Volksverhuizi naar Parijs. LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 13 Januari 1936 „Wij zijn niet bang" WAT ER ZONDAG GESPEELD WORDT Om kwart over drie wordt het spel her vat. Even gaat het op het middenveld heen en weer en dan krijgt Van Nellen een kans. Zijn schot is iets te scherp en gaat voor langs doel uit. 3—0! De Nederlanders komen terug en Bak huys komt in duel met Mattier. Hij krijgt den bal vrij en met een hard. onhoudbaar schot, hoog in den hoek, is Lle.ise voor de derde maal gepasseerd. Vijf minuten der tweede helft zijn dan achter den rug. Een prachtige poging van Courtois, die den bal in buitenspelpositie krijgt, om een tegenpunt te maken, mislukt. De Fransche mudvoor is verreweg de gevaarlijkste ln de voorhoede en als hij zich er weer eens doorheen werkt, moet Halle zich op den bal werpen om te beletten, dat de kleine Franschman scoort. De corner, hierdoor ontstaan, levert geen resultaat op. Ook een corner op het Fransche doel kan worden ■weggewerkt. 4—0 en 4—1. De Hollanders doen het wat rustiger aan en het vierde Hollandsche doelpunt komt dan ook vrij onverwachts en ontstaat uit een van de vele gevaarlijke open aanval len. Weber plaatst ver naar voren bij een afgeslagen aanval en Verriest. die mist, kan Bakhuys niet houden. Met een kogel, hoog in den hoek, is het vierde doelpunt van Holland ontstaan. 04. 40 voor Holland en met nog een half uur spelen voor den boeg! Dobh de Fran sehen, aangemoedigd door hun eigen pu bliek, kunnen zoo een hooge nederlaag niet verkroppen en komen terug. Zij willen de eer redden en werkelijk gelukt het den snellen Courtois na 20 minuten spelen de eer van Frankrijk te redden. Doch dank zij een fout van Caldenhove, want deze geeft na een duel met Mousaüier naar binnen af. schuin naar zijn eigen doel. waar Courtois het leder te pakken krijgt en met een zuiver schot is Halle gepas seerd. 14. De Franschen putten moed uit dit doel punt. maar hun voorhoede, die nu niet als in de eerste helft in W-formatie speelt, treuzelt veel te lang en voert het samen spel te ver door. De Franschen zijn nu weer wat sterker en Halle moet meerdere malen optreden. Een schot van Drok bij een plotselingen aanval valt nog te noteeren en al mag er van het Fransche team wat meer initia tief uitgaan in deze periode, de aanvallen van Holland, hoewel minder talrijk, blijven uiterst gevaarlijk. Een naar voren gespeelde bal van Smit belandt bij Bakhuys, Llense moet uitloopen. doch Frankrijk heeft ge luk als Bakhuys tegen den keeper aan schiet. De score stijgt. De laatste tien minuten worden dan nog catastrophaal voor Frankrijk. Van Heel mag een vrijen trap nemen op het midden van het veld. de bal belandt bij Bakhuys, deze tikt 't leder handig over enkele tegen standers heen naar Drok, die zich plotse ling vrij heeft opgesteld. Llense ziet zich gedwongen uit te loopen en rustig depo neert Drok den bal langs en gedeeltelijk over den Franschen keeper in 't doel. 15! En nog geen twee minuten later kogelt Van Nellen onhoudbaar na een gemeen- schappelijken aanval in. 16! Het Hollandsche publiek is niet meer te houden van geestdrift, de Franschen zijn stil. In den strijd is Drok gewond, maar wel dra kan hij weer meespelen. En bij de in vallende duisternis klinkt dan voor het 61 gewonnen. Geen wonder, dat aanvoer der Van Heel, die zijn 50stén internatio- laatst het fluitje en heeft Nederland met nalen wedstrijd speelde, na afloop door de andere spelers op de schouders werd geno men en triomfantelijk naar de kleedkamer werd gebracht. MEENINGEN VAN ANDEREN. Het oordeel der Technische Commissie. In den loop van den avond vonden wij gelegenheid met den heer O. de Vries, voorzitter van de Technische Commissie van den K.N.V.B. te spreken. Gevraagd naar zijn meening begon de heer De Vries te vertellen, dat hij vanzellsprekend bui tengewoon tevreden was over het resultaat Wij hebben den geheelen wedstrijd ons spel aan het Fransche team opgelegd, en het werd met veel snelheid uitgevoerd, waarvoor Frankrijk op den duur heeft moeten capituleeren. In de tweede helft, aldus de heer De Vries, hebben wij het natuurlijk wat anders aangepakt, en speel den de onzen wat teruggetrokken, zeker van een veihgen voorsprong. Maar de Franschen begingen de domheid om hun spil Verriest niet naar voren te sturen, deze bleef n.L Bakhuys schaduwen. Van Heel en Bakhuys waren de besten, vond de heer De Vries. Smit heeft geen last van zijn blessure gehad. Hij wist, dat hij niet teveel mocht schieten en bepaalde zich ertoe voor de anderen de kansen te scheppen. Fransche persstemmen. De Parijsche Zondagavondbladen bespre ken uitvoerig den wedstrijd van den dag. René Lehman, sportredacteur van de „Intransigeant" schrijft o.m.: De Fran schen, die zeer onhandig en langzaam speelden en die overrompeld werden door de snelheid van hun tegenstanders, heb ben werkelijk een wedstrijd gespeeld, die ongelukkig en penibel is voor onze eigen lieden. Meer behoeven wij van het team niet te zeggen! Tegen het einde begonnen de toeschouwers zelfs de Fransche spelers uit te fluiten, hetgeen niet is zoo als het hoort. Maar het publiek wilde hiermede van zijn teleurstelling blijk geven, Bakhuys is werkelijk een wonderbaarlijk schutter. Jean Eskenazi, sportredacteur van „Paris Soir" zegt: Alles wat het Fransche team onderneemt, mislukt, de teleurstelling is volkomen. Bakhuys toonde zidh een der beste mid denvoorspelers. die op het oogenblik in Europa gevonden kan worden. Holland heeft een aanval, die zeer soepel en homo geen is. Haar overwicht wordt nog ver hoogd door het uitstekende schieten van haar spelers. Ik heb gedurende de laatste jaren alle Fransche internationale wed strijden meegemaakt. Ik geloof niet, aldus eindigt de heer Eskenazi. dat ik mij ver gis. wanneer ik zeg dat de wedstrijd van vandaag een dr allerslechtste was. o— Hoe de Hollanders naar Parijs trokken en er hun geest drift uitten. REGENBUIEN IN MASSA. (Van onzen rels-redacteur). Holland heet volgens den dichter het land van gure koude regen te zijn. Blijk baar is onze Bilderdljk wat eenzijdig ge weest, toen hij toornde over de vaderland- sche weersomstandigheden, want gelijk heden ten dage het geval is, zal het ook toen geweest zijn: het kan elders, in vreemde landen, niet minder mistig, niet minder nat zijn. Daarvan kunnen thans de Nederlanders, die hun nationale voetbal elftal naar de Fransche hoofdstad gevolgd waren, met recht getuigen. Onafgebroken daalde gistermorgen uit grauwe luchten de regen neer op het Parijsche asfalt, toen onze voetbalminnende vaderlanders bezit namen ran de café's rondom het Gare du Nord. teneinde de vermoeienissen van een nachtelijke treinreis met een heerlijke dronk te verdrijven. Eigenlijk leek deze intocht op een groote volksverhuizing. Het was een nationale familie van sportbroeders, die hier het on volprezen Parijs betraden met de bedoe ling. Holland's prestatie van aangezicht tot aangezicht te aanschouwen. Vier extra- treinen. waarvan een zelfs de verdubbeling was van de gewone nachtsneltrein, bene vens een respectabel aantal van overigens alles behalve kleine autobussen, brachten de enthousiasten supporters in groote drommen naar de boulevaras. Maar voor wij daar waren, is er nog heel wat aan deze nachtelijke tocht te pas ge komen. Wat dat dan wel allemaal was? Natuurlijk, „de kip op de kippenstok" van Louis Davids. Precies! Als wij, Hollanders, kunnen zingen, dan zingen wij mee, en of! Maar „al leit die kip dan ook geen el", toch waren er in den nachttrein, waarin ook schrijver dezes zich voor de lezers van dit blad bevond, ettelijke eieren van collega- kippen, die haar heeren en meesters niet teleur stelden; eitjes in groote overvloed, harde en zachte, met tafel- of keukenzout te kust en te keur. Daar hadden de huis moeders en de automaten wel voor ge zorgd. Zonder leeftocht waren wij van de stokjes, in casu van de derde klas houten fauteuiltjes gevallen, nu wij zoo-acht uur aan één stuk dwars door den Europeeschen nacht moesten razen. Vandaar dan ook, dat meergenoemde eitjes in gezelschap bleken te zijn van heele en halve hout snippen, croquante croquetten, sappig ooft en pinda-pinda. Ja, er was zelfs een gebra den kip aanwezig, volgens aanwijzingen van een radiokok tot eetbaren vorm be werkt en toegedekt met een geroosterd half witje. Lezers, er zijn verscheidene soorten van treinen: boemeltreinen, dieseltreinen, stroomlijn-treinen, boottreinen, posttrei nen. opera-treinen, nachttreinen. Dit was evenwel een voetbaltrein, annex rijdend cafétaria voor eiken reiziger op zijn eigen of gemeenschap pelijke houtje, voorzien overigens van rood-wit-blauwe vlaggen (voor Bakhuys en DE FEESTMAALTIJD. De Fransche Voetbalbond bood den spe lers en de leiders van beide elftallen na afloop van den wedstrijd in het Palais d'Orsay een diner aan. Begrijpelijk was de stemming in het Hollandsche kamp zeer opgewekt. De heer K. J. J. Lotsy, bestuurslid van den K.N.V.B., heeft aan tafel namens den Bond het woord gevoerd en daarbij zich speciaal tot Puck van Heel gewend. In een treffende toespraak dankte hij Van Heel voor alles, wat hij in de afgeloopen jaren als speler van het Nederlandsche elftal gepresteerd heeft. Spr. bood den gouden jubilaris, namens den Bond, een bureau ministre aan. De heer Jules Rimet, president van den Franschen Voetbal Bond en de heer H. W. H. Herberts, voorzitter van de Keuze Com missie, voerden nog het woord, waarbij de laatste zich in het bijzonder tot de Neder landsche spelers wendde en hen dankte voor hun prestatie van dezen middag. De heer Zandvliet, voorzitter van de Vereeniging Feyenoord, die mede aanzat, bood Van Heel bij deze gelegenheid het eerelidmaatschap van Feyenoord aan. De Maandag, zal, naar wij vernemen, door de spelers van het Nederlandsch-elftal en hun leiders worden besteed aan het be zichtigen van Parijs, terwijl morgen in den loop van den dag de terugreis aan vaard wordt. o A.S.C.—U.V.S. 0—8. De vriendschappelijke wedstrijd tus- schen A.S.C. en U.V.S. gisteren aan de De Kempenaerstraat is als oefenpartij van geen enkel belang geweest, want de rood zwarten verschenen met drie invallers in het veld en al heel gauw was dit aantal tot vijf gegroeid. U.V.S., dat evenmin vol ledig was. pakte de zaken heel kalm aan en van de demonstratie, die de blauw- witten gaven, viel zelfs voor een vierde klasser vrij weinig te leeren. Van Goor was wellicht de eenige uitzondering, die van tijd tot tijd frappante staaltjes van goed voetbal liet zien. De rest kwam niet ver boven het peil van A.S.C. uit en daarom is het moeilijk een oordeel te vellen over het debuut van den ex-Lugdunum-speler Van der Laan in de blauwwitte gelederen. A.S.C. gaf aanvankelijk uitstekend partij en was in het veld gedurende de eerste helft zeker niet de mindere van U.V.S. De blraw-wltte voorhoede benutte eöhter de kansen en bij de thuisclub was, het voor het doel weer hopeloos mis. De nieuwe linksbinnen was trouiwens geen vondst van de elftalcommissie van AB C. In de tweede helft werd het klasseversdhil wat sterker geaccentueerd, vooral door de grootere snelheid en het meerder uithoudingsver mogen van U.V.S., en waar een deel der A.S.C.'ers het tenslotte wel geloofde, werd het een spel van kat en muis. dat U.V.S. won met 80. Was de wedstrijd voor A.S.C. als oefening een mislukking, als vertooning had hij ln het geheel geen waarde en men doet beter dergelijke partijtjes maar ach terwege te laten. zijn puntenregen) zooals de krantenjongen ln Roosendaal riep, alsmede, dank zij het ingenieuse idee van iemand met vooruit ziende blik, een plank op paaltjes, dat een onder deze omstandigheden niet te even aren kaarttafeltje bleek te zijn. Dat de reis door een flinke vertraging langer werd, heeft geen invloed uitge oefend op het humeur van den „uitvinder" en zijn omgeving, want is het geen formi dabele luxe tusschen de wielen de aas van troef te mogen uitspelen, onder comfor tabele omstandigheden, die de toets van vergelijking met het wekelijksche kaavt- avondje thuis in Holland alleszins kunnen doorstaan? Intusschen, wel was het wat later dan in het vooruitzicht werd gesteld, Parijs werd bereikt. En wij zeiden het reeds, on der een staag neersiepelenden regen wer den de straten in de omgeving van het station stormenderhand ingenomen, een gebeurtenis, waarvan de daar opgestelde Nederlandsche fotografen en filmmenschen profijt trokken. Ais er op dat moment ook geluidsfilm aan te pas is gekomen, zal zijn vastgelegd, dat de krijgsliederen der vreemde veroveraars getuigden van een overvloed van moed, al zullen de Parijze- naars, die daar op dat moment in de buurt waren, het „wij zijn niet bang" eerder voor een lied van Russische afkomst hebben gehouden, zoomin als zij iets hebben begre pen van de verzekering bij herhaling dat deze vroolijke vreemdelingen er gaaine voor uit wilden komen, toffe jongens te zijn. Wel zullen de Parijzenaars een hecht collectiviteitsgevoel geconstateerd hebben, want men ging „en masse" naar de van Holland uit voor de verschillende vereenl- gingen, clubs en gezelschappen besproken hotels, teneinde zich wat te verfrisschen, en nieuwe kracht op te doen voor een ver- moeienden dag. Die daar niet toe behoor den, omdat zij op hun eentje waren geko men, sloten zich toch bij elkaar aan. zoo dat het. toen in het middaguur het stadion aan het „Pare des Princes" zijn poorten opende, een groote Nederlandsche familie de voor haar gereserveerde tribunes be zette. Het succes der onzen heeft het saamhoorigheidsgevoel nog aangewakkerd, daar het zelfs opgevoerd werd tot een laaiende betooging van vaderlandsche geestdrift. Wie geen plaats had kunnen veroveren rondom het strijdperk, vond een compensatie in de café's buiten het stadion, waar de radio het verslag van den Fran schen Han Hollander deed hooren en de wedstrijd niet minder het middelpunt der belangstelling vormde. Men kan zich indenken dat al naar mate het einde van FrankrijkNederland na derde, het voor de Franschen een meer en meer teleurstellende wedstrijd werd, ter wijl Nederland met de minuut meer reden kreeg het zwaaien van zijn rood-wit-blauw en oranje vlaggen onafgebroken voort te zetten. Steeds vroolijker werd de stemming en zij is dat gebleven, ook bij het weer stadwaarts keeren, in de tot berstens toe gevulde metro, in de speciale autobussen, later ln de restaurants, waar men met de Parijzenaars den avondmaaltijd gebruikte, en tenslotte, hoe kan. het ook anders, in de oorden des vermaaks, waar een opgewekt afscheid is gevierd van deze zoo belang- wekkenden dag. Kortom: wij zijn naar Parijs geweest, het was er een reuze-feest! L.D.W.S. I—TONA I 4—3. Bij L D.W.S. was het goed merkbaar, dat zij in langen tijd niet in 't veld was ge weest. In tegenstelling met Tona dat da delijk den toon aangaf, en goed gesteund door haar spil druk op het L.D.W.S.-doel u.toefende. stond bij L.D.W.S. de achter hoede al heel raar te schutteren. Het wek te dan ook geen verwondering dat na 10 minuten Tona de leiding nam- 0—1. L, D. W. S. speelde na dit doelpunt wel wat en thousiaster, maar erg gevaarlijk was zij voor de Tona-achterhoede nog niet. Bij Tona vlotte het wonderwel en 15 minuten voor de rust scoorde haar rechtsbuiten met een goed schot. 02. L.D.W.S. wijzig de haar opstelling, maar veel baatte dit niet. Eenmaal dachten wij Starre te zien doelpunten, toen hij vrij voor Tegelaar kwam te staan, maar hij schoot recht in zijn handen- Toch kon Tona den stand niet handhaven, want 2 sec. voor de rust, verkleinde v. d. Weijden met een harden schuiver den achterstand 1—2. Na de rust was van Egmond op de linksbuitenplaats gaan spelen, terwijl Steen weer op zijn oude backplaats stond. Dadelijk was L.D.W.S. sterk in den aanval, maar de Tona-achterhoede met Somme- ling aan 't hoofd, wist voorloopig van geen wijken. Ook de Tona-voorhoede liet zich niet onbetuigd, maar nu was de L D.W.S.- achterhoede er te goed in, om het den doelverdediger erg lastig te laten maken. Na ongeveer 15 minuten miste Brouwer de linksbuiten van L.D.W.S. een moeilijke kans waarna de bal bij van Egmond te recht kwam. Volkomen onverwacht knalde deze den gelijkmaker in 't net 22. Wie nu dacht dat bij LD.W.S- het hek van den dam was kwam bedrogen uit. Wel was zij sterk aanvallend, maar de tegenaanvallen van Tona waren niet van gevaar ontbloot. Dit bleek 15 min. voor tijd toen zij weder een snelle doorbraak ondernam. Uit de doelworsteling die hierbij ontstond nam zij opnieuw de leiding. 23. Negen man van Tona stonden nu voor doel om dien voor sprong te handhaven, maar dit was nog niet voldoende. LD.W.S. forceerde 10 mi nuten voor tijd een corner, en deze goed door Starre genomen werd door zijn jon geren broer ineens ingeschoten, waarbij den Tona-doelman 't uitzicht werd be lemmerd. L.D.W.S., door dit succes aange moedigd. speelde nu geheel op winst, en mede doordat de rechtsback van Tona teekenen van vermoeidheid gaf, kwam dan ook 't grootste gevaar van links. Even voor tijd ging de snelle van Egmond hem voor bij en met een geweldig schot, scoorde hij onhoudbaar L.D.W.S-' 4e doelpunt. Direct hierop was het afgeloopen en had LD.W.S. een zwaarbevochten overwinning behaald Tona had zeker voor haar geweldig wer ken een gelijk spel verdiend, want in dezen wedstrijd toonde zij geweldig vooruit te zijn gegaan, als men nagaat dat LD.W.S- op het Tona-terrein met groote cijfers zegevierde. Scheidsrechter Domburg leid ie uitstekend. De stand aan den kop der af deeling ls: Duno 12 8 3 1 38-23 19 L. D. W. S8 7 1 0 35-11 15 Alphia 8 4 2 2 29-15 10 DOOR DE CLUBS UIT LEIDEN EN OMGEVING. Voor as. Zondag zijn o.m. de volgende competitiewedstrijden vastgesteld 2e klasse: U.V.S.Hoek van Holland en AiohenD.CL. 3e klasse: Hlllinen—Scheveningen; Lug- dunumHillegom; O.V.V.L.F.C.; Baarn Bodegraven. 4e klasse: V.C.S.T.—Tona: Bosk Boys— Leidsche Boys: L.D.W.S.—Alphia: Rooden- burgWaddinxveen: D.VB.Duno; De JagersA.S.C.: MoordrechtDE.O. Res klassen: Quick IIAlphen II; Alphia II—Ado IV: L.F.C II—H.D.V. II: Laakkwartier IIU.V.S. II: A.S.C. II H.V.V. III en Bodegraven II—Holland II. U.V.S. III—LUGDUNUM II 2—3. Na een spannenden strijd wist Lugd. II de nek-aan-nek-race met Rouwkoop vol te houden, door met 32 van U.V.S. III te winnen. Aan beide ploegen was te zien, dat zij in langen rijd niet gespeeld hadden. Lugd. scoorde het eerst, t-oen zij zich een penalty zag toegewezen, die Goddijn in een doelpunt wist om te zetten 101). Kort voor de rust wist v. d. Lubbe voor U.V.S. gelijk te maken. Na de rast een snel op en neer gaand spel en De Roo wist met een pracht schot zQn club de leiding te hergeven (12). De blauwwitten dienden direct hierop van repliek, toen zij een fout is de Lugd.verde- diging afstraften (22). 10 min. voor het einde joeg Bronsgeest met een fraai schot het leer andermaal onhoudbaar in het U.V.S.-doel (23). Ondanks hardnekkige pogingen ter weerszijden bleef de stand ten einde toe ongewijzigd. Scheidsrechter Verwoerd leidde op goede wijze. ALTHEN III—ALPHIA III 1—1. In een zeer lauwe wedstrijd bekampten de derde elftallen van de plaatselijke clubs elkaar. Het was een slechte wedstrijd, waarin alle geestdrift ontbrak. Het eenige dat te prijzen was, was de sportieve sfeer waarin de kamp verliep. Voor de rust gaf Alphen meestentijds den toon aan. Witte doelpuntte nadat hij zichzelf vrij speelde 10). Na de rust daalde het spelpeil nog meer. De strijd ging gelijk op. hoewel de kansen voor het doel der gasten talrijker waren, dan voor dat der thuisclub. Uit een fout ln de achterhoede maakte de Vlaam gelijk, waarmede het einde kwam 11. o KOUDEKERK I—WOUBRUGGE 12- -1 Koudekerk I heeft na een rustperiode de tweede helft der. competitie goed ,n?e- zet met een overwinning op Woubrugge. E'e ploegen waren goed tegen elkaar on gewassen. Koudekerk wist het eerst te doelpunten, doch dit werd wegens buiten spel niet geteld. Even later maakte D. Hak- kenbrak er toch 10 var en met dezen stand brak de rast aan. Na de rust maakte G. v. d. Hoorn er 20 van en zoo bleef het tot 5 minuten voor het einde, toen gelukte het Woubrugge een tegenpunt te maken en met dezen stand kwam het einde. o SPORTMAN I—L.D.W.S. II 3—1. Hoewel Sportman twee invallers heeft is er niet slecht gespeeld. Door goed door zetten van den rechtsbinnen is de stand spoedig 10. L.D.W.S. brengt eveneens een bezoek aan het Sportman-doel doch voor loopig zonder succes. Als de L.D.W.S.- doelman is uitgeloopen geeft de midvoor met een goed geplaatst schot zijn club een 20 voorsprong. Na de pauze treedt L.D.WS. meer jp den voorgrond. Een driemaal ingeschoten bal verdwijnt einde lijk in het net, 2—1. Na ecnig heen en weer getrap krijgt L.D.W.S. een strafschop te nemen. Deze wordt echter naast ge schoten. Kort voor het einde krijgt de Sportman linksbuiten een pracht kans. welke hij benut, 31. Een verdiende over winning in een door den heer L. Verwoerd keurig geleiden wedstrijd. o SPORTMAN IV—LEIDSCHE B. III 2—8. Sportman heeft meerdere invallers en L. B. is direct aanvallend. Spoedig heeft zij dan ook succes. 01. De Sportman-keeper heeft een slechten dag en als de rust aan breekt is de stand 15. In de tweede helft weet L. B. nog driemaal te scoren en Sport man één keer. De eindstand komt met 28. o SPORTMAN ADSP. B—LUGD. ADSP. D 7-0 Sportman is sterker en neemt spoedig de leiding, 10. Kort hierop maakt de mid voor 20. Nog voor de rast aanbreekt is het 40. Na de thee dezelfde spelverhou- ding en de eindstand wordt 70. Scheids rechter v. d. Water floot zeer goed. o SPORTMAN ADSP. A—LUGD. ADSP. A 0—4 Met rast heeft Lugd. een 2—0 voor sprong. Na de rast verdedigt Sportman hardnekkig, doch zij kan niet verhinderen dat de grooter van stuk zijnde tegenstan ders nog twee keer scoren. Eindstand 04, Scheidsrechter v. Deursen floot correct. VOORSCHOTEN—ALPHEN-BOYS 3—0. De Alphensche Boys Alphen gingen gis teren op bezoek bij V.V.L. te Voorschoten, doch werden door hun gastheeren met een nederlaag naar huis gezonden. Met de rust was de stand nog 0—0, doch na de rust wist Voorschoten 3 maal te doelpun ten. WADDINXVEEN III-BODEGR. Ill 1—I. Niettegenstaande het fett, dat 3ê kam pioenskansen voor Bodegraven m waren verstreken en bovendien de uitwedstrijd tegen Waddinxveen met twee invallers moest worden gespeeld, was dit alles voor het Bodegraventeam geen beletsel, om met een klinkende overwinning huiswaarts to keeren, welke zege reeds met rust vrijwel veilig stond toen Bodegraven een 40 voorsprong boekte. H. van Dijk opende de score, waarna Van 't Hoog (2) en Blazer nog voor de rust de stand op 40 brach ten. Ook na de hervatting was Bodegra ven terstond sterker en toen van 't Hoog was doorgebroken en daarbij werd ge haakt, kreeg Bodegraven een strafschop te nemen, waarbij het leder echter recht op den doelman af werd gezonden en kon worden weggewerkt. Zelfs verkleinde de thuisclub met een goed doelpunt den ach terstand, doch toen was de beurt weer aan Bodegraven dat door Bakker, van 't Hoog en Van Benten den stand tot 71 opvoer de, waarmede tevens het einde kwam. -o- BODEGR. IV-NIEUWERKERK III 3—2. Bodegraven IV ontving thuis nummer twee van de ranglijst en heeft zich door een kleine maar verdiende 32 zege fraai aan den kop gehandhaafd. Befde ploegen ondervonden voor de rust veel hinder van het gladde veld en van weerskanten wer den enkele opgelegde kansen gemist. Hoe wel de gasten over het algemeen iets ster ker waren, waren de aanvallen van Bode graven doorgaans gevaarlijker en aanvan kelijk kreeg dan ook de Nieuwerkerksche doelman meer te doen, dan zijn Bode- graafsche collega. Opvallend was wel, dat Nieuwerkerk ln deze eerste speelhelft 10 corners kreeg te nemen, tegen Bodegraven slechts 2. doch geen dezer corners bracht succes. Het laatste kwartier voor de rust gaf een duidelijk overwicht der gasten, die thans echter ln keeper Walraven een onoverkomelijk struikelblok vonden. De rust had het Bodegraventeam goed gedaan en thans gaven de roodzwarten doorgaans den toon aan. Toch duurde het nog twin tig minuten, eer Verduijn uit een pass van Heemskerk de score opende, waarna Van der Wilt voor een 2—0 voorsprong zorgde. Wel verkleinden de gasten den achter stand tot 21, doch toen was het links buiten Van Eek, die met een keurig schot) Bodegraven een 3—1 voorsprong bezorgde. Eerst in de laatste minuten scoorde Nieu werkerk nog een tweede doelpunt, zoodat het einde kwam met een 32 zege voor Bodegraven, dat hierdoor een fraaie voor sprong op haar naaste concurrente heeft genomen. o LUGD. IVROODENBURG II 1—2. Op verdiende wijze gelukte het Rooden- burg II Lugd. IV de eerste nederlaag in dit seizoen toe te brengen. Reeds spoedig wist Honsbeek 't net te vinden (10), doch nog voor de rust schopte een Lugd.-speler ln eigen doel. Rust 1—1. Na de rast aanvan kelijk een slap spelletje, doclh spoedig namen de bezoekers het spel ln handen en wisten zij de leiding te nemen. (12). Het laatste halfuur verstreek onder hevige spanning, doch beide voorhoedes wedijver den met elkaar in het missen van kansen en met 21 voor Roodenburg kwam het einde. o A.S.C.-JUN.—LUGD. (a) JTJN. 4—3. Lugd. speelde met 10 man. Voor de rust scoorde A.S.C. driemaal. Na de pauze haalde groen-wit tot 32 op, waarna de A.S.C.-mldvoor den voorsprong tot 42 opvoerde. 10 mdn. voor het einde sloeg de Lugd.-midvoor het leer met beide handen in het A.S.C.-doel, waarna de scheids rechter een penalty tegen A.S.C. toe kende....! (4—3). RAP I—AALSMEER I 1—2. 1 Voor den A.V.B.-beker speelde Aalsmeer 1 gisteren uit tegen Rap I en zag kans, door een kleine overwinning de derde ronde te bereiken. Al direct bleek dat Rap veel beter speelde dan Nieuwjaarsdag toen het voor de competitie eveneens tegen Aalsmeer uitkwam. Aalsmeer, dat met twee invallers verscheen had dan ook zijn handen vol en tot de rust bleef de stand blank. Na de hervatting kwam A. er beter in, maar toch kwam het succes het eerst aan den kant van Rap, toen het een pe nalty kreeg te nemen. Doch eenigen tijd later maakte A. gelijk toen een kopbal van den rechtsbinnen door één der R.-backs in eigen doel werd gewerkt. Kort voor het einde, smaakte de A.-linksbinnen het ge noegen, door goed doorzetten zijn club de overwinning te bezorgen. Verdere Aalsmeer-uitslagen zijn: A.V.B.-bekerwedstriJden: Aaalsmeer 2 R.C.A. 2 31; Aalsmeer adsp.Amstel adsp. 0—2. FABRIEKSARBEIDERS. Gisteren speelden Fabrieksarbeiders te gen A.Z.L, Laatstgenoemde won met 4—3. Fabrieksarbeiders waren met 9 spelers. Mórgen om 2 uur speelt een Fabrieks- combinatie tegen een Tona-combinatie. Woensdag te 2 uur speelt een Lugdu- numcombinatie tegen een Fabriekscom- bmatie. o POLITIE-COMPETITIE. Voor de competitie in de hoofdklasse van den Ned. Pol. Sport Bond speelt de L.P.S.V. morgen te 2 uur op het N.B.L.O.- terrein tegen de Pol. Sport Vereeniging Bloemendaal. Zoowel de L.P.S.V. als Bloe- mendaal werden het vorige jaar kampioen hunner afdeeling en promoveerden beiden naar de hoofdklasse. Beide vereenigingen komen volledig uit. i 2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10