ONZE BALANS-OPRUIMING LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Woensdag 15 Januari 1936 UIT DE OMSTREKEN. SPOTPRIJZEN UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. AALSMEER. Chr. Geref- Gemeente. Morgenmiddag te half drie zal de pastor loci, ds. W. Heerma, de eerste steen met selen van de alhier te bouwen Chr. Geref. Kerk. Uitvoering van „Najaarsstormen". De Ver. van Oud-Leerlingen der Ui.O.- school alhier heeft een tooneelavond ge geven in „De Oude Veiling". Opgevoerd is „Najaarsstormen", een comedie in 4 be drijven van H. Bakker en Chr. van Bom- mel-Kouw. Vooraf voerde kort 't woord de voorzitter der vereenlging, de heer C. de Pous. Spr. deed een krachtig beroep op de aanwezigen, de' vereenlging meer dan tot nu toe daadwerkelijk te steunen. Dan werd „Najaarsstormen" opgevoerd waarin tal van mooie tooneeltjes werden aangetroffen en dat uitstekend vertolkt werd. Met deze opvoering had de vereenl ging veel succes. Tusschen de bedrijven werden vereenlgingsliedjes gezongen ter wijl met een bal, onder leiding van den heer Boendermaker besloten is. o HAARLEMMERMEER. Een wachtlokaal? In verband met het plan van de directie van de autobusdienstonderneming Maarse en Kroon tot den bouw van een wacht lokaal bij de standplaats der bussen op het MarktDlein te Hoofddorp, vernemen we. dat de daartoe vereischte vergunning reeds aan het gemeentebestuur van Haar lemmermeer is aangevraagd. Het schijnt in de bedoeling te liggen, het geheel te overkappen lokaal zoodanig in te richten, dat het met een paar deuren kan worden afgesloten. Belangrijke werken. Door de zorg van het Polderbestuur zijn in de laatste jaren vele belangrijke wer ken tot stand gebracht, o.a. de verruiming van vaarten en tochten waardoor het be- malingsvraagstuk van dezen Polder vrij wel geheel tot oplossing is gebracht, het voorzien van alle polderwegen van een gesloten wegdek over een afstand van meer dan 150 K.M., het vernieuwen van verschillende bruggen, enz. Bij de tenuit voerlegging van dit groote werkprogram was eenerzijds een voorzichtig finantieel beleid gebiedend noodzakelijk, doch an derzijds hield dit het Polderbestuur er toch niet van terug om het tot stand brengen van bovenbedoelde werken met kracht ter hand te nemen. Ondanks de hooge kosten, die daarmede gepaard gingen, blijkt het nu reeds dat al deze groote werken en belangrijke ver beteringen voordeelen ook van gelde- lijken aard voor het landbouwbedrijf afwerpen. De verdieping van de ongeveer 20 K.M. lange Hoofdvaart heeft nagenoeg haar beslag gekregen, terwijl met de tochtver- ruiming in werkverschaffing in 1936 ver moedelijk nog eenigen tijd zal kunnen worden voortgegaan. Naar wij vernemen is de heer S., assistent bij de directe belastingen te. Hoofddorp, van het hem overkomen mo torongeluk zoover hersteld, dat hij zijn werkzaamheden weder heeft kunnen her vatten. o HILLEGOM. Lezing van Jan Strijbos. De heer Jan. J. Strijbos heeft een voor dracht met lichtbeelden gehouden voor 't Nutsdepartement. De opkomst was groot, vooral de jeugd was goed vertegenwoor digd. Spr- vertelde van zijn reis per mo torrijwiel naar Spanje en Mallorca, met het doel de studie van planten en speciaal van de groote roofvogels als gieren, steen- en vischarenden, slachtvalken en wouwen. Hij verhaalde van wat daar te zien en te vinden is, ook dat het hem niet gelukte de nesten van gieren te fotografeeren. Het maken van foto's is spr.'s kracht; daarvan liet hij een groote serie lichtbeel den zien, welke op een boeiende wijze zijn toegelicht. Een warm applaus gaf blijk van den dank der bezoekers voor de voor dracht en de beelden op het witte doek. De heer Hage, die den voorzitter verving, besloot den avond met een kort woord van dank tot den spreker. De heer W. A. Out is te Amsterdam geslaagd voor het examen Fransche han delscorrespondentie. Hij werd opgeleid door den heer J. J. Litjens alhier. o KATWIJK AAN ZEE. Aanhoudingen. Door de politie zijn twee kinderen aan gehouden, die geld ophaalden z.g. ten be hoeve van 't spelen op een draaiorgel, ter wijl de vader met dat orgel in Leiden was. De kinderen zijn op transport gesteld naar den Commissaris van Politie te Leiden. Ook is aangehouden een man, die met een mondorgel aan de deuren geld op, haalde, daar aan personen met mondorgels geen muziekvergunning verstrekt wordt. De politie raadt aan om zulke personen geen geld te geven. De aanleg der nieuwe rioleering. Er wordt druk gewerkt aan de nieuwe rioleering van de laag gelegen Remise- straat naar de veel hooger liggende Sta tionsstraat. Bij de eerste straat wordt ge graven tot een diepte van 4V« Meter. Óm naar de Stationsstraat te komen, moet men onder de tramrails doorgraven, maar het tramverkeer moet tegelijkertijd ongehin derd door kunnen gaan. Men heeft nu daar 's nachts onder de tramrails 10 balken aan gebracht van 6 Meter lengte en 30 centi meter breedte en dikte. Nadat de laatste tram om bij halféén des nachts naar Lei den was vertrokken, werd den geheelen nacht aan dit werk gearbeid om bij de komst van de eerste tram des morgens klaar te zijn. De directeur van gemeente werken, de hoofdopzichter en de opzichter van het werk waren daarbij aanwezig. Op tijd kwam het werk klaar. Ter plaatse waar de rails liggen, moet tot een diepte van 3,05 Meter gegraven worden. Veel nieuwsgierigen zijn daar steeds aanwezig om het doorbuigen van de rails gade te slaan als de Blauwe Tram naar Den Haag er overheen gaat. 7120 KATWIJK AAN ZEE is tliaus in vollen pang en wij ruimen thans al onze restanten op voor PRACHT REGENJASSEN TOOR SLECHTS i. 4.50 HEERENCOSTUUMS1. 4.95 BLADW HEERENC0ST0UM van L 32.00 voor L 13.50 LEDEREN HEERENHANDSCROEN van L 2.40 v. L 1.25 Wij hebben thans onze etalages weer vol gezet met. nieuwe koopjes, dus haast 01 Ouderavond Hervormde School VI. Met den ouderavond van bovengenoem de school werd voor dezen winter de 6de of laatste in de rij van ouderavonden der Hervormde Scholen te dezer plaatse ge houden. De Oranje-zaal van het Jeugdhuis was geheel met belangstellende ouders ge vuld, toen het Hoofd der School, de heer A. den Dikken, het samenzijn opende met Schriftlezing en gebed. Naar aanleiding van het gelezen Schriftgedeelte uit Ps. 84 sprak de heer Den Dikken een kort ope ningswoord, waarin hij er vooral op wees, hoe in de moeilijke tijden, die wij be leven, ook voor 't hoogst gewichtige werk der opvoeding, de zorgen zich vermeerde ren Blijmoedig „voorttrekken" ls alleen mogelijk, als mjn ook voor onzen tijd de groote beteekenls heeft leeren verstaan van Mozes' woord: „De Heere zal voor ulieden strijden en gij zult stil zijn". Komend tot de afwerking van het vast gestelde programma, gaf het Hoofd der School een proeve van een openbare les met de kinderen van de hoogste klasse. Een korte Bijbelles over den 12-jarigen Jezus in den Tempel werd gevolgd door 't laten zingen van verschillende 2- en 3- stemmlge liederen, het In den juistep toon opzeggen van enkele ernstige en luimige gedichten en tot slot een stukje monde linge rekenles aan 'tbord. Een en ander bleek zeer wel In staat de onverdeelde be langstelling der ouders te wekken. De heer H. A J. v. d. Leer. onderwijzer der school, hield een boeiende verhande ling over het Interessante onderwerp: „Kindervragen" en de onderwijzeres, mej. A. Siderlus, wist aller aandacht te trekken met een gezellige causerie over: „De eerste schooldag". Het 2de deel der vergadering stond on der leiding van ds. Pras. die allen hartelijk dankte voor hun medewerking en ernstige woorden sprak, om de groote beteekenls van een goede samenwerking tusschen school en huisgezin In het rechte licht te stellen. Na het gemeenschappelijk zingen van Ps. 84 6 werd deze welgeslaagde ouder avond bij monde van ds. Pras met dank gebed gesloten. o LISSE. Uitvoering „St. Gregorius". De R.-K. gem. zahgv. „St. Gregorius", heeft in het gebouw van den R.-K. Volks bond een schitterend geslaagde uitvoering gegeven. Opgemerkt werd de plaatselijke geestelijkheid en de beschermheer der ver eenlging weth. P. Warmerdam, welke met een hartelijk welkomstwoord opende. Hij prees den durf van den directeur om een zangspel als Nelly" ten uitvoer te bren gen. Hij wekte voorts op deze mooie ver eenlging te steunen door als donateur of kunstlievend lid toe te treden. Voorts werd een aanvang gemaakt met de uitvoering van het zangspel „Nelly", hetgeen door „St. Gregorius" op schitte rende wijze werd gedaan onder leiding van den dirigent den heer W. J. Mizee. Het stuk zelf heeft een mooie opvoeden de strekking, en werd door „St. Gregorius" voortreffelijk gezongen. Ook den directeur en den regisseur, den heer J. Holtslag uit IJmuiden, komt een woord van grooten lof toe. De fa. Van der Pijl uit Lelden wist de zangers en zangeressen In mooie Zeeuw- sche kleederdracht te steken. Mej. Dankelman, die op de piano bege leidde, werd een ware bloemenhulde ge bracht. Uitvoering „Trou moet Blycken". De Harmonie „Trou moet blycken" gaf in de groote zaal van hotel „De Witte Zwaan" haar 10e uitvoering. De zaal was slechts matig hezet. Nadat de Harmonie eerst de „Llsse Voor- ult"-marsch van K. Mastenbroek had ten gehoore gebracht, was het woord aan den eere-voorzitter, den heer A. H. Schrama. Deze riep een welkom toe asm de afge vaardigden der zustervereenlgingen, de do nateurs en den dirigent den heer M. Bol- derdljk, uit Leiden. Het heeft de verwach tingen vsm den eere-voorz. overtroffen dat „Trou moet blycken" nu nog weer een concert kan geven. De vereeniging heeft een crisisjaar doorgemaakt, waarin zij dreigde verloren te gaan ln verband met öe financieele moeilijkheden. Het ls ech ter voor een groot deel aan den moed en de energie van den dirigent te danken, die zich voor een gedeelte belangeloos be schikbaar stelde voor de repetities. Spr. hoopte, dat de tijden nog eens gunstiger zullen worden, opdat wij deze daad van liefde kunnen beloonen. Dank werd ge bracht aan B. en W. en den Gemeente raad voor de beschikbaarstelling van een subsidie voor 1936. Hierna werd het programma bestaande uit een 9-tal nummers, afgewerkt. Voor de wijze waarop „Trou moet Blycken" dit deed, hebben wij alle waardeering. Een en ander getuigde van veel studie. Mogen wij „Trou moet Blycken" nog vele jaren als de „Harmonie" van ons dorp beluisteren en moge zij financieel een be tere toekomst tegemoet gaan! Op 1 Jan. 1935 bestond de bevolking uit 8912 inwoners (4525 mannen en 4387 vrouwen!. 31 Dec. 1935 bedroeg dit aantal 9011 personen (4584 mannen en 4427 vrouwen), alzoo een vermeerdering van 99 personen. - o OEGSTGEEST. Te Den Haag slaagde voor 't examen Ned. Handelscorrespondentie, afgenomen door de Ver. v. Leeraren in de Handels wetenschappen, de heer J. J. v. d. Vliet, alhier. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. OndertrouwdChristiaan Eigenbrood, j.m. 27 jaar te Llsse en Lucia Scholte, j.d. 24 jaar. Tot. diaken bij de Chr. Ger. Gemeente ls gekozen de heer W. Ravensbergen Pzn. Ten nadeele van den heer C. van I. zijn van een broeikas aan den Vinkenweg een 20-tal ramen ontvreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek. SASSENHEIM. Tramstagnatie. Nabij de Poellaan brak van een volgela den verhuisauto een as, juist op de tram rails, zoodat het tramverkeer gestremd was en de passagiers moesten overstappen. Na een uur werken was de wagen van de trambaan verwijderd en werd de Inhoud, bestaande uit meubelen, overgeladen In een inmiddels uit Rotterdam ontboden auto. Jaarverg. van den B.K. Vrouwenbond. Bovengenoemde vereeniging hield in het K.S.A.-gebouw haar jaarvergadering. Na een openingswoord van de presidente me vrouw Van ReisenVreeburg, werd het Jaarverslag van de secretaresse goedge keurd. Uit het verslag van de pennlng- meesteresse bleek, dat de ontvangsten be droegen f. 649.38; de uitgaven f. 455.80, zoodat er een batig saldo ls van f. 193.83. De afd. Kraamverpleging, die tot hoofd doel heeft zorg voor de zieken en veel nood lenigt, bracht nu verslag uit. Aan 60 zieken werden versterkende' middelen verstrekt, geschonken door 56 dames. Uit de kas werden 40 zieken bedeeld, dus in totaal 96 zieken. Gememoreerd werd de ontslagname van mej. Hulsbosch, welke als stille weldoen ster haar beste krachten heeft gegeven voor dit schoone doel. Haar werd een kleine attentie geschonken. De afdeellng Kraamverpleging voorziet ln een groote behoefte en door zuster Van der Wiel is een massa werk verricht. Het aantal afge legde bezoeken bedraagt 2389, terwijl bij 107 bevallingen assistentie ls verleend, dit ls 10 meer dan vorig jaar. Ook zuster Van der Wiel werd een cadeautje aangeboden. Uit het verslag vahde Naalkrans bleek, dat aan 134 gezinnen een Kerstpakje ls uitgereikt en- 26 pakjes uit het kleeding- magazijn. Bij genoegzame deelneming zal 'n moe dercursus- of kleutercursus worden gege ven; ln het tweede geval kunnen hieraan ook meisjes deelnemen. Tot bestuursleden werden herkozen de dames Prins, Verdegaal en Brouwer, ter wijl in de vacature Hulsbosch werd geko zen mej. Homan-v. d. Meer. Besloten werd tot het organiseeren van een ultstapdagje. De vergadering werd afgewisseld door een tweetal tooneelstukjes, opgevoerd door de dames van de Naaikrans; dit viel zeer ln den smaak. Tenslotte werd een verlo ting gehouden ten bate van het kleeding- magazijn. De alhier gestationeerde brigadier der Rijksveldwacht, Th. de Boer, ls bevorderd tot majoor en in die functie overgeplaatst naar Naaldwijk, VEUR—LEIDSCHENDAM. GAAN STOMP WIJK EN VEUR WEER EEN EIGEN WEG? Diverse voorstellen te wachten. In het verleden toen Stompwijk en Veur nog gemeenten waren met een belangrijk kleiner zielental dan thans, is tusschen beide gemeenten een belangengemeen schap tot stand gekomen inzake ambtena- renbezetting, secretarie, openbare dien- eten enz. Veur betaalde in de meeste ge vallen slechts 1/3 van de gezamenlijke kosten. Veur groeide harder dan Stomp wijk, waardoor de betaling van 1/3 dei- kosten niet meer ln verhouding stond tot de bevolking, (Stompwijk 5500 Inwoners, Veur 3800 Inwoners). Hangende de plan nen tot samenvoeging, is van de zijde van Stompwijk nog steeds genoegen genomen met deze onevenredigheid. Thans schijnen ln den Stompwijkschen Raad stemmen op te gaan voor een hoogere bijdrage van de zijde van Veur, waarover'voorstellen bij de as. begrooting zullen worden ingediend. Het percentage van Veur zal dan moeten worden verhoogd van 33W/o op plm. 42°/o. De plannen tot samenvoeging van belde gemeenten, welke reeds jaren achtereen hangende zijn, en waarover geen beslissing van hooger hand is gevallen, hebben tot gevolg gehad, dat onderscheidene zaken aan dezen kapstok zijn opgehangen. In de aan dezen kapstok zijn opgehangen. In den Stompwijkschen Raad schijnt men althans deze afwachtende houding moede te zijn, en zullen bij de as. behandeling van de begrooting voorstellen worden ge daan om aan B. en W. op te dragen, plan nen te ontwerpen tot den bouw van een aan de etscher. voldoende gemeentehuis, uitbreiding van de alg. begraafplaats enz. Deze voorstellen hebben ook de bedoeling te dienen als werkverruiming. Van een eigen weg volgen van elk der belde gemeenten, schijnt dus meer sprake te zijn dan van samenvoeging. Jaarvergadering „Eensgezindheid". De R.K. Kiesvereeniglng „Eensgezind heid" hield haar jaarvergadering. De jaar verslagen van secretaris en penningmees ter werden goedgekeurd. Als leden der controle-co missie werden gekozen de heeren de Gier, Rolvlnk en Tempels, De contributie (25 ct. p. j. werd voor 1936 ln verband met het financieele tekort als volgt vastgesteld: 40 ct. voor gezinshoofden, 30 ct. voor elk lid uit een gezin meer, bij werkloosheid 50°/o van bovenstaande be dragen. Besloten werd tot meer positieve bestrij ding van de Kath. Dem. Partij. In het patronaatsgebouw aan den Damlaan is een ontspanningslokaal voor R.K. werkloozen tot stand gekomen. lede ren dag bestaat voor R-K. werkloozen van 10—12 en van 2—4 uur gelegenheid zich daar op gepaste wijze bezig te houden. Door den hond van M. aan den ach terweg is van den landbouwer v. d. Dr. een 3-tal schapen ln de weide doodgebeten. De politie zoekt den hond. VOORSCHOTEN. De Chr. Voorschotenschc Vacantieschool. Alhier heeft zich een comité gevormd, op initiatief van den heer P. J. H. Pieron, met het doel om kinderen van Chr. Scho len van den leeftijd van 6 tot 12 jaar een week (5 dagen) lang, eiken dag per auto bus naar 't strand aan den Wassenaarsche Slag te vervoeren, om hier te doen genie ten van zon en zee en zomer. In Delft bijv. doet men dit al 3 jaar en werden 's zomers 600800 kinderen naar zee getransporteerd, met uitstekend suc ces. De overige comitéleden voor onze ge meente zijn de heeren S. S. Leppink, O. K. I. Vlveen, G. Verrips en N. J. Schut. De ikosten voor deze uitzending zijn heel ge ring geschat; de leiding enz. geschiedt be langloos. WARMOND. Burgerlijke Stand. Overleden: Johannes Gerhardus van der Weijden 77 J. Gerardus Theodoras Hartveld 63 j. Geboren: Johannes Petrus Cornells, z. van C. E. Papót en A. A. M, Dieben Geradus Bavo, z. van J. van Leeuwen en J. M. v. d. Geest Leonardus Gerardus Jacobus, z. van J. J. Sikking en M. E. de Winter Johannes Hendrikus, z. van S. P. van Rijn en F. A. v. Leeuwen Hen- ricus Theodoras, z. van P. F. Vergeer en A. M. de Haas Cornelia Emerentia Maria, d. van A. P. C. Papót en M. M. Schavemaker Leonardus Petras Corne lius, z. v. A. P. C. Papót en M. M. Schave- haker Willem, z. van W. de Vos en W. C. A. Wille Jan, z. van D. van Egmond en B. Los Frederik Hendrik, z. van M. Kool en C. van der Leeden Johannes Nicolaas Maria, z. van C. J. Wltsenburg en J. M. van der Meer. Gehuwd: W. J. M. Maas jm. 33 j. en Chr. J. H. Geraedts jd. 23 j. H. C. Nou- wens jm. 25 j. en C. E. M. Zwetsloot Jd. 21 jaar. Door B. en W. ls vergunning ver leend aan het bestuur van den Ned. R.K. Volksbond afd. Warmond, tot het ge bruik van een lokaal der v.m. G.L. School ten dienste van een te geven cursus door dr. Walenkamp, ln eerste hulp bij onge lukken. o WASSENAAR. Vergadering „Wassenaar en Omstreken". In het „Wapen van Wassenaar" hield de tulnbouwver. „Wassenaar en Omstreken" haar eerste ledenvergadering van dit jaar onder voorzitterschap van den nieuwen; voorzitter, den heer P. Zegwaard. Deze heette allen hartelijk welkom. Hierop werden de notulen gelezen die onder dankzegging werden vastgesteld. Bij de diverse ingekomen stukken was o.m. een dankbetuiging van den oud-voor zitter, den heer A. G. van Tol, voor het blij vend aandenken hem geschonken bij zijn bedanken als voorzitter. Tot leden der jury voor het Ir.gezondene voor het puntenstelsel werden aangewezen de heeren Jansse, Janssen en Filius. Volgde de vaststelling van het prijsvra- genprogram voor 1936, zooals door het be stuur voorgedragen. Na de pauze werd de uitslag bekend ge maakt van het ingezondene door het pun tenstelsel. Hierbij verwierven de heeren G. Verlind, P. Midavaine en Van der Zalm voor hun inzendingen diverse punten. De begrooting werd hierop behandeld en aangenomen zooals deze door den penning meester was voorgedragen n.l. begroot in ontvang en uitgaaf op f430. Bij de bespreking van de excursies zoowel de groote als de kleine, worden diverse wenken gegeven en wenschen kenbaar ge maakt, waarmede het Bestuur zooveel mo gelijk rekening zal houden. Voorts had het bestuur gedacht dit jaar een zestal lezingen vast te stellen. Voor de maanden Februari en Maart gaven zich op de leden, n.l. de heeren Jansse met zijn vervolg lezing over de theorieën van Men del en Lotsy III en de heer Janssen ln Maart over het onderwerp Fruitteelt. Hierna sluiting. HAZERSWOUDE. Bijeenkomst der A.-R. Kiesvereeniging. De A.-R. kiesvereen. „Nederland en Oranje" vergaderde in het lokaal achter de Geref. Kerk, waarbij als spr. optrad dr. Beekenkamp uit Leiden, over „Wie zal ons het goede doen zien!" De voorz., de heer B. Offringa, opende en heette in 't bijzonder dr. Beekenkamp hartelijk wel kom. Dr. Beekenkamp behandelde speciaal de Staatkundige partij van ds. Kersten, de C.-H. Unie, de Herv. Staatkundige Geref. Partij van ds. Lingbeek, de N.S.B. en de SJXA.P. Ten slotte stond spr. stil bij de A.-R. Partij, waarbij sommige punten na der werden uiteengezet. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door enkelen gebruik ge maakt. De voorz. bracht den spreker een woord van dank voor zijn rede. Dr. Bee kenkamp sprak vervolgens een dankgebed uit. Het was een goed geslaagde avond, waarop de Kiesvereeniging met genoegen kan terugzien! HEDEN: Amicltia: Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, dept. Leiden. Spr. jhr. drs. D. J. v. Lennep, 8 uur nam. Nutsgebouw: Psychometrische séance. 8 uur nam. Schouwburg: K.V. „Lltteris Sacrum" „Inbreker gevraagd". 8 1/4 uur. Vrije Evang. Gem.: Samenkomst te 8 u. nam. Donderdag. Ohr. Geref. Kerk (Steenschuur)Tijdrede prof. G. Wisse, 8 uur nam. Den Burcht. Lib. Staatspartij „De Vrij heidsbond". Spr. de heer W. Lubberink. 8Vi uur nam. Leldsche Volkshuls: De heer ds. H. J. Mispelblom Beyer, 8.14 uur nam. Nutsgebouw: Bijeenkomst Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia" nam. 8'/< uur. Stadszaal: C. H. Jongerengroep. Spr. da heer J. M. Krijger. 8 uur nam. Katwljk-aan-Zee Gemeentezaal) Geref. Bond. Spr. ds. De Graaf, v. Schoon hoven. 7'/« uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrle tot halfvler Inenting tegen diphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst v. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze 4- -5 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „In Callente". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „Suikerfreule". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'It en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „De Jantjes". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. nm. „Uilenspiegel leeft nog". Woensdag- en Zaterdagnam. 2»/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/« uur en 8 u. 15. Roxy-Theater, HaarL str., 7 uur nam. „Ik houd van alle vrouwen". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Januari a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523, en C. van Zijp, WUhel- mlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. De bevolking bestond op 1 Januari 1935 uit 4928 zielen (2486 m. en 2442 vr.); op 31 December 1935 bedroeg dit aantal 4970 personen (2496 m. en 2474 vr.), alzoo een vermeerdering van 42. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Sophia, d. van A. W. Verhoeks en A. Jonkers. Gevonden: 3 zakken meel. Inlichtin gen ter secretarie. NOORDEN. De Geref. Kerk droeg voor de zending af f. 11,50. De heeren W. de Jong Pz. en L. B. de Groot hebben hunne herbenoeming als no tabel bij de Herv. Kerk aangenomen. ROELOFARENDSVEEN. Uitvoering van „Liefde voor Harmonie". De R.-K. muziek-vereeniging „Liefde voor Harmonie" gaf haar traditioneele Vasten-avond-uitvoering. De groote Pan- cratluszaal was tot in haar uiterste hoe ken bezet toen de feestavond door den geestelijk adviseur met een woord van hartelijk welkom werd geopend. Spr. wees op de belangrijke plaats, welke deze ver eeniging inneemt en vertrouwde, dat de leden en donateurs hun onmisbaren steun haar niet zouden onthouden. Onder lei ding van den directeur, den heer Van Leeuwen werd met het muziek-programma een aanvang gemaakt. Na een vroolijken marsch volgde nog een drietal muziek nummers, welke zeer goed werden weer gegeven en het gezelschap mocht 'n warm applaus oogsten. Als extra-nummer hoor den wij nog van Gebr. Koek een duet voor bariton en trombone met piano-be geleiding door mej. Koek-Heemskerk. Ook dit nummer viel zeer in den smaak. Hier na trad de tooneelclub voor het voetlicht met een paar aardige tooneel-stukjes, ter wijl de pauze's werden bekort door voor drachten der Gebr. Koek. Het was dan ook een succesvolle avond. Na een dank woord van den geestelijk adviseur aan di recteur, leden en alle overigen voor bun trouwe opkomst, werd deze eerste Vasten avond-uitvoering besloten. Aanvaring. Des nachts is tengevolge van den mist de motorboot, bestuurd door schipper J„ uit Woubrugge, op het zwembad ln het Braassemermeer gevaren. Een gedeelte van den steiger werd ingedrukt, teTwijl ook aan het dames-bad schade werd toege bracht. De schade wordt door verzekering gedekt. 2-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6