LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 8 Januari 1936 BUITENLAND. SPORT. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Vlootconferentie Tegen het terrorisme De delegaties van Engeland, Frankrijk en Italië hebben aan alle andere delegaties der vlootconf eren ties afzonderlijk voor stellen doen toekomen, die ten doel hebben door een permanente gedachtenwisseling een bewapeningswedloop te vermijden. De voorstellen zullen heden aan de laatste commissie der conferentie worden voor gelegd. Zij zullen onafhankelijk van elkaar behandeld worden. Het nieuwe Britsche plan bevat zoowel het Italiaansche voorstel in het begin van ieder nieuw begrootingsjaar een verklaring af te leggen over het vlootbouwprogram, .als ook het Fransche voorstel het op stapel 'zetten van elk schip aan de overige staten mede te deelen. Ofschoon het Britsche voorstel de voorstellen van de Fransche en Italianen bevat, schijnen toch nog steeds ■punten van verschil aanwezig te zijn. De woordvoerder van het Japansche minjsterle van marine verklaarde, dat zelfs indien alle gedelegeerden ter vloot conferentie de Fransche voorstellen in zake de wederkeerige uitwisseling van de vlootprogramma's aannemen, de Japanners zich zullen verzetten, aangezien 't plan in den grond gelijk is aan het Britsche voor stel en geen werkelijke ontwapening ver zekert. De woordvoerder voegde hieraan toe. dat Japan liever de conferentie zal verlaten, dan een plan aan nemen, dat zelfs in prin cipe niet overeenkomt met de Japansche opvatting van een gemeenschappelijke maximum-limiet. Men is, in Japansche kringen, algemeen Van oordeel, dat de wederkeerige uitwis seling van de vlootbouw-programma's zooals door de Fransche en Italiaansche gedele geerden is voorgesteld, geen vlootverdrag in den eigenlijken zin des woords vormt. Door een dergelijke uitwisseling van pro gramma's worden de sterkeren bevoor deeld, meent men te Tokio. Aangezien sommige bladen reeds een spoedig mislukken van de vloot-conferen- tie hebben voorspeld, zijn de aandeelen van de zware industrie, instructiewerk- plaatsen en scheepswerven van 1 tot 5 jSercent gestegen. Gisteren is te G-enève de commissie tot onderdrukking van terrorisme, die op 10 December 1934 na den moord op koning Alexander van Joego-Slavië en Barthou, door den Volkenbondsraad is ingesteld, voor de tweede maal na de totstandkoming bijeengekomen. Deze commissie, waarvan Carton de Wiart (België) voorzitter is, bestaat uit vertegenwoordigers van België, Engeland, Frankrijk, Spanje, Chili, Hongarije, Italië, Polen Roemenië, Sovjet-Rusland en Zwit serland. In deze zitting zal de commissie zich voornamelijk bezighouden met het door de Fransche regeering ingediende ontwerp, dait de instelling beoogt van een interna tionaal crimineel gerechtshof, waarvoor de contracteerende partijen de beschuldigden zouden kunnen dagen, in plaats van hen door de eigen rechtbanken te doen ver- oordeelen, of hen uit te wijzen. De commissie hoopt reeds spoedig aan den Volkenbondsraad een definitief rap port te kunnen voorleggen, alsmede den volledigen tekst van een ontwerp van een internationale conventie tot onderdruk king van het terrorisme. BELGIE. De Koning terug Geen rood eenheidsfront. Koning Leopold is uit Engeland terug gekeerd De Algemeene Raad van de Socialisti sche partij heeft het roode Volksfront of Eenheidsfront verworpen. GRIEKENLAND. Naar consolidatie. De regeering heeft besloten de ambte naren in hun functie te herstellen, welke na de revolutie van Maart ontslagen zijn. Onmiddellijk daarna zal echter worden overgegaan tot een algemeene zuivering van het ambtenarencorps. Deze maat regel heeft de ontevredenheid gewekt van de partijen van Tsaldaris, Kondylis en Theotokis. die voornemens zijn protesten in te dienen bij den Koning, die de uit eindelijke beslissing zal kunnen nemen. Een afvaardiging van de communisti-r(r sche partij heeft zich naar het Koninklijk Paleis begeven. In een lange verklaring wordt medegedeeld, dat Koning George II wordt beschouwd als een garantie tegen elk autoritair regiem en de communisten zijn besloten te handelen in het kader van het huidige regiem. SPANJE. De Cortes ontbonden. De ministerraad heeft gistermiddag be- eldtëfl Van zijn recht tot Kamerontbin ding gebruik te maken en het Parlement terstond te ontbinden. De reden hiervan is, dat de meerderheid van de ex-permanente parlementscom missie besloten had, de door de rechter zijde ingediende aanklacht tegen de re geering voor het Parlement te brengen, dat, zooals men weet, tot 31 Januari op reces Is en bijgevolg tot dit doel speciaal bijeengeroepen had moeten worden. De regeering heeft besloten de verkie zingen voor het parlement vast te stellen op 16 Februari en 1 Maart. De Cortes zal op 16 Maart bijeenkomen. De minister-president heeft door presi dent Zamora een decreet doen ondertee kenen waarbij de staat van alarm in de provincies Madrid, Barcelona en Asturlë en de staat van preventief in alle provin cies, waarin deze nog gold, wordt opge heven. De normale grondwettelijks toe stand is hiermede in geheel Spanje her steld. EGYPTE. Weer een incident Gisternacht heeft een Britsch officier een Egyptisch arbeider aangeschoten. De pers geeft van dit incident het vol gend relaas: Twee Engelsche officieren, die in den nacht een restaurant in de Foead- straat verlieten, zagen een Egyptisch straatveger bezig aan hun auto. Een van hen trok zijn pistool en schoot op den man, die zwaar gewond neerviel. De menigte, die zich snel verzamelde, nam een dreigende houding aan. De Brit sche officier wist de menigte met zijn vuurwapen in bedwang te houden en vluchtte tenslotte weer het restaurant in. De Egyptisohe politie sommeerde den officier naar de wacht te gaan, doch deze weigerde, waarna hij door de Britsche militaire politie werd weggeleid. De „Paris Soir" verneemt, dat de Brit sche officier handelde onder den invloed van sterken drank. De studenten zijn wederom in staking gegaan om te protesteeren. Van Engelsche zijde geeft men een andere, minder schuldige lezing van het geval. De autodief zou ontkomen zijn doch een straatveger bij ongeluk licht gewond. o VEREENIGDE STATEN. De agrarische wetgeving - Het onderzoek naar de bewapening. Wallace heeft de leiders der landbouw organisaties per 10 Januari naar Washing ton bijeengeroepen, daar de A.A.A. haar werkzaamheden geheel beëindigd heeft. Jones de president van het landbouwco- mité heeft aan het congres medegedeeld, dat de regeering het landbouwbudget dat thans aan do orde zal komen, zal verhoo- gen om aan de „moreele" betalingsver plichtingen aan de boeren te kunnen vol doen. Aan alle regeeringsdepartementen is or der gegeven, dat zij geen enkele verkla ring mogen geven aan personen, die daal - van voor de goederenmarkten of voor de politieke of economische toekomst gebruik willen maken. Men gelooft niet, dat er een ernstige prijsdaling zal intreden. De boeren verheugen er zich n.l. over, dat zij thans kunnen zaaien en planten zonder beperking. Zij zijn n.l. van meening dat de A.A.A. hen verhinderde om goed gebruik van de situatie te maken. Indien echter de huidige prijsdaling van katoen zich zou uitbreiden tot de mals-, varkens- en tarwemarkten van het Mid den-Westen, dan zouden de boeren van het geheele land zich achter Roosevelt scharen, welk middel hij ook zou kiezen om uit de moeilijkheden te geraken. Wallace heeft voor de radio verklaard, dat men hoopt, dat de onmiddellijke ge volgen van de beslissing van het Opperste Gerechtshof op het prijsniveau der land bouwproducten niet ernstig zullen zijn. Het is echter onmogelijk te voorspellen wat over zes of negen maanden het ge val zal zijn. De Senaatscommissie voor het onder zoek naar de bewapening is weder bijeen gekomen. De voorzitter van de commissie, sena tor Nye, heeft op grond van de te ver wachten onthullingen andermaal bij den Senaat aangedrongen op een nog scher pere neutraliteitswetgeving. De Senaatscommissie heeft allereerst den bankier J. P. Morgan en diens com pagnon Lamont een verhoor afgenomen. Beiden legden verklaringen af betreffende de activiteit van hun banken inzake lee ningen, welke aan de geallieerden werden Verstrekt gedurende den wereldoorlog. De commissie handhaaft haar stand punt, dat deze leeningen de deelneming van de Vereenigde Staten aan den wereld oorlog tot gevolg hadden. Morgan daarentegen gaf nogmaals als zijn meening te kennen, dat de overvallen der Duitsche onderzeeërs in dit opzicht een belangrijker factor hebben gevormd dan de flnancieele leeningen. In het verloop van het verhoor ver klaarde Morgan o.a.: „Onze maatschappij heeft geen enkele leening aan de geal lieerden verstrekt, als het staatsdeparte- ment er tegen gekant was. Wij zijn ln 1915 begonnen met het verstrekken van lee ningen aan de geallieerden, zoodra presi dent Wilson daarin toestemde. Wij kwa men overeen, dat wij op wettige wijze al het mogelijke zouden doen. om de geal lieerden te helpen, den oorlog te winnen. Op deze idee was alles gebaseerd, wat wi.i gedaan hebben, totdat de wapenstilstand gesloten werd. Ik was trotsch op mijn land, toen Wilson het congres verzocht den oorlog te verklaren". In antwoord op 'n desbetreffende vraag verklaarde Morgan tenslotte nog,, dat het actief van zijn maatschappij op 31 Decem ber jj. 537.943.911 dollar bedroeg. Lamont, de compagnon van Morgan. Verklaarde, dat het passief van de Maat schappij ongeveer 490 millioen dollar be droeg. De Senaatscommissie heeft naar aan leiding van de bewering van Morgan, dat Wilson heeft toegestemd in het verieenen van credieten. een document gepubliceerd waaruit blijkt, dat de vroegere president het verieenen van credieten aan oorlog voerenden in 1914 heeft toegestaan, nadat een groep van Amerikaansche bankiers druk had uitgeoefend op Robert Lansing, die toen bij het Staatsdepartement was. UIT HET VERRE OOSTEN. Nieuwe geschillen. In een communiqué deelt het Kwan- toengleger mede, dat zich wederom een grensincident heeft voorgedaan bij Yang Moelin in de omgeving van het Khanka- meer aan de Oostelijke grens. Bij dit inci dent werden 26 Mandsjoekwo-mannen ge vangen genomen door zes Russische sol daten, terwijl zij bezig waren met het ver zamelen van brandhout op Mandsjoerijsch gebied. Het incident geschiedde 28 December j.l. De grenslijn in deze streek aldus het com muniqué is volstrekt duidelijk. De commandant van de wacht der Ja pansche ambassade heeft een scherp pro test ingediend naar aanleiding van een gebeurtenis, die zich Zaterdagavond aan een der stadspoorten van Peking heeft voorgedaan. Volgens de Japansche lezing is een Ja pansche militaire auto na het passeeren van de stadspoort door de poortwacht be schoten. Volgens de Chineesche lezing wa- VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. Inderdaad is de oogst ditmaal wel bij zonder medegevallen. Vooral in de Zater dagmiddagcompetitie. Daar kon het pro gramma nagenoeg in zijn geheel worden afgewerkt. Het Zondagprogramma werd weliswaar nog voor de grootste helft af gekeurd, doch ook hier is het aantal ge speelde wedstrijden gTooter dan wij had den verwacht. Inmiddels brachten de uit slagen geen groote verrassingen. Voor de eerste klasse der Zaterdagmid dagcompetitie klopte Quick Boys 1 haar plaatsgenoote Katwijk I met niet minder dan 70. Terleede 1 bleef met 43 L.R.C I de baas. In 2 A deed Ons Clubje I best werk door Sleutels I met 61 te slaan. 2 B bracht, in tegenstelling van de eerste klasse, een 7—0 zege voor Katwijk 2 op Quick Boys III. S.C.O. kraakte A.S.C. I met 122. In 3 A wist A.R.C. III met 3—2 van Wou- brugge II te winnen, terwijl Quick Boys IV er Noordwijk III met 41 onder hield. In 3 B moest Koudekerk 2 thuis tegen O. Clubje II met 02 de vlag strijken. In de 4dë klasse maakte A.S.C. II, dat met 103 van Sleutels II won, een goede beurt. Quick Boys VI moest het met 04 tegen Katwijk IV afleggen en voor de ad- spiranten sloeg KatwijkQ. Boys (b) met 12—1. Voor de Zondag-competitie behield Rouwkoop I met een 61 zege tegen Al phen III de leiding. L.D.W.S. II deed het met 7—1 tegen L.F.C. IH|'ntet minder goed. In 2 A moest Alphen IV het thuis met 34 tegen L.F.C. IV aflegden. Zuiderkwar tier I wist U.V.S. IV met 42 te kloppen en Nieuw-Vennep gaf D.S.O. II met 70 een lesje. In 2B streek U.V.S. V met 15 de vlag tegen het bezoekend Rouwkoop II. In 4 A moest A.S.C. V de puntjes met 13 aan DS.O. III afstaan. In 4 B liet Lugdunum IXU.V.S. VII met 51 ln het zand bijten en wist L.D W.S, IVD.S.O. IV in eigen huls met 32 te kloppen. Voor de juniores bleef Alphen met 40 Alphia de baas en klopte Sportman (A) U.V.S. met 3—1. Voor de A-adspiranten bracht Alphen fa)L.F.C. (a) met 22 de eenige pun- tenverdeeling van beide programma's. Voor de adspiranten (c) sleepte Rouw koop tegen Roodenburg met 30 de puntjes in de wacht. Voor de D-adspirahten' klopte Sportman (b)U.V.S. (e> met 3—0 en Won Tona, zij het dan op het nippertje, met 32 van U.V.S. (d). KORFBAL. COMPETITIESTANDEN NÉDERLANDSCHfKORFBAL-BOND. Degradatiekansen voor Fluks II en Klimop. Nu de meeste clubs veelal de helft van het programma hebben afgewerkt, lijkt het ons een gunstig oogenblik de compe titie-standen eens wat van meer nabij te beschouwen. In de eerste klasse der Noord-Holland- sche af deeling gaat de strijd om den bcogsten titel tusschcn de rivalen Blauw Wit en Westerkwartier. Beide clubs heb ben één nederlaag geleden: Westerlrwar- tier verloor met een oneven goal van haar concurrente, terwijl Blauw Wit één keer tegen Swift het onderspit moest delven. Het ziet er naar uit, dat de ontmoeting WesterkwartierBlaüw-Wit hier de be slissing zal brengen. Ook de strijd om de laatste plaats vraagt eenige aandacht. Weliswaar staat Olympia met 4 punten achterstand onderaan, doch de vier wedstrijden, welke zij minder ge speeld heeft dan D.T.V. leveren wellicht eenige winstpunten op. D.V.D. heeft zich den laatsten tijd aardig hersteld. Blauw Wit 10 9 - 1 69-18 18 Westerkwartier .9 8 - 1 55-20 lfi Swift 9 6 r 3 43-32 12 Koog Zaandijk 6 4 -m 2 26-24 8 Sportief 10 4 - 6 45-41 8 D. V D10 3 - 7 35-51 6 D. T. V11 2 - 9 28-71 4 Olympia 7 - - 7 16-60 ren de Japansche soldaten verbolgen, om dat zij voor de gesloten stadspoort moesten wachten, tot de poortwacht volgens de be palingen de toestemming van hun supe rieuren, om de poort te openen, had ver kregen. De Japanners hadden door schieten doorgezet dat de poort werd geopen-d, de poortwacht overvallen, en getracht den commandant hiervan mede te slêepen. In Chineesche politieke kringen ziet men in de wijze waarop dit voorval door de Japansche bladen wordt opgeblazen, de aankondiging van een eisch inzake het te rugtrekken van het 29ste leger, dat volgens de Japansche lezing de poortwacht had samengesteld. ARGENTINIË. De staking. In verband met het heftige karakter van de staking heeft de politie krachtige maatregelen genomen. De toestand is nu weer volkomen normaal. Het totaal aan tal slachtoffers bij de botsing, welke heeft plaats gehad tusschen de politie en sta kers, bedraagt zes dooden, onder wie vijf politie-agenten en één staker. Hoewel men heeft geweigerd een alge meene staking van 24 uur te proclamee- ren, hebben de werklieden in verschei dene beroepen het werk neergelegd. Het verkeer van de „Pacific Railway" is onderbroken en een duizendtal stakers is op weg naar de werkplaatsen der maat schappij. Een detachement politie, gewa pend met mitrailleurs heeft opdracht ge kregen, de werkplaatsen tegen de stakers te verdedigen. Eenige openbare diensten hebben het werk moeten staken. In de nabijheid van Villadevoto hebben manifestanten een melktrein aangehouden en de melk laten wegvloeien, terwijl zij een gedeelte van de rails opbraken. In Zuid-Holland heeft H.S.V. de nek- aan-nek-race tusschen Deetos en 't Zuiden wreed onderbroken, door plotseling het Zuiden een nederlaag toe te brengen. Doch ook al zou dit niet gebeurd zijn, dan be twijfelen we het zeer of de Rotterdammers Inderdaad de Dordtsche rood-wltten had den kunnen bijhoudent Fluks brengt het er dit jaar heel wat beter af, dan het vorige. Met 5 punten voorsprong op Rozenburg en D. K. C. en met één wedstrijd minder gespeeld dan de Rotterdammers zijn haar kansen om dit seizoen onderaan te komen al zeer gering, vooral daar zij o.m. nog thuis moet spelen tegen belde genoemde clubs, uit welke ontmoetingen onze stadgenooten dus zeker winstpunten kunnen behalen. Deetos 6 6 - - 39-10 12 't Zuiden 7 6 - 1 24-14 12 H. K. V8 4 2 2 25-23 10 H. S. V10 4 2 4 27-31 10 Ons Eibernest 8 3 2 3 25-30 8 Fluks 7 2 2 3 24-26 6 D. K. C. 6 - 1 5 11-26 1 Rozenburg 8 - 1 7 19-34 1 Ook in Gelderland is de strijd om den ceretitel «enigszins minder spannend ge worden, doordat Overschotje Zondag j.l. een veer moest laten tegen Z. K. C. Zelfs wanneer Hellas de return-match van de Lochemmers mocht verliezen, behoudt zij nog een voorsprong van één punt. Merkwaardig is hier overigens het lang zaam herstellen van E.K.C.A. en het steeds minder worden van de prestatie's van Ra- piditas, dat na haar fraaie begin 'hans weer keer op keer aan het kortste eind trekt. Zoodoende is de positie van Onder Ons dan ook nog niet hopeloos. Hellas 9 7 2 - 31-14 16 Overschotje10 7 1 2 26-11 15 Z. K. C9 3 4 2 20-20 10 Wilskracht 10 4 2 4 18-24 10 E. K. C. A10 4 - 6 21-24 8 Vada 9 3-6 15-18 6 Raplditas 10 3 1 6 12-22 7 Onder Ons 9 1 2 6 13-23 4 De Overijselsche afdeellng zal ons waarschijnlijk wel weer een prolongatie van het kampioenschap van D. O S. bren gen. Hoewel het er aanvankelijk op geleek dat Naas dit jaar een zeer hartig woordje zou spreken, ls allengs gebleken, dat deze oudste Enschedesche eerste klasser slechts met zeer groote moeite haar positie kan handhaven. Naas' doelgemiddelde (16-22) getuigt daar voldoende van. En stellen we daartegenover de 458 van D. O. S„ dan ziet men aldra, dat de superioriteit van de club der Berfilo's resoluter, forscher is, dan die van Naas. Aan de staart zullen A. K. C. en ook Rigtersbleek onderling moeten uitvechten, wie definitief als nummer laatst zal ein digen. D. O. S9 8 - 1 45-8 16 Naas 8 6 1 1 16-12 13 Zwart Wit 8 5 1 2 23-16 11 Achilles 10 3 1 6 21-35 7 Rigtersbleek ..8 2 1 5 13-17 5 H. K. C9 1 2 6 12-29 4 A. K. C6 1 0 5 6-19 2 Fluks II maakt het in de 2de klasse A niet al te best. De rood-witto reserves heb ben voortdurend met onvolledigheid te kampen en dat fnuikt hen: de laatste kee- ren werd dan ook herhaaldelijk verloren. Het is daarom te hopen, dat onze stad genooten zich, nu het nog niet te laat is, spoedig zullen herstellen en huil cijfers weer eens een fiksche beurt zullen geven. De strijd om de eereplaats heeft door het gelijke spel, dat Die Haghe H. B. S. af dwong, aanmerkelijk aan spanning inge boet. De positie van Velox is thans onge twijfeld fraai te noemen. Velox 9 9 - - 55-22 18 HBS8 6 1 1 26-11 13 H. K. V. II 9 3 2 4 18-23 8 A. L. 09 3 1 5 21-25 7 Die Haghe 10 1 4 5 18-30 6 Spangen 7 2 1 4 15-20 5 O. S. C: R7 2 1 4 17-28 5 Fluks H 7 1 2 4 11-22 4 Ook Klimop maakt het in de derde klasse niet al te best. Haar debuut in N K,B.-verband kunnen we dan ook niet schitterend noemen. Ook voor de groen- witten is de competitie evenwel nog niet ten einde, zoodat zij eveneens gelegenheid hebben hun cijfers te verbeteren. Evenals Fluks II neemt ook dit Leidsche twaalftal voorloopig de laatste plaats in. Ons Eibernest II 9 7 2 - 44-13 16 Odi 9 7 1 1 35-18 15 Rood Wit8 5 1 2 26-16 11 Gymnasiasten II 7 4 - 3 19-23 8 H. S. V. III 8 3 - 5 15-24 6 Die Haghe II 7 2 - 5 19-25 4 Emma 7 1 2 4 10-17 4 Olympiaan 6 1 1 4 11-15 3 Klimop 9 1 1 7 16-44 3 o ATHLETIEK. DE INDOORTRAINING VAN DE A. V. „HOLLAND". Bovengenoemde vereeniging heeft van de gemeente Leiden voor het jaar 1936 de gymnastiekzaal van de Gem. Kweekschool aan de Oude Vest gehuurd voor de Woens dagavonden. Aanvangende met morgen zal dus de indoortraining van „Hblland" we derom geregeld plaats vinden. Deze trai ning staat onder leiding van den heer B. Wijsman, uit Oegstgeest. SCHAKEN. DELICIAE NOSTRAE—LEIDSCHE ARB.- SCHAAKCLUB. In café Relnegom te Zoeterwoude werd gisteravond een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tusschen de R.-K. schaak club Deliciae Nostrae te Zoeterwoude en de Leidsche Arbeiders Schaakclub. De uitslag was ais volgt: F. de Bruijn— J.Koet >/rH. Staats J. Lips 1—0; H. v. d. PoelG. Carton 10; W. HoogzaadW. G. L. Monné 'Is: H. B. StipdonkA. Blonk 10 W. v. Niekerk—W. Bodrij '/i—>/i; J. Berk— P. Bink 10; A. Hoofd v. Huijsduijnen P. Beekman 01; H. J. M. SieverdingG. Marijt. 0—1; W. F. Wakka—H. Grupe 1—0; J. v. d. PoelK. Razenberg 'IsP. v.d. Poel—P. Seller 0—1; M Gibbon—H. van Gameren 'IsJ. v. Steijn-H. v. Lienen 10; A. PaulP. v. Nierop 10. Eindstand 9VE5l/i. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN SASSENHEEVÏ. De stand van het tournool om het kam pioenschap van Sassenheim is: G. Zandbergen 13 gesp.. 24 pnt.; C. Gul- demond 1222: J. van Reisen 1222; J. Diederiks 1320: C. Homan 1216: G. van Diest 13—16; A. H Copini 11—10: A. J. v. d Wiel 11—10: P. Koning 12—10: C. Zandbergen 1210: Th. Landweer 1210: Ep. Postma 118: Th. van Velzen 128: B Schreuder 128; J. Hoogervorst 116: R. Haver 112: Jac. van Dorp 120. De hoogste serie alsmede het hoogste gem. staat nog steeds op naam van J. Diederiks en wel met 54 en 11 11. Van de 136 nartlien zijn er thans 101 gesr""'d. LIS SER BILJARTKRING. De uitslag van den wedstrijd L.U.T.O. 4 -Voorhout I voor de 3de klasse luidt: K. v. Velzen, L.U.T.O. 100 43 13 2.32 J. v. Leeuwen, Voorh. 83 43 9 1.93 P. Zon 100 42 12 2.38 M. v. Dijk 86 42 12 2.04 C. Slootboek 100 61 7 1.63 J. Hoek 95 61 9 1.55 W. Veenboer 100 43 10 2.32 J. C. Toledo, L.U.T.O. 82 43 7 1.90 L.U.T.O. 4 punten; Voorhout 4 punten. De uitslag van O. G. 2L.U.T.O. 3 luidt; W. Mosseveld. O. G. 100 44 11 2.27 Th. v. Tol, L.U.T.O. 73 44 7 1.65 W. J. de Bruin 68 32 9 2.12 J. v. Diest 100 32 10 3.12 Th. Sprengers 36 29 7 1.24 G. van Rijk 100 29 13 3.75 Jac. de Bruin 97 44 13 2.20 A. H. Schrama 100 44 13 2,27 L.U.T.O .3 6 punten; O. G. 2 2 punten. DAMMEN. DE LEIDSCHE DAMVEREENIGING PROMOVEERT. De arbitragecommissie van den ND.B. heeft thans de afgebroken partijen uit da comp. 1ste kl. beslist. Hieronder bevondl zich de partij L.D.V.—R.K. D.O.S., welké voor Leiden met 119 verloren was ver klaard. De heer A. ter Haar, oud-kamp. v. Leiden, toonde echter een moeilijke, doch overtuigende remise-variant aan, waarna ■door de L.D.V. geprotesteerd werd. Dit protest is toegewezen, waardoor L.D.V. één wedstrijdpunt op D.I.O. II kwam voor te staan en daardoor de laatste plaats be reikte, welke nog voor promotie in aan merking kwam. Na jarenlangen strijd is het dus de Lei- denaars gelukt een tiental samen te stellen waardig ln de hoofdklasse van den Haag de eer van Leiden te verdedigen. De eindstand der comp. 1ste kl. is: gsp. gw. rem. vrl. p. bordp. 7 5 1 1 11 82-58 RDJC (Haag) 7 3 3 1 9 81-59 LDV (Lelden) 7 3 3 1 9 76-64 DIO 2 (Haag) 7 3 2 2 8 76-G4 DOS 2 (Delft) 7 3 1 3 7 69-71 RKDOS (Naaldw.) 7 2 2 3 6 63-77 Scheveningen 7 2 1 4 5 64-76 NDS (NaaldW.) 7 0 1 6 1 49-91 ALPHENSCHE DAMCLUB. De bordenwedstrijden voor de onderlin ge competitie van A. D. C. werden ver volgd. met de volgende uitslagen: J. VerseputJ. D. van Berkel 11; J. GodthelpW. de Knijff 02. Afd. I, beslissingswedstrijd: J. v. Oeve- renJ. D. van Berkel 2—0. Afd. II: P. C. VosG. van Berkel 20; N. StapperW. v. Wageningen 20; J. LagerweijT. Lagerweij 02; E. C. van OortL. Oosterom 11; W. v. Wagenin genP. C. Vos 02. Beslissingswedstrijd: J. VonkG. van Berkel 02. De kampioenswedstrijden van Alphen vangen heden aan. De spelers zullen in groepen worden verdeeld daar er 9 deel nemers zijn. DUIVENSPORT. CLUBTENTOONSTELLING DE REISDUIF Bovengenoemde vereeniging hield een goed geslaagde Clubtentoonstelling ln de zaal van Hotel Rijnland aan de Steen straat. Er waren 91 vogels ingezonden die doop den bekenden keurmeester L. W. Veen sft Den Haag op vliegtype werden gekeurd. De bekroningen werden als volgt toege kend: C. W. Onvlee 3 eerste, 1 tweede, I vierde; F. Tisseur 2 eerste, 1 tweede, 1 z.e.v.; P. J. v. Staden 2 eerste. 1 e.v.; J. W. v. Duuren 1 eerste, 1 tweede, 1 vierde, 2 z.e.v., 1 e.v.; K. Brandt 1 eerste, 2 z.e.v.; H. V. de Haas 1 eerste, 2 e.v.; P. Gijsman 1 eerste, 1 z.e.v.; A. Molenaar 3 tweede; H. Klein 1 tweede, 1 derde, 1 vierde, 1 z.e.v., 1 e.v.; A. Flippo 1 tweede, 1 derde; H. Teegelaar 1 tweede, 1 z.e.v.; A. v. d. Hulst 1 tweede, 1 e.v.; J. Flippo 1 derde, 1 z.e.v., 2 e.v.; D. Kramp 1 derde 1 z.e.v., 1 e.v.; W. de Wit 1 derde; A. v. Egmond 1 vijfde, 1 e.v De hoogste bekroningen vielen ten deel aan: C. W. F. Onvlee beste oude doffer (beker): P. Gijsman beste oude duiven; K. Brandt beste jonge doffer (duif op voetstuk); C. W. F. Onvlee beste jonge duiven (duif op voetstuk); C. W. F. Onvlee beste van de geheele tentoonstelling (ver zilverd klokje met duif) Een eereprijs geschonken door den heer F. Tisseur voor de beste van de tentoonstelling plus nog een 1ste prijswinnaar werd nog gewon nen door C. W. F. Onvlee.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7