DE ONGESTELDHEID VAN KONING GEORGE. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 20 Januari 1936 Onrustige nachten - Enorme belangstelling BERICHTEN VICKS H0ESTB0NB0NS BUITENLAND. Jumrr; m t FINANCIEN. lllllillllllllllllilllllllllllllllüillllIIIIIIIK 'Illlllllllllflllll|]|!ll||9ll9|||i|j|il|||||||||l Regentschapsraad wordt tijdens ziekte ingesteld. Nadat aanvankelijk zeer ernstige berich ten omtrent een onrustigen nacht van Za terdag op Zondag binnenkwamen over den gezondheidstoestand van Koning George, wijst het bulletin, dat gisteravond tegen 8 uur door de drie lijfartsen werd uitgegeven er op, dat geen verergering is ingetreden. Het bulletin luidde als volgt: „De Koning heeft een rustigen dag ge had. In den toestand van Zijne Majesteit Is geen wijziging ingetreden". Hedenmorgen meende men te weten dat de toestand onveranderd was, maar dat de Koning weer een onrustigen nacht had. Gelijk gemeld, was de specialist voor hartzlekten Sir Maurice Cassidy in consult geroepen. Zaterdagmiddag is hij echter weer uit Sandringham vertrokken. Den Koning wordt tijdens zijn ziekte telken male zuurstof toegediend, maar in welinge lichte kringen wordt verklaard, dat dit een procédé is, dat de laatste jaren bij bron- chiale aandoeningen vaak is toegepast, zoo dat aan dit feit niet te veel belang moet .worden gehecht. Zooals bekend, staat koning George on der geneeskundige behandeling van drie doctoren, Lord Dawson of Penn, Sir Frede ric Willians en Sir Stanley Hewett. Eerstgenoemde, die reeds buitengewoon lijfarts was van koning Edward, is de ge wone lijfarts van koning George en van den prins van Wales. Hij was het, die ook in 1928 de dagelijk- sche bulletins onderteekende tijdens de ernstige ziekte van den koning. Onder zijn behandeling stond ook de her togin van York tijdens haar jongsten aan val van griep, waarbij zich longontsteking voordeed. Sir Frederic is chirurg voor de hofhou ding van Zijne Majesteit in Sandringham. Dezelfde functie bekleedde hij reeds bij koningin Alexandra en hij werd ook gecon sulteerd. toen de hertog van Gloucester geopereerd werd aan den blinden darm. Sir Stanley Hewett is sedert 1914 chirurg ln dienst van den koning en sedert 1923 van den prins van Wales. In 1928 tijdens de toenmalige ziekte van den koning vertoefde hij dag en nacht in Buckingham-palace. De prins van Wales en de hertogen van Kent en York vertoeven allen te Sandring ham. Ook de dochter van den koning, de gravin van Harewood is met haar echtge noot van Londen naar Sandringham ver trokken. De Aartsbisschop van Canterbury heeft zich eveneens naar Sandringham begeven. In hofkringen wordt er evenwel op gewe zen, dat de aartsbisschop dit bezoek in de eerste plaats als persoonlijk vriend van den koning brengt. Te Londen was het voor Buckingham- paleis den geheelen dag een komen en gaan. Vooral na kerktijd hebben zich vele honderden naar het paleis begeven om er kennis te nemen van de laatste berichten over den toestand van den beminden koning. De koning van Italië heeft door den am bassadeur te Londen, Grandi, laten infor- meeren naar den toestand van den koning en zijn beste wenschen doen uitspreken voor een spoedig herstel. In verband met diens ziekte heeft Adolf Hitler den koning van Engeland een tele gram gezonden, waarin hij verklaart, op recht te wenschen, dat de koning spoedig zal herstellen. Uit alle deelen der wereld komen tele grammen binnen, getuigend van belang stelling in den toestand van den vorst. De keizer van Japan heeft een persoon lijk telegram gezonden aan de Britsche Koninklijke Familie, waarin hij mededeelt met leedwezen kennis te hebben genomen van de ziekte van koning George en de hoop uitspreekt op een spoedig herstel. De belangstelling voor de ziekte van den Koning van de zijde van het publiek is natuurlijk ook enorm groot. Tallooze men- schen verdringen zich voor de poorten van het paleis te Sandringham, in de hoop op nieuwe berichten. Na afloop der bioscoop- en schouwburgvoorstellingen, kwamen ve len kennis nemen der bulletins. Ook voor de poorten van Windsor Castle verdron gen zich talloozen, die het laatste nieuws bespraken. Buitengewone levendigheid heerschte ook in het kleine dorp Dersingham, dat het dichtst bij de paleisgebouwen van Sandrhigham is gelegen, waar de koning ziek ligt. Een 50-tal journalisten en fotografen zijn aangekomen. Geen enkel journalist wordt in het pa leis toegelaten. De persoonlijke standaard van den souverein, die slechts bij zijn ver trek of zijn dood wordt neergehaald, blijft boven het paleis wapperen. Het vertrek van den hartspecialist wekte aanvankelijk den indruk, dat men alle hoop moest laten varen, wijl de diensten van dezen doctor niet meer noodig sche nen te zijn. Doch een zoodanige beteeke- nls bleek men aan het vertrek van den specialist niet te moeten hechten. De Koningin en de prins van Wales, als mede de hertog van York, verlaten het ziekbed van den koning niet. De prinsesjes Elisabeth en Margaret, die sedert Kerstmis bij hun grootouders logee- ren, waren in kennis gesteld met de ziekte van hun grootvader en zijn naar Londen gebracht. Een groote menigte was voor de hekken van het Buckingham-paleis verzameld, waar bulletins werden opgehangen over den gezondheidstoestand van koning George. De avondedities der bladen wer den letterlijk uit de handen der verkoo- pers gerukt. Steeds weer komt de bevolking voor de poorten van het paleis tezamen om de laatste bulletins over het verloop van de ziekte te lezen. De menschen vertellen el kander, hoe nog slechts drie dagen gele den de koning op zijn lievelingspaard, een witten ponny een rijtoer heeft gemaakt. Men vermoedt, dat hij bij die gelegenheid de verkoudheid heeft opgedaan, aangezien men hem sindsdien niet meer buiten heeft gezien. De Prins van Wales begaf zich gister middag naar Downingstreet, waar hij te half vijf arriveerde, voor een onderhoud met minister-president Baldwin in ver band met de benoeming van een bijzon deren regentschapsraad, welke de be voegdheden van de kroon zal overnemen, tijdens de ziekte van koning George. Dit besluit is gisteren nog genomen, maar moet niet worden beschouwd als een tee- ken. dat de toestand slechter is geworden. Veeleer gelooft men hieriuit de conclu sie te kunnen trekken dat de ziekte lang zal duren. De instelling van den regent schapsraad zal heden geschieden in den Kroonraad, die bijeen zal komen in de ziekekamer of een aangrenzend vertrek. Waarschijnlijk zal hieraan worden deelge nomen door den Prins van Wales, den hertog van York, den hertog van Kent, den Lord president van de Private Can cel Ramsay Mac Donald en den minister van binnenlandsche zaken Simon, den Lord kanselier Hailsham en den aartsbis schop van Canterbury. De regentschapsraad die gedurende de ziekte des Konings diens functie zal waar nemen, zal vermoedelijk bestaan uit de Koningin den Prins v. Wales, den hertog v. York, den minisaer president, den lord kanselier en den aartsbisschop van Can terbury. Tijdens de regeering van koning George is reeds twee malen een dergelijken re gentschapsraad ingesteld. De eerste maal. toen de koning zich in 1925 tot herstel van zijn gezondheid naai* de Middellandsche Zee begaf en de tweede maal tijdèns zijn langdurige ziekte in 1928. Toentertijd heeft de staatsraad bestaan uit de Koningin, den prins van Wales, den hertog van York, den Lord-Kanselier, den Aartsbisschop van Canterbury en den mi nister-president. IJMUIDEN. 20 Jan. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.25—0.95. Griet per (kist van 50 K G f. 30—15, Tongen per K G. f 1—0.62 Groote Schol per kist van 50 K.G f. 13—9.50 Middelschol f. 15.50—12.50, Zetschol f. 26—17.50. Kleine Schol f. 19—9, Schar f. 11.508. Tongschar f. 33—26, Rog gen per 20 stuks f. 158. Vleeten per stuk f. 2 65—0.70. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 9.50—4. Groote Schel- visch f. 33—25. Middel Schelvisch f. 31—25. Kleinmlddel Schelvisch f. 26—20. Kleine Schelvisch f. 2412. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f48—30, Gullen per kist van 50 K.G. f. 15.50—7 Lengen per stuk f. 1.25 —0.80. Heilbot per K.G. f. 0.84—0.46. Wij ting per kist van 50 K.G. f. 11.503.40, Koolvisch per stuk f. 1.050.20, Makreel per kist van 50 K.G. f. 6.955. Grootmiddel Hake f. 111 Kleinmiddel Hake f.41. Kleine Hake f. 31—20.50. Aangevoerd 944 kisten versche haring. Prijzen f.4 201.60 Levende beugvisch: Kabeljauw f.61.50 per stuk. Gul f. 0.850.60 per stuk. Leng f. 1.85 oer stuk Doode beugvisch*. Tarbot f. 1 oer K.G Wijting f. 10—7.50 oer 50 K.G. Groote Gul f. 13 Kleine Gul f 12—10. Vleet f. 2.50—0 80 oer stuk Leng f. 1.75 per stuk. Rog f. 15—8 oer hoon. Doode Kabel jauw f.57—23 per 125 K.G. RECLAME. Vicks VapoRub ingrediënten verwerkt in de smakelijke 35 ct. per doosje. DUITSCHLAND. Minister Kerrl over de kerkpolitiek. De rijksminister voor kerkelijke zaken. Kerrl. heeft met den hoofdredacteur der „Niedersaechische Tageszeltung" een on derhoud gehad, waarin hij zijn meening heeft gezegd over een aantal principieele vraagstukken op het gebied van de kerk politiek en over de situatie in de Evange lische Kerk. Op de vraag, hoe hij den tegenwoordigen toestand beoordeelde en wat hii verstond onder positief Christendom, antwoordde de minister: .De strijd van onzen tijd is in het algemeen geen strijd tegen den godsdienst, maar een strijd om den gods dienst. De nat.-soc staat keurt de stimu leering van het geloofsleven goed omdat hii den godsdienstigen mensch tot basis van zijn structuur maakt. Een natlonaal- socialist moet religieus zijn. hii moet eer bied hebben voor de religieuze overtuiging van anderen, maar hij is vrij ln den vorm van zijn religie. De beweringen volgens welke de uitoefening der godsdiensten op een andere wiize wordt belemmerd betee- kenen een ongehoorden laster. Sedert het nat.-soclalisme aan hét bewind is geko men is iets dergelijks nooit voorkomen. De Duitsche Geloofsbeweglng is geen bewe ging van goddeloozen. maar zit heeft ook niets uitstaande met de partij. De staat neemt een objectieve houding aan tegenover deze vraagstukken, doch hit moet er voor zorgen, dat in het kerkelijke leven orde en tucht heerschen Daarom keert hii zich tegen religieuze bijeenkom- ten van openbaar karakter buiten de kerk, want godsdienst is naar onze meening geen politiek massa-artikel maar de zaak der gemeenschappen, die daartoe geroepen zijn. De staat kan niet dulden, dat de kerken ook thans nog hier en daar in min of meer bedekten vorm naar politieken in vloed streven. Op de vraag, of hit geloofde, dat de positie door Evangelische Kerk in de Pro- testansche wereld reeds is geschokt ant woordde de minister: .De crisis in de Duitsche Evangelische Kerk heeft in de Evangelische wereld veel bezorgdheid ge wekt Men geloofde, dat Duitschland, het moederland der Hervorming, uit het wereld-protestantisme zou verdwijnen. Ook dat was een reden Vóór den staat om hel pend in te grijpen nadat was komen vast te staan, dat de Evangelische Kerk zelf niet meer in staat was om een einde aan den broederstrijd te maken en zich te handhaven. Wij hopen echter en vertrou wen dat een eendrachtige en sterke Evan gelische Kerk een religieus bolwerk tegen atheisme en bolsjewisme zal zijn. De positie van het Duitsche Protestantisme in de Evangelische wereld zal afhankelijk zi.in van de vraag of het zich op ziin taak weet te bezinnen zoodat het de natuurlijke stelling zal kunnen blijven Innemen, die 't sedert Luther heeft gehad. In het andere geval loopt het gevaar, onbeteekenend te worden Terwijl biiv. in Engeland Frank rijk en Italië de kerken op nationalen grondslag staan is. hren in Duitschland altijd geneigd geweest, de belangen van het eigen volk op k'ëf^élijk gebied als iets van den tweeden rang te beschouwen. De Evangelische Kerk zou zich daardoor ech ter meer en meer van het voorbeeld van Maarten Luther verwijderen". Aangekomen 11 Stoomtrawlers: RO 46 met f. 1847 RO 16 met f. 596 IJM. Ill met f.1634 IJM. 177 met f.1821 IJM. 131 met f. 1560 IJM. 31 met f. 4205 IJM 15 met f 2226 IJM. 77 met f.2028 IJM. 195 met f. 3069. LJM. 94 met f. 1257. IJM 417 met f.1807: LT 1171 met f.1676. LT 589 met f.947 voor versche haring: VL 199 met f.990; 13 loggers: KW 175 met f.810, KW 89 met f. 660, KW 42 met f. 240, KW 104 met f. 761 KW 130 met f. 940, KW 167 met f. 370 KW 91 met f. 490. KW 27 met f. 490 KW 70 met f. 670, KW 161 met f. 890 KW 35 met f. 779, KW 58 met f. 952 KW 39 met f. 930. 740S Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. FRANKRIJK. Naar een kabinetscrisis? De gisteren gehouden vergadering van de radicaal-socialistische partij heeft met op vijf na algemeene stemmen Daladier als opvolger van van Herriot tot partij leider gekozen- Herriot werd tot eere voorzitter gekozen. Men verwacht thans een regeeringscrisis, aangezien ook de mi nister van handel Bertrand verklaard heeft (zooals wij Zaterdag nog konden melden), dat hij zal aftreden indien Her riot aftreedt. Hij zoowel als als de overige radicaal-socialistische ministers hebben van de partij opdracht ontvangen in het kabinet zitting te nemen en zoodra ver schillen van meening ontstaan tusschen de regeering en de partij, kan hij niet lan ger lid blijven van de regeering, tenzij 't bestuur van de partij hem en zijn collega's opdraagt in de regeering te blijven. De radicaal-socialistische fractie van de Kamer zal morgen vergaderen over de kwestie of de radicaal-socialistische mi nisters uit de regeering moeten treden, dan wel dat een debat in de Kamer zal worden gehouden dat tengevolge van de door het partijbestuur geëischte stem- dwang van de radicalen vermoedelijk zal eindigen met den val der regeering-Laval. PORTUGAL. De regeering vervangen. De ministerraad heeft besloten, dat men de demissie van het kabinet aan generaal Cardona zou aanbieden. Zaterdagmiddag had minister-president Salazar een onder houd met generaal Cardona, die hem op droeg een nieuw kabinet te vormen. Dit ziet er als volgt uit; Minister van finan ciën en minister-president de Oliveira Sa lazar: minister van buitenlandsche zaken Armindo Monteiro; minister van binnenl. zaken Mario Pais de Sousa; minister van oorlog Passose Sousa; minister van marine Ortinsbethentturt. Verder wordt vernomen, dat de opperste oorlogsraad de mogelijkheid van de vor ming van een enkel ministerie van na tionale defensie overweegt, teneinde de Portugeesche bewapening van leger, vloot en luchtmacht in een hand te leggen. GRIEKENLAND. Botsing te Athene. In Athene is het Zaterdagavond tot een bloedig politiek incident gekomen. Aan hangers van generaal Kondylis openden daarbij b-' "uur op Venizelisten, die een betón**)'.**'den Eén persoon werd ge dood, vijf anderen werden zwaar gewond. DANZIG. Het ingrijpen van den Volkenbonds commissaris. De hooge commissaris van den volken bond in Danzig, Lester, heeft aan Genève een rapport gezonden, dat in nationaal- socialistische leringen van de vrije stad groote beroering heeft gewekt. Uit het résumé, dat de Danzigsche bladen van het rapport publiceeren, blijkt, dat Lester den politieken toestand in Danzig onrustbarend acht. Hij verzoekt daarom den volkenbond om uitbreiding van de be voegdheden van den hoogen commissaris. Lester constateert dan verder in zijn rapport, dat de jongste verkiezingen voor de wetgevende vergadering hebben plaats gehad op een grondslag, die in strijd is met de constitutie. Hetzelfde, zoo zegt hij, geldt voor bepaalde handelswijzen van den senaat, o.a. voor de ontbinding van de oppositioneele organisaties en het verbod der oppositioneele pers. De senaat, zoo zegt hij, heeft zekere grondwettelijke bepalingen, die door den volkenbond gegarandeerd zijn, overtreden. Bijgevolg verzoekt hij den volkenbond om instelling van een internationale commis sie, die de plaats gehad hebbende overtre dingen zou moeten vaststellen en naar de middelen zou moeten zoeken, om deze in de toekomst te verhinderen. De Danzigsche politie, zoo gaat Lester voort, streeft politieke doeleinden na, in plaats van te waken voor de handhaving der openbare orde. Verder levert hij critiek op de werkzaam heden van den nationaal-socialistischen leider, Forster. lid van den Pruisischen staatsraad, die de militante nationaal- socialisten in Danzig verplicht, den eed van trouw aan Hitier af te leggen. Lester merkt anderzijds op, dat de senaat de jongste door den volkenbondsraad ge dane aanbevelingen niet heeft nageleefd. Tenslotte spreekt de hooge commissaris als zijn meening uit, dat de betrekkingen tusschen Polen en Danzig in haar geheel bevredigend zijn. De regeeringsgezinde Danzigsche bladen schrijven van in vrij opgewonden termen over de door den volkenbondscommissaris Lester, bij den Volkenbond ondernomen stappen, welke zij gevaarlijk noemen. Het orgaan van de N.S-D.A.P.. de „Dan- zlger Vorposten", constateert, dat wanneer gevolg gegeven wordt aan de verlangens van den volkenbondscommissaris ieder ge zag van den staat en ieder vertrouwen op de rechtspraak bij de bevolking vernield zullen worden. Men kan zich eenvoudig niet voorstel len, dat de Volkenbond belang zou hebben bij een zoodanige binnenlandsche ontbin ding evenmin als men zich kan voorstellen, dat de mogendheden uit een plaats, waar het met moeite gelukt is den vrede tot stand te brengen, weer een plaats van onvrede zouden maken. De „Danziger Neueste Nachrichten" schrijft, dat de volkenbondscommissaris streeft naar een uitbreiding van zijn macht, zoodat zijn bevoegdheden ongeveer gelijkgesteld zouden kunnen worden met die van een gouverneur Een dergelijke uitbreiding van bevoegd heden zal echter door de Danzigsche be volking niet zonder tegenstand aanvaard worden. Zij is in strijd met de principes, die voor het bestaan van de vrije stad gel den en ook de voorafgegane ervaringen in dergelijke gevallen in het tegenwoordige Europa zijn in strijd met een zoodanig experiment. Wanneer de voorstellen van Lester be treffende de rechtsprekende instanties van Danzig boven deze instanties een in ternationale instantie willen plaatsen, is dat in strijd met den zin van een rechts- en staatsorde en ondermijnd dat het gezag van het hoogste gerechtshof van Danzig en schept het naar binnen en naar buiten het gevaar voor nieuwe wrijvingen. Het „kruitvat van Danzig", dat met moeite door de nationaal-socialisten opge ruimd is, zou daarmede opnieuw gevuld worden. Schoene, oppercommandant van de S.S. in Oost-Pruisen, is te Danzig gearriveerd, waar hij de nationaal-socialistische storm- afdeelingen der vrije stad de revue zal af nemen. ZUID-AMERIKA. Het einde van het conflict BoliviaParaguay. De gedelegeerden der bemiddelende lan den hebben het definitieve accoord be treffende de hervatting der betrekkingen tusschen Bolivia en Paraguay, de uitwis seling der krijgsgevangenen, de schade loosstellingen en de waarborging der vei ligheid geparafeerd. In de plenaire zitting der vredesconferentie, die heden wordt gehouden, zou het accoord worden getee- kend. UIT HET VERRE OOSTEN. De moeilijkheden aan de grens van Buiten Mongolië. Uit Hsinking wordt gemeld, dat met het oog op vroegere incidenten aan de grens van Buiten Mongolië het ministerie van Buitenlandsche Zaken van Mandsjoekwo verklaart, dat de aanval op Mantsjoe- rijsch grondgebied bij Olahodka en Heilo- moto, ten Zuid Westen van Mandsjoeli, schijnbaar ten doel had Mandsjoe- grensbewakers te ontvoeren om dezen dan in vrijheid te stellen tegen uitwisseling van tien Buiten Mongoolsche soldaten, die door Mandsjoerijsche troepen zijn gevan gen genomen, toen zij op 19 December j.l. te Olahodka bij het Boeirnor-meer de grens van Mandsjoekwo waren gepas seerd. Met het oog op de veelvuldige grens overschrijdingen door troepen van Buiten Mongolië verwacht men. - dat de minister van Buitenlandsche Zaken van Mands- joewko bij de regeering van Buiten Mon golië krachtig zal protesteeren en waar borgen zal vragen voor het uitblijven van een herhaling. Voorts wordt vernomen, dat de regee ring van Mandsjoekwo overweegt de exterritoriale rechten van alle landen, die de regeering van Mandsjoekwo nog niet hebben erkend eenzijdig op te heffen. Japan heeft het besluit bekend ge maakt geen aanspraak meer te maken op deze rechten. RECLAME. 740» „Meridol" geeft U 'n NIEUWE huid Schraalheid, kloofjes, ruwheid en rim pels verdwijnen bij geregeld gebruik van „Meridol"! „Meridol" geneest, versterkt, verjongt de huid. Onmisbaar voor dagelijksche huidverzorging! Uw huid vraagt Doozen a 50 en 25 ct. bij Apoth. on Drog. 470ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 20 Januari 1936 Hooge Prijzen f 1000.— 2754 6002 8473 f 400 2897 f 200— 11821 14361 17951 f 1003887 10667 11069 17312 20885 Prijzen van 70. 168 384 464 733 740 798 870 361 1013 1170 1463 1606 1704 1773 1787 1320 1951 2045 2084 2096 2125 2187 2280 2292 2377 2861 2864 2908 2996 3113 3165 3396 3800 3828 3931 4184 4590 4757 5190 5229 5360 5376 5449 5936 6032 6086 6365 6744 6873 6977 7011 7129 7207 7300 7401 7580 7597 7681 7713 7732 7787 7788 7969 8116 8297 8645 8663 8740 8829 8910 9036 9251 9263 9322 9340 9380 9338 9399 9416 9433 9586 9607 9767 9998 10223 10334 10409 10588 10665 10738 10750 10781 10813 10822 10932 10989 11014 11259 11485 11520 11763 11809 11911 11950 12276 12306 12323 12425 12531 12605 12625 12689 12830 12928 13009 13041 13193 13309 13378 13411 13446 13650 13859 13868 14069 L4196 14216 14538 14576 14784 15722 16757 15840 16067 16082 16204 16376 16555 16581 16719 16890 16913 17180 17444 17550 17610 17782 17875 17915 18079 18332 18438 18542 18560 13593 18692 18743 18803 18929 19168 19330 19576 19761 19795 19889 19943 20173 20270 20329 20548 20640 20709 20713 Nieten 11 18 49 145 248 302 324 338 346 376 509 556 724 755 768 805 866 883 888 927 935 940 963 1002 1008 1032 1081 1083 1163 1175 1284 1332 1401 1440 1464 1490 1492 1566 1583 1619 1625 1685 1690 1767 1768 1812 1817 1829 1874 1063 1973 2089 2111 2162 2244 2376 2394 2395 2402 2405 2513 2515 2599 2606 2617 2618 2625 2673 2688 2729 2730 2745 2760 2771 2820 2856 2940 2975 2933 2034 3278 3296 3401 3410 3431 3468 3471 3565 3646 3756 3785 4072 4120 4123 4132 4176 4182 4189 4197 4254 4290 4310 4439 4518 4525 4528 4583 4679 4694 4718 4724 4833 4886 5007 5049 5084 5094 5112 5195 5225 5287 5302 5310 5395 5415 5416 5433 5514 5530 5812 5653 5661 5671 5680 5833 5906 5922 6004 6050 6105 6114 6181 6199 6229 6251 6290 6294 6304 6317 6346 6423 6450 6467 6497 6514 6534 6588 6592 6599 6742 6767 6836 6859 6912 6938 6987 6999 7028 7051 7063 7203 7212 7281 7328 7363 7471 7503 7525 7739 7774 7797 7817 7833 7850 7880 7887 7984 8040 8120 8140 8165 8188 8195 8207 8251 8255 8271 8301 8323 8400 8453 8456 8543 8557 8586 8689 8753 8781 8789 8908 8932 8933 9015 9022 9083 9084 9113 9274 9280 9311 9347 9472 9488 9519 9656 9687 9705 9709 9757 9768 9789 9839 9950 9981 10014 10028 10044 10059 10068 10105 10106 10131 10154 10158 10307 10362 10367. 10390 10394 10397 10504 10542 10605 10669 10723 10741 10748 10759 10824 10843 10856 10894 10897 10914 10954 11041 11133 11173 11197 11219 11269 11289 11300 11323 11334 11407 11461 11516 11569 11575 11605 11643 11653 11667 11739 U760 11806 11813 11815 11836 11962 12026 12032 12055 12103 12144 12175 12223 12278 12281 12295 12298 12301 12353 12393 12417 12439 12550 12628 12633 12655 12669 12693 12700 12726 12738 12862 12873 12875 13033 13240 13273 13347 13431 13447 13491 13501 13508 13556 13564 13582 13621 13663 13770 13776 13794 13828 13830 13838 13846 13892 13926 13962 14060 14132 14191 14257 14368 14423 14451 14459 14484 14726 14727 14789 14804 14861 14867 14876 14912 14918 14948 15070 15090 15098 15115 15206 15216 15290 15411 15427 15541 15542 15573 15657 15663 15688 15703 15916 15924 15948 16034 16051 16110 16120 16142 16182 16224 16238, 16255 16262 16269 16303 16309 16322 16342 16370 16372 16389 16401 16426 16441 16485 16492 16535 1 16623 16716 16720 16734 16746 16749 16771 16810 16864 16880 16893 16931 16973 16978 17017 17041 17055 17076 17136 17152 17218 17275 17322 17110 17474 17488 17544 17643 17711 17721 17722 17731 17768 17795 17850 17860 17880 17884 17908 17942 i 17980 18000 18023 18053 18117 18216 18280 18283 I 18295 18335 18340 18371 18418 18470 18473 18557 I 18648 18674 18696 18737 18775 18813 18911 18973 18932 18984 19130 19154 19239 19276 19279 19280 19370 19399 13414 19430 19499 19537 19542 19563 19591 19611 19647 19651 19706 t9739 19902 19927 20045 20188 20305 20365 20429 20181 20497 20594 20628 20737 20745 20748 20763 20786 20797 20032 20949 20957 20960 20964 20993 20995 „DE AUTO ONDERLINGE'' in 1935. Er werden in 1935 weer 4000 nieuwe po lissen geplaatst, de premie-ontvangst nam toe met pl.m. f25.000.de extra reserve kon naast de ruim berekende technische reserves met f. 23.600worden versterkt en opgevoerd tot f. 103.000.—. Het perso neel in binnen- en buitendienst nam toe tot bijna 100 vaste employees, ongerekend het groote aantal vaste, over heel het iand verspreide vertegenwoordigers. Een waarlijk goed automobilist maakt van zijn claxon slechts een matig gebruik. 8—

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7