WatU Instantinef Instantine De Tweede Kamer over de weercorpsen. DAGBLAD Tweede Blad Maandag 27 Januari 1936 Instemming met de verbodsmaatregelen. THIJS IJS IN HET BETOOVERDE WOUD STOMPWIJK. GEMEENTERAAD GeWlecninu De gemeentebegrooting aangenomen. De raad van Stompwijk kwam in open- b&ïe vergadering bijeen. Het voorstel tot Kèt aangaan van een geldleenlns a f40.000 jiiet de N.V. Verzekeringsbank Victoria te Amsterdam ter dèkking kosten reconstruc tie Stompwljkscheweg en f40.000 met de IÏ.V. Levensverzekering Mij. de Nederlan der van 1645 te den Haag ter dekking kosten reconstructie Stompwljksche-, Broek- en Westvlletweg. Béide leeningen -af te lossen in 25 jaren koers 97'/s "/o rente 4'/i °/o. Z,h.st. aangenomen. Voorstel tot het aangaan van een over eenkomst met de N.V. Destructiebedrijf Gekro. De heer Willemsen vraagt of geen regeling mogelijk is van betaling per geval. (De voorzitter: dit laatste is niet moge lijk. Vroeger liep alles over het Slachthuis te Den Haag. doch dit is thans zelf aan gesloten. Het voorstel werd hierna z.h.st. aangenomen, evenals het voorstel tot wij ziging van de gemeentebegrootingen 1934 en 1935. Behandeling gemeentebegrooting 1936. Allereerst werden zeer uitvoerige alg. be schouwingen gehouden. Daarna merkte de heer Vink. rapporteur van de commissie van onderzoek op. da} 't antwoord van B. en W. inzake de financeele verhoudüig tot Veur niet bevredigend is. Er schuilt ech ter waarheid in de mededeeling. dat men niet weet. hoe lang 't nog zal duren eer de samenvoeging plaats zal hebben. Ons voorstel om inplaats van 1/3, 2/5 voor rekening van Veur te laten inzake de ambtenaars- en werkliedensalarissen is aan den lagen kant. Het voorstel 2/5 werd z.h.st. aangenomen De post reis- en verblijfkosten werd be paald op f. 150. De post reisgeld voor passanten op f. 200. Na uitvoerige discussie werd de post „Dag- en Weekgelden v. werklieden" voor- löopig teruggenomen. Inzake de post jkosten voor Werkverschaffing aan werk- loozen enz." vroeg de heer Vink of er contact is gezocht met 't werkfonds. Als B. en W. zeggen dat van den bouw van een nieuw raadhuis voorloopig niets zal komen, hebben zij gelijk. Doch de bedoe ling is met een post op de begrooting daarvoor G.S. te dwingen zich uit te spre ken over de samenvoeging. Dit is ook het geval met de alg. begraafplaats: beiden eiin pracht werkobjecten. Weth. v Wijk zegt. dat het werkfonds tiog niet aangevraagd is. Met de Prov commissie voor werkver schaffing zal overleg worden gepleegd ten opzichte van het werkfonds, aldus de voor zitter. De heer Willemsen merkt op. dat wij bekend staan om onze watersport, doch zelfs een eenvoudig zwembassin missen wH. De heer Wiegel stelt eenige moties voor ■waarin werd aangedrongen op het bouwen van een nieuw raadhuis, het aanleggen van een nieuwe begraafplaats en op een bVIdrage voor een woonwagenterrein. De heer Vink stelt voor de motie te wijzigen in dier voege. dat. op den kapitaaldienst een post van f.500 geplaatst wordt voor den ibouw van een nieuw raadhuis. Ged. Staten moeten bij het onderzoek dezer begrooting zich dan hierover uit spreken. Op de moties II en III zijn B. en W. (bereid praeadvies uit te brengen, doch niet in de volgende zitting. De heer Wiegel wijzigt moties als aan gegeven door den heer Vink en gaat met uit te brengen praeadvies accoord. Motie 1 werd aangenomen. Tegen stemden de hee- rcn Waayer. Smits en Binnendijk. Na bespreking van nog enkele posten werd hierop de begrooting gewone dienst zoowel als kapitaal dienst z.h.s. vastge speld. Hierna sluiting. VALKENBURG. Bitvoering Valkenburg's Harmonie. In de zaal van den heer de Vries gaf Valkenburg's Harmonie haar jaarlijksche muziekuitvoering voor de donateurs. De heer J. Oosterlee, secr., sprak een kort Welkomstwoord. De directeur, de heer H. J. A. Bokhove, had een keurig program ma samengesteld. dat uitstekend werd afgewerkt. De directeur heeft getoond, dat een goed muziekcorps in een klein dbrp niet tot de onmogelijkheden behoort. De leden hebben laten hooren, dat met goed studeeren veel te bereiken is! Voor st! de pistonsoli van de heeren A. Nasveld en T. Korpershoek vielen bij het publiek bijzonder in den smaak. Verder verdient nog vermelding 't piano- en vioolspel van dé dames Willy Bokhove en Annie Vier ling. We noemen bijv „Standchen" van Sctfubert en „Plaisir d'Amour" van Mar tini. Ter afwisseling van 't muziekprogram ma werden door de recïteerclub U. V. A. uit Leiden enkele voordrachten ten beste gegeven, die bij het publiek nog al eens §5 de lachspieren werkten. VEUR- Op 1 Jan. 1935 bedroeg de bevolking S6 personen (ÏÜ76 m. en 1920 vr.). Op 1 1. 193j6 was dït aantal 3779 (1877 m. en vr'A. o VOORSCHOTEN. Vergadering „St. Dejis Dedit". Bovengenoemde vereeniging hield haar jaarvergadering in het R.K. Vereéhi- gihgsgebouw onder leiding van den voor zitter, den heer L. B. Hoogweg, die de bijeenkomst opende. Een bijeonder wel komstwoord richtte spr. tot den heer Loerakker, lid van het hoofdbestuur. De secr., de heer P. van Hemert las de notu- lêh. die onveranderd werden vastgesteld; tevens bracht hij hef jaarverslag uit. De penningm.. de heer N. J van Os. las het financieel verslag voor. De rekening sluit met een batig saldo van f. 25.91. De voor zitter dankte den secr. en den penningm. Tot leden der controlecommissie voor '36 werden benoemd de heeren J. v. Leeuwen, C Karreman en C. P. van der Eng. Hier na kwam de bestuursverkiezing aan de orde. Aan de beurt van aftreding waren de heeren L. Hoogweg, N. J. van Os en P. J. v. d. Krogt. Herkozen werden de heeren N. J- van Os en P. v. d. Krogt en gekozen de heer J. Langeveld. Tot voorzitter werd benoemd, de heer P. J. van Hemert. Hier na hield de heer Loerakker een rede over contract en steunregeling. Het }pplaus bewees, dat de heer Loerakker zijn gehoor had weten te boeien. De voorz. sprak een woord van dank tot den redenaar, waar na werd overgegaan tot een verloting zon der nieten. Hierna volgde sluiting- Verbetering van wegen. Naar aanleiding van een verzoek van het raadslid, den heer E. Ch. Mulholland, namens de Ver. Gemeentebelang, hebben Ged. Staten geantwoord op een schrijven van B. en W.. dat de verbetering van de I genoemde wegen „Rijswijkde Vink" bin- I nen niet te langen tijd zal worden ter hand genomen, terwijl voor een tweetal andere wegvakken de plannen voor de verbetering in bewerking zijn. Verbetering van de Papelaan zal hierna volgen. De heer J. Pronk, onderwijzer aan de Herv. Schooi, alhier, is met ingang van 1 Mei a s. benoemd tot onderwijzer aan de Koningin Emmaschool te Scheveningen. WARMOND. De opbrengst der collecte ten bate van d-en Chr. Bestuurderenbond alhier is f. 106.75— AARLANDERVEEN. De A.-R. Kiesvereeniging hield haar jaarvergadering. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature van den heer Jac. Bogaard gekozen de heer P. Pasma en in de vacature-C. Verduin de heer L. van Berkel. Het afgeloopen jaar werd met een klein nadeelig saldo gesloten. De heer P. Ellens bracht verslag uit over de vergade ring van de hulpcentrale te Alphen. ALPHEN. Vergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. De afd. Alphen van den Ned. Chr. Vrou wenbond hield in „Concordia" een leden vergadering. Na opening door mevr. Wei vaars, trad als spreker op mr. J. Bijleveld over „De vrouw en de Crisis". Spr. belichtte de jaren voor den oorlog, den tijd in de oorlogsjaren en na den oorlog. Economisch is de positie der vrouw heel moeilijk, min der inkomen en meerdere zorgen komen op haar neer. Er waren behoeften gegroeid en nu moeten wij terug. De vrouw moet zich rekenschap geven van wat mag en kan. Behoudens eenige uitzonderingen moet het in het gezinsleven eenvoudiger dan voor heen. Zeer zwaar weegt wel de geestelijke kant der crisis. Spr. ging de kunst, het huwelijk, het vrije huwelijk, de reclame- zucht enz. na en zag in veel uitingen van kinderlijkheid. Daarmede weet het leven van heden geen raad meer, omdat men niet tot God gaat; men is daarentegen bereid onmiddellijk te gaan, op den wenk van soms slechts één mensch. Als God de vrouw bewaart, zal zij tot grooten zegen zijn. Uit ons zelf zijn wij tot piets bekwaam alleen alé God het doet. De presidente bracht spr. dank, waarna sluiting volgde. Onze plaatsgenoote mej. H. N. Bak ker slaagde voor het te Utrecht gehouden examen coupeuse, daartoe opgeleid door mevr. Kool v. d. Broek alhier. Tot onderwijzer aan de Chr. School Gouwsluis, hoofd de heer H. Nijhoff. is benoemd de heer A. H. Walraven van Dor drecht. Door mevr. Meijer, directrice der Martha-Stiohting, is opgericht een bond „Linnenkastzorg". De AH. Kiesvereenigingen, behoorend tot de centrale Alphen, vergaderden in gebouw „Concordia". De leiding berustte bij den heer C. B. Batelaan van Bodegra ven. De bedoeling was politieke vraagstuk ken te bespreken. Het Tweede- Kamerlid, de heer Chr. v. d. Heuvel, beantwoordde vele vragen over de groote versplintering van het partijwezen; binnen- en buiten- landsche politiek, publieke huishouding, de maatregelen voor landbouw en industrie, vrouwenarbeid, sociale maat regelen, S.D.A.P., bezuinigingen bij het onderwijs, concentratie van scholen, ge loofsvrijheid. geestelijke vrijheden en rech ten enz. De voorzitter bracht den heer v. d. Heuvel zijn bijzonderen dank. BOSKOOP. Jaarvergadering De Hanze. Bovengenoemde bijeenkomst vond in het R.K. vereenigingsgebouw aan de Rozenlaan plaats en werd geopend door den heer J. C. Vermeulen. De notulen werden door den secretaris, den heer J. G. Mens gelezen en onveran derd vastgesteld. Uit het jaarverslag, bleek vooral het prachtige werk, dat door de Handelscursus werd verricht; deze avond school wordt door ruim 50 leerlingen be zocht. Een woord van hulde werd ge bracht aan den directeur dier school, den heer Chr. J. v. Koppen. Uit het verslag van den penningm. bleek dat de kas nog m de beste orde verkeert. De aftr. bestuursleden de heeren J. C. Vermeulen en C. J. Barendsen werden herkozen. Met alg. st. werd de heer J. C. Vermeulen tot voorzitter herkozen. Hierna sluiting. HAZERSWOUDE. Op uitnoodiging van de Chr. Jong.- Vereen. „Eere zij God" hield ds. Schone- veld van Alphen a. d. Rijn een lezing in het locaal „Salvatori" met als onderwerp: „Jefta". Met veel aandacht werd spr. door een vrij talrijke schare gevolgd. LEIDERDORP. Ger. Mannenvereeniging „Rondom het Woord". Genoemde vereen, hield in Irene de jaarvergadering. Na het zingen van Ps. 199 53 las de 2e voorz. een gedeelte der H. Schrift, waarna hij voorging in gebed. Hij deelde mede, dat de heer Wissel zijn benoeming tot voorzitter had aangeno men, zulks in de plaats van den heer Zaalberg, die wegens ziekte voor deze functie heeft moeten bedanken. Hierna werden door secretaris en pen ningmeester de jaarverslagen uitgebracht. Ds. Dijk hield een inleiding over „Hoe komen wij aan den Bijbel", waarop voor drachten en muziek, uitgevoerd door de leden, volgden. Nadat was gezongen Ps. 75 1 sloot de nieuwbenoemde voorz. de heer Wissel met dankgebed. ROELOFARENDSVEEN. Feestavond R.K. Volksbond. Lr hotel de Vier Heemskinderen had de traditioneele feestavond plaats van den R.K. Volksbond. De voorzitter, de heer W. van Ruiten sprak het welkom, in het bijzonder tot den heer en mevr. v. d. Bijl. Spr. dankte ihem voor hetgeen hij voor de arbeiders doet. Opgevoerd werd de klucht: Gebroeders van Deursen en Co. dat zeer in den smaak viel. Met een gezellig samenzijn werd deze succesvolle avond besloten. HOOGMADE. Beroep aangenomen. De heer J. H. Vrielink, cand. te Dalen heeft het. beroep der Ned. Herv. Gem. alhier aangenomen. TER AAR. Ringvergadering Ned. Herv. Jongelings- vereeniging. In gebouw „Jonathan" had de 47e ring vergadering van den ring Alphen en Om streken der Ned. Herv. Jongelingsvereeni- gingen op Geref. Grondslag plaats. De voorzitter, de heer Clerks van Bodegraven opende door te laten zingen Ps. 103 7, ge bed en voorlezing van Ps. 125. De heer Jac. van Harten, der afdeeling Ter Aar, gaf een inleiding over Lucas 19 110, waar op een bespreking volgde. De heer J. de Hertog van de afd. Boskoop'hield een voor dracht, getiteld „De veertig martelaars". In de pauze bracht een collecte, gehouden ter dekking van de kosten f. 3,90 op. De heer A Vuyk iTer Aar) gaf een referaat over „De Roode Golf en zijn terreur". Hierna voerde als laatste spreker het woord G. van Dam van de afd. Alphen over „De oorsprong van den handel", waarop een levendige discussie volgde. Na rondvraag sloot ds. Hoeufft van Velsen met dank gebed en het laten zingen van Ps. 150 3. Zanguitvoering „Looft den Heerc". Onder leiding van den directeur, den heer M. J. Markx, gaf de Ohr. Gem. Zang- vereen. een openbare uitvoering ln de Ned. Herv. Kerk. Ds. Warn ink opende met gebed en voorlezing van ps. 150. Na 'n welkomst woord stelde ds. Warnink de zangvereeni- ging in de gelegenheid om haar uitgebrei de programma ten gehoore te brengen. Vooral de cantate „Jong Leven" van J. Paardenkooper en de Kerstcantate van H. W. de Wolff trokken de aandacht. Inzon derheid de solo-partijen, gezongen door mej. Slingerland eil me). Let Velis en den heer W. Lankhaar klonken prachtig, ter wijl ook de mannen- en dameskoren mooi uitkwamen. Wel trad oi. de begeleiding af en toe iets te veel op den voorgrond. In „Het graf onder den meidoorn" van Helle man, dat voortreffelijk door een dames koor werd uitgevoerd, waren het eveneens de soli en een duet, gezongen door de dames Velis, die heel goed uitkwamen. Er heerschte een voorbeeldige aandacht. „Looft den Heer" heeft ongetwijfeld haar reputatie hoog gehouden! RECLAME. 7789 In INSTANTINE schiep de wetenschap het pijn stillende middel van den mo dernen tijd In INSTANTINE zijn voortreffelijke werkzaamheid en absolute onschadelijkheid op inderdaad ideale wijzevereenigd In INSTANTINE bezit dus de door pijnen ge plaagde mensch het middel stil t e n voorkomt pijnen! WADDINXVEEN. De afd. Waddinxveen van den Moderne Landarbeiders Bond hield in de zaal .Het Centrum" wegens het tienjarig bestaan een feestvengadering. De leden waren met hun vrouwen aanwezig en heb ben genoten, van wat een tooneelgroepje ten beste gaf. De heer Baks. hoofdbestuur der van dezen bond, hield een gloedvolle propaganda rede en spoorde aan op den ingeslagen weg voort te gaan. Verschenen is het voorloopig verslag dei- Tweede Kamer inzake het' ontwerp tot het verbieden van weercorpsen. De ervaring in het buitenland heeft ge leerd, dat weercorpsen een groot gevaar voor de openbare orde kunnen opleveren en dat maatregelen daartegen niet achter wege kunnen blijven. Hiervan uitgaande is bij de Tweede Kamer de indiening van het verbod vrijwel algemeen toegejuicht. Men kon zich met de strekking er van dan ook vereenigen, ook al waren er tegen de uit werking bezwaren. De gevaren, waaraan het wetsontwerp een einde beoogt te maken, acht men zeer ernstig. De regeering, zoo werd betoogd, moet het gezag in eigen hand houden, de neiging tot het vormen van particuliere organisaties, welke zich te eeniger tijd tegenover de regeering zouden kunnen stellen, behoort daarom onderdrukt te worden. Men was het met de regeering eens, dat de ontwikkeling der verhoudingen in ons land, maatregelen om deze neiging te on derdrukken, noodig gemaakt heeft. Naar buitenlandsch voorbeeld toch schijnen ook hier te lande enkele groepen zich te wil len voorbereiden om, wanneer het hun niet of naar hun zin niet snel genoeg gelukt, langs legalen weg. de macht te veroveren, geweld te gebruiken ter bereiking van hun staatkundige doeleinden. Vele leden dach ten hierbij in het bijzonder aan de Natio naal Socialistische Beweging. Op verschillende wijzen is. zoo meenden sommige leden, uitgelekt, dat de functiona rissen van de weer-afdeelingen. de motor - afdeeling en de overige soortgelijke orga nisaties der N.S.B., welke met ingang van 31 December 1935 zouden ontbonden zijn, hun functies blijven behouden. Daarboven schijnt een nieuwe W.A.-organisatie in voorbereiding te zijn. Enkele leden wezen er op, dat op de regeering, indien dit ontwerp tot wet wordt verheven hetgeen deze leden, behoudens redactioneele wijzigingen, wenschten meer dan ooit de plicht zal komen te rus ten, colporteurs, die op behoorlijke wijze venten met politieke lectuur, te bescher men tegen overlast en aanvallen. De opmerking gaf aan een lid. dat zich overigens daarbij geheel aansloot, de aan leiding er de aandacht op te vestigen, dat in De Tribune en ook in Het Volk en de andere bladen van de Arbeiderspers her haaldelijk wordt geschreven op een wijze, die zijns inziens molest tegen colporteurs van Volk en Vaderland van de zijde van lezers der eerstgenoemde bladen uitlokt. Dit zelfde lid wees er voorts op, dat ook de „Arbeiders-Vredeswacht" en de Liga, waaraan de S.D.A.P. heeft deelgenomen, onder het ontwerp vielen. Daartegen merkten andere leden op, wat herhaaldelijk en afdoende is bewezen, dat de SLAP. met die organisaties geen enkele betrekking heeft willen onderhou den, zoolang voor haar niet vaststond, dat die organisaties elke gedachte aan een arbeidersweerkorps hadden laten varen. Toen aan het bestuur der S.D.A.P. in Fe bruari 1934 was gebleken, dat er reden was om te twijfelen of de Liga zich wel stipt aan de te dier zake gemaakte overeenkomst had gehouden, zijn onmiddellijk alle be trekkingen met die Liga verbroken en is het lidmaatschap van de Liga voor alle leden der S.D.A.P. verboden. De politie, aldus andere leden moet aan iedr, om het even welke zijn politieke over tuiging is, bescherming verleenen. en van de politie hier te lande kan ongetwijfeld ge zegd worden, dat zij dit doet en daartoe ten volle in staat is. Een ieder dient zich echter in het publiek te onthouden van provoceerend optreden, deze eisch .geldt voor alle groepen. Verscheidene leden wezen er op, dat het wetsontwerp de beslissing over de vraag, wat onder weerkorps moet worden ver staan, in de eerste plaats aan den rechter opdraagt. Zij waren van meening, dat de ervaring opgedaan met de rechterlijke be slissingen naar aanleiding van het z.g. uniformverbod, niet geheel bevredigend is. Enkele leden achtten het in het geheel niet juist aan de regeering eenige dispen satiebevoegdheid te verleenen. Zij zouden er de voorkeur aan geven, het derde lid van art. 1 te laten vervallen, wil men be paalde reeds bestaande organisaties laten voortbestaan dan neme men in de wet zelf daarvoor een uitzonderingsbepaling op. Vele leden achtten de omschrijving „het geen tot de taak behoort van weermacht of politie" te algemeen. Met name de taak van de politie is niet uitsluitend gericht op de handhaving van de orde en het ge zag; die taak is veel ruimer. Als organisaties, die ten gevolge van de gekozen al te ruime omschrijving tot weerkorpsen gestempeld zouden kunnen worden, noemde men o.m. de vrijwillige brandweerkorpsen, de particuliere nacht veiligheidsdiensten. instellingen als de vrij willige verkeerspolitie, organisaties tot het verleenen van eerste hulp bij ongelukken of tot het verrichten van diensten als orde commissarissen bij groote vergaderingen en demonstraties, schuttersgilden, bepaalde vereenlgingen voor kinderbescherming en wellicht nog andere vereenigingen en in stellingen. Sommige leden gaven in overweging om in plaats van „politie" te lezen „veilig heidspolitie". Anderen zouden dan nog lie ver een omschrijving willen bezigen ais deze: hetgeen behoort tot de taak der poli tie, voor zoover deze betreft het handhaven van de openbare orde en het beschermen van personen en goederen. IJMUIDEN. 27 Januari 1936. Tarbot per kilo f. 1.251.00, griet p. kist j van 50 kilo f. 3015, tongen per kilo f. 0.73- 0.54, groote schol per kist van 50 kilo f. 11.509.00, middelschol f. 1410.50, zet- schol f. 1512, kleine schol f. 149, bot f. 109, schar f. 106, tongschar 3126. roggen per 20 stuks f. 149.50, vleeten per stuk f. 1.700.60, pieterman en poontjes p. kist van 50 kilo f. 75.70, groote schelvisch f. 3521, middel schelv. f. 3121, kleinmid- del schelvisch f. 22.5017, kleine schelvisch f. 196.50, kabeljauw per kist van 125 kilo f. 3219, gullen per kist van 50 kilo f. 11.50- 4.50, lengen per stuk f. 1.550.50, heilbot p. kilo f. 0.80—0.44. wijting per kist van 50 kilo f. 4.802.50, koolvisch p. stuk f. 1.05 0.35, makreel per kist van 50 kilo f. 127. Klein middel hake f. 45, kleine hake f. 36 17.50. Prijs versche haring f. 5.50. Levende beugvisch: kabeljauw 4.902.10 p. st., leng 4.803.50 p. st., groote gul f. 13 per 40 kilo, kleine gul f. 1211.50 p. 40 kilo. Doode beugvischkabeljauw f16.50lè p. 125 kilo, kleine gul f. 6.50 per 50 kilo, groote gul f8.50 per 50 kilo, leng f2.45 p. stuk, vleet f. 3.501.00 p. st., rog f. 13.50 5.50 per hoop, wijting f.83.80 p. 50 kilo. Aangekomen 7 stoomtrawlers: IJM 196 met f. 3490, IJM 37 met f. 3320, IJM 48 met f.2630. IJM 19 met f.3220, IJM 71 met f. 2540, IJM 90 met f. 1430, IJM 78 met f2520, E 530 met f. 420, VL 195 met f. 790, VL 114 met f.700 en 30 loggers: KW 178 met f. 750. KW 154 met f. 790, KW 177 met f. 490. KW 28 met f. 540, KW 108 met f. 360. KW 46 met f.590. KW 64 met f.460, KW 153 met f.510, KW 95 met f.440, KW 132 met f. 590, KW 19 met f. 660. KW 124 met f. 570, KW 151 met f. 670, KW 44 met f. 680, KW 52 met f. 570. KW 155 met f. 660, KW 29 met f680, KW 49 met f. 780, KW 78 met met f. 560, KW 69 met 1.620. KW f. 1160. KW 41 met f. 630, KW 162 149 met f. 720, KW 38 met f. 780, KW 144 met f. 700. KW 60 met f. 490. IJM 204 met f. 820. SCH 285 met f. 700, SCH 16 met f. 620 en SCH 25 met f. 840 besomming. II. „Ach vriend", sprak 't jonge vogeltje tot Thijs, „ik ben vol komen van de wijs. Ik stond daarnet op 't randje van het nest dat was een heele waag en 'k stortte ook omlaag. Het akelige ij. dat ik er niet weer in kan komen; mijn moeder heeft ook al een reddings poging ondernomen, maar 't is haar niet gelukt. Wil jij het voor mij doen?" Thijs heeft zich snel gebukt. „O, zeker", zei hij toen en hij bracht 't diertje op zijn hand weer veilig op den nestjesrand. „Ik dank je wel!" riepen de jonge vogel en zijn ma. „Geen dank", sprak Thijs, „ik denk, dat 'k nu dan maar naar huis toe ga". 3 -2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7