LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Vrijdag 24 Januari 1936 WEERBERICHT. RECLAME. VINDT Z'N WtCD<3A NIÉT I T-E-L, 2 6 9 7 STADSNIEUWS. UIT NED. OOST-INDIË. Militair vliegtuig gevallen bij Waalhaven. NAGEKOMEN BERICHTEN. RECHTZAKEN. BUITENLAND. DE FRANSCHE CRISIS. BEURSOVERZICHT. MAIKT k BERICHTEN 'n Woest Automobilist. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 756. pedenmlddag 3 uur: 757, TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned Meteorol. Instituut te De Blldt Hoogste stand 762. 8 te Boedapest. Laagste stand 743.5 te Hernösand. Verwachting tot den avond van 25 Jan.: Matige tijdelijk wellicht toenemende wind uit Zuidelijke richtingen. Zwaar bewolkt tot betrokken kans op eenlge regen. Aanvankelijk weinig verandering in tem peratuur, later mogelijk zachter. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind te 9.30 aan alle posten: „Attcntiesein neer". BUITENLANDSCH WEEKBERICHT. V. h. Kon Ned Meteorol. Inst. De Bildt. De depressie over Scandinavië vulde verder op, haar centrum verplaatste zich Oostwaarts en de hoofdkern ligt thans boven de Botnlsche Golf, een tweede kern bevindt zich nog voor de kust van mid- den-Noorwegèn, terwijl over de Oostzee nog een secundaire aanwezig is. Hier en. daar sneeuwt het over Zweden en Noor wegen, doch de afgetapte hoeveelheden neerslag zijn minder groot dan gisteren; de matige vorst houdt er nog stand. Het hoogedruk gebied, dat gisteren over Zuid-Frankrijk was gelegen, bewoog zich Oostwaarts en bevindt zich thans over Zwitserland, Zuid-Duitschland, Oostenrijk, Hongarije en Noord-Italië. Over Zwitserland en Zuid-Duitschland keerde de lichte vorst weer terug, terwijl de temperaturen in Noord-Dultschland stegen, In het Westen en Zuidwesten van ons waarnemingsgebied, wint dd nieuwe Oce aan-depressie snel terrein. Vooral ln de Golf van Blscaje dalen de barometers flink, over Zuid-Frankrijk zijn bij Zuiden wind en föhn over de Pyreneeën de tem peraturen sterk gestegen. De nieuwe depressie brengt reeds regen over Bretagne, het Zuiden van Engeland en Schotland. Over IJsland handhaaft zich de hooge drukking met vrij lage tem peraturen. Het ls te voorzien, dat de Invloed van de Oceaan-depressie zich ook ten onzent zal doen gevoelen. De wind blijft uit Zui delijke of Zuidoostelijke richting waaien en voert aanvankelijk nog wat koude lucht uit het Zuidoosten aan. De regenkansen nemen toe, later zal de temperatuur wel licht iets stijgen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 2gr. C. (36 gr. F.). 12 uur 's midd 5'/; gr. C. (42 gr. F.) 3 uur nam.: 6 -gr. C. (43 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 4.19 uur; nam. te 4.39 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 5 uur n.m. tot 7.25 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 24 Jan. op 7.51; onder 17.04. 7684 v.o.WtRÉSTR. A BRAND TE HAARLEM. De brandweer ging den verkeerden kant op! Hedenmorgen heeft een felle brand ge woed in perceel Ursulastraat 23 te Haar lem, bewoond door den heer F, Smits. Doordat de mededeeling in de garage van de brandweer verkeerd werd verstaan re den de auto's eerst naar de Teslastraat in het Zuiden der stad- Toen men daarna in de Ursulastraat arriveerde stond het huis in lichter laaie. Hoewel het vuur met 4 stralen werd bestreden, brandden de bovenverdieping en de zolder totaal uit Een kat kwam in de vlammen om. Een schoorsteen van het belendende huis stortte gedeeltelijk in waardoor in de keuken schade ontstond. Waarschijnlijk ls de brand ontstaan door het vlam vatten van een petroleumtoestel. De heer S. was verzekerd. DE HEFFING OP BOTER. De heffing op boter en de vervoerver- gunnlng voor buitenlandsche boter zijn voor de volgende week vastgesteld op 95 ct. per K.G. o VERGADERING EERSTE KAMER. De voorzitter van de Eerste Kamer is voornemens de Kamer bijeen te roepen tegen Dinsdag 4 Febr. des avonds te half negen. Het ligt in zijn bedoeling tegen Woensdag 5 Febr- te 11 uur in den voorm. het ontwerp crisis-hypotheek-aflossings- wet 1936 aan de orde te stellen; daarna zal een aanvang worden gemaakt met de algemeene beschouwingen over de rijks- begrooting dienstjaar 1936, indien althans het eindverslag tijdig zal zijn vastgesteld. de kerkplein spoedig vlot? Tengevolge van de hooge zeeën ls de „Kerkplein" bij Egmond aan Zee heden ongeveer 12 M. met den voorsteven naar zee gekomen, zcodat de positie van het schip op het oogenblik zeer gunstig is te noemen. De kans bestaat dat de Kerkplein spoedig vlot zal worden gebracht. overeenkomst met belgie. Blijkens een mededeeling van 't ministe rie van Sociale Zaken is tusschen Neder land en België een vestiglngs- en arbeids- verdrag getroffen, welk verdrag op 6 Febr. as. in werking zal treden. In dit verdrag is o.m. het verrichten van arbeid door grens arbeiders geregeld. Voor de toepassing dezer regeling worden als grensgebied in Nederland de provincies Zeeland, N. Bra bant en Limburg, ln België de provincies West Vlaanderen (departementen Brugge, Ostende en Thielt), Oost Vlaanderen (de partementen Gent, Eklo en St. Nicolaas Termonde) Antwerpen, Limburg en Luik. (Verviers, Luik en Warremme). mil it aria. Aan den len luitenant P. H. Steenhauer van het 4e Regiment Infanterie is door den Nederlandsche Bond van Vrijwillige Burgerwachten toegekend het „Kruis van Verdienste". De uitreiking zal plaats hebben op Zater dag 1 Februari a.s. te 15.00 op het militair hospitaalveld aan den Morschsingel, waar bij verschillende autoriteiten aanwezig zul len zijn. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heer A. J. de Bruyn (Den Haag), voor het doctoraal examen Geneeskunde de heeren A. K. A. Gijsbertl Hodenpijl (Den Haag) en H_. M, Huetlng (Katwijk); voor het artsexamen eerste ge deelte de heeren: J. A. Boorsma (Oegst- geest); C. Matthysen (Helmond) en. D. N. Grapbert (Den Haag). Bevorderd tot arts: de heeren J. G. Beun- ders (Den Haag); M. Pool (Den Haag) en C. J. H. Engels (Rotterdam). MARKEERING VAN DEN LAGE RIJNDIJK LEIDEN—LEIDERDORP. De weg over den Lage Rijndijk, tusschen de Spanjaardsbrug alhier en de Hoofd straat te Leiderdorp, is vlak langs het water gelegen, terwijl hij sterk afhelt naar den waterkant, waardoor voor auto's, vooral bij gladheid van het wegdek, gevaar bestaat in het water te rijden. In verband hiermede heeft de A.N.W.B. aan het Gemeentebestuur van Leiden ver zocht. afdoende verbetering te willen doen aanbrengen en, zoolang deze niet ge schiedt, aan het bezwaar zooveel mogelijk tegemoet te komen, door het aanbrengen van een wegmarkeerlng langs den water kant. Hieraan is thans voldaan door plaatsing van rood-wit geverfde palen, ln de kosten waarvan de A.N.W.B. een bijdrage heeft verleend. SCHERMWEDSTRIJD OM DEN GIJSBERTI-WISSELBEKER. Een belangrijk tournooi in de Graanbeurs. In de groote zaal van de Graanbeurs wordt Zondag alhier de jaarlijksche schermwedstrljd gehouden om den Gljs- bertibeker. Door den Kon. Ned. Am. Schermbond is bepaald dat de nummers één en twee uit dit tournooi naar de door den bond inge stelde hoofdklasse overgaan en vrijgesteld worden van de voorronde van de wedstrij den om het kampioenschap van Neder land. Gelijk bekend zullen er geen officie ren mogen meedoen omdat deze niet te gen onderofficieren mogen uitkomen. Niettemin zijn er reeds 26 inschrijvin gen. waaronder practisch het geheele Ólvmpische team, zoodat dit tournooi zeer belangrijk zal worden, j De wedstrijden beginnen om 11 uur. Er zal getrokken worden in 3 poules. AUTO DOOR EEN BRUG GEZAKT. In den afgeloopen nacht is een vracht auto van den Twentschen IJgoederen- dlenst, gelgden met vaten boter, door de brug over het Overijsselsch Kanaal bij den Zandbeltehnolen bij Diepenveen gezakt. Auto en Inhoud kwamen ln het kanaal terecht, zoodat het verkeer, zoowel te land als over 't water over den Rijksver keersweg, die de verbinding vormt van Deventer naar het Oosten des lands, ge heel gestremd is. De beide inzittenden van de auto kwamen met den schrik vrij. Hedenmiddag om 12 uur heeft de burgemeester op verzoek van het Carne- gie-heldenfonds aan den heer D. de Graaf, technisch ambtenaar 2de klasse bij Ge meentewerken, een zilveren horloge met Inscriptie uitgereikt wegens betoond moe dig gedrag bij het redden van een dren keling uit den Witte Singel in November j.L AMOKMAKER VEROORDEELD. AMFZNAN, 24 Jan. (Aneta). De amok- maker uit Gondang, die 13 personen doodde, is gisteren door den Sasak-raad onder presidium van den fungeerend voor zitter, 'tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld. 2 DOODEN Hedenmiddag tegen ongeveer 1 uur is ongeveer 1'/; K.M. ten Zuiden van het vliegveld Waalhaven bij Rotterdam een militair vliegtuig van Soesterberg door tot nu toe onopgeloste oorzaak gevallen; het toestel is geheel vernield. De beide inzittenden zijn gedood. Het zijn de reserve-luitenants L. Stech- boer en H. F. van Ernst beiden ruim 20 jaar oud. De machine was een Fokker C. 4 verkenner en was van ochtend vroeg te Soesterberg opgestegen. Onder leiding van den commandant der luchtvaartafdeeling, kolonel Best is on middellijk na het bekend worden van het ongeluk een onderzoek Ingesteld. Nader vernemen wij dat dit ongeluk te half een heeft plaats gevonden onder de gemeente Roon. Van 't vliegveld Waal haven zag men het toestel naderen; plot seling zag men dat van de machine een stuk van den vleugel afbrak. Het toestel maakte een zwenking en stortte met den neus omlaag. De heer Tolk stationschef op Waalhaven begaf zich direct naar de onheilso'aats. welke hU 10 minuten later bereikte Daar aangekomen trof hit een groote ravage aan. Het vlieg tuig was volslagen vernield. De wrakstuk ken waren overal verspreid De motor zat 1 M diep in den grond Onmiddellijk werden pogingen ln het werk gesteld om de slachtoffers te be vrijden Verscheidene onderdeden van de machine moesten worden afgezaagd, daarna konden de verminkte lichamen worden bevrijd. Een inmiddels gewaarschuwde auto van den Geneeskundigen Dienst heeft 't stof felijk overschot der verongelukten naar 't Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Later kwam de heer Roos, van den technischen dienst van Soesterberg ter plaatse, terwijl ook voor het onderzoek de commandant der luchtvaartafdeeling te Soesterberg, kolonel Best, op de plaats van het ongeluk arriveerde. HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft heden uitspraak gedaan ln de zaak tegen den .gedetineerd n gewoon dienstplichtig soldaat d. R. van het 1ste regiment veld artillerie te Utrecht, die door den Krijgs raad te 's-Hertogenbosch wegens het ver spreiden van een geschrift met onkrijgs- tuchtlgen Inhoud werd veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek der voorloopige hechtenis en ont slag uit den militairen dienst, zonder ont zetting uit de bevoegdheid om bij de ge wapende macht te dienen. Het Hof heeft dit vonnis bevestigd. Voorts werd uitspraak gedaan in de zaak tegen den gewoon dienstplichtig soldaat H. v. B„ van hetzelfde regiment, die door den krijgsraad wegens hetzelfde feit werd veroordeeld tot 9 maanden gevangenis straf. waarvan 6 maanden voorwaardelijk met aftrek der voorloopige hechtenis. Het Hof heeft dit vonnis vernietigd en veroordeelde v. B. tot 12 maanden gevan genisstraf onvoorwaardelijk met aftrek der Voorloopige hechtenis en ontslag uit den militairen dienst zonder ontzetting van de bevoegdheid bij de gewapende macht te dienen. Het hof heeft verder de zaken behan deld tegen den 20-jarigen gewoon dienst plichtig korporaal H. B. K. en den gewoon- dienstplichtig soldaat H. C. H., beiden van het 3e Regiment Veldartillerie te Breda. Op 18 Augustus I935,heeft soldaat H des avonds op den spoorweg tusschen Olden- broeken Wezep. op-een dwarsligger aan den eenen kant een-klemboutsleutel ge plaatst en aan de andere zijde een kraag- schroefsleutel, welke gereedschapstukken beide ongeveer ln verticalen richting be vestigd waren. In het midden van de spoorlijn heeft hij een ijzeren stophamer geplaatst, men den steel naar boven. Ver volgens heeft hij zich van deze plaats ver wijderd, waardoor gevaar is ontstaan, dat de personentrein van half tien van de richting Amersfoort naar Zwolle, die in de duisternis Óldenbroek passeert, zou ont sporen en zoodanig beschadigd zou .worden, dat de trein zijn reis niet zóu kunnen ver volgen Dé Krijgsraad te 's-Hertogenbosch heeft hem veroordeeld tot vijf maanden gevan genisstraf. Den korporaal K is ten laste gelegd, dat hij opzettelijk heeft nagelaten, te verhin deren, dat zijn mindere de bovenvermelde handelingen heeft verricht. De Krijgsraad heeft,, hem daarvoor ver oordeeld tot diTe maanden gevangenis straf met verlaging tot den rang van sol daat. Van deze vonnissen zijn beklaag den in appèl gegaan. Ook de auditeur militair heeft hooeer beroep aangetee- kend. De zaak werd nu opnieuw behandeld De verklaringen waren ongeveer gelijk aan die van den vorigen keer. Tegen den korpo raal eischte de advocaat-fiscaal 4 inplaats van 3 maanden gevangenisstraf en tegen den soldaat 6 maanden, touw werd gezet, voorloopig uitgesteld. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Voor den waarnemend politierechter prof. mr. van Bemmelen verschenen hedenoch tend J. P. N., bloembollenkweeker te Lim- men, C. J. N„ bloembollenkweeker te Heilo en C. J. O., aannemer te Haarlem, die ze keren A. Berg, bloembollenkweeker te Sas- senheim. mishandeld zouden hebben. Verdachten hadden van A. Berg geld te vorderen. B. mocht echter geen geld uitbe talen, omdat surséance van betaling was aangevraagd. lqngpest in magelang. MAGELANG, 24 Jan. (Aneta). In de onmiddellijke nabijheid van de kampemen ten overleed een Inlander aen primaire longpest. Uitgebreide voorzorgsmaatregelen werden genomen. VLIEGVFLD TE PADANG. PADANG, 24 Jan. (Aneta). Gister avond stelde de gemeenteraad van Padang een bedrag van f. 18.000.ter beschikking van het Vliegveldcomité, ter spoedige af werking en koop van het vliegveld, dat op naam van de gemeente wordt overge schreven. 0 salarissen gemeenteambtenaren padang. fADANG. 24 Jan. (Aneta). De'ge meenteraad besloot hst besluit tot stopzet ting van de psriodleke verhoogingsn van de ambtenaarssalarissen, dat einde 1934 door dezen raad wsrd genomen, in te trek ken. Binnen twee maanden zal een nieuwe salarisregeling aan den gemeenteraad ter goedkeuring worden aangeboden. B. verklaarde als getuige, dat, toen de drie verdachten bij hem kwamen en een dreigende houding aannamen, hij een ge laden revolver heeft getrokken en gescho ten heeft. Niemand werd geraakt, maar de drie bezoekers zouden zich toen op B. ge worpen hebben en hem tot bloedens toe geslagen en geschopt hebben. Verdachten gaven een andere lezing van het geval. B. zou zijn drie bezoekers eerst in de keyken hebben laten wachten. Zij hoorden, dat hij de politie opbelde. Daarna heeft hij een revolver getrokken en toen is verd. O. op hem toegesneld. Er ontstond een worsteling en het schpt ging af. De broeder van A. Berg, zekere N. Berg, verklaarde dat verdachten wel degelijk be dreigingen ten opzichte van zijn broer, den schuldenaar, hebben geuit. Toen O. op get.'s broer toesnelde, heeft N. Berg een stoel gegrepen en „er op los getimmerd", zooals de politierechter zeide. om zijn broer te steunen. Verdachten verklaarden, in geen enkel opzicht een dreigende houding te hebben aangenomen of bedreiging te hebben ge uit. Daar was huns inziens ook geen reden voor. want de broer van den schuldenaar heeft verdachten voorgespiegeld (daar zijn partijen het over eens), dat zij hun geld. althans een gedeelte daarvan, zouden krij gen. Voor den substituut-officier van Justitie, mr. Rouffaer, stond vast, dat er dreige menten geuit zijn. De mishandeling achtte hij bewezen. Tegen leder der verdachten werd f.50 subs. 25 dagen geëischt. j De politierechter zal over een week schriftelijk vonnis wijzen. Een student te Rotterdam had zijn motorfiets- aan zekeren K. V.. b-gkker te Wassenaar, verkocht, d.w.z. de motor was 00 afbetaling geleverd Met de betaling vlotte het niet erg: het totale verschul digde bedrag was f. 80 en na 5 maanden zou nog slechts f. 22.50 zijn afbetaald ver telde de student. Intusschen had de stu dent een anderen koooer voor zlin motor fiets gevonden en eischte van den bakker teruggave van den motor (waarop hii vol gens een contract betreffende de betaling van den motor het volste recht had), ter- Wiil hl) hem toezegde f. 22.50 terug te be talen. Er ontsjond een vechtpartij tusschen den bakker, die weigerde den motor af te staan en den student. Ook de vader van den bakker mengde zich erin en er vielen klaooen. waarvoor vader en zoon zich héden hadden te verantwoorden. De vechtpartij heeft zich afgespeeld op den Leidschen straatweg waar de heer B„ die zich als kooper had aaneemeld den mo tor Drobeerde terwiil V. ir. achterop zat. De student-eigenaar en twee ziiner vrien den. die bii de vechtoartil waren ver klaarden dat de heeren V. sr. en V ir. be dreigingen geuit, en met iizeren voorwer pen geslagen hebben. „Heeft uw zoon den eersten slag gege ven?" vroeg de politierechter aan V. senior. „Neen, edelachtbare. Zijn vader ls een bruut, maar hij is van zijn geboorte af al tijd zoo zacht als een lammetje geweest." luidde het antwoord. Beide verdachten ontkenden, de vecht partij op eenigerlei wijze te hebben uitge lokt. Naar de meening van verdachten is de heele zaak van den verkoop van den mo tor aan den heer B. een doorgestoken kaart. De student wilde aan V. jr. den motor af pakken, meenden zij. Het O. M. meende.dat niet was komen vast te. staan, dat ver dachten geslagen hadden, en vroeg vrij spraak voor de beide verdachten. De politierechter sloot zich hierbij aan en sprak vader en zoon vrij. PARIJS, 24 Jan. (Reuter). Hedenmiddag te 14.35 uur heeft Sarraut officieel zijn ministerie gevormd. De definitieve samenstelling is als volgt: Minister-president en Binnenl. Zaken Albert Sarraut. Minister van Staat: Paul Boncourt. Justitie: Yvon Delbos. Buitenl. Zaken: Flandin. Financiën: Regnier. Oorlog: Maurin. Marine: Pietri. Handel: George Bonnet. P.T.T. George Mandel: Openbare Werken: Chautemps: Luchtvaart: Deat: Nation. Opvoeding: Guernut: Landbouw: Thellier; Koloniën: Jac. Stern: Arbeid: Frossard: Volksgezondheid: Nicolle: Koopvaardij: De Chappedelaine Pensioenen Réné Bosse, Onderstaatsse cretaris van de premier Zay; Onderstaats secretaris van bfnnel. zaken Beauguette; Onderstaats-secretaris van oorlog Jacqui- not: onderstaatssecretaris van Justitie Mèxim Blbie; onderstaatssecretaris van Openb. werken Mazé; onderstaatssecre taris van Techn. Onderwijs Julien. HOOGE RAAD. Prof. Steger contra den staat. De Hooge Raad heeft heden arrest ge wezen in de bekende procedure tusschen prof. Steger, buitengewoon hoogleeraar te Delft, als eischer, en den Staat der Neder landen en het cassatieberoep van prof. Steger verworpen. Overwogen werd dat 't 5e lid van art. 1 van het Bezoldigingsbe sluit voor rijksambtenaren 1928 den mi nister de bevoegdheid verleent om ln be paalde gevallen af te wijken van de vast gestelde normen. AMSTERDAM, 24 Jan. De omzetten op de beurs waren wederom beperkt. De stemming was ongedecideerd. Het opmer kelijkst was het krachtig herstel der Be- leggingsmarkt. Vooral van Nederl. Staats papieren. De 4°/o obligaties Nederland en Ned Indië noteerden belangrijk hooger. Ook Oude Schuld was beter gedisponeerd. De nieuwe 4,14 obligaties werden even eens genoteerd en waar de koers in over eenstemming was met de bestaande soort was de noteering beneden den Inschrij- vingskoers. Gemeentelijke en provinciale obligaties waren beter van toon. Voor Amerik. fondsen werd goede belangstel ling getoond doch de omzetten waren niet groot. In sommige speciale soorten ontwikkel de zich een geanimeerde affaire. Vrij druk was het in City Service en Radio Corpora tion Eenlge beweging ontstond in Koper waarden en spoorwegaandeelen. In navol ging van Wallstreet kwamen de noteerin- gen hooger. Op de locale markt was het kalm en van een bepaalde stemming kon niet worden gesproken. De meeste soorten waren on veranderd, Van Rubbers ging nog al wat om in Anisterdatrf Rubber. Van handel in Tabakken was niet veel te bemerken. Ook de Indusfjrieele' fondsen werden op be scheiden ivoet verhandeld. - Suikerwaarden legden een neiging tot terugloopen aan den dag Groote koersver schillen ontstonden niet. Scheepvaartaandeelen waren stil en ge drukt. Van de Oliewaarden bewogen Ko ninklijke zich binnen nauwe grenzen De Amerikaansche soorten golden eerder iets lager, hetgeen verband hield niet winstneming. WISSELKOERSEN Engeland 7.29 (7.29'/;)Duitschland 59.27 (59.27); Frankrijk 9.71'/; (9.72);' België 24.88 (24.90); Zwitserland 47.91 (47.92); Denemarken 3267'/; (32.57'/;); Zweden 37.60 (37.60); Noorwegen 36.65 (36.65)N.- York 1.45 13/16 (1.47 7/8). Prolongatie ,2 pCt. Tusschep haakjes ztin dg koersen van gisteren. is eén qévaariljk Op+imist VRIJDAG, 24 Jan. Veemarkt. Aange voerd 467 runderen. 172 kalveren, 903 schapen 500 varkens. Stieren 6. 133 kall en melkkoeien prijzen f 75185 handel tam. 158 varekoelen e.a. f 80140, stug. 170 vette koeien f 80185, 2846 ct. p. K.G. schoon gewicht, tam. 27 vette kal veren f. 5090, 5482 ct. stug. 195 nuch tere kalveren 158.50, vlug. 100 vette schapen f 11—19, lui. 600 lammeren f 12— 15, duur. 203 weideschapen 1913. 230 mestvarkens f 14—27 stug. 270 biggen f 9 13 vrij goed-, 5 paarden, 6 bokken en gei ten f2—9. Kaasmarkt. Aangevoerd 61 partijen, w.o. 44 part. 'Goudsche kaas en' 17 part. Leid- sche kaas. le soort Goudsche kaas p. 50 K.G. van f 2122.50. 2e f 1920. le soort Lelden f 1518. Handel matig. BODEGRAVEN. 23 'Januari. Elerenvel- ling B.P.K.V. Aanvoer 8773 stuks kipeieren, prijs f. 3.203 70 voor witte; bruine f. 3.70 4.20; eendeleren f.3 20—3.60; kippen 35 tot 65 cent. LEEUWARDEN, 24 Jan. Zuivel: sleutel kaas 315; nagelkaas 110; Goudakaas 16; Edammerkaas 1735. Aanvoer 4387. - Veilingboter 1.40 per K.G. 1.22. Aanvoer 1/3, 6/6," 1/12 Commissie 55. Goudsche kaas 20 plus 1—107; per 50 Kg.. 40 plus 15'/s16 p. 50 KG.; volvet 19'/= -20 per 50 KG. Edammerkaas 20 plus 9'/: 10'/; per 50 KG.. 40 plus 157;—16 per 50 KG. Broodkaas 40 plus 15'/;16 p. 50 KG.; Leidsche kaas 20 plus 1010'/; Stemming goed. NIEUWKOOP. 23 Jan. Aangevoerd 1896 eieren. Prijs f. 3.153.85 p. 100 stuks. NIEUWVEEN, 23 Januari. Kipeleren. Aanvoer 1053 stuks, prijs per 100 st. f. 3.05 4.80; Eendeieren: aanvoer 95 stuks, prijs per 10U st. f 2.252.40: Kaas per pond 22 cent. VOORHOUT. 23 Januari Aanvoer 40 ko nijnen, prijs f.0 20—2; 8 duiven 5055 ct. per paar: kippen 30—65 cent. WESTLAND. 23 Januari. Westlandsche Snij bloemenveiling. Anjers f. 5 8010.60 per 100; Piumosa 1529 ct. per bos. 1116 per bos; Copland 16—23 ct.; William Pitt 31—35 ct.; Le Notre 43 ct.: Victoire 18—25 ct.: Prins van Oostenrijk 1722 ct.; Mr. v. d. Hoeff 23 27 ct.; Albine 31—24 ct.: Ibis 17 ct.; Mu- riïlo 18 cent. WOUBRUGGE. 23 Jannuarl Eierenvel- ling. Aanvoer 1870 eieren. Prijs kipeleren f. 3.10—3.70 per 100- stpks. Kaas 30 cent per- K.G. ZOETERMEER. 23 Januari. ElerveiUng. Aanvoer 5000 stuks. Prijs kippeneieren f. 3.254.25; eendeneieren 2.95—3 ?0 per 100 stuks. ZOETERWOUDE. 22 Januari Veiling: kipeieren f. 3.60^.40; eenden f. 2.80; kip pen f. 0:60—1.10; 'hanen f. 0.600.70; ko nijnen f.1.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3