VERKADE De Italiaansch-Abessynische oorlog. 76»te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 17 Januari 1936 Derde Blad No. 23255 HET BOMBARDEMENT BIJ WALDIA. GEMENGD NIEUWS. LAND-EN TUINBOUW. VRAGENRUBRIEK. De Italiaansche operatics aan het Zuidelijk front. De operaties aan het Zuidelijk front gaan over een steeds grooter gebied. Terwijl de Italiaansöhe colonnes in den sector van Dolo de troepen van ras Desta, welke zij zoo juist hebben verslagen, vervolgen, trek ken andere ongeregelde colonnes en Ita liaansche blanke troepen op langs de rivier Sjibell en de rivier Fafan. Nu de bedreiging tegen hun linkervleu gel is opgeheven, kunnen de Italianen het offensief hervatten in de richting van Sasa Baneh en later ook in de richting van Dzjidzjiga en Harrar. Het is nog onzeker of de Italiaansche opmarsch in het centrum en op den rech tervleugel het begin van dit offensief vormt, of dat het slechts een voorberei dende operatie is. De Abessijnsc/he tegenstand in den slag bij Ganale Dorla was zeer hardnekkig en de Abessijnsche ruiterij heeft volgens een telegrafisch bericht van den correspondent van Reuter-A.N.P. bij de Italiaansche legers in het Zuiden verscheidene charges uitgevoerd. De Abessijnen hadden een groot aantal mitrailleursnesten ingericht, welke door loopgraven werden beschermd. De Italianen hebben al deze mitrail leursnesten opgeruimd, nadat zij met tanks zij het onder groote inspanning, heftige aanvallen hadden gedaan. Een der meest indrukwekkende fasen van den slag was een charge der Abessijn sche ruiterij, welke langs den Zuidelijken oever van de Ganale Doria plaats vond. De Abessijmsöhe ruiters richtten ver woestingen aan in de Italiaansche rijen, doch dezen gaven geen terrein prijs en werden snel versterkt door strijdwagens, waarop de' Abessijnsche cavaleristen zich onoedig, doch tevergeefs wierpen. De mitrailleurs der strijdwagens maai den bij lederen aanval een groot aantal Abessijnsche cavaleristen neer. Het was een worsteling tusschen levende en metalen paarden en de laatste won nen het. De voornaamste Italiaansche opmarsch geschiedde in den sector van Dolo tusschen de beide rivieren. De uit Amno vertrokken colonne trok tegelijkertijd langs den Noordelijke oever van de Ganale Doria op en bezette de dorpen in dit gebied. Gedurende vier dagen heeft de Italiaan sche luchtmacht het leger van ras Desta gebombardeerd om te verhinderen, dat het versterkingen zou ontvangen. (Copyright Reuter-A.N.P. Het bombardement van Waldia. In verband met de krachtige protesten in de Engelsdhe bladen tegen het bombar deeren van een ambulance van het Engel- sclie Roode Kruis, stellen de Italiaansche autoriteiten er prijs op te verklaren, dat het volgende zich heeft afgespeeld. De Italiaansche vliegtuigen hebben Woensdag bij Waldia een kamp van 200 tenten gebombardeerd, waarin zich on geveer 1000 Abessyniërs bevonden. Dit was een volkomen geoorloofde militaire actie. Het sdhlijlnt, dat er onder deze twee hon derd tenten enkele waren, die behoorden tot een Abessijnsche ambulance onder lei ding van een Britsehen arts. De Italianen kunnen hier echter geen verantwoordelijk heid voor op zich nemen, aangezien het verboden is Roode Kruis tenten temidden van andere tenten die soldaten bevatten te zetten. De Engelsche protesten verliezen hier mede alle beteekenis. Dr. Hylander geopereerd. De Zweedsche consul te Addis Abeba deelt mede, dat dr. Hylander is geopereerd en een scherf van een schrapnel uit zijn lichaam is verwijerd. De operatie is goed geslaagd. De patiënt maakt het goed. Verklaring van den Negus. De Negus heeft tegenover den specialen verslaggever van het Duitsche Nieuws bureau de volgende uiteenzetting gegeven van den toestand aan het front: „Sedert het inzetten van de regen", aldus de keizer, „is de militaire situatie aan het Noordelijk front voor Abessynië er strate gisch belangrijk beter op geworden, d^ar (hierdoor een zeker evenwicht tusschen de wederzijdsche krijgsmlddelen is verkregen. De aanvallen onzer troepen werden na de inneming van de provincie Tembien naar de provincie Gheralta verolaatst. Daar vechten voorloopig slechts afzonder lijke afdeelingen, om in de eerste plaats de versterkte Italiaansche stellingen on schadelijk te maken. Groote operaties van de zijde der Italia nen zullen in de komende maanden waar schijnlijk onmogelijk zijn daar de door de beschadiging der wegen nog grooter ge worden terrein-moeilijkheden het gebruik van groote technische strijdmiddelen be letten". Omtrent den toestand aan het zuidelijk front verklaarde de keizer: „De op 8 Januari begonnen slag bli Dolo. die de strijdkrachten van Ras Desta over een groote frontbreedte in Italiaansch Somali- land hebben ingezet, duurt voort. De ge vechten hebben den Abessijnschen troepen tot dusver belangrijke terreinwinsten en een groote oorlogsbuit opgeleverd. De Italianen verdedigen zich uiterst hardnekkig. Zij ondernamen een reeks tegen-aanvallen waarbit zij door bom bardementsvliegtuigen worden gesteund. Voor het eerst is in dezen slag van twee buitgemaakte Italiaansche tanks die door Abessyniërs waren bemand gebruik ge maakt. Oo het oogenblik duurt de strijd aan het geheele front tot aan de Webbe S.iebeli. voort. De Italianen laten van het Noorden uit belangrijke versterkingen aanrukken, zoodat men aan dit deel van het front gedurende den komenden tijd geen nieuwe gevechten verwacht. Het zwaartepunt der Italiaansche opera ties richt zich op de provincie Bali. Naar de meening des keizers gold het luchtbombardement van Waldia van Woensdag vooral zijn persoon daar de Italianen vermoedden dat de keizer oo zijn reis naar het hoofdkwartier aan het noordelijk front reeds in Waldia was aan gekomen. De Duitschers zouden opwekken „vol te houden". Rocco leider der Italiaansche Volkenbondsdelegatie (Van onzen bijzonderen correspondent). Rome, Donderdagavond. Italië zegt niets te weten van een nieuw bombardement op de Abessijnsche Roode Kruis-expeditie bij Waldia, dat op 50 mij len ten Noorden van Dessie aan het Noor delijk front is gelegen. Toegegeven wordt, dat Italiaansche vliegtuigen gisteren een kamp van honderd tenten in de buurt van Waldia hebben gebombardeerd, dat, naar men zegt, 1000 Abessijnen herbergde. Maar aangezien zich een Roode Kruls-kamp in het midden hiervan bevond, wijst Italië alle verantwoordelijkheid daarvoor af. Op het oogenblik ziet het er niet naar uit, dat bevestiging van het bericht van een aanval op een Roode Kruis-expeditie ver wacht kan worden. De Italiaansche luchtaanvallen waren gisteren gericht op een kampement ten Zuiden van Dessie, bestaande uit 500 ten ten en een andere troepenconcentratie bij Waldia. Beide aanvallen worden in het Italiaansche communiqué van vandaag vermeld en naar men meldt, werden de aanvallen door eskaders van 20 vliegtui gen uitgevoerd, die legerkampen in het gebied van Adino bombardeerden. Maar schalk Badoglio meldt eveneens een over winning aan het Zuidelijk front en vol gens hem zijn de Italianen thans 70 K.M. in Abessynië opgetrokken. Waar zij zijn aangekomen, wordt niet medegedeeld. Het is moeilijk te schatten hoeveel grondge bied is veroverd, daar de Italianen vóór het binnenkomen van dit bericht Adino, 60 K.M. van Dolo, zeiden te hebben ver overd. De Italiaansche belangstelling strekt zich thans tot Duitschland uit en van of- ficieele zijde verspreidt men geruchten over de aankomst van Duitsche goederen, die voorzien zijn van een briefje met de woorden: „Houdt vol. Wij staan aan jullie zijde". Deze berichten gaan van mond tot mond, terwijl geen enkele Italiaan durft beweren, dat hij deze briefjes heeft ge zien. De Italianen kijken thans met spanning uit naar den Volkenbond en vragen zich af, wat mr. Eden zal doen. In Italiaansche officieele kringen is men er niet zeker van of een delegatie naar Genève wordt gezonden. Men neemt echter over het algemeen aan, dat Italië Maandag op de Volkenbondsbijeenkomst vertegenwoordigd zal zijn, niet echter door den minzamen baron Aloisi, maar door Rocco, die tot nu toe nummer twee was van de Italiaansche delegatie. De reden voor deze verandering wordt niet onthuld. Italië's antwoord op het Zweedsche pro test is In voorbereiding en zal volgens de officieele mededeellngen vermoedelijk „spoedig" worden overhandigd. (Copyright News Chronicle-A.N.P.) De keizer gaf voorts uiting aan ziin voornemen, tot het aanbreken van de groote regenperiode in het noordelijke hoofdkwartier te blüven. Hii hoopte, dat tegen dien tiid of de oorlog zou ziin beslist, of de operaties we gens den regentijd voor den duur van drie maanden zouden moeten worden gestaakt. De keizer verwacht, naar hij verklaarde, dat de Volkenbond er. ondanks alles, in zal slagen, vóór dien tijd vredesvoorstellen uit te werken die het Abessynië mogelijk zullen maken eervol uit dezen Italiaan- schen aanvalsoorlog te voorschijn te tre den. Dergelijke voorstellen zouden even wel ook zoodanige waarborgen moeten bie den. dat het uitgesloten is. dat Italië wellicht over een paar jaar opnieuw Abes synië aanvalt. Keizer Haile Selassi besloot met de woorden: „Niettegenstaande de Abessy- nische legers Abessynië met succes en on geslagen verdedigen, ben ik steeds bereid tot het sluiten van een eervollen vrede, die de onafhankelijkheid en souvereiniteit van Abessynië waarborgt". Transport der Abessijnen. Het rhythme van de Abessijnsche oor logsvoorbereiding is versneld. Er zijn uit Addis Abeba een aantal muildieren ver trokken, beladen met noodzakelijke arti kelen voor de strijders. Ieder bezitter van een muildier moet vier vrachten graan naar het front voeren, welke hij geeft voor de nationale verdediging. De eigenaars te Addis Abeba brengen de vracht tot Dabre Braham, die van Dabre Brahan vandaar tot Dessie. Te Dessie zijn geen soldaten meer over gebleven, allen zijn naar het front ver trokken. Ook te Jijiga, dat langen tijd het hoofdkwartier was. zijn geen soldaten meer overgebleven. De troepen van de Dedsj assen Amde Mikael, Auet Mikael en Amba Oekao zijn naar het Zuiden vertrokken. Een Italiaansche protestnota aan den Volkenbond. De Italiaansche regeering heeft een pro testnota gezonden aan het secretariaat van den Volkenbond, waarin zij protes teert tegen de wreedheden van het Abes sijnsche leger, het gebruik van dum-dum- kogels en tegen het misbruiken van het Roode Kruisteeken. hierbij de aandacht vestigend op de internationale regeling van het gebruik hiervan. Een officieele Engelsche incdedeeling. Gistermiddag is te Londen een officieele mededeeling gepubliceerd volgens welke geen enkele wijziging in de zienswijze der Britsche regeering nopens het embargo op petroleum is ingetreden. De zaak is niet dood maar Engeland wacht op de collec tieve actie, die de Volkenbond in dezen zal voeren en het zal zich daar dan bij aansluiten, wanneer de voorwaarde zou kunnen vervuld worden om eventueele actie doeltreffend te maken. KINDEREN MET GLOEIENDEN POOK MISHANDELD. Justitie te 's-Hertogenbosch grijpt in. Een vrouw te Megen blijkt zich aan mis handeling van bij haar ondergebrachte voogdijkinderen te hebben schuldig ge maakt. Het onderzoek in deze zaak, dat thans geëindigd is, heeft afschuwelijke bijzonderheden aan het licht gebracht. De zaak werd bekend, toen een der kinderen des middags weigerde van school naar huis te gaan. Toen de onderwijzer vroeg, wat er aan de hand was, vertelde het hor tend en stootend, dat het met een gloeien- den pook op de voeten was geslagen. De onderwijzer constateerde daarna, dat eenl- ge teenen geheel verschroeid waren. De burgemeester stelde een nader onderzoek in, en daarbij bleek, dat de rug van het kind tientallen zware brandwonden ver toonde. Overigens waren de sporen van hevige slagen duidelijk zichtbaar. Ook de andere kinderen bleken zoo behandeld te zijn, terwijl zij bovendien in sterk ver waarloosden toestand verkeerden en to taal ondervoed waren. Het bleek, dat de vrouw de kleinen in een schuur op den grond en zonder dek liet slapen. Hun voed sel bestond grootendeels uit afval; de mis handelingen met den gloeienden pook wa ren systematisch gepleegd. De justitie te 's-Hertogenbosch is daarna in de zaak ge moeid en na vele verhooren heeft de vrouw volledig bekend. Zij zal op 27 Ja nuari a.s. voor de rechtbank te 's-Herto genbosch terecht staan. (Hbld.) HONDERDJARIGE OVERLEDEN. Gistermiddag is te Maastricht de ruim honderdjarige weduwe L. Hendriks, na 'n lichte ongesteldheid overleden. Zij werd op 25 Augustus 1835 te Maastricht gebo ren. De viering van haar honderdsten ver jaardag is het vorig jaar in Maastricht aanleiding geweest tot een groot volks feest. H. M. de Koningin, die omstreeks dien tijd naar Maastricht was gekomen, voor de opening van het Julianakanaal, maakte bij die gelegenheid een rijtoer door de stad, waarbij met opzet langs dM woning van de honderdjarige werd gere den, waar deze het voorbijgaan van de Koningin gadesloeg en de vorstin het oudje minzaam groette. oti DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Bij het oversteken van den Veldensche- weg te Venlo is het 6-jarlge dochtertje van de familie B. door een auto gegrepen. Het kind werd terzijde van den weg langs de tramrails geslingerd, juist toen een stoom tram naderde. Ofschoon de bestuurder uit alle macht remde werd het kind door de treeplank gegrepen. Het meisje liep ern stig kwetsuren op en is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis gebracht. N. R. Crt. o ;ot-( i BUITENLANDSCH GEMENGD. DE EXECUTIE VAN HAUPTMANN UITGESTELD. EEN BESLUIT VAN GOUVERNEUR HOFFMANN. Hoffmann, de gouverneur van New-Yer- sey, heeft besloten de executie van Bruno Hauptmann 30 dagen uit te stellen. Dit uitstel beteekent, dat het ten min ste nog drie maanden zal duren voordat Hauptmann terechtgesteld zal worden, want als deze dertig dagen voorbij zijn, zal Hauptmann opnieuw veroordeeld moe ten worden en dit zal eenige maanden in beslag nemen. De vrouw van Hauptmann is zeer ge lukkig. De tijding van het uitstel verspreidde zich als een loopend vuur onder de an dere gevangenen, die kreten uitstieten, op de deuren hunner cellen sloegen en op andere wijze lawaai maakten, waarboven uit men de woorden hoorde: „Hauptmann heeft uitstel!" o HEVIGE SNEEUWVAL IN ENGELAND. Het heeft gisteren in Noord-Engeland hevig gesneeuwd en aan de Oostkust heerschte daarbij zulk een dichte mist, dat twee schepen gestrand zijn. 't Amerikaansche schip „West Hygarth" van 6000 ton met 38 koppen aan boord, is op de rotsen bij Seaham in Northum berland geloopen en daar vastgeraakt. Een poging, gistermiddag ondernomen, om het schip weer vlot te maken bij hoog water, is mislukt, doch vannacht zou zij herhaald worden nadat een deel van de deklast, die uit hout bestaat, in zee zal geworpen zijn. De treiler „Confederate" uit Aberdeen is gisternacht op de Schotsche kust ge strand, maar na 8 uur hard werken door 2 slëep'oooten op sleeptouw genomen en behouden te Aberdeen binnengebracht. Een der matrozen is gewond. Het gebied ten Noorden van de lijn Cardiff-Lincoln is bijna geheel met een sneeuwkleed bedekt. Vele wegen zijn on berijdbaar. In de bergpassen van Wales lag de sneeuw zes duim hoog. In het Noorden van Yorkshire woedde een hevige sneeuw storm. Ook te Londen is veel sneeuw gevallen. Om het verkeer gaande te kunnen hou den, hebben sneeuwploegen de sneeuw opgeruimd. o DE „VICKERS-WELLESLEY". Het nieuwe Engelsche bombardements vliegtuig „Vickers-Wellesley", kan volgens de „Daily Telegraph" met een enkele ben zine-lading in zeer korten tijd iedere Europeesche hoofdstad bereiken en naar zijn vlieghaven terugkeeren. Daar het nieuwe toestel zonder tus- schenlanding 12.800 K.M. kan afleggen, hoopt men, dat Engeland spoedig weer het l"nge-afstand-wereldrecord zal be zitten. RECLAME. 7230 12 ct. per pakje ROOFOVERVAL OP PARIJSCHE BANK. 200.000 francs buitgemaakt. Drie gemaskerde bandieten hebben gis teren een overval gepleegd op een bank zaak, die midden in Parijs aan een druk ken boulevard is gelegen. De brutaliteit, waarmede de bandieten optraden, herin nert aan de Amerikaansche methode. Nadat de roovers het banklokaal waren binnengetreden, trokken zij revolvers. De eerste twee bandieten hielden de em ployés met hun vuurwapenen in bedwang, de derde deed een aanslag op de kas. Met 200.000 francs slaagden zij er ver volgens in te ontkomen in een auto,, die zoolang voor de bank met loopenden mo tor had staan wachten. Tengevolge van de razende snelheid, waarmede de roo vers door het dichte verkeer wegreden, konden zij ontsnappen. Eenige uren te voren trachtten vier jonge knapen een dergelijken overval te plegen op een ar chitectenbureau. De architect én zijn bedienden lieten zich echter geen schrik aanjagen en wisten drie der knapen meester te worden. De vierde ontkwam. De knapen waren resp. 15, 17 en 21 -jaar oud. o ELLSWORTH GEVONDEN? Man en toestel uit vliegtuig gezien. Het „Discovery"-comité heeft een be richt ontvangen, afkomstig van het ont dekkingsschip „Discovery", waarin gezegd wordt, dat dit op 15 dezer in een goede haven in de Walvischbaai is aange komen. Voorts wordt in het telegram medege deeld, dat van het vliegtuig uit in Klein- Amerika eeft man is waargenomen, als mede het vermiste toestel van Ellsworth. Zooals men weet, is de „Discovery", die een vliegtuig aan boord heeft, naar Ells worth gaan zoeken. o MUITERIJ VAN CHINEESCHE SOLDATEN. Veertig dooden en dertig gewonden. Een afdeeling stedelijke soldaten van Tsjangtjoe nabij Amoy, in China, is aan het muiten geslagen. De commandant van de stad gaf bevel, dat deze afdeeling, tachtig man sterk, door troepen van de 80ste divisie van het Chineesche leger ontwapend moest worden. Bij de uitvoering van dit bevel kwam het tot een botsing tusschen de muiters en de regeeringstroepen, waarbij veertig muiters wei-den gedood en dertig man regeeringstroepen werden gewond. De overige veertig muiters werden ge arresteerd. De orde is weder hersteld. -o- SMOKKELAAR GEDOOD. Stefani meldt, dat een douanepatrouille nabij Cannobio aan het Lago Maggiore een troep smokkelaars verrast heeft, die zich in de richting van de Zwitsersche grens begaven en in de bergen trachtten te ontkomen. Een der smokkelaars kwam hierbij om het leven, doordat hij in een 150 meter diepen afgrond stortte. AARDSCHOK IN ZUID-AFRIKA. In Zuid-Afrika is een aardschok ge voeld die 12 seconden duurde. Voor zoover bekend is nergens ernstige schade aan gericht. o DE VLIEGRAMP IN COLUMBIA. Bij het ongeluk met het lijntoestel dat in Columbia in het bosch is neergestort heb ben 10 personen het leven verloren, de overige 8 zijn ernstig gewond. LOONBIJSLAG VOOR HET BOLLENBEDRIJF. VIJFTIG PCT. VAN HET LOON UITGEKEERD BOVEN VAST TE STELLEN MINIMUM. Naar wij vernemen, zal voor het jaar 1936 de loonbijslagregeling voor de bollen- bedrijven worden voortgezet. Deze regeling bevat oa. de volgende be palingen: De bijslag van de overheid wordt gege ven in het loonbedrag, dat in een bloem- bollenbedrijf wordt uitbetaald boven een voor elk bedrijf afzonderlijk vast te stellen minimumloonbedrag. De bijslag bedraagt 50 pet. van hetgeen aan loon wordt uitge keerd boven het minimum. De inspectie stelt voor elke gemeente het minimum vast. De plaatselijke commissies stellen, zoowel aan de hand van het z.g. teeltplan 1936 als over de werkelijk in het boekjaar 1935 uit betaalde loonen vast, welk minimum loonbedrag in het desbetreffende bedrijf in het boekjaar 1936 als minimum zal moe ten worden vertoond, alvorens de loonbij slagregeling in werking treedt. Bij de vast stelling van dit minimum-loonbedrag moet met alle gewassen, die in het bedrijf wor den geteeld, alsmede met alle overige factoren als export enz., worden rekening gehouden. Het aldus vastgestelde mini mum-loonbedrag voor 1936 wordt aan de hand van het teeltplan en overige gege vens gesplitst voor vijf perioden van het jaar. De plaatselijke commissie gaat bij de vaststelling van het minimum-loonbedrag uit van het ter plaatse algemeen geldende loon. Toeslag kan alleen worden gegeven op het loon, uitbetaald aan arbeiders, die, zoo zij niet in het bedrijf waren opgeno men, voor hulp ingevolge de regelen voor werkverschaffing en/of steunverleening in aanmerking zouden komen. De afrekening met hen, die tot de rege ling zijn toegetreden, heeft plaats na af loop van elk der vijf tijdvakken. Indien in een voorgaande periode minder is vertoond, den het voor die periode vastgestelde mini mum-loonbedrag, wordt het te weinig vertoonde bij de volgende periode verre kend. De plaatselijke commissie dient te zijn samengesteld uit een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, één van de werknemers- en één van de werkgevers organisaties ter plaatse. Deze commissie werkt met het gemeentebestuur en de inspectie samen voor het uitoefenen van controle en verder tot het verrichten van alle werkzaamheden, noodig om een be hoorlijken gang van zaken te verzekeren. Voor het boomkweekcrijbedrijf. Ook de loonbijslagregeling voor het boomkweekerijlbedrijf zal worden voort gezet. Deze regeling bevat o.a. de volgende be palingen: De bijslag van de Overheid wordt gege ven in het loonbedrag, dat in een boom- kweekerijbedrijf wordt uitbetaald boven een bepaald minimum-loonbedrag. Als loon wordt aangehouden het ter plaatse algemeen geldende loon. (Loon betaald voor administratief werk mag niet bere kend worden). De bijslag bedraagt 50 pet, van het toon, dat voor werkzaamheden is uitgekeerd boven het bovenbedoelde minimum-loon bedrag. De afrekening met hen. die tot de rege ling zijn toegetreden, heeft plaats na af loop van het tijdvak waarvoor de regeling geldt. De regelen voor de plaatselijke com missie zijn ten aanzien van de samenstel ling dezelfde als die bij- het bollenbedrijf. o TENTOONSTELLING VAN AVICULTURA. Op de heden te Den Haag geopende tentoonstelling van Avicultura is de gou den medaille, uitgeloofd door HM. de Koningin voor het mooiste trio of toom in de Nederlandsche hoenderrassen, toege kend aan den heer J. A. C. van Omme te Arnhem. Verder zijn de volgende hoofdprijzen toegekend: groote zilveren medaille van H.M. de Koningin, voor de meeste eerste prijzen in de afd. konijnen, G. J. Schot te Schiedam; zilveren medaille van H.K.H. Prinses Juliana, voor de fraaiste collectie hoenders, Ned. rassen, dr. S. P. Timmers, Harderwijk; zilveren legpenning van den minister van Staat, commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland, voor de fraaiste collectie Hollandsche kroppers in één kleurklasse, C. A. M. Spruyt, Gouda; verg. zilv. plaquette van den minister van land bouw en Visscherlj voor de fraaiste collectie wyandottes, H. Th. Drenth, 's-Gravenhage; zilv. med. van den burgemeester van 's-Gravenhage voor de fraaiste collectie dwergtooenders, in Nederlandsche rassen, J. C. Strijland, Driebergen; 5 gouden jubileummedailles, gewonnen door de hee- ren dr. S. P. Timmers, Harderwijk: E. Estermann, Baarn; A. C. M. Dolk, Voor burg; H. J. Rhebergen, Borculo en G. P. J. Boer, Gouda. I. d. D. te L. De ijshockeywedstrijd te Amsterdam begint te kwart over acht. Voor zoover ons bekend is de kunstijsbaan alle dagen geopend. A. W. te L. Er zijn hier ter stede twee Remonstrantsche hofjes n.l. het hofje van Francois Houttïjn,-Hooigracht 81 en het J. Fransen van der Linden- of Remonstrantenhofje, v. d. Werfstraat 50. J. K„ te N. Uw vraag is niet duide lijk genoeg gesteld. In elk geval is het raadzaam den schrijver der brieven nadere inlichtingen te vragen. Abonné K. De marktkoopman moet zich houden aan de door het gemeente bestuur vastgestelde bepalingen, o.a. om trent dag en tijd van verkoopen. V„ te S. Van het recht van schen king is vrijgesteld, hetgeen gedurende een kalenderjaar door ouders of één der ouders aan een kind is geschonken, tot een bedrag van tweeduizend gulden..

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9