7/PÜROI FOTO's opHI&biid LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 20 Januari 1936 UIT DE OMSTREKEN. GESPRONGEN HANDEN UIT DE RIJNSTREEK. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. DADNI HAARLEMMERMEER. De Raad komt In openbare vergade ring bijeen op Donderdag 23 Januari a.s., des nam. te 2 uur. Bij de aanbesteding voor het bou wen van 6 middenstandswoningen in de Llndeniaan te Zwanenburg alhier, werd het laagst Ingeschreven door: Perc. I J. Zwaan te Amsterdam voor f. 17.800perc. II W. Dekker te Haarlem voor f. 1665, en perc. Ill fa. J. W. F. Schmidt te Amster dam voor f.556. Het aantal Ingeschrevenen voor den dienstplicht, lichting 1937, bedraagt in deze gemeente 304. Tot kassier van de Coöp. Boerenleen bank te Nieuw-Vennep is in de plaats van den heer C. Zuidgeest die als zoodanig bedankte benoemd de heer P. J. Laan aldaar. HILLEGOM. De Magelang-film der Zending van óe Geref. Kerken is in de Geref. Kerk ver toond. Ds. Krabbe opende en de heer C. J. de Koning sloot, na een dankwoord, namens de Zendingscommissie. De belangstelling was goed. Op verzoek van de Hillegomsche po litie is in Den Haag aangehouden en naar hier overgebracht de dader van verschillende kleine oplichterijen, die hij hier en in de omgeving ten nadeele van winkeliers heeft gepleegd. De man is ter beschikking van de Justitie gesteld. KATWIJK. De afdracht over het geheele jaar 1935 door den belastingophaaldienst (dir. C. de Monyéi heeft bedragen aan diverse belastingen f. 7481.10. rente en verzeke- ringspremiën f. 1119.58. diversen f 2418.60. totaal f. 11.019.28. KATWIJK AAN ZEE De Chr. zangver. ..Excelsior", dir. de heer Jan Couvée, van Alkmaar, heeft van de N.CJt.V. de vereerende opdracht ge kregen om op 7 Mei as. een uitvoering te geven van „Die Kreuzfahrer" van Niels W. Gade en van „Sellg aus Gnade" van Alb. Becker. o LISSE. Verlaging der electriciteitstarieven. Vanaf de meteropname in Januari zal een algemeene verlaging worden inge voerd voor alle electriciteitstarieven van 2 ct. per K.W.U. Het vastrechttarief wordt van 5 op 4 ct. per K.W.U. gebracht. Het kracht-dubbeltarief wordt: buiten sper tijd wordt verlaagd van 15 op 10 cent voor de eerste 1000 K.W.U. p. j.,9 ct. voor de tweede 1000 K.W.U. en 8 ct. voor de ver dere K.W.U. De contracttarieven zullen ook worden verlaagd. Nieuw ingevoerd is het vastrecht-dubbeltarief bulten spertijd 2'/! ct. per K.W.U. met een gegarandeerde afname van 600 K.W.U. per kalenderjaar, in spertijd 4 ct. per K.W.U., een en ander benevens het bestaande vaste bedrag per maand. De afd. Lisse van den Bond van R.K. Kantoor- en Handelsbedienden verga derde in het Bondsgebouw onder presi dium van den heer M. H. v. Brederode. Na behandeling van ingekomen stuk ken en verkiezing van een candidaat voor den Bondsraad werd in de plaats van den heer C. v. Rossum, die bedankt had als commissielid van „Herwonnen Levens kracht" gekozen de heer J. H. v. d. Voet. Besloten werd het 15-jaxig bestaan over eenigen tijd feestelijk te vieren. De voorzitter wekte allen op om het ledental bij dit derde lustrum uit te breiden. De bekende Java-film van het Zen dingswerk der Gereformeerde Kerken in Nederland op Java werd ook hier ver toond. Dr. Ruys sprak daarbij een ope nings- en slotwoord. NOORDWIJK AAN ZEE In de Ned. Herv. Kerk alhier sprak op uitnoodiging der Chr. Jongel. Vereen. „Volg Mij" ds. L. D. Poot van Den Haag over „Het Evangelie van de Daad". RIJNSBURG. De afdracht over het geheele jaar 1935 door den Belastingophaaldienst (dir. C. de Monyéi heeft bedragen aan directe belastingen f. 6201,74. rente en verzeke- ringspremiën f, 3712.40: diversen f. 2179,48, totaal f. 12.093,62. Ons bericht omtrent de collecte voor „De macht van het kleine" was in zoo verre onjuist, dat het gecollecteerde be drag van f. 207 niet geldt voor het geheele jaar 1935, doch alleen voor de tweede helft van dat jaar. STOMPWIJK. De Raad van Stompwijk komt Woens dag 22 Januari om 19.30 uur in open bare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot het aangaan van een geldleening 3. Voorstel tot het aangaan van een over eenkomst met het N.V. Destructiebedrijf Gekro. 4. Wijziging gemeentebegrooting 1934 en 1935. 5. Behandeling Gemeentebe grooting 1936. 6. Verder voorkomende zaken. o VALKENBURG. Lezing ds. II. J. Mulder. Voor de Chr. Schoolvereeniging hield ds. H. J. Mulder van Rotterdam een rede over ,De strijd om het kind". RECLAME. 7115 Doos 30-60d Kj Ifoikan Drojista Na opening las spr. 1 Kon. 3 16—28. Reeds hier vinden wij den strijd om het kind geteekend en naar aanleiding van dit schriftgedeelte bouwde ds. Mulder zijn betoog op. Door het zwaard van Salomo kwam de echte, de ware moeder tevoor schijn. Deze toonde de ware liefde, door haar kind te willen geven, liever dan het te zien dooden. Met voorbeelden staafde spr. zijn stelling, dat ware liefde het beste zoekt voor het kind en dé imitatie slechts op het egoïsme Is gericht. Eén uitzonde ring is er, nl. de liefde Gods in het laten dooden van Zijn kind, tot heil en redding van anderen. Scherp stelde spr. de rol van het zwaard in het licht. Helder belichtte hti In dit verband Jezus" woord: „Ik ben niet in de wereld gekomen om vrede te brengen, maar het zwaard". Tegenover Jezus past geen neutraliteit', 't is vóór of tegen. Geen nivelleerende gelijkvormigheid kan be staan 't is ook uit den booze, daarnaar te trachten, omdat Jezus dat niet ge bracht heeft. Daarom moeten wij het groote voorrecht zeer waardeeren, dat onze kinderen naar de Chr. School kun nen. omdat die het kind brengt aan de voeten van Jezus, de groote kindervriend, Die hen uitnoodigt tot Hem te komen. WARMOND. Door den Commissaris der Koningin is als mollenvanger voor den Ver. Hof-, Groot- en Klein Henmeerpolder alhier benoemd voor het jaar 1936 de heer J. v. Werkhoven te Oegstgeest. Aan de heeren H. J. A. Walenkamp, J. K. Heyl, J. v. d. Horst en A. P. v. d. Geest alhier is met ingang van 1 Januari 1936 eervol ontslag verleend als leden der schattingscommissie, wegens opheffing van dit instituut. WASSENAAR. Bijeenkomst over de „Luskwestie". In hotel „Bellevue" werd door de ver. van Huis- en Grondeigenaren een bui tengewone ledenvergadering gehouden. De voorzitter, de heer J. de Haan. heette allen hartelijk welkom en herdacht het overleden bestuurslid, dr. Verloop. Vervolgens zette spr. de geheele geschie denis van de „Lus", de plannen van be bouwing. de tegenwerking van het ge meentebestuur en van de Schoonheids commissie uiteen. De Lus, tot een klein jaar geleden gebezigd als een dierenpark, is volgens het uitbreidingsplan bestemd voor gesloten bebouwing, alwaar aaneen gesloten een 35-tal huizen kan worden gezet. Nu voelen de omwonenden zich gedupeerd door het benemen van 't vrije uitzicht en door de buitengewone waar devermindering van hun perceelen. Velen brachten klachten en grieven naar voren. Ook nu sedert lang het oorspronkelijke plan van bebouwing van de baan is, blijft de ontsierende 2 Meter hooge schutting om het geheele terrein gehandhaafd. Na uitvoerige bespreking, waarbij o.m erop werd gewezen, dat wann»er bedoelde schutting zou worden verwijderd, de toe stand er zeker rriet fleuriger op zou worden, werd evenwel met slechts één stem tegen besloten, het bestuur op te dragen, dat de gemeente zou zorgen de op haar voorschrift geplaatste schutting te doen verwijderen. Het plan. zooals het nu zal worden uit gevoerd. bestaat uit diverse blokken, met open ruimten. Nu zullen er 26 huizen worden geplaatst ongeveer in de lijn van de omgeving. Velen zouden gaarne zien. dat getracht werd de bebouwing op de lange baan te schuiven. Anderen zouden gaarne een proefproces uitlokken voor het berokkenen van schade, waar men meende, dat vroeger hoewel niet zwart op wit, werd gedaan alsof het bewuste stuk grond nimmer zou worden bebouwd. De voorz. zeide. dat de eenige manier om bebouwing te voorkomen zou zijn. dat de omwonenden een N.V. zouden stichten en het stuk grond aankoopen. Wanneer ze er dan park of plantsoenen van zouden maken, is de gemeente bereid het onder houd voor zich te nemen. Van de andere acties verwachtte hij evenwel geen goede resultaten. Na discussie was men het er unaniem over eens. dat de houding van het ge meentebestuur ten deze valt af te keuren en dat de Luskwestie niet alleen een be lang in engen kring vormt, doch zeer zeker een plaatselijk belang is en dat betref fende de Lus een b ehoorlijke oplossing moet worden verkregen. Hierna sluiting. ZEVENHOVEN. Vergadering „Ziekenbuisfonds". De j aarlij ksche goed bezocht ledenver gadering van de ver. „Ziekenhuisfonds" werd in café Smit gehouden. Uit het jaarverslag van den secretaris zij vermeld, dat voor 14 patiënten in het afgeloopen jaar de verpleegkosten werden betaald, met een totaal aantal verpleeg- dagen van 242. Voor 2 patiënten werd bovendien het vervoer betaald. Daar in het afgeloopen jaar de uitgaven de ontvangsten met ruim f. 50 overtrof fen, liep de reserve terug van ruim f 1300 tot ruim f. 1250. De aftr. bestuursleden, de heeren G. v. Trigt en C. van Baren, werden met groote meerderheid van stemmen herko zen. Besloten werd aan ieder gezin één exemplaar van het reglement uit te rei ken, terwijl als proef voor een jaar aan iederen verzekerde voor een Röntgenfoto een bedrag tot een maximum van f. 2.50 kan worden vergoed. ALPHEN. POSTDUTVENTENTOONSTELLING „DE GEVLEUGELDE VRIENDEN" Tal van mooie inzendingen. Door de postduivenvereen. „De Gevleu gelde Vrienden" is wederom een tweedaag- sche tentoonstelling de 12e georgani seerd. In hotel „Centraal" bestond groote belangstelling. De tentoonstellingscommis sie bestaande uit de heeren H. S. Mens, voorzitter; H. Bauer, le secr.-penningm. en P. G Borgers, 2e penn., heeft weer alles in het werk gesteld om haar zoo goed mo gelijk te doen slagen, hetgeen haar zeker is gelukt. Het aantal fraaie inzendingen is zeer groot en voor de werkelijke dieren liefhebbers is er weer heel wat te zien. Als keurmeesters traden op de heeren A. Un- terhorst en J. H. Goedhart uit Rotterdam, die over de kwaliteit der inzendingen zeer gunstig oordeelden. De voornaamste be kroningen zijn: Schoonheidsklassen, kl. I, oude doffers, alle kleuren: le pr. W. de Jong, Spijkenisse; 2e pr. J. v. Dam, Bodegraven; Kl. 2. Oude duivlnnen, alle kleuren le pr. F. W. v. Staalduinen, Bodegraven; 2e pr. W. de Jong: Kl. 3. Jonge doffers, alle kleuren: le pr. F W v. Staalduinen; 2e pr. J. v. Dam; Kl. 4. Jonge Duivlnnen, alle kleuren: le pr. F. W. v. Staalduinen; Vhegklassen: Kl. 5. Oude doffers boven 750 K.M. alle kleu ren: le pr. P G. Borgers, Alphen; 2e pr. H Bauer. Alphen; Kl. 6 Oude Duivinnen boven 750 K.M.. alle kleuren: le pr. P. G. Borgers; Kl. 7. Oude doffers, boven 450 K.M.. alle kleuren: le pr. P. G. Borgers; 3e pr. H. Bauer; Kl. 8 Oude Duivlnnen, boven 450 K.M.. alle kleuren: 2e prijs Jac. v. Leeuwen. Alphen; 3e prijs ld; le pr. A. v. Risp, Lekkerkerk; Kl. 9. Oude doffers boven 150 K.M.. alle kleuren: 2e prijs G. Stapper, Alphen: le prijs N. Robeerts, Utrecht; 3e prijs H Bauer; Kl. 10. Oude Duivinnen, boven 150 K.M.. alle kleuren: le prijs N. Robeerts; 2e prijs A. v. Egmond, Katwijk; Kl. 11. Oude doffers onbevl., alle kleuren: le prijs Jhr. G. J. Stoop, Alphen; 3e prijs F. W. v. Staalduinen; 2e prijs W. le Mair, Leiden: Kl. 12. Oude duivinnen onbevl., alle kleuren: 4e prijs F. Breedijk, Leiden; 2e prijs Th. Houthoff, Leiden; le prijs T. Kamerbeek, Linschoten; 3e prijs C. Verton, Halfweg; Broed 1935 Kl. 13, dof fers boven 160 K.M. bl. bl. kr. en zw. kras: 3e prijs N Robeerts; 2e prijs H. Bauer; le prijs P. Slingerland. Lekkerkerk; Kl. 14, duivinnen, boven 150 K.M. id.; 2e prijs N. Robeerts; le prijs H. Bauer; Kl. 15. doffers roode. bonte en andere kleuren: 2e prijs P. G Borgers; 3e prijs N Robeerts; le pr. P. Slingerland; Kl. 16, duivinnen, roode, bonte en andere kleuren: le prijs v. Staal duinen; 2e prijs N. Robeerts; Kl. 17, dof fers. boven 100 K.M. blauw, bl. kr. en zw. kr., le prijs A. v. Egmond; 2e prijs N. Robeerts; Kl. 18. duivinnen, boven 100 KM. blauw, bl. kr. en zw. kras le pr. W. Ie Mair; 2e prijs N. Robeerts; KI. 19, doffers, boven 100 K.M. roode, bonte en andere kl.: le prijs A. v. Egmond; 2e prijs N. Robeerts; Kl. 20. duivinnen, boven 100 K.M., roode, en andere kleuren: 2e prijs N. Robeerts; le prijs P. Slinger laljdKl. 21. doffers, onbevl. alle kleuren: 2e prijs A. v. Egmond; 3e pr. J. v Hulst, Spijkenisse; 4e prijs A. v. Egmond; Kl. 22. duivinnen, onbevl. alle kleuren: 3e prijs J. v. Hulst; 4e prijs G. Bierens; le prijs A. v. Risp; 2e prijs H. Martens, Alphen; Kl. 23, late jongen: 2e prijs H. Bauer; le pr. J. den Boon; 3e prijs A. v. Walderveen; De 5 wisselbekers wer den gewonnen door: P. G. Borgers, Alphen, id. N. Robeerts; P. Slingerland; A. v. Risp. Een medaille ultgel. door de L. Crt. P. G Borgers; een medaille ultgel. door het Leidsch Dagblad door idem; een beker door de P.V. de Blauwband door P. G. Borgers; een medaille uitgeloofd door de N.V. Soplafabr. J. v. Leeuwen; id. door den Alphenschen besturenbond door G. Stapper en door W. le Mair. Tevens werden nog verschillende andere speciale eere- prijzen toegekend van f. 2,50 en f. 1,00. Vergadering Chr. Hist. Jongerengroep. In de vergadering der Christ. Hist. Jon gerengroep trad als spr. op burgemeester J. Reijers van Kamerik, over „Twee loten, één stam", waarmede werd bedoeld C. H. en A. R. In ons vaderland zijn 5 Pro- testantsche richtingen, die allen als kern gezag, en als grondslag de H. Schrift heb ben. Ondanks veel verschil is er vaak één streven Er moet echter méér eenheid ko men. Spr. schetste de historische oorzaken der scheiding tusschen A.R. en C.H. partij. De kerkelijke scheiding bleef niet zonder gevolgen voor staat en politiek. Tegen de revolutie het evangelie. Het evangelie als basis. De C.H. wil strijden voor één Prot. Chr. natie. Zij wil mede letten op de uit spraken van de kerk, tot behoud van het geheele volk. Spr. wekte op tot bestudee ring van het schoone Chr. H. beginsel. Eenheid tot zegen van het vaderland. Strijd voor handhaving van gezag en vrij heid. Naast verschil, is er adeldom der stam „twee loten, één stem" Na gedach- tenwisseling volgde het politiek maand overzicht. Jaarvergadering „Jonathan". De C. J. M. V. „Jonathan" hield haar 8e jaarverg. in het wijkgebouw „Jonathan". De voorz. de heer G. v. Staalduinen heette allen hartelijk welkom, in het bij zonder ds. Schoneveld. In plaats van de gebruikelijke jaarverslagen, werd achter de schennen op het podium een bestuurs vergadering gehouden, waar de functio narissen hun verslagen uitbrachten. Ds. Schoneveld sprak woorden van har- telijken gelukwensch en drong er op aan, bij het kiezen van een jeugdverg. in de le plaats het werk van het N.J.V. daadwer kelijk te steunen daar deze organisatie naast de catechisatie, toch speciaal be oogt de geestelijke ontwikkeling van jonge menschen. De avónd werd voorts afgewisseld door mandolinemuziek van „Onder Ons". De heer F. v. Ofwegen leverde een keurige bijbelinleiding, afgevaardigden brachten hun gelukwenschen over en als slot kwam de opvoering van enkele kluchten en zang van een kwartetje. De Alphensche E.HB.O. verg. ver leende van 2 Sept. 1933 af tot half Jan. 1936 hulp bij 144 ongelukken. Tot onderwijzer aan de school met den bijbel is benoemd de heer A. H. Wal raven uit Dordrecht. RECLAME. 739S BODEGRAVEN. Zilveren jubileum van „Crescendo". De Muziekver. „Crescendo" vierde in Hotel van Rossum onder groote belang stelling haar zilveren feest met een con cert. Na de opening door den voorz. den heer P. Blanken, volgde de huldiging van den heer J. Beijen, die sinds de oprichting buitengewoon veel voor de vereen, heeft gedaan. Hem werd het beschermheer schap aangeboden, dat hij onder dank aanvaardde. Daarna werd de jublleerende ver. gecomplimenteerd door mr. la Gro als voorz. van het Nutsdepartement, den heer M. Stapper namens de Chr. Muziekvereen. S D.G., door den heer W. Boosman namens „Zanglust". de voetbalvereen. „Bodegra ven" en de gymnastiekvereen. „Hercules". Mooie bloemen werden aangeboden. De heer Beijen sprak hartelijke woorden van dank aan het adres van den voorz. en dankte de spr. voor hun hulde. Daarna volgde het concert, dat uit 9 nummers bestond en uitnemend werd uit gevoerd. Aan den directeur, den heer P. J. Roelandschap werden bloemen aange boden. Na de pauze vermaakte een dilet tantengezelschap de talrijke aanwezigen nog langen tijd. KOUDEKERK. Vergadering der IJsverceniging. In „Hotel de Bruin" kwam de alhier op gerichte „IJsvereeniging" in bestuursver gadering bijeen. Van de 10 bestuursleden waren 7 aan wezig welke door den voorzitter welkom werden geheeten. Uit de gegevens van secretaris en penningmeester bleek dat de vereen, in goede richting gaat. Het leden tal neemt toe, maar is nog ruim voor uit breiding vatbaar. De verwachting is, dat er leden toeloop zal zijn als er ijs is, en door haar iets wordt gepresteerd ten gerieve van het schaatsenrijdend publiek. Overgegaan tot de bespreking wat te doen als net in den loop der maanden Jan. en Febr. nog win teren zou, achtten meerderen een leden vergadering voorloopig overbodig, ter ver mijding van kosten. Als eerste plan geldt aanschaffing van benzine-gasverlichting, ten tweede de aanschaffing van materiaal om het ijs te kunnen afzetten ten gerieve van leden en de gezinnen. Met een opwekking om leden te werven volgde sluiting door den voorzitter. De Chr. Zangver. „Koudekerks Ge mengd Koor" hield in de Koorzaal haagf, jaarvergadering. Na het zingen van ps. 68 2 heette de voorzitter allen welkom, waarna hij een overzicht gaf over het af geloopen jaar. Hierna volgde de verslagen van secre taresse en penningmeester welke gunstig luidden. Tot bestuursleden werden herkozen mej. R. van Driel en de heer Jac. van Veen. Besloten werd dit jaar niet aan een concours deel te nemen. Hierna bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen. LEIDERDORP. Onze vroegere plaatsgenoot, rijks veldwachter H. de Boer, thans brigadier te Sassenheim is benoemd tot majoor bri gade-commandant te Naaldwijk. WADDINXVEEN. Loop der bevolking. Gevestigd: G. Eikenboom van Gouda naar Dorpstr. 92 C. Koster van Gouda naar Dorpstr. 92 P. Metselaar van Bus- sum naar Kleikade 12 Ofke Teckens van Taroetoeng naar Bodegraverstraat weg 52 G. J. Kokkelink van Castricum naar Brugweg 79 F. v. d. Kreeke van Zoetermeer naar Brugweg 79 W. L. v. d. Wulp van Gorssel naar Kerkweg 181 G. van Harskamp van Gouda naar Nesse 13 H. Bouman van Gouda naar Bode graverstraatweg 102. Vertrokken: J. Slingerland van Noord kade 303 naar 's-Gravenhage A. W. v. d. Zijden van Noordeinde 70 naar Gouda C. Toor van Noordeinde 25 naar Bos koop C. W. Compeer van Zuidkade 166 naar Gouda W. Keers van Bodegraver straatweg 31 naar Goes J. T. Ketting van Henegouwerweg 46a naar Bussum G. van Oest van Kerkweg 23 naar Hoorn H. W. Beugebrink van Kleikade 36 naar Gorssel H. Alphenaar van Zuidkade 236 naar Rotterdam G. v. d. Berge van Noordeinde 116 naar Gouda N. Straver van Pr. Hendrikstr. 11 naar Gouda G. v. d. Lande van Brugweg 53 naar Woerden M. Hage van Henegouwerweg 73 naar Hazerswoude Nic. van Vliet van Bloe- mendaalscheweg 81 naar Gouda. In de goederenloods van de Ned. Spoorwegen alhier heeft de Ned. Blinden bond een welgeslaagden propaganda- avond gehouden, met medewerking van „Het Kinderkoor" van de Oi. school B, onder leiding van het schoolhoofd den heer J .J. C. Mastenbroek. De heer Joh. van den Berg, propagan dist van den „Ned. Blindenbond", die zelf blind is, hield een toespraak over „De blinde mensch". Het financieel resultaat was voor den Blindenbond niet ongunstig; er was zeer veel belangstelling. De opbrengst van den verkoop van Weldadigheidspostzegels voor het Kind bedroeg alhier: verkoop door kinderen onder leiding van den heer van Gent f. 124.34, door het postkantoor f. 15.93, te zamen f. 140.27. Nog werd 'ontvangen voor kaarten en aan giften f. 24.07. Totaal f. 164.34. De R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" alhier, hield haar jaarlijkschen feestavond. Opgevoerd werd de revue „Je doet het er maar mee". Er is genoten van deze aardige revue en van de mooie liedjes. PREDIKBEURTEN RIJNSBURG. Geref. Kerk: (Rapenburg)Dinsdag- nam. 7 uur, prof. K. Schilder van Kam pen. WADDINXVEEN. Centrum: Hedennam. 7 uur, ds. A. W. daj Rover van Vlaardingen. Chr. Afg. Gem.: Dlnsdagnam. 7 uur, da heer Wijzen van Oldebroek. NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Oud-Gastel, mr. F. D. G. v. d. Horst te Helnenoord. Bedankt: Voor Oosthem (Fr.), P. SIo Dijkstra te Tuil en 'tWaal. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Dedemsvaart (als hulp- pred.), A. J. Radder, cand. te Hoogeveen. Ds. J. F. DEIERKAUF- Ds. J. F. Deierkauf, em. predikant der Ev. Luth. Kerk, wonende te Batavia, her denkt 22 Jan. a s. den dag waarop hij voor 25 jaar het predikambt aanvaardde. De jubilaris werd In 1885 te Utrecht ge boren en studeerde aan het Ev. Luth. Se minarium en de Stedelijke universiteit, belde te Amsterdam. In 1910 werd htf proponent, om 22 Jan. 1911 het predik ambt te aanvaarden bij de Evang. Luth. Gem. van WinschotenSappemeer. Van daar vertrok hij in 1913 naar Breda- 1 Oct. 1919 kreeg hij eervol ontslag met bevoegdheid van emeritaat. Thans is hij werkzaam als leeraar aan het Lyceum te Batavia. VOOR DINSDAG 21 JANUARI, Hilversum I, 1875 M. AVRO-Ultzen- dlng 5.30—600: VPRO. 8.00: Gr.pl. 9.00: Omroeporkest 10.00: Morgenwij ding. Gr.pl. 10.30: Omroeporkest 11.00: Kookpraatje 11.30: Orgel en zang 12.30: Gr.pl. 1.30: Omroeporkest 2.15: Causerie 2.30: Omroeporkest 3.00: Knipcursus 4.00: Piano-recital 4.30: Kinderkoorzang 5.00: Kinderhalf uur 5.30: Bijbelvertellingen 6.00: De Octophonikers 7.00: Voor de kinderen 7.05: Haagsch strijkkwartet 7.30; Engelsche les 8.00: Berichten 8.10: Kovacs' Lajos orkest en solisten 8.30; Toespraak Prinses Juliana 8.40: Ver volg Kovacs Lajos' orkest 9.30: Radlo- tooneel 10.50: Gr.pl. 11.00: Berich ten 11.10—12.00: De AVRO-Declbels. Hilversum II, 301 M. KRO-Uitzending 4.00—5.00 HIRO 8.00—9.15 en 10.00: Gr.pl. 11.30—12.00: Godsd. halfuur 12.15 Gr.pl. 1.00: KRO-orkest en Gr.pl. 2.00: Voor de Vrouw 3.00: Modecur- sus 4.00: HIRO 5.00: KRO-orkest en Gr.pl. 6.00: KRO-Melodisten 6.40: Lezingen 7.35: Gr.pl. 8.00: Berichten 8.10: Marek Weber's orkest 9.30: Sted. orkest Maastricht en solist 10.15: Gr.pl. 10.30: Berichten 10.35: KRO- Boys 11.15—12.00: Gr.pl. Droitwich, 1500 M. 11.20—11.50: Or gelspel 12.10: Kwintetconcert 12.50: Gr.pl. 1.202.20: BBC-Welsch-orkest 3.103.55: Kwintetconcert 4.20: Cause rie 4.40: Sopraan en strijkkwartet 5.35: Dansmuziek 6.20: Berichten 6.50: Zangvoordracht 7.15: Fransche les 7.50: Causerie 8.20: Koorconcert 8.50: Gevar. programma 9.35: BBC- Variété-orkest 9.50: Berichten 10.20: Causerie 10.40: BBC-Midland-orkest 11.3512.20: Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gr.pl. 11.20: Omroeporkest 2.50: Gr. pl. 4.20: Dito 5.50: Orkestconcert 9.05: Gevar. programma 11.0512.35: Populair concert en dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.50—7.20: Orkestcon cert 11.20: Concert uit Leipzig 1.35— 2.20: Gr.pl. 3.20: Concert en voordracht 5.20: Populair concert 7.30: Literalr- muzikaal programma 9.4010.20: Les sen. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gr.pl. 1.302.20: Salon-orkest 5.20, 6.35 en 7.20: Gr.pl. 8.20: Gevar. pro gramma 10.30—11.20: Gr.pl. 484 M.: 12 20: Salon-orkest 1.30—2.20: Gr.pl. 5.20 Zang 5.35: Piano-recital 5.55: Gr.pl. 6.50: Salon-orkest 8.20: Her denking xan Kardinaal Mercier 9.20: Gr.pl. 9.35: Symphonieconcert 10.30 11.20: Gr.pl. Deutschlandscndcr, 1571 M. 7.30: Dans muziek 9.20: Berichten 9.50: Zang en piano 10.05: Weerbericht 10.2011.20 Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 21 Januari, le Programma: Iederen dag, van 8—24 uur: AVRO, VARA, enz. 2e Programma: Iederen dag, van 824 uur: KRO NCRV. enz 3de programma: 8.00: Brussel VI. - 9.20: Keulen - 10.05—10.35: Deutschl.s. - 11.20: Kalundborg - Plm. 12.15: Brussel VI. - 14.20: Kalundborg - 15.20: Keulen - 17.20: Brussel V. - 18.50: Boedapest of div. - Plm. 22.20: Berlijn - 23.20: Weenen of div. 4de programma: 8.05: Parijs Radio - 10.35: London Reg. - 17.35: Droitwich - 18.20: Diversen - 18.50: London Reg. - 19.00' Tuinpraatje door den heer J. Jon ker. chef afd Gem. Pl. - 19.30: London Reg. - 20.20: Droitwich - 21.50: London Reg. - 22.20: Brussel VI. - 22.30: London Reg. Wijzigingen voori-'-euden. 4-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 12