ELTAX 666 LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 24 December 1935 RECHTZAKEN. Huiverig! Opqepasl KROONTJE AGENDA. KANTONGERECHT TE LEIDEN. H. S. uit Utrecht moest terecht staan, omdat hij in den nacht van 25 op 26 Sep tember met zijn auto komende uit Den Haag. het verkeer in het Noordeinde in gevaar had gebracht en met zoo'n groote snelheid het kruispunt Noordelnde-Rapen- burg was gepasseerd dat hij op dit punt zijn auto niet tijdig tot stilstand kon brengen, waardoor hij in botsing was ge komen met een autobus die van het Kort Rapenburg kwam en bestuurd werd door den heer S., directeur van de Leidsche Autoboxengarage alhier Ook stond hij terecht omdat hij den doorgang naar de Breestraat had versperd. De heer S. moest terecht staan omdat hij aan het rechter- verkeer niet den voorang had verleend. Het O.M. eischte tegen H S. uit Utrecht f. 50 boete of 25 dagen hechtenis en tegen den Leidschen S. f. 35 boete of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter zal over veer tien dagen vonnis wijzen. G. A. v d. W. alhier moest terecht staan omdat hij bij: de Korevaarstraat de tram met de voorrang had verleend, waardoor een botsing gevolgd was Eisch f. 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak f 20 boete on 8 dagen hechtenis. A. J. V., chauffeur-monteur te Vlaar- dingen moest terecht staan, omdat hij op de Blauwpoortsbrug met zijn auto niet voldoende afstand had bewaard en toen de verkeersagent het stopteeken gaf. met zijn autjo tegen een bakfiets was opgere den waardoor deze ernstig beschadigd werd. Het OM. eischte f. 15 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak f. 15 boete of 5 dagen hechtenis RECHTBANK TE ROERMOND. Twee leden van de Ossche bende staan terecht. De Roermondsche rechtbank veroor deelde gisteren twee leden der Ossche misdadigersbende De 50-jarige rijwielhandelaar T. Man- ders uit Gemert werd veroordeeld tot 2'/« jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest terzake dat hij in den nacht van 27 op 28 Maart 1934 op den uitkijk had gestaan, terwijl eenige Ossenaren waaronder Toon de Soep, de Brok en „De K»ts" bij de gebroeders van der Ven te Gemert een inbraak pleegden. glanders had hiervoor f. 100 beloonirig ontvangen. De 39-jarige H. Endevoets, eveneens uit Gemert, werd veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, met aftrek van het voor arrest wegens medeplichtigheid aan een inbraak op 3 Maart van dit jaar gepleegd bij den landbouwer ter Hagen te Schijndel. Tegen beide verdachten had de officier van justitie op 10 December j.l. drie jaar gevangenisstraf geëischt. HAAGSCH GERECHTSHOF. De advocaat-generaal concludeerde na getuigenverhoor tot bevestiging van het vonnis der Haagsche rechtbank, waarbij de chauffeur van den Gem. Reinigings dienst te Leiden, J. B. wegens het veroor zaken van lichamelijk letsel door schuld, is veroordeeld tot een geldboete van f. 50 subs. 50 dagen. Verdachte is op 7 Mei Jl. met een door hem bestuurde auto op de Stationsweg te Leiden tegen een tramrijtuig opgebotst, tengevolge van welke botsing, de werk man R. Ruitenbeek, die op de treeplank Zat. kwam te vallen en gewond werd. Arrest 6 Januari a.s. HAARLEMSCHE RECHTBANK. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den chauffeur der autobus Noord- wijkHaarlem J. B. uit Noordwijk aan Zee, die bij vonnis van den kantonrech ter te Haarlem was veroordeeld tot een geldboete van f. 5 suhs. 3 dagen hechtenis wegens het veroorzaken van een aanrij ding op den Bloemendaalschen weg onder de gemeente Vogelenzang op 28 Juli 1935 en waarbij een tweetal wielrijders over den grond zijn gevallen, doordat verd. te vlug naar rechts is gereden met z'n auto bus toen deze de beiden wielrijders had gepasseerd. De officier van justitie had bevestiging gevraagd van het vonnis. De rechtbank bevestigde het vonnis van den kantonrechter. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den 20-Jarlgen bloemenkoopman L. L. uit Hillegom, die op 12 dezer in hooger beroep terecht stond van een vonnis van den kantonrechter te Haarlem, waarbij hij was veroordeeld tot f. 3 subs. 3 dagen hechtenis. Verdachte had nabij de Haze- paterslaan-Dreef te Haarlem zonder ver gunning van B. en W. van Haarlem een standplaats ingenomen met een mand met bloemen. De officier van justitie had bevestiging geëischt van het vonnis. De rechtbank bevestigde het vonnis van den kantonrechter. VLUCHT HEUVELS Aan Je kleur van Let liclit kunt u zien, koe ze gepaz- aeezj moeten worjen i i GROEN: Aan dc linker- of rechterzijde voorbijrijden (naar keuze). BLAUW (witte pijl): Steeds aan de rechterzijde passeeren. VOORTZETTING DER EXPLOITATIE SPOORLIJN ALPHEN—UITHOORN IS THANS DEFINITIEF. Naar men van betrouwbare zijde mede deelde, kunnen wij thans mededeelen dat de dienst van den spoorlijn AlphenUit hoorn die door de Ned. Spoorwegen per 1 Januari a.s. wordt opgeheven, door een andere maatschappij wordt voortgezet met motortractie. Men zie ons bericht te dezer zake van Zaterdag. Verschillende particu lieren w.o. de heer van 't Riet te Aarlan- derveen hebben een belangrijke aandeel gehad om te bewerken dat de dienst door een andere maatschappij wordt voortgezet, waaromtrent nu gistermiddag de beslissing is gevallen. Zooals men weet is er heel wat te doen geweest over het behoud van dezen spoorlijn. Door de vele belanghebbenden zal de voortzetting alhoewel dan op andere wijze zeker bijzonder worden toege juicht! o ALPHEN. GEMEENTERAAD. De personeele belasting voor biljarts. Vaststelling verordening georg. over leg en benoeming vertegenwoordi gers - Het beroepschrift van H. Winkel. De raad kwam bijeen. De voorz. opende met gebed De notulen der vorige verga dering werden aangehouden. Voorstel van B. en W. om. ter voldoening aan het des betreffend, door de Ged. Staten namens den Min. v. Binnenl. zaken gedaan ver zoek. in te trekken de verordening be treffende de belasting naar den grond slag biljarten. B. en W willen aan het ver zoek van Ged. St. voldoen om dus den grondslag der pers. bel. voor de biljards niet te verlagen. De heer v. Kleef vroeg of de raad zich nu hierbij maar zoo moet neerleggen Door verlaging van den grond slag is destijds afgestuit het voorstel tot verlaging der huurwaarde tot 1/3. De heer Boeren wil het destijds genomen be sluit tot verlaging van den grondslag handhaven. De voorz. zegt dat dan de belasfingverordenihg de goedkeuring van de Kroon niet kan bekomen. De heeren v. Kleef en Boeren blijven bij hun stand punt, ondanks de waarschuwing van den voorz dat men dan met niet goedgekeurde belastingverordeningen zit. Het voorstel van den heer Boeren, ondersteund door v. Kleef, werd aangenomen. Z. st. werden aangenomen ed voorstel len i.z. onderhandsche aankoop van voet straten van den heer F. H. J. M. v. Hof wegen; id. i.z. onderhandsche gunning van de schoolschoonmaak 1936; verhuring van verschillende eigendommen der ge meente; tot aankoop van effecten voor het waarborgfonds i.z. woningbouw, tot wijziging v. h. raadsbesluit i.z. verstrek king van een rentelooze leening a. d. stichting „Rijnlandsch borgstellingsfonds" De heer Verdonk informeerde wanneer dit in werking treedt. De voorzitter zegt 1 Januari a.s. terwijl in de vergadering van 6 Januari beslist zal moeten worden, over een 8-tal aanvragen uit Alphen. Bij het voorstel i.z. vaststelling van verordeningen tot regeling van het geor ganiseerd overleg voor ambtenaren, de werklieden, het politiepersoneel en het onderwijzend personeel der openb. scho len volgden uitvoerige besprekingen met ais gevolg, dat een voorstel Van Kleef wordt aangenomen, dat de commissie voor de politie met 1 lid van den raad wordt uitgebreid. Tot leden van de commissie voor georganiseerd overleg uit den raad werden gekozen voor ambtenarenzaken en werkliedenzaken: de heeren W. A. Lam, A. den Ouden en P Verdonk en voor zaken het politiepersoneel betreffend: de heeren J. L. H. Boeren en H. v. Kleef. Z.h.st. volg de aanneming van het voorstel van B. en W. i.z. het verzoek van het bestuur der R.-K. lagere school te Aarlanderveen om beschikbaarstelling van gelden voor ver andering van de bestrating van de speel plaats dier school; i.z. het voorstel van B en W. het beroepschrift van H. v Win kel te Aarlanderveen tegen het besluit van B. en W. d.d. 16 Nov. waarbij hem is ge weigerd een vergunning voor den bouw eener woning aldaar, bepleiten verschil lende leden in bijz. de afgevaardigden van Aarlanderveen en de heer Boeren hier een uitzondering te maken, gelet op het wei nige bouwterrein te Aarlanderveen. Nog even liep 't warm tusschen de heeren Bergshoef en Boeren, daar eerstgenoemde de R.-K. fractie verweet met 2 maten te meten, hetgeen de heer Boeren tegen sprak. De voorz. die aangaf dat het ver- leenen der vergunning later moeilijkheden kan brengen, zette het standpunt van B. en W. uiteen. De heer Cokx stelde voor de vergunning te verieenen. hetwelk werd aangenomen met 116 st. Het voorstel tot wijziging van de begrootingen der wa ter en llchtbedrljven voor 1934 werd z.st. aangenomen alsmede de vaststelling van de rekeningen over die bedrijven, grond bedrijf. gemeenterekening en armbestuur over 1934. Na bespreking werd ook aangenomen het voorstel i.z. verkoop van een gedeelte van het woonwagenterrein a. h. rijk en i.z. het verzoek v h. bestuur der Chr. L. Landbouwschool alhier, om verlaging van lokaalhuur en verhooging van de jaariljk- sche bijdrage, zoomede i.z. vaststelling eener algemeene regeling v. h. in gebruik geven van schoollokalen en andere loka len der gemeente, bij welk punt echter de heer Van Kleef ernstige bedenkingen had. Principieel kon hij zich met verhuring der lokalen van de openb. scholen niet ver eenigen en informeerde of hieromtrent de betrokken hoofden waren gehoord. De voorz. zette uiteen, dat het geen verhuren is doch in gebruik geven. Liever gaven B. en W. niets in gebruik, doch meerdere malen kan men er niet buiten. De prijzen zijn meest zoodanig gesteld dat zij niet concurreeren met particuliere zalen. De heer Boeren wil een uitzondering maken om het lokaal b.v. gratis beschikbaar te stellen voor vereeniglngen met een uitge breid soc. karakter. Na bespreking werd het voorstel aangenomen nadat de voorz. nog heeft gezegd dat van gratis beschik baar stellen wel weinig zal komen, doch B. en W. dan den middenweg zullen be wandelen en verlaging der tarieven zullen toestaan als genoemd in art. 18. Na arti- kelsgewijze behandeling volgde aanne ming Ook het voorstel i.z. verlenging der tijdelijke aanstelling van L. W. Hilder- nisse ais gemeentegeneesheer, tot 1 April 1936, werd aangenomen, nadat de voorz. had medegedeeld, dat er plannen bestaan tot reorganisatie van den gem. geneesk. dienst. Sinds de getroffen regeling voor de steuntrekkenden met het mij. zieken fonds, zijn volgens weth. Spreij aan de 4 gemeente-geneesheeren van 1 Januari tot nu slechts 23 consenten afgegeven, terwijl is betaald een bedrag van f. 3000. Bij de rondvraag werden verschillende verzoeken gedaan aangaande tewerk gestelden bij de werkverschaffing. betere verlichting, plaatsen van verkeers- en stopborden, aanschaffing brandweerladder enz. terwijl de heer Boeren verzocht in het a.s. nieu we Jaar niet meer zoo lang te vergaderen, wat de voorz. deed opmerken dat hiervan de schuld bij den raad ligt. Hoe onbenul liger de agenda, hoe langer vergadering. Hij wil wel aan korte vergaderingen mee werken, doch kan dit niet zonder mede werking van den raad. De heer Rutlng wil in de wintermaanden over dag verga deren, wat de voorz. goed vindt als er maar een voorstel van den raad komt. De nestor van den raad, de heer Ru tlng wenschte den voorzitter een gezegend Kerstfeest en uiteinde en hoopte dat God den voorz. kracht zal geven ook in het komende jaar de belangen der gemeente te behartigen. De voorzitter bracht weder- keerig zijn beste wenschen over. Hierna sluiting. De Ijsbaan. Ook gisteren en gisteravond is de Ijs baan opengesteld, zoodat de liefhebbers der schaatsensport die het vorige jaar tevergeefs op openstelling hebben gewacht, volop van de mooie baan hebben kunnen proflteeren. De belangstelling op de ver lichte banen was zeer groot. Over het ge heel verkeert het ijs in goede conditie; het is de bedoeling spoedig bij aanhoudende vorst vermoedelijk reeds vandaag de baan ook open te stellen voor niet-leden. Ook in onze gemeente is of zal aan de steuntrekkende werkloozen ingev. de be kende circulaire van den Minister een kerstgave worden verstrekt. Tot diaken der Ger. Kerk Alphen is gekozen de heer S. D. v. Hemsbergen in de vacature van den heer M. de Pijper wien op zijn verzoek als zoodanig ontheffing werd verleend. RECLAME- 6019 BODEGRAVEN. Geslaagde „Contact"-avond. Het Geref. Jeugdverband hield in „Re- hoboth" een Contact-avond, die door de leden van alle aangesloten vereeniglngen werd bijgewoond. De heer G. Batelaan opende, waarna de heer W. J. Hornsveld het doel der samenkomst, die een gezellig en intiem karakter droeg, uiteenzette. Een uitvoerig programma volgde. Koren uit de groote en kleine meisjesvereenigingen zongen meerdere liederen, enkele aardige stukjes werden opgevoerd verschillende voordrachten gedaan, terwijl een geestige radio-uitzending bijdroeg tot het welsla gen van den goed gtorganiseerden avond. De Chr. Bewaarschool vierde het Kerstfeest ln het gebouw der school. Door de directrice, mej. A. de Bruijn, werd de Kerstgeschiedenis op eenvoudige wijze verteld, waarbij de kleintjes door het op zeggen van teksten toonden al heel goed mee te leven. Daarna zongen de leerlin gen verschillende liederen en voerden zij aardige spelletjes uit. Zij werden onthaald en kregen een stukje speelgoed mee naar huls. Het bestuur en de Ieeraressen van ae Chr. Nijverheidsschool vierden ln het gebouw het Kerstfeest met de leerlingen der school. In de groote zaal, die gezellig met hulst en groen versierd was, ontving de directrice, mej. L. P. J. Heijnsdljk, de gasten. Een mooi programma, bestaande uit lezen, afgewisseld met heel veel zingen werd uitgevoerd, waarin de beteekenis van het Kerstfeest werd geteekend. Ver schillende ieeraressen droegen fragmen ten uit Kerstnovelien voor. Een jeugdige chauffeur, die zijn broer met een meisje op straat zag wandelen, werd daarover zoo verbolgen, dat hij met de auto het trottoir op reed en zijn broer omver wilde rijden. Deze zag bijtijds het gevaar en herinnerde zich de vroeger reeds geuite dreigementen. Hij wist zich op de motorkap te werken en ontging zoo een ernstige aanrijding. Hij brak daarbij ech ter een arm. De zaak is bij de politie in onderzoek. BOSKOOP. Door de gladheid van den weg had de melkverkooper van V alhier het onge luk, dat zijn bakfiets, beladen met bussen melk in de Wetering van het Rijneveld terecht kwam. Door hulpvaardige handen werd het voertuig weder op den weg ge bracht. Een groote hoeveelheid melk ging echter verloren. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: E. M. Heuzeveldt geb. v. d. Lelie d. E. van Veen geb. Jopse d. Gehuwd: G. Th. Verbeij 23 j. en G. Kruis 22 jaar. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Gehuwd: P. C. v. d. Leek en W. H. de Haas. Geboren: Jacobus Johannes, Z. van S. J. v. d. Zwan en S. M. Chrispijn. Kranige redding. Een 7-jarige Jongen zakte alhier door het ijs van de vrij diepe kalkwatering. De toevallig passeerende 15-jarige J. Boersma, wonende te Lelden Utr. Jaagpad, het on geval bemerkende, sprong den drenkeling onmiddellijk na en wist hem met gevaar voor eigen leven te redden. U hebt kou gevet neem dadelijk een (KROOfJ CACHETS) en k gevaar is bedwongen 4 Per stuk Set Doos 12 kroontjesSOct Het pl. Crisiscomité deed dezer dagen weer een uitdeellng aan daarvoor ln aan merking komende personen. Het damescomité had daarvoor 67 aan vragen te behandelen; 29 gezinnen kwa men in aanmerking voor B-steun, 17 voor steun voor kleeding en schoeisel, terwijl nog aan een aantal anderen van het restant voorraad goederen een en ander kon worden uitgereikt. Voor den Kerstmaaltijd gaven zich zoo veel personen op, dat niet allen konden worden geholpen. Een tachtigtal gezinnen komt ln aanmerking voor een uitdeellng van blikvleesch, vet, groente en aardap pelen en gebakken visch. LEIMUIDEN. Ledenvergadering IJsclub „Nut en Vermaak". De Ijsver. „Nut en Vermaak" hield in het café van de wed. J. Sneeboer, haar Jaar vergadering. De voorzitter de heer J. van Rijn opende en deelde mede, dat ln het afgeloopen jaar de heeren C. Bernard en J. W. de Ren, resp. tot penningmeester en secretaris werden aangewezen. De notulen werden vastgesteld en goed gekeurd. De penningmeester de heer C. J. v. Ber- kel deed rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar. Er was een batig slot van f. 174,13. De heeren G. v. d. Snoek en H. J. Visser controleerden de rekening en bevonden deze volkomen ln orde. De aftredende bestuursleden de heeren W. Bosman en J. van Rijn werden met bij na alg. st. herkozen. In plaats van den heer L. C. v. Poelgeest werd benoemd de heer J. P. Nap. Na een gratis-verloting volgde sluiting door den voorzitter. NIEUWKOOP. Ernstige val. De 16-jarlge H. v. d. Loo Szn. kwam met het schaatsenrijden zoodanig op het ijs te vallen, dat hij zijn dijbeen brak. De eer ste geneeskundige hulp werd hem ver leend door dr. M. Koert alhier, die over brenging naar een ziekenhuis te Lelden noodig achtte. De benoeming van den heer K. F. van den Berg. chef van het spoorstation alhier, tot chef van het station Kwadijk ls ingetrokken en veranderd in Eibergen. NIEUWVEEN. De Ver. „Volksonderwijs" afd. Nieuw- veen, hield haar Jaarlijksche gezellige bij eenkomst in Café van Eijk. De voorzitter de heer W. Panman opende met de mede- deeling, dat tevens het 30-jarig bestaan der afd. gevierd wordt. Spr. bracht ln her innering, dat in 1905 door de hoofdonder wijzer der openb. school de vereenlging ls opgericht, omdat de derde leerkracht ver dwijnen zou, en bracht hulde aan de op richters, waarna hij het woord gaf aan den heer S. N. Posthumus, die een mooie rede hield over .Over oud tot nieuw op onderwijsgebied." Aan de hand van kin derprenten van 100 jaar geleden, gaf spr. een duidelijk beeld van de toen heer- schende opvatting van leermiddelen en toonde het verschil van schoolgebouwen, toen en thans. Na de pauze werd een aardig blijspel opgevoerd „De Nieuwe Typiste", dat uit stekend werd gespeeld en een dankbaar en verdiend applaus kreeg. De voorzitter dankte tenslotte alle medewerkenden. De cursisten voor de E. H. B. O. diploma van het Oranjekruls zijn geëxa mineerd door dr. Montagne (Gouda) en dr. Nout. De laatste was tevens leider van den cursus, welke van 't Groene Kruis ter plaatse uitging. Degenen die zich aan het examen onderwierpen zijn allen geslaagd met name: de dames A. de Bleker, L. de Frankrijker. M Kwakkenbos. Joh Speet, M. C. C. Speet. C. M. Speet, C. Schrama. E. Speelman. M. Roodenburg. J, Visser, M. Visser, en de heeren J. van Eijk M.Czn.. D. van Harten, W. J. Spekman, J. Spijker, W. Schrama, G. van Tol en C. Udo. NOORDEN. De heer Jac, M. Pieterse Joh.zn. al hier behaalde te Utrecht het diploma van bekwaamheid voor de practijk ln boekhou den, uitgaande van de Vereen, van Leera ren in het boekhouden te Amsterdam. OUDE WETERING. „Ijsvermaak zij ons doel". Deze vereen, hield haar jaarvergadering in paviljoen „De Brasem" onder voorzit terschap van den heer J. C. de Jong. Deze opende de vergadering met een hartelijk welkom, waarna hij het woord gaf aan den secretaris tot het lezen der notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens kreeg de penningmeester ge legenheid rekening en verantwoording te doen van zijn gehouden beheer. Uit het verslag bleek, dat hij een kassaldo heeft van f. 259,16. De rekening en bescheiden werden nagezien door de heeren W. van Benten, Ant. Hogeboom en H. de Jeu. Hierna volgde bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreding waren de heeren Joh. Vreeken. P. de Jeu, H. Vesseur en D. Dinsdag. Morschweg 59: Samenkomst te 8 uw nam. Stadszaal: Kerstmeeting S. D. A. P. Spr. W Drop. 8 uur nam. Woensdag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 8'/i uur nam. Leger des Hells: Samenkomsten te 10 uur voorm. en Th uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 6 en 10 uur voorm. en 7 uur nam. Donderdag. Hooglandsche Kerk: Kerstzangdienst 5 uur nam, Jeruël: Samenkomst te 6'/« uur nam. Leger des Heils: Samenkomsten te 3'/i en 7'/j uur nam. Stadszaal: „Baron von Habernlks". 8 u. nam. Stadszaal: Kinderfeest „Hans en Grietje 2": uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomst te 7 uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara) Geref. Bond. Spr- ds. Vroeg ln de Wey van Mid- delhamls. 7'/« uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Schilderijententoonstelling, Charley Toorop (tot 12 Jan.) Geopend 10 tot 4 uur, 's Zondags 1 tot 4 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrie tot halfvier Inenting tegen dlphterie 45 uur nam. Woensdags: Lnst v. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „De kleine kolonel". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „De Kribbebijter". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2Th en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „One night of love". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8 1/4 u. njn. „Die ondeugende Mariette". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4uur en 8 u. 15. Roxy-Theater, Haarl. str., 7 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v .h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Woensdag 25 Dec. (lsten Kerstdag) a.s. waargenomen door apotheek; C- B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523, Donderdag 26 Dec. (2den Kerstdagi ne men waar de apotheken: P. du Crolx, Ra penburg 9, telef. 807 en E. B. de Metz, Ka- merlingh Onneslaan 28, tel. 3553. Van Vrijdag 27 tot en met Zondag 29 Dec. neemt waar apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef- 552. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door apotheek, C. van Zijp, Wllhelminapark 8, telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van hedenavond 8 uur tot Donderdagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren van Alphen, Jasperse, Lahr en Simons en van Donderdagmorgen 8 uur tot Vrijdagmorgen 8 uur door de doctoren de Bruyne, Kors, Kortmann, Meyboom en Verbrugge. Te Oegstgeest wordt deze dienst op beide Kerstdagen waargenomen door dr. Bertel, tel. 3302. RECLAME- 5508 Los. Laatstgenoemde wenschte echter niet meer voor een herbenoeming Tn aan merking te komen. De drie eerstgenoemde heeren werden bij acclamatie herbenoemd. In de vacature-Los werd gekozen de heer Tj. de Vries. Daarna volgde de verloting. Na rondvraag volgde sluiting. WOUBRUGGE. Op Vrijdag a.s. zal gelegenheid wor den gegeven tot kosteloos in- en herinen ting en wel ten huize van dr. Loth des namiddags halftwee en ln het Gemeente lokaal te Hoogmade des namiddags half twee en in het Gemeentelokaal te Hoog made 's namiddags halfdrie. Trouwboekje mede brengen is zeer gewenscht. R. uit Rijnsaterwoude deed bij de politie aangifte dat hij in de Baan is mis handeld door S. uit Koudekerk. Proces verbaal werd opgemaakt. 2-2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6