LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 17 Januari 1936 BUSLICHTINGEN HOOFDPOSTKANTOOR NOORDWIJKERHOUT. Installatie van den nieuwen Pastoor. De nieuwbenoemde pastoor der St. Victor-parochle. plebaan L. Westerwoudt uit Haarlem zal 2 Febr. a.s. plechtig wor den geïnstalleerd. In de groote zaal van café „De Zwaan", kwamen de leden bijeen van de drie groote Kath. organisaties. n.l. van den R.-K. Volksbond, van de R.-K. Mid denstandsver. en van den R.-K. Land- en Tuinbouwbond. Tezamen ontplooien deze drie vereen, een actie, met het doel de leden terug te brengen tot Christus. De bijeenkomst droeg een feestelijk karakter. De directeur van het Centraal Hanzebu- reau, de heer J. Bakker sprak over „Bij de keerpunten der Geschiedenis". Verder werd de avond opgeluisterd door zang van de damesclub der Marla-Congregatle. De belangstelling was groot. Er waren ook veel dames aanwezig. De politie-agent Jansen wist op te vangen een groot, zwaar konijn, dat er gens uit een hok wist te ontsnappen. De rechtmatige eigenaar kan langoor bij de politie terug bekomen. RECLAME. 7244 OEGSTGEEST. Prof. Huib Luns over „Leonardo da Vinei". Na ingeleid te zijn door den heer M. H. A. Juta hield prof. Huib Luns gisteravond In „Het Witte Huls" voor de Ver. Gemeen tebelang een zeer interessante lezing met lichtbeelden over Leonardo da Vinei, waar voor bijzonder groote belangstelling be stond. Deze causerie getuigde er vóór alles van, ihoe bij prof. Luns de „wetenschap" tot „leven" is geworden en hoe spr. in popu- lairen vorm putten kon uit een overrijke kennis. Spr. trok eerst een vergelijking tus- schen Goethe en Leonardo: zij beiden zochten naar de „eenheid". Bij hem was alles gericht op „scheppen": hij was een universeel mensch. Hij gaf zichzelf den naam van „uitvlnder-vemuftellng", inge nieur zou men tegenwoordig zeggen. Leonardo's veelzijdigheid was enorm, hij was de man van het experiment, de eerste mensch van zijn tijd, die aan de proef ge loofde. Tallooze uitvindingen van tegen woordig zijn reeds door hem gedaan of voorbereid (vliegmachine, parachute, tank, onderzeeboot enz Groot was zijn reputa tie niet alleen als ontwerper van kanalen, van vestingwerken, als schaakspeler (Tar- takower noemt hem „wereldkampioen scha ken" van 1575-1587), als kenner der verge lijkende anatomie, als wonderlijk schrijver over ziel en lichaam, maar bovenal bezit deze fantastische kunstenaar, die letterlijk ólles beheerschte, ook roem als schilder, die met de enkele werken (o.a. La Giocanda en het Avondmaal), welke geheel aan hèm kunnen worden toegeschreven, op een ge lijke hoogte kwam te staan als een Rem brandt of een Rafaël. Uitvoerig behandelde spr. Leonardo hierop als schilder, beschreef zijn levens loop en zijn schlldersohukken aan de hand van een serie leerrijke lichtbeelden, er op wijzend, hoe zijn werken uitmuntten door een zeldzame charme, die hem van zijn leermeester Verocchio en zijn tijdgenooten onderscheidde. Zijn leertijd in Florence, zijn arbeid in Milaan, zijn tweede periode in Florence en de levensavond bij Frans I in Frankrijk, zijn meesterwerken, alleen of tezamen met zijn leerlingen gemaakt, zijn gansche boelende en geweldige per soonlijkheid trok in woord en beeld voor bij, met talrijke illustratieve of humo ristische toelichtingen, hetgeen van het begin tot het eind het auditorium in span ning hield. De heer Juta gaf dan ook zeker uiting aan de gevoelens der aanwezigen, toen hij prof. Luns hartelijk dankte voor zijn be schouwing. Werkzaamheden der politic in 1935. Dat Oegstgeest direct ligt onder een groote gemeente en daardoor de politie handen vol werk geeft, blijkt wel uit het volgende. In het afgeloopen jaar werden door de politie 947 processen verbaal opgemaakt. De politie was o.a. in vele opzichten niet onfortuinlijk met het opsporen en de aanhouding van de daders van diefstallen, aangezien 9 personen voor den officier van Justitie konden worden geleld en een groot aantal verdachten na verhoor en bekentenis door den burgemeester op vrije voeten kon worden gesteld. Uitgezonderd enkele kleine inbraken zijn alle daders van 18 inbraken aange houden. die hun straf op het oogenblik ondergaan. Het rapportenboek vermeldt 1164 ge vallen, deels verband houdend met opge maakte processen-verbaal, deels waarbij assistentie werd verleend en deels voor onderzoek. De laatste maanden echter, na de open stelling van den Nieuwen Rijksweg, vanaf de „Drie Witte Palen" tot de grens van de gemeente Sassenheim, komen aanrijdin gen minder voor, wat zeer zeker moet worden toegeschreven aan het feit dat de smalle en kronkelende wegen door de be bouwde kom der gemeente niet meer be hoeven te worden bereden. De politie is overdag van 8 uur des morgens tot des namiddags 10 u. telefo nisch te bereiken onder no. 3663: 's Zon dags en des nachts tel. 118. In de Koninginnelaan alhier had een ongeval plaats met een motorcarrier, be laden met melk, boter, kaas en eieren. Doordat de bestuurder hiervan, W. J. B. afkomstig uit Leiden de aldaar gelegen bocht tekort nam, kantelde zijn voertuig, zoodat den inhoud over den rijweg werd verspreid, hetgeen een leelijke schadepost beteekende. De bestuurder kwam met de schrik vrij, Door zuster R. alhier werd bij de Poli tie aangifte gedaan van diefstal van een bankbiljet van f. 25. De politie stelt een onderzoek in. Door mevr. W. J. O. R. alhier werd asBgifte gedaan van diefstal van 'n hoe veelheid kruidenierswaren, welke in haar rijwieltasch waren geborgen. De politie stelt een onderzoek in. De 19-jarige J. A. L. M„ alhier, riep eenige opruiende woorden toe aan de man schappen van een alhier voorbij marchee- rende troep soldaten. Door den Comman dant hiervan, werd van dit feit aangifte bij de politie gedaan. I Vertrokken: W. Boon, n. Leiden M. v. Vliet, n. Rijswijk I. Vermaak, n. Den Haag H. Los, n. Leiden M. C. W. Boon, n. Leiden W. M. v. Keulen, n. Leiden L. J. P. Bander, n. Den Haag A. J. v. Goozen, n. Hoogmade R. Ivose- vits, n. Leiden M. Freyhammer. n. Den j Haag. Alhier Is besloten tot oprichting van een neutrale tooneelvereeniging welke den naam is gegeven „Kunst en Genoegen". Als leider zal optreden de heer Ir. Huge te Lelden. Staande ter gehouden vergadering tra den 20 leden toe, w.o. eenige dames. Als voorloopig secretaris is aangewezen de heer Bol Jr., Assendelftstraat 40. RIJNSBURG. Vóór de inrichtingen voor vallende ziekten te Heemstede (Macht van het kleine) is in deze gemeente in het afge loopen jaar f.207 gecollecteerd. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z. van J. Kühn en B. van Bostelen Cornelia Alida. d. van H. A. Goemans en E. M. Dekker. Overleden: Margaretha Ltibbert. 83 jaar. wed. van W. T. Papendrecht. Ondertrouwd: C. J. Kesting. 20 jaar en T. van Loo. 28 iaar. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. M. A. L. van den Bosch. Tijloosstraat 57. van Leiden P. Ciggaar Wasbekerlaan 26 van Vrasselt (bij Em merich D.) Mej. J. P. van Zuijlen- Jasperse, v. Heemstrastraat 5 van Leiden. Vertrokken: J. Endevelri J. P. Gouver neurlaan 52. naar Amersfoort Mej. D. C. C. E Blom. Hoofdstraat 284. naar Roosendaal Mej. C. v. Kesteren. Hoofd straat 44 naar 's Hertogenbosch M. L. Schrama en gezin, Kerklaan 13 naar Voorhout Mej. E. Heifnes. Iepenlaan 17. naar Amsterdam Mej. G. Diederlks en mej. Ch. M. Diederiks. Hoofdstraat 289, naar Veldhoven. Geslaagde uitvoering van „Crescendo" en „Kunst na Arbeid". In November j.l. gaf „Crescendo" een uitvoering in de Stadsgehoorzaal te Leiden op uitnoodlging en in combinatie met de Mannenzangver. Kunst ha Arbeid", aldaar Ditmaal waren de Leidenaars de gasten in Sassenheim en werd een dergelijke uitvoe ring gegeven in de Geref. Kerk alhier. Voor deze uitvoering was veel belang stelling: en ook velen van buiten Sassen heim waren aanwezig. Wii mogen constateeren dat deze uit voering van Crescendo in samenwerking met de mannenzangvereening een novum voor Sassenheim, geslaagd mag heeten. Alle medewerkenden kunnen ervan ver zekerd zijn. dat zij den velen aandachtigen luisteraars een avond vol kunstgenot heb ben geschonken. Een bijzondere aantrekkelijkheid van het programma was. dat dit uit den aard van de zaak zeer gevarieerd was en daar het orkest beneden in het schip van de kerk was opgesteld en de zangvereeniging bij het kerkorgel, konden de verschillende nummers afwisselend ten gehoore worden gebracht, zonder een rustverstoorende plaatsverwisseling. De heer J. J. van den Bos. dirigent van .Kunst na Arbeid", mag trotsch zijn op zijn koor! Deze avond bewees overtuigend met welk een ernst en toewijding hij zijn taak opvat en dat het koor over zeer mooi stemmen materiaal beschikt. Zoowel de nummers capella gezongen, als die met orgelbegeleiding voldeden het publiek ten zeersten. Niet minder was dit het geval met den solo-zang van mevr. Kusen-Wassink. De wijze waarop zij de soli ten gehoore bracht is ver boven onzen lof verheven en de taak die zij op zich genomen had volbracht zij glansrijk. Vooral het lied ..Gebet" van Hugo Wolf werd gevoelvol en onberispelijk vertolkt. De heer A. Smink van Leiden bleek een meester op het kerkorgel en een vaardig en zeker begeleider zoowel van den koor als van den solozang. Wii twijfelen niet, of de heer Smink is op zijn beurt inge nomen met de kwaliteiten van het rijk geregistreerde en klankrijke instrument. Vooral de begeleiding van het door het mannenkoor uitgevoerde .God miin toe verlaat" stelde hooge eischen aan ztin technische vaardigheid die hii evenwel in zoo hooge mate bezit dat de muzikaliteit van zijp voordracht er geenszins onder leed. Ook zijn solo „Phantasie und fuge über die Name Bach" van Fr. Liszt gaf hem gelegenheid zijn virtuositeit als or ganist te toonen. De heer Smolders en zijn muzikanten mogen eveneens met voldoening op dezen avond terugzien. Uit hoffelijkheid tegen over de gasten hebben wii onze beschou wing over hen tot het laatste bewaard, hoewel misschien in het oog van de vele vereerders, die .Crescendo" terecht bezit, het korps het .leeuwenaandeel" van dezen avond heeft gehad. Wij hebben met ge noegen geconstateerd, dat dirigent en muzikanten hun ouden roem hebben ge handhaafd. De meeste nummers waren voor de Sassenheimsche luisteraars geen onbekenden, doch voor velen is dit in menig opzicht de grootste attractie en op deze wijze komen de vaak moeilijke num mers nader tot het publiek. Een glanspunt van het programma was no. 6. .Scènes Pittoresques" van J. Mas senet, als wii ons goed herinneren een concoursnummer van de vereeniging en een bundeling van vier fragmentarische stukken van uitecnloopende strekking n.l. achtereenvolgens Marsche Air de Ballet. Angelus en Fête Boheme. In het tweede deel domineerden zeer sterk de saxoohoon's en genoten de luisteraars van de warme toon dezer instrumenten Het mooiste deel van dit nummer is ongetwijfeld het An gelus" waarin de cadans van de luidende kerkklok steeds in de muziek weerkeert, De uitvoering werd met gemeenschappeUi k zingen, onder begeleiding van Crescendo, aangevangen en gesloten. Aan de Visserschool voor Chr. Mulo" alhier slaagden voor het diploma machine- schrijven de meisjes: T. v. d. Berg. C. Eikelenboom en de iongens: A. v. d. Abeele, A Koppier G. v. d. Meer J. Oostenrijk, allen alhier en de iongens F. Biemond van Abbenes en R. Segers van Lisse alien leer lingen van bovengenoemde school. VEUR—LEIDSCHENDAM. Brutale inbraak. Terwijl de bewoners ter kerke waren is des avonds wederom op brutale wijze in gebroken. Ditmaal in 't perceel Veursche- straatweg 206, bewoond door den chauf feur E. Met een beitel heeft men de voor deur geforceerd. Toen men evenwel bin nen was, heeft men alle blinden gesloten, zoodat men ongestoord heeft kunnen wer ken. Daar de sleutels zich op laden en kasten bevonden, had men gemakkelijk werk. Alles is overhoop gehaald, doch de buit was zeer mager: slechts 7 centen en een paar handschoenen zijn meegenomen. De marechaussee stelde direct een on derzoek in, doch tot nu toe zonder resul taat. De Rijkspolitie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen den 35-jarigen landbou wer C. v. d. A.; wegens verduistering van een varken. Ten nadeele van den tuinder W„ zijn door verbreking des nachts uit een kip penhok in de kleine Starrevaartpolder, 4 kippen en 1 haan ontvreemd. De Rijkspolitie doet onderzoek. VOORHOUT. Zilveren Kloosterjubileum. Alhier heeft de hooggeachte overste der Bisschoppelijke Nijverheidsschool, broeder Theodosus (in de wereld Petrus Hermanus Hubertus Böckers, geboortig uit Warmondl zijn zilveren jubileum herdacht. Aan den hoofdingang werd de jubilaris, die in optocht het gebouw werd binnen geleid, toegesproken door den directeur der B.N.S. broeder Taicisius, die den jubilaris een hartelijk welkom toeriep en hem ge leidde naar de smaakvol vereerde kapel, alwaar de rector van het huis, het plechtig Lof celebreerde, waarmede tevens het einde der feestelijkheden was bereikt. De volgende dag werd een H. Communie ge houden, waarna een feestelijke maaltijd volgde. .Nadat een plechtige H. Mis van dankbaarheid was opgedragen ten huize „St. Agnes" onder leiding van broeder Hyacinthus was .het. jjoogtepunt van den feestdag aangebrokem nX de aanbieding van het feestgeschenk, een Heilig Hart- monument, in den voortuin. Vogelschietdag „St. Hubertus". De traditie getrouw hield de vogelschiet- vereen „St. Hubertus" alhier haar jaar- lijksche vogelschietdag. Dit jaar droeg de schuttersdag een meer feestelijk karakter, aangezien de vereen, tevens haar 3de lus trum herdacht. Des 's morgens opende de heer P. J. v d. Hulst, met een welkomst woord. Hierna verzocht spr. burgemeester Bulten het openingsschot te lossen. Hier na ging men tot den eersten wedstrijd over uitsluitend voor luxe prijzen: le pr„ H. Hoogervorst; 2e pr„ A. Eggen; 3e pr„ A. Eggen; 4e pr- H. Hoogervorst; 5e pr„ Bern. Schulte; 6e pr., J. Verdegaal. Vervolgens ging men aah tafel tot het nuttigen van het gebruikelijke snertmaal. Aan deze tafel merkten wij op den bur gemeester, den pastoor H. Heytveldt en den heer J. W. Kragttoijk. Na dezen gezel- ligen maaltijd ging men de tweede vogel verschieten, le pr, Jac Angevaren: 2e pr-, Jac. Angevaren; 3e pr„ J. van Steyn; 4e pr. P. J. v. d. Hulst; 5e pr., Bern. Schulte; 6e pr-, P. L. v. d. Hulst. Na de prijsuitreiking dankte de voorz., P. J. v. d. Hulst voor de aangename wijze waarop dit derde lustrum was gevierd. Een collecte ten bate van het pl. werk- loozencomité bracht f. 5.20 op. Aan het kantoor der posterijen al hier werd in Dec. 1935 op de spaarbank boekjes der Rijkspostspaarbank ingelegd f 1133.92. Terugbetaald werd f. 1253.17. Derhalve minder ingelegd dan terugbe taald f. 119.25, terwijl 1 nieuw boekje werd uitgegeven' Niettegenstaande het feit. dat weer eenige arbeiders aan 't werk zijn getogen, bedraagt het aantal werkloozen in deze gemeente nog circa 300. WARMOND. Het Ooievaarsnest. Reeds een paar jaren willen de ooie vaars in deze gemeente niet meer neste len. Men is tot de conclusie gekomen dat het nest den vogels niet meer aanstaat. Nu wordt het nest deskundig hersteld, in de hoop dat als de ooievaars over een paar maandjn weer eens komen kijken, zij tot huur zullen besluiten! Prachtige middag van het Comité „Kindergenot". Enkele maanden geleden is hier opge richt een „Comité Kindergenot", met als doel het koopen in Warmond tegen con tante betaling. Wij hebben toen uitvoerig de werkwijze van dit comité uiteengezet. Ondanks het feit dat de actie eerst ruim twee maanden geleden is begonnen kon het Comité reeds aan ruim honderd kin deren een onvergetelijken middag bezor gen. Wat dit voor de zakenmenschen zeg gen wil? Dat in ruim twee maanden tijd tegen contante betaling voor circa f. 6000 bij de aangesloten winkeliers is gekocht. Het comité kan zeer tevreden zijn, want wij weten nu dat het zich mag verheugen in de sympathie van het publiek. Na de zen zoo geslaagden middag twijfelen wij niet, of de belangstelling voor deze voor den middenstand zoo vruchtdragende campagne zal steeds grooter worden. De voorzitter van het Comité opende den feestmiddag met een woord van har telijk welkom tot de kleintjes, de belde weihouders en de leden van het Comité. Spr. stelde de aanwezigheid der beide wet houders op hoogen prijs, daar hij hierin meende te mogen zien dat de actie ook de belangstelling had van de officieele auto riteiten. Spr. deed een beroep op het pu bliek om zooveel mogelijk in Warmond te koopen en zoo mogelijk bij de aangeslo tenen van „Kindergenot". Wethouder Oudshoorn deelde mede, dat de burgemeester tot zijn leedwezen ver hinderd was deze bijeenkomst bij te wo nen. Hij, zoowel als weth. Zwetsloot had den gaarne gevolg gegeven aan de uitnoo- 1 diging dezen eersten feestdag mede te ma- ken. Spr. prees het initiatief van het Co mité en constateerde dat de actie thans I reeds een succes genoemd kan worden. Versaagt niet, aldus spr.. want uiteindelijk zal de zege aan u zijn! Uit honderd keeltjes klonk dan het „Zegellied" met als refrein „Wij plakken zegels". Dit lied, speciaal voor deze actie door een geestig auteur vervaardigd, werd gezongen op de wijze van een overbekend lied. Men behoeft niet te vragen of het insloeg! Daarna trad op de bekende goochelaar Larette uit Am sterdam die meer dan twee uur zoowel groot als klein in spanning hield door zijn verbluffende goochelkunstjes. In de pauze werden door diverse dames gebak, koekjes en chocolade verstrekt en als apotheose van dezen geslaagden middag kreeg ieder kind een nuttig cadeau mee naar huis. De kinderen waren opgetogen! Nog éénmaal klonk het spontaan „Wij plakken zegels". Als men nu nog weet, dat het in de be doeling ligt om in den zomer met de kin deren met autobussen een dagje door te brengen in de bosschen, dan kunnen wij ons voorstellen, dat ook de ouders nog meer aandacht aan deze actie zullen gaan besteden! Men moge deze actie steunen 1 Door bemiddeling van den R K. Volksbond is in samenwerking met Óen Chr. Besturenbond bij de slagers in deze gemeente aan de werkloozen gratis erw tensoep verstrekt. Niet minder dan 275 L. werd uitgereikt. Een'woord van hulde komt toe aan beide organisaties voor dit mooie werk en aan de winkeliers, die ge heel belangeloos de ingrediënten voor deze uitdeeling hebben afgestaan. weg 189 M. M. G. van Leth, dienst bode, uit Den Haag, van Bommellaan 15 M Lucas, vreemd, dienstbode, uit Duitschland, Wlttenb. weg 42 J. Mas tenbroek, z.b. (en gezin), uit Den Helder, Dr Mansveldk. 18 D. Riezebos en gezin, zb uit Voorschoten, Deljlerweg 113 J. Rikkelman, z.b., uit Den Haag. van Zuylen van Nljeveltstr. 162 A Rodenburg en gezin, expediteur, uit Delft. Crocusstr. 30 -- J. Rozendal, verpleegster, uit Utrecht, Berkheistraat 40 M. Schero, vreemd, dienstbode, uit 's-Gravenhage, Rijks straatweg 681 C. M. B. Schlkhof, dienst bode, uit Rotterdam, Wittenburgerweg 108 J. Smits, dienstbode, uit Berkel en Rodenrijs, Raaphorstlaan 3 G. Steffens, dienstbode, uit Gaasterland, Rijksstraat weg 580 G. Stevens, dienstbode, uit Ódoorn, Wittenburgerweg 128 M. Strunk, vreemd, dienstbode, uit Duitsch land, Eikenlaan 1 L. V. M. Valenüé, vreemd, gouvernante, uit Frankrijk, Rijksstraatweg 444 Chr. Veltkamp, ver pleegster, uit Amsterdam, v. Z. v. Nije- veltstr. 148 C. Vissers, huishoudster, uit Rotterdam, Gr. Hoefijzerlaan 42 B. Westers en gezin, gepens. adj. referenda ris. uit 's-Gravenhage, Dwarsweg 4. Vertrokken: J. Bink naar Den Haag, I Stokroosstraat 19 F. Kleve naar Den Haag, Goeverneurlaan 316 A. Wiss naar i Rotterdam, Nieuwe Havenstraat, St. i Petrus Instituut A. M. van Veen en ge- l zin naar Voorschoten, Bijdorpstraat 1 1 H. C. M. G. Seen, naar Arnhem, Eus. but- tensingel 49 M. Stramma naar Den j Haag, L. de Colignystraat 159 J. Kat i naar Katwijk, Sweerts de Landasstraat, Huize „De Zonnepit" O. F. G. Garratt i en gezin, naar Strathbourne (Engl.) C. L. Verbaarschott naar Loenen a. d. Vecht, Molendijk 145 A. F. van Wordragen en I gezin, naar Den Haag, Tournooiveld 2 H. E. Weijer, naar Den Haag, Keppler- I straat 42 J. H. A. Mijsbelg naar Rijs- 1 wijk Z.H.. Rembrandtkade 162 L. Blase naar 's-Gravenhage. 2e Emmastraat 152 Th. de Vries naar Rijswijk Z.H., Caan van Necklaan 295 J. Boerefijn naar Bodegraven, Prinsestr. 14 M. S. D. Warncke naar 's-Gravenhage, Zeestr. 72. Flatgebouw „Willemspark" B. Nickl naar Den Haag, Statenlaan 105 A. M. Schrowangen naar Osnabrück (Duitsch land) W. Blok en gezin naar Kisaran (Sum. O.K.) J. S. H. Smit geb. 'Door man naar Den Haag. Sonoystraat 17 Wed. E. F. Smit geb. Kroon naar Laren, gem. Haren, Rijksstraatweg 25 M. de Jong naar Leiden, Turfmarkt 4 K. A. Irriger naar Den Haag. v. Oldenbarne- veldtlaan 89. Slachtoffer van aanrijding overleden. De fietser L. alhier, die, gelijk gemeld, bij den Hoogerbeetsweg werd overreden door een auto, is gistermiddag in de St. Jacobusstichting overleden. Door de Haagsche politie is een tweetal minderjarige jongens, de 16-jarige R. en de 17-jarige S. uit Den Haag, aan gehouden verdacht van diefstal van 200 KG. lood vanaf een perceel aan den Pa- peweg alhier. De jongens, die in verze kerde bewaring gesteld zijn, zullen voor den Officier van Justitie geleid worden- WASSENAAR. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Fransina, d. v. G. Bui telaar en N. Vreugdenhil Harmijntje, d. van G. Bouw en H. Guliker Alida Hen- drina, d. v. C. Glasbergen en D. J. v. d. Gugten Jan Johannes, z. v. J. J. Tim- mers en M. Pleit Jannetje, d. v. N. Schlpaanboord en W. van Rijn Leonar- dus Adrianus Jacobus, z. v. A. v. d. Zwet en S. H. Schroder Cornells Paulus Jozef, z. van C. A. v. Bohemen en J. M. v. d. Voort. Ondertrouwd: J. Ruinen 29 j. en H. G. A. v. d. Ende 26 j. D. Nieuwenhuizen 23 j. en H. G. v. d. Hoek 25 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. J. Goemans, Donklaan 62. van Veur A. de Vries. Leidscheweg 128, van Den Haag P. F. X. Sanders, Veur- scheweg 45h v. Den Haag P. M. v. d. Broek en gezin, Leidscheweg 88. v. Den Haag M. H. J. Smit, Leidscheweg 230 c, v. Leiden A. C. Bergsma, Haagweg 4, v. Leiden M. W. v. d. Slot, Leidscheweg 98, v. Noordwijkerhout T. N. Verwey. Leidscheweg 187a, v. Arnhem J. P. v. d. Hoek, Veurscheweg 108, v. Leiden. J. Pater, Donklaan 25. v. Leiden H. G. v. d. Hoek, Bijdorpstraat 38, v. Leiden - A. Eggink, Veurscheweg 18a, v. Zeist. Uitvoering Chr. dameskoor „Euphonia". In het gebouw voor Chr. Belangen gaf het Chr. dameskoor „Euphonia", onder leiding van den dirigent den heer H D. Baank. een mooie uitvoering. Soliste was mej. Jopie Oortgijsen, die met haar hobo- spel een zeer gewaardeerde medewerking verleende. Dr. H. J. Honders liet zingen Gez. 68 10 en opende, na gebed, deze uitvoering. Spr. hoopte dat „Euphonia" de beteekenis van haar naam „welluidend heid" alle eer zal aandoen en een kunst vollen avond zou geven. Hierna bracht het koor een mooi gevarieerd programma ten gehoore. Het was opvallend, met welk een wijding ditmaal de geestelijke liederen gezongen werden. In de andere nummers was het ook goed merkbaar, dat het koor in het afgeloopen jaar zeer goede vorde ringen gemaakt heeft, waarmede het wel gefeliciteerd kan worden. Mej. Jopie Oortgijsen had met haar hobo-soli de onverdeelde aandacht! Zij werd op de piano begeleid door den heer Baank. Beiden werden bloemen aangebo den Dr. Honders dankte koor. soliste en dirigent voor 't gepresteerde. Spr. noem de het een model-uitvoering die op hoog peil stond, en hoopte dat het dameskoor in eensgezindheid op den ingeslagen weg zal blijven voortgaan. Hierna werd nog de „Avondzang" gezongen; dr. Honders sloot met dankgebed. Loop der Bevolking. Ingekomen: C. C. H. Francken geb. Blom z.b.. uit 's-Gravenhage. Dwarsweg 4 J. M .Breedijk. melkventer, uit Leusden, Langstraat 52 K. J. Gredig geb. Bründt, vreemd, buffetjuffrouw, uit 's-Graven- hage, Park Oud Wassenaar 1 C. Cor nel. werkster, uit 's-Gtavenhage, Prinsen- weg 12 L. Datzauer. vreemd, dienst bode, uit Oostenrijk, Meyendell 5c E. Gravekamp, dienstbode, uit Valkenburg (Z.H.), Oranjelaan 20 Chr H. Scharn geb. Grüter, uit Hilversum, Hyacinthstr. 19 H. Hinterschweiger, vreemd,- db. uit Oostenrijk, Hazelaan 2 P. Höppl, vreemd, dienstbode, uit 's-Gravenhage, Rijksstraatw. 679 O. A. A Kesselring, le luit. inf., uit Leiden, Burchtplein la J. A. Knip, accountant, uit Mopea (Afrika), Santhorstlaan 80 E. A. van Leeuwen, dienstbode, uit Zoeterwoude, Oostdorper- ZEVENHOVEN. De collecte in de Herv. Kerk voor em. pred. wed. en weezen, heeft opge bracht f. 9.73. Door belanghebbenden aan de Am- stel is voor het Jaar 1936 toegezegd 242.50 in de kosten van de bediening der spoor brug. Tot brugwachter der spoorbrug aan den Amstel is benoemd de heer J. van Vliet Czn. Laatste busllchting ten Postkantore (Bree- straat) voor de eerstvolgende postverzen ding in de richting van: Amsterdam Rotterdam 2.40 1) 17.35 2) 2.40 1) 15.35 9.05 t 18.05 16.—2) 10.20 2) 7.10 17.— 11.25 19.35 9.50 18.20 3) 12.25 20.25 10.20 18.55 13.25 2) 11.25 19.05 2) 15.05 2) 21.10 19.35 15.35 2) 22.35 13.25 20.25 16.—2) 23.45 t> 14.15 2) 22.20 23.40 2) De lichting (22.35) richting Amsterdam aansluiting op de Nachttreinen. Hoofddorp Katwijk Leiderdorp Noordwijk 5.35 5.35 4.- 5.40 4.10 5.40 4.50 6.20 11.25 11.25 13.25 12.45 13.25 15.45 16.05 17.40 16.05 18.— 2) 17.05 Oegstgeest Wassenaar Woerden Zoeterw, 4.10 2.401) 4.50 6.55 6.15 8.— 12.05 4.50 6.— 17.45 15.45 5.45 12.25 17.30 11.25 16.—2) 16.05 20.25 2) 19.20 (22.35) De laatste lichting (22.35) richting Was senaar. niet op Zaterdag en daags voor een feestdag. 1) Niet op Maandag en daags na een Feestdag. 2) Na dit tijdstip kan nog gepost worden in den postwagen v. d. aansluitenden trein. 3) Alleen voor verder dan Rotterdam. Alleen op Zon- en Feestdagen. t) Laatste lichting voor de Luchtpost naar N.O.I. in de nacht van Dinsdag-Woens dag en Vrijdag-Zaterdag, t 's Maandags 8.20. In aansluiting op de stadsbestelllng worden de kantoorbussen (Hoofdkantoor) voor het laatst gelicht: le bestelling 6.30 2e 13.40 3e 17.35 B3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7