Hrcvft GRATIS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 8 Januari 1936 UIT DE RIJNSTREEK. leder pak HONIG's VERMICELLI UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. lieffdzoosmf!' ALPHEN. Het 40-jarig jubileum van den heer J. Spruitenburg. Het 40-jarig jubileum als molenaar van den heer J. Spruitenburg, is voor dezen niet onopgemerkt voorbij gegaan. Ultge- noodigd In een daartoe opzettelijk be legde bestuursvergadering in Hotel „Rijn- lust" te verschijnen, werd de jubilaris daar door den voorzitter, mede namens alle bestuursleden hartelijk geluk ge- wenscht, waarbij deze tevens liet uitkomen, dat niet alleen de bestuursleden maar ook de Ingelanden den heer Spruitenburg uit hoofde zijner getrouwe plichtsbetrachting hoogachten, waarna deze hem een enve loppe met inhoud aanbood. Mede verscheen burgemeester Colijn ter vergadering die den jubilaris mededeelde dat het gelijk wij reeds berichtten HM. de Koningin beCiaagd had hem de aan de Orde van Oranje Nassau verbonden eere-medaille in brons toe te kennen en liem deze op de borst spelde. Door B. en W. is besloten dat de werklooze arbeiders, die in de steunrege ling zijn opgenomen of geplaatst zijn bij de gemeentelijke werkverschaffing, geen «rooter oppervlakte tuingrond in gebruik mogen hebben dan noodig is ter voorzie ning in de behoefte van het gezin t.w. voor gezinnen, bestaande uit maximum 6 personen ongeveer 30 roeden en voor groo- tere gezinnen ongeveer 35 roeden. Bij ge bruik van een grooter oppervlakte kan geen steunuitkeering genoten worden, terwijl plaatsing bij de werkverschaffing is uitgesloten. Deze regeling geldt vanaf 1 Jan. j.l. Onze plaatsgenoot de heer A. Vis Tzn. slaagde voor het examen boekhouden afgenomen door de verg. v. Leeraren. In de Willemstraat werd door een vrachtauto een straatlantaarn stuk gere den. De eigenaar is bii de politie bekend. ALKEMADE. Verbetering van den weg Leiden Nieuwe Wetering. Het ligt in de bedoeling van Ged. Staten dezer Provincie om over te gaan tot ver betering van 2 gedeelten van den weg Lei denNieuwe-Wetering door afsnijding van bochten. Het betreft hier de weggedeelten loopende vanaf de Zijl tot aan de boerderij van J. Captein en het weggedeelte vanaf Rijpwetering naar Nieuwe-Wetering. Wat dit laatste gedeelte betreft ligt het in de bedoeling een betere aansluiting te maken op den weg achter Nieuwe-Wetering en den weg Roelofarendsveen. In verband hiermede zal een commissie uit Ged. Staten op Maandag 27 Januari 1936 des voormiddags te elf uur zitting houden op het Gemeentehuis alhier ten einde belanghebbenden te hooren. BOSKOOP. DE A.S. VERJAARDAG VAN DEN OUDSTEN INWONER. De 98-jarige Cornelis Droog. A.s. Zondag hoopt onze oudste plaats genoot Cornelis Droog, verpleegde in het Weeshuis zijn 98sten verjaardag te her denken. Deze zeer krasse grijsaard, die dagelijks zijn wandeling door het dorp maakt, mag zich nog in een uitstekende gezondheid verheugen, terwijl ook zijn geheugen nog zeer scherp is. Toen wij hem dezer dagen op een zijner wandelingen tegen kwamen, maakte wij een praatje met hem. Sprekend over zijn a.s. verjaardag reageerde hij hierop als volgt: „Zeg, het kan mij niet schelen, dat je het In de courant zet, maar ik ben op mijn verjaardag niet thuis. Ik ga op 11 Januari een reisje maken naar Noordwijkerhout, doch de 13den ben ik weer thuis". 98 jaar: en op dien leeftijd nog zoo genoeglijk op stap. 't Is wèl kras! De as. jarige verzekerde ons echter, dat hij op 13 Januari gaarne felicitaties in ontvangst zal nemen! De meisjesvereen. „Tabitha" hield in het gebouw „Salvatori" haar 48ste jaar vergadering. Ds. D. Jacobs, die voor deze vergadering de leiding had, opende met een toepasselijke rede en gebed. Daarna werden de periodieke werkzaamheden af gewerkt en volgde de uitvoering van een met zorg gekozen programma, dat bij de vele aanwezigen groote waardeering vond. Ds. Jacobs sloot met dankgebed. NIEUWKOOP. De Nika-Actie. De voorbereiding van de Nika (Nieuw- koopsche Katholieke Actie) op 14, 15 en 16 Februari is in vollen gang. Het comité daartoe gevormd, bestaat in alpha- betische volgorde uit de navolgende personen: P. J. Pauëlsen, P. M. M. van der Weijden en L. Zijerveld, leden van het kerkbestuur, eere-comité. M. J. H. Bots, C. J. Groenendijk, J. Nieuwenhuizen, Th. J. F. Teunissen, A. J. Verhaar en J. G. Vroonhof, comité van heeren. A. M. H. Bots, A. B. M. Bots, A. W. Brehm, C. A. Ruiterman, J. ValkenetZoeter en G. P. van der WeijdenBraun, comité van da mes. Uit dit comité zijn drie sub-comité's gevormd en wel le voor de tentoonstel ling van kerkelijke kunst, 2e voor den bazaar, 3e voor de propaganda. Aanvankelijk was voorzitter van het al- gemeene comité de heer P. Kuijf, die he laas overleed, welke functie althans voor- loopig wordt waargenomen door pastoor Th. Th. P. Blom. NOORDEN. Een „kostelijk" snoeken-avontuur. Een viertal sportvisschers uit Amster dam aasde met 2 bootjes op de plassen nabij de kade op snoek. Een hunner kreeg beet van een vrij groote snoek, doch bij het ophalen brak het sim. Aan de dob bers zag men in welke richting hij ging en men begrijpt dat er nu een jacht ont RECLAME. 6719 bevat ter Kennismaking een HONIG's BOUILLONBLOKJE stond om alsnog het beest te bemachti gen! Een der vier stapte haastig over in het bootje van den ander, waardoor dit kantelde en na enkele oogenblikken lagen alle vier te water. De snoek werd een oogenbiik vergeten, daar men er eerst aan dacht zichzelf te redden. Gelukkig kon den er twee zwemmen, die ook de anderen uit 't water haalden. Intusschen had men den snoek nog niet vergeten en ging men weder op jacht, en zoowaar, het gelukte, de vlsch, een beest van 8 pond. binnen te halen. De bootjesverhuurder zorgde voor droge kleeren: de mooie snoek had voor een kostelijk avontuur gezorgd, dat goed was afgeloopen. TER AAR. Vertooning Missiefilm. Voor een stampvolle zaal in het Patro naatsgebouw vertoonde pater Kouwen- hoven een film over het missiewerk onder de Bataks op Borneo. De prachtige natuur opnamen in deze film, alsmede de weer gave van verschillende eigenaardige volks gebruiken zorgden er voor dat de ongeveer 400 aanwezigen tot het einde toe in span ning bleven. Een collecte voor den missie- arbeid leverde f. 40.op. Kindje aangereden. Een 4-jarig zoontje van den heer v. E. stak den rijweg langs het Aarkanaal over, achter een juist voorbijgereden auto langs. Evenwel naderde van de andere zijde een bestelauto, die het kind aanreed, ondanks sterk remmen. Het kind werd met een gebroken beentje opgenomen en moest op last van den inmiddels verschenen genees heer dr. N. naar het Acad. Ziekenhuis in Leiden worden vervoerd. WADDINXVEEN. Teraardebestelling van den heer Grootendorst. Onder zeer groote belangstelling had alhier de teraardebestelling plaats van den heer Grootendorst. die, gelijk gemeld, jam merlijk door verdrinking om het leven kwam. Door 12 leden van het personeel van de carosseriefabriek „Verheul", waar de overledene werkzaam was, werd hij grafwaarts gedragen. De chef van de af- deeling schilders, waartoe de overledene behoorde, de heer Sirre, sprak eenige waardeerende en hartelijke woorden tot de familie. Ds. Vroegindeweij bepaalde de belang stellenden op het kerkhof bij de kortston digheid van het leven, en dat wij altijd bereid moeten zijn om te sterven, want de dood wenkt ieder uur. Een familielid dankte voor dé overgroote belangstelling aan den overledene be wezen. Achter de lijkbaar sloten zich aan de heeren Verheul, de chefs en het verdere personeel van deze fabriek. De heeren C. Jongenburger en M. Schouten zijn benoemd in de commissie tot wering van schoolverzuim. ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. Behandeling aanneming gemeente- begrooting. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de buremeester, de heer P. Hoogenboom. Beëediging van het nieuw benoemde lid, den heer A. v. Wijngaarden. Deze legt de bij de wet voorgeschreven eeden, af, en werd welkom geheeten door den voorz., die er aan herinnerde, dat de heer v. Wijngaarden reeds eerder 6 jaar raadslid is geweest. Spr. hoopte dat de heer v. Wijngaarden voorlooplg deze zit tingsperiode tot het einde zal mogen medemaken om in de zelfde aangename verhouding de belangen der gemeente te heipen bevorderen. De heer v. Wijngaarden dankte voor de aangename ontvangst. De notulen der vorige vergadering wor den hierna onveranderd vastgesteld. Benoeming gemeente-geneesheeren 1936. Met alg. st. werden herbenoemd: voor de wijken A. en B.. dr. F. Schreuder; voor wijk C., dr. A. W. van Beek, beiden alhier en voor wijk D., dr. J. Batelaan te Reeu- wijk. Benoeminglid van het Burgerlijk Arm bestuur. wegens per. aftr. van den heer P. Hoogenboom. Met alg. st. werd de heer Hoogenboom herbenoemd. Verzoek van Ged. Staten om de belas ting voor honden 2e klasse te verhoogen van f. 2 op f. 2.50. B. en W. hebben bezwaar om weder tot verhooging dier belasting over te gaan, aangezien de belasting die voor honden 2e klasse vroeger f. 0.50 bedroeg, reeds is verhoogd tot f. 2. Zij stellen daarom voor het bedrag op f. 2 te handhaven. Met alg. st. werd besloten Ged. Staten te berichten dat de Raad de belasting op f. 2 wil handhaven. Vaststelling van de vergoeding aan de bijz. scholen voor L.O. en U.L.O., als be doeld in art. 101 der L.O. wet 1920, over 't jaar 1933, met toepassing van de drie- jaarlijksche arfekening over 1931 t/m 1933. Gerekend naar de kosten der O.L. Scho len alhier over 1933 ad. f. 9.17 per leer ling voor het L.O., kan deze vergoeding als volgt worden vastgesteld. Voor de Chr. Nat. School f. 880.32; voor de Ned. Herv. School f. 795.50; voor de R.K. Meisjes school f. 1555.02; en voor de K.R. Jon gensschool f. 1320.48; terwijl voor de R.K. School voor U.L.O. gerekend naar een be drag van f. 17.26 per leerling de vergoe ding f. 759.44 zal bedragen. In verband met geïnde schoolgelden en genoten voorschot over bedoelde 3 jaren, moet door de Chr Nat. School nog worden teruggestort f. 312.61; door de Ned. Herv. school f 149.75; door de R.K. Jongens school f. 393.08 en door de R.K. School voor U.L.O. f. 398.08, terwijl de R.K. Meis jesschool nog recht heeft op een uitkee- ring van f. 152.02. Aldus conform ontwerp vastgesteld. Behandeling gemeente-begrooting voor 1936. De heer Edelman zeide namens de Commissie dat de algemeene indruk is, dat B. en W. hun best hebben gedaan deze begrooting zoo zuinig mogelijk in elkaar te zetten. De heer Koning zeide, dat deze begroo ting een somber beeld vertoont. VergS- lljkt men haar met die van b.v. 4 jaar geleden, dan treft het dat het aantal op centen op de Pers. Belasting toen 40 en nu 200 bedraagt; voor werkloosheid be hoefde toen nog niets te worden geraamd; thans is daarvoor f. 20.000 uitgetrokken. De zelfstandigheid der gemeente is tot nul gedaald; wij hebben maar uit te voe ren hetgeen de regeering oplegt, waarbij inzonderheid de straatbelasting als een groote onbillijkheid wordt gevoeld. Wat wij alleen nog kunnen doen is trachten om andere lasten verlicht te krijgen. Wij hebben geen bedrijven om uit te putten. Jaarlijks drukt een last van f. 1000 ten behoeve der electriciteitsconcessle aan Alphen onze begrooting. terwijl bovendien nog onze ingezetenen voor elke verbruikte K.W.U. een hoogeren prijs betalen dan de inwoners van Alphen Thans gaat Alphen de electriciteits- prijzen weer verlagen. Zouden B. en W. niet kunnen bewerken, dat ook onze in- .woners van deze verlaging profiteeren? Wat betreft de Commissie voor onderzoek concessie Waterleiding, hoopt spr. dat door goede samenwerking het gewenschöè resultaat zal worden bereikt. Over de be perkte straatverlichting zijn vele recht matige klachten geuit. Spr. hoopt dat de verlichtingn zoodanig geregeld kan wor den, dat dgze klachten niet meer worden gehoord. Voorts hoopte spr. dat B. en W. nog eens zullen uitzien naar een ontspannings lokaal voor werkloozén; op andere plaat sen werkt dit goed. Ook zou hij gaarne toezegging hebben dat de behandeling van het uitbreidingsplan nog in het be- grootlngsjaar kan worden tegemoet ge zien, zulks in het belang van de exploita tie der gemeente-gronden. Spr. gelooft nog steeds dat een Commissie hiervoor, hoewel destijds overbodig geacht, nuttig werk zou kunnen doen. Bij wijze van werkverschaffing met rijkssubsidie, kan dan op goedkoope wijze een stratenplan in orde worden gemaakt. De werkloozen zouden dan meer verdienen dan zij nu aan steun ontvangen, waardoor de koop kracht wordt verhoogd, hetgeen ook weer onze middenstand ten goede komt. Spr. wijst nog op het terrein voor kinderspeel plaats, waaraan nog meer moet worden gedaan, om het voor het beoogde doel ge schikt te maken. Ook is er nog wel wat te doen om ons dorp, dat nu voor den vreemdeling weinig aantrekkelijkheid be zit. wat te verfraaien door meerdere boombeplanting. Door middel van de Sierteelt-Centrale zijn nieuwe boomen op goedkoope wijze te bekomen. Ten slotte wees spr. op de houding van B. en W. ten opzlphte van de Chr. Hist, fractie wier wenschen niet altijd zijn ver vuld, hoewel op de Chr, Hist lijst de meeste stemmen zijn uitgebracht. Spr. hoopte op meer eendracht en ook dat de geuite wenschen de noodige aandacht mogen hebben van den nieuwen wethou der, die mede door den steun der Chr. Hist, is gekozen. Spr. eindigt met B. en W. en inzonderheid dén voorz. de noodige krachten toe te wenschen om in deze moeilijke tijden de gemeente te besturen. De voorz. dankte den heer Koning voor zijn goede wenschen. Wat de prijsverla ging van het eleetrisch licht betreft, heeft spr. wel hoop dat wij daarin zullen dee- len. Voorloopig dient echter nog te worden afgewacht omdat de verlaging nog moet ingaan. De opmerking betreffende de Wa terleiding-concessie heeft bii hem de volle instemming. De straatverlichting moest uit noodzakelijke bezuinigingsover wegingen beperkt worden; als wij thans trachten met het geraamde bedrag rond te komen, zullen geen verdere beperkin gen noodig zijn. Wat het uitbreidingsplan aangaat, is het inderdaad de bedoeling dit in den' loop van 1936 vast te kunnen stellen: daarna kan worden getracht wat te bereiken is met straataanieg. Echter moet wel worden bedacht dat rijkssub sidie alleen wordt gegeven in de uit te keeren werkloonen. Er komen echter nog veel bijkomende kosten bij voor steen aankoop. enz. Spr. gelooft dat het terrein voor kinderspeelplaats al in een behoor lijken staat is gebracht. B. en W. willen echter overwegen, wat er nog meer aan gedaan moet worden. Aan gaande meerdere boombeplanting wil spr. opmerken dat de Stationsweg hiervan toch uitgesloten zal moeten worden, aangezien er een servituut op ligt, dat er geen be planting mag worden aangebracht. Ook wat de kosten betreft zal verdere beplan ting der gemeente bezwaar ontmoeten, daar in 1935 de post plantsoenen heel wat over schreden is. Het gezegde van den heer Koning over het niet voldoen aan de verlangens der Chr. Hist, fractie is spr. niet duidelijk. Doelt dit misschien op de" Commissie voor Grondbedrijf. Zonder nadere uitleg zal spr. het antwoord hierop moeten schuldig blij ven. De houding van B. en W. is nooit on welwillend geweest. De heer Koning repliceert. Weth. van de Poll zegt dat de heer Ko ning het idee heeft, dat het uitbreidings plan werkverruiming zal medebrengen. Spr, ziet er geen heil in. Daarbij komt de vraag is het voor Zwammerdam wel zoo noodig? Wat de boombeplanting betreft ge looft spr. dat de Rijkswaterstaat er niet erg op gesteld zal zijn als er langs den rijks weg boomen worden geplant- Aangaande de kinderspeelplaats zou spr. willen vra gen; hoe wordt dat in andere gemeenten dan gered, waar een dergelijke gelegenheid ook niet is. Spr. is er niet voor om daar aan veel kosten te besteden. De heer Koning zegt, dat hij geen extra kosten wil maken voor straat aanleg, doch hij wil voorloopig alleen maar zandwegen, zonder bestrating nog, in orde laten ma ken. Daarin draagt het Rijk voor 90% bij, terwijl de werkloozen dan meer loon ont vangen dan nu aan steun wordt uitge keerd. Een speelplaats acht spr. zeer noo dig met het oog op de veiligheid der kin deren en met weinig kosten is dit te be reiken zooals spr. nog nader uiteen zet. Dc voorz. zegt', dat B. en W aan een en aandacht zullen schenken, doch toezeg gingen kunnen nu nog niet worden ge daan. Thans wordt tot artikelsgewijze be handeling overgegaan. Een voorstel van den heer Koning, ge steund door den heer Linschoten, om de post voor plantsoenen en wandelplaatsen met f. 50.— te verhoogen voor meerdere aanplant, wordt na bestrijding door B. en W. verworpen met 2 tegen 5 st. Verschillende andere posten worden nog besproken, doch ondergaan geen verande ring. Bij post 274 van den Kapitaaldienst, ver nieuwing bestrating Brugstraat, zegt de heer Linschoten zich daarmede niet te kunnen vereenigen. Vernieuwing alleen van het wegdek zonder trottoir acht spr- half werk. Onze andere straten hebben ook een behoorlijk tegeltrottoir. Spr. stelt voor, deze post zoodanig te vehoogen dat gelijktijdig een nieuw trottoir wordt aan gelegd. dan hebben wij werk dat af is. De heer van Wijngaarden wil met hand en tand een nieuw trottoir aldaar verde digen. Als inwoner dier straat maakt hij daar dagelijks alle toestanden mee, die hij uitvoerig uiteenzet. Onze Brugstraat is dan ook met recht zelfs buiten onze ge meente berucht geworden door de slechte bestrating, aldus spr. Als wij nu eindelijk eens gaan verbeteren, laten wij het dan tenminste goed doen en niet de ongeluk kige voetstraten van nu houden. De heer Koning zegt als voorstander van de verbetering van de Brugstraat wei nig meer te zullen zeggen na de krach tige verdediging van den heer v. Wijn gaarden. Hij wil het voorstel gaarne steunen. Weth- v. d. Poll is het er mede eens, dat een tegeltrottoir er bij veel mooier is, doch daar staat tegenover dat dit 5 jaar geleden beter had kunnen gebeuren dan nu. In dezen tijd acht hij de meerdere uitgaaf daarvoor noodig. niet verantwoord. De gemeentebelangen moeten gaan vóór die der bewoners. Spr. vindt, dat wanneer de hoofdstraat nu goed in orde gemaakt wordt, men voorloopig weer tevreden kan zijn. Men dient rekening te houden met het mogelijke. Rente en aflossing van de meerdere uitgaaf voor trottoir vormen een jaarlijks terugkeerende belasting. In Oud- Bodegraven is ook veel passage en trek ken ook veel schoolkinderen door, zou dus ook een trottoir noodig zijn, maar om de zelfde reden acht spr. het ook daar niet verantwoord. Weth. Hoogendijk zegt, dat om een goed geheel te verkrijgen de bestaande trot toirs toch werkelijk moeten verdwijnen. Na diverse besprekingen, werd het voor stel van den heer Linschoten door de meerderheid van B. en W. (den voorz. en weth. Hoogendijk) overgenomen en aange nomen met 6 tegen 1 st., die van weth. van de Poll. De begrooting werd hierop z. h. st- vastgesteld. Vaststelling verordening tot heffing van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeen te-fondsbelasting. In verband met de aan genomen begrooting, waarin het boven vermeld aantal opcenten is geraamd, en de verordening z. h. st. vastgesteld- Verhuring land aan F. J. Boerefijn. De voorz. zegt dat het land van het terrein ..Buitendorp" uit de huur is gekomen. De tegenwoordige pachter, de heer F. J. Boe refijn te Alphen a. d Rijn. heeft zich be reid verklaard dit voor den tijd van 3 jaren opnieuw weder te willen huren op dezelfde voorwaarden n.l. voor f. 90.per H.A. of f. 300.in massa. Besloten werd de huurovereenkomst op deze voorwaarden weder te verlengen. Ter behandeling van het punt der aan- vullings-agenda: een voorstel der com missie inzake waterleiding concessie, ging de Raad in geheime zitting- Na langdurige bespreking werd de openbare vergadering heropend. Na rondvraag sluiting. AALSMEER. Propaganda-avond der Bellamy-beweging. De hier eenigen tijd geleden opgerichte afdeeling van de Internationale Vereeni- ging ..Bellamy" heeft in ..De Oude Veiling" een propaganda-vergadering gehouden, waarvoor veel belangstellenden waren op gekomen. Een inleidend woord is gespro ken door den voorzitter der afd. den heer Jb. van Leeuwen Jz„ waarna het woord voerde de heer de Best. uit Amsterdam. Deze besprak eerst het kapitalistische stel sel. dat in de grijze oudheid zijn ontstaan vond om verder te constateeren dat het in dezen tiid bezig is te sterven. Bellamy nu. de bekende Amerikaansche schrijver, heeft 50 jaar geleden reeds in dat verband gevoeld, wat natuurlijker wijze op het huidige maatschappelijke stelsel moest groeien. De inzichten van Bellamy, zooals hü die in zijn boeken „In het laar 2000" en ..Gelijkheid voor allen" heeft ontvouwd, werden tenslotte besproken en besloten met een propagandistisch woord voor aansluiting bij de Bellamy-beweging. welke zich ten doel stelt, een betere sa menleving in de richting van het gemeen- schapsbezit. voor te bereiden. De voorzit ter sloot met een dankwoord. De hortensia's. Tot een der v.n. potplantencultures in dit bloemencentrum behooren de laatste jaren ongetwijfeld de hortensia's. Thans is het weer de tijd. waarin massa's dezer planten in de warme kassen worden ge bracht om in bloei te worden getrokken; de ondervinding heeft den bloemisten ge leerd dat de hortensia zich niet of al thans zeer moeilijk vóór Januari laat for- ceeren: meermalen wordt het nog wel geprobeerd en reeds nu kwamen planten ter veiling, welke echter nog te weinig ontwikkelde bloemen hadden. Zoo'n pro duct is niet geschikt voor den handel en de bloemisten zijn dan ook in het algemeen wel overtuigd dat zij niet te vroeg met het forceeren van hortensia's moeten aan vangen Gemiddeld worden jaarlijks on geveer 160.000 hortensia's hier verhandeld, waaruit wel blijkt, de belangrijkheid dezer cultuur voor dit bloemencentrum. In het Oosteinde alhier had een aan rijding plaats tusschen de vrachtauto van den heer R. en een personenauto. Laatst genoemde auto kreeg verschillende jje- schadigingen. HEDEN: Den Burcht: Alg. ver. Leesgezelschap „Miscens Utile Dulcl". 8 uur nam. Koolkapel: dr. J. W. Wlcherink tover „Onder de visschers op de Noordzee", 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Bereëravond te 8 uur nam. Donderdag. Gehoorzaal: Residentie-orkest o. I. v. Votto m. m. v. den pianist Orloff 8 u. n.m. K a t w ij k-a a n-Z e e (Gemeentezaal) Geref. Bond. Spr. ds. Lokhorst van Hil versum. l'/i uur nam. DAGELIJKS. LakenhalSchilderijententoonstelling, Charley Toorop (tot 12 Jan.) Geopend 10 tot 4 uur, 's Zondags tot 4 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrie tot halfvier Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: inst. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam. „Lichte Cavallerie". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „De Kribbebijter". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nm. „Duivels der lucht". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. n.m. „Variëté". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4V> uur en 8 u. 15. Roxy-Theater, Haarl. str., 7 uur nam. „Oordeel des Levens". De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v .h ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Januari a.s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, telef. 502, Hoogewoerd 171 en D. J. v. Driesum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. RECLAME. 67S5 Een- snelwerkend en succesvol mid del bij aandoe ningen der adem- holingsorganerV verkoudheden, co-! tarrh, kinkhoest» bronchitis en griep. Onmiddellijk merkP U verlichting I RIJNSBURG. Bijeenkomst Nederl. Christelijken Landarbeidersbond. In het ontspanningslokaal vergaderde de plaats, afd. van den Ned. Chr. Landar beidersbond. Na een hartelijk woord van welkom las de voorzitter, de heer G. v. Duin Hande lingen 5 1 tot 10 en ging voor in gebed. Daarna memoreerde bij de opgerichte naaikrans en bracht dank a^n de dames, die de voorlooplge werkzaamheden hadden verricht. Statuten en een huishoudelijk reglement werden vastgesteld. De krans kreeg tot naam „Hulp in nood". Het be stuur werd als volgt samengesteld: mej. Sosef, presidente, mej. G. van Duin, mej. G. v. d. Eijkel en mej. W. Passchier. De gelden der vereeniging komen in beheer bij den penningmeester van de afd. Ned. Chr. Landarbeidersbond. Na het zin gen van ps. 25 1 ging de presidente voor in gebed, waarna de bijeenkomst werd ge sloten. o WARMOND. Adres aan den Raad. Door de S.D.A.P. afd. Warmond is het volgend adres aan den Raad verzonden: Geeft met verschuldigden eerbied te kennen dat de daling van het inkomen van een groot aantal werkende en in erger mate werklooze arbeiders in de gemeente tot gevolg heeft, dat de geschikte wonin gen, die in de gemeente te huur zijn, te duur zijn. Dus dat noodgedwongen een aantal arbeiders in woningen moeten wo nen, die onder de benaming van „krot woningen" gerangschikt moeten worden. Redenen waarom ondergeteekenden uwen Raad dringend verzoeken te willen bevor deren dat een onderzoek wordt ingesteld naar de woningtoestanden, om te komen tot onbewoonbaarverklaring van een aan tal krotwoningen en op grond van dit onderzoek de medewerking van de Regee ring te verzoeken, voor den bouw van een aantal woningen ter vervanging van krot woningen. Vertrouwende dat uwe Raad terwille van de Volksgezondheid aan dit verzoek gevolg zal willen geven. Voorzitster iw.g.) H. v. d. Stuijs Schel- tens; secretaris P. de Vos. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6