ELTAX 666 RIEP De voorstellen tot wijziging der inkomstenbelastingen successiewet yiCKS LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Vrijdag 27 December 1935 UIT DE RAADZAAL RECHTZAKEN. Thijs IJs en het geheim van den hollen boom KERK- EN SCHOOLNIEUWS. kKUN/T IN I1TIERE VISSCHERIJBERICHTEN. Bezwaren van de vaste commissie uit de Tweede Kamer. Verschonen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer inzake het wetsontwerp wijziging van de wet op de Inkomstenbe lasting 1914 en van de Successiewet. De vaste commissie voor belastingen deelt hieromtrent het volgende mede. Als voornaamste bezwaar werd in de commissie aangevoerd dat de verschillen de methoden van sparen op zeer onder scheiden wijzen zullen worden behandeld. Geen Inkomstenbelasting zal worden gehe ven van de aanspraken, die tijdens de uit oefening van een dienstbetrekking ont staan op een toekomstige pensioen, en wel omdat later -het jaarlijksche pensioen zelf zal worden belast. Wel inkomstenbelasting zal daartegen worden geheven van de aanspraken, die tijdens de uitoefening van een dienstbetrekking ontstaan op een toe komstige ultkeerlng ineens uit een spaar fonds. en wel omdat die ultkeerlng later niet belast wordt. Voor dit onderscheid, zoo meende men, bestaat geen reden Het willekeurige van dit verschil ln behandeling spreekt nog sterker, wanneer men bedenkt dat in vele gevallen de uitkeering ineens, luist omdat zij een te lage rente geeft, gebruikt wordt om een lijfrente te koopen. Het verschil met het pensioen is dan geheel verdwenen. De uitkeering ineens is onder alle omstan digheden het karakter eigen van een bron van 'n jaarlijksch inkomen, dat jaarlijks belastbaar is. Gedurende de jaren waarin voor een uitkeering ineens de grondslag gelegd wordt, bestaat eën gelijke aanspraak op belastingvrijdom als gedurende de jaren, waarin de grondslag wordt gelegd voor pensioenbetalingen. Vast staat voorts niet of de vruchten van het sparen ooit zullen worden genoten, b.v. als de aanspraak op een uitkeering-ineens vervalt, indien de dienstbetrekking binnen zekeren tijd eindigt. Dat het voorstel de leden van de z.g. spaarfondsen in een aanzienlijk slechtere positie zal brengen dan degenen, die een aanspraak op pensioen verkrijgen, blijkt ook hieruit dat de aanspraken der eersten al dadelijk bii hun salaris moeten worden opgeteld, waardoor een hooger belastbaar bedrag ontstaat, dan voor de pensioen trekkers ooit wordt bereikt. Immers de laatsten betalen over het bedrag van hun pensioen eerst Inkomstenbelasting, als hun salaris is beëindigd. Aanspraak op spaarfonds. Het voorgestelde nieuwe lid van artikel 7 zal, naar verscheidene leden der com missie vreesden, tot verschillende onbillijk heden leiden. In de eerste plaats werd op gemerkt. dat de aanspraken van den werk nemer tegen den werkgever of een spaar fonds niet altijd geleidelijk ontstaan, maar dikwijls min of meer sprongsgewijze. Door de progressie in het tarief der inkomsten belasting zal over het Jaar. waarin de contante waarde der aanspraak in ver band met de vervulling van een voorwaar de aanzienlijk toeneemt, een abnormaal hoog bedrag aan .belasting moeten worden betaald. Vervolgens zal het nieuwe lid van arti kel 7 tot het belastbaar Inkomen rekenen het verschil tusschen de contante waarde van iemands aanspraken bij hep einde en bij het begin van het jaar. Over de vast stelling van de contante waarde kan ge makkelijk verschil van meening ontstaan, vooral als de financieele positie van den werkgever of het spaarfonds te wenschen overlaat. Van nog meer gewicht is dat op deze wijze een element in de berekening van 't inkomen wordt gebracht, dat .uit sluitend betrekking heeft op de vermeer dering van iemands vermogen. Verbetert de financieele positie van den werkgever of van het fonds, dan zal tevens de con tante waarde van een tegen dien werk gever of dat fonds bestaande aanspraak toenemen Dit kan op één lijn worden ge steld bijv. met. de waardevermeerdering van effecten, die in koers gestegen zijn. een vertnogensvermeerdering waarmee de wet op de inkomstenbelasting geen reke ning houdt. En met verliezen tengevolge van daling der contante waarde zal geen rekening worden gehouden. In de derde plaats schijnen de eigen stortingen van den werknemer voor het volle bedrag als inkomen te zullen worden aangemerkt. Voor de stortingen door den werkgever zal daarentegen slechts de contante waarde ln rekening worden ge bracht. Zoo ontstaat een onbillijk verschil tusschen werknemers, die overigens geheel in dezelfde economische positie verkeeren. maar van wie de een verplicht is. zelf te storten, en voor den ander een even groote storting geschiedt door den werk gever. Aanspraken op pensioen. Een bezwaar is. dat het twijfelachtig is. of een eenigszins belangrijk deel der be staande aanspraken op pensioen, voor zoo ver het betreft aanspraken tegen particu lieren. zal vallen onder de beperkte om schrijving der voorgestelde toevoeging aan artikel 9. Mocht inderdaad ook de vermeerdering der contante waarde van de aanspraak op oensioen in zeer vele gevallen voortaan tot het belastbaar inkomen gerekend moe ten wórden, dan is daarmee wel het ver schil tusschen de leden van spaarfondsen en hen. aan wier betrekking pensioen aanspraken verbonden zijn grootendeels ongeheven doch dan wordt tevens de be- Iactingverzwarine. welke voor de eerste categorie wordt aangebracht, tot een groot deel der tweede categorie uitgebreid. Bijdragen aan fondsen. Tegen de beperking van den aftrek van bijdragen aan fondsen- werden bezwaren Ingebracht welke zich niet alleen richtten tegen de gestelde grenzen (5 pet. en f.200) maar ook tegen de beperking tot oerso- heelspaarfondsen als bedoeld in artikel 1637 B. W. De Nederlandsch-Indische or donnantie stelt den aftrek op een maxi mum van f. 800 ln plaats van f.200. En in het wetsontwerp belasting van de doode hand werden oorspronkelijk dezelfde be woordingen gebezigd, als nu worden voor gesteld maar zij zün bit de beraadslaging verruimd, om ook van bijdragen aan an dere fondsen aftrek mogelijk te maken. De regeering bedoelt, een prikkel te schep pen om fondsen, als bedoeld in artikel 1037a. ln het leven te roepen. Het is echter zeer twijfelachtig, of zoo'n prikkel door dit voorschrift geschapen wordt. Want de werknemer heeft de beslissing over den vorm van het fonds doorgaans niet in handen maar moet wel de belasting be talen Voortaan zal hif er de dupe van worden indien de werkgever een anderen vorm voor het spaarfonds kiest dan dien, voorgeschreven krachtens artikel 1637a In elk geval voldoen verscheidene der be staande spaarfondsen aan die voorschrif ten niet. Beschikken over te goed. Ook tegen het voorgestelde artikel 116 zijn in de commissie ernstige bezwaren ge rezen. Is het in beginsel al bedenkelilk. voor te schrijven, dat een lid van een spaarfonds over een deel van zijn tegoed bij dat fonds kan beschikken voor betaling van belasting, hoewel de reglementen der fondsen doorgaans voorschrijven dat de werknemer op geen wüze over zijn tegoed mag beschikken: nog bedenkelijker wordt de voorgestelde bepaling, indien de werk nemer ook voorschotten zal mogen eischen op uitkeeringen. waarvan het geenszins zeker is, of hij ze ooit zal ontvangen. Onverplichte uitkeeringen. Hoewel de commissie de billijkheid van het voorstel, uitkeeringen. welke enkel be rusten op de voorschriften van moraal of fatsoen, niettemin als verschuldigd te be schouwen kan erkennen, vreezen sommige harer leden, dat deze bepaling tot groot nadeel voor de schatkist zal leiden. Het betreft hier Immers niet alleen onver plichte uitkeeringen aan vroegere werk nemers. welke ook nu al als bedrijfson- kosten niet belast kunnen worden, maar evenzeer onverplichte uitkeeringen aan behoeftige broeders, zusters en verdere familieleden. De commissie zal gaarne om trent de vermoedelijke financieele gevol gen van dit onderdeel van het wetsontwerp nader door de regeering worden Ingelicht. Schenkingen. In de memorie van toelichting wordt uiteengezet, dat van de vrijstelling van schenkingsrecht voor makingen ineens aan „getrouwe arbeiders" misbruik wordt ge maakt, doordat zoodanige makingen in eens vrijwel alleen voorkomen Indien tus schen den schenker en den begiftigde nog een andere verhouding dan die van werk gevers en arbeld(st)er bestond. De com missie wil gaarne aannemen dat zulk een misbruik voorkomt: zij zou het echter op prijs stellen te mogen vernemen, waarop 's ministers oordeel berust dat van deze vrijstelling vrijwel alleen gebruik gemaakt wordt om andere diensten te beloonen dan die verricht in de hoedanigheid van arbeiders. Van schenkingen toch. welke onder de bestaande wettelijke vrijstellin gen vallen, wordt bii de belasting admini stratie geen aangifte gedaan. EEN WEINIG EERVOL SLOT VAN HET JAAR. De laatste raadszitting van het jaar 1935 is wel een van de minst gelukkige geweest! Feitelijk is geen enkel punt van importantie afgedaan! Het begin was al direct weinig belovend. Krachtig verzet openbaarde zich uit den raad tegen de eenhoofdige voordracht van B. en W. tot benoeming van een hoofd der openb. bewaarschool aan het Elisabeths- hof. Als B. en W. nu meenden, dat slechts één der sollicitanten geschikt was. konden zij dan meer voordragen? In geheime zitting is de kwestie uitge vochten ten gunste van B. en W. Gezien het feit. dat deze geheime zitting ruim l'/i uur duurde, gelooven we dat daar ook nog wel iets anders is behandeld nd. de bouw van een nieuw Gymnasium, want in openbare zitting is niets daarover ge zegd. terwijl toch alleen besloten werd het bestaande gebouw aan het Rijk te ver- koopen en de kwestie van nieuw-bouw werd aangehouden. De conclusie ligt voor de, hand Wil men nog eens nagaan, of men niet goedkooper terecht kan in- een bestaand gebouw? Over de verdere zitting willen we het liefst maar zwijgen, daar" de .politiek" daar hoogtij vierde op kosten der burgerij. Wat voor practisch nut heeft het. om el kaar te grieven en te prikkelen naar aan leiding van het zitten voor of achter de groene tafel? De gemeente is slechts ge baat door practlschen zin en allerminst door haarkloverijen van het soort als bij het eindelooze bedat over de politiek der Lichtfabrieken Kerstgave etc. ten beste werden gegeven en waarin men warempel m'dden in is blijver zitten. Met den voorzitter, zie ons verslag in ons Blad van 24 dezer, vragen wij: voelde de raad zich verantwoord tegenover de burgerij door over zoo'n betrekkelijk een voudig voorstel zoo lang te praten? RECLAME- 5508 KANTONGERECHT TE ALPHEN. Door het kantongerecht te Alphen. wer den de navolgende verstekvonnissen ge wezen: wegens overtr. van het melkbesluit J. A. W. f. 100 subs. 50 d.: overtreding visscherijwet: H. R. te Amsterdam 2 x f. 2.50 of 2 dg. met uitl. hengel of f. 1.50 of 1 d.: C. H. R. te Amsterdam f. 3 of 2 d. met uitl. hengel of f. 1.50 of 1 d.: A. v. H. te Hazerswoude 2 x f. 2.50 of 2 d. met verbeurdverkl. van inbeslaggenomen hen gel; D. K. te Oegstgeest f. 2 of 1 d. met uitl. hengel of f. 1 of 1 d.: W. v. d M. te Woubrugge f. 6 of 3 d. met verbeurdver klaring van inbeslaggenomen schakels: F. B. S. den Haag f. .3.50 of 2 d.: G. v. d. M. te Den Haag f.2.50 of 2 d met uitl. hengel of f.0.50 of 1 d.; Terzake wegens overtreding der Motor- en Rijwlelwet: W. A. de H. te Loenersloot f. 2.50 of 2 d.: J. P. te Bodegraven f.2.50 of 2 d.: P. R. te Reeuwiik f.2.50 of 2 d.: M. den B. te Kou dekerk f.2.50 of 2 d.; H. V. te Rotterdam f.2.50 of 2 d.: G. v. d. Y. f.2.50 of 2 d.; G. J. B. te Amsterdam f. 7.50 of 5 d.: f. 1.50 of 1 d. en f.2 of 1 d.; M. L. te Den Haag f.6 of 3 d.; J. v. d. Y. te Den Haag f.4 of 2 d.; A. B. C H. te Nieuwveen f.4 of 2 d.: M den U. te Leiden f. 4 of 2 d.: J. D. B te Den Haag f. 5 of 3 d.: J. Th. v. L. te Woerden f. 8 of 4 d.: H V. te Rot terdam 2 x f. 1.50 of 1 d.: Overtreding win kelsluitingswet A. H. te Ter Aar f. 2.50 of 2 d.: Overtreding der algemeene politie verordening der gemeente Alphen aan den Rijn H. P. J. K te Voorburg f. 2 of 1 d.: K. K. zonder bekende woon- of verblijf plaats hier te lande f. 1 of 1 d.; Over treding der algemeene poütieverordering der gemeente Boskoop L. E. te Boskoop f. 1.50 of 1 d.; F. S. te Boskoop f. 1.50 of 1 d.; Overtreding der Ukwet Ph. B te Leiden f. 6 of 3 d.. met verbeurdverkl. van het inbeslaggenomen gewicht: Overtreding van art. 435 wetboek van strafrecht H. L. U. te Woerden f. 7.50 of 3 d.: Overtreding van art. 453 wetb. v. strafrecht G. B. zon der bekende woon- of verblijfplaats hier te lande f 1 of 1 d. Waar zeen woonplaats is vermeld wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn. 16. Terwijl vriend Thijs en Paddekwist nu alles stonden te be spreken en ook de vreemde grot eens goed bekeken, gebeurde er nog meer; want plotseling, als op een afgesproken teeken, legden alle kleine mannen dan hun schoppen en houweelen neer; zij klommen langs den rotswand naar omhoog en onttrokken zich zoo spoedig aan het oog. Ook de weerziensvreugde van den man met 't kroontje op het hoofd scheen nu plots geheel verdoofd; want hij liet 't hondje waar het was en volgde d'anderen zeer ras. „Ik denk", sprak Thijsje onverstoord, „dat dit bij deze toov'narij behoort; wij moeten hier niet blijven staan, maar snel er achter aan nu gaan!" PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 29 DECEMBER. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Bieshaar; nam 6 uur, ds. Hiensch van Bleiswijk Geref. Gem.: Voorm half tien en nam. 2 en 6 uur, de heer Stuivenberg van Rot terdam. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Jacobs: nam. 6 uur, ds. Stehouwer van Alphen Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Petersen. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 6 uur, leesdienst. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam 6 uur, leesdienst. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Kiehl van Hazerswoude. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur, ds. Meijering. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Streeder; nam. half zeven, ds. Odé van Koudekerk. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam- half zeven, ds. Dijk. LISSE. Nsd. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Ti chelaar; nam. 5 uur, de heer Siderius van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: Voorm. half tien. de heer C. Veltkamp van Katwijk aan Zee- Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 4 uur, ds. Ligtenberg. NIEUW VENNEP. Ned- Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Bouman; nam. half drie, de heer Evel- eens van Abbenes. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half drie, ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk; Voorm. half tien en nam. 3 uur, leesdienst. SASSENHEIM. Ned. Herv- Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Heerma van Aalsmeer- Pinkstergemeente: Heden nam. 8 uur, paster van der Woude, van Rotterdam; Zondag voorm. 10.15 uur en nam. half acht, dienst. VEUR-LEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Vermet. Geref Kerk: Voorm- 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. -«RMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. A. G Wormgoor van Den Haag; nam. 6 uur, ds. de Bel. WASSENAAR. Dorpskerk: Voorm. 10 05 uur, ds. ten Kate; nam. half zes, dr. Honders. Kievietkerk: Voorm. 10.05 uur. dr. Hon ders. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Sid- dré van Noordwijk-Binnen. NED. HERV. KERK. Beroepen. Te Kuinre (O.) itoez). H J. Pol. cand en hulppred. te Sloten (A'dam- W.i Te Winterswijk (als hulppred.), C. J Dijkhuis, geestelijk verzorger van De Kruisberg te Doetinchem. Aangenomen. Naar Eext (toez.), J. C- Cannegieter, cand. te Krommenie. GEREF. KERKEN. Beroepen. Te Zaandam (als hulppred.), K Dekker, cand. aldaar. Aangenomen. Naar Leerdam C. P Boodt te Molenaarsgraaf-Brandwijk. VRIJE EVANG. GEM. Bedankt. Voor Apeldoorn, G. H. de Jonge te Oude-Bildtzijl (Fr.) RECLAME- 609* G verkoudhe landelenl VVapoRub en verkoudheid DIRECT behandelenl Wrijf in met (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. VROEGTIJDIGE SLUITING DER WINKELS OP OUDEJAARSAVOND. Er is nauwelijks één avond in het jaar, waarop het verlangen naar het einde van den arbeidstijd zoo groot zal zijn als op den Oudejaarsdag, zoowel bij de winke lier als de bedienden. Het meerendeel van ons volk brengt den Oudejaarsavond naar goed oud-Neder- landsch gebruik, gezellig in den familie kring door en een niet gering percentage woont dien avond de godsdienstoefening bij. Het personeel in de winkels en ook de winkelier zelf, heeft daartoe geen of slechts zeer ten deele, gelegenheid, omdat de arbeid op dien avond te laat eindigt. Onderstaande organisaties willen nu een ernstige poging aanwenden om hierin ver andering te brengen en roepen daartoe de medewerking in zoowel van de winkeliers als van het koopend publiek. Zij zouden om genoemde redenen, na melijk de mogelijkheid tot bijwoning van de Oudejaarsavond-Godsdienstoefening en het doorbrengen van dien avond ln den familiekring, willen komen tot een ver vroegd sluitingsuur der winkels op den Oudejaarsdag. Zij doen daartoe een beroep op de mede werking der winkeliers om te komen tot sluiting der winkels te zeven uur op den Oudejaarsavond en op het publiek om voor dien tijd zijn lnkoopen te doen. Ned. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië". Nederl. Ver. van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden. De Leidsche Middenstands-Centrale be tuigt gaarne haar instemming met het bovenstaande en noodigt de Middenstan ders uit. hieraan gevolg te geven, voor zoover dit niet in strijd is met de belangen hunner bedrijven. Namens de L. M. C. CORNS. SCHOUT, Voorzitter. P. VAN DER TAS, Secretaris. LÉON HENRIQUE OVERLEDEN. Op denzelfden dag. die de Fransche let teren van Paul Bourget beroofde, is de oud-voorzitter van de Académie Goncourt in den leeftijd van 82 jaar overleden. Hij behoorde tot de school der naturalisten en heeft o.a. samengewerkt met Guy de Mau passant. o PAUL BOURGET OVERLEDEN. De beroemde schrijver, lid van de Aca démie Frangaise, Paul Bourget, is Woens dagnacht overleden. Paul Bourget was in 1852 te Amiëns ge boren. Hij debuteerde in de letteren met een bundel verzen, waarna hij een aantal romans schreef. In 1889 publiceerde hjj ,Le Disciple", roman, die veel stof deed opwaaien en tallooze pennen ln beweging bracht. Zijn roem was gevestigd en in 1894 deed hij zijn Intrede in de Académie On der zijn bekendste werken kunnen nog ge noemd worden Le Démon du Midi, u Lmi- gré, Essais de psychologie contemporaine. Etudes et Portraits. IJMUIDEN, 27 Dec. 1935- VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG. f. 1.80—1.60; Tongen per KG. f. 10.85; Groote Schol per kist van 50 K.G. f-15—13; Middelschol 1.15— 14; Zetschol f.17; Kleine Schol f.21—7; Schar f. 134.40; Roggen per 20 stuks f. 13 9; Vleeten per stuk f. 1.300.63; Pieter man en Poontjes per kist van 50 K.G. f 6.506: Groote Schelvisch f.2416.50; Middel Schelvisch f.22—14; Kleinmiadel Schelvisch f. 15.50—6; Kleine Schelvisch f.112.30; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 3319; Gullen per kist van 50 K.G. f.82.40; Lengen per stuk f-1.150.55; Heilbot per K.G. f. 0.940.60: Wijting per kist van 50 K.G. f. 2.801.90; Koolvisch per stuk f- 0.90—0.12. Klein middel hake 32.50, kleine hake 27. Aangevoerd 1035 kisten versche haring. Prijzen f. 7.504.90 per kist. Aangekomen 4 stoomtrawlers- IJM. 23 met f.2141; IJM. 16 met f.2081: IJM. 189 met f.1501; IJM. 54 met f.1525. Verder 3 loggers: KW. 105 met f. 462; KW. 130 met f.564: KW. 86 met f-844. Voorts de KW. 3 met f.1013; KW. 159 met f. 545: KW. 33 met f. 72; KW. 20 met f.173; KW. 26 met f.405; KW- 32 met f.219; KW. 123 met f.827; KW. 151 met f.371; KW. 167 met f.509; KW. 43 met f.207; KW- 37 met f.SO; KW. 36 met f.94; KW. 1§0 met f.295; KW. 122 met f-233; KW. 101 met f.180: KW. 34 met f.415; SCH. 23 met f. 437 besomming voor ver sche haring. Tenslotte nog aangekomen de- KW 25 met 21; KW. 144 met 120; KW. 57 met 27: KW. 55 met 18; KW. 47 met 69; KW. 140 met 63; KW. 33 met. f-64; KW. 20 met 221 kantjes voor Katwijk. 470ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse. 3de Ujst Trekking van Vrijdag 27 December 1935 Hooge Prijzen 200.— 149 Prijzen van 45 408 418 692 1079 1092 1190 1359 1422 1457 1733 1958 2407 2457 2491 2543 2827 2920 3319 3494 3657 4157 4268 4483 4578 4991 5412 5458 113 5725 5741 5819 6084 6167 6334 6345 6722 6758 6S84 7159 7230 7621 7799 8047 8124 8161 8989 9130 9190 9341 9706 9871 10108 10676 10698 10742 10771 10790 10960 11175 11431 11665 11688 11732 11992 12082 12244 12348 12481 12602 12922 13170 13473 14006 14234 14235 14443 14704 14856 14933 15626 15844 15950 16143 16230 17062 17070 17500 17598 18344 18502 18609 19798 19917 19922 19965 20018 20355 20608 20986 Verbeteringen 3e lclrsse. 2e lijst; 16976 m. a. 17976; 20597 m. z. 20595. TIJDSCHRIFTEN. „Historia" bevat o.a. Herinneringen aan het slot Nassau, den stamburg van ons Vorstenhuis, De laatste rustplaats van madame Mere, Glorie en val, De volgelin gen van Sint Franciscus van Assisi te 's Hertogenbosch en Nederlandsch Oost- Indië en Abessynië in de 17de eeuw. „Horecaf" bevat o.m. Kookkunst en taielvreugden in den loop der eeuwen, Wijlen meester Escoffur's laatste Kerst menu en Gastronomische viering van het Kerstfeest. 8—S

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 11