De Coop. Tuinbouwveiling te Veur hield haar goedbezochte Jaarvergadering. De opening geschiedde door den voorz. L. C. de Koning. Het jaarverslag van den secr.-penn. den heer T. Borat gaf aan, dat in 1935 de om zet wederom is gedaald met f. 175.000, thans bedraagt f. 530.000, dat is in 4 Jaar een vermindering van 7 ton. De reserve werd aangewend tot afschrijving op ge bouwen, deze daalden ln 5 jaar van f. 80.000 tot f. 23.000. De emballagerekoning vertoonde een gunstig beeld, De winst bedroeg f. 516.76. Na een financieel rapport door het col lege van commissarissen, werd de balans en veilingrekening met alg, st. goedge keurd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer T. Borst herkozen tot seer.-penn. en in de plaats van het bestuurslid den .heer A. W. Hendrinks, die niet herkiesbaar is, werd gekozen de heer Jac J, van Veen. Als 2e commissaris werd gekozen in plaats van den aftr. heer G- Kranenburg de heer S. P. Visser te Veur. De vergoedingen voor het bestuur wer- 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6