RAADSELS. OPLOSSINGEN. CORRESPONDENTIE. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN MOETEN 4, DE KLEINERE 3 GOEDE OPLOSSINGEN INZENDEN. I. Ingezonden door het vijftal van Vliet. Verborgen lekkernijen. Pas op, je trapt op de staart van de poes. Is dit vogeltje een sijsje? Neen, dat is een koekoek. Ik voel een droppel water. n. Ingezonden door Judith de Roode. Waarom dragen militairen metalen knoopen aan hun jas? in. Ingezonden door Jan en Grietje de Graaf. Welk beroep oefent dezè man uit: B. U. Lederhowe. IV. Ingezonden door Carolientje Verbiest. Welke slangen bijten ons niet en zijn ons 's zomers van groot nut in den tuin? V. Ingezonden door E. H. Ik word op school en thuis gebruikt, thuis word ik meer gewaardeerd want dan word ik dikwijls met wat lekkers gevuld en op school met lessen en wijsheid. Wat ben ik? VI. Ingezonden door Hennie de l'Ecluse. Wie wandelt er op zijn kop over de straat? vn. Ingezonden door Bep Rozier. Wanneer is het voor iedereen de prettig ste en ook de geschiktste tijd om te eten en te drinken? vm. Ingezonden door Toos Vos. Wie kan er door ramen, ruiten en glazen vallen, zonder ze te breken? OPLOSSINGEN DER RAADSELS DIT HET VORIGE NUMMER: 1. Kachelplaat. 2. Motor. 3. Rolde Olst. Rhenen. 4. Orleans Leo Ans Lans lor. 5. Op zijn kop. 6. Wezel. 7. Paard paars. De vorige week heb ik al een massa namen kunnen vermelden van raadsel neefjes en nichtjes, ouders en familie leden van hen en van zeer vele oud- raadseineven en nichten Ziet nu toch eens wat een reuzeliist van namen, hier nog op volgt, is het niet alleraardigst? Ik stel het zeer op prijs dat zóóvelen aan mij dachten en zeker niet het minst als oud raadsel neven en nichten op zoo'n dag als Nieuw jaar nog aan de Raadseltante denken, het bewijst dat zij nog wel eens aan mij den ken al kunnen zij niet meer meedoen. Heel hartelijk dank voor al die bewijzen van vriendschap, natuurlijk kan ik niet allen afzonderliik bedanken, maar ik heb heusch nauwkeurig alle namen vermeld verleden week of deze week van degenen, die mij gelukwenschen stuurden. De vorige week nog ontvangen nadat Ik al die massa namen van Nieuwjaarskaar ten en kaartjes met dank had vermeld, nog een heeleboel mooie Nieuwjaarskaar ten en kaartjes van: Willy de Nüs en ouders, de heer en mevr. G. d. Geus geb. Rijsdam Nico Hen drik Koning, Hennie de l'Ecluse en fa milie. Anje A. de Gelder, familie J. de Gelder, de heer en mevr. Merkelijn-de Gelder. Henny van Vliet (mooie zelf ge- teekende en gekleurde kaart). Lientje Oostveen. Geertruy en Emma de Groot, Gerard. Dorus en Cornelis de Geus, Alida van der Holst. Jacobus Jannle en Wim Nieboer. familie A. Wassenaar (Noordwijk). Tiel en Jo van der Linden. Mientje Stik- voort. Jacobus en Leendert Moraal, Marie Brokaar, Sientje Timmermans. Ali en Greta Varkevisser Zoeterwoude)Rie, Prijna. Janny en Cootje Hartevelt, Greta de Vries i oud-raadselnichtje, hartelijk dank voor je langen uitvoerigen brief, heel lief dat je mij nog niet vergeet). Marie Laterveer Koos en Tom Nieboer en ouders. R. J. den Hertog Jr.. Nelly Voogdt. Annie van der Valk. Eempien Wassenaar Gerda Spiecker. Rie Oudshoorn Dirkje Hopman, Piet Noordam. Nico en Margje Liebert, Adri. Johan. Maurits en Tineke van Nood. Ida Maria de Graaf Jannie van Biezen. W. Erades. Ria Veldhuyzen van Zanten, Rita Schoonderbeek. Ziezoo nu is de lijst klaar heusch ik kreeg tot en met 4 Januari Nieuwjaars kaarten en kaartjes, ja al die drukwerken kunnen ze niet op Nieuwjaar bezorgen, dat duurt nog dagen lang voort. Annie Boekestein wat een allergrappigste plaat voor kalendertje heb ie voor mij ge werkt. een heel aardig kereltje is dat, wel bedankt hoor. het kwam best over. Celia Kret oud raadselnichtje uit een familie waarvan er altijd eenigen hebben meegedaan en nu Hans en Corry nog mee doen, wat aardig van je om die boeke- legger uit de kinderkrant voor mij te maken. Het zijn mooie kleuren en harte lijk dank voor je vriendelijke gedachte. Jitske en Marietje van Akker. ja. de zusjes zullen er misschien later ook wel plezier in krijgen nèt zooals jullie om raadsels op te lossen en aan mij te schrij ven. Heeft je broertje een prettigen ver jaardag gehad en is hij nu al mee geweest naar de Zondagsschool. Lientje Oostveen vond je het verleden week ai een lange lijst namen van wie mi.i Nieuwjaarskaarten stuurden, hoe vind je dat wat er nog bü is gekomen? ik heb een heel pakket, ik zou er een winkeltje van kunnen opzetten Hadden Leny en Nellie zulke lekkere appelbeignets gebakken? Geertruy en Emma de Groot, kijk maar bij alle namen dan zie je dat ik je N.J. kaart ontving. Ik kan nu toch niet dubbel antwoorden, ook nog alle briefjes der vorige week, dan was er voor niets anders plaats in de kinderkrant, Rita Schoonderbeek en Ria Veldhuyzen, kijk maar bij al die namen van wie ik kaarten kreeg. Gerard Oudshoorn, zeker mag je mee gaan doen en mij Tante noemen. Willy en Elsje v. Leeuwen, ik moest een beetje lachen om al die inkt, dat gebeurt wel meer hoor. Ik houd heel erg veel van kleine handjes en Bobbie is een aardige naam. Toos van Lieshout, een enkel keertje mag je wel met potlood schrijven, niet altijd alsjeblieft, dat is voor mij, die in bed moet liggen, moeilijker te lezen. Piet J. Boogaarts, was Je in Rotterdam gelogeerd? Daar hadden ze natuurlijk het L.D. niet. Goed dat je je prijs had mee genomen, nu kon je er mooi in lezen. Kootje v. Vliet, jawel ik herinner mij den naam Eijkman wel, dat die een poosje meededen. Jij sloot nu wel in bij Ali en Greta, maar Lies was er niet bij. Toos en Bep Bouter, als je dit leest, dan heb je den verjaardag van je vader al gevierd. Ik hoop dat je een vroolijken feestdag hebt gehad. Was er ook weer familie overgekomen? Het nieuwe jaar heeft mij tot nu toe steeds pijn gebracht. Vijftal van Vliet, ditmaal was het de beurt van Adriaan hè om er den brief bij te .schrijven, je schreef mij heel hartelijk hoor. Ja ik zou ook zoo gelukkig zijn als ik weer beter was. Vind je niet, dat ik na N.J. nog een massa kaarten en kaartjes heb ontvangen. Leendert Willem Jongeleen, je raadsels zal ik later eens plaatsen. Alida van der Holst, ja, kijk maar bij al die namen, dan zie je dat ik je kaart heb ontvangen, het waren er nog stapels na N.J. Dat is best hoor als je trouw wilt meedoen. Sientje Timmermans, laat ik je nu eerst eens hartelijk feliciteeren met je verjaar dag en je een vroolijken dag toewenschen. Kijk maar bij de massa namen van de N.J. kaarten, daar sta je bij. Nu veel ple zier Vrijdag. Piet van Egfhond, je hebt een prettigen Oudejaarsavond gevierd en lekker ge smuld. Ik kon onmogelijk tot 12 uur op blijven, moet altijd om 9 uur naar bed, maar lag wel wakker toen het 12 uur sloeg en toen kwam de pleegzuster bij wie ik -woon, even bij mij. Bep en Wim Nieboer. dat was een droeve N.J. dag door het sterfgeval in de familie. Ja Ihoor, ik begrijp best alles wat je schrijft over verdriet en zorgen en ziekten. Mis schien brengt 1936 ook weer eens wat beters. Leni en Greetje Groeneveld, nu lig ik weer den geheelen dag op bed, alleen des avonds een paar uur op. Is Greetje pret tig uit logeeren geweest? Albert de Jong. een raadsel over de melk weg is al zóó dikwijls ingestuurd. Jacques Hemerik en Nel Wagemans, ja zeker Jacques mag je mee gaan dozn. Zoo is Moppie, Nel's hondje, er nog. Ik hoorde in zóó lang niet meer van Nel Truus van Eyck, ik weet heusch dat je een meisje bent en Truus heet, niet Frans. Beterschap met je mond, dat zal wel heel veel pijn (hebben gedaan, dat branden en snijden. Het beste hoor. Maartje en Lena Sierag, de raadsels die geschikt zijn, zal ik eens plaatsen hoor. Lientje Lefeber, dat weet ik heusch niet, waarom er geen.oplossing was. Aardig al die jonge vogeltjes, parkieten zijn zoo mooi met al die kleuren. Mientje van Egmond, alle nieuwelingen zijn altijd welkom, dat schrijf ik toch steeds en ieder mag mij Tante noemen, dat weet iedereen toch wel. Vier zusjes Hartevelt, als de raadsels alle goed zijn, zal ik graag aan hét verzoek voldoen. Hennie d l'Ecluse, je hebt groot gelijk, dat altijd vacantie heel vervelend zou zijn. Nico en Marrie Liebert, het kleine broer tje Begint al aardig van allerlei te kennen, al een paar woordjes en al te staan Hendri'ka van Egmond, ja je nichtje doet nu pas mee. Hebben jullie prettig feest gevierd op school voor den verjaardag? Is de voordracht goed gegaan? Bep van Kooperen, ik zal je nu maar vast feliciteeren. want als de volgende kin derkrant komt, is de verjaardag al voorbij. Ik hoop, dat je een prettigen dag zult heb ben. Gezellig dat je vriendinnen op visite krijgt. Marietje Laman, nu ik zie wel dat jullie een heerlijken Oudejaarsavond hebt ge vierd en lekker hebt gesmuld van wat je moeder had gebakken. Wat je stuurde, zal ik eens plaatsen. Wat een reuzenlange correspondentie, het leek wel of er geen einde aan kwam. Allen hartelijk gegroet van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Den Haag Van Beuningenstraat 42.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 15