Landdag der R.K. Staatspartij Instantlne LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 3 Februari 1936 Een groot aantal sprekers. KERK- EN SCHOOLWEUWS. RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOUW. FAILLISSEMENTEN. BURG. STAND VAN LEIDEN VRAGENRUBRIEK. Te Amsterdam is gisteren een landdag gehouden van de R.K. Staatsparty In de Apollohal of het gebouw Carré. Eenige duizenden woonden den landdag bij. In beide gebouwen werden dezelfde redevoe ringen gehouden. In zijn openingswoord omschreef mt. Goseling. voorzitter van de R.K. Staats partij dé taak der partij. Onze partij aldus spr. heeft het recht en de plicht om actief mee te werken aan het herstel, daarbij sterk zich richtend op een duide lijk perspectief. Geen verstandig mensch verwacht uitkomst van een onfeilbaar onveranderlijk plan: slechts een wanho pige en een staatkundig analphabeet stelt vertrouwen in de almacht van een leider, die ,.het wel eens anders zal maken". Wij hebben werk te doen in gezonden natio- nalen. zin en in warme liefde. Jhr. mr. Ch. J. M. Ruijs de Beeren- brouck. minister van staat en oud voorz, van het Partijbestuur heeft een rede ge-' houden over „Vaderlandsliefde". De tijd is er niet naar aldus spr. om systemen weg te praten met de hard nekkige algemeenheid, dat de Kath. Partij op barsten staat door de spanningen die haar samenhang bedreigen, of om de be- teekenis en de waarde van staatkundig beginsel weg te drukken in den hoek van confessioneele bekrompenheid en ver ouderdheid. In dezen tijd heeft Nederland het Kathoiieke volksdeel en de Kath. Staatkundige opvatting hard noodig Wie in Nederland wil getuigen voor Natio nale verbondenheid spare een derde van cns Volk voor het vooroordeel dat twee dracht zou komen voor rekening van de Kath. Staatspartij. Zij heeft steeds haar plicht, gedaan niet voor eigen kracht en Roomsche heerschappij, maar voor het geheele land en het geheele volk. Zij kon dien uicht zoo doen, omdat zij staatkun dige éénheid, met haar veelzijdige samen stelling belangendienst uitsloot. Ook in Nederland heeft het staatkundig alles te verwachten van de waarden: kerk en ge loof. In koningsgezindheid doen wij voor niemand onder: wij treden in het krijt voor de onverzwakte handhaving van Na tionale instellingen culmineerend in het nationaal koningschap; wij doen dit niet met leuzen en algemeenheid maar met ar gumenten en overtuiging en bescherming met hart en vurigheid den Nederland- schen troon tegen ondoordacht bederf van het beste en schoonste bezit van den Staat. Dat aldus spr. noemen wij vader landsliefde. Mgr. dr. H. A. Poels. hoofdaalmoezenier van den Arbeid heeft een rede gehouden over „Christendom en Politiek". Onze po litieke leiders, zeide hij, moeten zich er wel rekenschap vari geven, dat wordt niet zonder dralen en in vollen ernst een krachtig begin gemaakt met radicale her vormingen, dié de grondslagen zelt aan tasten van de moderne maatschappij, blij ven de regeeringen nog lang talmen met een nieuwe ordening op den grondslag van Christelijk recht, revolutionair ge weld aan deze chaos spoedig een einde zal maken. Wie de Katholieke kiezers warm wil maken voor de Katholieke Staatspar tij moet hun laten zien, wat zij voor het wegnemen van niet langer te dragen el lende in vollen ernst doen wil en doet, maar ook hun leeren begrijpen waarom het niet mogelijk is alles wat daarvoor gedaan moest worden, ook te doen. Onder de Katholieken openbaart zich een bewe ging, die "hen meer dan voorheen wil te rugdringen in de Kerk. Mocht deze bewe ging veld winnen onder ons, dan zou zij voor de Katholieke Staatspartij een ramp worden en de dood voor onze „Credo- Pugnobeweging". In het slot van zijn rede gaf spr. als de strekking van zijn betoog aan dat van groote waarde ook voor de godsdienst en zedelijke belangen van een volk is een echt Christelijke Larrdsregeering. waarvoor dan ook de Katholieke Staatspartij naar beste vermogen heeft zorg te dragen. Mr. M P. L. Steenberghe, oud-minister van Economische Zaken heeft gesproken over .Arbeid voor ons Volk". Arbeid voor ons Volk noemde hij den voornaamsten eisch niet alleen voor thans maar ook voor de toekomst, omdat ons volk een verder voortschrijden van de werkloosheid niet dragen kan. Primair is het herstel van de rendabi liteit van het bedrijfsleven en wel door hét brengen van onze producten. Kosten öp het peil van het met ons concurreerend buitenland. Dit kan theoretisch slechts geschieden door deflatie of devaluatie. In deze jaren is wel gebleken dat de door de Regeering gevolgde weg van deflatie wel theoretisch maar niet practisch bestaat. Men kan niet meer volstaan met de keuze tusschen deflatie en devaluatie te stellen, gelijk prof. Aalberse in Juli deed. Het de- flatieprogram is mislukt en we hebben geen tijd te verliezen met een definitieven keer te brengen in onze politiek. Wij zullen bij devaluatie niet alle moei lijkheden overwonnen hebben, bezuinigin gen zullen noodig blijven, maar men opent het perspectief van het verdere leven van tekorten en men komt op gelijke basis met het 15 16 gedeelte der wereld, dat zich in economischen opgang bevindt. We zijn er niet met devaluatie alleen, maar zij legt het noodzakelijk fundament voor een ac tieve economische politiek De secundaire middelen, die slechts met succes toege past kunnen worden, na herstel van de rendabiliteit door muntaanpassing zijn: landbouwpolitiek en landbouwsteun, han delspolitiek. industrialisatie en financie ring der industrie, verbetering van de voorlichting in binnen- en buitenland en ordening Onder elke economische politiek moei onder deze omstandigheden de land bouw gesteund worden, de noodige mid delen hiertoe zullen gemakkelijker te vin den zijn na devaluatie als de betere export prijzen. de thans bestaande en nog te verwachten tekorten kunnen opvangen. De handelspolitiek zal bij stuiting van het prijsdalings- en koopkrachtvermlnde- ringsproces betere resultaten kunnen af werpen. Zonder herstel van de rendabiliteit heeft de ongetwijfeld gewenschte industriali satie geen zin en is zij onmogelijk, maar na herstel der rendabiliteit kan zij ter op vanging van het accres der bevolking toe gepast worden. Op rendabiliteitbasis zal industralisatie een belangrijk onderdeel van de economische regeeringspolitiek kunnen en moeten worden. De uitvoering van de openbare werken zal dan ook. in verband met betere financieele perspec tieven sneller kunnen geschieden. Het middel der ordening, als blijvend middel tot aanoassing aan de nieuwe structuur zal juist gedurende de structueele crisis van thans moeten worden toegepast, echter ordening in dien zin verstaan, dat de overheid mogelijkheden schept en sti muleert, niet dat de staat de taak van het bedrijfsleven overneemt. De gevoerd actie tegen vrijwillige ordeningspogingen voert ons geheel in de verkeerde richting van het staatssocialisme. De voorz. heeft een slotwoord gesproken. Spr betoogde de wenschelijkheid in de zen tijd van een onderzoek naar de ver dachte wijzigingen in ons staatsbestel, al dan niet door middel van grondwetsher ziening. Een zoodanig onderzoek zal leiden tot een groote mate van overeenstemming; wie de hooge goederen, in menig opzicht in ons staatsbestel verankerd waardeert en wel een open. oog heeft voor het struc- tureele karakter der crisis zal gaarne me dewerken tot de zich steeds duidelijker op dringende voorzieningen, waarvan spr. er slechts 'twee noemde: Ontlasting van Rijksregeering en parlement, van al te rechtstreeksche bemoeiing van het Maat schappelijk leven en, onafscheidelijk daar mede verbonden: een regeling voor de ge ordende samenwerking van eigen zelf standige organen van dat maatschappe lijk leven. Wat het economische betreft, het gaat om de richting van een beleid in zijn geheel. Dit is een inzicht hetwelk het R.K, Werklieden Verbond toont te bezit ten. Het program van economische maat regelen van mr. Steenberghe zal onder ons, aldus spr., en ook buiten onzen kring ".veinig bestrijding vinden. Ik doel, zei spr.. op de secundaire middelen Het primaire middel door hem aangeprezen, herstel van de rendabiliteit door maatregelen op monetair gebied betreft geen vraagstuk dat zoo maar hier of waar ook bij stem ming uit te maken is, want men moet alles vermijden, wat de moeilijkheid van den overgangstijd vergrooten kan. Maar wie de eerlijke overtuiging heeft en bereid zou zijn de verantwoordelijkheid daarvan te aanvaarden, die moet het wel zeggen te genover de zwarte schaduw van de stij gende werkloosheid en wie er dan bij zegt dat die maatregel niet het herstel "bctee- kent, evenmin als een operatie op zich zelf, de gezondheid, maar dat het een on afwendbare voorwaarde is voor begin van opleving en dat ook daarna nog vele aan passingsmaatregelen noodig zijn. die kiest zeker niet den weg van den minsten weer stand. Het is niet voor tegenspraak vat baar. dat wij ook in Nederland op geen van beide wegen zijn. noch op dien der deflatie, noch op dien der devaluatie. Wei nigen zullen gelooven. dat de weg van werkelijke deflatie begaanbaar zou zijn. Wij zijn niet op den goeden weg. die leidt naar meer arbeid voor ons voik, den weg die we alleen hebben te- volgen. Hierna werd door de vergaderden het Wilhelmus gezongen, waarop de bijeen komst uiteengmg. PREDIKBEURTEN. VOOR DINSDAG 4 FEBRUARI. ALPHEN AAN DEN RIJN. Kemp's boekhandel: Nam. 71/4 uur, ds. De Rover van Vlaardingen. WADDINXVEEN. Chr. Afg. Gem.: Nam. 7 uur, ds. Boolj van Tholen. NED. HERV. KERK. HALCYON LIJN. STAD DORDRECHT, 31 Jan. van Savona. STAD VLAARDINGEN, 31 Jan. van Kir- kenaes. STAD AMSTERDAM, 31 Jan. van Shields naar Oxelosund. VREDENBURG, 31 Jan. van Pepel. KON. NED. STOOMB. MIJ. ULYSSES. 1 Febr. van Aiexandrië naar Piraeus. MEROPE. uitreis, was 1 Febr. 10 mijlen Z. van St. Michaels. MARS, 1 Febf. van Middl. Zee te Adam. LUNA, 31 Jan. van W. Indië te New York. HOLLAND—AMEK1H A LIJN. BLOMMERSDIJK, 31 Jan. van R'dam te Boston. BURGERDIJK, thuisreis, 1 Febr. te Ant- werpen. KON PAKETV MIJ. SWARTENHONDT, 30 Jan. van Singapore naar Shanghae. Drietal te Zierikzee, L. A. F. Reddingius te Hauwert; B. Prins yan Wijngaarden te Terwolde en G. Oldeman te Hoogezand. Bedankt: Voor Ridderkerk, J. Rijnsbur gert te Oud-Beierland. Beroepen: Te Breskens G. C. Postma te Oudenbosch. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Groningen (vac,- wijlen J. Gispen), M. B. van 'tVeer te Zevenbergen; naar Siegerswoude (Fr.) M. Hamming, cand. te Oostwold (Wkl. Beroepen: Te Laren (N.-H.j (als hulp- pred.W J. Meister, cand. te Overveen. GENERAAL EVANGELIE BOOTH SPREEKT IN AMSTERDAM. De groote zaal van het Concertgebouw te Amsterdam was tot in alle uithoeken gevuld, toen gistermiddag Generaal Evan geline Booth het podium betrad, vanwaar zij haar eerste lezing in Nederland zou houden. Wij merkten onder de aanwezigen op burgemeester en mevrouw dr. A. de Vlugt. Na het openingslied opent luitenant-kolo. nel A. C. Beekhuls de bijeenkomst met gebed, waarna commandant Bouwe Vlas een korte inleiding uitspreekt. Dan is het woord aan jhr. mr. D. J de Geer, minister van staat, voor het houden van een toespraak. Jhr. mr. D. J. de Geer herinnert eraan, hoe hij jaren geleden miss Eva Booth, zoo als zij toen werd genoemd, had ontmoet. Reeds toen ging een groote geestelijke kracht van haar uit. Haar eenvoud en nuchterheid van geest zijn haar een groote steun geweest bij haar werk. In 1934 word zij tot generaal gekozen. God deed haar de zware taak aanvaar den. Zij moest zoo voelde zij het haar leven omschakelen op een nieuw en nog hooger plan. Spr. wendde zich vervol gens in het Engelsch tot generaal Booth om zijn beste wenschen uit te spreken voor haar werk tot heil van de mensch- heid. Dan ls het woord aan generaal Booth. Daverend is het applaus, wanneer ge neraal Evangeline Booth naar voren treedt, voor het uitspreken van haar rede. welke zin voor zin inrhet Nederlandsch wordt vertaald. 59-10, Hartelijk dank brengt zij aan jhr. mr. De Geer voor zijn woorden. Woorden, welke ik niet zal vergeten, die mij op zul len heffen en sterken in dagen van strijd; dank breng ik u ook voor uw steun aan het Leger des Heils geboden. Ook u. zoo richtte zij zich tot de aanwezigen, dank ik; uw Hollandsche karakter is wereld bekend. evenals uw strijd voor den gods dienst. Moge God mijn bezoek voor u tot zegen stellen, opdat gij mij niet zult ver geten. RECLAME. 81652 Prijs per doosje slechts 50 ets. De wetenschap en techniek van on zen tijd zijn koortsachtig werkzaam. Wat gisteren nog voor onmogelijk gehouden werd, kan misschien mor gen reeds werkelijkheid zijn. Zoo heeft ons nu ook de wetenschap in INSTANTINE een modern, pijnstillend middel ge schonken, dat tengevolge van zijn di- reden invloed op het pijncentrum als het specifieke middel legen allerlei pijnen te gebruiken is. hand 't licht. Ook schreef hij bijdragen in „De mensch en de alcohol"; in het Chr. Paedagogisch Tijdschrift en in Ons Gods dienstonderwijs. Dr. Geelkerken is mede oprichter en redacteur van het weekblad „Woord en Geest" en was enkele jaren werkzaam als reserve-Veldprediker. Voor de Anti-Rev. partij vervulde hij meerdere spreekbeurten. Ook door zijn vele toespra ken voor de microfoon van de Ned. Chr. Radio-Ver. geniet hij alom In den lande bekendheid. Daarbij ls hij een kanselrede naar van meer dan gewone kwaliteiten. Een comité uit de gemeente zal den jubi laris aan den avond van zijn gedenkdag huldigen in een bijeenkomst in de Park- kerk. Daarbij zullen het woord voeren de heeren ds. J. J. Buskes van Amsterdam; dr. J. C. v. d. Does van Amsterdam en ds. F. L. Smelik van Rotterdam. De penning meester van het comité, de heer D J. G. Baron van Heemstra, zal den jubilaris een geschenk aanbieden, waarna dr. Geelker ken aan het einde der bijeenkomst een woord spreken zal. Na afloop zal er gele genheid zijn den jubilaris en de zijnen de hand te drukken. Woensdagmidag zal dr. Geelkerken van 3-5 uur In zijn pastorie aan de Sophialaan recipieeren en Zondagmor gen 9 Febr. In de Parkkerk een gedachte nisrede uitspreken. DIVERSE STOOMVAARTBERICBTEN. AMSTEL, Casablanca naar San Benito, pass. 31 Jan. Monrovia. MAAS. Lissabon naar Rufisque. pass. 31 Jan. Las Palm as. LINGE. 31 Jan. van Antwerpen te Casa blanca. DELFSHAVEN, naar Montevideo, pass. 31 Januari Ouessant. MIJDRECHT, Coryton naar Baton Rouge- Aruba, pass. 31 Jan. Aba co. HOOGLAND, 1 Febr. van Blyth n. Bremen. BEURSPLEIN. 1 Febr van R'dam te Oxelo sund ZEELAND, 1 Febr. van Kopenhagen naar Blyth. BATAVIÈR VIII, 1 Febr. van Bordeaux n. Rotterdam. In de week van 27 Januari t/m. Februari werden in Nederland 130 fail lissementen uitgesproken. Dr. J. O. GEELKERKEN. As. Woensdag viert Dr. J. G. Geelker ken, predikant bij de Geref. Kerk in Her steld Verband te Amsterdam-Zuid. zijn zil- iren ambtsjubileum. Johannes Gerardua. Geelkerken werd 13 Juni 1879 te Alkmaar geboren en is een zoon van den bekenden Utrechtschen no taris Geelkerke, die in 1886 een der voor mannen was var. de Doleantie aldaar. Hij ontving zijn opleiding aan het Geref. Gymnasium te Amsterdam en studeerde aan de Vrije Universiteit aldaar, waar vooral Bavinck een van zijn leermeesters was tot wien hij zich voelde aangetrokken. De jubilaris, die al zijn examens cum laude of magna cum laude aflegde, pro moveerde aan de V. U. tot doctor in de theologie oo een proefschrift, getiteld: „Empyrische" godsdienstpsychologie". In 1909 candldaat geworden, bevestigde Dr. K. Fernhou, hans em. predikan te Baarn, hem 5 Febr 1911 tot predikant bij de Geref. Kerk van Epe. 2 Juni 1915 bevestigde wij len Ds A. v. Dijken hem als predikant te Amsterdam-Zuid. Reeds in 1920 deed de Jubilaris van zich spreken toen hij met Ds. J. C. Brussaard van Bloemendaal be zwaar inbracht tegen de procedure-Nete lenbos op de Gen. Synode te Leeuwarden, die leidde tot afzetting van dezen predi kant. Maar nog grootere beroering veroor zaakte Dr. Geelkerken door zijn predikatie waarin hij te velde trok tegen het Synode besluit waarbij de Geref. Studenten ont raden werd lid van de N. C. S. V. te wor den Er ontstond een heftige polemiek met prof. dr. J. Ridderbos, een der geestelijke vaders van dit besluit. Opnieuw kwam zijn naam op veler lippen toen hij tegenover prof. dr. V Heppa en wijlen dr. J. C. de Moor de zijde koos van de studenten van de V. U„ die „Saul en David" van Querido hadden opgevoerd, al keurde hij het af dat dit in de z.g. stille week gebeurde. Het meest echter heeft dr. Geelkerken in het centrum der belangstelling gestaan in den strijd die ontbrandde over de histo riciteit van Gen. 3 17. het bekende Pa- radijsverhaal. De Gen. Synode der Geref. Kerken kwam fn Jan. '26 te Assen In bui tengewone vergadering bijeen. Aan het einde van een zittingsperiode van ettelijke weken zette de Synode Dr Geelkerken af. Met die hem volgden vormde de jubilaris de Geref Kerken in Hersteld Verband, waarin hij tot op heden een der markant ste figuren is. In deze Kerken vervult de jubilaris tal vair deputaatschappen. Hij is o.m. bestuurslid van den „Nat. Bond van Bezwaarden" en voorzitter van de commis sie van voorlichting. Van zijn hand zagen tal van pïedicaties het licht, eerst ln den Geref bundel ..Meni gerlei Genade", later in den H.V. bundel „De komst van het koninkrijk". Tijdens het kerkelijk conflict waarin hij betrokken was. zagen een zestal brochures van zijn KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: W. de V. zwervende te Noordwijkerhout zonder vergunning venten f 2 of 1 d.; L. J. Voorschoten overtr. motor- en rijwielregl. f 10 of 4 d.; N. de V. Hazerswoude, varen zonder vergunning f 6 of 2 d.; N. de V. ld. id. id. H. M. B. Sassenheim, overtr. mo tor- en rljwielwet 15 of 2 d.; G. A. C. Rot terdam. te Sassenheim te snel motorrijden f. 5 of 2 d.; G. v. d. Z. overtr. verord. Lei den op de straatpolitie f 3 of 1 d.; G. v. W. Voorschoten, overtr. motor- en rijwielregl. f3 of 1 d.; A. P. M. Llsse, wielrijden over een gesloten verklaarden weg en zich vast houden aan een in beweging zijnde auto 2xf 2 of 2x1 d.; L. H. S. Voorschoten, als bestuurder van een auto geen teeken ge ven bij veranderen van richting f 5 of 2 d. G. R, Den Haag, ld. idem; P. V. als be stuurder van een rijwiel geen teeken ge ven bij verandering van richting f 3 of - ld.; H. B. zwervende, idem idem; W. v. d. B idem 13 of 1 d.; M. den U. wielrijden over een gesloten verklaarden weg f 2 of 1 d.; J. B. E. idem idem; L. v. D. idem idem; G. K. idem idem; M. S. Ch. D. wed. van H. v. D. idem idem; M. J. V. Rotterdam, autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht 2xf4 of 2x2 d.; N. J. v. R. Stompwijk, te Leiden zonder vergunning venten f 2 of 1 d.; J. G. L. Leidschendam idem idem; C. P. B. Voor burg, idem idem; A. J. G. wielrijden zon- der licht f3 of 1 d.; J. K. Rijnsburg idem I idem; G. A. J. A. R. Katwijk, wielrijden zonder reflector f3 of 1 d.; F. R. A. W. idem idem; G. P. v. L. Zoetermeer, idem idem; H. R. idem idem; B. v. d. M. Rijns burg, wielrijden zonder licht f 3 of 1 d.; W. F F. overtr. leerplichtwet f 3 of 1 d.; C. v. d. P. Katwijk idem idem; C. K. idem idem f 2 of 1; P. v. d. B. en E. V. V. Noord- wijk loopen op verboden grond en een valsehen naam opgeven, ieder f 5 of 2 d. en f 10 of 4 d.; J. A. H. Eindhoven, over treding verord. Leiden op de straatpolitie 1 2 of 1 d.; F. G. S. te Leiden zonder ver gunning op den openb. weg muziek ma ken f2 of 1 d.; S. S. Amsterdam, zonder noodzaak links van den weg autorijden f 5 of 2 d.; P. J. R. geen geldig rijbewijs ver- toonen f. 10 of 4 d.; G. R. J. v. M. Oegst- geest openbare dronkenschap f5 of 2 d.; H. L. zwervende, idem idem; C. v, D. Kat wijk idem idem; H. v. O., J J. R„ H. J. v. H. en P. H. K. te Leiden zich na midder nacht ophouden in een café, ieder f 2 of 1 d.; J. F. A. B. Amstelveen te Sassen heim te snel autorijden f 6 of 2 d.; K. D. Santpoort, idem idem; L. B. overtreding ijkwet f 1 of 1 d. met verbeurdverkl. in houdsmaat; W. J. G. idem 2xf 1 of 2x1 d. met verbeurdverkl. inhoudsmaten; P. H. idem f 1 of 1 d. met verbeurdverkl. ge wicht; J. v. H. idem idem, met verbeurd verkl. inhoudsmaat; Th. H, S. idem 4xf 1 of 4x1 d. met verbeurdverkl. gewichten; B. Th. J. Voorschoten, overtr. motor- en rljwielwet f 3 of 1 d.; J. Y. Zaandam, over treding motor en rijwielregl. f6 of 2 d.; W H. v. R. Haarlemmermeer idem idem; W. S. te Leiden klimmen op een rijdende auto; H. B. Hazerswoude, overtr. tramweg- regl. f 3 of 1 d.; C. A. M. overtr. wet open bare vervoermiddelen f 5 of 2 d.; H. 3. S. Voorschoten, overtr. ongevallenwet f 6 of 2 d,; W. H. Oegstgeest overtr. visscherij- wet 2xf 2 of 2x1 cl., met verbeurdverkl. hengel; J. H. L. v. W. Haarlem, te Voor hout zonder vergunning venten f 2 of 1 d.; J W. L. zwervende, te Noordwijkerhout zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken f 2 of 1 d.; H. N. Wassenaar idem te Voorschoten f2 of 1 d.; A. v. d. B. Noordwijkerhout overtr. jachtwet f 10 of 4 d G. D. C. Oegstgeest, overtr. invalidi teitswet 56xf 0.50 of 56x1 d.; C. K. Noord wijkerhout en L. K. Haarlem, overtr. der jachtwet, ieder f 10 of 4 d. met verb.verkl. wildstrikken; D. v. D. Rijnsburg te Voor hout zonder vergunning venten f 2 of 1 d.; R. R. de J. zwervende idem idem; P. V. DE BOND VAN KAASPRODUCENTEN ADRESSEERT. De Bond van Haasproducenten heeft aan den Minister van Landbouw en Vls- scherij een brief gezonden, waarin de aandacht wordt gevestigd op de ln groote bladen als advertentie verschenen „ver klaring" van den directeur van het Rijks instituut voor de Volksgezondheid, nopens vitaminen in een bepaald merk margarine. De Bond noemt de daarin vervatte con clusie misleidend en meent, dat het aan een hoog ambtenaar niet past, zich op dit terrein te begeven. De Bond verzoekt den minister maatregelen te nemen, op dat herhaling worde voorkomen. GEBOREN; Bob. z, van J. Oudshoom en J, v. d. Burg. o ONDERTROUWD. W. de Wit jm. 21 jaar en M. v. Duuren jd. 18 jaar H. J. Ticheloven jm, 25 jaar en A. M. Naber jd. 23 jaar J. Philippo jm. 22 jaar en J. M. v. Iterson jd. 20 Jaar P. E. J. Rijsbergen Jd. 25 jaar en C. Kroesemeijer jd. 21 jaar. OVERLEDEN. C. J. Christiaanse m. 72 Jaar. P. S. te L. Een opgave van de kermis sen hier te lande vindt u o.a. ln de Leld- sche Almanak (uitgave der Leidsehe Uit gevers-maatschappij alhier) A. B. te L. De trekking van de Si- mavi-verloting ten bate van het Prinses Juliana-noodfonds heeft nog niet plaats gehad. W. van B. te M. Hoofddorp, Sloten, Amsterdam. Zaandam, Wormerveer. Knol lendam, Alkmaar, Schoorldam, Stolper- vlotbrug, Westeind. Anna Paulowna, van Ewycksiuis, Wieringen, Den Oever, af sluitdijk, Zurich. Harlingen, Sexbierum, Tjummarum, Minnertsga, St. Jacobi Pa rochie. Totaal 165 K.M. idem idem; A. M. A. Noordwijkerhout overtr. jachtwet f 10 of 4 d. met verbeurd verkl. klem: J. C. H. zwervende, overtr. motor- en rijwielregl. f3 of 1 d.; I. O. te Leiden, zonder vergunning venten f 2 of 1; M. W. zwervende, te Noordwijker hout zonder vergunning venten f2 of ld.; H K. Wassenaar, te Voorschoten zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken f 2 of 1 d.; K. E. zwervende, te Al kemade zonder vergunning venten f 2 of I d.; H. R. te Leiden op den openb. weg per sonen uitschelden (2 of 1 d.; A. v. S. den B. idem f 3 of 1 d.; J. S. Noordwijkerhout loopen op verboden grond f 10 of 4 d.; H. J. S. zwervende, openbare dronkenschap f5 of 2 d.; Th. v. L. idem idem f 10 of 4 d.D. J. F. idem idem; W. v. S. den B. te Leiden zonder vergunning op den openb. weg muziek maken f 2 of 1 d.; H. B. idem idem; P D. Noordwijkerhout, wielrijden zonder licht f 5 of 2 d.; G. J. de V. Kat wijk idem idem f3 of 1 d.; S. J. R. Oegst geest, overtr. motor- en rijwielregl. f 1 of 1 d.; J. A. W. idem idem; J. V. wielrijden zonder reflector f 3 of 1 d.; J. P. de K., Rijnsburg idem idem; J. H. Zoeterwoude. te Lelden zonder vergunning venten f 2 of 1 d.; P. v. E. Zoetermeer, idem idem; J. v. E. Rijnsburg, idem idem: H. J. v. D. Katwijk idem idem; E. H. zwervende idem idem; P. v. A. Hazerswoude idem idem; B. v. S. zwervende, idem idem; W. F. K. idem idem: L O. idem idem; D. S. zwer vende, wielrijden zonder bel f3 of 1 d.; G. O. Leiderdorp idem idem; J. W. als bestuurder van een rijwiel geen teeken geven bij veranderen van richting f 3 of ld.; W. O. B. Wassenaar, idem idem; J. J. J. N. idem idem; H. J. v. Z. Alphen a. d. Rijn overtreding leerplichtwet f 2 of 1 d.; I. J. idem idem; J. v. d. P. Katwijk idem idem: A. de V. hvr. van J. J. J. idem idem: M. K. hvr. van J. D. Katwijk idem f 3 of 1 d W. A. S. idem idem f2 of 1 d.; J. A. G Baron de V. v. S. met een motorrijwiel rijden zonder spiegel f3 of 1 d.; A. v. E. Oegstgeest overtr. spoorwegwet f3 of l d.; C. S. wielrijden over een gesloten verklaar den weg f2 of 1 d.; Ph. E. Amsterdam, overtreding motor- en rljwielwet f 6 of 2 d.; W. J. v. H. Idem idem 2xf 5 of 2x2 d.; J. O overtreding verord. Leiden op de straatpolitie f 2 of 1 d.; H. A. S. Den Haag, zonder noodzaak links van den weg auto rijden f 5 of 2 d. 2-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10