LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 27 Januari 1936 D. C L.—U. V. S. 3—1. MET RUST LEIDDE V.V.S. MET I—0. TUINENBURG STOPT TWEE STRAFSCHOPPEN. alphia—BOSK. BOYS 3—1. In het laatste halfuur, toen AlDhia eigenlijk nas voetbal sneelde viel de be slissing ten hare gunste. Voor dien tiid speelden de Oranjehemden een lauw spel letje en bepaalden zü zich er uitsluitend toe den bal aan de hard en stevig werken de Bosk Boys te ontfutselen om het leer dan ver vole ens onnauwkeurig te verwer ken Toch had de Jaser het eerst succes toen hii alleen van de rechtbultenoiaats naar binnen zwenkte om keurig in te schieten. 10. Zooals gezegd speelde Alphia veel te lauw en was de Boys-voor hoede wat productlever geweest, wellicht was Alphia door een of twee tegen-coals wat eerder wakken geschud. Doch dit bleef uit en de rust ging in met 10. Na de hervatting wisten de Boys na een kwartier gelijk te maken en dit was eindelijk het sein voor Alphia om haar spelmethode te wijzigen. Van den aftrap kwam de voor hoede zonder dat de tegenpartij er aan te nas kwam voor het vijandelijk doel doch de bal bleef er uit. Zwaan was intusschen geblesseerd geraakt en hinkte als links- bulten verder mee terwill de Jong zijn mid voorplaats, innam. Met verdubbelde kracht werd nu gewerkt en het was Zwaan die kans zag met een knalhard schot in den bovenhoek te scoren 21. Even later speelde een der backs te zacht terug en was de Jager er vlug bil om den keeper te oasseeren 31. Alphia was nog niet te vreden en Zwaan scoort nogmaals, doch het doelpunt wordt ten onrechte wegens buitenspel geannuleerd. De midhalf der gasten is inmiddels uitgevallen waardoor de Boys zich hoe langer hoe moelHikcr weten staande te houden. De enkele uit vallen die zil nog kunnen ondernemen worden door het Alphia-backste! van Zanten en Mulder onverbiddelük afgewe zen Het einde van dezen wedstrijd, waar in het laatste halfuur slechts spannend was komt ten slotte met een verdiende 31 overwinning voor Alphia. o DE KENNEMERS—LUGDUNUM 2—1. Z N.C. II—BODEGRAVEN II 11—1. Het eerste kwartier ging de strijd gelijk op. Toen echter Z.N.C. de leiding had ge nomen, vervolgens een Bodegravenspeler in eigen doel had gescoord en even daar na de stand op 3—0 was gebracht, was de aardigheid er voor Bodegraven af. Voor rust deelmmtte Z.N.C. nog twee maal. Ook na de hervatting monde zij zich de meer dere en zij won met 111. waddinxveen i—l. d. iv. s. i 4—0. l.d.W.S. heeft één invaller, terwijl onder de lac H. Schouten de plaats van de Roolj heeft ingenomen. Waddlnxveen zit er van den aftrap goed op en l.d.W.S. moet zich hoofdzakelijk op verdedigen toeleggen. Na ongeveer 10 minuten loste d» rechtsbinnen van de thuisclub een hard Plint-schot, waarbij de bal onhoudbaar voor Schouten in den uitersten hoek verdween. 10 Bij de thuisclub wilde nu ineens alles lukken en hoe Schouten zich ook verweerde, na 20 minuten was de stand opgevoerd tot 40 Ondanks den grooier, achterstand speelde L.D.W.S. op volle toeren maar wat zij ook probeerde, in haar voorhoede wilde het nu eenmaal niet lukken, ook niet na de pauze toen zij sterker was. Scheids rechter van der Veer leidde uitstekend. o ALPHEN n—V.IT.C. II 1—2. Voor de rust wist geen der partijen het net der tegenpartij te vinden. De Alphen- sche voorhoede was niet gelukkig met schieten. Daarbij komt dat de doelman van V.U.C. een schitterenden wedstrijd speelde. Na de hervatting pakte Alphen flink aan. maar de Haagsche doelman weerde zich coed. De Blanken liet dan een fraaie kans onbenut. Kort daarop ondernam de voorhoede van de Hagenaars weer een van haar snelle goed opgezette aanvallen. Deze werd goed uitgevoerd ook en het gevolg was dat v. Vliet onhoudbaar gepasseerd werd. 10, Alphen legde zich geweldig op den aanval toe en Ram scoorde den gelijk maker 11. Toen het even in de goed spelende ach terhoede van AlDhen niet lukte, wist de midvoor de fout af te straffen en het was 21. Vriesekooo kreeg nog eenmaal een kans tot doelpunten, maar de bal gaat naast. o De Boys speelden met vier Invallers. De bezoekers vielen tegen. Het gelukte den Boys-rechtsbinnen weldra zijn club de lei ding te geven, 10. Even kwam G.S.V. stevig opzetten. De Boys werkten zich echter los en bij een aanval werkte een der backs van de bezoekers den bal in eigen doei 20. Toch gelukte het G.S.V nog voor de rust gelijk te maken. 22. Na de pauze werd er aan weerszijden nog een maal gescoord 3—3. ROUWKOor rv—leidsche b. iii 2—1 Leidsche Boys was den geheelen wedstrijd sterker Met de rust leidden de bezoekers met 4—J. Na de rust doelpuntten zij nog 2 maal. Rouwkoop nog éénmaal. De leiding was in goede handen. o katwijk i—terleede i 2—2. De thuisclub Is direct in den aanval eni binnen vijf min. heeft zij door haar links buiten. de leiding genomen. Het spel verplaatst zich dan snel. Als Verloop, die thans weer rechtsback speelt, den bal in het beruchte gebied meb de hand bewerkt, wijst de scheidsrechter naar ide stip en Bouwmeester maakt er 11 vian. Enkele minuten later een vrije trap voor Terleede op den rand van het strafschop gebied, doch de lat redt. Terleede scoort dan toah, 12. Dan gaat Katwijk weer teri aanval en weet de midvoor door een pracht-igoal de partijen weer op gelijken voet te brengen. Na de pauze wordt niet gescoord. U.V.V.—n.z.h.t.m. Zatendagmiddag speelde U.V.V. vriend schappelijk tegen N.Z.H.T.M. Na ongeveer twintig min. nam de midvoor van U.V.V. de leiding 01. Na de thee ging de strijd' op en de stand werd opgevoerd tot 44. U.V.V. speelde den geheelen wedstrijd met 10 man. .VEDSTRIJDEN C.G.1V. Woensdagmiddag te half 3 speelt op het U.V.S.-terreln C.G.W. I tegen een U.V.S.- ploeg Zaterdagmiddag won een C.G.W.-com- binatie tegen de zendelingen van heb Zendiwgshuis te Oegstgeest met 65. o SPORTMAN ADSP. A—U.V.S. ADSP. A. Eenigen tijd weet Sportman de score blank te hooiden, doch tenslotte neemt U.V.S. de leiding 0—1. Even later volgt een U.V.S.-aanval en een prachtig doelpunt ls er het gevolg van (2—0 voor U.V.S. i. Na de pauze heeft Sportman wind mede doch niets wil gelukken. Het einde komt met onveranderden stand. Scheidsrechter de Wissel floot zeer goed. Sportman 2 wint van U.V.S. 5 met 73. o ROUWKOOP ADSP.—L. F. C. ADSP 11—0 L.F.C. had niets in te brengen tegen het goed spelende Rouwkoop. Voor de rust leidde Rouwkoop, dat tegen wind speelde, met 40. Na de pauze werd het een spel van kat en muis. De midvoor nam 9 doel punten voor z'n rekening- De scheidsrech ter leidde uitstekend. o DE WEDSTRIJDEN IN ENGELAND. Op alle voetbalvelden van Engeland werd Zaterdag voor den aanvang een kleine plechtigheid gehouden ter nagedachtenis van wijlen koning George. De resultaten van de wedstrijden, ge speeld voor de vierde ronde om den Engelsbhen Cup luidden: ChelseaPlymouth Argyle 41: Derbij County—Nottingham Forest 20; Fulham Blackpool 52; LiverpoolArsenal 02: Leicester CityWatford 6—3: Leeds United Bury 2—1 gestaakt: Middlesbrough Clapton Orient 30; Manchester City Luton Town 21; Port ValeGrimsby Town 0—4. Preston North EndSheffield United 00: Stoke CityManchester United 00; Tottenham HotspurHud- oersfleld Town 10: Tranmere Rovers Bamsley 24. Voor de Engelsohe League werden de volgende resultaten verkregen: Eerste afdesling: Aston VillaBrentford 2—2. Tweede afdeeling: Doncaster Rovers- West Ham United 02. PORTUGAL—OOSTENRIJK 2—3. Oostenrijk speelde gisteren te Lissabon tegen Portugal. Nadat Oostenrijk met de rust met 21 de leiding had gehad, wist zij tenslotte met 32 te winnen. De vorige week hadden de Oostenrijkers te MadfÜd Spanje met 54 geslagen en deze nieuwe overwinning getuigt wel van de kracht van het huidige Oostenrijksche elftal. o BADMINTON. INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN VAN NEDERLAND. De resultaten van de gisteren te Rotter dam gespeelde eindwedstrijden der inter nationale badminton-kampioenschappen van Nederland luidden: Heeren enkelspel: Den Hoed Jr. (Neder land) sl. Kjaer (Denemarkeni 155, 15—9. Dames enkelspel: mej. Olsen (Denemar ken) sl. mevr. Stroman (Denemarken) 11—3. 11—5. Dames dubbelspel: mej. Olsen en mevr. Stroman (Denemarken) sl. mevr. Rehberg en mej. Roos (Nederland) 150, 153. Heeren dubbelspel: Sandvad en Stro man (Denemarken) sl. Den Hoed Jr. en De Haas 15—2, 15—11. Gemengd dubbelspel: mej. Olsen en Sandvad (Denemarken) sl. den heer en mevr. Stroman (Denemarken) 159, 11—15. 18—13. Het bleek, dat de Denen zich op het zelfde spelpeil van verleden jaar hand haafden en alhoewel de Nederlanders goe den strijd te zien gaven, kan men alleen zeggen, dat Den Hoed Jr. het internatio nale peil bereikt heeft. Zijn succes in den eindstrijd heeren enkelspel is buiten gewoon fraai te noemen- o LAWN-TENNIS. AMSTERDAM—DEN HAAG 4—7. In de Apollohal te Amsterdam werd gis teren de jaarlijksche stedenwedstrljd ge speeld tusschen een Amsterdamsche en een Haagsche ploeg, welke door Den Haag met 74 werd gewonnen. 2 Het is ook in dezen wedstrijd niet mo gen gelukken de punten mee naar Leiden te nemen. Wanneer er verloren wordt moet er een oorzaak aanwezig zijn die zulks bewerk stelligt en in dit geval kunnen we direct wel zeggen dat de fout niet schuilt in minder technische kwaliteiten der blauw- witten. Integendeel, aan iederen tegen stander in deze afdeeling kan flink partij worden gegeven. De oorzaak van het falen van gisteriniddag en bij vorige wedstrij den schuilt o.l. in een te veel praten in het veld bij een achterstand, inplaats te trachten de gemaakte fouten door er nog een schepje op te gooien te niet te doen. In de eerste helft wegen de ploegen goed tegen elkaar op en zijn beide doelen beur telings in gevaar. Het tempo is niet hoog en er wordt soms lakseh gespeeld. U.V.S. heeft in deze eerste helft de beste kansen gehad. De keeper van de tegenpartij, bij velen nog wel bekend van den wedstrijd hier in de Sleutelstad, is echter het groote struikelblok. De middenvoor v. d. Laan verdeelt het spel heel goed, en uit een pass van hem naar van Hoven lost deze reeds een hard schot in den hoek. De keeper brengt echter redding al is dat dan ook ten koste van een corner. De aanvallen van de thuisclub worden te slordig opge zet om de verdediging der blauwwitten erg ln het nauw te brengen. Burgy en Graaf- mans ruimen flink op. Kramp in het doel is niet zoo zeker als anders waardoor nog wel eens een gevaarlijk moment wordt geschapen. Wij denken dat de eerste helft met gelijken stand zal verstrijken als v. d. Laan bij een schermutseling voor het doel resoluut inschiet. 01 Na de pauze zet D.C.L. direct alles op den aanval en binnen 3 minuten heeft de thuisclub gelijk weten te maken hoewel dit een zeer fortuinlijk doelpunt was. U.V.S. zag het gevaar nog niet voldoende in. D.CX overspeelde de gasten en toen Graafmans miste was de stand 21. Twee doelpunten die zeer zeker voorkomen had den kunnen worden. Gelukkig hebben de blauwwitten toen laten zien dat ook zij nog een woordje meespreken in dezen strijd Het enthousiasme kwam over het elftal en van jf dien stonde was er slechts één elftal dat de toon aangaf en dat was U.V.S. In deze periode gooide U V S.alles op den aanval maar het geluk zat niet mee. Wat een geweldenaar was die keeper tusschen de palen. De onmogelijk ste ballen wist hij te stoppen: het was om moedeloos te 'worden. De blauwwitten hielden vol, tot enkele minuten voor tijd een uitval van de gastheeren U.V.S. nood lottig werd,31. De leiding was in goede handen. o L. F. C—STEEDS VOLHARDEN. De Kanaries winnen verdiend met 51. Eindelijk is het L.F.C. gelukt in een goed gcspeelden wedstrijd tegen het, op papier sterker lijkend Steeds Volharden, een over winning en ditmaal wel een zeer klinkende, in de wacht te sleepen. Bij de gastheeren stond Duffels, die zooveel jaren het L.F.C.-doel op zoo een sublieme wijze heeft bewaakt, voor het eerst in dit seizoen weer onder de lat en het schijnt ons toe. dat dit een grooten stoot heeft gegeven tot het succes dat L.F.C. wist te behalen. Er werd met meer vertrouwen gespeeld in de gelheele ploeg. Elke linie kon zich aan haar eigen werk wijden en zoo werd het team één geheel. Bovendien zat er schot in de voorhoede, wat ln de eerste helft in een viertal fraaie doelpunten tot uiting kwam. Direct wordt op het vette doch behoor lijk bespeelbare terrein riini aangepakt en dra ligt de bal door een schot van Van Leeuwen achter den keeper. De scheids rechter heeft echter off-side gconstateerd, zoodat dit eerste succes op niets uitBep. De gasten ondernamen dan enkele goede aanvallen en Duffels moet enkele malen zijn talenten toonen. Ondanks het fraaie werk van keeper Duffels weet de rechts binnen hem ten slotte onhoudbaar te passeeren 01. Dan is de beurt aan L.F.C. Aanval op aanval wordt ondernomen. Enkele schoten gaan naast of over. doch spoedig brengt De Koning, na heel goed samenspel, de partijen met een kopbal op gelijken voet 11. Om beurten trekken de partijen in een snellen strijd ten aanval. Als L.F.C. een snellen aanval onderneemt zet Herreur voor en De Koning kan ais het ware op zoo'n voorzet geen fout maken. Op uitstekende wijze heeft L.F.C. dus met 21 de leiding genomen. De kanaries heb ben dan eerst den goeden vorm te pakken. De links- en rechtsbuiten van L.F.C. zijn schitterend op dreef en voorzet op voorzet volgt. Bij een aanval van L.F.C., geeft Herreur weer een goeden voorzet en met een pracht kopbal van Arnoldus is het 31. Een ongekende weelde die de kanaries met dubbelen moed bezielt. Hard wordt gestreden aan beide zijden en ook Steeds Volharden vertoont meerdere malen goed spel. LK.C. blijft echter de meerdere en het meest gevaarlijk voor het doel. Nog vóór de rust brengt Arnoldus den stand op 41. De tweede helft geeft nagenoeg het zelfde veldspel te zien. alleen is L.F.C. vooi het doel niet als ln de eerste helft. Meer dere gemakkelijke kansen, zelfs voor een leeg doel op enkele meters, werden gemist. Steeds Volharden die haar opstelling heeft gewijzigd kan evenmin het net vinden. Toch weet L.F.C. nog een doelpunt te maken als Van Leeuwen op schitterende wijze de achterhoede van Steeds Volhar den ontloopt goed voorzet en Herreur maai voor het intraopen heeft. Een schitterend staaltje voetbal Met dezen stand komt het einde van 'n door L-F.C. goed gcspeelden wedstrijd. SPORTMAN iii—LUGDUNUM vi 5—4. Het duurt eenigen tijd alvorens Sportman de leiding kan nemen door den midvoor. Een doelpunt van den rechtsbinnen word wegens offside afgekeurd. Nog voor de rus' brengen de midvoor en rechtsbinnen den stand op 30. Na de pauze weet Sportman den stand op 40 te brengen. Sportman denkt reed gewonnen te hebben, doch Lugd. zet df tanden op elkaar en zij weet op te hale - tot 44. In de laatste minuut msakt Spore man het winnende doelpunt. Scheidsrechter Scheffer floot conect. IN DEN WEDSTRIJD NEPTUNUS— ALPHEN. In een snellen wedstrijd, waarin buiten gewoon veel geeischt werd van het uit houdingsvermogen der spelers, is Alphen er in geslaagd een moeizame 21 over winning te behalen. Het was een uiterst vreemde wedstrijd, die vooral voor de rust een rommelig ka rakter had Het zal dan ook gelukkig maar weinig voorkomen, dat het eene elftal met tien en het andere met negen spelers den strijd eindigt, een strijd waar in niet minder dan vier penalties genomen zijn, alle wegens te forsch spel. Was het dan een zoo .buitengewoon onaangename wedstrijd? Dat toch niet. de scheidsrechter, die lofwaardige pogingen in het werk stelde om den strijd zoo nor maal mogelijk te laten verloopen, had wel een ongelukkigen middag. Zoo werd na de rust Hesselins na een nuchtere opmerking naar de kleedkamer gezonden en Tuinen- burg die een been van een Neptunus spe ler tusschen de knieën klemde moest eveneens verdwijnen, blijkbaar omdat de scheidsrechter, niet den Neptunus spe ler. die ua los gerukt te zijn een flinke trap uitdeelde, alleen wilde wegzenden. Toch werd er voor het overige deel van den wedstrijd niet ruw of wild gespeeld. Tulnenburg in het doel zag een drietal strafschoppen tegen zich genomen en A. la Halle werden er twee gestopt, Ook in het verdere deel van den wedstrijd speelde de doelman een prachtige partij. V. d. Woensel onderscheidde zich eveneens. De voorhoede was in dier voege gewijzigd dat Tuinenburg midvoor speelde en v d. Leek linksbinnen. Binnekamp speelde weer rechtsbuiten. Werkelijk kregen wij een vlotte partij voetbal van dit vijftal te zien. waarin nu en dan Mulder uit den toon viel. Neptunus was een snel spelend elftal, dat echter niet opgewassen bleek tegen het uithoudingsvermogen dat de Rijn streekbewoners aan den dag legden, immers de numerieke meerderheid van de Rotterdammers werd niet opgemerkt. Spoedig heeft Tuinenburg na een fraaie rush succes, maar de scheidsrechter an nuleert het doelpunt, wegens duwen. Aan de andere zijde tracht Vente met schieten succes te behalen, hij trapt echter zoo onfortuinlijk in den grond, dat hij wegens een oude blessure moet uitvallen. Toch zwermen de gastheeren voor het Alphensche doel en ais Broer geheel on- noodig een strafschop veroorzaakt, schiet de rechtsbuiten deze in den uitersten hoek. doch Tuinenburg weet languit val lend den bal weg te stompen. Als Binne kamp aan de andere zijde den bal kei hard tegen den paal schiet uit moeilijke positie, krijgt een vijftal minuten na de eerste Neptunus een tweede strafschop te nemen, wederom tegen Broer die blijkbaar de kluts kwijt is. Spaandonk neemt deze. maar het harde slecht geplaatste schot trapt Tuinenburg uit het doel. Met Alphen in den aanval wordt de tweede helft Ingezet. Bij een der weinige aanvallen van de thuisclub kent de scheidsrechter een derde penalty tegen Alphen toe. De spil weet deze dan onhoud baar te benutten, 10. Hesseling verdwijnt dan van het terrein en Binnekamp gaat zijn plaats innemen en op zulk een fraaie manier, dat het verlies volkomen genivel leerd wordt Ondanks de minderheid in aantal geeft Alphen den toon aan. De vier aanvallers weten, met afgemeten passes de achterhoede van Neptunus in het nauw te drijven. Ook Tuinenburg trekt er zoo nu en dan snel alleen tusschen uit. Bij zulk een rush (wanneer hij de backs gepasseerd is), wordt hij ongeoorloofd aangevallen en de vierde en laatste straf schop wordt door Dijkman onhoudbaar in een doelpunt omgezet, 11. Aan beide zijden zijn er teekenen van vermoeidheid te bespeuren. Een tiental minuten voor het einde Speelt zich het geval met Tuinenburg af en Alphen moet met negen, Neptunus met tien man ver der spelen. V. d. Leek trekt zich eenigs- zins terug, zoodat de voorhoede door Mul der en Windhorst gevormd wordt. Toch weet men door snelle aanvallen het doel der gastheeren te bestoken Als dan ook een vijftal minuten voor het einde een aanval via Mulder opgezet wordt, weet Windhorst uit diens voorzet rustig te doelpunten, 12. Alphen legt zich geheel op verdedigen toe en de thuisclub blijkt te vermoeid om nog gevaarlijk te worden, zoodat Alphen een kostbare overwinning behaald heeft. o d. s. o.—a. s. c. 0—4. Regelmatige overwinning. In een zeer vriendschappelijke ontmoe ting heeft A.S.C. een regelmatige overwin ning behaald op D.S.O. Een wedstrijd, welke in het Leidsche kamp met eenige angst en vreeze was tegemoet gezien, maar die een overtuigend overwicht bracht van onze stadgenooten. zonder dat zij intus schen den vorm vertoonden van enkele weken geleden tegen Tonegido. Na een gelijk opgaand begin opende Mooten na een kwartier met een knalhard schot de score (01). na tevoren een goeden kans te hebben gemist. D.S.O.. dat een wat on samenhangend spel ten beste gaf. oefende daarna wel is waar eenige pressie uit op het doel van AG.C., maar de rood-zwartë achterhoede, waarin Bronsgeest als cen- terhalf weer in een nuttige en sterk terug getrokken positie spe?'de, was de situatie volkomen meester. Min of meer onver wacht vergrootte de naar binnen geloopen Van Leeuwen op keurige wijze den Leid- scben voorsprong (02Goed doorzetten van Goslings leverde nog voor de rust A.S.C. een derde doelpunt op (O3) en direct na de hervatting bracht dezelfde speler den stand óp 04. In de tweede helft was A.S.C. ver in de meerderheid, maar de rood-zwaiten bezondigden zich "toen aan een „spelletje voor de tribune", waardoor de voorhoede enkele kansen on benut liet en waardoor aan den anderen Piant een paar moeilijke momenten voor het A.S.C.-doel ontstonden. Van dit te m-n'e voetbal met korte trapjes wist D.S.O. ne r geen profijt te trekken en het einde i --M per vólkernen verdiende 4—0 z°ge vo.ii de Leldenaars. Groen-%\it verdiende te winnen. Lugdunum miste haar uitstekenden linksbinnen v. d. Mark en indachtig aan de 61 nederlaag te Lelden was de stem ming niet hoopvol. En toen na 5 min. spe len, in welke periode groen-wit er niet aan te pas kwam. midvoor Groot met een kei hard schot de score opende (1—0). keek men elkaar begrijpend aan en zei men: „Da's de eerste!" De thuisclub bleef in de meerderheid en door keurig open spel joegen de Beverwij kers de Lugd -defensie steeds weer uit elkaar. De „tweede" liet dan ook niet lang op zich wachten en werd gescoord met een kopbal. Het zag er slecht uit voor Lugd. en ln de volgende minuut redde de Kennemer midvoor. naast keeper v. d. Berg staande, een zeker schijnend doelpunt, toen hij een ver schot van Na- berman uit het Lugd.-doel kopte.Re soluut trok Lugd. nu echter ten aanval, waarbij al spoedig bleek, dat de Beverwijk- sche verdediging niet zeker van haar zaak was. Na een through pass van Weerlee naar Koolloos ontstond een hevige scher mutseling voor Urk's heiligdom, waaraan Van Berkel ten slotte een eind maakte door in te schieten. '21). Nauwelijks was na de pauze afgetrapt of de thuisclub belaagde het Lugd.-doel. Toen echter succes uitbleef, trok de thuisclub zich meer en meer terug, waardoor Lugd. in den aanval kwam. Het laatste halfuur werd een strijd tusschen de rood-zwarte achterhoede en de groen-witte aanval De mooiste kansen deden zich voor en het pleit niet voor de Lugd.-voorhoede dat geen de zer in een doelpunt werd omgezet, Intus schen werd deze met angst en vreeze tege moet geziene wedstriid een der beste die Lugdunum dit seizoen speelde. HILLEGOM—HILLINEN 4—1. Door meer schotvaardigheid. Een in goede verstandhouding gespeelde wedstrijd onder strenge doch uitnemende leiding van den heer v. Nunen, heeft als resultaat een keurige 41 overwinning voor zwart-wit gebracht. Bij Hillinen za gen wij Eldebroek. een veteraan, in de ge lederen. die nog wel een tactische voetbal ler is doch aan tempo te kort schiet. Hil linen heeft spoedig een veldmeerderheid doch behoudens enkele corners geeft dit niets gevaarlijks voor Hillegom. De bin- nenspelers van Hillegom vormen een goe den schakel tusschen voorhoede en half- linie, zoodat de gasten zeer moeilijk een goeden aanval kunnen opzetten. Een verre uittrap van v. Dijk komt bij F. v. d. Hulst, deze passeert Braam en scoort. 10. De thuisclub is dan sterker. De Hillinen-ver- dediging is goed, maar als Winkelaar on berispelijk een corner neemt is het Schra- ma die van dichtbij doelpunt, 20. Wel tracht Hillinen het spel te verplaatsen, maar Hillegom blijft sterker. Bij een aan val van rechts zet H. Scholte hoog voor en Eldebroek scoort, 21. Als na rust weer wordt begonnen is Hillegom het gevaar lijkst. Steeds wordt de druk op het Hilli- nendoel zwaarder. Als Winkelaar goed voor zet geeft F. v. d. Hulst door aan Schrama die inschiet, onhoudbaar voor v. d. Jagt. Dan moet v Waveren voor een klein onge val van verder spelen afzien en Oudjans maakt het elftal weer compleet. Er is voor de gasten, die sterker worden, daarna geen doorkomen aan, want overal waar gevaar dreigt, ls er een roodhemd aanwezig. Als Hillinen te ver opdringt, geeft v. d. Hulst op uitnemende wijze af aan Verschoor die met een keihard schot v. d. Jagt geen kans geeft. Het pleit is dan beslecht, het spel peil zakt en als de heer v. Nunen die tot ieders genoegen leidde, het einde aankon digt, heeft Hillegom verdiend met 41 gewonnen. Verdere uitslagen zijn: Zandvoort 6 Hillegom 4 41: Kenn. 4Sizo 2 33; Kenn. 5Sizo 3 30, Kenn. asp Sizo asp. 2—6. o S.L.F. I—QUICK BOYS I 0—5. Quick Boys heeft spoedig den weg naar het rood-witte doel gevonden. 01. Daarna krijgt de thuisclub eenige mooie kansen, die echter door treuzelen te loor gaan. De wedstrijd is een half uur oud als de uit stekend spelende Neyenboer den voor sprong vergroot 02. S.L.F. is daarna in de meerderheid, en als de Bruin ls door gebroken, kan Buys op het nippertje red den. door zich in volle lengte voor de voe ten van de Bruin te werpen. Na de rust zijn de gasten het meest in den aanval. De blauw-witte rechtsbuiten Neyenboer is dan de gevaarlijkste man, en zijn voorzetten stellen het binnentrio in staat de score op te voeren tot 0—5. Hoewel de gasthee ren hard zwoegen voor een doelpunt, en soms een gevaarlijken aanval opzetten, lukt het niei. mede door het uitstekend werk van het blauw-witte achtertrio. Einde 0—5. Quick Boys Hl won thuis van S.L.F. II met 63. o— A.r.C. ii—SLEUTELS i 4—5. Na 10 min. weet de Raclngclub door verkeerd opstellen van den doelman met goede schoten van de buitenspelers te doelpunten 20. Langzamerhand komen de gasten er beter in en als enkele kansen door buitenspel verloren gegaan zijn. soort de linksbuiten, terwijl de rechts binnen gelijk maakt 22. Nog voor de rust weet het nu beter spelende elftal van Sleutels er door een fout van v. Dam door den linksbinnen 32 van te maken Na de rust heeft A.R.C. eeruimen tijd het beste van het spel. Spoedig weet v. d. Neut een vriie kans te benutten en de stand is wederom gelijk 33. Heftig valt de thuisclub aan en bij een hevige doel- worsteling blijkt de scheidsrechter gecon stateerd te hebben, dat de bal het doel- vlak gepasseerd is 43. Juist als voor de rust komen de Leide- naars eerst bti een achterstand geed los. De zwak spelende achterhoede der Alphe- naren moet alle zeilen bijzetten om on heilen te voorkomen. Men kon toch niet verhinderen, dat na een mistrappen de linksbuiten den stand op 44 brengt. Tien minuten voor het einde wordt een goed opgezette aanval der gasten bekroond met een onhoudbaar doelpunt van den links binnen 45. o l. D. T. S. i—BERESTEYN i 6—5. Direct kreeg Beresteyn een penalty. Smorenburg schoot onhoudbaar in. Hier na bracht dezelfde speler den stand op 40. L.D-T.S. wist één keer te doelpunten. Na de just nam L.D.T.S. het spel in han den. De linksbuiten en midvoor brachten de partijen op gelijken voet (44). Hier na bracht de Graaf den stand op 54 voor LJ5.TS., waarna Smorenburg weer gelijk maakte. Nog één keer wist L.D.T.S. te doelpunten, waarna het einde kwam. l.d.w.s. m—d.v.s. ni 1— L.D.W.S. verschijnt met slechts 8 man, ook D.V.S. komt er 2 te kort, maar die ver schijnen na ongeveer een kwartier. Bij L.D.W.S. was Kooien in "t doel in goeden vorm. Pas enkele minuten voor de rust kon D.V.S haar meerderheid in een doelpunt uitdrukken. 01. Na de pauze was D.V.S. steeds sterker en dra zat het tweede punt er in. L.D.W.S. scoorde toen tegen, maar hierna kwam D.V.S. goed los. Zij won verdiend met 71. I Scheidsrechter Hoogervorst had een i makkelijke taak, waar hij zich goed van kweel. bosk boys ii—g.s.v. iii 3—3.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10