LE1DSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 8 Januari 1936 ^KtN/T EN LETTERE^ SCHEEPSVERBINDINGEN. SPREEKCEL EAAT/TMOEjPICHTEN STADSNIEUWS. BINNENLAND. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. BEURSOVERZICHT. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 756. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned Meleorol. Instituut te De Bildt. Hoogste stand 767.5 te Haparanda. Laagste stand 739.1 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 9 Jan. Matige, later weer toenemende, Zuide lijke tot Zuid-Westelijken wind. Tijdelijk opklarend. Later weer betrokken met regen. Aanvankelijk iets kouder. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. v. h. Kon Ned. Meteorol. Inst. De Bildt. De nieuwe depressie op den Oceaan werd nog veel dieper en doet de baro meter van Ierland tot Spanje sterk dalen. De vorige waarvan de laatste uitlooper gistel-avond nog stormachtigen wind bracht is nu bijna verdwenen, de hooge drukking trok zich nog verder Noordoost- waarfs terug, maar herstelde zich gedeel telijk In Zuid-Frankrijk. De zeer strenge vorst handhaafde zich in Noord-Scandinavië, in het midden is zij minder streng geworden. In Duitsch- land komt plaatselijk slechts zeer lichte vorst voor. Op de Britsche eilanden begint het uit Zuidelijke richtingen te stormen en valt weer regen evenals in West-Frankrijk, in Oost-Frankrijk is de lucht tijdelijk opge klaard en de temperatuur 'gedaald. Dultschland heeft meest betrokken of nevelig weer zonder vgel. regen, in Dene marken valt sneeuw. In verband met de diepe en uitgebreide depressie is vnorloopig weer toenemende wind en regen te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5'/ï gr. C. (42 gr. F.), 12 uur 'smidd.: 6gr. C. (44 gr. F.). 3 uur nam.: 7 gr. C. (45 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Donderdag. v.m. te 3 u. 59 min.; n.m. te 4 u. 20 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 4.34 n,m. tot .7.39 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 6 Jan.: op: 16 uur; onder: 7 u. 54 DE DIENSTTIJD IN BELGIË. BRUSSEL, 8 Jan. (Reuter) In tegen woordigheid van vele ministers is heden ochtend de nationale defensieraad bij eengekomen om den militairen diensttijd te verlengen. De Minister van Defensie, Devèze verlangde een verlenging van den actieven dienst van 12 tot 18 maanden, terwijl van der Velde en de andere socia listische ministers een verlenging van twee maanden voldoende achtten. TIJDSCHRIFTEN. In „Groot Nederland" schrijft Arthur van Schendel over De witte vrouw; Frans Coenen over Oorspronkelijke herinnerin gen; van J. Greshoff zijn een aantal ver zen opgenomen; de bijdrage van J- Vest dijk is getiteld: Het vijfde zegel. Verder is opgenomen een fragment uit de nog te verschijnen roman „De Blauwe Horizont" van Aare Lennart. De navolgende schepen zijn morgen radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio: Alchiba, Aldabi, Alwaki, Baloeran, Bloemfontein, Chr. Huygens, Colombia, Costa Rica, Dempo, Indrapoera, Jagers fontein, Johan de Witt, Kota Tjandi, Sibajak, Spaarndam, Statendam, Stuy- vesant, Tarakan, van Rensselaer, Veen- dam, Venezuela. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken. Telegrammen worden aangenomen door alle Telegraafkantoren en door Radio- Holland. DE DOELENSTEEG. Een voetganger klaagt over het veelvul dig misbruik, dat door wielrijders wordt gemaakt van de trottoirs in de Doelen steeg als stalling voor hun rijwielen. MILITARIA. Mèt ingang van 22 Februari a.s. is de gouden medaille voor 36-jarigen trouwen dienst toegekend aan den adjudant- onderofficier N. Louwrier van het 4de Re giment Infanterie alhieT. o- DE HEER TUSENIUS EN DE N. S. B. Geen nieuwe partij in oprichting. De heer K. H. Tusenius te IJmuiden, die uit de N.S.B. is getreden, verzoekt ons mede te deelen, dat het bericht, dat door hem in samenwerking met hem of hoe dan ook een nieuiwe politieke partij of beweging of iets dergelijks zou zijn opgericht, volkomen uit de lucht gegrepen is. o VER. VAN LEERAREN IN HET SCHOONSCHRIJVEN M.O. r De Vereeniging van Leeraren in het Schoonschrijven M.O. hield te Amsterdam haar 30e jaarvergadering. De voorzitter, de heer G. W. Comello, herdacht in een feestrede de lotgevallen der vereemging in het afgeloopen tijdvak en memoreerde verscheidene leden, die reeds langen tijd lid van de vereeniging zijn. Niettegenstaande de slechte tijds omstandigheden mag de vereeniging niet klagen over haar ledenaantal. De vereeniging vierde dit 30-jarig be staan in een geanimeerde vergadering, waar groote belangstelling voor bestond, aangezien vanuit de verste uithoeken van ons land leden waren toegestroomd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Comello als voorzitter bij acclamatie her kozen, terwijl in de vacature-Poort, mej. Kastein te Amsterdam werd gekozen. MINISTERS OP REIS. Minister Gelissen is heden met den ochtendtrein naar Berlijn vertrokken. Hij zal daar hedenmiddag zijn ambtgenoot van Landbouw en Visscherij, dr. Deckers, ontmoeten, die naar men weet eenige dagen in Kopenhagen heeft vertoefd. Na een korte onderbreking der reis in Berlijn, gaan de beide ministers naar Warschau. Minister Deckers zal 17 Januari op zijn departement terug zijn en minister Gelissen op 20 Januari. o BRAND TE OMMEL. Hedenmorgen te pl.m. 5 uur is te Ommel onder de gemeente Asten (N.-Br.) door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de herberg, bewoond door en eigendom van den heer Verheyen. Het vuur greep zóó snel om zich heen, dat de brandweer vrijwel niets kon uit richten. De bewoners moesten zich ijlings in veiligheid stellen. De heer Verheyen, die ziekelijk is, kon tijdig worden gered. Hij kon echter het perceel niet meer langs den gewonen weg verlaten, maar moest via een der ramen in veiligheid worden gesteld. De herberg, het woonhuis en de stallen brandden geheel af. Alles was verzekerd. o GEORGANISEERD OVERLEG. Gisteren vergaderde de commissie van georganiseerd overleg voor personeel van den landmacht B (militairen beneden den rang van tweede luitenant), ter bespre king van het ontwerp-besluit met bijbe- hoorende nota's van toelichting, strekken de tot vaststelling van een algemeenen maatregel van bestuur ter uitvoering van de capitulantenregeling 1935 Over het al gemeen kon men zich met dit voorstel zeer wel vereenigen. Toegezegd werd dat eenige gemaakte opmerkingen ter kennis van den minister zouden worden gebracht teneinde Zijne Excellentie in de gelegen heid te stellen daarmede eventueel reke ning te kunnen houden. o v SAMENWERKING TUSSCHEN DE NED. SPOORWEGEN EN DE POSTERIJEN Onze spoorwegmedewerker schrijft ons: In den laatsten tijd kwam het herhaal delijk voor, dat de Posterijen en de Ned. Spoorwegen door het geven van vracht reductie aan geregelde verzenders, elkan der hevig beconcurreerden en zoodoende een grooter gedeelte der vrachten prijs gaven dan met het oog op de concurrentie van particuliere vervoermiddelen noodig was. Door de groote Verliezen wederzijds en doordat de Ned. Posterijen een Staatsbe drijf is en anderzijds de schatkist in hooge mate is betrokken bij de financieele uit komsten van de Ned. Spoorwegen, was het noodig dat aan deze wederzijdsche concur rentie een einde kwam. Zoodoende kwam een samenwerking tot stand. Daar de Posterijen meer ingericht zijn voor klein goederenvervoer en de spoorwegen voor het groot goederenvervoer, werd overeen gekomen, dat de Posterijen voor het ver voer van kleine pakketten voortaan goed- kooper zullen zijn dan de Spoorwegen en de Spoorwegen voor groote pakketten goedkooper dan de Posterijen. De schei dingslijn is getrokken bij 3 KG. Bij deze overeenkomst zijn ook Van Gend en Loos en de A.T.O. betrokken. Ter voorkoming van concurrentie (doordat beide partijen reductie geven op die pakketten, welke niet bij haar behooren) is een commissie benoemd voor toezicht. In deze commis sie hebben zitting de heeren ix, W. F. H. van Rijckevorsel, chef van den dienst van vervoer en handelszaken, namens de Ned. Spoorwegen, R. Heg, directeur A.T.O. en Van Gend en Loos, en T. van Houwelin- gen, sous-chef der 4de afdeeling bij het hoofdbestuur der P.T.T. te 's-Gravenhage. HAARLEMMERMEER. Voortbestaan van „Gezellig Samenzijn". De Tooneelver. „Gezellig Samenzijn" nu niet meer ra n maar opgericht d o o r Spoorwegpersoneelkon met het groot ste deel van haar bestuursleden het werk van haar reeds afgelegde schitterende loopbaan met veel ambitie voortzetten, zoodat haar voortbestaan reeds is ver zekerd. Hoewel er eenige verandering in de samenstelling van het bestuur heeft plaats gegrepen en een aantal werkende leden is uitgetreden, is in den grond van de zaak deze populaire vereeniging toch eigenlijk ongeiiquideerd gebleven. In de plaats van den heer Andries. die naar Amsterdam is vertrokken, werd tot voor zitter gekozen de heer W. A. Meeuwig die reeds vele jaren deel van het bestuur had uitgemaakt. Eenige in het nieuwe Badhoeve Tuin dorp in Haarlemmermeer voor het open baar verkeer reeds opengestelde of weldra open te stellen wegen zijn van wege het gemeentebestuur aangeduid met de namen Roerdompstraat, Snipstraat. Gaaistraat. Schuilhoevestraat. Nachtegaalstraat. Zwa luwstraat Papegaaistraat. De hieronder genoemde beambten bij de Nederlandsche Spoorwegen zijn overge plaatst: M. Wanders van Hoofddorp naar Amsterdam; C. van Twuijver van Nieuw- Vennep naar Wolfheze bil Arnhem; C. J. Bogers van Hoofddorp naar Amsterdam; C. van der Kamp van Leimuiderdijk naar Amsterdam: H. Pronk van Hoofddorp naar Amsterdam Eenige koeien van den landbouwer K. waren Dinsdag van de boerderij ontsnapt en „op stap" gegaan om zich ten slotte te begeven in aan den Sloterv^ëg nabij den Lisserweg gelegen bollenvelden, alwaar door de dieren nogal schade werd aange richt. Het aantal geboorten In Haarlem mermeer in 1935 iruim 650) is ongeveer 50 lager dan in 1934.'.ferwi.il in het afge loopen jaar pl.m. 25 huwelijken meer wer den voltrokken dan in het vorige jaar. Het sterftecijfer was in 1935 ongeveer 50 hooger dan ln 1934. o NOORDWIJKERHOUT. Het gemeentebestuur heelt het op halen van vuilnis, gedurende het jaar 1936 gegund aan de laagste inschrijf ster, de fa. Piet Duivenvoorden alhier. Ten bate van de afd, Noordwljker- hout van „Herwonnen Levenskracht", werd in de groote zaal van café „De Zwaan", een liefdadigheidsuitvoering ge geven, door de R.-K. Damestooneel- en zangver. „De blijde Wereld". De zaal was geheel gevuld, w.o. de R.-K. geestelijkheid. Opgevoerd werd een tooneelspel „Langs onbegaande wegen", o.a. gevolgd door een propagandastukje voor H. L„ door 2 da mes. De belangstelling'was groot. -d?- OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: Th. v. d. Lely, db„ Anna v. Burenlaan 7, v. Noordwijk H. Houders, db„ Julialaan 6, v. Leiden C. E. de Rui- -ter, verpleegster, Boostraat 2, v. Den Haag J. M. Palstra, Rhijng.str.weg 40, van Roosendaal E. Smit, verpleegster, L. de Col.laan 14, v. Den Haag E. v. Dijk, huishoudster, Geversstr. 46, v. Oud Beijer- land G. de Koning, huishoudster, Zand- laan 4, v. Rhoon H. H. Pape, boot knecht, H. Morsweg 148, van Voorschoten M. Brandwijk en gez„ id. id. Vertrokken: C. Roosen, opticien, n. Lei den. K. Galgewater 1 A. Mooten, cond. N.Z.H., n. Leiden, Hyacinthenstr. 9a W. Hoogkamer, 1.1. verpl. n. Leiden, Rijns- burgerweg 10 Th. R. F. van Ditzhuij- zen, leerares. Zw. Heligym., n. Leiden, Pa- penstr. 7 A. v. d. Plaats, assistente, n. Apeldoorn, Pr. Mauritsl. 7 C. E. Walop, 1.1. verjl., Haarlem, Gierstraat 14 A. DE POSTVLUCHTEN. De „Oeverzwaluw" op uitreik kwam te Medan aan. Op 48-jarigen leeftijd is te Amster dam na een korte doch hevige ziekte over leden mevr. Matty Vigelius, publiciste. Ook aan het vrouwenvraagstuk heeft mevr. Vi gelius zich gewijd. UIT NED. OOST-INDIK. ECONOMISCHE TOESTAND RESIDENTIE PRIANGAN. BATAVIA' 8 Jan. (Aneta). In het laatste kwartaal van 1935 hebben zich in den economischen toestand van de Resi dentie Priangan diverse gunstige factoren voorgedaan. De voornaamste daarvan is de oprich ting te Tjikalong-wetan van twee nieuwe fabrieken voor de verwerking van Ohi- neesche (groene) thee. De productie en de verkoop van thee blad namen na het doorkomen van de regens toe. Een gunstige uitwerking van de restrictie in thee en rubbercultuur, deed zich ook in het laatste kwartaal gelden. Hoewel de padi-opbrengsten, tengevolge van de aanvankelijk langdurige droogte, beneden het normale waren, is thans, door een later bevredigend verloop van den regenval, de stand en de verwachtingen, omtrent den oogst van den jongen West- moesson-aanplant van de voornaamste landtoouw-gewassen over de geheels resi dentie gunstig. Dit gaat gepaard met een belangrijke verbetering van de markt situatie voor cassave en klapperproducten. De voedseltoestand is bevredigend. Er kwamen slechts incldenteele voedseltekor ten voor, waarin door de plaatselijke comité's voor steun aan Inlandsche be- (hoeftigen werd voorzien. De handel in klappers en copra co de bereiding van klapper-olie is door de prijsstijging tosgenomen. De woning-verbetering te Tjiamis en Taslkmalaja, ten behoeve van de pest'*--- strijding, verschafte aan velen werk. Ouwersloot geb. Paauw n. Valkenburg Z.H. H. E. M. de Vries, verpl. n. Den Haag, J. v. Oldeb.veldl. 95 M. J. Valkenburg geb. Glaudemans, n. R'dam. Gr. Floris- straat 65b. Burgerlijke Stand. Geboren: Krijn, z. v. H. A. v. d. Berg en C. de Bruin Wilhelmus Hendrikus, z. v. J. C. v. d. Hulst en M. v. Leeuwen Samuel, z. v. S. Star en M. v. Klaveren Ida Maria Theresia, d. v. W. F. Verkuijlen en E. I. M. Stlkkelman. Ondertrouwd: Jan H. v. Veldhoven en N. van DelftM. C. Gordijn en M. I. Griesbach. De bevolking dezer gemeente, die op 1 Januari 1935 bestond uit 8319 personen (3796 mannen en 4523 vrouwen) nam in 1935 toe met 203 personen (77 mannen en 126 vrouwen), zoodat het aantal inwoners per 1 Januari 1936 bedroeg 8522 (3872 mannen en 4649 vr.). o RIJNSBURG. Loop der Bevolking. Vertrokken'. Geertr. Wilh. Brussee, n. Leiden. Rapenburg 31 Daniël Pauw. n. Lelden, Willemshof 3 Jan v. d. Bosch, n. Valkenburg, Lange Commandeursst. 5. Gevestigd: Cornelis v. d. Hoonaard, Brouwersstraat 90, v. Anna Paulowna. Aan het hulppostkantoor alhier had den over de maand December 57 inlagen plaats tot een bedrag van f. 2916.60; 34 terugbetalingen tot f. 1804.23 en 648 giro stortingen. De collecte voor de pas opgerichte Naaikrans, uitgaande van den Ned. Chr. Landarbeidersbond heeft f. 73 58 opge bracht. Het Crisiscomité heeft van het Natio naal Comité een groot aantal kleeding- stukken ontvangen, welke spoedig aan hen, die daarvoor in aanmerking komen, zullen worden uitgereikt. o VEUR—LEIDSCHENDAM. De Rijkspolitie heeft proces-verbaal opgemaakt wegens des nachts eenden schieten in den Tedengerbroekpolder tegen L. T„ werkloos bouwvakarbeider, wonende te Voorburg. Een tweeloops ach- terlaadsjachtgeweer en 2 eenden werden in beslag genomen. Een auto van de stoomwasscherij Wed. H. de K„ te Leiden, bestuurd door den chauffeur Ph„ komende uit de rich ting Voorschoten, moest op den Veursche- I Straatweg nabij de koppels uithalen voor een hond, met het gevolg dat hij terecht kwam tegen een aldaar staanden hand wagen, beladen met groenten. De meeste groenten kwamen terecht in de langs den weg loopende sloot; de auto bleef boven de sloot hangen. Een kraanwagen van de •fa. Heden, uit Voorschoten, heeft de auto weer op den weg gebracht. VOORSCHOTEN. Wegens onrechtmatig steuntrekken is proces-verbaal opgemaakt tegen den werif loozen tuinarbeider J. J. N. alhier. Gedurende het jaar 1935 werden door de politie 497 processenverbaal opgemaakt n.l. wegens overtreding Motor- en Rijwiel- wet 159, wo. 48 aanrijdingen; Alg. Pol- verord. 123; misdrijven 56; overtredingen W. v. Str. en andere wetten of verorde ningen 98; op verzoek van justitie en po litieautoriteiten uit andere gemeenten 61. Verkeersongevallen met doodelijken al- loop hadden niet plaats. Aan 11 personen werd nachtverblijf ver leend. ALKEMADE. Loop der bevolking. Gevestigd: H. M. Borst van Wassenaar C. H. van der Klugt van Leiden C. J. van Haastrecht en echtgenoot^ van Leimuiden G. H. van Kins, van Sas- senheim J. Koopmanschap van Anke veen T. H. Potkast van Zwolle P. M. van Veen van Woubrugge A. Winkel- johann van Weese (D.) M. Cornellsz van Veen endaal. Vertrokken: J. Turk naar Rotterdam Wed. A. van der Hulst naar Warmond B. W. Klein naar Velsen C. Th. Mollers naar Leiden S. van Beek en gezin naar Leiderdorp M. Gordijn en kinderen naar Leiden Th. van Zanten naar Leiden L. W. en H. G. van Wijngaarden naar Nieuwkoop F. C. A. Wille naar Hazers- wóude P. J. van der Hulst naar Berkel en Rodenrijs C. J. Kiebert naar Haar- lèm J. F. C. B. van Geelen en echtge- noote naar Hilversum J. N. van Veen naar Haarlemmermeer D. Heikamp en gezin naar Rhenen J. Heikamp naar Veur A. Penders naar Alphen aan den Rijn M. Winkeljohann naar Weese- (D.) A. F. Meesters en gezin naar Zwijn- drecht C. v. Toorn naar Haarlemmer meer o NIEUWKOOP. Recordjaar voor regenval. In 1935 heeft het buitengewoon veel geregend; dit blijkt uit de controle op het motorgemaal van den Polder Nieuwkoop en Koorden. De machinist L. van Vliet heeft in het afgeloopen jaar 1429 uren moeten malen. De ruwe olie-motor met vijzel verwerkt per minuut 120 M3., d.w.z. 10.288.800 M3. in de 1429 uur. Het aantal maaluren van 14 jaren is bekend; 1935 is een record-jaar, daarop volgt 1924 met 1300 uren en 1929 met 1215 uren. Het laagste jaar is geweest 1933 met 393 uren. TER AAR. In het afgeloopen jaar werden dooi de politie 94 processen-vertoaal opgemaakt. Hiervan 11 wegens misdrijven en 83 we gens overtredingen van het Wetb. van Strafr., bizondere wetten en gemeente verordening. AMSTERDAM, 8 Januari. De beurs kenmerkte zich heden door een vaste stemming. De laatste dagen deed zich geregeld vraag voor 1ste klasse beleggings materiaal voor en ook heden was et voor deze fondsen kooplust, ln het bijzonder voor Ned. Staatspapieren. De 4 obligaties Nederland kwamen boven de 99. Tot de gunstige stemming werd bijge dragen door de gebruikelijke aankoopen. Een levendige handel ontwikkelde zich op de locale markt. Scheepvaarten werden, vooral begin-beurs druk verhandeld. Ned. Scheepvaart-Unies werden bij wijlen met groote posten tegelijk omgezet. Een aan zienlijke koerswinst werd geboekt. Ook de andere Indische lijnen noteerden hooger. Van de Rubbers waren Aimsterdam- Rubbers vast gestemd, doch de handel was niet groot. Bij matige omzetten konden de Talbakken op peil blijven. Voor de Suiker- waarden droeg de handel een kalm ka rakter doch de H.VA.'s avanceerden iets. Ook diverse minder courante soorten be dongen hoogere koersen. Oliewaarden hadden een kalm voorko men. Koninklijke bewogen zich op het. vorige niveau. Van de Amerik. fondsen gaven Tidewaters een kleine beweging te zien. Zij waren goed van toon. Van d& Industrieele fondsen waren het alleen Uni levers die wat leven in de brouwerij brach ten. De koersschommelingen waren overi gens klein. Philips vielen iets terug. In Amerik. fondsen ontwikkelde zich nog al wat affaire. Voor diverse spoorweg shares was goede belangstelling. Millwaukeé's traden op den voorprond. Staat- en koperwaarden gaven duidelijk blijken van aanwezigheid. Diverse outsiders trokken de aandacht. De koersen stelden zich boven die van gisteren. De geldmarkt was ruim. WISSELKOERSEN. Engeland 7.27 3/8 (7.26 7/8), Dultschland 59.27V2 (59.27Vt). Frankrijk 9.713/4 (9.72 1/8). Zwitserland 47.92>/2 (47.91), Denemarken 32.50 (32.45) Zweden 37.52'/i (37.50). Noorwegen 36.55 (36.52'L). New- York 1.47'/! (1.47 7/16). Belgie 24.81 (24.80'/!). Prolongatie 2'/2 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Steunt, hij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. AMSTERDAM, 8 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 150 vette kalve ren: le kwal. 7480 en enkele hooger; 2e kwal. 6672; 3e kwal. 60—64 ct. per Kg. levend gewicht; 38 nuchtere kalveren f.48 per stuk; 282 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90110 Kg„ 4647 en enkele hooger: zware varkens 4546; vette varkens 44—45 ct. per Kg. slacht- gewicht. Overzicht: Vette kalveren, zeer korte aanvoer, waardoor vlugge handel en zeer hooge prijzen. Varkens behoorlijke aan voer, sleependen handel. Afloop slecht. Prijzen lager. BENTHUIZEN, 7 Jan. Aanvoer 699 kip eieren, prijs f. 3.654.50 per 100. KOUDEKERK, 8 Jan. Eierertveiling. Aanvoer 2470 stuks. Kipeieren f. 4.20 4.80; Eendeneieren 3.30—3.80. Boter 066 0.72; Kaas 0.17—0.24; Kippen 1.10—1.20; Hanen 1.00—1.30. Konijnen 1.00—1.20. LISSE, 7 Jan. Verslag Coöp. Veilingsver. H.B.G. (G-A). Goede aanvoer. Vlugge han del. Een lichte prijsstijging viel te con- stateeren. Souvenier 14-op 12.14 0.25, 12-op 0.23, 10-12 0.12, 8-10 Pr. of Wales0.18, 0.07-0.10. 0.04. Flam. Sword 0.45, 0.19, 0.09, 0.04. Scarletta 0.19,Vir ginia 0.13, Pr. Juliana 0.11-0.12 Mnt. Cenis0.50, 0.24 Harmony 0.45, 0.22, 0.10 Boule de Neige 0.22, 0.11 Vanessa 0.09 L'Innocence0.07. Apri cot. 0 28.0.10 Maidenblush 0.25War. 0.60 0.11-0.30 0.25 0.12-0.15 0.05. Crims. Glow. 0.24 0.11-0.12 0.04. Diana0.12 White City 0.25 0.11 0.03. Halley0.07 Pr. Johanna0.14Schwaben 0.30 0.17 0.06. Ph. Triumph. 0.20 Rosette 0.12 0.08-0.10 0.03. Mnt. Eve rest 0.36 0,14. Rich. Wagner 0.10 Trudel Grotz 1.30 0.60 0.26 Th. Edison0.19 0.07. Pr. Marianne 0.25 0.12 0.03. Princeps0.21 0.11 0.03. Red. Emperor 0.30 0.12 0.60. Or. Brillant 0.75Hulot 0.11 Bar. v. Wijnbergen 0.44 0.17 0.10 0.05. Lady Boreel 0.45 0.18 0.11 0.04. Anmut0.10 0.03. Peace 0.60 0.35 Jac. Beieren0.36 0.12 Diversen: Anem. St. Briged 0.30, Anem. de Cean 0.07, Sidulea. Beauty. 0.50. Mont- bresia Macrosphila 0,12. Montbr. Fantasie 0.12. Montbr. Croc. Miallora 0.12. Montbr. Meteor 0.08. Duitsche Convalaria 0.70. ROELOFARENDSVEEN. 7 Jan. Tomaten 80 ct. per bak van 25 pond. Sla f. 0.50 3.90 per 100 krop. VEUR, 7 Jan. Aangevoerd 25.475 stuks kipeieren, prijs f.45.50; 92 kippen f. 0.20 1.10; 6 eenden f. 0.60; 66 konijnen f0.25 —2 00; 2 duiven f. 0.11. WESTLAND Westlandsche Bloemenvei ling van 7 Jan. Anjers 5.209.20 per 100. Plumosa 16—25 ct.. Freesia 1014 ct.. Germ, tros 8—15 ct.. Sax Export, tros 8 11 ct, Pres. de Lange 13—21 ct. Copland 2027 ct.. Pierson 20—26 ct. Prins van Oostenrijk 2021 ct. Albino 70 ct.. Cou- ronne d'Or 27 ct., Thomas Moore 17 ct. per bos.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3