.DEUIflfiG" Dat zegt alles voor Uil GELUKKIG NIEUWJAAR 126 LEIDSCH DAGBLAD - Zevende Blad Dinsdag 31 December 1935 Donderd.2 Jan. 'smorg.9u, InventaHS OprililTlinQ in tlAHURKTURfNHUfr h»i str. hel Zal Uw Auto in 1936 ook een Nash wezen I Zijlpoort Garage A. C. MEESTER, Haven 1—3a, Telef. 67 Tevens ruime stalling Billijke prijzen „VOOR ALLEN" P. VAN ROOIJEN Fa. D. WASSENAAR Melkinrichting „De Hoop' Gelokki" Nieuwjaar loopen bij een auto-ongeval, hield hy een langdurige rede faalde. Na hem kwam een ministerie Boulsson, doch dit werd terstond met 2 stemmen in de minderheid gebracht. Laval nam de teugels over en heeft zich weten te handhaven, al heeft hij, vooral tegen het eind van het jaar eenige malen zich met hand en tand moe ten verdedigen tegen den stormloop van links, waar socialisten en communisten zich dn een front hebben vereenlgd, waarby de winst, zooals te voorzien was, speciaal aan de zyde der communisten Is. Ten gunste van Laval werkte echter het feit, dat links er weinig voor voelde om het bewind over te nemen, nu begin van het komende jaar Kamer-verkiezingen voor de deur staan. Dat heeft hem aan het roer doen biyven, trots de groote en felle critlek van rechts en links. Officieel heeten de strijdhonden der uiterste partijen ontbonden, doch in hoeverre dit strookt met de werkeiykheid zal nog nader moeten biyken. Evenmin dui delijk ls nog de beteekenis van het af treden van Herriot als leider der radicaal- socialistische party. Engeland. Met groote liefde ls het zil veren regeeringsjubileum van Koning George gevierd. Duideiyk is daarby nog eens aan den dag getreden, welk een vaste plaats het Britsche koningshuis inneemt In het staatsbestel! Het deelnemen van het volk in de persooniyke aangelegen heden van het Koningshuis, als by het huwelyk van den hertog van Gloucester, bevestigt dit. In de regeering hadden belangryke wis selingen plaats. Voor Mc Donald werd de taak van leider te zwaar en hy droeg deze over aan Baldwin, die echter het natio nale karakter der regeering handhaafde, hoewel zyn party, de conservatieven alleen over meer dan voldoende meerderheid be schikte. Dit bleef ook zoo na de vry onver wacht gehouden nieuwe verkiezingen voor het Lagerhuis, waarby Baldwin, al werd zyn meerderheid kleiner, zooals moeiiyk anders te verwachten was geweest, niette min over meer dan voldoende aanhang bleef beschikken. Zou in Engeland het evenredige kiesstelsel bestaan, dan zou ook daar te lande geen party over een meer derheid hebben beschikt! Op belangryke posten bracht Baldwin wyziging aan in zijn kabinet, waarvan het nationale karakter echter werd gehand haafd. geiyk reeds gezegd, waardoor in de gevolgde politiek geen Wijziging van betee kenis plaats vond. Sir John Simon ging o a. van bulten!. zaken naar binnenl. zaken en werd opgevolgd door Hoare. Er was een zekere opleving in het economische leven merkbaar, doch de werkloosheid bUjft nog van beteekenis. zoo rond de twee millioen. Met de Dominions biyft de verstandhou ding goéd. De Indische wet ls aangenomen, doch heeft nog niet die bevrediging ge schonken, die ervan verwacht werd. Lang zaam maar zeker gaat het den weg op van het verleenen van den dominion-status aan het grootste Engelsche koloniale gebied! Ook met Egypte zal een nieuwe regeling binnen afzienbaren tyd nooddg zyn, wil Engeland daar niet in de grootste moei- lykheden komen. Engeland heeft echter steeds tydig weten in te grypeh. zoodat dit ook in deze gevallen wel zoo zal zijn. Bij het scheiden van het Jaar heeft het prestige van den premier een veer moeten laten door de crisis rond het Afrikaansche conflict, dat minister sir Samuel Hoare tot aftreden noopte. In hoeverre Baldwin er ln zal slagen zyn reputatie te herstellen! zal moeten worden afgewacht. Als zijn opvol ger wordt algemeen, zoo noodig, Neville Chamberlain genoemd. De Welsche toovenaar, Lloyd George, is met groote plannen ln de practische poli tiek teruggekeerd, doch veel succes heeft hy niet kunnen boeken. Afgetreden ls de leider der Labour-party in het Lagerhuis, Lansbury, die zich niet vereenigen kon met de sanctie-politiek van zyn party. Hy ls vervangen door majoor Attlee. Spanje. Sinds de stichting der repu bliek ls het Spaansche land nog nimmer tot rust gekomen. De uitzonderingstoestand ls dientengevolge nog niet volledig opge heven. Crisis is op crisis in de regeering gevolgd, doch Lerroux bleef telkens aan als premier, tot hy tengevolge van compro- mitteerende malversaties van enkele zijner radicale party genooten het veld moest ruimen. Chapaprieta volgde hem op, doch kon het ook niet lang volhouden. Vallada- res heeft nu een minderheidsregeering ge vormd, die biykbaar slechts de zaken zal gaande houden tot de stembus zal hebben gesproken. Staatspresident Zamora heeft het weinig benynenswaardig Portugal bood het beeld van altyd: in afwachting van rebellies, die echter dit jaar van weinig beteekenis bleven. Midden-Europa. Voor ons werelddeel blijft dit een der grootste factoren. Oosten rijk handhaaft krachtig zyn zelfstandig heid en de regeering Schuschnigg-Star- hemberg garandeert, dat de Dultsche An schluss voor goed van de baan is. Starhem- berg's macht is aa/nzieniyk gestegen en het is de vraag of de vice-kanseller feiteiyk niet de gansche situatie beheerscht. Schuschnig zelf ontkwam ternauwernood aan den dood by een ernstig auto-ongeval, waarby zyn echtgenoote het leven verloor. De droeve Dolfuss-affaire vond haar einde door de veroordeeling van Rintelen tot le venslang. Financieel is er met den steun van den Volkenbond, doch vooral van Ita lië, veel verbeterd, hoewel ook daar de cri sis zich nog doet gevoelen evenals in Hon garije, waar Goemboes aan het bewind wist te biyven, zy het ten koste van een wyzi ging in zyn kabinet. Voor beide landen der vroegere Donau-monarchie treedt de kwestie van herstel van het keizer-koning- schap steeds meer naar voren, doch de na- drukkeiyke verklaring der Kleine Entente, dat herstel beslist oorlog zou beteekenen, verhindert den terugkeer van prins Otto van Habsburg althans in Oostenryk, waar de Habsburgwetten, waarby den Habsbur- gers het verbiyf ln Oostenryk werd verbo den, reeds zyn opgeheven. In Hongarye zijn er pretendenten naast prins Otto. Tsjecho-Slowakije beleefde het afscheid van zijn president Masaryk. 86 Jaar oud, meende de stichter der republiek elndehjk zyn tyd van gaan gekomen. Als hulde voor al zyn werk voor zyn vaderland werd hem de titel „president-bevryder" verleend. Als opvolger werd gekozen zyn rechterhand en minister van buitenl. zaken sinds 1919 dr. BenesJ. Dit waarborgt een voortzetting van Masaryk's gematigde politiek. De pre mier Malypetr werd vervangen door Hodza. Bezorgdheid blijft nog altyd de kwestie der Poolsche minderheden bieden, doch er zyn symptomen, die op verbetering wyzen. Polen. Een geduchte slag was hetover- ïyden van Polen's ongekroonden heerscher maarschalk Pilsudski. die vanaf de instel ling der vrye republiek de macht in han den heeft gehad. Met groote plechtigheid ls zyn stoffeiyk overschot bygezet by de Volkshelden van Polen. Pilsudski heeft een leege plaats achtergelaten, die nog niet is ingenomen. Of de regeering Slawek-Beck wel een vaste lyn volgt, moet nog worden afgewacht. Scandinavië en Zwitserland bhjven by voortduring de rustige landen, waar geen groote schommelingen zich voordoen. In Noorwegen trad het kabinet Mohwinkel af en werd vervangen door een ministerie Sandler. Zweden herdacht plechtig het 500-jarig herdenkingsfeest van den Zweedschen Ryksdag. In Denemarken zag de regeering haar bewind bij verkiezingen bevestigd, daar de socialisten eenige zetels wonnen. De Balkan. - Groote schommelingen hebben diverse landen te doorstaan gehad. Het ergste wel Griekenland. In Maart ont ketende de Kretenzer Venizelos een op stand, die echter werd neergeslagen. Veni zelos moest vluchten. Het gebeuren speelde echter in de kaart van de monarchisten en nadat de verkiezingen gunstig waren uit gevallen voor de gematigde regeering Tsal- daris, werd het pleit van het herstel der monarchie vlug beslist doordat generaal Kondylis zich plotseling opwierp als pro motor der herstel-voorstanders. Zelfs had hy den terugkeer van koning George wil len doorzetten zonder plebisciet, doch toen de koning daaraan vasthield, organiseerde hij dit op echt Grieksche wijze. Met ont- zagiyke meerderheid sprak het volk zich uit voor de monarchie! Op plechtige wijze deed de koning zyn rentree te Athene. De koning schynt vast besloten het land zijn rust terug te geven en vandaar dat hij een politiek van gematigdheid voorstaat. Tegen het dryven van Kondylis in zette hy een algemeene amnestie door, waarin ook Veni zelos en andere opstandelingen deelen. Gevormd is een regeering Demerdzls, die zoo spoedig mogeiyk verkiezingen zal orga- niseeren. Zuid-Slavië onder het regentschap van prins Paul bleef vry rustig, hoewel de te genstellingen tusschen de diverse deelen van het rijk nog lang niet zyn overbrugd. Na parlementsontbinding trad het kabinet Jeftitsj af en werd vervangen door een kabinet Stojadinowitsj, Roemenië beleefde slechts enkelen kleine regeeringsmoeiiykheden in tegenstelling tot Bulgarije, waar het kabinet Slatof werd vervangen door het kabinet Tosjef, dat op zijn beurt weer plaats moest maken voor een regeering Iwanof. De invloed der mili tairen is geregeld minder geworden en koning Boris heeft thans zyn positie her steld. Rusland. Hoewel in géinatigd tempo, zet Stalin zyn terugkeer t}>t meer in over eenstemming met Wesb-Europeesche toe standen zynde verhoudingen voort. De buitenlandscht politiek verschilt in wezen zelfs al niet meer van die der andere mo gendheden! Slechts één belangrijke partij opstand valt te memoreeren, die de oude leiders Zinovjeff en Kameneff deed neer- buitelen. Stalin heeft de macht vast in handen. Met diverse landen werden de betrekkin gen hersteld. Ook met de Vereenigde Sta ten. Bepaald hecht zyn deze verbindingen echter niet als gevolg van het één- en ondeelbare van regeering en Komintern! Uruguay verbrak dientengevolge de her stelde betrekkingen weer! Azië. Met vaste hand blyft Moestapha Kemal pasja, die voortaan Ata Turk heet, Turkye lelden naar herstel met behulp der Europeesche beschaving. Turkije ontwikkelt zich gunstig en herneemt een belangryke •plaats onder deZhdfcendheden China biedt hetzelfde beeld van verdeeld heid als men gewotJh is,' waarvan Japan maar al te gretig profiteert, zooals reeds nader is uiteengezet Op den Chineeschen premier Wang is een moordaanslag ge- I pieegd, die echter mislukte. Wel werd de premier ernstig gewond, doch hy herstelde. Zyn functie heeft hy evenwel moeten neer leggen. Maarschalk Tsang kai Sjek oefent daar door ook meer naar bulten tredend dan vroeger de macht uit. Slam zag zyn koning abdiceeren, daar hy weigerde genoegen te nemen met de vermindering van zyn macht. De 9-Jarlge prins Amenda volgde hem op onder regent schap. In de mandaat-landen Syrië en Palestina blijven de oude tegenstellingen bestaan. Arable daarentegen onder Ibn Saoed toont meer eenheid. Afrika. Koloniaal bezit als dit wereld deel vrijwel heelemaal is, valt er niet veel van te vermelden. Egypte tracht onder de pressie, die het Italiaansch-Abessynisch conflict op Engeland oefent, zooveel moge- ïyk zijn onafhankelykheid te veroveren. Reeds is de grondwet van 1923 hersteld als aanloop voor verdere stappen. De regeering van Nessim pasja handhaafde zich nog met moeite, doch het vermoeden is groot, dat Nahas pasja, de leider der Wafd-beweging. spoedig aan de beurt zal komen. Amerika. In de Vereenigde Staten zet president Roosevelt trots diverse nederla gen zyn z.g. New-deal-politiek krachtig voort. Gemakkelyk wordt het hem niet ge maakt tengevolge van enkele uitspraken van het Hooggerechtshof, zooals b.v. ten aanzien der goud-clausule. Toch is er op leving merkbaar en al werd zelfs de N.R.A. nietig verklaard, Roosevelt houdt voet bij stuk. Over het algemeen worden de kansen voor den president by de verkiezingen van volgend voorjaar dan ook gunstig beoor deeld. Hoewel niet bedwongen, neemt de golf van misdadigheid tooh af. mede ten gevolge van de opheffing van het drank verbod. Een der felste tegenstanders van den president, senator Huey Long van Lui- siana, is onder moordenaarshand gevallen. Aan de Philippynen is de beloofde onaf hankelykheid verleend. In Canada behaalden de libéralen by de verkiezingen een eclatante overwinning en hun leider, Mc Kenzie King heeft thans de regeering in handen. In Mexico en de overige landen van Midden- en Zuid-Amerika zag men de ge bruikelijke opstanden, die blykbaar inhae- rent zyn aan het latynsche ras. Australië biedt geen bijzonders. In Nieuw-Zeeland behaalde Labour een fraaie overwinning. zy, die gingen Behalve degenen, die in bovénstaande reeds werden gememoreerd, zyn in 1935 o.a. nog heengegaan: kardinaal Bourne, het hoofd der R.K. Kerk in Engeland; von Jagow, de Duitsche minister van buiten- landsche zaken uit het beruchte jaar 1914; de Sovjet-Russische volkscommissaris Koelbysziff; de Spaansche staatsman San chez Guerrade Fransche procureur-gene raal, bekend uit het Stavisky-proces Pres- sard; de ex-gezant van de Vereenigde Sta ten te Rome Child; de wereldberoemde Zuid-Afrik, politicus Tielman Roos; de ge heimzinnige Engelschman kol. Lawrence; de winnaTes v. d. Nobelprijs vobr den vrede Jane Adams; de uit den wereldoorlog van het Oosteiyk front bekende Duitsche gene raal von Linsingen; de Fransche auto magnaat André Citroen; de hoofdpersoon van een der droevigste spionnage-proces- sen Alfred Dreyfus; de vroegere eerste lord der Engelsche admiraliteit viscount Bridge- man; de bekende aviateur Wiley Post met den Amerikaanschen acteur Will Rogers; admiraal Kondoeriotis, ex-president van Griekenland; de Fransche schryver Henri Barbusse: de Fransche oud-minister Mes- simyde Zuid-Slavische oud-minister van buitenlandsche zaken Marinkowitsjde Fransche diplomaat Jules Cambon; de Fransche Senator en oud-gezant te Rome Henri de Jouvenel; de Iersche politicus Carson; de Belgische professor Henri Pl- renne; de groote Australische vlieger Kingsford Smith, dien men nooit heeft teruggevonden; de opperbevelhebber der Britsche vloot tydens den wereldbrand Jellicoe, bekend door den slag by Jutland; de vroegere keizer van Abessynië Lidji Jas- soe; de zuster van den Engelschen koning prinses Victoria; de president van Vene zuela Gomez; Paul Bourget, de nestor der Fransche romanschrijvers. Rampen. Tal van rampen troffen de wereld, te veel om alle te vermelden. Slechts de voor naamste willen wy in de herinnering terug roepen. Van de vliegongevallen zy vermeld; bij het neerstorten van een vliegtuig op de lyn KoningsbergenBerUjn vonden 11 per sonen den dood; by het verongelukken van het Amerikaansche luchtschip Macon wa ren twee slachtoffers te betreuren; by Messina eischte een vliegramp 9, bij Brest 6 slachtoffers. Een ware ruïne was het ver gaan van het groote Russische vliegtuig Maxim Gorki, niet minder dan 48 inzitten den werden daarby gedood. In Zuid-Ame rika vielen by een vliegramp 17 slacht offers te betreuren, in Noord-Amerika 12, terwijl een neerstorten van een machine van de lyn BrusselLonden 11 dooden op- elschte. Van de vele mynrampen verdienen aan dacht: in China ruim 400 dooden; lnZuid- Afrika 77. In Saksen werd door een ontploffing een fabriek vernield, waarby 52 dooden vie len; ln Sovjet-Rusland werden by een ont ploffing te Moskou 29 personen gedood. 55 dooden vroeg het vergaan van een Russische duikboot, 11 het te water rijden van een Belgische autobus, 18 het vergaan van een zeilschip aan de Iersche kust. Zware aardbevingen teisterden Formosa, waar meer dan 3000 slachtoffers werden opgeëischt, terwijl tornado's Florida en China troffen. Treinbotsingen vroegen in China ruim 20 dooden, in Engeland 14 en in Duitsch- land nog onlangs 39 dooden. Overstroomingen in diverse, landen kwa men hun deel vragen in de smart, b.v. op Haiti alleen reeds vele honderden, terwijl een dijkdoorbraak ln Italië pl.m. 50 slacht offers eischte. Byzondere belangstelling trokken: het veroveren van den blauwen wimpel door de Normandië. de Amerikaansche stratosfeer- vlucht, waarby het hoogte-record werd verbeterd en het succes der tochten der Graf Zeppelin naar Zuid-Amerika, dat een aanmaak van nieuwe luchtschepen volko men schynt te rechtvaardigen. In de Vereenigde Staten hield het proces Hauptmann de gemoederen bezig. Zal de over hem wegens moord op het kind van Lindbergh uitgesproken doodstraf nog worden gewijzigd? Beschamend is, dat de familie Lindbergh uit vrees voor verdere ontvoeringen het land heeft moeten ver laten om in Engeland een veilige haven te zoeken. 1936 doet morgen zyn entree! Zal het nieuwe jaar redding kunnen brengen in alle moeilijkheden? Laat ons hopen, dat wy by het scheiden van dit Jaar een meer optimistisch geluid kunnen doen hooren! Begin van de Sensationeels Business Sedan 4 deuren f. 1995 Vraagt, nog heden Catalogus of Demonstratie Moderne Reparatlednrlchtlng voor alle merken Automobielen. Aan al nujn geachte Cliën- teele de beste wenschen voor 1936. J. WIRTZ, Winkel „In den Molen" Joan Willem Frisostr. 10. D, VOLBEDA Slagery - Heerensingel 1 wenscht de geachte Cliën- teele een Gelukkig Nieuwjaar. Het Bestuur der Voethalver. „LEIDSCHE BOYS" wenscht Leden en Donateurs een Voorspoedig Nieuwjaar, F. W. v. HOUTEN, Kleermaker Rynzichtstr. 24 (Morschwegl wenscht zyn Geachte Cliën ten en Begunstigers een Ge lukkig Nieuwjaar. Telef. 1280. G. C. DUYNISVELD, Timmerman, Leidschcweg 152, Voorschoten wenscht alle Cliënten en Be kenden een Gelukkig Nieuwj. H. DE BOLSTER, Overryn 8, •wenscht zyn geachten Vrien den en Begunstigers een Voorspoedig 1936. Handel ln afbraak. Tooneelvereenlging „OEFENING BAART KUNST' wenscht haar Leden, Dona trices, Donateurs een Voor spoedig Nieuwjaar toe. H. W. v. ZIJP, Eere-Voorz. H. DE VROEDE, le Voorz. H. METSCHER, le Secr. C. P. KRIEK - Schoenhandel Reparatie-inrichting, Voor schoten, wenscht zyn geachte Cliënteele en Bekenden een Gelukkig Nieuwjaar. J. LEGET Hugo de Vriesstraat 35 Timmerman. - Trappenmaker G. N. W. P. DUYNISVELD Brood- en Banketbakker, v. Kempenstr. 1, Voorschoten, wenscht zyn Begunstigers en Bekenden een G. N. Het Bestuur der Leidsche Postduivenvereeniging „DE VRIENDENCLUB" wenscht zUn Leden, Dona teurs en Donatrices een ge lukkig Jaar 1936 toe in werk kring, huisgezin en sport. CHR. v. d. PLUIJM, Secr. wy wenschen onzen geach ten Cliënten, Vrienden en Kennissen een Gelukkig en Voorspoedig Nieuwjaar. C. J. VAN HARTF-VELT en Zn. Langegracht 163 Melkinrichting „DE TIJD". Langs dezen weg wenschen wy onze geachte Cliënteele en Begunstigers een G. N. In Kruideniers en Gruttersw. annex brood, koek en beschuit W. HENDRIKS, Sophiastr. 88. Donateurs, Kunstl. Leden, Be gunstigers en Leden "n Voor spoedig Nieuwj. toegewenscht. Het Bestuur Mannenzangver. .KUNST NA ARBEID". A. KOST Behanger - Stoffeerder Trompstraat 73 - Lelden m. g. W. VERBOOM Jr. Behanger en Stoffeerder. Beleefd aanbevelend, m. g. Heerenstraat 143. J. G. VAN EVERT, Fruit, Groenten en Aardappelen. Haven no. 7 - Telef. 1909 m. g. Het Bestuur v. d. LEIDSCHE SCHEIDSRECHTERS VEREE- NIGING wenscht zyn Leden en Voetbalivereeniglngen een Voorspoedig Nieuwjaar. Slager G. v. d. POEL Jr. Hooge Ryndyk - Zoeterwoude Telef. (Leiden) 3595, wenscht al zyn CUënteeie en Kennissen een G. N. H. BAKKER Behanger - Stoffeerder wenst zyn Cliënten een Voorspoedig Nieuwjaar. Leuvenstraat 14. I. VAN ENGEL, Handel in Wynen en Gedis- till., Hoogewoerd 29. Leiden: filiaal Voorstr. Katwijk a. Z. wenscht zyn geachte Cliën teele. Vrienden en Bekenden een Voorspoedig Nieuwjaar G. J. VAN GAALBN „Rywielhandel zyipoort" Haven 5860, wenscht zyn geachte Cliën teele een Gelukkig Nieuwjaar. T. C. BOOT, Handel in Aardappelen, wenscht zyn geachte Cliën teele een Voorspoedig en Gelukkig Nieuwjaar. BERTUS DELARIE wenscht zyn Cliënteele, Vrien den en Bekenden een Geluk kig Nieuwjaar. Vleesohhouwery, Spekslagerij Korevaarstraat 35, P. BOEHLEE, Timorstraat 26, Handel in Melk, Beter, Kaas en Fyne Vleeschwaren. wenscht zyn geachte Cliën teele een Gelukkig Nieuwjaar. N. V. VOORSOHOTENSOHE MELKHANDEL wenschtgjaar geachte Cliënteele een in alle opzichten Voorspoedig N. J. Kaaiaalstr. 22, Leiden, Tel. 3589 Leidscheweg 177, Voorschoten Telef. 58. Rywielhandel „MERCURIUS" Pieterskerkgr. 2a - Tel. 1215. Levert het betere genre. Vakkundige Rep.-inrlchting. m. g. A. A. OWEL. Luxe Brood- en Koekbakkerij. EENSGEZINDHEID Oosterdwarssbraat 5. G. N. H. VIJLBRIEF - Kapper Handel in Tabaks- en Toiletartikelen. Driftstraat 14. m. h. g. Leiden, 1 Jan, 1936, RADIO WIRA, 91 Haarlem merstraat 91, wenscht zyn Geachte Cliënten en Vrienden een Voorspoedig 1936. Bel. aanbev. J. BAART. Voetbalvereeniging „D. V. S." wenscht Leden. Donateurs en Zustervereenigingen een voor spoedig 1936. HET BESTUUR. Tel. 3762 VAAR TT AX Tel. 3762 Vry voorkomen. 10 cent per stadsrlt. Directie en Personeel wen schen alle Cliënteele een Voorspoedig Nieuwjaar. J. DE GROOT Brandstoffen handel Zylsingel Schip „2 Gebroeders" wenscht U een Gelukkig Nieuwjaar. Leiden, 1 Jan. "36. DE LEIDSCHE BEGRAFENIS ASSOCIATIE Utrechtsche Jaagpad 115 Telef. 3661 wenscht alle ingeschrevenen EEN VOORSPOEDIG 1936. 6365 PLUIMVEEBEDRIJF VAN KLAVEREN Sassenheim - Voorschoten lil. g. 6352 Metselaar en Aannemer Utrechtsche Jaagpad 66 Telef. 2296. Bergplaats: Heerengracht 86. m. g. 6370 Horloger - Opticien HOOGEWOERD 127 TEL. 957 wenscht zijn geachte Cliëntèle Een Gelukkig Nieuwjaar 6394 L. VAN PARIDON f wensoht een aan alle klanten, vrienden en bekenden. 6290 3—7

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 27