Help Uw Nieren LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 3 Januari 1923 UIT DE RIJNSTREEK. EACH) Thijs IJs en het geheim van den hollen boom De aanbesteding van een woonhuis met werkplaats aan de Kerkstraat voor rekening der Diaconie der Ned. Herv. Kerk had tot uitslag: C. van deb Plas, Katwijk a. Zee f. 6249.—; A. Graper, Hillegom f. 6284.J. van der Jagt, Hillegom f. 6399.Jeek Kasteleijn, Lisse f. 6476.Versteegt en Gortzak, Hil legom f. 6890.W. Imthorn en Zn„ Hil legom f. 6963.Daudeij, Lisse 1. 7049. J. S. de Zwarte en Verheul, Heemstede f. 7087.Jansen en Appelman, NleuW Vennep f. 7049.A. van Duin, Noordwijk a. Zee f. 7777.—; L. Kleinendorst. Wasse naar f. 7990.—; G. Best, Katwijk a. Zee f. 8457.—. KATWIJK AAN DEN RIjN. Teraardebestelling van wijlen den heer D. v. Egmond. Onder groote belangstelling had alhier de teraardebestelling plaats op de alg. be graafplaats van het stoffelijk overschot van wijlen den Heer D. van Egmond, sinds ruim 25 jaar agent van politie hier ter plaatse. Te. 2 uur werd het stoffelijk overschot door 10 leden van het politiekorps van Katwijk de woning uitgedragen, gevolgd, behalve door de familie, door den Inspec teur van politie en den hoofdagent vair Katwijk, afgevaardigden van den Chr. Bond van Politiepersoneel, Idem van dé afd. Warmond van den R.K. Bond „St. Michael", rijkspolitie uit Katwijk en om geving, agenten van politie uit de nabu rige gemeenten; op de begraafplaats wa ren reeds aawezig burgemeester W. Wol- dringh van der Hoop, de gemeente-secre taris de heer Boekhoven, en vele belang stellenden. Toen de kist in de groeve was neerge laten nam de burgemeester het woord. Spr. schilderde v. Egmond als een zeèr trouw politie-agent met een hart van goud, een man uit één stuk, plichtgetrouw en een en al vriendelijkheid. Spr. bracht hartelijk dank voor alles wat v. Egmond is geweest voor de gemeente en voor zijn kameraden. Hij ruste ln vrede! Vervolgens sprak de inspecteur van po litie de heer v. d. Wijngaart. Deze herin nerde er aan, hoe alle collega's vol aan doening vernamen van zijn ernstige ziek te, later van zijn overlijden. Hoewel reeds 61 jaar, was v. Egmond nog een flink agent. Pas kort geleden vernam men helaas dat een ernstige ziekte zijn krach ten reeds geruimen tijd ondermijnde en het einde verhaastte. Wij gedenken hem niet alleen als ambtenaar doch ook als mensch. De gemeente is veel dank aan hem verschuldigd. Hij was nog iemand van den ouden stempel, die geen vijanden, alleen vrienden had. Vandaar ongetwii- ield de groote belangstelling als een hul de, die men v. Egmond nog wilde brengen. Wegens ongesteldheid van ds. Metering sprak ds. Ingwersen uit Katwijk aan Zée. Spr. wees op de treffende getuigenissen, die de burgemeester en de inspecteur van politie gegeven hadden. Wel merkwaardig dat men politieman ■kan zijn, zonder dat men vijanden heeft. En tóch was zulks zoo! Ieder onzer zal het beamen. Iedereen kende hem. Spr. schilderde vervolgens v. Egmond als een man van Godsvrucht. De vreeze des Hee- ren was bij hem het beginsel der wijs heid. Hij was een voorbeeld voor velen. Veel heeft hij ook voor de jeugd gearbeid, gesteund Vele werken van barmhartig heid. Ben korte ziekte heeft aan zijn arbeid hier een einde gemaakt om hem daarna de heerlijkheid te doen ingaan Ds. Ingwersen verzocht aan de groeve te zingen Ps. 16 1. Een broeder van den overledene dankte ten slotte voor de laatste eer aan den over ledene bewezen. Een drietal kransen dekte de kist Een van den burgemeester, een van het Kat- wijk's politiekorps en een van den Bond van politiepersoneel. Verkee restoring. De laatste weken komen herhaaldelijk Katwijksche loggers den Rijn af. van IJmuiden of Vlaardlngen, om hier ter plaatse hersteld en geverfd te worden. Daar bijna alle schepen met de vleet, bal last, enz. naar Katwijk komen, is de diepgang dezer schepen veelal te groot om ongehinderd hier te passeeren en ko men de schepen nogal eens aan den grond, Ook voor, soms in de brug te Katwijk- Rijn, komt dat nogal eens voor. Dit geeft den laatsten tijd veel storing in het ver- daar dan de brug langen tijd open blijft. Daar de brug de eenige oeverver binding ls, staat het verkeer dan geheel stil. Ook gisteren kwam dit weer voor tot groot ongerief van zeer velen, die een lan gen tijd voor de brug moesten wachten. De Tuinbouw. Het verloop van den handel was deze week zeer bevredigend. Voor sommige pro ducten gingen de prijzen, die reeds vrij goed waren, nog naar boven. Dat wil niet zeggen dat de betrokken tuinders een mooie uitkomst hebben. De duurte van sommige producten is alleen ontstaan door de schaarschte. Dit geldt voor de koolsoor ten. idem voor de peen. Er wordt b.v. ook peen geveild die een zeer goede prijs op brengt en waarvan de opbrengst alleen voldoende is om het arbeidsloon van op trekken en wassehen te betalen. Roode kool gaat in de goede kwaliteit voor f. 15.30 tot f, 29.20 per 100 stuks. Een hooge prijs dus. Gele kool, iets minder, gaat toch ook mog tot f. 22.70 per 100. Afwijkend soort brengt van f. 6.10 tot f. 11.20 per 100 op. Groene kool gaat vlug weg tegen f. 2.20 tot f. 3.50 per 100. Uien gingen niet vlug, ze brachten van f. 2.20 tot fr2/70 per 100 K;G. op. Waschpeen ging duur. Een zelden ge hoorde prijs. Per kist van 20 K.G ging de goede kwaliteit voor f. 7.10 tot f. 11.40 per 100 K.G. Wat eigenlijk maar 2de soort is, kan nog gemakkelijk van f. 3.60 tot f. 5.30 per 100 K.G. opbrengen. Ook Andijvie werd steeds duurder. Per kist van 6 K.G. liep de prijs tot f 0.45 f. 0.73. Tweede soort bracht van f. 0.25 tot f. 0.33 per kist op. Kroten in de gewone prijs van f. 3.40 tot f. 3.80 per 100 K.G. KATWIJK AAN ZEE. Een chauffeur van den autodienst NoordwijkDen Haag heeft alhier een achterbumper van een auto gevonden. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een wit hondje met gecoupeerde staart. Er werd bij de militieaangif te ge daan, dat van het caré van K, in de Wil- helminastraat een groote spiegelruit is vernield: bij de weduwe R. in de Paul Krugerstraat een winkelruit; ln het De Ridderpark een bank. LISSE. Aan het Postkantoor alhier werd voor de Rijksspaarbank ln de maand Dec. ingelegd f, 8367,05 en terugbetaald f. 8910,04. Het laatste boekje draagt No. 6855. NOORDWIJKERHOUT. De directie van het St. Bavo-Gesticht noodigde vele dorpsbewoners uit ter bij woning van een tooneel-ultvoerlng, welke werd opgevoerd door de tooneelvereeni- ging van het St. Bavo-Gestlcht. De groote tooneelzaal was geheel gevuld met be langstellenden, die allen genoten van het goede spel. De geneesheer, dr. Van Din- theren, trad op als regisseur en met veel succes. Naar aanleiding van ons bericht, dat de op Oudejaarsavond in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte slechts f. 25 op bracht. deelt men ons van bevoegde zijde mede, dat dit juist een hoog bedrag ge acht wordt, waarover men dan ook blijd schap uitspreekt. SASSENHEIM. Jaarverslag Prot. Ziekenverpleging. Aan het jaarverslag der bovengenoemde vereeniging ontleenen wij, dat het voor- deelig saldo van f. 3035,21 in, het afgeloo- pen jaar ls gestegen tot f. 4149,43. Aan contributie werd ontvangen een bedrag van f. 4718,30, terwijl aan verpleegkosten werd betaald f. 2422,50: aan vervoerkosten 1.150. Aan 48 leden werd uitkeering verstrekt totaal over 1009 dagen, waarvan 4 leden de maxlmum-uitkeering van 50 dagen ontvin gen. Het aantal leden vermeerderde met 154 en steeg tot 1578, waarvan 1248 te Sassen- heim, 193 te Voorhout, 115 be De Kaag en 22 te Warmond. In verband met de gunstige financiën heeft het bestuur besloten het aantal maximum verpleegdagen van 50 te verhoo- gen tot 60. Op de a.s. vergadering zal het bestuurs voorstel behandeld worden om over de maand December 1936 geen contributie te heffen. Tevens zal dan een bestuursverkie zing plaats hebben wegens aftreden van de heeren C. D. v. Goeverden en P Luik, waarvoor als candidaten zijn gesteld de heeren A. v. Egmond, A. G. de Kwaaste- niet, G, v. To! en W. Verhoog. Niet als raadslid toegelaten. Bij Kon. besluit is ongegrond verklaard het beroep van H. J. de Groot alhier tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarbij eveneens werd on gegrond verklaard zijn beroep tegen het raadsbesluit vantonze gemegnte. houdende zijn niet-toelatingals raadslid dier ge meente, op grond van zwagerschap in den tweeden graad met het bij loting aange wezen lid J. W. Kortekaas. Been gebroken. Mej. de Vr„ wonende in de Zuiderstiaat is, terwijl zij met een emmer water de trap afkwam, gevallen. Met het gevolg dat zij met een gebroken been werd opgeno men. Op medisch advies werd zij naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Meisje door auto gegrepen. Het 7-j. c'ochbertje van den heer R. dat op bezoek bij haar grootvader te Voorhout was geweest, werd door een auto gegrepen en een 50-tal meters op de bumper meege nomen. Toen de auto stopte, sprong het meisje er af. De geneeskundige consta teerde een beenfractuur. Door de spoorboomen gereden. Een auto komende uit de richting den Haag reed door de spoorboomen van den overweg Klinkenberg. De chauffeur ging er van door met ach terlating van zijn auto, die door de politie met behulp van een kraanwagen werd weggesleept. De afsluitboomen waren zóó beschadigd dat het verkeer door middel van vlagge- en lichtseinen moest worden geregeld. De Oudejaarsavondcollecte tot dek king van het tekort der Geref. Kerk heeft f.273 opgebracht. Alhier is een groote expeditie-auto die even onbeheerd stond, ln beweging ge laakt en in de Zandsloot gereden. Het kostte heel wat moeite den wagen weer op het droge te krijgen. Aan het postkantoor werd gedurende December 1935 ingelegd f. 4584,59. terug betaald f. 12.739,66. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekeje draagt het nummer 3867. o VOORSCHOTEN. De politie heeft tegen een aantal jeugdige personen proces-verbaal opge maakt wegens het plegen van baldadigheid op Oudejaarsavond, het afsteken van en het werpen met vuurwerk. WASSENAAR. Tot plaatsvervangend lid en plaats vervangend secretaris der commissie 1936, belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van een diploma als stuur man aan boord van koopvaardijschepen en voor de scheepvaart is benoemd de heer mr. C. G. J. B. Henny, oud-landsadvocaat in Ned. Indlë, wonende alhier. Tot plaats vervangende leden dier commissie zijn benoemd de heeren H. A. en L. M. J. Gregory, beiden gep. kapitein ter zee, alhier DE VERBINDING OUDE-WETERING— HAARLEMMERMEER. Op 31 December 1935 ls de spoorweg LeidenHoofddorp opgeheven, waardoor ook de spoorbrug over de Ringvaart zal worden opgeruimd. Daar de verbinding tusschen Oudewetering en de Haarlemmer meer voor het gewone verkeer wordt onder houden met een pontveer, zóu het voor deze streek van groot belang zijn, indien deze spoorbrug don worden behouden en voor het gewone verkeer werd geschikt gemaakt. In antwoord op een door den A.N.W.B. aan B. en W. der gemeente Alkemade ge richt verzoek om deze verkeersverbeterlng te willen bevorderen, hebben dezen bericht, dat zij met de Kamers van Koophandel te Lelden en te Haarlem en met het Bestuur van den Haarlemmermeerpolder onder handelingen voeren, welke, naar zij hopen tot een goede oplossing zullen worden ge bracht. o ALPHEN. DE N.V. REHANIA VERHUIST NAAR LEIDERDORP. Industrieel verlies voor de gemeente. Naar wij vernemen zal de fabriek en het gebouwencomplex van de asphalteer- ïnricnting van de N.V. Rehania alhier, welke fabriek zooals men weet door brand werd verwoest, hier niet meer worden op gebouwd. Daar de overeenkomst betref lende het terrein behoorende tot de Ned. Spoorwegen aan de Spoornaven, waarop de fabriek was gebouwd, binnenkort af loopt en de directie der Spoorwegen niet bereid was de bestaande overeenkomst te verlengen, heeft de directie, naar wij ver nemen, in de omgeving naar een ander fabrieksterrein uitgezien, wat haar niet ls mogen gelukken Het gevolg is naar men ons mededeelde geweest, dat de directie thans beslag heeft weten te leggen op een geschikt terrein onder de gemeente Lei derdorp, waar thans een nieuwe fabriek zal worden gebouwd; het bedrijf zal van hier naar Leiderdorp t. z. t. worden over gebracht. Niet alleen voor het aan deze inrichting tewerk gestelde personeel, doch ook overigens is het zeker jammer dat deze industrie, welke ondanks de tijdsomstan digheden in tegenstelling tot andere be drijven steeds rendabel was en een groot afzetgebied heeft over heel ons land, niet voor onze gemeente behouden blijft. Aanrijding. ln de Pr Hendrikstraat ter hoogte van het St. Josephgestlcht kwam een perso nenauto. bestuurd door den heer R. In botsing met een rijtuig met daarvoor be spannen paard van den heer de W. uit Reeuwijk. De aanrijding werd veroorzaakt doordat het paard vermoedelijk plotseling bij het passeeren uitweek. Het rijtuig werd van voren belangrijk vernield, doch het paard en bestuurder kwamen er zonder letsel af. De schade wordt onderling ge regeld. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Nikolaas z. van P, S. van der Bijl en T. Verburg. De leerlingen der Chr. school brach ten voor de zending bijeen ruim f. 20. BODEGRAVEN. Feestavond aer O. L, School. Onder leiding van de Ouder-commissie Is aan ouders en leerlingen der Openbare School een uitnemend geslaagde feest avond aangeboden in Hotel van Rossum. De zaal was overvol. De voorzitter der com missie, de heer M. Hak, opende met harte lijke woorden van welkom en dank aan allen, die aan het organiseeren meewerk ten. Daarna volgde muziek door een groep leden van het Bod- Muziekgezelschap. Ver volgens sprak het hoofd der school de kinderen toe en wees hen op alles, wat zij voor hun ouders kunnen doen. Toen volgde het groote hoofdnummer: een spel dat door 30 kinderen van de school werd ge speeld en een uur duurde. Het was een kostelijke prestatie waarbij de kleintjes de ouderen verbaasden door hun mooie spel. Alles, van de décors tot de costuums en de grimeering was uitermate verzorgd en de kinderen speelden uitstekend. Okinoto de toovenaar, zelf een knaap verraste de aanwezigen door aardige staaltje van goo chelkunst. Het geheel was een succes voor de kleintjes, maar in het bijzonder voor 't hoofd der school, den heer A. Schuling, die hen tot zulk een prestatie had opgeleid. In de pauze werd de vergadering gast vrij onthaald op lekkernijen, terwijl de ouders zelfs mooie prijzen in den vorm van door de kinderen vervaardigde voor werpen wonnen. Nog volgde muziek en een half uurtje goochelen door den heer Schuling zeif, waarbij de aanwezigen 'beurtelings met open mond zaten toe te kijken, of te schateren van het lachen. Hartelijke woorden van dank werden tenslotte door den voorzitter gesproken aan het adres van hoofd en personeel der school, waarna alle kinderen bij het heen gaan nog een aardig geschenk ontvingen. Geslaagde Postduivententoonstelling. Alhier werd een uitnemend geslaagde postduivententoonstelling gehouden waar voor uit de geheele omgeving duiven tot een totaal van 224 stuks waren aangebo den. Keurmeester voor de doffers was de heer Boer uit Gouda, voor de duivlnnen de heer v- Daalen uit Haarlem. Het keuren nam geweldig veel tijd ln beslag, maar tenslotte konden de duiven, die in twaalf klassen waren verdeeld als volgt bekroond worden: Klasse 1: F. W. v. Staalduinen, Bodegra ven, J. v. Dijk Woerden, H. Bauer, Alphen. 2. W. v. Eijk, Alphen; Gebr, Overkamp, Bodegraven; H- Bauer, Alphen, 3. J. Wi- chen, Woerden; J. v. Dijk, Waddinxveen; D. van Wijngaarden. Bodegraven. 4. H. Bauer, Alphen; Postmus, Gouda; W. van Eijk. Alphen. 5. Postmus, Gouda; Bauer, Alphen; P. G Borger, Alphen. 6. F. W. van Staalduinen, H. Bauer, L. Wolswijk, Bode graven. 7. J. J. Hogenes, Alphen; G. Bie- rens, Woerden; W. Degenhard, Waddinx veen. 8- F. W. van Staalduinen; A. Veelen- turf. Bodegraven; J. Hogenes, Alphen. 9. A. Kaptein, Bodegraven; F. W. van Staal duinen; H. v. d. Valk Bouman, Linscho- ten; 10- T. Sterk, Bodegraven; H. S. Mensch Alphen; T. Sterk. 11. F. W. van Staaldui nen: H. S. Mensch; P Zeilstra, Bodegra ven; 12. T. Rietveld. Waddinxveen; W. F- van Staalduinen; G. Bierens, Woerden. De tentoonstelling mocht zich in een druk bezoek verheugen. De R.K. Ver. St. Elisabeth heeft een Nieuwjaarsbedeellng gedaan aan de ouden van dagen der R K. Parochie, "waarbij een 120-tal kleedlngstukken werden uitgereikt. HAZERSWOUDE. Paard doodgeslagen. Het paard van den molenaar M. in de Bentpolder, alhier, wist zich ln den stal los te maken en kwam naar bulten, juist toen de molen maalde. Het gevolg hiervan was dat een der wieken van den molen het dier zoodanig raakte, dat het dood. neerviel, hetgeen voor den eigénaar een groote schadepost beteekent. RECLAME- 6561 KOUDEKERK. De bus geplaatst op het Raadhuis ten bate van het burgerlijk armbestuur heeft over het jaar 1935 opgebracht f. 18.06'/i. In de Lagewaard geraakte een auto te water met een drietal Jongelui uit Nieuwerkerk a. d. IJsel. De oorzaak was, dat men met te groote snelheid reed en onbekend was met de situatie van den weg. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor; alleen materieele schade. Dezer dagen werd van Ged. Statefy goedgekeurd terugontvangen de ge meente-begrooting dienst 1936, welke zon der belastingverhooging sluitend kon worden gemaakt. NIEUWKOOP. Nu de spoorlijn is opgeheven worden de poststukken gebracht en gehaald per postauto. Dit geschiedt tweemaal daags en wel voorm. om 7 1/4 uur en des nam. om 6 uur. Des Zondags om 9 uur. Bij verzending moeten de stukken on geveer een kwartier te voren ten kan tore zijn. WADDINXVEEN. De heer Grootendorst jammerlijk verdronken. Gisteravond is de ongeveer 50-j. heer Grootendorst alhier in de naburige ge meente Reeuwijk per rijwiel te water ge reden en jammerlijk verdronken. De overledene was schilder, gehuwd en vader van 14 kinderen. Het zwembad alhier heeft een goed seizoen gehad in het afgeloopen jaar. Werd 1935 begonnen met een tekort van bijna f. 300, thans is dit geslonken tot f. 0.82Vi. Het zwembad is eigendom van de ge meente. doch wordt geëxploiteerd door het bestuur van de T.B.C.-vereeniging. De afd. Waddinxveen van „Volks onderwijs" kan terug zien op een zeer goed geslaagde avond. De volle zaal volgde met groote aandacht de rede van den heer KI. de Vries; 18 nieuwe leden gaven zich op. o WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Agnes Maria d. v. Th. Zwet sloot en A. M. van der Meer Helena Cornelia, d. v, A. C. van Santen en H. C. van Dijk. De meisjesver. „Het Mosterdzaadje" heeft in menig gezin blijdschap gebracht, door uitdeeling van de in het afgeloopen jaar vervaardigde kleedingstukken. Ook heeft zij hiervan een gedeelte verzonden aan het Petronellahospitaal te Solo. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Johannes, z. van Petrus Jansen en van Wilhelmina de Wit. Uit het door den Kerkeraad der Geref. Kerk alhier gestelde dubbeltal voor diaken, t.w. de heeren A. Graafland en A. Koster, ls bij stemming eerstgenoemde als zoodanig gekozen. Ter gelegenheid van het Nieuwejaar, is alhier, uitgaande van de bekende Nleuwpaars-commlssie, weder een uitdee ling van levensmiddelen gehouden onder on- en minvermogende ingezetenen Aan alle daarvoor in aanmerking komende ge zinnen werden bonnen uitgereikt voor brood, rijst, erwten en turf. Voor dit doel was op een Inteekenlljst, welke vooraf door de gemeente was rondgegaan, een som van f. 186 bijeengebracht. Door slechte werking van do. NIEREN kunt U last krijgen van 's nachts moeten opstaan, Zenuwachtigheid, Pijn in de Beenen, Duizeligheid, Verlies van Energie Krampen, Branding. Cyslex voorkomt minder goedo werking van de NIEREN en geeft, gegarandoerd, in 8 -dagen volledige voldoening, of U krijgt Uw geld terug. Neem Cystex, Uw apotheker of drogist heeft het. ZATERDAG 4 JANUARI 1936. Hilversum 1. 1875 M. VARA-uitzending 8.00: Gramofoonpl. 9.00: Orgelspel 9.50: Gramofoonpl 10.00: VPRG- morgenwijdlng 10.15' De Zonneklop pers en VARA-tooneel 12.00: Orvitro- pia- en gramofoanpl. 2.20: De Fliere fluiters en solist 3.05: Gramofoonpl. 3 30: Lezing 3.50: Gramofoonpl. 5.00: Esperanto 5.20: Gramofoonpl. 5.40: Lezing 6.00: Orgelspel 6.30: Die Wie lewaal en lezing 7.00: VRO. 8.00: Be richten 8.20: Gramofoonpl. 8.45: VARA-orkest en solist 9.50: Toespraak 10.00: Berichten 10.05: Krontjong orkest 10.35: Orgelspel 10.55: Dam- praatje 11.00: Orgelspel 11.1512.00: Gramofoonpl. Hilversum II. 301 M. KRO-uitzending 8.00—9.15 en 10.00: Gramofoonpl. 11.30 12.00: Godsd. halfuur 12.15: Gramo foonpl. 1 00: KRO-Boys 2.00: Voor de jeugd 2.30: Sport 3.00: Kinderuur 4.00: Gramofoonpl. en orkestconcert 6.20: Lezingen en gramofoonpl. 8.00: Berichten. Reportage. Gramofoonpl. 8.30: „Sta op de Bres" 8.35: Gavarl- eerd programma (Om 9.20 voordracht en om 10.30 berichten) 11.00—12.00: Gra- mofoonplaten. Droitwich, 1500 M. 11.20: BBC-Nor- thern orkest en solist 12.15: Gramo foonpl. 1.20: Commodore Grand orkest 2.25: Sport 4.05: Londensch Zigeu nerorkest en soliste 5.05: Het Crook- kwintet 5.35: Dansmuziek 6.20: Be richten 6.50: Sportpraatje 7.05: Welsh intermezzo 7.20 Wfllekend-pro- gramma 8.05: Militair orkest en solist 8.50: Geraldo's orkest en solisten 9.50: Berichten 10.20: BBC-Symphonie- orkest en solist 10.5512.20: Dansmu ziek en solisten. Radio-Paris, 1643 M. 7.20 en 8.20: Gramofoonpl. 11.20: Het Nationaal or kest 2.50: Gramofoonpl 4.20: Popu lair concert 5.50: Gramofoonpl.8.20: Zang 9.05: Opera-uitzending 11 05 12.35: Dansmuziek en populair concert. Keulen, 456 M. 5.50: Orkestconcert 10.50: Omroepkwintet en solisten 11.20: Populair concert 1.35: Gramo foonpl 3.20: Omroeporkest en solisten 5.50: Concert 620: Omroeptrio 7.30: Omroepkleinorkest 9.5511.20: Vroolijk concert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20; Constantln-orkest 1.302.20: Gramo foonpl. 3.20: Concert 5.05: Gramo foonpl. 5.20: Populair concert 6.20: Operamuziek 7.20: Dansmuziek 8.20: Gramofoonpl. 8.35: Radiotoor.eel 9.20: Symphonieconcert10.30: Dansmu ziek 11.2012.20: Gramofoonpl. 484 M.: 12.20: Gramofoonpl. 1.30: Constan tln-orkest 2.20: Gramofoonpl. 3.20: Kamermuziek 4.20: Dansmuziek 5.35: Kamermuziek 6.50: Dansmuziek 7.20: Pianorecital 7.40: Gramofoonpl. 8.20: Symphonieorkest 9.20: Hoorspel 9.30: Gramofoonpl. 10.30 dito 11.2012.20; Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30: Dansmuziek m. m. v. orkesten en solisten 9.20: Berichten 9.50: Zang en piano 10.05: Weerbericht 10.20—12.15: Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V, RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 4 Jan. 1936. lste programma: lederen dag van 824 uur: AVRO.. VARA enz. 2de programma: lederen dag van 824 uur: KRO., NCRV. enz. 3e programma: 8.05: Parijs Radio 9.05: Keulen Pl.m. 13.15: Brussel VI. 14.20: Luxemburg 15.20; Keulen 17.20 Brussel VI. 17.35: Berlijn 19-05: Brus sel Fr. 19.20: Berlijn 21.05: Parijs Radio 23.05: Weenen of diversen. 4e programma: 8.00: Brussel VI. 10.35 London Reg. 11.35: Droitwich 14.20 London Reg 16.05: Droitwich 18.20 Diversen 18.50: London Reg. 20.05 Droitwich 21.50: London Reg. Wijzigingen voorbehouden. 21. De heks verdween met snelle vaart, en werd door Thijs en Paddekwist met veel verbazing na-gestaard. „Nou, nou," zei Thijs, „die gaat maar weg zonder zelfs te groeten! Het is een heel kwaadaardig mensch, en haar alléén in 't donker te ontmoeten is 't laatste wat ik wensch." Intusschen gingen alle mannetjes weer snel naar binnen. „Ja, ja", zei Paddekwist, „maar zeg mij eens; wat moeten wij daartegen gaan beginnen? Wij moeten nu een plan verzinnen om 't prinsje Aribout en al die and'ren te bevrijden; dat zou mij zeer verblijden. 3 2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7