OM NA TE TEEKENEN EN TE KLEUREN WITTE STAARTJES ZIJN IN DE MODE. AFSCHEID! ANEKDOTEN. s- Ans en Rietje Vollenga, ja ik miste jullie ook by de prysraadsels, ik wist niet dat Ans ziek was geweest. Vier zusjes Hartevelt, ik miste Cootje bij de prijsraadsels ik heb haar brief niet ont vangen wat jammer. Plet van Egmond, ik hoop van harte dat je oor weer is genezen en je dus vroolijk Kerstfeest kunt vieren. Ik zal dien dag op den divan in de huiskamer liggen, dan ben ik bij de anderen. Drietal Laman, heerhjk hè een kerst boom, jullie genieten er van, of als je dit leest dan heb je er al van genoten. Tieleman v. d. Linden dat zal zeker heel aardig staan zooals je die*letters hebt uit gezaagd en dan kaarsjes achter rood vloeipaoier. Hanny v. d. Hoek, voor jou hoop ik op sneeuw en ijs. Nico en Marrie Liebert, aardig hoor die rondedans van plezier om de prys. Veel plezier Marrie op het Kerstfeest. Marietje Laterveer, wat een prachtig cadeau van je vader, een boekenkast. Ik kan en mag toch niet uit of het vriest of niet, ik heb weer te veel pyn. Familie Wassenaar (Noordwijk), vrien delijk dank voor de mooie kerstkaart. Piet Noordam, na Nieuwjaar mag je wel eens een nieuw raadsel inzenden. Toos en Bep Bouter.wel Toos ben je jarig geweest, nog wel gefeliciteerd, had het mij maar eerder geschreven dan zou ik je bij - tyds hebben gefeliciteerd. Wat heb je veel gehad. Bep zal je mij zelf eens schrbven of je je boek mooi vindt. Hennie de l'Ecluse en familie, vriendelijk dank voor de aardige kerstkaart. Sientje Timmermans, zóó blij met je prijs, nu je doet ook trouw mee, dus ver dient het wel. Was het zóó'n verrassing, dat doet mij plezier. Drietal de Water, ja Frans jy doet ook al jaren lang mee en hebt ook altijd met de getrouwen mogen meeloten. Annie Boekestein, ik wist wel dat je al jaren meedoet maar ik wist niet dat het al 5 igfrpn ic. Van de 16 die gelukkig hebben geloot, kreeg ik van 13 blijde brieven en bedankjes maar van 3 hoorde ik nog niets: Cisca van Güzen. Trijntje Durieux en Stien Groene- ypl H Nu nogmaals aan allen het allerbeste toeeewenscht. Ik zal heusch ook dankbaar zijn "nor alle lichtstraaltjes op mijn ziek bed. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. Den Haag, v. Beuningenstraat 42. Mies vraagt met een ernstig snuitje: (Het was heusch een kiekje waard!) Moeder hebben alle fietsen Nu od eens een witten staart? Is dat dan de nieuwe mode? Oo het antwoord wacht ze niet. Steeds weer nieuwe witte staartjes, Die zij in 't voorbijgaan ziet! Moeder zegt z'op eens de hondjes Doen niet aan de mode mee. Want 'k zie bruin'en zwarte staartjes. Gele ook! Maar daar! o hé! Kijk toch eens! Een witte poedel, Die oo het terrasje zit. Moeder, die is ln de mode. Want zijn staart is heel'maal wit! C. E. DE LILLE HOGER WAARD. (NadiUK verboden). Deze beertjes komen een gelukkig Nieuw - jaar wenschen. 'n Leuk werkje, hè? om ze na te teeke nen, te kleuren ente sturen aan wie je het liefste wilt. 't Best kun je ze na teekenen op een correspondentie- of briefkaart. Met potlood teeken je heel dun de lijnen A, B, C en D. Deze hulplijnen wor den later weggestuft. E is de onderkant, D komt l'/i c.M. hooger, C 2'/t c.M. hooger dan D, B 2 c.M. hooger dan C en A V/s c.M. hooger dan B. Daarna ga je de figuurtjes teekenen. De cirkeltjes trek je om een knoop of halven cent. Als je daarmee klaar bent, stuf je de hoeken van de beertjes en de ronde lijn in hun snuit luchtig weg. Met een zacht potlood teeken je de rest wat krachtiger over, zoodat het er uitziet als figuur B. Je ziet zelf wel, wat je er bij (Nadruk verboden). moet teekenan. En vergeet niet, als je de bloemen, welke het voorste beertje draagt, klaar hebt, de ronde lijntjes er omheen weg te stuffen. Dan alles netjes kleinen. Je zet op de aangegeven plaats „Gelukkig Nieuwjaar", schrijft er nu je naam nog op en.... je kunt je gelukwensch verzenden. Oude Jaar, we nemen afscheid, Want vannacht moet je weer weg. 'kWil nog even je bedanken. Zóó mag je niet heengaan, zeg! Want je was een trouwe makker, Heel veel goeds heb j'ons gebracht! Daaraan willen wij nu denken In den allerlaatsten nacht. Wij ontvingen je als Nieuwjaar, Maar nu ga je weg, heel oud. Wil je alsjeblieft vergeten, Dat we wel eens waren.... stout? Morgen vroeg is het je zoon, die Vroolijk bij ons bedje staat! Juist verschijnt hij, als ons klokje Bim-bam, twalef keeren slaat. Dan wordt h ij weer onze makker Oude Jaartje, rust maar zacht! In gedachten wuiven w' even, Oude Jaartje, goeden nacht! C. DE LILLE HOGERWAARD (Nadruk verboden). Ingezonden door Henk Herreur. Dat, wat je niet hebt. Ie Landlooper: „Zeg waai* denk je toch zoo over?" 2e Landlooper: „Ja zie je ik heb een recept gevonden om zelf thuis bier te brouwen, maar ik heb geen thuis." Ingezonden door Marietje Laman. Tuinman: „Zie eens mevrouw, dat is nu een tabaksplant in bloei, in volle bloei mevrouw." Mevrouw (die zich niets bekommert om bloemen en planten en er niets van weet) „O prachtig hoor tuinman en wanneer zijn de sigaren nu rijp?" -o-

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 18