LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 3 Februari 1936 BUITENLAND. TELEGRAMMEN. YISSCHEB! JPERICHTEN. LEID SC HE GEITENFOKKERS VEREEN. De 20ste jaarfeestviering. Zaterdagavond vond in de groote zaai van Oud-Hortuszicht de 20ste jaarfeest viering plaats van bovengenoemde ver- eeniging. De zaal was geheel gevuld. De voorzitter heette alle aanwezigen welkom, o.a. de afgevaardigden van de afd. Leiden van den Bond van Dierenbescherming onder het Politiepersoneel, de zusterver. uit Hazerswoude en Noordwijk en O.B K. Spr. wenschte allen een genoeglijken avond, en releveerde het een en ander uit het afgeloopen jaar. Van deze plaats wilde spr. ook een woord van dank uiten aan de autoriteiten hier ter stede, die steeds de vereenlging ter wille zijn, in het bijz. de Ver. van Dierenbescherming. Zich tot den heer J. M. van der Moolen, secr. van de vereen, richtende, bracht spr hem zijn bijzonderen dank voor alles wat deze op voorbeeldige wijze voor de Ver heeft ge daan Een luid applaus volgde op deze woorden. Ook den heer Roos uit Lelden, eigenaar van het Veevoederhuis werd een woord van dank gebracht voor diens hulp. Na deze woorden werd een tableau opge voerd. voorstellende „Een goede geiten stal". Bij ontstentenis van den heer H. Koert hield de secretaris, de heer J. M. v. d. Moolen een feestrede, waarin hij mededeelde, dat bij de laatst gehouden veetelling bleek, dat in ons land aanwezig zijn 31000 geiten. Nadat nog verschillende personen waren gehuldigd, was het woord aan den heer C. Spaanderman, die met zijn humoristische voordrachten veel suc ces oogstte. Een bal besloot dit geslaagde jaarfeest. „ENTRE NOUS". Opvoering van „Robbedoes". Wij waren Zaterdagavond in de gele genheid kennis te maken met de tooneel- vereeniging ..Entre Nous", een dilettanten- gezelsohap samengesteld uit personeel van den Raad van Arbeid. „Entre Nous", dat met de opvoering van „Robbedoes" haar intrede in „plankenland" deed, mocht zich in groote belangstelling verheugen. De zaal van „Zomerlust" was bijna geheel gevuld met belangstellenden, w-.o. wij ook opmerkten den voorzitter van den Raad van Arbeid, den heer Goslinga. Bij den aanvang heette de heer D. Dusoswa allen hartelijk welkom om dan op te wekken zich als donateur ttrice) van de nog jeugdige vereenlging op te geven. Het gezelschap, dat. zooals gezegd, een opvoering van „Robbedoes" gaf, heeft met dit stuk bewezen goede krachten in zijn midden te hebben. Wel waren er nog enkele zwakke plekken, maar dit zijn moeilijk heden die overwonnen kunnen worden. Den heer D. Dusoswa, die bij Entre Nous" de regie voert, ontgaat dit alles niet en zal zeker in de toekomst hieraan zijn aandacht besteden. Niet onvermeld mag blijven het spel van Robbedoes (mej. R. van Leeuweni, die een goede tegenspeler vond in haar voogd Louis Terlaet iOhr. Dusoswa!Van de bijrollen noemen wij vooral den butler (J. H. Goslinga). Aan het einde der voorstelling waren er bloemen voor de dames en een prachtige schemerlamp voor den regisseur, den heer D. Dusoswa. Een geanimeerd bal, waarbij „The Roto Colour Players" voor muziek zorgden, be sloot deze eerste tooneelultvoering. Vermelden wij nog. dat de heer Hoppezak het grimeerwerk verzorgde. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. DE ALGEMEF.NF TOESTAND. Besprekingen te Parijs. Te Parijs zün zeer uitgebreide bespre kingen gevoerd. Allereerst tusschen Flan- din en Litwinoff. Flandin heeft zijn Russischen collega medegedeeld, dat het Fransch-Russisch verdrag 11 Februari in de Kamer wordt behandeld. Ook is gesproken over de reeds gevoerde onderhandelingen die ten doel hebben Rusland een crediet te verschaffen ten behoeve van bestellingen door Rusland -te doen bij de Fransche industrie. Voor deze credieten zou het mechanisme van de cre- dietverzekering worden ingeschakeld. Waarschijnlijk hebben Flandin en Lit winoff het ook gehad over het probleem van de collectieve veiligheid Litwinoff zou den indruk hebben gekre gen dat Flandin in zijn opvattingen over de buitenlandsche politiek niet ver van Eden afstaat. Voorts hebben zeer uitvoerige bespre kingen plaats gehad met koning Carol van Roemenië en diens minister Titulescu. Aan president Lebrun is de orde van Karei I overhandigd. In goed-ingelichte diplomatieke kringen meent, men te weten, dat de lange duur der besprekingen de gelegenheid heeft geboden alle Europeesche kwesties en in het bijzonder de Fransch-Roemeensche betrekkingen en het Middel-Europeesche draagstuk te behandelen Uit de gedachtenwisseling zou gebleken zijn. dat de vriendschap tusschen Roe menië en Frankrijk, wat ook gebeure.' steeds zal blijven bestaan. Het schijnt, dat bij de beraadslagingen ook het Donau-pact aan een ernstige stu die is onderworpen geweest. De idee der regionale pacten behoudt haar volle beteekenis en kracht voor de handhaving van den vrede in Europa. Men zou evenwel hebben geconstateerd, dat de verwezenlijking van een garantie- pact in Midden-Europa slechts kansen tot slagen biedt bil een vreedzame oplossing van het geschil in Oost-Afrika. Italië is geroepen bij deze diplomatieke besprekingen een belangrijke rol te spelen. In Fransche diplomatieke kringen ver wacht men voorts, dat de onderteekenlng van een Handels- en Financiëel verdra? tusschen Frankrijk en Roemenië reeds dezer dagen zal kunnen worden tegemoet gezien. Roemenië zou een orde voor militaire vliegtuigen hebben geplaatst voor een be drag van 12 millloen frs. Ook koning Boris van Bulgarije is te Parijs! FRANKRIJK. Prof. Jèze's colleges weer verstoord. De hervatting van de colleges door prof. Jèze ran de juridische faculteit te Parijs heeft tot nieuwe incidenten aanleiding gegeven. Toen de professor, begeleid door beamb ten van de facluteit. de college-zaal bin nentrad. waren hier" slechts 15 studenten, doch. nauwelijks had hii zijn eerste woor den gesproken, of de studenten, die op de gangen stonden, stormden binnen en wierpen stinkbommen en traangasbommen en dwongen den professor door luide kreten van aftreden aftreden" de zaal weer te verlaten Ten slotte moest hii door een zijuitgang het gebouw uitgaan Wa\nu? o BELGIE. De defensie. Het heet. dat de regeering tot overeen stemming is gekomen inzake de nationale verdediging. Devèze zou belast zijn, de kwestie Woens dag uiteen te zetten aan de betrokken commissies van Kamer en Senaat. Indien deze het voorstel van den minister van nationale verdediging gunstig ontvangen, zal het ontwerp in de eerste helft van Februari worden ingediend, zoodat hel vóór Paschen kan zijn aangenomen. Devèze is van oordeel, dat deze wijziging absoluut noodzakelijk is en nog vóór de verkiezingen moet zijn aangenomen. o DUITSCHLAND. Redevoeringen van Schacht en Baldur von Schirach. Zooals kort gemeld, had Schacht in Sllezlë een rede gehouden. Nader blijkt, dat de minister daar o.a. nog gezegd heeft, hetgeen in geen enkel Duitsch verslag is gemeld: „Allen die Opper-Sllezië bezoeken con stateren de ongehoorde dwaasheid van het .dictaat van Versailles, dat onderne mingen splitste, een economische ruïne veroorzaakte en wanhoop en ongeluk deed neerkomen op een nijvere bevolking. De economische débacle, die na den oorlog het deel was van geheel Duitsch- land, was in die hoek van het rijk van bij zondere hevigheid. Men kan slechts hopen, dat de onrecht vaardigheid eens wordt goedgemaakt. Dit is geen opwekking tot een revanche, of tot een nieuwen oorlog. Voor den eco- nomischen toestand is het te hopen, dat een nuttige samenwerking langs vredelie- venden weg tot stand komt. Wie echter speculeert op het gezonde inzicht zonder er andere waarden aan toe te kunnen voegen, zal zich met een be scheiden rol moeten vergenoegen. Het groote succes vair het nat. socia lisme komt daarvandaan, dat. zich achter de moreele krachten politieke en mili taire machten bevonden, die onze moreele rechten garandeeren en versterken." Deze passages zijn aanleiding geweest tot een Poolsehe demarche. Het Duitsche Arbeidsfront en de Rijks- jeugdleiding hebben in het Sportpaleis te Berlijn den derden rljksberoepswedstrijd der Duitsche jeugd geopend. Bij deze ge legenheid heeft Baldur von Schirach een redevoering uitgesproken, waarin hij o.m. zeide: Vroeger heeft men geloofd, dat alleen de hoogeschool een leiders-selectie kon geven. In den beroepsstrijd wordt echter een nieuwe, practische leiderschool opge bouwd. waarin diegenen uitgekozen wor den, die de hoogste intelligentie in hun beroep toonen, maar óók kerels zijn, die wat wereldopvatting betreft én lichame lijk in het leven hun man staan. Duitsch- land is weliswaar arm aan grondstoffen en natuurlijke goederen, het moet daar om echter dit gebrek vervangen door een ontzaggelijke vlijt van ieder afzonderlijk. Verder zeide Baldur von Schirach nog: Bij deze Jeugd bestaat arm noch rijk; in deze jeugd bestaan echter ook geen con- fessioneele afzonderlijke verbanden. Wij zijn niet tot een gemeenschap geworden, om na lange jaren van strlld deze ge meenschap weer te willen pritsgeven om der wille van het een of andere confes- sioneele principe. Men zegt. dat de Hitler- jugend anti-godsdlenstie en goddeloos is en de altaren omver wil werpen. Ik weet en belijd met de geheele Duitsche leued slechte dit ééne: Wie H'.tler liefheeft, die heeft Duitschiand lief en wie Dultschland liefheeft, heeft God lief! o SPANJE. Zware verkiezingsstrijd. In de provincies hebben vertegenwoor digers der regeering verschillende bijeen komsten doen opheffen en tal van spre kers gearresteerd, o.a. der radicalen af gevaardigde Perez Madrigal, die te Man- zanares in de provincie Cindad Real een rede had gehouden, die beleedigend was voor den president der republiek. Voorts werd de voorzitter der Jeugdgroep van de Action Popular, Perez Laborda, gearres teerd. in verband met een heftige rede die hij te Almacro in Cindad Real had ge houden. De minister-president verklaarde dat het van de rechtbanken zou afhan gen of de sprekers in hechtenis zouden blijven of weer vrijgelaten zouden worden. ■o- GRIEKENLAND. Kondylis bijgezet. De crisis. Gisteren is het stoffelijk overschot van generaal Kondylis plechtig bijgezet, nadat tevoren bijna alle bewoners van Athene voor de in de Kathedraal opgebaarde kist waren gedefileerd. Ook de koning heeft aan de rouwplech- tigheid deelgenomen, hoewel hij lijdende is aan een lichte griep. Theotokis hield een gedachtenisrede. Na de plechtigheid in de Kathedraal werd de met de nationale vlag bedekte kist op een affuit gedragen en overgebracht naar liet Larissa-station. Van daar werd het stoffelijk overschot per trein naar Trikkala gebracht, waar de generaal naast het graf van zijn moeder is bijgezet. De crisis is nog geenszins opgelost. Ach ter de schermen wordt opnieuw druk ge konkeld om de partij van Venizeios uit te schakelen, doch anderzijds wordt erkend, dat volledige uitschakeling van de sterkste partij weinig bevorderlijk zou zijn voor een periode van algeheele verzoening. Het orgaan van Tsaldaris zal worden vervolgd, omdat dit een demarche van het leger van Venizeios had vermeld, waar van niets waar is. ENGELAND. Morgen hervatting van het parlementaire werk. De „Daily Telegraph" schrijft, dat het Lagerhuis in zijn zitting van morgen een uitgebreid en belangrijk program te wach ten staat. Eden zal in het Lagerhuis zijn debuut maken als minister van Buitenlandsche Zaken. Tot de onderwerpen, die aan de orde komen, behooren, behalve de buitenland sche politiek, wetsontwerpen in zake de mijnindustrie, het verhoogen van den leerplichtigen leeftijd, de arbeidsverzeke- ring voor landarbeiders, de voortzetting der subsidieverleening aan schepen in de wilde vaart, de reorganisatie van de beet wortel-suikerindustrie, de ontwikkeling van de burgerluchtvaart en eenige onder werpen van minder belang. Voorts komt de kwestie van de verster king der Brltsche verdedigingsmiddelen weder op het eerste plan te staan. De bladen wijzen op de voordeden van een leening op de supplementaire belastingen voor de financiering, waarvan het bedrag algemeen op 200 mlllioen pond wordt ge schat. De „Daily Express" meent te weten, dat het nieuwe plan drie hoofdstukken zal omvatten: 1. De defensiemiddelen van het Empire zullen als één geheel moeten worden be schouwd. en de verschillende regeeringen van het Brltsche Rijk zullen de verant woordelijkheid op zich moeten nemen voor de verschillende deelen der wereld. 2. Er zou een Rijkscommissie van de fensie worden gevormd, waarin vertegen woordigers van alle dominions zitting hebben. 3. Gedurende eenigen tijd zou de Brlt sche bewapeningsindustrie worden gemo nopoliseerd, teneinde een reorganisatie op uniforme basis mogelijk te maken, en een zoo groot mogelijk rendement te verze keren. Robert Williams de oud-voorzitter van de arbeiderspartij is te Londen overleden. Hij was leider van de transportarbeiders en voorzitter van dien bond tot de fusie met de arbeiders uit de nevenbedrljven die leidde tot de oprichting van de „tran sport and general-workers-unlon". Williams werd toen voorzitter van het partijbestuur, waar hij was meer theore tisch, dan actief werker en hij is slechts enkele jaren lid van het Lagerhuis ge weest. Pandit Dzjawarharlai Nehroe is tot voor zitter van het nationaal Indisch congres gekozen. Nehroe, die vijf maal gevangen heeft gezeten wegens nationalistische ac tiviteit, wordt als de toekomstige opvolger van Gandhi beschouwd. ROEMENIË. Particulieïe weercorpsen verboden. Alle politieke op militairen leest ge schoeide organisaties zijn door den mi nister van Binnenlandsche Zakerf verbo den. De bestaande weercorpsen zullen worden ontbonden terwijl het dragen van partij uniformen niet meer zal worden toegestaan. 1o VEREENIGDE STATEN. Rond liet presidentschap. De mijnwerkersvereenigingen hebben zich uitgesproken voor dé herkiezing van president Roosevelt en meer arbeidersor ganisaties zullen waarschijnlijk volgen. De communisten zullen Tom Mooney, die in Californië 20 jaar gevangen zat. weer can- dldaat stellen. In de democratische partij duurt de strijd tusschen voor- en tegen standers der New Deal nog vrwoed voort. JAPAN. Minister Matsoeda. De Japansche minister van onderwijs en kunsten, Matsoeda, een der bekendste leiders der Minseito-partijis op 62-jarigen leeftijd aan een hartverlamming overle den. Matsoeda, die zijn loopbaan als ad vocaat begon, werd later minister van koloniën en kreèg in 1934 de portefeuille van onderwijs en kunsten. Zijn dood be- teekent een ernstig verlies voor de Min seito-partij, vooral met het oog op de a.s. verkiezingen. o UIT HET VERRE OOSTEN. De evacuatie van Noord-Hopei. Chineesche autoriteiten te Peking heb ben meegedeeld dat de cavalerie van het 29e Chineesche leger Kalgan gaat verlaten. Dit is het begin van de door Japan ge- wenschte terugtrekking van het 29e leger corps naar het Zuiden van Hopei. Nog steeds bevinden' zich talrijke troepen ban dieten in de provincie Hopei. Het gevaar bestaat dat hun aanwezigheid tot politieke moeilijkheden aanleiding geeft. DE BESPREKINGEN TE PARIJS. PARIJS, 3 Febr. (Havas). Vandaag zal Flandin een bezoek brengen aan koning Boris van Bulgarije. Voorts zal hij een onderhoud hebben met den Tukschen mi nister van buitenlandsche zaken Roesjdi Axas. Morgen heeft hij een bespreking met Prins Starhemberg en met prins- regent Paul van Joega Slavië. o oproermakers veroordeeld. CAIRO, 3 Febr. (Reuter). Van de perso nen, die de vorige week tijdens de relle tjes te Damanhoer, waar het gepeupel o.a. de Brltsche vlag van het Britsche consu laat neerhaalde, werden gearresteerd, zijn er thans 22 veroordeeld. Twee hunner zullen 2 maanden gevan genisstraf moe*ondergaan, drie wer den veroordeeld tot 15 slagen met de knoet en 16 tot boeten varieerende van 2 tot 3 Egyptische ponden. Zestien ande ren werden vrijgesproken. GEEN VLEESCH TE LONDEN. LONDEN, 3 .Febr. Rewter). De vleesch- voorziening van Groot Londen en de Lon- densche graafschappen was hedenmorgen, naar het D. N. B. meldt, tengevolge van de staking van 8000 employés en arbeiders aan de Londensche abattoirs, volkomen stil gelegd. Even na middernacht besloten 3000 marktbedienden in staking te gaan. 1000 vleeschdragers en 4000 andere arbei ders werden bij deze staking betrokken. Voor den ingang der hallen postten sta kers, die iedere vleeschaanvoer verhinder den. Duizenden arbeiders waren verza meld en er hadden verschillende betoogin gen plaats. Een sterke politiemacht zorgde voor de handhaving van de orde. Honderden voer tuigen konden in de straten die naar de markt leiden niet verder, er ontstond een ernstige verkeersopstopping. De werkge vers zijn in den vroegen ochtend bijeen gekomen om bijiegglng der staking te overwegen, De stakers publiceeren een manifest, waarin zij een minimum loon van 4 pond per week, een 40-urlge werkweek en 1 week vacantie met behoud van loon ver langen. Naar Reuter meldt heeft een vertegen woordiger der transportarbeiders aan de stakers medegedeeld, dat de werkgevers bereid zijn den toestand te bespreken in dien de arbeiders het werk hervatten. Toen de vertegenwoordiger van den transportarbeidersbond het aanbod der werkgevers kwam overbrengen, werd hij ontvangen met den kreet: „Neen". Er zal wederom een vergadering plaats vinden tusschen de werkgevers en arbei ders. Indien de staking voortduurt, zal Londen van vleesch verstoken moeten blijven. o razzia onder handelaars in blanke slavinnen. NEW-YORK, 3 Febr. (A.N.P.). De politie heeft een razzia gehouden in kringen, die verdacht worden van handel in blanke slavinnen. Het resultaat was. dat 71 man nen en vrouwen werden gearresteerd. Naai- de Justitie mededeelt, zijn thans alle leiders van dezen handel, wat betreft New-York en Brooklyn, in hechtenis. Men gelooft dan ook, dat aan den wantoestand een einde is gekomen. Naar schatting had de bende, waartoe de gearresteerden be hoorden. een jaarlijksch inkomen van 12 millioen dollar. Zij hebben ongeveer 2000 meisjes ver handeld. o vliegtuig maakt noodlanding in het oerwoud. RIO DE JANEIRO, 3 Febr. (A.NP.). Tusschen San Jose de Chlqultos en Robo- 1-ea in Brazilië heeft een vliegtuig, waarin buiten de bemanning zeven passagiers hadden plaats genomen, een noodlanding in het oerwoud moeten maken. Een ander vliegtuig is naar de plaats der gedwongen landing vertrokken en heeft daar voedsel en kleedlngstukken neergeworpen. 8 dooden bij scheepsramp. LIMA (Peru), 3 Febr. (A.NP.) Tijdens een storm is bij Huarmey het schip Julia op een rots geioopen en gezonken, 8 menschen, n.l. 2 vrouwen en 6 kinderen zijn om het leven gekomen. De kapitein, de bemanning en 3 passagiers wisten zich in een boot te redden. o 130,000 bezoekers in windsor castle. LONDEN, 3 Febr. (Reuter). Gisteren hebben 130.000 bezoekers op Windsor Castle de bloemen bezichtigd die voor de bijzet ting van Koning George waren gezonden, die sedert Woensdag op het kasteel te be zichtigen waren. Op sommige oogenblik- ken had de rij der wachtenden een lengte van meer dan drie kilometer. Daar velen van zeer ver waren gekomen, werd beslo ten het kasteel open te houden totdat al len waren toegelaten, ln plaats van om vijf uur te sluiten, zooals gebruikelijk. o groote manoeuvres in japan. TOKIO, 3 Febr. (Reuter). In October van dit jaar zal de mikado de groote manoeuvres lelden, waartoe hij zich zal begeven naar Hokkaido. Sinds een halve eeuw heeft Hokkaido geen bezoek van den keizer meer gehad. Op 29 September zal de keizer zich in- schepen aan boord van het oorlogsschip „Jokosoeka", dat hem rechtstreeks naar Moeroran zal brengen. Drie dagen zullen de manoevres duren, waarna de keizer op 4 October den troepen een groote parade zal afnemen en vervolgens een bezoek zal •brengen aan verschillende industrieele en cultureele Instellingen op Hakkaido. o tramstaking te warschau. WARSCHAU. 3 Febr. (Reuter). De besturen der vakvereenlgingen hebben ge durende den Zondag nog getracht een voor heden aangekondigde staking van trampersoneel te voorkomen evenwel zon der resultaat zoodat vandaag de staking in haar vollen omvang is uitgebroken. Tram- en busverkeer liggen volkomen stil. Het is niet onmogelijk dat de arbei ders in andere openbare bedrijven zich bij de staking zullen aansluiten. fransche gasten te berlijn. BERLIJN, 3 Februari (Reuter). Ter be antwoording van het bezoek, dat het Duitsch-Fronsche Genootschap eind Nov. 1935 aan Parijs heeft gebracht, is gister avond om half twaalf een delegatie van het Comité FrankrijkDuitschiand te Berlijn aangekomen. Ter verwelkoming waren aam het station aanwezig de voor zitter van het Du i tsch - Fransche genoot schap, prof. von Arnim, en de plaatsver vangende voorzitter, Oberlindober. Onder de Parijsche gasten bevonden zich majoor l'Hopital, de voorzitter van het Comité FrankrijkDuitschiand, vlce-voor- zitter Gustave Bonvoisln en Femand de Brinon, en de oudstrllders-leiders Ohaxrons (Union Nationale), Pineau (Union Fédé rale) en De Hautefort (Combattants de l'Airi. Na 2 dagen te Berlijn te hebben verWfd. zal de delegatie op 5 dezer weder van hier vertrekken, om op uitnoodiging van den Rijkssportlelder de Olympische Winterspelen te Garnisch-Partenkirchen bij te wonen. ■—1 Oostersche tooneelochtend in het Trianon-theater. Gisteren verzorgde de heer G. Pilger, die ettelijke jaren in China en Japan vertoefde, een Oosterschen tooneelochtend voor de afdeeling Lelden van het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling in het Trianon theater. De bedoeling was, de be zoekers eenigszins ln te leiden in het mo derne en antieke denken van de voor naamste Chineesche en Japansche schrij vers. Na een inleidend woord van den voorzitter, den heer H. van Woudenberg, ving de heer Pilger zijn programma aan met een romance uit Oud-Japan „De San- dalendrager", welke hij, evenals de andere nummers, vooraf liet gaan door een korte explicatie van sommige zeden en gewoon ten der Oostersche volken, zulks tot goed begrip van het gebodene. Na „Voor tien zakken ritst", waarin gedeeltelijk wordt weergegeven het leven in Tokio, de stad „waar het nimmer nacht wordt", volgde voor de pauze nog een tweetal humoris tische schetsen, welke zeer ln den smaak vielen. Het moet gezegd worden, dat de heer Pilger beschikt over een groote vlotheid van voordragen, ook wel blijkende uit de buitengewone aandacht, waarmede het talrijke publiek de verschillende nummers volgde. Na de pauze bracht de heer Pilger nog een modern Chineesch drama „Westen wind", dat het conflict tusschen een ouden Mandarijn en zijn moderne kin deren behandelt. Aardig, ook van mimiek, was „De tempeldienaar", een stukje Chi neesche humor, waarmede deze interes sante ochtend werd besloten. Aangekon digd werd nog, dat de volgende kunst ochtend de bekende film van René Clair zal brengen „Leve de Vrijheid". o In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Maandag 27 Jan. 53 volwassen personen; Dinsdag 28 Jan. 54; Woensdag 29 Jan. 56; Donderdag 30 Jan. 56; Vrijdag 31 Jan. 56; Zaterdag 1 Febr. 54 volwassen personen. IJMUIDEN, 3 Febr. 1936. VISCHPRIJZÉN. Tarbot per kilo f. 1.60—1.25, griet p. kist van 50 kilo f.29—12.50, tongen per kilo f. 0.720.48. groote schol per kist van 50 kilo f86.80. middelschol f. 98.50, zet- schol f. 14 50—12.50, kleine schol f. 12—5,10, bot f. 7—3.10, schar f. 8.50—4,20, tongschar f. 29—26, roggen per 20 stuks f. 12, vleeten per stuk f. 2.00—0.50, pieterman en poontjes OOSTENRIJK. De Habsburg-kwestic. Het blad ..Le Soir" schrijft in verband met inmiddels gedementeerde geruchten over 'n bezoek van Starhemberg aan Stee- nockerzeel, de verblijfplaats van de familie Habsburg, dat Starhemberg inderdaad al daar verwacht was. Men had daar voor hem reeds kamers in gereedheid gebracht, voor Zaterdagmorgen. Zekere geruchten in de Engelsche bladen ihebben Starhemberg echter aanleiding ge geven, niet zelf naar Steenockerzeel te gaan, maar in zijn plaats een afgezant der waarts te zenden met een schrijven, waar in zijn opvattingen uiteengezet zijn. Deze afgezant zal uit Brussel naar Parijs gaan, om Starhemberg het antwoord van aartshertog Otto te overhandigen. Hoezeer men ernstig rekening gehouden had met een bezoek van Starhemberg, al dus voegt „Le Soir" hier nog aan toe, blijkt wel uit het feit, dat ex-keizerin Zita on verwijld naar Steenockerzeel teruggekeerd was. per kist van 50 kilo f. 12.5011.50, groote schelvisch f. 30, middel schelvisch f. 2726. kleinmiddel schelvisch f. 3020, kleine schelvisch f. 20—12, kabeljauw per kist van 125 kilo f. 33—13.50, gullen per kist van 50 kilo f. 9.504.60, lengen per stuk f. 1.05 0.43, heilbot per kilo f. 0.740.46, wijting per kist van 50 kilo f. 7.503.50, koolvisch per stuk f. 0.950.16, makreel per kist van 50 kilo f.1311; klein middel hake f.40, kleine hake f.31—15.50. 514 Kisten versche haring, f. 5.103.03 per kist. Levende beugvisch: kabeljauw f.4.60 3.20 per stuk. groote gul f. 8 per 40 kilo. kleine gul f. 9 per 40 kilo, Doode beugvisch: vleet 1. 41,02 p. stuk, leng f.2 per stuk, rog f. 12.50 per hoop; kabeljauw f. 4013 p. 125 kilo, wijting f. 3.10 per 50 kilo. Aangekomen 11 stoomtrawlers: RO 53 met f. 2720, IJM 77 met f. 1690, IJM 82 met f. 2440, IJM 31 met f. 2990, IJM 89 met f.1240 IJM 15 met f.2320, IJM 491 met f.2500, IJM 29 met f.350. IJM 28 met f1660, IJM. 97 met f. 1560, IJM. 94 m. f.1550 de beuger VL 217 met f.550; de Deensche kotters E 19 met f. 680, E 404 met f. 890 en de Engelsche drifters LT 133 met f. 80, LT 675 met f. 101 voor versche haring en de loggers KW 178 met f.390. KW 112 met f. 350, KW 28 met f. 330, KW 175 met f680, KW 89 met f. 590, KW 162 met f330. KW 166 met f. 560. KW 169 met f. 530. KW 134 met f. 440, KW 70 met f. 570. KW 173 met f. 770. KW 130 met f. 610, KW 33 met f 650, KW 24 met f. 360, KW 35 met f. 680, KW 67 met f.450. KW 48 met f.540, KW 65 met f. 780, KW 14 met 1. 490, KW 23 met f. 550, KW 39 met f. 940 en KW 58 met f. 690 be somming.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 2