Het costuum onzer voorouders" - Spoorweg-ongeluk in Engeland TESSA 76sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON. Het spoorweg-ongeluk te Shrivenham (Engeland Bij de treinbotsing, waarbij de Penzance-Londen Express ontspoorde, kwamen 2 personen om het leven en werden 27 gewond. Na de botsing viel de ontspoorde locomotief om. Het terrein van de ramp. PRINSES MARIE VAN SAVOTE overhandigt in de kazerne Castro -Pretorio te Rome, aan het 13e regiment van de grenadiers van Sardinië het vaamdel. door RICHARD STARR. Vertaald door A. RIEWERD. 27) Mr. Banks verscheen ln een prachtig dinnerjacket, dat gedeeltelijk goed zat. Het paste hem niet erg goed, maar scheen er toch zijn uiterste best voor te doen. Zijn witte das was een houten das, die duidelijke sporen vertoonde, meer dienst te hebben gedaan, en zijn maagdelijke blankheid had verloren. „Wat prettig, jullie zoo samen te zien uitgaan!" zei Mrs. Elisabeth Potts. „Ik weet zeker, dat ik dat voorzien heb. Veel beter voor een meisje, dan dat laat in den nacht in haar eentje rondloppen. Zorg goed voor haar, Mr. Banks". Tessa wist niet, wat zij hierop moest antwoorden en zweeg dus maar. In Mile End straat riep Mr. Banks een taxi aan. „Genade, Mr. Banks'mompelde Tessa, terwijl zij in de kussens neerzonk, „is dat niet fijn? Ik dacht niet, dat we met een auto zouden gaan". Mr. Banks keek als een man, die weet, dat hij de dingen royaal aanpakt. „Het staat niet, te voet of uit een bus in den schouwburg te komen, als men zulke dure plaatsen heeft", verklaarde hij. Onderweg nam hij als toevallig haar hand in de zijne. Tessa trok ze weg. Toen bedacht zij zich en legde ze weer in de zijne. Als hij Jimmy Turner of Mr. Corless was geweest, had zij dit niet gedaan. Ten minste, dat geloofde zij. Maar Mr. Banks telde niet mee. Het leek zoo stijf, zpo'n kleinigheid te weigeren. Hij had dure plaatsen genomen. Zij wist, dat ze vijf shilling per stuk kost ten. Dat beteekende, dat hij er tien. shil lings voor had betaald. Dat was een heele som, en zelfs een klerk bij een verzeke ringsmaatschappij was geen millionnair. Als hij dan zoo graag haar hand vast hield, meende zij het hem wel te kunnen toestaan. Zij vroeg zich eenigszins ver wonderd af, wat voor pleizier een man er toch wel in kon vinden, de hand van een meisje vast te houden. Eens schraapte hij zich de keel en be gon op schorren toon: „Ik zou je graag wat willen zeggen, Tessa". Plotseling kwam het vreeselijke vermoe den bij Tessa op, dat de man haar ten huwelijk wilde vragen. Daar was zij nog lang niet op voorbereid. Nog lang niet! Dus viel ze hem vlug in de rede: „Mr. Banks", zei ze, „u noemde mij Tessa". „Dat weet ik. Zoo heet u toch, is het niet?" „J-ja, dat is mijn naam, Mr. Banks. Maar al bent u nu zoo aardig voor mij, door mij mee te nemen, en en mijn hand zoo vast te houden, u moet mij toch Miss Fisher noemen tenminste voorloopig nog". „Huh!" zei Mr. Banks. Klaarblijkelijk vergde deze uitval een beetje te veel van zijn kinderlijk brein. Tessa grinnikte in wendig, maar bleef doorpraten, om hem geen gelegenheid meer te geven tot sen- timenteele verklaringen. „Is het prettig, klerk bij een verzeke ringsmaatschappij te zijn, Mr. Banks?" ,;Dat gaat wel", zei Banks. „Wat heeft een klerk bij een verzeke ringsmaatschappij te doen?" „O, verzekeringen, begrijpt u schrij ven, rekenen, enzoovoorts", antwoordde Mr. Banks vaag. De man in de vestibule van den schouw burg, die de kaartjes innam, keek hem aandachtig aan en zei: „Wilt u alstublieft een oogenblik wach ten? De manager wenscht u te spreken. Ik zal hem gaan halen". „Genade", mompelde Tessa, „waarover wenscht die manager u te spreken, Mr. •Banks? Is hij een vriend van u?" „Neen, niet precies", antwoordde Banks. Tessa verging van nieuwsgierigheid. Zij merkte op, dat Mr. Banks, die met het air van een lord was binnengekomen, nu al lerminst op zijn gemak was, en zichtbaar transpireerde. De manager versoheen en keek Banks toornig aan. „Hoor eens', zei hij zonder inleiding, „je bent van de zaak van Mr. Parfitt, den kapper, is het niet? Natuurlijk. Je bent een van zijn bedienden. Ik herinner me, laatst door je geschoren te zijn. Nu, zeg aan je baas, dat ik hem wel kaarten voor mijn theater wil geven, maar hij dan ook verplicht is, mijn biljetten in zijn uitstalkast te hangen, anders krijgt hij er geen meer. Begrepen? Vertel hem dat na mens mij". „Ja meneer", mompelde Mr. Banks. De kaartjesman nam hun kaarten in en liet hen passeeren in een lange gang met een dikken looper. die zij met onhoor bare stappen door liepen. Het speet Tessa erg voor den in stilte lijdende Mr. Banks. HOOFDSTUK XVIH. O zoo! Gedurende het korte, maar veel verkla rende gesprek tussohen den schouwburg manager en Mr. Banks, dat, om de waar heid te zeggen, meest door den manager gevoerd was, had Tessa wat terzjjde ge staan. Zij had een medelijdende natuur en hield er niet van, iemand in moeilijkheden te zien, omdat zijzelf moeilijkheden had en wist, hoe men er zich onder voelde. Zij had Mr. Banks verlegenheid niet willen vergooten, en had. dus net gedaan, of zij naar een raam keek, waarin een aantal foto's van een mooie actrice waren gehangen. Maar terwijl zij oogenschijnlijk daarin verdiept was, luisterde zij met gespitste ooren naar wat er- achter haar gaande was. En zij miste geen enkel woord van het korte - gesprek tussohen den manager en haar geleider. Ster je voor! Dat die man zoo'n bedrie ger kon zijn! Zou zij ooit nog een man durven trouwen? Eerst Jimmy Turner; toen Mr. Corless. Dat waren mannen, die in die hoogere sfeer van de maatschappij rondwandel den, die zij alleen maar uit de verte be keek; en misschien kon men van hen niet anders verwachten, dan dat zij een tea room-meisje niet in ernst namen. Maar van een man als Mr. Banks, hoe wel zij van hem niet dien schokkenden invloed voelde als van Jimmy Turner en Mr. Corless, verwachtte zij tenminste eer lijkheid en recht door zee gaan. En zij voelde zioh vreeselijk teleurgesteld; zij was zoo opzettelijk en weldoordacht be drogen, dat zij er ten hoogste verbaasd van stond. Onder het gesprek tussohen den mana ger en Mr. Banks deed zij drie dingen; 2ij luisterde naar de opmerkingen van den manager, keek naar de foto's van de mooie actrice en overdacht het gehoorde. Eerst toen zij en Mr. Banks op weg wa ren naar hun plaatsen, begon het tot haar door te dringen, dat er iets bijzonders aan die foto's was geweest. Zij had ze niet goed bekeken. Of misschien zou het beter zijn, te zeggen, dat zij ze bekeken had, zonder ze te zien, omdat zij zoo'n hevig belang stelde in wat er achter haar be sproken werd. Toch moest zij er iets van gezien heb ben. want toen zij in de schouwburgzaal waren en hun plaatsen hadden ingeno men, kwam haar het gezicht van hèt meisje op de foto voor den geest. Zij haft het vage idee, dat het haar bekend voor kwam. Dat zij het hier of daar al eens gezien had. Het was niet de moeite waard, er zich het hoofd over te breken, want al ging zij niet veel naar theaters, zij had toch al heel veel foto's van actrices gezien. Dat heeft iedereen. Het was niet waar schijnlijk, dat zij het meisje zelf zou heb ben ontmoet. Hun plaatsen waren op de derde ry van de frontloges. Zy bemerkte, dat mr. Banks zich nog erg onbehageiyk gevoelde. Ook zag zy, dat er maar heel weinig menschen in die loges in avondtoilet waren, wat er niet zoo erg op aan kwam. Hoewel zy het buitengewoon onaangenaam vond, dat mr. Banks zoo vreeselijk gehuicheld had, gaf zy hem den tyd, zich te herstellen. Het was niets voor haar, een man te slaan, die al onder lag. (Wordt vervolgd). „Het costuum onzer voorouders". Kijkje op de tentoonstelling ,,Het costuum onzer voorouders" welke tot en met 5 Februari ten bate van de vereeniging T.I.B.O. in de Ridderzaal in den Haag wordt gehouden en welke gisteravond officieel geopend werd. Zaanlandsdh tentjacht uit de 18e eeuw. DE JAPANSCHE SCHAATSENRIJDERS, DIE DEELNEMEN AAN DE OLYMPISCHE WIN TERSPELEN TRAINEN TE BERLIJN. De ploeg bestaat uit 5 kunstrijders, o.w. de 11-jarige Yetsuko Inade en elf hardrijders en -rijdsters. Vier deelneemsters van de Japansche ploeg. MINISTER SLINGENBERG (LINKS) BIJ AANKOMST AAN HET STADHUIS TE ROERMOND waar hij de streekplan-commissie van midden-Limburg installeerde. Naast hem de burgemeester vaja Roermond, mr. P. J. Reijmer.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 5