LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Maandag 3 Februari 1936 UIT DE OMSTREKEN. AALSMEER. Jaarvergadering „Het Witte Kruis". De afd. van „Het Witte Kruis" heeft in hotel „Floralia" haar vergadering ge houden. De voorzitter, de heer J. K. van Zijverden, merkte op dat het werk der afdeeling zich in toenemende mate in de belangstelling van de burgerij mag ver heugen. De secr. de heer G. Maarsen, las de notulen, welke onveranderd werden goed gekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat de afd. op 31 Dec. 2032 leden telde. De pogingen tot ziekenverpleging in het wijk- gebouw werden nog niet met gunstigen uitslag bekroond. Van het badhuis werd iets minder gebruik gemaakt. Bij Zuige lingenzorg werden in totaal 2298 consul ten gegeven, terwijl 24 ziekentransporten met de zusters plaats hadden. Dank werd gebracht aan de beide wijkzusters, den concierge en zijn vrouw voor hun arbeid in het belang der afdeeling. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn jaarver slag. Ook de penningmeester, de heer J. Hilverda, bracht verslag uit. Van „Het Witte Kruis" sloot de rekening in ont vangsten en uitgaven op f. 7119,49; van het badhuis op f. 1551.32; van de t.b.c.- bestrijding op f. 4390,43; van de Wijkver pleging (penningmeester de heer M. Eve- leens Pz.i op f 4233.17. De heer J. M. Wentzel bracht als lid der financieele commissie rapport uit; boeken en kas waren uitstekend in orde. De voor zitter dankte beiden voor hun accuraat beheer. De begrootingen voor 1936 werden aan inkomsten en uitgaven als volgt vastge steld: Witte Kruis f. 7176,59; badhuis f.1385; t.b.c.-bestrijding f. 2495,31; wijk verpleging f. 3902,36. De heer Joh. Hofman bracht als afgevaaardlgden naar de alg. vergadering verslag uit. Na rondvraag volgde sluiting. Bijeenkomst van Handelskweekers. In hotel „De III Kolommen" is een ver gadering gehouden van handelskweekers en andere leden der Centrale Aalsmeer- sche Veiling, die niet accoord gaan met de op de laatst gehouden algemeene ver gadering genomen besluiten. Een 30-tal veilingleden, v.n. handelskweekers, was op gekomen. Uit de gevoerde besprekingen kwam o.m. vast te staan, dat men una niem het voor handelskweekers-leden vastgestelde hoogere veilingspercentage alsnog op het voor alle andere leden gel dende percentage gebracht wenschte te zien. Een commissie is benoemd, welke werd opgedragen zich in verbinding te stellen met het C.A.V.-bestuur, ter bespre king van een en ander. Zilveren jubileum der afd. S-IXA.F. De afd. van de S.D.A.P. heeft in de bio scoopzaal der „Oude Veiling" een feeste lijke samenkomst belegd, ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. De grootezaal was geheel bezet. Aan dezen avond ver leenden medewerking „Kunst en Strijd" (zang), „Futura" (muziek). Sportbond, A. J. C. en de tooneelver. „Opgang", welke „Het Kamerschut" van Heyermans op voerde. De herdenkingsrede is gehouden door den voorzitter, den heer W. Harting, terwijl door den heer Reinalda over „Het Plan" is gesproken. Van de gelegenheid het bestuur te feliciteeren met het zilve- Ten jubileum is door velen gebruik ge maakt. Vergadering Tuinbouw en Plantkunde. De afd. Aalsmeer heeft haar jaarverga dering gehouden in „De Oude Veiling". De voorzitter, de heer G. Oud, opende en heette in het bijzonder welkom den spreker, den heer G. Schoonderbeek, hor- tulanus der Rotterdamsche Diergaarde. De secretaris, de heer C. J. Augustijn, bracht het jaarverslag 1935 uit. Het leden tal bleef ongeveer op peil, terwijl de fin. toestand bevredigend is. Als bestuursleden werden herkozen de heeren D. Jongkind Mz., G. Oud en D. van Leeuwen Wzn. De heer Schoonderbeek sprak dan over: „Oudere planten, welke in de cultuur opgenomen kunnen wor den". De voorzitter bracht den heer Schoon derbeek dank voor zijn leerzame lezing. o BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Matthijs. z. v. Johannes Steen- wijk en Klazina Uitdenbogert. o HAARLEMMERMEER. JUBILEUM VAN DEN GEMEENTE OPZICHTER J. F. R. GEVERS. Een hartelijke huldiging. Het was Zaterdag 25 jaren geleden dat de heer J. F. R. Gevers, als bouw-opzich- ter en gemeente-opzichter in dienst.is ge komen van de gemeente Haarlemmermeer. Dit feit is feestelijk in het raadhuis her dacht. Nadat de heer Gevers met zijn fa milie in het raadhuis was gearriveerd, werd hij door den gemeente-secretaris en gemeente-ontvanger naar de versierde raadzaal gebracht, alwaar de burgemees ter met de drie wethouders en vele ge meente-ambtenaren en werklieden zich verzameld hadden. We vestibule en de raadzaal waren met bloemen en planten keurig versierd en een groot gezelschap was aanwezig om den heer Gevers te huldigen. Burgemeester mr. Slob, gaf een uitvoe rig historisch overzicht hoe er door hem en den heer Gevers 25 jaar lang in dienst van de gemeente is samengewerkt, door welke samenwerking talrijke belangrijke dingen zijn tot stand gebracht. Spr. memoreerde dat de gemeente-op zichter geen gemakkelijke taak had te vervullen, doch dat hij door groote werk kracht en goede vakkennis op den uit bouw en ontwikkeling van de gemeente een zeker cachet had gezet. Door hem zijn in den loop der ]aren diverse onderwijzerswoningen, schoolge bouwen, noodwoningen en middenstands- woningen gesticht; hij heeft meegewerkt aan den aanleg van nieuwe wegen, sport terreinen, plantsoenen en bruggen; onder zijn leiding werd de gemeentereiniging en de brandweer uitgebreid en verbeterd. Spr. eindigde met te verklaren dat de jubilaris aan de gemeente Haarlemmermeer goede diensten had bewezen en dat hij veel tot stand had gebracht dat blijvende waarde voor de gemeente heeft. De heer P. C. de Zeeuw, weth. van open bare werken, huldigde den gemeenteop zichter voor zijn kennis, bekwaamheid en werkkracht en dankte hem namens het gemeentebestuur voor het vele goede het welk werd bereikt. Als blijk van waardeering bood hij den jubilaris een fraaie ets aan, voorstellende een mooi gedeelte van oud-Amsterdam. Daarna sprak mr. J. F. Jansonius, ge meente-secretaris, die namens alle ge meente-ambtenaren den jubilaris compli menteerde en hem als blijk van vriend schap aanbood een pas verschenen boek werk, betreffende de moderne bouwkunst, bestaande uit 20 deelen; aan mevrouw Gevers werd een fraaie bloemenmand en eenig tafelzilver aangeboden. De gemeente-werkman W. Spaargaren voerde het woord namens de gemeente werklieden en den gemeente-timmerman en den doodgraver en prees den heer Ge vers hierin dat hij hoewel niet gemak kelijk toch een humaan chef was ge weest. zy hebben het zich een eer geacht als blijk van waardeering en dankbaarheid een cadeau te mogen aanbieden, bestaande in een kostbare leeren fauteuil voor den heer Gevers, alsmede een stel tafelzilver voor mevrouw. De heer Gerber, directeur van gemeen tewerken te Bussum complimenteerde den heer Gevers namens den Noord-Holland- schen Bond van directeuren van open bare werken; prees hem gelukkig met zijn langdurige loopbaan en de mooie resul taten, welke werden bereikt en hoopte dat hij nog vele jaren in dienst van de gemeente met zegen zou kunnen werk zaam blijven. Daarna was het woord aan den heer Gevers, die den sprekers vriendelijk dank heeft gezegd voor de gelukwenschen en de mooie cadeaux. welke hem en zijn vrouw waren aangeboden. Daarna kregen alle aanwezigen gele genheid om den jubilaris de hand te druk ken en bleef het gezelschap nog eenigen tijd gezellig bijeen. In den namiddag heeft de heer Gevers nog verschillende personen te zijnen huize ontvangen en een groot getal van bloem stukken werd zijn huis binnengedragen; ook werden hem talrijke telegrammen en schriftelijke felicitaties toegezonden. In den avond werd hem nog een sere nade gebracht door het Hoofddorpsch fan faregezelschap „Excelsior". Loop der Bevolking. Gevestigd: Adrianus de Borst, Ekster straat 1 Henderikus C. B. J. van Gils, Sloterweg 164 Frederik de Jong, Riet vinkstraat 56 Albert Nieuwenhuis. Slo terweg 200 Jacobus G. Rib. IJweg 147 Jacob de Roon, Sloterweg 218 Nicolaas G. Tas. Parklaan 69 Jan M. Verniers, Reigerstraat 54 Albertus Weijers, Kruisweg 1875 Hendrikus N. Bottelier Dennenlaan 7. Vertrokken: Jacob Velthuis, n. A'dam Lucia Schotte, naar T.isse Gerrit H. Wanders, naar Amsterdam Willem L. H. Nagel, naar Haarlem Theodorus J. Termeer, naar Haarlem - Gerardus G. van Hilten, naar Amsterdam Trijntje Ne lemans, naar Aalsmeer Jantje Postmus naar Ooststellingwerf Maria A. G. van Mil, naar Monster Aaltje de Graaf n. Aalsmeer Simon J. Messels, n. Adam Jacob Groenewoud, n. A'dam Corne lls Kats, n. A'dam Johanna M. Schreurs naar Hillegom, woonschip Vossevaart. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, dochter van P. G. Schrama en W. J. du Pau; Johan, zoon van J. Griekspoor en A. J. van Groenigen; Cornelia Johanna, dochter van A A v. d. Hulst en J. G. Koeckhoven; Nils Douwe Sjoerd Adolf, zoon van A. F. G. Decker en W. D. Scheepers; Cornelia, dochter van J. Moerkerken en M. E. van Oostende; Ber- nardus Gerardus. zoon van H. Krimp en W. C. v. d. Horst; Hendrika, dochter van P. Visbeen en T. Koopman; Teunis, zoon van A. Snaterse en A SpruitenburgCor nells Jan, zoon van C. J. Millenaar en A. Stout, Roelof z. v. D. Thomas en H. C. v. Arendonk; Annie, d. v. J. E. van Dee len en H. Bosveld; Johanna Theodora, dochter van G. Duivenvoorden en P. M. Vertegaal; Francisca Maria, docht. v. Th. J. Blommestijn en Th. J. Lemmers; Pieter- nella, dochter van P. Bakker en C. W. de Klerk; Maarten, zoon van H. R. G. Alink en M. Velthuis; Stijntje, dochter van M. A. van Steenis en J. de Visser; Herman Wilbert, zoon van A. Biesheuvel en J. M. Fiege. Ondertrouwd: Hendrik C. Noorman 28 j. en Willemijntje v. d. Bos 23 j.; Jan Jan- zweert 29 j. en Maria P. Cardol 36 jJo hannes P. Witteman 30 j. en Maria H. J. Schrama 28 j. Gehuwd: Jacob Haspels 26 j. en Neeltje J. Hartman 22 Maarten de Man 28 j. en Gerritje van der Bijl 37 j. Overleden: Catharina Hartogh 84 j„ weduwe van P. de Boer; Peter Elshout 24 j„ ongeh. zoon van A. Elshout en A. Kant. Auto-botsing. In Haarlemmermeer is op den Kruisweg bij den Sloterweg een personenauto, be stuurd door den heer M. uit Aalsmeer, in botsing gekomen met een met zakken aardappelen beladen vradhtauto. De schok was zoo hevig, dat de personen-auto zwaar werd beschadigd en naar een garage moest worden gesleept. De heer M. kwam met den schrik vrij. Jaarvergadering „Excelsior". De in hotel de Landbouw te Hoofddorp door het Fanfaregezelschap „Excelsior" ge houden jaarvergadering stond onder lei ding van den voorzitter, den heer F. J. Koopman. De notulen werden goedgekeurd waarna de secretaris en penningmeester hun jaarverslagen uitbrachten, waaruit bleek dat deze populaire vereeniging zich in toenemenden bloei mag verheugen. De rekening van het afgesloten boekjaar waarvan de inkomsten f700.en de uitgaven f. 600.als eindcijfer aanwezen sloot alzoo met een batig saldo van f. 100. - Tot bestuursleden werden herkozen de heeren F. J. Koopman. A. Klootwijk en N. Grooteman. Besloten werd op 2en Pinksterdag deel te nemen aan een concours naar Amers foort. De voorzitter sprak een opwekkend slotwoord. Niet aangenomen. De heer J. C. van der Graaf te Vijfhui zen, in de plaats van den heer P. Kamer benoemd tot Notabel der Herv. Gemeente Haarlemmermeer heeft deze benoeming niet aangenomen. Naar wij vernemen gaat de heer J. H. Pley, stationschef te Hoofddorp, in ver band met de gedeeltelijke opheffing van de Haarlemmermeerlijnen wegens verkre gen aanspraak op pensioen met ingang van 1 Maart a s. den dienst bij de Ned. Spoorwegen verlaten. Ongeveer 10 jaren heeft hij in Hoofddorp als stationschef de belangen van den spoordienst op uitnemende wijze behar tigd. Voorheen was hij als zoodanig werk zaam in Aalsmeer. Te Nieuw Vennep is opgericht een Chr. Geref. Zangvereeniging. De heer C. Bokhorst Azn. heeft het dirigentschap van deze nieuwe vereeniging aanvaard, terwijl het bestuur voorloopig werd samengesteld uit de heeren L. Bokhorst, voorzitter, S. Bokhorst, secretaris en A. Rodenburg, penningmeester. De heer P. Peijs uit Wanneperveen is benoemd tot hoofd van de o. 1. s. No. 11 ie Lisserbroek (Abbenes) en zal 3 Februari a.s. als zoodanig in functie treden en de heer J. E, van der Oort uit Moerdijk, be noemd tot hoofd van de o, 1. school No. 7 aan den Bennebroekerweg, hoek Aalsmeer - derweg, zal op 1 Mei as. zijn betrekking aanvaarden. De heer J. Vrijhof, opzichter van den Haarlemmermeerpolder, wonende aan den Lisserdijk te Abbenes alhier, die in de vac.-Van Wieringen door den gemeen teraad van Haarlemmermeer werd be noemd tot lid van de plaatselijke gezond heidscommissie, werd als zoodanig in de ten raadhuize te Hoofddorp gehouden vergadering geïnstalleerd. In verband met de in Zwanenburg nabij Halfweg alhier van gemeentewege tot stand te brengen wegaanleg tot ver lenging van de Eikenlaan aldaar, verne men we, dat de aannemer, de heer J. C. Lodewikus te Raamsdonkveer, in den loop van de volgende week met de uitvoering van dit werk een aanvang zal maken. De ambtenaar bij de Inspectie der Directe Belastingen te Hoofddorp, de heer G. Th. Klein uit Haarlem, heeft zich met terwoon in Haarlemmermeer gevestigd. o HILLEGOM. Drie bouwwerken. Binnenkort staan hier drie bouwwerken te wachten, die van beteekenis zijn. Bin nenkort zal de bouw van een woonhuis aan de Weeresteinstraat bij de Noorder laan aanbesteed worden. De bloembollen- schuur in de Burg. Pontstraat bij het post kantoor zal 9 meter teruggeplaatst wor den. Het uitzicht van de straat zal op dit punt veel verbeterd en verfraaid worden. Ook een enorme verfraaiing zal het wor den. als het pand Hoofdstraat 76 gesloopt en herbouwd is volgens het ontwerp dat door B. en W. is goedgekeurd. Zwem- en Polo-Vereeniging. De Hillegomsche zwemver. heeft haar jaarlijksche ledenvergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer L. Burggraaf. Na een openingswoord werden de notu len vastgesteld en goedgekeurd, waarna eveneens de diverse verslagen van den secr., penningm. en polo-secr. werden ge lezen. In het verslag van den polo-secreta ris werden helaas, na een lang ziekbed te vroeg overleden aanvoerder en keeper van het polo-zevental. Cor van Zijverden, her dacht als een van de beste krachten, die de H.Z.V. ooit gehad heeft. Hierna werd de rekening van het vorig jaar vastge steld. In de kas was een batig saldo van f. 43.52. De aftr. secr., de heer L. Kraay en de penningm. de heer J. J. Cardol. werden bij acclamatie herbenoemd. Tot voorzitter werd aangewezen de heer Brauckmann. Tot leden van de polo-commissie benoem de de vergadering me). T. Gijselaar en de heeren E. Meijer en P. Velthuys en tot le den der kascommlssie mej, R. Lommerse en de heeren Beiersbergen en Brauck mann. Tot. slot werd den heer Wiedijk nog extra dank gebracht voor de leiding der oefeningen in het afgeloopen seizoen. Geslaagde bridge-drive. De bridge-drive, die ten bate van de afdeeling van het Nationaal Crisis-Comité alhier is gehouden onder de uitstekende leiding van den heer B. Rijnveld, had den volgenden uitslag: Onevenlij n: 1. L. Burggraaf en A. van Zanten met 19 matchpunten; 2. Schrama en Assendelft 21 m.p.; Evenlijn: 1. Belle en Maas 22 m.p., na loting; 2. Mevr. Visser en R van Til 2 m.p.. na loting. Er is zeer geanimeerd gespeeld De prij zen bestaande uit manden met bolbloemen, zijn beschikbaar gesteld door den heer N. C. Veldhuis, bloemist. Belangstellenden wa ren gekomen van Voorschoten, Leiden, Sassenheim, Lisse en Hillegom. Loop der Bevolking. Gevestigd: J .J. A. Zwagerman, Hof straat 32 Chr. W. G. M. van Hofwegen, Weeresteinstraat 26 H. Methorst-Spie renburg, Burg. Pontstraat 6 J. Hopman, Loosterweg II 46 M. Boef. Leidsche- straat 140. Vertrokken: J. J. Gelderblom met vt„ n. Heemstede, Koediefslaan 69 - M. C. W. Tel- kamp, naar Haarlem .Diaconessenhuis C. Smit, naar Den Haag, Bloemfontein straat 108 H. P. Berbee, naar Heiloo, Hoogeweg 144 C. J. Geitenbeek, naar Zandvoort, Zandvoortschelaan 64 W. M. Schrama, naar Heemstede, Valkenburger- laan 93. Burgerlijke Stand. Geboren: Sijtse, Z. van W. Lei en J. Kar dol Geertje, D. van G. Chr. F. Maas kant en R. de Jong Pieter. Z. van G. M. Chaudron en B. C. Dam Hendrik, Z. van J. H. Vermeulen en A. Kruijff Ja cobus Nicolaas, Z. van J. Peetoom en A. J. Scholten Willem Heere, Z. van W. F. van Ewijck en G. W. Bruijn Wllhel- mina Johanna Maria, D. van J. J. W. van Dril en B. Chr M. Heinink. Ondertrouwd: J. F. L. van der Hulst en S. Ruigrok. Gertrouwd: L. J. van der Lubbe en J. M. Schreurs. RECLAME. 8161 35 ct. per doosje. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba Cornelia, dochter van J. van Duijn en W, van Duijn Leuntje, dochter van C. Jonker en A van Duijn Neeltje, dochter van W. de Mol en K. de Vreugd Cornelia, dochter van C. van der Plas en C. Schaap Maarten, zoon van M. Hoek en A. Snijders Alieda, dochter van H. Zwaan en A. Klok. Overleden: Cornelia Boezaard. oud 4 j., dochter van T. Boezaard en L, v. d. Plas Geertrui Meurs, oud 73 j„ gehuwd met D. Mlnnee Pietertje Hus. oud 72 j„ wed. van L. Rovers Gijsbertus van Duijn, oud 2 j„ zoon van J. van Duijn en D. van Duijvenvoorde Gijsbert Ouwehand, oud 59 j„ gehuwd met M. de Best Carolina Henriette Moulin, oud 72 jongeh Ondertrouwd: J. Barnhoorn en M. van der Plas. Getrouwd: W. C. Koemans en A. Imt- horn C. de Zwart en K. Hoek. o KATWIJK AAN DEN RIJN. ledenvergadering a.-k. nopaganoaciuD. De A.-R. Propagandaclub „Groen van Prinsterer" kwam in ledenvergadering bijeen. Nadat gezongen was Ps. 99 vrs 1 opende de voorzitter, de heer J. de Kreek en wees op de noodzakelijkheid en de be teekenis van de beginselstudie. De secreta ris. de heer P. v. d. Gugten Czn. en de no tulen welke werden vastgesteld. De heer C. Zuyderduin Jr. hield een in leiding over De Staatsvorm en de Grond wet, naar aanleiding van de art. 6 en 7 van het program der beginselen der A. R. Par tij. Na het begrip „Staat" uiteengezet te hebben, behandelde inleider verschillende staatsvormen, als monarchie, republiek en democratie. Spr. concludeerde dat, gere kend met de vrijmacht Gods en met de historie van ons volk, voor ons land de beste regeeringsvorm is de constitutioneele monarchie; de monarchie erfelijk in het huis van Oranje. Bij de beschouwing van de grondwet zette spr. nader uiteen het Revolutionaire en het Anti-Rev. begrip van de grondwet. Achtereenvolgens ging hij na de grondwet van 1798, van 1814 en 1848, om tenslotte over grondwetsherzie ning te spreken. Op deze inleiding ont spon zich een geanimeerde bespreking. De voorzitter dankte den inleider. Met dank gebed werd besloten. o KATWIJK AAN ZEE. Ledenvergadering Chr. Muziekver. U.N.I. In een der bovenzalen van het Jeugd huis. vond de 35ste jaarverg. plaats van „U.N.I.". De voorz. A. v. d. Plas gaf een overzicht over 1935. De secr. las de notulen en het jaarverslag. De kascommissie deed bij monde van den heer A. v. Dijk Jr., de mededeeling dat boeken en bescheiden in orde waren bevonden. De aftr. heeren A. v. d. Plas, C. Langmuur, J. v. Dijk en P. Langmuur, werden herkozen. Hierna volg de bespreking voor een e.v. te houden con cours. Na rondvraag sloot de voorzitter met dankgebed. o LISSE. GEMEENTERAAD. De veldwacbtersverordening - De woning bouw van „Gezinsbelang" - De school- artsendienst - Dit jaar nog geen zweminrichting. De Raad vergaderde onder den burge meester. Alle leden aanwezig. Aan de orde kwam de reeds eerder be handelde verordening, regelende de eischen van bezoldiging en benoembaar heid der veldwachters. Deze verordening moest voor den minister gewijzigd worden. De heer Knetsch verklaarde zich nu voor de verordening. Hij wil den kinder toeslag geheel weg hebben en een goed salaris betalen aan de politie. De heer A. Th. van Kesteren wilde de leeftijdsgrens van de kinderen van 15 op 16. jaar brengen en voor het 3de kind een minimumtoeslag van f. 60. De heer Tibboel wees er nogmaals op. dat de politie een geheel vrije positie moet hebben en vond den kindertoeslag nog het eenige om de jaarwedde te ver stevigen. Hij zou bij het 3de kind f40, het 4de kind f. 50 en bij het 5de kind f60 toeslag willen geven. De burgemeester merkte op, dat de ver ordening nu wel in overeenstemming is met het overige personeel. Weth. Warmerdam betoogde, dat het idee-Tibboel tegen de gewoonte ingaat. Het betreft hier een compromisvoorstel, hetgeen hij nader uiteenzette. Laten wij de nu voorgestelde verordening aanvaar den, aldus spr. Waartoe de Raad dan ook besloot. Volgde het voorstel van B. en W. om aan de pas opgerichte woningbouwver. „Gezinsbelang" een bouwvoorschot te ver. leenen tot het stichten van een 37-tal woningen in het buurtschap „De Engel". De inspecteur heeft aan deze bouw plannen goedkeuring gehecht. De heer Boot vraagt waarom deze ver eeniging speciaal Roomsch-Kathollek is genoemd en betreurde het geïsoleerd op treden. Kan de vereen, niet omgezet wor den in een vereeniging als „Volksbelang". De burgemeester zeide, dat deze Vereen, speciaal R.-K. is, omdat 90% der aldaar gevestigde bevolking R.-K. is. Dooi' B. en W. is ook een schrijven gericht om de vereeniging een neutraal karakter te geven. De Vereen, is echter nu Koninklijk goedgekeurd en zal dus blijven zooals zij is. De heer Bobt was voor de pogingen van B. en W. dankbaar, doch betreurde niette min, dat het zoo is. Na nog eenige bespreking werd besloten een publieke aanbesteding te houden A en B, mét en zonder borstwering. De heer A. Tibboel was bevreesd, dat nu weer menschen van buitenaf zich hier zullen gaan vestigen. De voorz. zeide, dat volgens de lijst alleen personen uit Lisse of die hier hun werk hebben, in deze huizen zullen komen wonen. Bij de vernieuwde regeling van den Schoolartsendienst wezer enkele leden er op, dat het salaris van den schoolarts (f.5500 met 4 verhoogingen van f.250) en de vergoeding voor de auto van f.1000 p. jaar veel te hoog was. De burgemeester zeide, dat hij als meer ingewijde de overtuiging heeft, dat het salaris geenszins te hoog is en wil ook de auto-vergoeding zoo laten. Wij kunnen aan een schoolarts geen exploitatiereke ning vragen van zijn auto. Laat men dat bedrag niet te krap nemen. Gezien echter de stemmen, die opgegaan zijn, wil de burgemeester dit punt wel ter sprake brengen in de commissie voor den school artsendienst en dan tevens spreken over den duur der regeling, n.l. 5 of 10 jaar. Na bespreking werd hierop de nieuwe verordening betreffende de verlaging der gastarieven aangenomen en deze zal in gaan met terugwerkende kracht vanaf 1 Jan. 1936. Door Ged. Staten zijn de aangenomen zwembadplannen niet goedgekeurd. Het wordt in dezen tijd niet geoorloofd ge acht. Deze mededeeling speet den heer Schra ma, die wel de ziel der zwembadcommissie genoemd mag worden. Ged. Staten dron gen er op aan, dit werk alsnog in uitvoer te brengen, met subsidie van het werk- loosheidssubsidiefonds. De heer Schrama zeide echter, dat dit niet kan, omdat het geen object is voor werkverschaffing. De plannen zullen nu, zoo mogelijk, op anderen leest geschoeid worden, waarbij de gemeente toezegging doet In het tekort een bedrag van ten hoogste f. 500 te zullen bijdragen. Met deze voorloopige toezegging zal de heer Schrama nu weer met de zwembadcom missie aan het werk gaan. Echter zal het zwembad er nu dit jaar niet meer komen. Medegedeeld werd, dat de Hyacinthen- laan zoover doorgetrokken zal worden als de gemeente er gronden bezit. Tevens is dit een kleine werkverschaffing. Ook zal het oefenterrein van het voet balveld verbreed en een sloot verlegd worden. Op voorstel van den heer Knetsch zal B. en W. in overweging nemen om dit in werkverschaffing te doen uitvoeren met jeugdige werkloozen. Bij de rondvraag vroeg de heer Knetsch of er al stappen gedaan zijn, om bij de toeslagregeling op loonen ook andere werkloozen dan alléén gesteunden tewerk te stellen. De burgemeester antwoordde, dat deze aangelegenheid eind Febr. of begin Maart aan de orde komt. Hierna geheime zitting. Vergadering Chr. kantoor- en handelsbedienden. De pl. afd. van dezen bond hield een vergadering in de Ned. Herv. Kleuters- school. Een der leden hield een causerie over „Wie we zijn en wat we willen". Aan getoond werd, dat de bond ontstaan is door de sociale en maatschappelijke nood der tijden in het einde der vorige eeuw. Het was juist gezien, aldus spr., door de oprichters dat de Chr. belijdenis ook inge dragen moest worden op het terrein van het maatschappelijk leven. Ook over de verhouding werkgever-werknemer heeft de Bijbel iets te zeggen. Ze kozen daarom stelling tegen de moderne socialistische vakbeweging, die verbetering der maat schappelijke verhoudingen meende te kunnen bereiken door het aankweeken van klassenhaat. Onze bond verwerpt deni klassenstrijd en spreekt zich uit voor sa menwerking door gemeenschappelijk over leg met de werkgevers. Door dit vreedzame overleg met werkgevers is al veel bereikt en is nog veel te verkrijgen. We komen dan ook niet met allerlei onmogelijke eischen. Wij wijzen op onrecht en komen op voor billijkheid en recht. Heden is ons streven vooral gericht op „behouden wat we hebben". Toch staat er nog veel op ons program van actie o.a. streven naar be drijfsorganisatie; verbeterine van onze rechtspositie; regeling van den arbeidstijd; de zekerheidstelling van ons pensioen enz. Om hiertoe in de toekomst te geraken is noodig. dat alle kantoor-, handels en win kelbedienden van Chr. levensopvatting zich aaneensluiten. Na een geanimeerde bespreking volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria, dochter van K Warmerdam en D. Giesbergen. OndertrouwdJ. Quartel en A. Wildeman Gehuwd: W. A. Ebben en W. C. Visser. Loop der Bevolking. Ingekomen: M. Schmidt en echtgen., ge komen van Aalsmeer, Heereweg 200 Mej. H. Klijn, gekomen van Leimuiden, Heereweg 306 Mej. Chr. C. Sprengers Prins, gekomen van Hillegom, Heereweg 196 J. C. E. Graaf van Lijnden en echt genoot?, gekomen van Noordwijk, Loos terweg 8 L. EigenbroodScholte, geko men van Haarlemmermeer, Tulpenstraat. Vertrokken: Th. v. d. Meer en gezin, n. Hillegom J. L. P. Mens, naar A'dam. o SASSENHEIM. Jaarfeest „Obadja". De Jongeliedenver. „Obadja" vierde onder leiding van haar voorzitter den heer J. Wiepkema haar jaarfeest. W. Honders hield een inleiding over Ester. Verschil lende wedstrijden werden gehouden, welke zeer in den smaak vielen. Bij den eersten wedstrijd. een z.g. steden-prijsvraag, waarbij de verschillende namen in voor werpen waren afgebeeld, vielen de prijzen ten deel aan J. Keizer, D. Nagtegaal en A. van Leeuwen, terwijl B. Havenaar, D. v. Leeuwen en G. Wijntjes de prijzen ver wierven van den spreekwoordenwedstrijd. Ook bij de pantomime, een samenspraak en verschillende voordachten hebben de leden zich kostelijk geamuseerd. Bestuur en leden mogen weer op een welgeslaagden avond terugzien. 4—3 1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 12