LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 17 Januari 1936 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 19 JANUARI. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halltien en nam. 6 uur, ds. Bieshaax. Geref. Gem.: Voorm. halttien en nam. 2 en 6 uur, leesdlenst. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halltien en nam. 6 uur, da. Klüsener. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Dam. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdlenst. Evang. Luth. Kerk: Nam. 7 uur, ds. C. F. Westerman van Amsterdam. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Jacohs. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Petersen. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur, ds. Hoenderdaal. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. leesdlenst. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur,'leesdlenst. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (H.A.) en nam. halfzeven (Dankz.). ds. Klehl. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Heuzenveldt. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer J. de Groot van Lelden. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: geen opgave ont vangen. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (H.A.) en nam. halfzeven (Dankz.), ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, dr. G. P. van Itterzon van Den Haag; nam. half zeven «Dankz.), ds. Streeder. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. LEIMUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (HA), ds. Jongens. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrie, ds. Aalders. LISSE. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10 1/4 uur, ds. C. de Jongh van Gorinohem. NIEUWKOOP. Remonstr. Kerk: Nam. 7 uur, ds. L. W. van Wijngaarden. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. A J. van Wijn gaarden. Geref. Kerk: Voorm. halftien, ds. Hart kamp van Alphen; nam. halfzeven, ds. Speelman van Nleuwveen. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrie, ds. Bouman. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrie, ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur, leesdlenst. NOORDWIJ KERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.A.) en nam. 5 uur (Dankz.), ds. van Noort. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur, ds. Hennemann. Pauluskerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Jansen Schoonhoven. Willem de Zwijgerkerk: Voorm. halfelf, ds. E. L. Nauta van Leiden. RIJNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. van Dijk. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdlenst. SASSENHEEVI. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp, Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur (H.A.), ds. Molenaar van Rotterdam. Pinkstergemeente: Hedennam. half acht, paster van der Woude van Rotterdam; Zondagvoorm. 101/4 uur en nam. half zeven, dienst. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Hoeufft van Velsen; nam. halfzeven, lees dlenst. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Warnink. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.A.) en nam. halfzeven, ds. Steenheek. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Vroeg-in-de-Weij. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. HA) en nam. 6 uur (Bed. H.A. en Dankz.) ds Smidt. Chr. ATg. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. -RMOND Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam 6 uur, ds. de Bel. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Streeder van Leiderdorp; nam. halfzeven, ds. Schoneveld van Alphen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Ie Cointre van Bergen-op- Zoom. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Eijk- man. AALSMEER. Eerste steenlegging Chr. Ger. Kerk. Door Ds. W. Heerma is onder groote be langstelling de eerste steen gelegd voor de nieuwe Chr. Geref. Kerk. op een terrein aan de Lijnbaan. Eerst werd gezongen ps. 118 11: „De steen, dien door de tempel bouwers". De predikant metselde dan den gedenksteen in, welke als inschrift draagt de bede: „Dat Uwe oogen open zijn, nacht en dag, over dit huis". Ds. Heerma wensch- te. dat de bede in den gedenksteen gebei teld, vooral gegrift zou worden in de har ten der mensehen. Met de beste wenschen voor de bouwlieden, besloot ds. Heerma, die in gebed voorging. Meerdere leden van den Kerkeraad metselden ook een steen, waar na ds. Heerma de plechtigheid sloot. Aalsmeers Harmonie" en „Ons Genoegen" uit Wormerveer (dir. van beide de heer A. Meijns) gaven onder veel be langstelling een gezamenlijk géslaagd concert in „Bloemenlust". Korte toespraken zijn gehouden door den wnd. voorzitter var, „A. H.", den heer J. Teeuwen, die het Woimerveersche corps hartelijk dankte voor zijn medewerking en het een herinneringsmedaille aanbood: directeur Meijns ontving een lauwertak. De voorzitter van „Ons Genoegen" dankte hartelijk. Met een bal is besloten. De winkëlier M.. aan den Aalsmeer- derdijk, had zijn rijwiel even voor den winkel onbeheerd laten staan. Van die gelegenheid heeft men gebruik gemaakt, het rijwiel te stelen. De Ver. „Nut en Genoegen" belegde in „De Oude Veiling" een Nutsavond irts't als spreekster mej. M. C. Schoch, uit Utrecht, over „Het bouwwerk aan de Go- thische kathedralen en de beteekenis ervan". De voorzitter der vereeniging Pr. Zwart, sprak een inleidend woord. Aan de hand van lantaarnplaatjes wer den door de spreekster talrijke afbeeldin gen vertoond van en uit kathedralen in N .Frankrijk en Duitschland, waarbij zeer interessante en leerzame toelichtingen werden gegeven. Het was een mooie avond! ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bed. HA)ds. Stehouwer van Alphen; najffl. halfzeven (Dankz.), ds. Boer van Scheve- ningen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer Flinterman- cand. te Voorburg. Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart voor tien, mej. ds. GüntJier. o NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Oldebroek (2e pred.pl.) C. v. d. Wal te Dirksland. Aangenomen: Naar Dokkum (Evang.) J. W. Pieper te Ooster-Nijkerk (Fr.) CHR. GER. KERK. Beroepen: Te Amsterdam-O. Prof. G. Wisse te Apeldoorn. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Moercapelle, M. Hofman, te Krabbendijke. o Dr. J. GOUDRIAAN. Benoemd tot buitengewoon hoogleeraar te Delft. Bij Koninklijk besluit van 14 Januari is benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in de afdeeling der algemeene wetenschappen aan de Technische Hoogeschool te Delft, om onderwijs te geven in de bedrijfsleer, dr. ir. J. Goudriaan, onder-directeur van de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken, te Eindhoven en buitengewoon hoogleeraar aan de Nederlandsche Handelshoogeschool te Rotterdam. DS. F. ZANTINGE. Ds. F. Zantinge, em. predikant te Hil versum, herdenkt 24 Jan, as. den dag waarop hij voor 50 Jaar het predikambt aanvaardde. De jubilaris werd 19 Maart 1861 te Oen- kerk (Fr.) geboren, waar zijn vader predi kant was. Hij ontving zijn opleiding aan de Theol. School te Kampen en werd in 1885 candidaat om 24 Jan. 1886 door zijn vader te worden bevestigd bij de Geref. Kerk van Makkum, wier eerste predikant hij was,. In 1889 vertrok de jubilaris naar Nieuwendam, in welks omgeving hij veel geëvangeliseerd heeft, met name in Dur- gerdam. In 1892 vertrok ds. Zantinge naar Hoorn, waar hij werkzaam Is geweest tot dat de classis Enkhuizen hem 1 Mei 1926 na 40-jarigen dienst eervol emeritaat ver leende. Ds. Zantinge vestigde zich daarop te Hilversum. Ds. Zantinge heeft voor de classis Enkhuizen tal van deputaatschap- pen bekleed en maakte elk Jaar deel uit van de Part. Synode van Noord-Holland, als deputaat-rapporteur voor de hulpbe hoevende kerken ln de provincie. In de eerste jaren van zijn emeritaat ging de jubilaris nog geregeld Zondags in vacante gemeenten voor. Ds. Zantinge zal zijn gouden ambtsfeest niet publiek vieren. o ZAL PROF. WISSE BEDANKEN ALS HOOGLEERAAR? Een beroep van Amsterdam ontvangen. Naar wij vernemen heeft prof. G. Wisse, hoogleeraar aan de Theologische school der Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn een beroep ontvangen van de Chr. Geref. Gemeente te Amsterdam-Oost. Indien prof. Wisse dit beroep mocht aan nemen. dan zal dit tengevolge hebben, dat hij bedanken zal als hoogleeraar der Theo logische School. HAARLEMMERMEER. Vanwege den Chr. Besturenbond werd in de Landbouw te Hoofddorp een goedge slaagde filmavond gehouden. Nadat de bijeenkomst met een toepasselijk woord was geopend, werden vertoond de jubi- leumfilm van het Chr. Nat. Verbond en de film „Opgang". Deze fllmvertoonlng, die goed tot haar recht kwam, werd door de aanwezigen met groote aandacht ge volgd. HILLEGOM. Wedstrijd in „Ziek-zoeken". De eerste bekwaamheidswedstrijd in ziekzoeken, die in 1934 gehouden is, en de groote belangstelling daarvoor, bewoog het bestuur van de Ver. „de Hyacinth" den tweeden wedstrijd financieel te steunen en het bestuur der HUlegomsche velling den wedstrijd wederom uit te schrijven. Hij wordt ongeveer half Februari ge opend, de voorbereidende werkzaamheden vorderen snel. De bollen staan in de trek kas, ontwikkelen zich snel en vertoonen reeds het ziektebeeld. Organisator is weer de heer D. van Egmond Jr. Een commissie van deskundigen en een eere-commlssie zijn gevormd. Spoedeischende raadsvergadering. De gemeenteraad is bijeengeroepen voor een vergadering op morgen te halftwaaif uur. Op de agenda staat: 1. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een tijdelijke kasgeldleening. 2. Wat spoedshalve door den Voorzitter ter tafel zal worden gebracht. De afdeeling van den Ned. Chr. Vrouwenbond heeft een vergadering ge houden, waarop de heer W. Kljne het woord heeft gevoerd over Volkenbond en Vrede. Deze gaf een historisch overzicht en zette daarna uiteen wat de Volken bond gedaan heeft en te doen heeft in zake den oorlog tusschen Italië en Abes- synië. De presidente dankte den spreker voor de bespreking van het actueele on derwerp. Prof. dr. L. J. van Holk uit Leiden heeft voor de afd. van den Ned Pro testanten Bond een lezing gehouden over „Het geweten". De belangstelling had véél grooter kunnen zijn. o v. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Begin dezei; week was weer eenlge ver betering in ae prijzen te constateeren. Kroten, waarvan de aanvoer zeer matig blijft, brengen redelijke prijzen op, va- rieerend van f. 3.30 tot f. 4.50 per 100 KG. Ook waschpeen ging weer iets vlug ger. Van eerste kwaliteit komt eigenlijk maar weinig, het meeste z.g. eerste soort is in werkelijkheid 2de. De beste kwaliteit kan gemakkelijk van f. 1.70 tot f. 2.10 per kist van 20 KG. opbrengen, iets afwijken de gaat voor f. 1.10 tot f. 1.40 per kist. Uien, de vorige week nogal dalend ln prijs, gingen ook iets-naar boven, alhoe wel deze prijs lang niet loonend genoemd kan worden. Wie vroeg verkocht heeft, is tot heden nog het beste af. Betaald werd van f. 1.902.70 per 100 KG. Andijvie ging vlot weg tegen prijzen van f. 1.10 tot f. 1.50 per 100 vóór 1ste soort. Ook 2de soort kon gemakkelijk koopers vinden voor f. 0.20 f 0.28 per kist van 6 KG. De beste kwa liteit van roode en gele kool schijnt uit verkocht te geraken. De partijen gaan kleiner worden en in het algemeen geen prima kwaliteit. Beste roode kool kan ge makkelijk van f. 1827.50 per 100 op brengen. Gele behoeft er haast niet voor onder te doen en brengt vlug van f. 14.50 tot f. 26.10 per 100 op. Ook groene kool gaat vlug weg, de goede soort tot f. 4.80 per 100 stuks, afwijkend soort van f. 2.10 tot f. 3.30 per 100. Selderleknollen zijn niet best gevraagd. De prijs blijft nog steeds vrij laag. Enkele partijtjes van redelijke kwaliteit draaien door, 'n gedeelte brengt van f. 2 tot f. 3.80 per 100 stuks op. De omzet aan de veiling over 1935 is die van 1934- gepasseerd, 't Is wel niet veel hooger, doch 't was, gezien den stand ln den nazomer, boven verwachting! Kat wijk en Omstr. zal wel tot de weinige vei lingen behooren wier omzet boven die van 1934 uit gaat. Hiervoor kan men dus dank baar zijn. Door de zendingscommlssie van de Geref. Kerk is een zendingsavond belegd in de zaal achter de Geref. Kerk. Namens de zendingscommissie opende Ds. H. Meijering en heette hartelijk wel kom den heer P. Lok van Haarlem, die ook eenige jaren geleden, tijdens de Zendings tentoonstelling, zich reeds als een aange naam causeur deed kennen. De heer P. Lok hield aan de hand van een aantal lantaarnplaatjes een boeiende causerie over het leven en het werken op het zendingsterrein. Ds. Meijering dankte hem namens allen voor zijn keurige voor dracht, waarna de goed geslaagde samen komst met dankgebed werd gesloten. In ons verslag van de jaarvergadering van het Verplegingsfonds kwam een sto rende fout voor. De contributie is voor 1936 vastgesteld op 6 cent per lid en per week en niet op 16 cent, zooals werd gemeld. o KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering „Helpt elkander". De coöp. productie- en verbrulksvereen. „Helpt elkander" G. A. hield haar jaarver gadering onder voorzitterschap van den heer J. C. Zuyderduyn. Dank zij de snelle ledenaanwas, kon de vereeniging op een jaar terug zien, zooals zij nooit te voren kende. Hier blijkt dan ook sterk, aldus sph wat eendracht vermag. De vereeniging staat kerngezond er voor; dit ontlokte een daverend applaus. Bij de verkiezing van be stuursleden en commissarissen werden de aftredenden herkozen, terwijl ln de vaca ture J. van Rijn Jz. de heer M. Slinger land gekozen werd. Het dividend werd we derom op 6% gesteld over alle bedrijven, terwijl de winkel een vaste korting van 2°/o boekt. Het voorstel voor een gratis reis der vrouwen naar de Productiebedrijven der Handelskamer te Utrecht werd met alg. st. aanzoemen. De bijeenkomst werd door den voorzitter gesloten. Jaarvcrg. Ned. Chr. Landarbcidersbond. De voorzitter de heer G. Vooijs opende deze vergadering in Casa Cara en liet zin gen ps. 86 6. Hij heette in 't bijzonder het hoofdbestuurslid de heer Stokman wel kom. De secretaris de heer Jonker las de notulen en bracht het jaarverslag uit. Uit dat van den penningmeester bleek, dat er in 't afgeloopen jaar een groot bedrag is uitgekeerd. De heeren G. Vooys en G. J. v. d. Voort werden ais bestuurslid herkozen. Het bestuur werd met 2 leden uitgebreid, n.l de heeren G. v. Duyn en A. Harteveld. De heer Stokman hield dan een rede over de tegenwoordige tijdsomstandighe den. De heer Stokman sloot met dankzeg ging. Lezing van den Ned. Chr. Vrouwenbond. Deze winterlezlng werd in „Irene" gehou den, waar ds. J. C. Houtzagers uit Voor schoten sprak over: „Baal of Jehovah". De voorzitster mevr. TomSpaanderman sprak het openingswoord en ging voor in gebed. Ds. Houtzagers merkte op, dat na Mozes Ella de grootste profeet is.. Hij predikt den levenden God. In een krom en verdraaid geslacht is Elia gekomen om getuigenis te geven van zijn geloof tegen Baal. Baal en Astarte worden nog verheerlijkt door de volken der beschaving; de dienst leeft in nieuwe vormen, het schepsel wordt vergod delijkt ln de cultuur, de techniek. De men- schen, die God niet meer noodig hebben, vermenigvuldigen zich lederen dag. Ziet naar den dienst, der zinnelijkheid in kun sten en vuile litteratuur, kan het u dan verwonderen, dat onze tijd lijkt op dien van Ella? Europa's volkeren zijn terugge komen tot het heidendom. Uitvoerig be sprak spr. hierop Elia's levensloop, waarna hij er op wees dat het voor een mensch 't beste ls, als hij dicht bij God blijft. Het leven ln de wereld is grof materialisme. Ons Christenvolk dreigt onder te gaan, een volk zonder geloof valt weg. Na breedvoerige bijbelsche vergelijldn-' gen wekte spr. tenslotte op de beslissende keuze te doen tusschen Baal en Jehovah. Mevrouw Tom dankte ds. Houtzagers, waarna deze met dankgebed sloot. Uitvoering Gymnastickver. „Hercules". Deze uitvoering vond plaats ln de zeer goed bezette zaal voor Prot. Belangen. De vooritter, dr. C. Steinz, liet zingen ps. 138 1 en heette den nieuw beroepen predikant ds. Eerhard uit Hillegom, die deze uitvoering wilde bijwonen, welkom, alsmede den gemeente-secretaris, den heer D. C. O. Boekhoven, den Inspecteur van politie den heer J. H. v. d. Wijngaart, de leidster der meisjesafdeeiingen mej. W. Dieben uit Lelden en den leider der heeren- afdeelingen den heer S. J. Klompe uit Den Haag. Nog merkten wij o.a. op den voor zitter van de Chr. Jeugdorganisatie den heer A. den Dikten, den secretaris den heer J. W. Barnard en den leider uit vroegere jaren den heer W. L. Renee uit Lelden. Mej. C. Gouw verleende welwillende xylophoon medewerking; de heer W. A. Gouw begeleidde op de piano. Na de opmarsch volgde mooie rhytmische oefeningen der meisjes. Met succes ver richten de heeren hun brugoefeningen. Mej. Gouw toonde haar virtuositeit op de xylopihoon, waarna de jongens vrije oefe ningen vertoonden. Aardig was de les, die mej. Dieben aan de kleinste meisjes gaf, evenals het nummer voor de Jongens, dat hier nog nooit gezien was. De bekende klompendansjes vielen ook zeer ln den smaak. Lelden van A.I.E.G.O. declameerden een elftal nummers, nl. de heeren P. van Duyvenbode, D, v. d. Plas en A. v. d. Marel. Manden met fruit werden aangeboden aan den heer Klompe en aan de dames Dieben en Gouw. De heer J. Volbeda dankte in de koffie kamer den voorzitter en het bestuur der Jeugdorganisatie, voor de uitnoodiging al; voorzitter der Oranjevereen. Hij feliciteer de met de prachtige prestaties. De voorz., dr. Skinz, reikte aan Sofia Kroon, Corrie Vooys, Marietje Meyvogel, Maartje van Rijs, Bart van Rijs, Gijsbert Haasnoot, Dirk Verdoes, Maart Verdoes, Willem van Duyn en Piet van Duyn, die allen meer den vijf jaar lid van „Hercules" zijn een diploma uit. Spr. verwelkomde de vertegen woordigers van de zusterafdeelingen van den turnkring Leiden. Wegens vertrek van den heer G. E. Sdhaap naar Wassenaar werd- hem door den voorzitter onder ap plaus het eere-lldmaatschap aangeboden. Na de pauze kwamen nog talrijke suc cesvolle nummers. De voorzitter sprak het slotwoord, waarna men het 2e couplet van het Wilhelmus zong. Door mej. A. N. de Voogd is met in gang van 1 Mei a.s. ontslag aangevraagd uit haar betrekking van onderwijzeres aan de Eerste Herv. School alhier. De blinde organist uit Kampen, de heer Kruithof heeft in de Geref. Kerk een orgelconcert gegeven. De heer T. deed bij de politie aangifte dat ten zijnen nadeele een dubbele loop plank op het strand is ontvreemd, die ge bruikt werd bij den gestranden logger. o KATWIJK. Wij ontvingen eerst nu het jaarver slag 1934 van den Districts-Schoolartsen- dienst Katwijk. In verband met „de ac tualiteit", kunnen wij hierop niet meer nader ingaan. o LISSE. Jaarfeest „Zacharia". De J. V. „Zacharia" der Geref. Gemeen te vierde haar 18e jaarvergadering in het kerkgebouw aan de Kanaalstraat, onder leiding van den eere-voorz. ds. H. Ligten- berg. Behalve de jaarverslagen werden 4 onderwerpen geleverd door de leden der vereeniging, waarbij gelegenheid werd ge geven tot gedachtenwisseling. De onderwerpen werden afgewisseld door recitaties. Verschillende afgevaardig den brachten hun gelukwenschen over. In de pauzes werden ververschingen aangeboden. Het was een mooi geslaagde avond De bevolking bedroeg op 1 Jan. 1935 8912 personen (4525 m. en 4387 vr.) Op 31 Dec. j.l. was het aantal inwoners 9011 (4584 m. en 4427 vr.), alzoo een vermeer dering van 99 personen. I HEDEN: Noordwiik aan Zee: Zaal Krau. Juliana- weg: de heer J. A. Vellekamp over „De Samarltaansche". Muziekschool Nieuwe Rijn 19: Alg. verg. Mij. voor Toonkunst. 8 u. nam. Zaterdag. Den Burcht: Feestavond Ned. Bond van Technici afd. Leiden. 8 uur nam. Oude Vest 107 A: Voordracht over Italië door R. K. A. Venema voor de Italiaansche club; 4 uur nam. Schouwburg: K.V. „Litterls Sacrum", „Inbreker gevraagd". 8 uur. Zondag. Inst. v. Arb. Ontwikkeling: filmvoorstel ling „Ik ben een vluchteling, te 9.45 uur in het Roxy-Theater en te 10.15 uur in het Trianon-theater. Nutsgebouw: Wijdingsbijeenkomst Spi- rltisch Genootsdhap. Nam. half acht. Dinsdag. Burchtzaal: Vergadering der N.S.B.; spoeker mr. Van der Goes van Naters. Leidsche Schouwburg. 2e Concert Mij- voor Toonkunst. Nam. 8.15 uur. Donderdag. Royal: Oprichtingsverg. „Fides Pacta", 8 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 1012'/« en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Mnseum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend ln Januari, November en December van 103 uur, ln Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen van af één uur. Het Museum ls gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct 105 uur; 1 Oct.1 Nov. 104 uur; 1 Nov.—16 Febr. 103 uur; 16 Febr.1 April 104 uur. Zondags van 13 4 of 5 uur; entrée Maandags f0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat Hist., v. d. Werff- park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30 12. 1.30—5, Zaterdags 8.30—12 Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April1 Oct. van B12 en l'/s6 uur Zaterdags tot 5 uur Van 1 Oct31 Mrt. van 912 en 1</i4 uur Op Zondagen van 1 April—1 Oct van 10--12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. NederL Hlst. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur Tijdelijk gesloten, vermoedelijk tot eind Januari. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1304.30 uur nam. Zondags gesloten. Kosteloos. Tot 1 Februari '36: Tentoonstelling van houtsneden. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 912 en 1'/»4 uur Kosteloos lederen middag 2'/t u. Zondag v.af 2 u. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrie tot halfvier Inenting tegen diphterle 45 uur nam. Woensdags: inst c. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Episode". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „Suikerfreule". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nm. „De Jantjes". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8 1/4 u. nm. ^cky Sharp" Woensdag- en Zaterdagnam, 2Vi uur. Zondag nam. 2 uur, 4Vi uur en 8 u. 15. Roxy-Theater, Haarl. str., 7 uur nam. „Haar grootste succes". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Januari a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523, en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. NOORDWIJK. Loop der bevolking in 1935. Op 31 Dec. 1934 bedroeg het aantal in woners dezer gemeente 11249. Op 31 Dec. 1935 bedroeg die aantal 11.508 of wel een vermeerdering van 459 personen- Door B. en W. is een bouwvergunning verleend aan de N.V. „Erica" voor het bouwen van 14 middenstandswoningen aan den Heerenweg. 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6