OPENING LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 27 December 1935 BUITENLAND. UIT DE OMSTREKEN. Drogisterij „De Vijzel' Katwijk aan Zee AGENDA. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het Kerstfeest. Koning George van Engeland heeft van Sandringham Castle uit ter gelegenheid van het Kerstfeest, een radiorede gehouden, die in alle deelen van het Britsche Rijk werd uitgezonden. Na zijn onderdanen een vroolijk Kerst feest te hebben toegewenscht. besprak de koning de huidige internationale cono- mische moeilijkheden. Hij hoopte, dat de volkeren uiting zouden geven aan den vredeswil, die het Britsche Rijk tot een geheel maakt. In Europa heerscht onrust; het is daarom goed te bedenken, dat het gezin der Britsche volkeren in vrede leeft en eensgezind den wensch koestert den vrede met andere volkeren te bewaren. Moge de geest van goeden wil en weder- zijdsch hulpbetoon zich ontwikkelen en verspreiden, zoo besloot koning George zijn radiorede. Rudolf Hess. de plaatsvervanger van den Führer, heeft voor alle Duitsche zenders een Kerstrede gehouden Hij wees o.a. op de versteviging van het bewind sedert zijn vorige Kerstrede. Ik ver moedde verleden Jaar niet, aldus Hess, dat er dit Kerstfeest weer oorlog zou worden gevoerd en nog wel tusschen christelijke volken en ons naburige landen in Europa, gereed tot den sprong, tegenover elkaar zouden staan, met hun zee- en luchtvloten, hun legers gereed tot toepas sing van de uiterste middelen. Ik vermoedde ook niet. dat het Duitsch- land gegeven zou zijn. met zoo groote ge latenheid temidden van het krijgsrumoer, voort te werken aan den vreedzamen op bouw van het Rijk. De Hongaarsche rijksregent Horthy heeft ter gelegenheid van het Kerstfeest een amnestiedecreet uitgevaardigd. Het decreet heeft betrekking op verschil lende nader genoemde misdrijven van po- lltleken aard. alsmede op journalistiek- politleke misdrijven. m In het Lafayette-park tegenover het Witte Huis zijn op Kerstavond de familie van Roosevelt en de leden der regeering bijeengekomen. In het licht van een enorme kerstboom richtte Roosevelt over eenkomstig de traditie zijn Kerstbood schap tot de burgers der Vereenigde Staten. Zijn toespraak werd per radio uitgezonden. Roosevelt zeide. dat de geest van het Kerstfeest een band tusschen de volken is. De vrede van het Kerstfeest heeft in het bijzonder beteekenls voor Amerika, omdat op zijn gebied de meest verschillende ras sen en volken tot een eenheid zijn gewor den De groote strijders voor de vrijheid van Amerika zullen altijd getuigenis afleg- gen van dezen geest. Van dezen geest zijn zij allen doordrongen geweest; de Pool Kosciusko, de Duitscher Von Steuben, de ïYanschen Lafayette en Rochambeau. die van vier veraf-gelegen landen zijn gekomen om de basis voor de tegenwoordige groot heid der Vereenigde Staten te leggen. De geest van het Kerstfeest wordt niet beperkt naar tijd en ruimte, want hij spreekt de eeuwige boodschap van vrede tusschen de menschen uit. President Roosevelt bracht de rest van den avond door in lntiemen kring. -o- FRANKRIJK. Uit het parlement. De Senaat heeft de 3 wetten tegen de strijdhonden met 20784 stemmen in den door de Kamer goedgekeurden vorm aangenomen. Ook de regeering heeft zich daarbij neergelegd. De „Croix de Feu" hebben op vijf massa- vergaderingen te Marseille te verstaan ge geven, dat zij niet er aan denken, zich te laten ontbinden. De ministerraad hieeft besluiten ge nomen betreffende eenige wijzigingen in de bezetting van eenige hooge bestuurs functies; om. werd generaal Pujo benoemd tot chef van den generalen staf van de luchtstrijdkrachten van het leger. Deze post was onbezet gebleven sedert de be noeming van generaal Denain tot minister van luchtvaart. Herriot heeft een langdurig onderhoud gehad met president Lebrun, waaraan groote beteekenis wordt gehecht met het hedenmiddag in de Kamer beginnend debat over de buitenlandsche politiek. De Kamer heeft zich gistermiddag bezig gehouden met de bespreking aangaande de vaststelling van de bepalingen der recru- teeringswet. De verlenging van den dienst tijd zal zes maanden bedragen voor de in April 1935 onder de wapenen geroepen recruten en twaalf maanden voor volgende lichtingen, op voorbehoud, dat de buiten- landsch-politieke situatie of de indienst neming van beroepsmilitairen, een ver zachting van dezen maatregel zal mogelijk maken. Bij de nieuwe wet krijgt de minister van oorlog het recht den dienstplichtigen leef tijd geleidelijk aan met twaalf maanden te verminderen. Tijdens de Kamerzitting stelde de minis ter van oorlog Fabry de vertrouwenskwestie naar aanleiding van eenige amendementen die wijziging beoogden. De zitting werd omf vijf uur geschorst. Minister-president Laval, die tot dan toe nog niet aan de beraadslagingen had deelgenomen, ver scheen toen in de Kamer. o BRAZILIË. Actie der communisten. De politie heeft een huiszoeking ver richt waarbij een hoeveelheid ontplof bare stoffen en bommen zijn gevonden. Een bewoner van het huis in kwestie heeft toegegeven dat hij de bommen en de ont plofbare stoffen bewaarde in opdracht dei- communistische partij. Men zou hebben geconstateerd dat de communisten in de stad verschillende geheime werkplaatsen hebben, waar bommen worden gemaakt. Het verluidt dat het plan bestond tege lijkertijd een aanslag te plegen op alle kazernes van Rio öc Janeiro. DUITSCHLAND. De Kerkstrijd - Oude sabotage-daad opgehelderd. Van de zeven kerkprovincies der oud- Pruisische Unie zijn bij beschikking van minister Kerrl in vijf Brandenburg. Pommeren, Saksen, Oost-Prülsen en Silezië kerkcommissies benoemd. In twee: Westfalen en Rijnland, waar de Belijdenis beweging oppermachtig is, is geen gees telijke bereid gebleken in zulk een commis sie zitting te nemen In Oost-Pruisen en Silezië is de samenstelling ook met groote moeite gepaard gegaan Daar heeft de mi nister maar drie geestelijken bereid gevon den zitting te nemen. Eerst thans is de politie te Stuttgart er in geslaagd een sabotage-daad op te helde ren, die indertijd groot opzien heeft ge baard. Toen Hitler ln Februari 1933, kort na zijn benoeming tot rijkskanselier, voor de eerste maal te Stuttgart een radiorede hield, werd de uitzending eensklaps onderbroken. Het onderzoek bracht aan het licht, dat een kabel met een bijl doormidden was ge hakt, Hoewel met stelligheid kon worden aangenomen, dat men hier met het werk van communisten te doen had, gelukte het niet de daders te vinden. Thans heeft de politie evenwel vijf mannen gearresteerd, die destijds de daad hebben gepleegd. o— SPANJE. Scheuring in de radicale partij. De afdeeling Sevilla van de radicale partij heeft besloten Lerroux niet langer te erkennen als leider van de partij en een onafhankelljk-republikeinsohe groep te vormen. Ook enkele Oortes-afgevaardigden zijn uit de partij getreden. o VENEZUELA. Nog geen herstel der orde. In strijd met de officieele berichten, schijnt de rust in het land nog niet te zijn hersteld. 95 verwanten van den overleden pre sident Gomez zijn te Willemstad op Curacao aangekomen. o ESTLAND. Ex-gezant gearresteerd. Pusta. die van zijn post als gezant te Stockholm werd teruggeroepen, is gear resteerd. verdacht van medeplichtigheid aan het complot van de „oud-strijders" op 8 December. Op de ministerlijst van de samenzweerders werd hij vermeld als minister van buitenlandsche zaken. Pusta ontkent iets met het complot te maken te hebben gehad. o UIT HET VERRE OOSTEN. Weer een Chineesch minister vermoord - Om Mongolië. De Chineesche onderminister van het Verkeerswezen Tang Yu Jen is, toen hij voor zijn woning in de Fransche conces sie te Sjanghai uit zijn auto stapte, door drie Chineesche studenten dood gescho ten. De daders ontkwamen per auto. Tang Yu Jen was vroeger onderminister van buitenlandsche zaken. Men wijst er op, dat deze moordaanslag en de recente aanslag op Wang Tsjing Wel klaarblijkelijk gepleegd zijn op instig- natie van leiders van den Kwomintang, die tegenstander zijn van een pro-Japan- sche politiek. De woordvoerder van het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken ver klaarde dat de moord op Tang een ern stige terugslag van de Chineesch-Japan- sche betrekkingen beteekende. Indien de terreur tegen de Chineesche staatslieden voortduurt en Tsjang Kal Tsjek niet zeer krachtige maatregelen treft, tegen de an ti-Japansche beweging, zullen alle pogin- ben om den vrede te handhaven moeten mislukken. Volgens te Tientsin ontvangen Chinee sche berichten heeft de machtige Mon- goolsche leider Prins Teh Wang een groot deel van Oost Mongolië onafhankelijk ver klaard. Verder wordt gemeld, dat deze be weging wordt gesteund door het Japan sche Kwantung-leger. De onafhankelijk heidsverklaring zou gericht zijn tegen den Russischen invloed in het gebied van den prins. De mogelijkheid van een aansluiting van het gebied van Wang bij Mantsjoekwo dat beheerscht wordt door het Japansche leger, wordt onder de oogen gezien. Ja pansche telegrammen uit Hslnking beves tigen de Chineesche berichten en melden verder, dat prins Teh Wang alle Mongool- sche „banieren" heeft opgeroepen hem te steunen. Mongolië heeft een krachtig protest in gediend bij Mandsjoekwo en Japan in ver band met een gewapenden overval op een wachtpost op 19 Dec. J.I., waarbij 16 ieden van een Mongoolschen wachtpost gedood of gevangen genomen werden. De nota spreekt scherpe afkeuring uit over de on wettige schending van de grenzen en eischt uitlevering van de gevangenen, het instellen van een onderzoek, bestraffing van de schuldigen, compensatie voor de door plundering van eigendommen gele den schade en een verzekering van de re geering, dat dergelijke overvallen niet zul len worden herhaald. Mandsjoekwo heeft het protest reeds van de hand gewezen en schuift de schuld op Mongolië. o VEREENIGDE STATEN. Borah candidaat voor het presidentschap? De beweging om senator Borah candi daat te stellen voor het presidentschap der Vereenigde Staten heeft een krachtige ver sterking gekregen door de verklaring van den afgevaardigde Hamilton Fish, New- York, dat hij bereid was de verkiezings campagne ten gunste van Borah het vol gend jaar te leiden. Fish deelde voorts nog mede, dat hij een conferentie bijeen had .geroepen van 20 prominente republikeinen Un New-York ter bespreking van desbetref fende plannen. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Ned. Herv. Zondagsschool vierde haar kerstfeest in een bijna geheel gevuld kerkgebouw. Ds. E. Warmolts opende, en nadat de leerlingen enkele mooie kerst liederen gezongen hadden, vertelde hij de eigenlijke kerstgeschiedenis in verband met de profetieën ln het Oude Testament. Hierbij kregen verschillende kinderen ge legenheid deze „kerstteksten" op te zeg gen. De 13-J. Adr. Nasveld blies een 2-tal piston-soli: „Eere zij God" en „The holy city", beide begeleid door het kerkorgel- Vooral het laatste nummer werd zeer ge waardeerd. Na de pauze, met de noodlge tractatlcs, hield de heer H. N. de Nie de kinderen bezig met een boeiend kerstverhaal: Hoe vier woonwagenkinderen Jezus zochten Bij het uitreiken der psalmboekjes sprak ds. Warmolts nog een ernstig vermanend woord tot hen, die met dit Kerstfeest de school zouden verlaten en bracht daarna dank aan allen, die tot het welslagen van dezen avond hadden meegewerkt, waarna spr. sloot, na het laten zingen van Psalm 25 vers 6. ——o KATWIJK AAN ZEE. Kerstfeestviering Zondagsschool „Het Mosterdzaadje". De 78ste Kerstfeestviering werd voor 1840 kinderen van deze Herv. Zondags school in 4 groepen in de Zaal van Prot. Belangen gehouden. Vele ouders van de kinderen waren daar telkens bij tegen woordig. In de groep van jongens en meisjes van 67 jaar, werd de Kerstgeschiedenis ver teld door ds. R. P. A. Rutgers; in de groep v. 89 jaar door ds. P. Pras; in die van 1011 jaar door den heer L. van Beelen en in de laatste groep die van 1213 jaar door den heer C. Bloot. De bekende Kerstliederen werden dien middag ten gehoore gebracht. Aan 200 van de leerlingen, die wegens den bereikten leeftijd de Zondagsschool moeten verlaten, werd door den voorzitter den heer B. Dubbelaar met een passende toespraak een Bijbel uitgereikt Zeer ver heugd met de noodlge tractaties en een mooi boek gingen de feestvierende groepen naar huis. Kerstviering van de Chr. Jeugdorganisatie. Eenige onderafdeellngen van de Chr. Jeugdorganisatie hebben de Kerstlithurgie van het Nederl. Jongelingsverbond in het Jeugdhuis gehouden onder leiding van den heer A. den Dikken, die in gebed voorging. Een zangkoor bestaande uit de heeren T. Guyt en A. van Rijn en de dames G. Ra- vensbergen en P Guyt verleende zijn medewerking. De heer Kr Haasnoot be geleidde op het orgel. De heer den Dikken hield een Kersttoespraak. Het was een ge slaagde avond. Kerstviering van „Wees een Zegen". In een van de bovenzalen van het Jeugdhuis werd deze Dinsdagavond ge houden door de „Wees een Zegen"-groe- pen. De leiding berustte in handen van mevr. Desjardijn, terwijl een dames koortje zijn medewerking verleende. De heer C- Schuitemaker In den vroegen morgen van den lsten Kerstdag is alhier overleden de heer C. Schuitemaker, die ruim 32 jaar lang kos ter van de Nieuwe Kerk alhier is geweest, welk ambt hij sinds een drietal jaren niet meer uitoefende. De overledene werd hier geboren op 26 Aug. 1861. Den lsten April 1901 werd hij aangesteld als koster der Nieuwe Kerk, ln welke betrekking hij zijn vader opvolgde. Ruim 32 jaar heeft hij deze post, welke geen sinecure is, vervuld tot tevredenheid van lederen trouwen kerkganger alhier. De deugden van den overledene als koster zijn hier alom be kend; dat hebben de predikanten bij zijn afscheid als zoodanig erkend. Dat koster Schuitemaker zeer secuur te werk ging, bleek wel hieruit, dat hij des winters na een avonddienst op Zondag of in de week, altijd dien avond tusschen half 11 en 11 uur nog eens de ronde in de kerk ging doen met het oog op brandgevaar. Als hij bespeurde, dat de warme stoven uitge doofd waren, kon hij het hoofd rustig neerleggen. Het gezin van den koster is dit jaar wel beproefd. Dezen zomer op den langsten dag verloor het een dochter en nu bij de kortste dagen een man en vader. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdagnamiddag om half drie op de be graafplaats alhier Kerst feestviering Geref. Zondagsschool „De Graankorrel". Deze viering werd in de Geref. Kerk gehouden onder leiding van den lsten voorzitter den heer Sleurink en den 2den voorzitter den heer Dompeling. Het Kerst verhaal werd verteld door den heer De Haas Door de grootere kinderen werden Kerstliederen gezongen onder leiding van den heer Dompeling en door de kleintjes onder die van mej. Baalbergen. De muzi kale medewerking verleende de heer Kloos- De kinderen werden getrakteerd en kre gen een boek. De 23 leerlingen die de school verlieten kregen een Bijbel mee. JAPAN. Parlement beropend. De Keizer heeft de 68ste zitting van het parlement geopend. Toen de Keizer van de zitting naar zijn paleis terugkeerde, trachtte iemand zich rechtstreeks tot hem te wenden. De man werd echter terstond gearresteerd. Een onderzoek wees uit, dat de gearresteerde een beroep had willen doen op den keizer ten behoeve van de Japansche visschers, die van Noord-Sacha- lln zijn teruggetrokken in verband met het afsluiten van het Russisch-Japansche verdrag van 1925. In politieke kringen gelooft men, dat het parlement spoedig na het Nieuwjaars reces zal worden ontbonden op grond van de hardnekkige oppositie van de Seyoekai, de grootste politieke partij, tegen de regeering. Voorstraat 76, Telefoon 176 C. DE HOLLANDER-VAN RUGGE. Kerstfeestviering van de Zondagsschool „Do Vuurbaak". Deze werd ln de Gemeentezaal gehouden onder leiding van de heeren M. G. de Jong en W. Zwitser. Hier werd de Kerst geschiedenis verteld en lichtbeelden ver toond. betrekking hebbende od de Bilbel- sche Geschiedenis. De kinderen werd ver blijd met de tractatie en een boekje en kalender. Ernstige val. A. v. d. P. uit de Adrianastraat kwam in de tram te vallen, waarbll hli zich aan het hoofd verwondde en een hersenschud ding opliep. Bewusteloos werd hti bil mej. dr. W. J. de Bouvé in Duinoord binnenge dragen. die de eerste geneeskundige hulp verleende. Vervolgens werd hli per zieken auto naar het Acad, Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een heerenrijwiel, dat onbeheerd op den Boulevard is aange troffen, A. H. uit de Duinstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat een partij slroo is ontvreemd van een logger liggende in het Prins Hendrikkanaal, o LISSE. GEMEENTERAAD. Behandeling en goedkeuring der begrooting. De raad vergaderde. Afwezig de heer Pljnacker wegens ongesteldheid. Na de opening werden de notulen vastgesteld. Z. h. st. werd een wijziging aangebracht in de winkelsluitingsverordening ten aan zien van de sluiting van drogisterijen. Eveneens werd besloten om aan den heer M. Rijkenberg een perceel grond te verhuren voor de plaatsing van een tim merwerkplaats tegen een jaarlijkschen huurprijs van f. 10, voor den tijd van 5 jaren. Vervolgens werd besloten om aan den heer C. M. Jonkman een perceel bouw terrein te verkoopen, gedeeltelijk gelegen langs de Gladiolenstraat, hoek Crocussen- staat, ongeveer 105.75 vlerk. M., tegen f4.50 per vlerk. M. en onder voorwaarde, dat de kosten van overdracht voor reke ning van den kooper komen. Aan de orde was de vaststelling van de verordening regelende de eischen van be noembaarheid en de bezoldiging van de gemeente-veldwachters. Dc voorz. zegt, dat hier vrijwel is gevolgd het rijksamb tenarenreglement ten aanzien van de kindertoelage, huurtoelage, geneeskundige bijstand enz. Spr. toont met cijfers den teruggang van de salarissen der verschil lende functionarissen aan. De heer Klngma zou gaarne de be staande regeling zien gehandhaafd. De huurtoeslag van 12 °lo vindt hij te laag; hij zou dit liever gesteld willen zien op 15 °/o, doch slechts alleen wanneer het dienstbelang het noodzakelijk maakt, dat door de veldwachters in een bepaalde wijk een woning wordt betrokken. Spr. wil dit vastleggen in de verordening. De wedde van den chef van politie ad f. 2200 vindt spr. te hoog. De voorzitter zegt, dat de kindertoe lage heusch niet te hoog is. Het voorstel betreffende huurpercentage neemt spr. over. Ten aanzien van de wedde van den chef van politie zegt de voorz., dat deze de grootste verlaging krijgt. Voor een e.v. nieuw aan te stellen chef van politie zal de salarisgrens slechts zijn een wedde van f. 17002000. De persoonlijke toelage geldt alleen voor den tegenwoordlgen titu laris. De heer Romijn vraagt of er beroep is toegelaten op den Commissaris der Ko ningin als e.v. een periodieke verhooging niet zou worden toegekend als strafmaat regel. Dc kindertoeslag vindt spr. even eens hoog, doch zal zich hierbij neerleg gen, De leeftijdsgrens van 18 jaar wil hij terugbrengen op 15 jaar. Spr. wees er op, dat vrije geneeskundige hulp. waarvoor een bedrag per persoon is uitgetrokken van f. 25 gebruikt diende te worden om zich aan te sluiten bij een ziekteverzeke ringsfonds. De voorzitter had geen bezwaar tegen het opnemen van beroep als door den heer Romijn bedoeld. De leeftijdsgrens van de kinderen, die voor kindertoeslag in aan merking komen is geregeld in het amb tenarenreglement voor de rijksambtena ren. De wachtgeldregeling, ziekteregeling enz. is gelijk aan het ambtenarenregle ment voor de ambtenaren der gemeente en zelf door den raad bepaald, zoodat het moeilijk ls hierin wijziging te brengen. De bedoeling van B. en W. is om de po- litiemenschen te verplichten zich voor de vergoeding voor geneeskundige hulp aan te sluiten bij een ziekteverzekeringsfonds. De heer Segers wijst o.a. op het ver keerde van den kindertoeslag. De heer Schrama zegt het goede uit dit reglement te willen overnemen voor het reglement van de andere ambtenaren. Weth. Warmerdam verklaarde, dat hij moeilijk kan meewerken aan art. 6 van deze verordening, regelende de toelage voor kinderen. Spr. ziet veel liever dat de salarissen een f. 100 naar boven gaan dan dat er voor de verschillende categorieën van ambtenaren geen gelijkluidende be palingen aanwezig zijn voor dit punt. Met den burgemeester zal spr. zich er van overtuigen of hieraan niets te doen is en indien dit niet het geval zou zijn. dan vindt hij hierin aanleiding om het ambtenarenreglement op dit punt even eens te herzien, om alle gemeente-ambte naren over dezelfde kam te scheren. De voorz. zegt. dat de minister zoowel als Ged. Staten zich zullen blijven houden aan het ambtenarenreglement voor het Rijk. Laten wij het ambtenarenreglement voor deze gemeente aanpassen aan dezen toestand. Maandag. q SchouwburgR'damsch-Hofstadtooneel. „Boefje". 8.15 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Schilderijententoonstelling, Charley Toorop (tot 12 Jan.) Geopend 10 tot 4 uur. 's Zondags 1 tot 4 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum; Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 1012'/t en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend ln Januari, November en December van 103 uur, ln Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen van af één uur. Het Museum ls gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct 105 uur; 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur; 1 Nov.—18 Febr. 103 uur; 16 Febr.—1 April 104 uur. Zondags van 1—3 4 of 5 uur; entrée Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hlst., v. d. Werft- park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30— 12, 1.30—5, Zaterdags 8.3012. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dage lijks van 912.30 en 25.30 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/i6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van l Oct.—31 Mrt. van 912 en 1V«4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters der Zondags geslo ten. NederL Hist Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 1—4 uur. Tijdelijk gesfoten, vermoedelijk tot eind Januari. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur n?*11 Zonrinqrs eesloten Tot 1 Februari '36: Tentoonstelling van houtsneden. Rijksmuseum van geologie en minera logie 'Gsrenmarkt 1 el Op werkdagen van t i? =n iuur Kosteloos. led- -n middag 2'/« u. Zondag v.af 2 u. DIVERSEN. Woensdag Inst v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 2i>. Halfdrie tot halfvler Inenting tegen dlphterle 4—5 uur nam. Woensdags Inst v Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst v Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau voor Beroeps keuze 5 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam. „De Kozakken-kapitein". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „De Kribbebijter". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—Th en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49 8 u. n.m. Babytake A. Bow." Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8 1/4 u. n.m. „Verraad". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/« uur en 8 u. 15. Roxy-Theater. Haarl. str., 7 uur nam. ,,'n Geveltoerist". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v Ji ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.tn. 8 uur alleen voor spoedrecepten. Van Vrijdag 27 tot en met Zondag 29 Dec. neemt waar apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef- 552. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door apotheek, C. van Zijp, Wilhelminapark 8, telef. 274. De voorzitter stelde ten slotte voor de betrokken verordening vast te stellen met uitzondering evenwel van art. 6. dat die onderwerp regelt, waartoe werd besloten. Vaststelling steunplan ten behoeve van noodlijdende bloembollenkweekers in de gemeente Lisse. De heer Romijn vond het maximum cre- diet van f. 700 voor enkele gevallen te laag en zou dit graag verhoogd zien. Weth. Warmerdam, voorzitter van de betrokken commissie, lichtte een en ander toe en zeide dat de commissie de onder vinding heeft opgedaan, dat de verleende credieten uitstekend werken. 23 personen zijn hiermede gebaat. Voor een goeden gang van zaken moest het mogelijk zijn om in enkele buitengewone en tijdelijke gevallen een hooger credièt beschikbaar te stellen dan f. 700, hetgeen de gemeente zeer ten goede zal komen en waarmede de betrokken personen dikwijls worden geholpen uit een groote narigheid. De heer Tibboel wijst er op. dat dit slechts zeer sporadisch mag voorkomen. Hierna werd besloten, dat in enkele buitengewone gevallen, die een tijdelijk karakter moeten hebben, het crediet hoo ger kan worden gesteld dan f. 700. doen nimmer meer mag bedragen dan f l"00- Z. h.st. werden de verordeningen, om 75

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6