LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 24 Januari 1936 UIT DE RIJNSTREEK. OEGSTGEEST. loop der bevolking. Gevestigd: B. A. van de Poll (Jvr.), Geverstraat 38, van Valburg (Zetten) J. H. Botermans, timmerman, Balistr. 1, van Sumatrastraat 32 J, H. Hemmers, Ned. Zend.gen. van den Haag, Nleboerweg 244 J. Pljnacker Hordijk, advocaat, Wllhel- minapark 13, van A'dam Tenierstr. 2 S. J. P. Langenegger .administrateur, Terwee- ,weg 126 van Rijswijk, v. Vredenburgw. 59 A, J. van Nieuwenhulzen, Emmalaan 68, v. Ooltgensplaat, Langestr. B. 188 B. Vis, Kempenaerstr. 22, van Lelden, Roodborst- straat 38 C. T. v. d. LindenMontljn, Kempenaerstraat 86, van den Haag, Hol landerstraat 99 E. M, Bril, hulp 1. d. h.h„ Mauritslaan 1, van Veenendaal, Kerkewijk 40 A. M. H. Graat, Nassaulaan 22, van Heerlen Nw. Schandelaan 38 M. Bühr- marni, Warmonderweg 80. van Heerlen, Akerstraat-Noord 35 W. Buurman, bloe mist, Kempenaerstr. 28, van Leiden J. C. H. van Tuljl, Juffermansstr. 29 van Weert D. Bloemgarten, Warmonderweg 48, van Slttard M. J. van Maanen, dienstbode, L. de Coll. 3 van Lelden H. C. H. Huis kamp, Wllhelminapark 34, van Sassen- helm M. J. Prins, db., Rijngeesterstraat- weg 18, van Leiden, Middelstegracht 3 A. S. Bruns, Oranjelaan 21, van Sassen- heim A. C. Barentsen, Duivenvoorde- straat 26 van Lelden. Vertrokken: T. Faber, van A. v. Buren- laan 1, naar Frankrijk -J. P. Nikljiluw van Spaargarenstr. 26 naar Weenen B. O. J. van Tuljl, van Juflermansstraat 29 naar Ossendrecht A. v. d. Schaaf, die renarts, van Geversstraat 46 naar Buiten zorg A, J. v. d. Wal, van Rijngeester- straatweg 120 naar N.O.I. H. P. Ober, van Endegeest naar Paramaribo, verple ger Kasman huisbed. van Rljngeester- straatweg 120 naar N.O.I. I. Hogervorst, van Wijttenbachweg 34, naar Leiden, Roe mer Vlsscherstraat 51 R. Hermsen, van Wijttenbachweg 34, naar Roemer Visscher- straat 51 L. C. de Bruijn, van Warmon derweg 48 naar Lunteren, Veenweg 8 C. P. van Beugen van Voorgeest naar •Hillegersberg, Gr. v. Nassaustr. 6 a A. V. Wieringen van Duinzicht naar Roozendaal, Vincenthuisstraat 7 A. P. M. Wilmink, verpleegster van Julianalaan naar Nijme gen, Barbarossastr. 16 A. Fallaux verpl. van Endegeest naar Gouda, Itersonzieken- huls Versteeg, timmerman van Terwee- weg 34 naar Haarlemmermeer, Venneper- weg 24 Van der Vlist, boerenknecht, van Haarl.str.w. 2 naar.Nw. Hekkenlaan 36 Zandbergen, db. van Nassaulaan 45 naar den Haag. Statenlaan 96 Pot, van Oranjelaan 22 naar B. Reigerstr. 71 Bol- derdijk db. van Wilhelminapark 2 naar Leiden, Schutterstraat 28 J. Blauw, Leidschestr.w. 9 naar Julianalaan 33 Bos koop H. A. C. Wassen, van Regentesse- laan 19 naar Rijswijk, K. v. Ecklaan 37 M. Durinck, van Rijng.str.w. 40 naar Rot terdam, Feijenoordstraat 20. RIJNSBURG. Uitvoering van „De Lofstem". Bovengenoemde Zangvereeniging, waar in opgenomen het Meisjeskoor Juliana, gaf in de Geref. Kerk, Rapenburg, haar jaar- lijksche uitvoering. Ds. v. d. Loo heette allen hartelijk wel kom, waarna gezongen werd ps. 68 10, en ging voor in gebed. Hierna volgde het af werken van het welvoorziene programma. Allereerst het bekende „Largo" van Handel, dat uitstekend gezongen werd door „De Lofstem". Zooals reeds bij elke uit voering bleek, kwam weer duidelijk uit, hoe de directeur, de (heer C. v. d. Reur, zijn zangers en zangeressen uitstekend weet te leiden en welk een bekwaam dirigent hij is. Niet minder bleek dit uit „Domine, Salvam Fac" van A. Giesen. In ps. 33 voor solo en koor, was het mej. Colijn, die een mooie sopraanpartij vertolkte. Van haar kan nog veel verwacht worden. Het Meisjeskoor „Juliana" was thans aan de beurt met eenige Kerstliederen. Ook hier alle lof aan koor en directeur voor het bereiken van een zoo prachtig resul taat. De soli werden zeer aardig gezongen door de jonge dames Ravensbergen en Starkeniburg. In „Wortelkindertjes" trad Bep v. d. Eijken als soliste op, terwijl hier de piano begeleiding geschiedde door den componist zelf, den heer H. Hermans. Nog volgden eenige mummers, die met groote aandacht werdesn beluisterd. Hierna was weer de beurt aan „De Lof stem" oa. met .Athalia". In dit groote stuk traden als solisten op mevr. M. A. Bou- man-Retnders (sopraan) alhier, mevr. DekkerZeylmans van Emmickhoven (alt) ,van Lisse en mej. Jo Stallinga (sopraan) vain Leiden. Elk dezer dames vertolkte (haar rol uitstekend! Op deze uitvoering kunnen allen met voldoening terug zien. De begeleiding door den heer D. Schone- veld Was als altijd onberispelijk. Ds. v. d. Loo dankte de medewerkenden Hartelijk! Met dankgebed en het zingen van „Hallelujah, Eeuwig dank en Eer" werd de attowd besloten. Loop der Bevolking. Vertrokken: Prljna van Egmond naar Bergen op Zoom, Stichting „Vrederust" Biecht je D. J. den Haan naar Voorburg, Heerenstraat 106 Meintje van der Valk naar 's-Gravenhage, Groot Hertoginne- laan 153 Leendert Zwanenburg en ge zin naar Voorhout, Heerenlaan 32. Tot Bestuursleden der pl. afd. van „Pro Beige" zijn gekozen db heeren: D. v. Biezen, H. Wolthaas, K. Monster, A. v. d. Melj Gz„ J. Vianen, S. Heemskerk en Jac. y. Egmond] Jr. o— SASSENHEiM. Orgelbespeling van Feike Asma. De organist van de Hooglandsche Kerk te Leiden, de heer Feike Asma, gaf in de Herv. Kerk een orgelbespeling. Hoewel de opkomst niet groot was. behoefde de concertgever over aandacht niet te klagen. Het weinige publiek wist het ten ge- hoore gebrachte te waardeeren. Het programma werd op keurige wijze uitgevoerd en het zestal nummers, w. o. ook eenige bewerkingen van den organist onberispelijk vertolkt. Het nieuwe orgel kwam bij deze bespe ling volkomen tot zijn recht.. De kerk was niet verwarmd; toch heb ben de afwezigen ongelijk gehad, want zij hebben veel gemist. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Overleden: B. Guyt weduwe van J. Geervliet o VOORHOUT. Voor het examen spreekonderwijs van de Vereenlging van spraakieeraren is te Amsterdam geslaagd Hub. J. A. Eggen, alhier. o VOORSCHOTEN. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Marie, d. van Jacob Bol en Maartje de Jong; Marinus Leendert, z. van Hendrik van Nielen en Jacoba de Graaf; Piet, z. van Jasper van 't Wout en Enne Aletta van Til; Izak z. van Teunis Uithol en Hendrika van Geest; Mijnsje Cornelia, d. van Dirk Roest en Cornelia van 't Wout. Gehuwd: Willem Boogaard, oud 22 jaar, wonende te Ter Aar en Anna Heinen, oud De Jongel.ver. Pred. 12 la, hield in het kerkgebouw a. d. Ruyterstraat onder veel belangstelling haar jaarvergadering onder leiding van den heer J. v. d. Meer. De leden C. v. d. Pol en J. Vroom lever den een tweetal keurige inleidingen over A.R. beginselen en geloofsbelijdenis. Na mens den kerkeraad der Geref, Kerk voer de het woord de heer J. Hoornenborg, ter wijl tevens de eere-voorzitter de heer J. H. Belgraver een korte toespraak hield. Het geheel werd afgewisseld met eenige voor drachten. Ds. Bosch verrichtte de sluiting. o BODEGRAVEN. In „Rehoboth" werd een propaganda film gedraaid voor de stichtingen voor lijders aan vallende ziekte te Haarlem en Heemstede, 's Middags ging een drukbe zochte kinderfilm vooraf, terwijl de avond samenkomst, die eveneens druk was be zocht, werd geopend door ds, Kliisener, De interessante film werd toegelicht door den heer Smit uit Haarlem. Ds. Klüsener besloot met een hartelijke opwekking tot steun aan dit mooie werk. Naar wij vernemen zal de zaak van de Inbraak bij de directrice der Chr. Nij verheidsschool in Febr. 1935, voor de Haag- sche rechtbank worden behandeld. De ver dachte twee jongelui uit de Meije werden reeds den dag na de in-hechtenis-neming vrijgelaten, doch de zaak is blijkbaar doorgezet. Een in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor de Chr. Bewaarschool heeft f. 97,90 opgebracht. Een tentoonstelling werd gehouden van het werk van de leerlingen der Chr. Scholen. Deze was toegankelijk voor de ouders, die daardoor gelegenheid kregen van het schriftelijk werk van hun kinderen kennis te nemen en daaroveT met de resp. onderwijzers en onderwijzeressen te spre ken. Menig ernstig onderhoud had plaats. Speciaal ook de tentoongestelde handwer ken trokken veel bekijks. BOSKOOP. Jaarvergadering Bosk. Ziekenkas Zelf Hulp. De Boskoopsche Ziekenkas „Zelf Hulp" hield ln hotel „Neuf" haar jaarvergade ring. De voorzitter, de heer J. G. Benschop, opende en gaf een uiteenzetting over het afgeloopen Jaar, wat voor de vereenlging betrekkelijk gunstig is te noemen. De notulen, alsmede het jaarverslag, werden onder dank goedgekeurd, ook het financieel beheer van den penningmees ter, waaruit bleek dat er geen aanleiding tot ongerustheid aanwezig is, had aller goedkeuring. Verslag werd uitgebracht over de boe ken enbeschelden, die door de controle commissie waren nagezien en in orde wa ren bevonden. In de controle-commissie voor 1936 wer den gekozen J. Pellehooren, G. Beuck- huyzen en P. Spijker en als plaatsvervan ger de heer A. v. Wijk Dz. Verder hadden er in het bestuur geen wijzigingen plaats. Als afgevaardigde naar de jaarvergade ring Prov. bond N.V.Z. werd gekozen de heer G. Beuckhuyzen. Een bestuursvoorstel tot wijziging der uitkeering werd aangenomen. De vereeniging heeft thans ruim 400 leden. Na een onbelangrijke rondvraag volgde sluiting. HAZERSWOUDE. Uitvoering der Harmonie. De Chr.. Muziekver. „De Harmonie var» Ilazerswoude" gaf ln het gymnastieklo kaal der Chr. School een openbare uit voering onder leiding van den dir., de heer J. G. Wakka van Leiden. Medewer king verleende een 6-tal heeren die sa menspraken hielden, en een 8-tal jonge dames, die een lintenspel uitvoerden. De eere-voorzitter, de heer A. Warnaar, opende met te doen zingen Ps. 68 vrs 10, ging voor in gebed en sprak een openings woord. Hierop werd aan den directeur ge legenheid geboden om met het corps en kele muzieknuumers te doen hooren. Het lintenspel liep uitstekend van stapel, ter wijl een samenspraak getiteld „De levende modepop" en één getiteld „Bram, de dok- tersbediende", beide uitgevoerd door een 6-tal heeren, die ztch uitnemend kweten van hun rol, een aangename afwisseling bracht. De muziekver. gaf nog een 5-tal nummers ten beste, wat met een welver diend en daverend applaus werd beloond. De eere-voorzitter sprak een woord van dank tot allen die tot het welslagen had den medegewerkt. Nadat gezongen was Gez. 194 vrs 1 ging de eere-voorz. voor in dankgebed. Aan mevr- Wakka werden in de pauze door den burgemeester bloemen aangeboden. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Nlcolaas, z. v. Theo doras Hermanus Lintsen en Johanna de Groot. o LEIDERDORP. Bijeenkomst der S.D.A.P. In ,,'t Wapen van Leiden" werd een goedbezochte openbare vergadering ge houden door de S.DA.P. De afd.-voorz., de heer Huisman, opende. De heer J. Oudegeest, oud-voorz. van de S.D.A.P., hield een rede over „Nationaal gevoel en socialisme". Spr. wees op de be strijding, die de SD.A.P. steeds heeft on dervonden. Men trachtte aan te toonen, dat de sociaal-democraten eigenlijk niet tot de volksgemeenschap behooren. Dit» kwam volgens spr., omdat de S. D. A. P. strijdt voor een beter leven op aarde en hij stelde de vraag, of dit nu „anti-natio naal" is. Uitvoerig stond spr. stil bij de werkloos heid en het groote aantal faillissementen, v.n. van kleine ondernemers. Hij weet den slechten toestand voor een deel aan het door de regeering gevolgde systeem. Ons volk is bekwaam en energiek en toch zinken wij tengevolge van de door de regeering gevoerde aanpassingspolitiek steeds verder weg. Als het zoo doorgaat, ontstaan dezelfde toestanden als vóór 40 jaar, toen er geen zorg voor goede wonin gen en geen sociale voorzorg was. Wel leidt deze politiek tot bescherming van het be zit, alzoo tot bescherming van een zeer klein deel van het volk. Hier toonde zich de werking van het nationaal gevoel ge heel afhankelijk va" de maatschappelijke positie. De mijndirecties laten buitenlanders in de mijnen werken, omdat deze werkkrach ten goedkooper zijn; er zijn reeders, die 8—2 Burgerlijke Stand. Geboren: Gerarda Maria Antonia, d. v. W. v. d. Geest en M. G. Lamboo; Meindert, z. van M. de Jong en E. de Vrij. Overleden: C. A. Verhoog, 52 j.; W. D. HoosRobertson, 77 J. Loop der Bevolking. Ingekomen: A. M. v. Veen, Bijdorpstr. 18c, van Wassenaar; A. J. Vem-mink, Papelaan 4 van Hellendoorn; D. Stakenburg, Rijndijk 160 d. van Voorburg: M. J. Nieuwenhulzen, Noortheystraat 33. van Leiden; C. M. Lam mere. Rijndijk 172, van Bodegraven. Vertrokken: H. J. de Romijn, naar Lei den; B. Th. Jonker, naar Den Haag. WARMOND. Vergadering „De Hanze". Na den kortgeleden geslaagden feest avond werd wederom een vergadering ge houden. De heer Slagter opende en heette in het bijzonder den geest, adviseur en den heer Mol welkom, welke laatste het wederzij dsche verplicht lidmaatschap" behandelde, dat misschien onaangenaam klinkt, maar toch van onschatbaar belang is. Het is een kerkelijk voorschrift. Hierna sprak kapelaan Drunen over ,De Midden stand en het Huisgezin". Geldzucht, haat en leugen vieren hoogtij en een groot hei dendom is in aantocht, aldus spr. Dit alles mist zijn funesten invloed niet op het ge zin en juist hierom worden de grondslagen van heel ons maatschappelijk en geestelijk leven aangetast, want het gezin vormt den grondslag voor het latere leven. Uit voerig stond spr. bij deze matérie stil, wees op de taak van vader en moeder in het gezin, zette de beginselen, waarop die taak is gegrondvest uiteen, en eindigde met den wensch, dat het huisgezin weer zou wor den teruggebracht tot God. want eerst dan zal de wereld maatschappelijk, en zedelijk vooruit kunnen gaan. De voorz. bracht beiden sprekers dank, evenals den heeren Paardenkooper, Flint en Van den Kerkhof voor de wijze, waarop zij het jaarfeest hadden voorbereid. Hierop volgde sluiting. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. De schoolkindervoeding - Het rooien van boomen in het park de Kievit. De Raad hield zijn eerste vergadering van het jaar. Afwezig de heeren Mr. Kie- wiet de Jonge, Dresselhuys en Rooijakkêrs, de laatste wegens ziekte. In zijn inleidend woord, herdacht de voorzitter het oud- raadslid dr. Verloop. Hij schetste het een voudige goede karakter van Dr. Verloop en twijfelde er niet aan, of zijn nagedachtenis zal nog lang ln herinnering blijven. Deze woorden werden staande aangehoord. Het oudste raadslid, de heer Bazelier, beantwoordde de rede van den Voorzitter. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van Ged. Staten, waarbij in overwe ging1 werd gegeven de legesverordening ten aanzien van de vergunningen voor het plaatsen van een tent op het strand te ver lagen. B. en W. wenschen te berichten, dat er voor wijziging geen aanleiding bestaat. Dit voorstel werd na discussie goedgekeurd. Een adres van bewoners van den Kat- wijksche weg, om hun perceelen aan het electriciteits-net te doen aansluiten, gaat om prae-advies. In tweede instantie werden hierna de algemeene politieverordening en de ver- keersverordening behandeld. De voorzitter gaf in overweging in het ontwerp thans geen wijziging meer aan te brengen. Na discussie werd hiertoe beslo ten. Bij het voorstel tot vaststelling van een verordening, regelende de rangen, de be noembaarheid en bezoldiging van de poli tie bepleitte de heer Wildt Meijboom o.a. een verhooging van de jaarwedde van den Inspecteur. Dit voorstel werd verworpen met 7 tegen 5 st.. waarna de voorstellen van B. en W. werden aangenomen. De salarisverordening werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. op enkele onderdeelen gewijzigd. Besloten werd mede te werken tot ver betering der speelplaats bij de bijzondere school aan de Bloemcamplaan. Tot lid ln de Commissie van Toezicht op het L. O. werd benoemd Mr. J. J. Schok king. Hierna kwam ter tafel het prae-advies op een adres van de S.D.A.P. om school - voeding in te voeren. B. en W. adviseeren afwijzend. Zij meenen dat de overheid zich afzijdig dient te houden van een terrein, dat bij uitstek tot de taak der ouders be hoort en dat alleen dan een aanrakings punt met de gemeente kan worden gevon den als er financïeele onmacht is of de particuliere liefdadigheid tekort schiet. Bo vendien komt onvoldoende voedingstoe stand in de gezinnen, waarvoor schoolvoe- dlng wordt verlangd, slechts sporadisch voor. De heer Boender betreurde dit prae-ad vies. Hij weet bij ervaring, dat de voeding in vele gezinnen gebrekkig is. Bovendien gaat het hier niet om hulp voor gezinnen van werkloozen, maar voor die gezinnen, waarvan het hoofd een onvoldoend loon geniet. HIJ bepleitte het instellen van een onder zoek naar den voedingstoestand door mid del van invulformulleren. Er ls gezegd, dat Maatschappelijk Hulpbetoon bijspringt, maar die instelling is gebonden aan regels en steunt maar zelden gezinnen, waar het hoofd werk heeft. De heer Breedveld gaat accoord met het prae-advies. Terecht zeggen B. en W. dat de kwestie van de voeding het terrein der ouders is. Spr. wijst op het werk verricht door instellingen van weldadigheid. De S.D.A.P. kent die niet, speculeert slechts op de overheid. Zij heeft maar één instelling, het rijke N.V.V., maar dat doet niet aan werken van barmhartigheid. Wanneer er ondervoeding is, zegt hij zal er een orgaan moeten komen, om dit te bestrijden en dan zal hij den heer Boender steunen. De heer van Bemmelen meent, dat, wan neer er ondervoeding is, het noodzakelijk zal zijn de steunnormen te herzien. Hij be pleit verder een meer positief rapport van den Directeur van den Geneeskundigen Dienst. De heer Idenburg ziet in het prae- advies een tegenstrijdigheid. Hij gaat met B. en W. mede, waar zij zeggen, dat de kwestie van de voeding bij de ouders hoort. Echter leest hij, dat er, wanneer er finan cïeele onmacht is of de particuliere instel lingen tekort schieten, een reden voor de overheid is tot ingrijpen. Verder gaat hij niet in op deze zaak, omdat er hier van ondervoeding geen sprake is. Hij vraagt slechts, dat de Directeur voort zal gaan, aandacht aan deze zaak te schenken en dat de raad op de hoogte wordt gehouden. De voorzlter zegt. dat de heer Boender niet opkomt voor de kinderen van werk loozen, terwijl de heer van Bemmelen daar voor wel aandacht heeft gevraagd en ver hooging van den steun bepleit. Spr. onder schrijft dit niet. Wanneer twee gezinnen hetzelfde bedrag genieten, is het mogelijk, dat bij het eene ondervoeding voorkomt, bij het andere niet. Dat is een zaak van de hulsmoeder, hoe zij het geld besteedt. Den heer Idenburg antwoordt hij, dat in het prae-advies gagn tegenstrijdigheid is. B.' en W. hebben de bedoeling gehad erop te wijzen, dat, wanneer de menschen on machtig zijn of particuliere instellingen, tekort schieten, Maatschappelijk Hulpbe toon kan bijspringen. Na discussie werd het voorstel aangeno men met 11 st. Tegen de heer Boender (S.D.A.P.). Volgde voorstel van de heeren Bolten en Kolff om de subsidieregeling voor het bewaarschoolonderwijs in te trekken. Het werd verworpen met 102 st. Met alg. st. werd B. en W. opgedragen prae-advies uit te brengen over een voor stel Kiewiet de Jonge inzake 10°/o bezuini ging op genoemd onderwijs. O.a. was aan de orde een voorstel om een perceel weiland aan den Katwijksche weg, groot ongeveer 4>/i H.A., dat deels als voet balveld en deels als-weiland werd gebezigd, in te richten als sportterrein. Naar B. en W. mededeelen. is het mogelijk op dit terrein twee voetbalvelden en drie hockeyvelden te leggen. GegadigdiSfcft-de voetbalvelden ls de R.K. VoetbalvS^.Bfauw-Zwart" voor de hockeyvelden de Hockey-Club de Kievieten, terwijl zij bereid zijn de velden te huren voor den prijs van f. 100 per veld en per jaar. B. en W. stellen voor van gemeente wege de terreinen ih te richten en te ver huren aan de beide vereenigingen; aldus besloten. De heer Bolten stelde eenige vragen be treffende het rooien van boomen in het Park de Kievit, waartegen door 70 bewo ners van dat park protest was aangetee- kend. De voorzitter zeide,.dat dit rooien ge schiedt uit een oogpunt van schoonheid en ter bevordering der groei der overige boo men. Na uitvoerige tóelichting en discussie werd besloten het advies van den deskun dige. die rooien noodig oordeelt, te volgen. Hierop sluiting. Door het pi. Comité werd als resultaat van zijn Inzamelingen aan het Nat. Konin gin-Moeder Herdenkingsfonds een bedrag ad f. 913.76 afgedragen. Door de ver. „Wassenaar Vooruit" en het Dep. van het Nut werd een lezing ge houden in het Centraal Theater, waar dr. W. G. H. van der Sleen uit Haarlem het woord voerde over „Met de KI.M. naar Ned. Indie per vliegtuig" toegelicht met lan taarnplaatjes. De aanwezigen genoten bui tengewoon. Zeer terecht' bracht de heer Kraamer namens de aanwezigen dr. van der Sleen warmen dank voor het gebodene. ZEVENHOVEN* Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje d. van C. de Gier en P. Hoogendoorn; Comelis Petrus Maria z. van P. H. Wahle en T. J. de Graaff. Ondertrouwd: Josephus Johannes van Lammeren 30 jaar en Hermina Clasma Bakker 24 jaar, De bevolking bestond op 1 Jan. 1936 uit 1085 personen, 571 m. en 514 vr.). Gp 1 Jan. 1936 bedroeg het bevolkings aantal 1075 (569 m, en 516 vr.). De haltedhef H. Stek der Ned. Spoor wegen is overgeplaatst naar Amsterdam. De St. Jansclub gaf haar tweede uit voering in dit seizoen in het RJC. Bonds- gebouw, welke goed geslaagd mag heeten. De belangstelling was niet zoo groot als de vorige keer. De Nieuwjaarecollecte langs de hui- 3e n^der Herv. Gem. heeft opgebracht bijna 0 ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Sara, d. van J. Verhoeff en E. van Wamelen Gerrit, z. van A. Lamboo en J. Wieriks Susanna Maria, d. van J. Rozenboom en C. M. Vleggeert Cornells, z. van P. Bontebal en G. G. Westhoek Laurens Dirk, z. van A. Havenaar en C. A. Kind Neeltje Maria, d. van J. Clement en G. Roos Roelof Johannes, z. van T. Kinkel en L. L. Radémaker. Ondertrouwd: J. A. v. Winden 25 j. en G. W. A. Ruigrok, 21 j. P. G. v. Vliegen 21 j. en J. Hagens 18 j. Overleden: M. Lamens 82 j. wed. van W. v. d. Tas. 24 Jaar; Arie van Klaveren, oud 21 Jaar met Francelntje Bouwens, oud 21 jaar. Overleden: Maria van Klaveren, oud 66 jaar, echtgenoote van Johannes van Hars kamp; Pleuntje van den Bergmoud 79 Jaar. weduwe van Pleter van Vugt; Bartho- lomeus Overes. oud 79 jaar, weduwnaar van Marljtje van der Laan. Loop der Bevolking. Ingekomen van: Hattem, Adryaantje Koopmans, onderwijzeres Emmalaan 32: Haarlem, Gerrit Groot, magazijnbediende Raadhuisstraat 243; Zwammerdam. Simon Th. J. van Vliet en gezin, chauffeur. Pr. Hendrikstraat le; Leiden, Antonia A. VermelJ gehuwd met R. Sijtsma zonder beroep Hooftstr. 145; Boskoop Jannigje Konijn dienstb. Groeneweg 26: Woerden, Jacobus van Slagmaat en gezin wasch- industrieel, Pr. Hendrikstraat ld; Wou- bragge. Maarten van Dolder, veehouder, Zuideinde 67; Wilnis, Jacoba van Harber- den, huish., Zuideinde 5a. Vertrokken naar: Bodegraven Zuidzijde 34. Anna C. van den Hoorn, z. beroep; Brammen Eerbeek. Jansje B. van Dijk, z. beroep; Hazerswoude A. 13. Johannes W. Kaptein, bakkerskn.; Wassenaar Wltten- burgerweg 44, Frecfedirka C. Noordenbos dienstb.; Breda Baronielaan 117, Theodoras P. A. Bouwens. vertegenwoordiger; Katwijk Varkenvlsserstraat 303, Adriana K. Vooijs z. beroep; Arnhem Bakenb.weg 230, Pieter den Ouden boomkweeker; Gouda Muilen poort 10, Gysbert van der Nagel en echt genoote z. beroep: Leiden Steenstraat 1, Helena Visser dienstb. Pr. Hendrikstr. 15; Woubrugge, Zuideinde A. 153. Petronella G. van den Berg, dienstb.; 's-Gravenhage Westeinde 232a, Pieter A. van Heusden, timmerman. Autobus aangereden. Op den Oudshoornscheweg hoek Heeren- Weg ls gistermiddag omstreeks kwart voor één door een vrachtauto met aanhangwa gen van de firma Bonda alhier, komende van den Heerenweg, een autobus van de N.A.L., komende uit de richting Leiden, aangereden. Na de aanrijding reed de autobus tegen een boom en, geraakte met de bumpers zoodanig tegen den boom be kneld. dat een kraanwagen den Wagen moest wegtrekken. Van achteren links ont stond ln de carosserie der bus een groote scheur, terwijl het portier werd bescha digd. De inzittenden kwamen gelukkig met den schrik vrij. Ook een op dit kruis punt staand verkeersbord van den A. N. W.B. moest het ontgelden. Het ongeval werd veroorzaakt, doordat de bestuurder der vracht-auto geen voorrang aan de autobus verleende. De schade zal onderling worden geregeld. Opbrengst collecte Crisiscomité. De opbrengst van de hulscollecte ten bate van het pl. crisiscomité bedraagt f. 865.49, terwijl het resultaat van het schriftelijke verzoek om een bijdrage een bedrag is van f. 1242,50, in totaal f2107.99, benevens verschillende giften in natura. Het comité betuigt allen oprechten dank! Ouderavond Ned. Herv. School. In het gebouw „Salvatorl" dat door d» welwillendheid van den heer P- Ravens- berg Dz. met bloemen en palmen was ver sierd. hield de Chr. Ned. Herv. School haar jaarlijkschen ouderavond. Na opening door den voorz., den heer A. E. Stljkel, bracht het hoofd der school, de heer F. v. d Mast, verslag uit over het afgeloopen schooljaar, dat van veel zege ning en groei kon getuigen. Het onder werp van den heer J. W. Brusse, n.l. „Zit ten blijven", dat voor kind, ouder en on derwijzer zeer leerzaam was. werd met on verdeelde belangstelling gevolgd. Voor de pauze liet mej. E. H Meerholz met eer» 20-tal meisjes van Klasse 3 eenige wel dadig aandoende zangnummertjes hooren, terwijl door een 3-tal kinderen elk eer» van humor tintelend versje werd voorge dragen. In de zeer gezellige pauze werd weer genoten van de bezichtiging van handwerken en repetitiewerk, terwijl de heer Kooy op orgelmuziek vergastte. Niet minder succes had het meisjeskoor met een 5-tal speelliedjes onder leiding van mej. Meerholz. De heer A. Sytsema sloot met dankgebed. Jaarverg. Brandstoffenver. „Voorzorg". Bovengenoemde vereeniging hield in hotel „Neuf" haar Jaarvergadering. De voorz. de heer C. Bekenkamp. opende; de notulen, alsmede het financieel verslag van den penningmeester werden onver anderd onder dank vastgesteld. Uit het jaarverslag van den secr. den heer W. Kruiswijk bleek, dat de vereeniging steeds groeit, en thans 446 leden telt. Aan de le den is in het afgeloopen najaar afgele verd: 2469 H.L. kleine en 2809 grootere anthraciet, 989 H.L. eierkolen en 566 H.L. cokes. De leden waren zeer tevreden over de geleverde brandstoffen. Als bestuurs leden werden herkozen de heeren C. Be kenkamp en J. J. Weller, gekozen werd de heer v. C. Hoogeveen. Voor Zondag, 26 Januari, zal de Zon- dagdienst worden waargenomen door dr. P. du Buy, tel. 40. De Chr. geh. onth. vereeniging. afd. Boskoop, hield ln de Chr bew.school aan de Nieuwstraat een algem. vergadering, welke zeer goed bezocht was. De voorz. sprak het welkom, waarna de agendapunten vlot werden afgehandeld. Als attractie werd het filmwerk „Wraak" vertoond, dat. evenals een goed verzorgd bilprogramma. goed insloeg en met groote aandacht werd gevolgd. Voor een geheel gevuld gebouw der Geref. Kerk, gaf het Chr. gemengd koor „Sursum Corda", onder leiding van haar dir., den heer H Hoedemaker een goed geslaagd kerkconcert. Het met zorg sa mengesteld programma werd onder adem- looze stilte vlot uitgevoerd. De heer Jan Erkelens uit Alphen verleende voor orgel en plano zijn medewerking. 0

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7