LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 3 Januari 1936 LAND- EN TUINBOUW. RECHTZAKEN. KERK- EN SCH00LNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. DE REGEERING EN DE PLUIMVEE HOUDERIJ. De kwestie van de restitutie der graanrechten. Reeds geruimen tijd dringt de pluim veehouderij er op aan. dat de pluimvee houders uit het Landbouwcrisisfonds restitutie zullen ontvangen voor de graan rechten. geheven op de granen, die als pluimveevoeder worden verbruikt. Ge meend wordt, dat deze maatregel den eeonomischen toestand van de pluimvee houderij aanzienlijk zal verbeteren. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, staat de Minister van Landbouw en Vis- seherij op het standpunt, dat de gevraagde restitutie van graanrechten op binnen- landsche eieren geen aanbeveling ver dient. Verschillende overwegingen hebben hem hiertoe geleid. Op dit oogenblik wordt den eieren, die worden uitgevoerd, reeds restitutie van graanrechten ver leend. waardoor voor de exporteurs een sterke drang tot uitvoer aanwezig is. De prijs van de eieren, die worden uitgevoerd, trekt den eierprijs op de binnenlandsche markt op. Deze prijsverhoogende Invloed vermindert sterk, indien restitutie op alle eieren wordt verleend en de bijzondere drang tot uitvoer, die thans aanwezig ls. wegvalt. Aangenomen moet worden, dat daardoor de eierprijs op de binnenland sche markt zal inzakken, waardoor het voordeel van de restitutie van graanrech ten, althans gedeeltelijk, illusoir wordt. Al leen wanneer dit mechanisme door invoer- belemmeringen van het buitenland niet meer zou werken, zou het vraagstuk van de restitutie van graanrechten opnieuw moeten worden bekeken. En ander bezwaar is. dat de restitutie het Landbouwcrisisfonds ondragelijke las ten oplegt. Er zou daarvoor een bedrag van ongeveer tien millioen gulden noodig zijn. Deze uitgave is onmogelijk te vinden door verlaging van den steun op andere pro ducten. vooral niet nu de tarweprijs op nieuw zal worden verlaagd. De eenige mogelijkheid zou dus zijn om de schroef der heffingen weer veel sterker aan te draaien, hetgeen zeker geen aanbeveling verdient. Doet de Regeering dan niets voor de pluimveehouderij? Het wordt wel beweerd, maar ten onrechte. In het oog moet wor den gehouden, dat de goed beheerde land bouwbedrijven, die zich bijzonder leenen tot de pluimveehouderij dit jaar op het pluimvee geen verlies hebben geleden. Van welk ander product in den land bouw. en veeteelt kan dit worden opge merkt. wanneer men den steun wegdenkt? Vermoedelijk van geen enkel Bovendien doet de Regeering het mogelijke om den export van eieren in het bijzonder naar Duitschland en Engeland in stand te houden. Om dit te bereiken moeten de Ne- derlandsche gedelegeerden bij de onder handelingen met die landen dikwijls concessies doen ten nadeele van andere bedrijfstakken, maar ten voordeele van de pluimveehouderij. Ook geldelijk wordt de pluimveehouderij geholpen. De Minister van Landbouw en Vlsscherij heeft in het Landbouwcrisis fonds een bedrag van ongeveer twee mil lioen gulden ten behoeve van de pluimvee houderij gereserveerd. Dit bedrag zal zoo noodig tot steun van den prijs van het product worden aangewend. Zoo kan men zich indenken, dat eieren uit de markt worden genomen, om een noodlottige prijsdaling te voorkomen. Wat hier ten aanzien van de pluimveehouderij is opge merkt, geldt voor een groot deel ook voor de eendenhouderlj. De Minister overweegt wat hij bok voor dezen bedrijfstak kan doen. Uit het bovenstaande blijkt, dat de Minister, ook al zal hij niet tot recht- streeksche restitutie van graanrechten overgaan, toch de belangen van de pluim veehouderij en de eendenhouderij waar mogelijk behartigt. DE LANDBOUW IN DE HAARLEMMER - MEER. Omtrent de in Haarlemmermeer in 1935 met de verschillende gewassen beteelde oppervlakte en de geschatte opbrengst per H.A.. werden ons van betrouwbare zijde de volgende gegevens verstrekt: To- tatle oppervlakte der gemeente 18.525 H.A., waarvan: bouwland 14.121 H.A.: blijvend grasland (wei- en hooiland! 1400 H.A.: particuliere tuinen, waarvan de opbrengst hoofdzakelijk dient voor eigen gebruik 190 H.A.; warmoezerijgronden voor den handel 325 H.A.; oppervlakte gebruikt voor de teelt van tuinbouwzaden 15 H.A;. op pervlakte in gebruik voor de teelt van ooft, geheel of grootendeels bestemd voor den verkoop 28 HA.; boomkweekerljen 3 HA.; bloemkweekerijen 130 HA.; bloem- bollengrond 250 H.A.: bosch 3 H.A.; dijken en bermen 560 HA.: vergraven grond 15 HA.; veld- en spoorwegen 525 H.A.; on belastbare eigendommen 610 H.A.; erven van gebouwen en lustplaatsen 350 H.A. Granen: Wintertarwe 4575 H.A., opbr. 40 HL. per H.A.; Zomertarwe 90 H.A., opbr. 36 H.L.; Rogge 425 H.A., opbr. 35 H L; Wintergerst 117 H.A opbr. 40 HX.: Zo- mergerst 705 H.A.. opbr. 42 H.L.; Haver 970 H.A., opbr. 70 H.L., totaal granen 6882 H.A. Peulvruchten: Veldboonen 250 H.A., op brengst 45 H.L.: Erwten 1760 H.A.. opbr. 35 H.L.: Bruine en witte boonen 30 H.A.. opbr. 30 HL., totaal peulvruchten 2040 H.A. Handclsgewassen: Koolzaad 40 H.A., opbr. 20 H.L.; Bruin mosterdzaad 4 H.A.. opbr. 12 H.L.; Geel mosterdzaad 8 H.A opbr. 20 H.L.; Karwijzaad (oogst 19351 690 H.A.. opbr. 15 H.L.: Blauwmaanzaad 15 HA., opbr. 1000 K.G./12 H.L.: Vlas 225 H.A.. opbr. 24 H.L.; andere handelsgewas sen, zooals roode en witte kool; tuinkers, tuin- en spercieboonen, sla enz 85 H.A., totaal handelsgewassen 1154 H.A. Land- en tuinbouwzaden: Suikerbieten zaad 5 H.A.; Spinaziezaad 178 HA.; Knol- en raapzaad 14 H.A.; Radijszaad 18 H.A.; BELEEDIGING VAN STAAT EN REGEERING. Voorzitter en secretaris van Dageraad- afdeeling voor den rechter. Gisteren hebben voor de Haarlemsche rechtbank terechtgestaan de voorzitter en de secretaris van de Vrijdenkers Vereeni- ging „De Dageraad" te Wormerveer, ter zake overtreding van het nieuwe artikel 137 bis van het Wetboek van Strafrecht- In opdracht van de Vereeniging heeft eenigen tijd geleden een man door Wor merveer geloopen met een bord, welks opschrift beleedigend wordt geacht voor den staat en de regeering. Deze man is tot een week hechtenis veroordeeld en naar aanleiding daarvan had de Vereeniging een pamflet verspreid, waarin het op schrift van het bord werd herhaald en te vens op beleedlgende wijze critiek op deze veroordeeling werd uitgeoefend. De verdachten zeiden niet de bedoeling gehad te hebben den staat te beleedigen. De Officier van Justitie merkte op, dat het aanhalen van strafbare uitlatingen thans ook strafbaar is gesteld en eischte tegen ieder der verdachten een maand ge vangenisstraf. Uitspraak 16 Januari. o OPRUIING. Schrijver in „Zwart Front" veroordeeld. De rechtbank te Breda veroordeelde gis teren den 35-jarigen E. van W. uit Am sterdam, die in „Zwart Front", weekblad van het Nederlandsche volksfascisme, van 6 Juni 1935 een opruiend artikel had ge schreven tot f. 100boete subs. 50 dagen hechtenis Het O M. had zes weken gevan genisstraf geëischt. o PROCES TEGEN VOLK EN VADERLAND REDACTEUREN. Officier van Justitie in hooger beroep. Naar wij vernemen, zegt de „Tel." zal het proces tegen de Volk en Vaderlandredac teuren voor het Hof te Amsterdam wor den gebracht. De officier van justitie te Utrecht, mr. A. N. Fabius, heeft namelijk appèl aangeteekend tegen het vonnis, dat de meervoudige kamer der arrondisse mentsrechtbank te Utrecht in het Vova- proces gewezen heeft. andere land- en tuinbouwzaden, zooals koolrapen, boerenkool, wortelen enz., 22 H.A.. totaal land- en tuinbouwzaden 237 H.A. Knol- en bolgewassen als hoofdgewas geteeld: Consumptie-aardappelen 675 H.A., opbr. 370 H.L.; Suikerbleten 1750 H.A., opbr. 38.000,K.G.; Mangelwortels en voe derbieten 260 H.A.; Koolrapen en knollen 12 H.A,; Witlof 75 H.A., opbr. 25.000 K.G andere knol- en wortelgewassen, zooals sjalotten, kroten enz. 103 H.A.. totaal knol-, wortel- en bolgewassen 2879 H.A. Groenvoedergewassen als hoofdgewas ge teeld: Roode Klaver 340 HA., opbr. 3500 K.G.; Mengklaver 3 H.A., opbr. 3500 K.G.; Lucerne 16 H.A.; Kunstweiden 540 H.A., opbr. 3500 K.G.; andere groenvoederge wassen (groene maïs 10 H.A.); totaal groenvoedergewassen 909 H.A. Brakland: 20 H.A. ongebruikt. Totaal bouwland 14.121 H.A.. opbrengst hooiland lste snede per HA. 3200 K.G. o CHR. BOEREN- EN TUINDERSBOND. Wijziging steunpolitiek en verlaging richtprijs tarwe. De Chr. Boeren- en Tuindersbond heeft zich in verband met de door den Minister van Landbouw en Vlsscherij. zonder eenig overleg met de organisaties, genomen be sluiten Inzake wijziging in de tot nu toe gevoerde crisispolitiek en de verlaging van den richtprijs van de tarwe voor oogst 1936 tot de beide andere centrale land bouworganisaties gewend om de houding der gezamenlijke organisaties nader te bepalen. o VERSLAG DER NED. SIERTEELT CENTRALE. De afkoop van het surplus bloembollen uit den ooogst 1934 besomde f. 1.450.292.52; dat bedrag is door of vanwege het Rijk aan de kweekers betaald. Zij ontvingen het niet zonder meer, zij moesten het zelf opbren gen. Het incasseeren van de verschuldigde heffing voor den afkoop van dit surplus, de roebelasting van het plantjaar 1934-1935 en de exportheffing 1934, ging stroef, wat blijkt uit het volgende. Door de Nederlandsche Sierteelt Cen trale moest geïnd worden aan omslaghef fing voor het afgekocht surplus, roebe lasting en leges f. 1.658.718.95, exporthef fing '34 f. 414.886.96, in totaal f. 2.073.605.91. Hiervan is gecompenseerd met verschuldig de bedragen f. 890.528.23. zoodat per saldo contant te innen bleef f. 1.183.077.68. Op 30 Sept. 1935 was daarvan geïnd f. 742.095.39, en geregeld met accepten, cessies enz. f. 89.142.36, zoodat nog niet geregeld was f. 351.839.93. Hoewel niet ontkend wordt, aldus het verslag over Juli, Augustus en September 1935 van de Landbouwcrisismaatregelen, dat het incasseeren van het restant veel moeilijkheden zal opleveren, zal de bepa ling dat geen nieuwe teeltvergunningen worden uitgereikt aan hen, die niet aan hun verplichtingen tegenover de Neder landsche Sierteelt Centrale hebben vol daan, hopelijk de inning van het bedrag bevorderen Controle is gehouden bij wijze van steek proef op het handhaven van de minimum exportprijzen. Ongeveer 200 rapporten zijn ontvangen over onregelmatigheden. Tot op 30 September 1935 waren bij de Crisis- Tuchtrechtspraak aanhangig 190 gevallen van te veel bloembollenteling in 1934-1935 tegen 392 gevallen in het jaar daarvoor. In 1934 zijn 20 exporteurs tuchtrechtelijk vervolgd, tegen 37 in 1935. Ter zake van bloembollen telen door niet- aangeslotenen in 1934-1935 zijn ongeveer 650 overtredingen aangegeven. PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 5 JANUARI. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur. ds. Bieshaar- Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 2 en 6 uur, leesdienst. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur. ds. Jacobs Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds Petersen. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur, ds. Hoenderdaal. Chr- Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur. prof. de Bruin van Apeldoorn. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 6 uur, leesdienst. BOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. A- J. Eijkman van Zoeterwoude. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. van Baaien van Broek-op-Langendijk. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv- Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Meijering. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk; Voorm. half tien en nam- half zeven. ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer J. de Groot van Leiden; nam. half zeven, ds. Th. G- Tonnon van Vlaardlngen. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Dijk. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven. ds. A J. van Wijngaarden Geref. Kerk: Voorm. half tien. ds. Speel man van Nieuwveen; nam. half zeven, leesdienst. Remonstr Kerk: Voorm. 10 uur, ds. L. W. van Wijngaarden- NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk; Voorm. half tien ds. Groot Enzerink, van Leiden; nam. half drie, ds. Bouman. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half drie, ds. Smilde Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 3 uur, leesdienst. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Noort. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur, ds Jan sen Schoonhoven. Pauluskerk: Voorm. J0 uur, prof. dr. H. M. van Nes van Leiden; nam. 5 uur, ds. Jansen "Schoonhoven. .•('til. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Voorm- 10 en nam. 5 uur, ds. Krijjtamp, Geref. Kerk; Voorm. half tien en nam. 5 uur, de heer Vejtkamp, cand. te Katwijk. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam- 5 uur, leesdienst.' Pinkstergemeente: Heden nam. 8 uur, paster van der Woude van Rotterdam; Zondag voorm. 10.15 uur en nam. half acht dienst. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam- half zeven, de heer Heijmans van Leiden. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien. lees dienst; nam. 6 uur, ds. W. Vroeg-in-de- Weij van Zegveld. Geref. Kerk: Voorm- 10 en nam. 6 uur, ds. Smidt. Chr. Afg. Gem.: Voorm. half tien en nam. 6 uur, leesdienst. SRMOND Ned. Herv. Kerk; Voorm. 10 en nam- 6 u., ds. de Bel. WASSENAAR. Ned. Herv. Gem.: geen opgave ontvangen WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Heemskerk van Ter Aar; nam. half zeven, ds- van Dijk van Rljnsaterwoude. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, afscheid van ds. Nauta. Ned. Prot. Bond: Nam. 7 uur, ds. R. C. de Lange van Aalsmeer. ZOETERWOUDE. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. de heer ten Hoove van Leiden. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. de Bruin van Alphen: nam. half zeven, ds. Kliisener van Bodegraven. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Zwaan Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart voor tien, ds. F. van Leeuwen van Amsterdam. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Barneveld, E. E. de Looze te Den Ham (O.). Bedankt: Voor Breskens, J. J. Hietkamp te Serooskerke (Z.l. GEREF. KERKEN. Tweetallen te Groningen (2 vacaturen): H. W. H. v. Andel te Rotterdam-Z. en M. B. v. 't Veer te Zevenbergen; P. D. Kuiper te Sassenheim en P. v. Strlen te Haarlemmermeer. Beroepen: Te Hijken (Dr.) B. Timmer, cand. te Goes. VRIJE EVANG. GEM. Aangenomen: Naar Groningen, A. M. Berkhoff te Bilthoven (laatstelijk Chr. Ger. pred,). DE LOONBIJSLAGREGELING VOOR HET BLOEMBOLLENBEDRIJF 1936. In de Inspectie Noordwijk. De navolgende loonbttslagregeling zal gedurende 1936 voor alle gemeenten in de inspectie Noordwijk gelden: le. De bilslag van de Overheid wordt gegeven in het loonbedrag dat in een bloembollenbedrijf wordt uitbetaald boven een voor elk bedriif afzonderlijk vast te stellen minimum-loonbedrag. De bijslag van de Overheid bedraagt 50 'la van het geen aan loon wordt uitgekeerd boven het genoemde minimum-loonbedrag. De Rijks inspectie voor de Werkverschaffing te Noordwijk stelt voor elke gemeente het minimum-loonbedrag vast. 2e. Voor de vaststelling van het onder 1 genoemde minimum-loonbedrag dient de plaatselijke commissie waarvan de samen stelling hierna in bijzonderheden wordt geregeld, via het College van B. en W. een voorstel bij genoemde Rijksinspectie in. De plaatselijke commissie stelt, zoowel aan de hand van het z.g. teeltplan 1936 dat door de bloembollenkweekers, die tot de bijslag- regeling wenschen toe te treden bil B. en W moet worden ingezonden, als over de werkelijk in het boekjaar 1935 uitbetaalde loonen vast. welk minimum-loonbedrag in het desbetreffende bedrijf in het boekjaar 1936 als minimum zal moeten worden ver- loond. alvorens de loonbeslagregellng in werking treedt. Bij de vaststelling van dit minimum-loonbedrag moet met alle ge wassen die in het desbetreffende bedrijf worden geteeld, alsmede met alle overige factoren als export, enz. worden rekening gehouden Het aldus vastgestelde mini mum-loonbedrag voor 1936 wordt aan de hand van het teeltplan en overige gege vens gesplitst voor de perioden: 29 Dec. 1935 t.m. 29 Febr. 1936. 1 Maart 1936 t.m. 30 Mei 1936. 31 Mei 1936 t.m. 1 Aug. 1936. 2 Aug. 1936 t.m. 31 Oct. 1936. 1 Nov. 1936 t.m. 26 Dec. 1936. Indien in den loop van het jaar wijzi ging komt in het teeltplan. of in het be treffende bedrijf andere belangrijke wijzi gingen plaats vinden, dient het vastge stelde minimum-loonbedrag met de ge wijzigde omstandigheden in overeenstem ming te worden gebracht. De plaatselijke commissie doet alsdan via B. en W. aan de Rijksinspectie voor de Werkverschaffing te Noordwijk een voorstel. 3e. Door de plaatselijke commissie wordt bij de vaststelling van het minimum-loon bedrag uitgegaan van het ter plaatse al gemeen geldende loon. Indien het loon van Inwonend manne lijk en/of vrouwelijk personeel gedeeltelijk in natura wordt uitgekeerd (b.v. met den kost) wordt hiermede rekenlne gehouden. Elk geval wordt overigens op zich zelf be oordeeld. 4e. Het loon voor alle werkzaamheden in het bedrijf kan in de berekening van het uit te keeren loon worden opgenomen. Uitgezonderd is echter het loon. uitbetaald aan gezinsleden het loon uitgekeerd voor administratief werk en aan dienstboden en/of vrouwen die huiselijke werkzaam heden verrichten em.het loon uitbetaald voor het verrichten van overwerk en alle loonen uitbetaald aan niet in het bedrijf opgenomen personen als smeden, bouw vakarbeiders loonploegers en fraisers. enz. In geval van twijfel beslist na overleg met B. en W. en gehoord de plaatselijke commissie, de Rijksinspectie voor de werk verschaffing. De 50 'la bijslag van de Overheid, die dus gegeven wordt in het loon. dat wordt uitbetaald boven het verplichte minimum loonbedrag genoemd onder 1 komt. over eenkomstig de regelen van het Werkloos- heidssubsidiefonds voor gemeenschappe lijke rekening van het fonds en de ge meente. zoo althans de gemeente voor subsidie van dat fonds in aanmerking komt 5e. Toeslag kan alleen worden gegeven op het loon uitbetaald aan arbeiders die, zoo zü niet in het bedrijf waren opgeno men. voor hulp ingevolge de regelen voor werkverschaffing en/of steunverleening in aanmerking zouden komen. De Inspecteur voor de Werkverschaffing stelt aan de hand van de in te zenden bekende aan vraagformulieren vast. of het loon van den desbetreffenden arbeider in de loonbljslag- recellng mag worden opgenomen. 6e. De bedrijfsleider mag het loon dat aan de onder 5e bedoelde arbeiders wordt uitbetaald, eerst voor den bijslag in aan merking brengen, indien door den Inspec teur het desbetreffende aanvraagformulier is goedgekeurd 7e. De bedrijfsleider die voor bijslag in aanmerking wenscht te komen, dient aan B. en W. een aanvrage daartoe met op gave van verschillende gegevens, te doen toekomen. 8e. Indien voor een bepaald bedritf de biislagregelinz van kracht is verklaard, moet de bedrijfsleider wekelijks aan het gemeentebestuur een nominatieven loon- staat inzenden welke de betrokken aT- beiders voor ontvangst dienen te hebben geteekend De desbetreffende formulieren, waarvan de redactie door de inspectie kan worden medegedeeld worden door B. en W. kosteloos ter beschikking gesteld. 9e. De afrekening met hen die tot de regeling zijn toegetreden heeft plaats na afloop van elk der 5 tijdvakken onder 2 aangegeven. Indien in een voorgaande periode minder is verloond. dan het voor die periode vastgestelde minimum-loon bedrag wordt het te weinig vertoonde bij de volgende periode verrekend. 10e. De plaatselijke commissie dient te zijn samengesteld uit een vertegenwoor digen van het gemeentebestuur, één van de werknemers- en één van de werk gevers-organisaties ter plaatse. Deze com missie werkt met het Gemeentebestuur en de Inspectie samen voor het uitoefenen van contröle en verder tot het verrichten van alle werkzaamheden, welke noodig zijn om een behoorlijken gang van zaken te verzekeren. AALSMEER. Groote teruggang aan de Veilingen. Blijkens de voorloopig opgemaakte cij fers van den omzet aan de beide veilingen in deze gemeente is 1935 voor de bloemis ten al een zeer ongunstig jaar geweest. Aan de Centrale Veiling is de omzet, ver geleken met 1934, met pl.m. f. 200.000 te- ruggeloopen en aan ..Bloemenlust" met pl.m. f. 300.000, tezamen dus een half mil lioen gulden. In 1934 werd door beide vel lingen een bedrag omgezet van ongeveer 4'/j millioen gulden. HEDEN: Stadszaal: Vadertje Langbeenclub „Rob bedoes". 8 uur nam. Noordwijk aan Zee; (zaal Krau) spr. J. M. Voorhoeve, 8 uur nam. Zondag. Jeruël. Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6(/j uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrie tot halfvler Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags Inst e Praeventleve Ge neeskunde i'onsul'.atlebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam DAGELIJKS. LakenhalSchilderijententoonstelling, Charley Toorop (tot 12 Jan.) Geopend 10 tot 4 uur, 's Zondags tot 4 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam. .Xichte Cavallerle". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „De KrlbbebijteT". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Duivels der lucht". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. nrn. „Varlëté". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/> uur. Zondag nam. 2 uur, 4V> uur en 8 u. 15. Roxy-Theater, Haart, str., 7 uur nam. „Oordeel des Levens". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Donderdag 2 tot en met Zondag 5 Januari 1936 waargenomen door de apotheken J. C. Pelle. Kort Rapen burg 12 Telef. 594 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, Telef. 85. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door apotheek C. van Zijp, Wllhelmlnapark 8, Telef. 274. Inbraak. Bij de familie P., aan de Kanaalstraat alhier, heeft men zich gedurende den nacht, door het forceeren van een raam, toegang tot het kantoor veiscnarv.-De dieven zijn blijkbaar gestoord, althans er werd niets vermist. Zij hebben de woning door de voordeur, welke des morgens openstond, weer verlaten. De politie stelde ter plaatse een onderzoek in. Wiel van vrachtwagen. Op den Aalsmeerderdijk reed een gela den 10-tons vrachtwagen, afkomstig uit Heerde en getrokken door een truck, toen een der wielen van den wagen afliep. Ge lukkig reed men kalm en kon het gerij dadelijk tot stilstand worden gebracht. Aan reparatie bleek echter niet te denken en zoo stond de vrachtwagen den anderen dag nog midden op den drukken weg. Het autoverkeer kon er zeer voorzichtig langs geleld worden. o HAARLEMMERMEER. Het Spoorwegstation. Het station der Ned. Spoorwegen te Hoofddorp met het nog in dienst zijnde personeel zal voor de regeling van het goederenvervoer en verschillende andere zaken voorloopig nog gehandhaafd blij ven. Overplaatsingen bij de Spoorwegen. De hieronder genoemde machinisten en beambten bij de Nederlandsche Spoor wegen zijn van Haarlemmermeer naar elders overgeplaatst: H. van Vliet van Hoofddorp naar Heerlen; G. Bekker van Hoofddorp naar Rotterdam; J. P. Juste- ma van Hoofddorp naar Kesteren; J. Pouw van Vijfhuizen naar Amsterdam; S. v. d Helde van Vijfhuizen naar Aalsmeer- Oost; F. Dlellssen van Hoofddorp naar 's-Gravenhage; A. v. d. Vegt van Hoofd dorp naar Amsterdam; N. M. Koper van Hoofddorp naar Zwolle; J. Joosse van Hoofddorp naar Amsterdam; J. Stroom- berg van Hoofddorp naar Zwolle; H. W. Scherpenhuizen van Hoofddorp naar Eindhoven; J. Borreman van Hoofddorp naar Rotterdam. Op de te Hoofddorp en Nieuwvennep in het af geloopen jaar gehouden eier- veilingen bedroeg de aanvoer resp. 600.000 en 612.000 stuks, terwijl op de ln 1935 te Hoofddorp gehouden aardappelvelllngen 675.350 K.G. werd aangevoerd. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer W Egging Jzn., rekenplichtig ambtenaar ter Provinciale Griffie van Noordholland te Haarlem is bevorderd tot hoofdcom mies. Op den Ringdijk nabij Aalsmeer werd een wielrijder, de heer P. door een pas- seerende personen-auto aangereden Hij sloeg tegen den grond en werd zoodanig gewond, dat geneeskundige hulp moest worden Ingeroepen. Het rijwiel werd na genoeg geheel vernield. HILLEGOM. Benoemd in commissie 1936, belast met het afnemen van de examens ter ver- kiljglng van een diploma als stuu-man aan boord van koopvaardijschepen en voor de scheepvaart de heer J. Schuurman, oud- gezagvoerder ter koopvaardij alhier. 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6