LEiDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 10 Januari 1936 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. DE NIEUWE RIJKSWEG NAAR AMSTERDAM. BOUW VAN NOG 6 VIADUCTEN. Nu het vooralsnog apart staande via duct bi) de Postbrug onder de gemeente Sassenheim, waarover wij reeds schreven geheel gereed gekomen is, kunnen wij de navolgende bijzonderheden vermelden over den nieuw aan te leggen Rijksweg, die gelijk bekend, zal voeren van de Post- bhig naar de Ringvaart en zoo vervol gens door de Haarlemmermeer naar Am sterdam. Onder het genoemde, nu voleindigde 4.30 M. hooge viaduct, dat door middel van een aarden baan met de Postbrug verbonden wordt, zal, gelijk men weet, in de toekomst het locale verkeer Oegst- geestSassenheim en VoorhoutWar mond vice versa plaatsvinden. In den loop van 1936 zullen van de Postbrug tot aan de Ringvaart niet min der dan nog 6 viaducten gebouwd worden en wel één viaduct van 71/- M. hoogte, waaroverheen, behalve het snelverkeer naar Amsterdam, ook de trambaan naar Sassenheim geleid zal worden. Deze zal vanat de Postbrug eerst gevoerd worden met een groote boog naar het Z.O. langs den nieuwen weg en vervolgens omhoog voeren naar het zooeven genoemde via duct, dat verrijzen zal over de spoorbaan LeidenAmsterdam; de trein gaat dus onder dit viaduct door. De trambaan moet echter Sassenheim weer bereiken; daartoe wordt zij dan iets verderop weer ter rechterzijde van den riïeuw aan te leggen verkeersweg afge voerd naar omlaag en onder den nieu wen weg geleid, waarop zij ter hoogte van de Klinkenburgerbrug weer op den ouden straatweg uitkomt. Geüjk bekend, dienen alle kruisingen bij den nieuwen weg vermeden te worden; vandaar dat de trambaan dezen omweg moet maken en niet haar tegenwoordige loop kan behouden. Immers, in dat geval zou zij den nieuwen weg bij Postbrug kruisen, hetgeen met de bedoeling van een snelverkeersbaan in strijd is. De nieuwe weg vervolgt dan zijn loop naar den Warmonderweg. die de verbinding vormt tusschen Warmond en Sassenheim. Deze Warmonderweg wordt opgehoogd, zoo dat de nieuwe baan hieronder door zal Ibopen. Dan zullen er nog 3 viaducten komen resp. bij de Wasbeekerlaan, de Zandsloot en de Menneweg, allen gelegen tusschen Sas senheim en de Ringvaart. De nieuwe weg zal dus een golvend aspect verkrijgen, beurtelings voert hij omhoog en omlaag. De aanbesteding van deze groot- sche viaducten zal binnenkort plaats vin den. Dezelfde op- en afritten als bij het via duct aan den Rijnzichtweg onder Oegst- geest zijn ook ontworpen voor deze nieuwe viaducten, opdat nergens kruisingen zich zullen voordoen. Over den nieuwen snelverkeersweg zij nog gemeld, dat deze gemiddeld een breedte zal beslaan van 2 x 6.30 M„ met daartusschen een berm van 3 M.. terwijl alleen aan den rechterkant een rijwielpad zal worden aangelegd van 2.50 M. breedte. Dit rijwielpad komt echter veel lager te liggen dan de snelverkeersweg, met het oog op het gevaar der verblindende autolich ten. Aan de prachtige wegenverbetering naar Amsterdam die onder Oegstgeest reeds is voleindigd, evenals in de omgeving van Schiphol, zullen dus spoedig ook de nog ontbrekende, belangrijke schakels worden toegevoegd. RECLAME. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Maria A. J. Assendelft, Hoofdweg 1159 Teuntje E. van der Ent Braat, IJweg 1530 Govert Leendertse, Nieuwstraat 7 Siena Mol, IJweg 42 Ietsje M. M. Morren, Nieuwemeerdijk 367 Hermanus van Rooijen, Zwanenburger- dijk 442 Lijdia van der Staaij, Burg. Amersfoordtlaan 36 Cornells van Toorn, Huigsloterdijk 409 Frederik H. Vallen- tin, Eschdoornplein 11 Jacoba M. van Veen, Hoofdweg 836 Wilhelmina H. Vol- lfeberg, Eikenlaan 6 Johannes van We- zfep, Zwanenburgerdijk 442 Johanna Smit, Zwanenburgerdijk 503 Maria Spaan, Dr. Heijelaan 52 Kate E. E. Tijssen, Iepenlaan 17 Johannes Verhoe ven, Venneperstraat 6. Vertrokken: Pieter de Graaf naar Am sterdam, Houtrijkstr. 138, 1 hg. Cor nelia van Zijverden naar Aalsmeer, Oost- einde. kweekerij „Union" p/a Buis Ger- rit Goedhart naar Soest, Soestdijk, Korte Brinkweg 36 Gerda Deutschdorf naar Haspe (Duitschland), Enneperstrasse 3 Arie Verkaik naar Amsterdam, Warmon- derstr. 185 hs. Elbertje Blankestijn naar Amersfoort, Pasteurstr. 17 Duvera C. H. C. Scholten naar Bussum, Cereslaan 53 Jan Bijkersma naar Amsterdam, L. Nek- straat 43, 2 hg. Dieuwertje Heida naar Amsterdam, Haarlemmerplein 14 Aaltje de Vries naar Weststellingwerf, Nijholtpa 80 Lourens Smit naar Haarlem, Presi dent Steinstr. 95 Geertruida G. Spaar garen naar Aalsmeer, Kerkweg 34 Wil helmina de Visser naar Amsterdam, Olym- piaweg 124, 2 hg. Christina van der Beek naar Hillegom, Pontstr. 68 Arnol- dus E. Brockhus naar Rotterdam, Bruijn- straat 40 Benjamin van Oeveren naar Naaldwijk, Jac. van Campenstr. 33 Be- rendina J. Kraamwinkel naar Amsterdam. Bilderdijkstr. 199, 4a. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Gerarda, d. van R. van Zanden en A. J. Eiberse Elisabeth, d. van W. van Dijk en E. Weerdmeester Johannis Quirinus, z. van D. J. Kroezen en L. W. Bogers Bernardus, z. van R. de Graaf en M. R. E. van der Sleen Hen drik Lodewijk, z. van H. L. van der Puij en J. de Rijke Aart Gijsbert, z. van G. Os kam en D. A. Uithol Melanie Theresia Maria, d. van G. J. Maissan en M. W. Oide Hensken Hendrik, z. van W. Plessius en E. M. van Vlijmen. Ondertrouwd: Nicolaas R. L. Kooiman 24 j. en Cornelia Berrevoets 21 j. Gehuwd: Petrus H. Rusman 32 j. en Klazina W. Duval 29 j. Overleden: Willem van Elderen 25 j., BESTRIJD DE OOR ZAAK VAN GRIEP EN VERKOUDHEID Verkoudheid wordt veroorzaakt door. bacteriën bacte riën die zich neste len en snel verme nigvuldigen in de vele kleine holten van neus, keel en longen. De vlugste manier om een einde aan verkoud heid te maken is het ver nietigen van deze bacte riën. En de juiste methode hiervoor is het inademen van den aangenamen damp van Karspte. U sprenkelt alléén een paar druppels Karsote op een zakdoek en ademt den damp diep in. Bij iedere inademing worden Uw ademhalingsorganen gevuld met een atmospheer, in welke de bacteriën niet kunnen bestaan. Tegelijkertijd opent de binnendringende damp de verstopte neus gaten en verwijdert het lastige slijm achter uit de keel. 6894 Karsote is verkrijgbaar bij alle apothe kers en drogisten a f. 0.90 per flacon (zak formaat) en f. 1.35 per flacon (2 x de kleine maat), omzetbelasting inbegrepen. ongeh. zoon van P. v. Elderen en S. Sol Thomas Boef 79 j., geh. met W. J. Kra nenburg Marrlgje Verhoog 78 j. wed. vdn A. Spaargaren Jacoba Hendrica Cornelia 19 j., dochter van H. F. H. Groe- penhoff en C. v. d. Horst. De bevolking bedroeg op 1 Jan, 1935 29.618 zielen 115.231 m. en 14.387 vr.). Op 1 Jan. 1936 was dit aantal 30.456 (15.698 m. en 41.758 vr.)alzoo een vermeerdering van 838. Naar wij vernemen, heeft de heer G. C. v. Arendonk, landbouwer, wonende aan den Aalsmeerderweg bij den Vijfhuizerweg alhier, die in de plaats van wijlen den heer J- A. Bos (Chr. Hist) door den voor zitter van het hoofdstembureau benoemd werd verklaard t.ot lid van den gemeente raad van Haarlemmermeer, deze benoe ming aangenomen, zoodat hij opnieuw z'n intrede in de raadzaal zal doen. De beambte bij de Ned. Spoorwegen, de heer S. v. d. Heide, is van Vijfhuizen overgeplaatst naar Aalsmeer. HILLEGOM. Uitvoering Hillegomsche Tooneelver. De Hillegomsche Tooneelver. „L'Amitié" heeft haar 129ste uitvoering gegeven. De zaal van Flora was geheel bezet met leden, donateurs en gasten, die door den voor zitter welkom zijn geheeten. Opgevoerd is het blijspel „De privé-se- cretaresse", naar een bewerking van A. den Hertog, een groot uit drie bedrijven bestaand stuk, dat heel goed is vertolkt- L'Amitié had dit keer verschillende jonge krachten voor het voetlicht; zij en de ouderen met routine wisten de bezoekers van begin tot einde te boeien. Er is veel gelachen om de komische verwikkelingen die de acteurs tot haar recht wisten te (brengen. Vooral de hoofdrollen zijn zeer Woed gespeeld- Het publiek toonde zeer (ingenomen met het spel te zijn en was kul met blijken van bijval. Aan het slot heeft de voorzitter de dames gehuldigd met bloemen en geschenken. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, z. van C. Peeman en M. den Haas Maartje, d. van M. van der Plas en A. van Beelen. Overleden: Cornells van Beelen, 2 j., z. van S. van Beelen en A. Haasnoot Antje Kuijt, 77 j„ weduwe van J. van Duijven- bode Johanna Schrier, 56 j., echtgenoote van Dirk Houwer. Huwlijksaangiften: G. Meijer en G. Bon- sel W. C. Koemans en A. Imthorn C. de Zwart en K. Hoek. Huwelijken: N. Hoek en M. Ros P. Ruwaard en L. van Dijk. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Er was deze week voor de meeste der winterproducten nog goede vraag, ook al was de prijs iets lager begin dezer week dan in het laatst der vorige week, toen enkele artikelen een beste prijs opbrachten. Waschpeen was wel het meest gevraagde artikel en wat goed van kwaliteit is bracht van f, 2,102,50 per kist van 20 K.G. op. Zelfs eenigszins afwijkende kwaliteit kon nog van f. 1,60 tot f. 1.90 per kist opbren gen. De beschotten zijn in het algemeen slecht zoodat de uitkomst van bijna iedere teler van waschpeen per R.R. lager is dan vorig jaar. Andijvie ging best. Vooral de eerste kwaliteit brengt een besten prijs op, van f. 0,700,90 per kist van 6 K.G. 2e soort gaat voor f. 0,450,55 per kist. De verschillende koolsoorten brengen mede een besten prijs op van f. 17,1028,50 voor roode en f. 14,6027,60. Groene kool gaat eveneens vlug weg tegen f. 3,104,60 per 100 stuks. Met uien wil het nog niet vlot ten Ze kunnen niet meer opbrengen dan f. 1,60—2,30 per 100 K.G. Ook knolselde- rie wil nog niet best. De prijs varieert van f.2,004,20 per 100 Kroten blijven den laatsten tijd op dezelfde prijs, varieerend van f. 3,604,24 per 100 K.G. De aanvoer is niet onbelangrijk. Veel grooter dan .aan vankelijk werd verwacht. Toch vermoedt men, dat de aanvoer binnen korten tijd zal verminderen. KATWIJK AAN ZEE. Bijeenkomst Chr. Hist. Jongerengroep. Deze bijeenkomst werd onder voorzitter schap van den heer M. Langmuur gehou den. Deze opende met gebed en voorlezing van een gedeelte uit Matth. 11, waarna hij een welkomstwoord sprak- De secr., de heer Jac. Meyvogel, las de notulen, gevolgd door bespreking van eenige huishoudelijke za ken. De heer A. C. Berkheij behandelde het onderwerp: .Rechten en plichten in de Maatschappij". In de praktijk van het leven wordt het woord „maatschappij" op vierderlei wijze gebruikt. Ten eerste heeft het een economisch, menschlievend en cultureel doel; ten tweede treft men T aan in nationaal cultuur verband; ten derde in regionaal verband en ten vierde als „maatschappij in den ruimsten zin". Staat en maatschappij zijn niet geschei den, maar onderscheiden. De maatschap pij is het terrein, waarop de mensch zich openbaart als zich zelf ontwikkelend en vooruitbrengend. Spr. wees er op, dat de staat het volk als geheel met zijn belan gen ls. De geschiedenis geeft nu aan, hoe beurtelings „staat en maatschappij" el kander hebben gepoogd te overmeesteren. Het eerste voert tot staatssocialisme, het tweede had plaats onder het oud-liberaal regiem. In verband daarmede bracht spr. ter sprake: kinderexploitatie, trustvor ming, staatsbedrijven en sociale wetten. De overheid moet een middenweg kiezen. In een gezonde maatschappij, waar het ge bod der naastenliefde geldt, moeten rech ten en plichten van arbeider en patroon wederkeerig zijn. Zeer uitvoerig besprak hij de kwestie van 't „eigendom", waarbij hij het Romeinsch en het. Germaansch recht ter sprake bracht. Het eerste heeft in de V/est Europeesche staten door zijn groo- tere volmaaktheid ingang gevonden. De invloed van de Chr. Kerk heeft daarin eenige wijzigingen ten goede gebracht. In den breede zette spr. de wantoestan den uiteen, welke na de Fransche Revo lutie in een groot deel van Europa heerschten, en tengevolge daarvan de op komst van het socialisme- Tenslotte be sprak hij, hoe de maatschappij ingericht moet zijn bij een Chr. Sociale Beweging. Nadat over dit referaat nog druk van gedachten was gewisseld, werd met dank aan den spreker door den voorzitter ge sloten. Verkooping. Ten overstaan van notaris mr. C. Punt uit Noordwijk, had in „Casa Cara" de ver kooping by afslag plaats van: 1. Heerenhuis met schuur en erf aan de Tramstraat 67, in bod op f. 4000, afgemijnd op f. 60 door den heer J. Ph. Holstein. 2. Een gebouw, bestaande uit kantoren, werkplaatsen, opslagplaats, magazijn, ge legen aan de Tramstraat en Zwanenbur gerstraat, in bod op f. 6200, afgemijnd op f. 5 door den heer J. Parlevliet. Nu werden 1 en 2 gecombineerd ,in bod staande te zamen op f. 10.265, afgemijnd op f. 900 door den heer J. C. van Steen, aannemer te Leiden. 3. Woonhuis met schuur, gelegen Paul Krugerstraat, hoek Jan Tooropstraat, in bod op f. 1600, afgemijnd op f. 30 door den heer P. v. d. Burg„_ Toen bij den grooten brand de hooge schuur en het reederijpakhuis verbrand den, alles weer werd opgebouwd, vertegen woordigden perceel 1 en 2 te zamen een waarde van ongeveer f, 100.000; nu werd een en ander verkocht voor f. 11.165, dus met een zeer aanmerkelijke prijsdaling. Het bestuur der Chr. Jeugdorganisatie heeft besloten om het Jeugdhuis voor jeug dige werkloozen open te stellen op werk dagen des middags van 2 tot 5 uur. Voor taan zullen dus ook niét-leden van de C.J.V. welkom zijn op bovengenoemde uren, alleen is hiervoor noodig, dat zij zich voor zien van een. toegangsbewijs a 10 cent, dat te verkrijgen is Maandagavond 13 Januari van 810 uur in het Jeugdhuis. Ieder zal begrijpen dat bovenstaand van de C.J.V. groote geldelijke offers vraagt en daarom is het ook noodig, aldus het be stuur, dat ieder naar vermogen dit werk steunt. Naast financieelen steun kan het Jeugd huis nog veel lectuur gebruiken voor de leestafels, dam-, schaak- en andere gezel schapsspelen zijn ook welkom. Ieder doe iets om dit loffelijke werk van de C.J.O. te steunen, tot heil van onze jeugdige werk loozen. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkanto ren werd gedurende de maand December 1935 ingelegd f. 10608.98. Terugbetaald f. 17529.95. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5407 Postcheque- en Girodienst. GestAt op prkn. f. 136799.49. Uitbetaalde cheques f. 55247.37. NOORDWIJK. Het bestuur der vereen. „Hulp in de Huishouding" heeft voor het goede doel hetgeen zij beoogt nl. arme en behoeftige gezinnen flnantieel te steunen en klee ding te verschaffen, dringend geld noodig. Dit jaar zullen ruim 200 gezinnen met c.a. 550 kinderen moeten worden gehol pen. Noodig zullen zijn 850 stuks kinder- kleeding en een groot aantal kleeren voor ouden van dagen, zieken en weduwen. Door het houden van een poppententoon- stelling op 11, 12 en 13 Januari in de zalen van het Hof van Holland meent het be stuur met de opbrengst, de finantieele moeilijkheden te kunnen bestrijden. In deze zalen hoopt men een poppen- tentoonstelling te installeeren waar ieder die voor de goede zaak komt naast iets moois ook gezelligheid zal vinden. Inzendingen van H. K. H. Prinses Juliana, groote firma's en particulieren zullen ter opluistering worden tentoon gesteld. Uit Noordwijk zelf zijn prachtpoppen en poppengroepen ingezonden. Deze poppen en poppengroepen werden gaarne voor het goede doel afgestaan en zullen ten bate der vereeniging worden verloot. Bovendien zijn er vermakelijk heden aanwezig die de stemming er in zullen houden. Zaterdagmiddag te 4 uur zal de offi- cieele opening plaats hebben. Het bestuur doet thans een beroep op de welwillend heid der ingezetenen. Door een kijkje te nemen verricht men een goed en liefdadig werk. Gaarne bevelen wij dit sympathieke streven in de algemeene belangstelling aan. De Commissie voor de kleine kweekers is thans als volgt samengesteld: de heeren raadsleden J. C. van der Meer, A. Caspers en Bulk. Bovendien de heer J. van Konij nenburg. Naar wij vernemen is de nieuwe regeling voor de kleine kweekers door Ged. Staten dezer provincie goedgekeurd, Door B. en W. is vergunning verleend voor het houden eener collecte op Zaterdag 9 Mei 1936 ten bate van het reclasseerings- werk aan het Centraal Bureau der ver eeniging van Reclasseeringsinstellingen. Naar wij vernemen zijn B. en W. er in geslaagd de begrooting 1936 sluitende te maken zonder belastingverhooging. Het aantal inwoners dezer gemeente bedroeg op 1 Januari 1936 11508, terwijl dit op 1 Januari 1935 11249 bedroeg, een toe name alzoo van 259. Door B. en W. ls een vergunning ver leend voor het houden eener loterij op grond van de bepalingen der Loteiïjwet aan de vereeniging „Hulp in de Huishou ding" alhier. NOORDWIJKERHOUT. De prijs der melk werd alhier ver laagd tot 8 cent per liter. In café „De èwaan" werd een groote propaganda-avond gehouden door de afd. Noordwijkerhout van den R.K. Volksbond. De belangstelling was groot. Als spreker trad op kapelaan P. Hofstede van de St- Victor-parochie met het onderwerp: „De Staat van de toekomst weer dienstbaar aan den mensch". Op 1 Jan, 1936 waren er ln deze ge meente 6860 inwoners, of 68 meer dan op 1 Jan. 1935. OEGSTGEEST. Feestavond van „Jong Oegstgeest". Ter gelegenheid van 't 15-jarlg bestaan van de jongensclub „Jong Oegstgeest" was in „Irene" een feestavond georganiseerd. De belangstelling was groot. Wij merk ten o.a. op burgemeester Van Gerrevink, afgevaardigden van den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente e.a. Na een opmarsch van de leden, opende de heer G. A. Janssen en verzocht te zin gen „Lof zij den Heer", waarna hij voor ging in gebed. Vervolgens sprak de heer W. Jansen Schoonhoven een welkomst woord. Hierna werd door eenige leden opge voerd het kluchtspel „Er in gevlogen", dat mede door het goede spel o.a. van de me dewerkende dames mej. Nel van Grol en mej. v. d. Wetering, grooten bijval ver wierf. In een hierop volgende toespraak zette de heer G. A. Janssen het doel van het Jeugdgilde nader uiteen en bepaalde zich daarbij tot de heerschende crisistoestan den, waarin voor de ouderen ook weer een mooie taak is voorgelegd, n.l. de jeugd te leeren zien op Jezus Christus. Het Jeugdgilde wil dan ook trachten het „Laat de kinderen tot Mij komen en ver hindert ze niet", als middel aan te wen den om ook de leden van de jongensclub tot het goede inzicht van deze woorden te brengen. De burgemeester zeide dat het gemeen tebestuur met genoegen de bewegingen van het jeugdgilde gadeslaat, waarbij hij op den voorgrond stelde: Het beginsel van alle dingen; dat het instituut als zooda nig het echte Hollandsche karakter draagt; als hoofdkleur het „Oranje" me- devoert, hetgeen vooral ook voor de jeugd zoo groote verplichtingen medebrengt; en tevens dat men de echt Oegstgeester kleu ren rood-geel, op de schouders draagt. Hieruit ziet spr. dat deze beweging niet alleen is Christelijk, maar ook Hollandsch en ook echt Oegstgeest's. Hij hoopte dan ook, dat de jongens de eer van Oegstgeest zullen blijven hoog houden! De afgevaar digden van de afdeelingen uit den ring, resp. Rijnsburg, Katwijk a. d. Rijn en Kat wijk aan Zee, brachten in welgekozen woorden hun gelukwenschen over met het 15-jarlg bestaan. Aan den heer J. Jansen Schoonhoven werd als blijk van waardeering voor de vele zorgen aan de club besteed, een prachtige schemerlamp aangeboden. In de pauze werden eenige voorwerpen verloot, vervaardigd door de afd. huisvlijt. Daarna werd opgevoerd de samenspraak in 4 bedrijven „Een jongens-rechtspraak", waarin o.a. de leden Bol, Los en v, d. We tering op den voorgrond traden. Na een mooie „stand" sprak ds. Jansen Schoonhoven een kort slotwoord. De wel geslaagde avond werd besloten met het zingen van „Halleluja, Eeuwig dank en Eere". De pauzes werden zeer verdienstelijk aangevuld door een strijkje. Ter zake van het hevige lawaai ma ken met zijn auto. waardoor het paard van C. D. V. alhier schichtig werd is tegen J. W. v, d. M, door de politie procesverbaal opgemaakt. Uit de vitrine van den horlogemaker H. v. K. in de Kempenaerstraat. is een heeren-polshorloge ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Een tweetal jongelieden uit Den Haag werd nabij het ..Witte Huis" aangevallen door den hond van dr. B. waardoor een hunner met ziin rijwiel in de wegsloot terecht kwam. Bij familie alhier ls hi1 van droge kleeding voorzien. Van den bloemist P. V. wonende aan de Zandlaan is een partij bloemen ont vreemd welke geladen was op een vracht auto in de schuur. De vermoedelijke dader is door de politie aangehouden en aan een verhoor onderworpen. De man. zekere J. de K. uit Rijnsburg heeft daarna be kend. Proces-verbaal is opgemaakt. Wegens het in verboden richting rijden van de Deutzstraat. zijn weer eenige overtredingen geconstateerd, waarvan pro ces-verbaal is opgemaakt. De politie zal in dezen streng toezien, daar dit euvel op meerdere plaatsen in toenemende mate wordt bedreven. HEDEN: Nutsgebouw: 4e Bijbellezing van den heer H. Kruithof uit Den Haag; 8 u. n.m. Zaterdag. Schouwburg: K. V. „Litterls Sacrum". „Inbrekers gevraagd". 8 uur nam. Stadszaal: Cabaretavond „Kunst na Abbeiri". 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Schilderijententoonstelling, Charley Töorop (tot 12 Jan.) Geopend 10 tot 4 uur, 's Zondags tot 4 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrie tot halfvier Inenting tegen diphterle 45 uur nam. Woensdags: inst. Praeventieve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags; inst. i. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam. „In Caliente". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „Suikerfreule". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49, 8 u. n.m. „De Jantjes". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. n.m. „Uilenspiegel leeft nog". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/. uur en 8 u. 15. Roxy-Theater, Haarl. str.. 7 uur nam. „Ik houd van alle vrouwen". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter» van nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Januari as. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, telef. 502, Hoogewoerd 171 en D. J. v. Driesum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. RIJNSBURG. Loop der bevolking in 1935. De bevolking op 31 Dec. 1934 t>edroeg in totaal 4747 personen. Voor 31 Dec. 1935 was dit getal 4787. Het aantal inwoners is dus met 40 toegenomen. Het bestaansrecht van de Vrije Universiteit Over bovenstaand onderwerp sprak in de Geref. Kerk de heer J. Schouten, lid der Tweede Kamer. Nadat de bijeenkomst door ds. Broekstra op de gebruikelijke wijze was geopend stelde spr. allereerst de vraag Welk bestaansrecht heeft de Vrije Univer siteit voor eenvoudige menschen? Voor studeerenden en hun families is die inrich ting natuurlijk van groot belang, echter heeft de wetenschap en de beoefening daarvan groote beteekenis voor het volk- Is dan een Gereformeerde Universiteit geen overbodige weelde? Neen zegt spr., want op alle terrin, ook op dat der weten schap moet er verband zijn tusschen God er. den mensch. De wetenschap moet in dienst staan van vergrooting der kennis Gods en van Zijn Zoon. Ook op het gebied van het recht heeft de principieele gere formeerde wetenschapsbeoefening onte genzeggelijk veel beteekenis, inzonderheid voor wat betreft de begrippen Staat en Gezag. Het komt er maar op aan wat het uitgangspunt is. Voldoet nu de V. U. aan haar hooge roeping? Volgens spr. ls dit, ook al is zij niet volmaakt, zeer zeker het geval. Aan het slot van zijn rede, wees de heer Schouten op de tekorten, welke ieder jaar op de V. U. drukken- Spr. wekt op tot het werven van een grooter aantal contri buanten en om steeds trouw te blijven in den arbeid voor Gods Koninkrijk. Met gemeenschappelijk gezang en dank zegging werd de avond bgsloten. Aan de gevaarlijke hoek Korte Brou werstraatOegstgeesterweg, had een aan rijding plaats tusschen twee auto's, welke beide zwaar beschadigd werden. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. Tot bestuursleden van de Chr. Nat. Werkmansbond zijn herkozen de heeren H. van Egmond Gzn., A. in 't Veld en A. Philipsen- o SASSENHEIM. Loop der bevolking. Gevestigd: C. R. Hillebrand, Hoofdstr. 261, van Noordwijkerhout Wa. Hooge- woning, Hoofdstraat 143, van Lisse C. J. F. van der Lans en gezin, Kerklaan 15, van Lisse Th. J. van den Berg en gezin, Rusthoflaan 10, van Noordwijkerhout A. Kraijo, Teijlingerlaan 71, van Rotterdam T. van Loo, Rusthofflaan 39, van Hilver sum C. v. d. Vlugt, Hoofdstraat 126, van Maassluis. Vertrokken: A. A. Bliek en gezin, Kerk laan, naar Lisse G. van Zuijlen, Tijloos straat 38, naar Amsterdam Ma. Ca. Ja. Hueber, Hoofdstraat 201, naar Nijmegen Sa. Ha. Ma. Hueber, Hoofdstraat 201, naar Ubbergen Ca, Kühn, Teijlingerlaan 71, naar Haarlem Ha. Ca. Ha. Hulskamp, Kerklaan 17, naar Oegstgeest. Prot. Vereeniging voor Zickenhuis- verpleging. Onder leiding van haar voorzitter, den heer J. de Jong, hield bovengenoemde vereen, haar Jaarvergadering. De opkomst was zeer groot. In de plaats van de aftr. bestuursleden de heeren C. W. van Goe- verden en P. Luijk, die niet meer herkies baar waren, en het overleden lid Molema 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6